Jan Janssen niet opgewassen tegen sterk Belgisch trio Nu is het tijdvoor lékker met lékker: Rosewall te sterk voor zijn bewonderaar Roche versloeg Newcombe Emerson in vijfsetter Tour in cijfers Wkantie? Neem Aspirine dan ook mee! Beschuit met aardbeien. GEEN CADEAU VOOR CORA Nederlanders hadden zeer zware dag AGOVV FAVORIETENVAL" OP WIMBLEDON GING DOOR Sportkalender contracteerde nog twee buitenlanders GROTE INVLOED NIET LANG CONFRONTATIE Vbor de kinderen: Aspirine Junior met vruchtensmaak. WOENSDAG I JULI 1970 APELDOORN AGOVV heeft bij het sluiten van de transfermarkt nog twee belangrijke aankopen gedaan. Het contracteerde allereerst de West- duitser Herbert Vincken, „ausputzer" van de Oostenrijkse eredivisieclub Schwartz Weisz Bregenz, die al eerder uitkwam voor FC Köln. Tasmania Berlin en, in de eredivisieperiode voor Heracles. Fincken speelde in Amerika onder meer met Co Prins in New York Generals en met Theo Laseroms in Pitsburg. Bovendien werd aangetrokken Sloban Stanislevic van de in de hoogste Joe goslavische afdeling spelende club Radinic. Stanislevic is een midden veldspeler, waarvoor NEC grote be langstelling aan de dag legde. De Nij meegse eredivisieclub kon hem even wel niet contracteren, omdat per ver eniging slechts twee buitenlanders mo gen uitkomen. AGOVV telt er nu drie, doch Fincken speelde in totaal al drie jaar in Nederland en wordt der halve als een Nederlandse voetballer beschouwd. De Apeldoornse tweededivisieclub heeft ook nog onderhandeld met de aanvoerder van de eersteklasse-ama- teurclub Victoria Boys, Jaap van 't Veen, die echter amateur wenste te blijven. Roger Magnusson, Zweeds idool van het Franse Olympique Marseille, komt niet naar Feijenoord. Na talloze dagen van onderhandelingen is het contact tussen de Scandinaviër met vakantie in zijn geboorteland en een delegatie van Feijenoord stukgelopen. Enkele weken terug al circuleerden berichten, dat Magnusson naar Feijen oord zou vertrekken. Pas gisteravond laat gaf de Rotterdamse club de hard nekkige pogingen op. Magnusson bleef b|i zjjn hoge eisen. Eisen waarop FejJ- enoord niet wenste in te gaan. Ook Excelsior kwam op de laatste transferdag niet tot opzienbarende aan kopen. Alleen de doelman van de eer- ste-klasser Neptunus, René Ver munt, werd aangekocht. Hij zal achter Eddy van der Roer als tweede doelman fungeren. Enkele uren voor het sluiten van de transferperiode liepen voor de mannen van Woudestein ook de pogingen om Rob Theunis van Feijenoord te huren, op niets uit. De mogelijkheid om Theu nis te kopen was er voor Excelsior niet, aangezien Feijenoord liefst honderd duizend gulden vroeg. Sparta hield zich op de laatste trans ferdag opmerkelijk kalm. Gewezen bondscoach Kessler had lange tijd con tact met Egbert ter Mors, die Bundesli- gaclub Rott Weiss Essen wilde verlaten. Sparta hapte niet toe, omdat zoals Kessler meent „wij genoeg bekwame middenveldspelers hebben". Ook de „Blonde Bom", Hans Evald Hansen op eigen gelegenheid naar Rotterdam gereisd kreeg van Sparta geen contract. Met Kwalik en Kristen- sen had de club al twee buitenlanders onder contract z,odat een derde niet kon worden aangetrokken. Wel kocht Sparta Arie van Staveren, de 17-jarige linksbuiten van de vierde- klasse-amateurclub Warmunda uit Warmond. De Alkmaarse eredivisieclub AZ'67 heeft Ade van der Ban van ZFC gecon- ADVERTENT1E tracteerd. ZFC nam Cleeff en Maat man van AZ'67 over. De tweede-divisieclub Gooiland heeft Erwin Sparendam van Elinkwijk, dat thans met DOS en Velox is gefusio neerd, overgenomen. DEC heeft de Luxemburger Henry Klein aangetrokken. Klein speelde het afgelopen half jaar bij Velox. Hij speelde dertig internationale wedstrij den met het Luxemburgse elftal. Haarlem heeft Hennie van Nee ge contracteerd. Van Nee, die vijfmaal in het Nederlands elftal uitkwam, speelde eeder voor PEC, Zwolse Boys, Heracles, GVAV, Kickers Offenbach, La Gantoi- se en Cercle Brugge. Holland Sport, dat al wel rond was met de Ajacied Bennie Muller, stuitte op de te hoge eisen van de Amsterdam se club. De bond moet nu een beslissing nemen in het geschil. LISIEUX Jan Janssen was volko men leeggefietst. Hij steunde het door de inspanningen scherp getekende ge laat op beide armen op een hek, vlak achter de finish van de vierde etappe in Lisieux. Zo bleef hij een tijdje staan. Janssen recupereert echter snel. Het duurde geen vjjf minuten. Toen richtte hij zich op, haalde een handdoek over het bezwete gezicht, kamde de haren en was gereed voor zijn dagelijkse portie interviews. „Wat jammer, dat ik die Van Springel niet heb kunnen pakken. Want die vijf seconden bonificatie had ik graag gehad, maar misschien heb ik de groene trui wel". Hij had zich ver gist en merkte dat spoedig. Toch kon er nog een vermoeide glimlach af. „Jam mer, ik had vandaag graag willen win nen of tenminste die trui pakken. Cora is jarig. Ze moet het dit keer maar zon der cadeautje doen. Ik zal straks bellen en vanwege die verjaardag zal er van avond toch wel champagne zijn". Jan Janssen, ook op deze vierde dag van de Tour weer de beste Nederlan der, was op de steil omhoog lopende Avenue Jean 23e net iets te kort geko men om een zege van Walter Godefroot (de Belg kwam ook in de groene Trui) en de ereplaatsen van Roger de Vlae- minck en Herman van Springel te voor komen. Het was niet het enige drama onder de Nederlanders. In de achterhoede zwoeg- De Italiaan Pietro Tamazzio werd het ernstigste slachtoffer van de valpartij, die zich in de gisteren ver reden Tour-etappe voordeed. Hij liep onder meer een gebroken wervelko lom op en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. den op dat moment nog een aantal landgenoten, van wie Harm Ottenbros en Wim Schepers direct betrokken wa ren geweest bij een ernstige valpartij middenin de etappe, die de Italianen Tamiazzo en Pecchielan een zieken huisbed bezorgde en hun landgenoot Armani tot opgeven dwong. Bijna alle Nederlanders konden zich redden. Al leen voor Adrie Wouters, die achter was gebleven om Schepers bij te staan, maar op zijn beurt het tempo niet had kunnen volhouden, viel de bijl van de tijdlimiet. De Brabander kwam 58 se conden te laat binnen en moest naar huis. De valpartij was van grote invloed op het koersverloop, dat behoorlijk grillig was geweest. Het blijft altijd een vraag, waarom de vluchters van de eer ste kilometers steeds weer teruggehaald moesten worden, terwijl later de tan dem Zubero-Catieau naar een winst van bijna twaalf minuten mocht fiet sen. Veel meer klasse dan in dit duo had zich eerder op de dag ook niet aan gediend. Maar zo gaat het nu eenmaal in de rennerskaravaan. De Spanjaard en de Fransman, ontsnapt na 48 kilo meter, lagen op het moment van de valpartij in een ogenschijnlijk roos kleurige positie. Zij trapten heuvel op heuvel af (dat heet dan een vlakke etappe in de Tour de France) met een maximale winst van 11 minuten en 45 seconden. De valpartij en de daarmede gepaard gaande ravage waren het sein om voor in een verwoede jacht in te zetten. Blijkbaar duldde men plotseling geen grapjes meer van Zubero en Catieau. De mannen van Merckx leidden de jacht, die een snelle aftakeling van de winst van de leiders tot gevolg had. Precies 50 km nadat het sein tot de achtervolging was gegeven kwam de drager van de gele trui. de Italiaan Zi- liolo, zelf de teleurgestelde leiders de tijding brengen, dat hun rijk teneinde was. Terwijl in de achterhoede tientallen renners zwoegden om binnen een rede lijke tijd in Lisieux aan te komen werd in de hoofdmacht even gepauzeeerd. Een welkome pauze voor velen. Voor bijv. de Portugese kampioen Agostinho, De eindsprint in Lisieux met v.l.n.r. Herman Van Springel (3), Jan Janssen (4), Eddy Merckx (5), Walter Godefroot (1) en Roger de Vlaeminck (2). vandaag tweemaal door de hel gegaan", stamelde hij vertwijfeld. Lang duurde de rust in de hoofd macht niet. De Belgen Huysmans en In 't Ven, de Nederlanders Dolman en Duyndam en de Spanjaard Ocana pro beerden weg te komen, een poging die uiteraard in de kiem werd gesmoord. Want ook al maakt Ocana niet zoveel indruk als men van hem had verwacht, toch is hij een mannetje, op wie Merckx blijft letten. Lisieux naderde. Weer was het Ocana, die een poging waagde. Nu ging hij samen met Van Springel en Pintens op pad. De voor naamste grote mannen van dit moment sprongen nog over: eerst Jan Janssen samen met Vanneste en De Witte, ver volgens Merckx, Godefroot, Roger de Vlaeminck, Zilioli, Poulidor, Joop Zoe temelk samen met Michelotto, Thomas Petterson en dan Guyot. Zij boekten in de straten van de stad nog een winst van bijna een minuut op het peloton, waarin Gerard Vianen de spurt won. Grote verschuivingen veroorzaak te deze etappe niet. Alleen de Belg Vandenberghe, die de slag voorin had gemist, moest zijn derde plaats weer aan Jan Janssen afstaan. In het peloton zaten ook Evert Dol man, Arie Den Hartog, Jos van der Vleuten, Jan van Katwijk (gelost, maar alleen bijgekomen), Eddie Beugels en Leo Duyndam. Zij waren doodop. Dol man was hun woordvoerder: „Bij die laatste ontsnapping zat ik bijna goed. Maar ik kon ze niet pakken. Wat reden die mannen ontstellend hard. Als je zoiets meemaakt dan zou je erover gaan denken om met fietsen te stoppen. Want zo emorm hard rijden kan ik niet meer". die in het gezelschap van onze landge noot Jan Serpenti bij kon komen. De Noordhollander zou overigens niet lang plezier beleven van zijn terugkeer in de hoofdmacht. Wat verder moest hij op nieuw lossen en tenslotte kwam Ser penti met een achterstand van ruim ne gen minuten over de finish. „Ik ben LONDEN Ken Rosewall. algemeen beschouwd als dc beste speler van degenen, die nooit Wimbledon hebben kunnen winnen, heeft zich dinsdag na veertien jaar op nieuw geplaatst voor de halve-finales van het heren- enkelspel. De 35-jarige „kleine meester", wiens raven zwarte haardos net zo onberispelijk in de scheiding als weleer, versloeg de als vierde geplaatste Tony Roche met 108, 61, 46, 62 en leverde daarmee zijn bijdrage aan de „favorietenval", die langzamerhand ernstige vor men begint aan te nemen. Van de nummers één tot en met vier van bet plaatsingsschema: Rod La ver, John New combe, Arthur Ashe en Tony Roche, is alleen John New combe nog niet ten offer gevallen aan het wijd om zich heen grijpende geheimzinnige virus van het falen. Maar ook de uiterlijk gezonde Newcombe wankelde, Roy Emer son, de Wimbledonkampioen van 1964 en '65, nam hem mee langs de volle vijf sets, beukend op John's allengs zwakker wordende backhand, maar zag zijn betere spel door een late inzinking uiteindelijk slecht beloond: 6—-1, 57, 36. 62, 119 in het voordeel van Newcombe. Zowel Rosewall als Newcombe bleven in het onzekere, wie hun tegenstanders in de halve-finales zullen worden. Nadat Margaret Court wegens een maandag opgelopen enkelblessure verstek liet gaan in het dames-dubbel (an ders kan ik woensdag volgens de dokter niet tegen Rose mary Casals spelen) en de ontmoetingen TaylorGrab- ner en GimenoCarmichael een eindweegs gevorderd waren, begon het te regenen. Okker's partij voor de kwart finales heren-dubbelspel met Riessen tegen Tiriac/Nastase werd verschoven naar vandaag. Roger Taylor zal dubbel spijt hebben, dat hij niet één van de twee machtpun- ten tegen Grabner benutte. De Ameri kaan heeft een metamorfose onder gaan. De zware hoornen bril heeft plaats gemaakt voor contactlenzen, het eertijds strak gekamde har golft we lig alle kanten uit. Taylor heeft het wellicht niet eens bemerkt. Gedreven op de golven van enthousiasme van zijn landgenoten stormde de Brit langs zijn tegenstander heen, diens ijselijk harde eerste service negerend. Zich volledig concentrerend op de eigen service-beurt en voor het overige slaand naar alles wat bewoog, kwam hij twee sets voor en had hij bij 52 in de derde twee matchpoints. Op de één of andere ma nier gelukte het Grabner in deze Britse storm overeind te blijven en '.oen de re gen viel was rif? stand 63, 119, 87 in het voordeel van Taylor met Grabner's service op komst. Gimeno stond op dat moment met 61, 62, 1 2 vóór tegen Bob Carmichael. Ken Rosewall speelde al op Wimble don, toen ergens op het Australische platteland een zevenjarige slagerszoon zich voornam net zo'n groot tennisser te worden als hij. Hoogtepunten uit die tijd: de Wim- bledonfinales van 1954 en 1956, waarin Rosewall verloor van de geroutineerde Jaroslav Drobny en zijn leeftijdgenoot Lew Hoad. Een profcontract sloot die spannende periode af. Twaalf jaar lang was hij van Wimbledon verban nen. Thans anderhalve tennisgenera- tie later doet hij een derde poging de finale te bereiken. Zijn bewonderaar van toen was zijn tegenstander van nu: Tony Roche, de 25-jarige lefthander, gebouwd als een middengewicht bokser en begiftigd met een vrijwel onbe grensd uithoudingsvermogen. Sterk, maar niet in topvorm. „We weten alle maal, dat Roche de laatste tijd last heeft van blessures. Twee jaar geleden bij het eerste open Wimbledon had ik geen kans tegen hem. Nu echter pro beert hij zo weinig mogelijk partijen te spelen om zijn arm te sparen, terwijl hij juist veel wedstrijdroutine nodig heeft om in vorm te komen", voorzag Rosewall zijn jongere profcollega van een alibi. Het verschil tussen Rosewall en Ro che was dat tussen het uitgekiende per centage-tennis van de eerste profgene ratie van Gonzales, Segura en Kramer en het „powerplay" van de in vele op zichten amateuristisch aandoende, tien jaar later gevormde „handsome eight". Die confrontatie tussen precisie en macht bracht in de eerste set spel van een hoog gehalte als Wimbledon tot dusverre niet te zien had gegeven. Roche meestentijds dominerend aan het net, Rosewall vlijmscherp passerend vanaf de backhandzijde. De „kleine meester" beheerste het spel in tactisch opzicht: „Ik weet, dat Roche het niet zo leuk vindt om tegen me te spelen. Zijn forhandvolley en vooral de drive komen vrij hoog over het net en zijn vrij makkelijk af te maken. Bovendien heeft hij meer moeite met mijn service, dan ik met de zijne". Maar in de eerste set was het toch Rosewall, die het eerst in moeilijkheden kwam. In de zevende game liet zijn opslag hem in de steek: drie dubbele fouten en service-verlies. Bij 53 was Roche maar één slag van setwinst verwijderd. Zelfs nadat hij de L. Sport Sportkalender 2 - 7 Wielrennen, Grote Prijs van Amsterdam achter motoren. 2 t.m. 4 - 7 Tennis, nat, jeugd. kamp. 4 - 7 Wielrennen, Ronde van Gendt (am.); Scherpenzeel (as nw.) en West- Brabantse Pijl; atletiek, 25 km weg- wedstr. De Spartaan; Lisse, motor sport, nat. grasbaanraces; Heerenveen: wandelen, wieltjestocht, Angerlo. 4 en 5 - 7 Volleybal, int. schoolkamp.. Bratislava; kanosport, Toertocht 25 km, Wormer. 5 - 7Wielrennen, Ronde van Driel (as. nw. profs), Doetinchem (as. nw. am.); atletiek, knt. invitatiewedstr. C'70, Rotterdam; autosport, Grote Prijs van Frankrijk, Albi; motorsport, grasbaanraces Eenrum; nat. wegraces Alkbaar; nat. cross Lochem. 5, 6 en 7 - 7 Tennis nat. jeugdkamp. 6 t.m. 11 - 7 Waterpolo, Eur. jeugd kamp. 7 - 7 Wielrennen, Ronde van Ermelo (am.). 8 - 7 Voetbal, Loting Eur. Cup 1 en 2, Genève. 8 t.m. 10 - 7 Wielrennen, Ronde van Harderwijk (am.). 10 - 7 Watersport, Kaagweek, De Kaag. 11 en 12 - 7 Schoonspringen, Ned., CSSR, Zweden, W.-D.; autosport, nat. races, welschap, RAC-Z; Wielrennen, Omloop van Zeeuws-Vlaanderen; mo torsport, races Standaardmot., Zand- voort. 12 - 7 wielrennen, Ronde van Zeihem (nw. am.). bal bij die gelegenheid in het net had geslagen behoefde hij alleen de set uit te serveren. Met drie backhandpassings, die van hoek naar hoek reikten, werd dat echter door Rosewall voorkomen. Het imponeerde Roche. Naarmate de strijd vorderd werd duidelijk, hoezeer Gonzales gelijk had toen hij opmerkte: Roche weet niet, hoe hij moet trainen. Hij verspilt energie aan ballen, die hij toch niet kan halen en slaat veel te hard op gemakkelijke winners". De winners gingen in ieder geval buiten de lijnen en op het derde setpoint was hij zó buiten adem, dat hij een gemakkelij ke bal in het net sloeg. Roche was er totaal van ondersteboven. De tweede set had meer weg van een corrida dan van een tennismatch. Beukend en snui vend stormde Roche naar het voorvak om te worden opgevangen door de prie mende volleys van torero Rosewall. Later merkte Rosewall op: „Ik ge loof, dat ik niet veel beter had kunnen spelen, afgezien van de kleine inzinkin gen, die we allemaal hebben". Zo'n in zinking kostte hen de derde set. Maar in de vierde was hij weer oppermachtig en hij had maar één matchpoint nodig om het werk af te maken. „Of hij te vreden was? werd hem gevraagd. „Ach", was het antwoord van Rosewall, „Ik heb nog niet naar het prijzengeld gekeken. Ik beschouw Wimbledon net zoals welk ander toernooi. Het winnen is me overal even lief". UITSLAGEN Herendubbel kwartfinales: He witt/McMillan (Z-Afr) Cox/Stillwell (Eng) 6-3 4-6 6-4 4-6 10-8. Gemengd dubbel tweede ronde: Still- well/Truman (Eng) winnen door walk over van Riessen/Court (VS-Aus). Der de ronde: Ruffels/Krantzcke (Aust) Traylor/Wade (Eng) 3-6 6-0 6-3; Bar- lett/O'Hara (Aus-Can) Mulloy/Peri- coli (VS-It) 6-3 6-3; Bart/Ziegenfuss (VS) Davidson/Shaw (Aust-Eng) 6-1 9-7; Stolle/Goolagong (Aust) Ulrich/ Heldman (Den-VS) 6-3 6-0; Stillwell/ Truman (Eng) Diepgraam/Walk- den (Z-Afr) 4-3. Diepraam/Walkden (Z-Afr) 4-3. Diepraam/Walkden trokken zich bij deze stand terug; Nas- tase/Casals (Roem-VS) Heiwitt/King (Z-Af-VS) 5-7 8-6 6-2; Fillol/Karter (Chi-VS) Moore/Moore (Aust) 6-3 6- 4; Gorman/Cater (VS) Fletcher/Gil- christ (Aust) 6-3 6-4; Keldie/Harris (Aust) Korothof/Ispaitis (Rusl) 3-6 6-3 6-4. Damesdubbel: Gourlay/Walkden (Z- Afr) winnen doer walk over van Court/Dalton (Aust); (Aust) Roche (Aust) 10-8 6-1 4-6 6-2; Herenenkelspel kwartfinales: Rosewall Newcombe (Aust) Emerson (Aust) 6- 1 5-7 3-6 6-2 11-9. De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. Godefroot (Belg) 5.27.07 met bon. 5.26.47; 2. Roger de Vlaeminck (Belg) z.t. met bon. 5.26.57; 3. Van Springhel (Belg) z.t. met bon. 5.27.02; 4. Janssen (Ned); 5. Merckx (Belg); 6. Zilioli (It); 7. Poulidor (Fr); 8. Van Neste (Belg) allen 5.27.07; 9. Zoetemelk (Ned) 5.27.12; 10. Pintens (Belg); Michelotte (It); 12. De Witte (Belg); 13. Tomas Peterson (Zw) allen 5.27.12; 14. Ocana (Sp) 5.27.18; 15. Danguillaume (Fr) 5.27.21; 16. Vianen (Ned) 5.28.04; 17. Van Rijckeghem (Bel); 18. Dolman (Ned); 19. Guimard (Fr); 20. Den Hartog (Ned); 21. Van der Vleuten (Ned); 23. Van Katwijk (Ned); 25. Pij nen (Ned); 53. Zoontjens (Peters); 63. YVagtmans (Vissers) allen zelfde tijd als Vianen; 79. ex aequo Beugels (Schotte), Duyndam (Peters) 5.28.04; 114. Serpenti (Vissers) 5.36.36; 119. Steevens (Vissers) 5.39.04; 120. Jamins (Peters) z.t.); 123. Ot tenbros (Vissers) 5.39.13; 124. Hooger- heide (Vissers) 5.39.17; 140 Schepers (Peters) 5.49.49; 141. Rentmeester (Pe ters) z.t.; 143 Wouters (Peters) 5.54.14, na tijdcontrole binnengekomen. Opgegeven hebben Armani (Ita-Gi- ganti), Pecchielan (Ita-Albani) en Ta miazzo (Ita-Martini). ALG. KLASSEMENT Het algemeen klassement na de vier de etappe: 1. Zilioli (Ita-Driessens) 19.28.48, 2. Merckx (Bel-Driessens) op vier sec., 3. Janssen (Ned-De Muer) op 27 sec., 4. Godefroot (Bel-Pezzi) op 29 sec., 5 Roger de Vlaeminck (Bel-Schot- te) op 45 sec. 6. Van Springel (Bel-Cools) op 46 sec., 7. Ex aequo Thomas Petter son (Zwe-Martini); Poulidor (Fra-Ca- put) op 1.06 sec., 9. Zoetemelk (Ned- Schotte) op 1.07 sec. 10 Ocana (Spa-De Muer) op 1.08, 11. Vanneste (Bel-Cools) op 1.18, 12. Ex aequo Michelotto (Ita- Giganti), De Witte (Bel-Cools), Pinters (Bel-Cools) op 1.22, 15. Vandenberghe (Bel-Driessens) op 1.23, 16. Grosskost (Fra-De Muer) op 1.30, 17. Frey (Dan- Gribaldy) op 1.40, 18. Ex aequo Gui mard (Fra-Caput), Danguillaume (Fra- Plaud) op 1.44,20. Wagtmans (Ned-Vis- sers) op 1.55, 21. Van der Vleuten (Ned-Vissers) op 1.56, 32. Leo Duyndam (Peters) op 2.08, 38. René Pijnen (Vis sers) op 2.12, 48. Gerard Vianen (Peters) op 2.16, 56. Eddie Beugels (Schotte) op 2.20, 58. Cees Zoontjens (Peters) op 2.22, 66. Evert Dolman (Vissers) op 2.25, 102. Arie den Hartog (Peters) op 3.32, 105. Jan van Katijwk (Vissers) op 3.43, 114. Jan Serpenti (Vissers) op 13.45, 12. Harry Steevens (Peters) op 15.06, 122. Henk Benjamins (Peters) op 15.13, 124. Frits van Hoogerheide (Vissers) op 15.46, 139. Wim Schepers (Peters) op 29.03, 141. Cees Rentmeester (Peters) op 24.37. Ploegenklassement. Het ploegenklassement van de vierde etappe luidt: 1. Cools (Van Springel, van Neste, Pintens) 16.21.26; 2. Dries- sens (Merckx, Zilioli, Vandenberghe) 16.22.18 33 pl. 3. Schotte (R. de Vlae minck, Zoetemelk, Nassen) z.t. 43 pl.; 4. De Muer (Janssen, Ocana, Schleck) 16.22.29; 5. Caput (Poulidor, Guimard, Wolfshohl) 16.23.15, 1.0 Vissers (Dol man, v. d. Vleuten, v. Katwijk) 16.24.12 62 pl., 11. Peters (Vianen, Den Hartog, Zoontjens) z.t. 89 pl. Alg. ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement luidt na de vierde etappe: 1. Driessens 5.36.21; 2. Cools 59.38.11; 3. De Muer 59.38.44; 4. Schotte 59.39.35; 5. Vissers 59.40.39; 9. Peters 59.41.40. PUNTENKLASEMENT Het puntenklassement na de vierde etappe luidt: 1. Godefroot (Bel) 63 pnt. 2. Janssen (Ned) 47 3. Guimard (Fr) 40 4. Zilioli (It) 40, 5. Merckx (Bel) 39, 6. Ro ger de Vlaeminck (Bel) 38. Tot de strijdlustigste renner werd Jose Catieau uitgeroepen. Uit de strijd zijn genomen wegens overschrijding van de tijdlimiet Adri Wouters (Ned/Peters) en de Italiaan Zini (Gi gant). ADVERTENTIE Wm rr*

De Vallei | 1970 | | pagina 13