NA VIJF JAAR EIGEN PLAA TS Financieel resultaat Holland Pop Festival nog Knokke' met super-finale „Stomp vanavond rechtstreeks op tv Vier tv-reportages Heer Bommel en de Blijd scbapper CIJFERS INWERKEN KUNSTENAARS GEEN KUSSEN Amerikaanse pop-musical Andere Pipo en Mammaloe programmaos VANAVOND MORGEN „Ik kan U verzekeren: het is goed" zei koningin Juliana op die spannende 28ste juni 1965, de verlovings dag van prinses Beatrix en prins Claus. En prins Bernhard voorspelde over zijn aanstaande schoonzoon: „Hij zal het goed doen". LINTEN MARTFN lOONÜLR SI KIP WOENSDAG I JULI 1970 PRINS CLAUS THANS VOLKOMEN THUIS IN ONS LAND Maar zó gauw iet Nederland zich niet overtuigen. Prins Claus was dan wel met vlag en wimpel geslaagd voor zijn toelatingsexamen (het televisie-ititerview na de verlovingsaankondiging), het ijs was dan wel gebroken en de eerste toejui chingen waren al over hem heen gegaan, maar veel Nederlanders wilden toch eerst wel eens de kat uit de boom kijken. Nu zijn we vijf jaar verder. En thans is er de erkenning: prins Claus doet het voortreffelijk. Zelfs de tegenstanders- van-toen geven dat nu ruiterlijk toe. Simon Carmiggelt die indertijd de anti-huwelijks-petitie ondertekende: „Ik vind dat hij het voortreffelijk doet. Ik ben niet haatdragend. Die petitie was indertijd een heel democratische methode. Het is niet gelukt en ik ben •en goede verliezer. Ik vind dat hij het heel goed doet". En rabbijn J. Soetendorp uitAmster- dam: „Na het huwelijk is er nooit meer sprake geweest van enige kritiek in de joodse gemeenschap in Nederland. Wij hebben hem indertijd beoordeeld naar zijn achtergrond en niet naar wat hij zelf was. Ik heb in Israël mensen ont moet die over hem spraken als een man die echt bereid is zoveel mogelijk goed te maken. Ik geloof dat Claus heel goed aanvoelt wat een moderne monarchie eigenlijk eist. Misschien brengt hij nog wel eens een bezoek aan een synagoge. Hij zou er welkom zijn". Het Nederlands Instituut voor Pu blieke Opinie zegt het met cijfers. Ne gentig procent van de ondervraagden bij een enquête - vorig jaar - was dik tevreden met prins Claus. Slechts zes procent vond hem matig, éné procent vond hem slecht en één procent vond hem zeer slecht. Zelfs van de republi- keinsgezinden was nog 72 procent con tent met Claus. Nóg een uitslag. ..Wie van de drie" schoonzoons van de Koningin vindt U het sympathiekst, was een vraag. Prins Claus ging met de winst strijken: hij kreeg 82 procent van de stemmen. Een andere conclusie: prins Claus is in die vijf jaar even populair geworden als prins Bernhard. En dat zegt wel wat! De „liefde" komt overigens wel van twee kanten. „Ik voel mij hier thuis", zei prins Claus eind waai voor de televi sie. „Dit is mijn land". Hij vond de Ne derlanders „bijzonias vriendelijk, aar dig en hoffelijk". Eigenlijk zijn er drie ..Clausen": de „officiële", die onberispelijk gekleed en vaak met de handen op de rug „in functie" is. de sportieve die in 1967 tij dens de Vierdaagse een massa goodwill bij elkaar tippelde, die wadloopt en skiet, en de zich oriënterende Claus. Bescheiden en onopvallend zette hij zich vijf jaar geleden aan zijn giganti sche taak: de kennismaking met een vreemd land en een vreemd volk, het overwinnen van terughoudendheid en het winnen van vertrouwen. Hij had één voordeel toen hij „van start ging": hij sprak toen al perfect Nederlands. Hij maakte ermee duidelijk dat hij de zaken serieus wilde aanpakken. Aan de hand van een inwerkschema ging prins Claus op pad. Bij het leren kennen van een bepaald probleem be gon hij meestal van bovenaf. Hij ging bijvoorbeeld eerst ..theorie opdoen" bij het ministerie van Verkeer en Water staat en bezocht daarna de Deltawerken om de praktijk mee te maken. Heel vlug al had hij behoefte aan een specialisme, zoals prins Bernhard dat heeft in de handel en economie. Prins Claus pakte meteen de koe bij de horens: hij nam de ruimtelijke ordening en alles wat daaraan vast zit op zich. Daaruit blijkt dat hij met beide benen in deze tijd staat en ook de toe komst in de gaten houdt. Want de ruimtelijke ordening is hét probleem van nu en straks. Kris kras reisde hij door het land (vaak per trein) om de problemen ter plaatse te leren kennen. HU komt er beslagen ten ijs. Burgemeester Baron van Tuyll van Serooskerken kreeg in 1968 als burgemeester van Zoetermeer prins Claus op bezoek. ..Het was te merken dat hij zich goed had ingewerkt in de problemen van onze gemeente. Zijn bezoek was bijzon der bevredigend, stimulerend en heel prettig. Je gaat met nog meer enthou siasme te werk als je weet dat er zo wordt meegeleefd", zei hij na afloop. En de toenmalige commissaris van de Koningin in Friesland, mr. H. P. Lint horst Homan, zei eens na een bezoek van prins Claus: „Hij is een pientere man. Hij maakte het ons bijzonder ge makkelijk doordat hij er blijk van gaf zeer goed thuis te zijn in de proble men". Prins Claus zegt zelf over zijn werk: „De ruimtelijke ordening is een pro bleem dat mij heel erg bezighoudt en heel veel tijd vergt. Het is een bijzon der belangrijk en interessant terrein, het breedst opgezette dat je je kunt in denken. Alles kun je eronder rang schikken". Ook water-, bodem- en luchtveront reiniging, waar zoveel om te doen is, vallen eronder. „Daar werd vroeger geen rekening mee gehouden", zegt de prins. „Hoewel we niet achter mogen ijl ij ven in de economische groei zal in alle beslissingen de prioriteit moeten worden gegeven aan de leefbaarheid". Maar prins *®or de hele Claus Interesseert zich samenleving. Ook voor jonge kunstenaars. Hij wil wel eens weten wat die nu eigenlijk willen. Daarom stonden in januari 1969 de mu ren van kasteel Drakensteyn bol omdat prinses Beatrix en prins Claus een beatband en enkele jonge kunstenaars hadden uitgenodigd. Er was ook een strijkkwartet, er was werk van beel dende kunstenaars, er werden gedichten voorgedragen en er werd een film ver toond. Cineast en ex-Hoepla-medewerker Wim van der Linden vertelde later over „het avondje Drakensteyn": „Er hing een reuze gezellig sfeertje. Beatrix en Claus zijn echt heel belangstellend naar wat er op het ogenblik in de popwereld aan de gang is. Er was een uitstekende verstandhouding. Vooral Claus is erg geïnteresseerd in het popgebeuren". Kunstschilder Woody van Amen: „Het is toch geweldig dat zoiets ge beurt. Vroeger werd er door het Ko ninklijk Huis nooit een voet verzet om die grote haarbossen eens van dichtbij te bekijken. Die waanzinnige beatherrie bracht er de stemming wel in. Alleen het décor was een beetje wezens vreemd". En de Haagse kunstenaar Gerard Verdijk: „De toenaderingspoging tussen twee werelden vind ik iets heel posi tiefs. Het was een ontzettend leuke avond. De discussie, later, kwam niet van de grond. Daar zijn meer kennis makingen voor nodig. Maar dat drie verschillende richtingen monarchie, moderne en conventionele kunst met elkaar konden praten komt niet veel voor. Beatrix en Claus bleken mensen te zijn die wezenlijke belangstelling voor ons werk hebben. Het was een leuk onder-onsje". Maar prins Claus trok ook de studen tenwereld in. In juni 1968 was hij daar toe in Leiden. Hij wilde vooral wel eens weten hoe het met de studentenhuis vesting stond. De rector magnificus, prof. dr. P. Muntendam, stak zijn lof niet onder stoelen of banken. „U hebt u willen verdiepen in de maatschappelij ke problemen van de studentenwereld en u hebt dat gedaan op een manier die, naar mijn mening, tot dusver uniek is voor onze Nederlandse universitaire gemeenschap". Claus inwerkschema ging verder. Hij woonde vergaderingen bij van de Stich ting van de Arbeid en de Sociaal Eco nomische Raad om de ingewikkelde loonproblemen onder de knie te krijgen. Hij ging naar de School voor de Jour nalistiek in Utrecht en woonde een re dactievergadering van een weekblad bij. Een van de redacteuren vertelde na afloop: „Claus weet van veel dingen veel af. Hij wist precies welke redac teur welke rubriek doet. Het is een in telligente man die heel normaal doet. Hij maakt de indruk dat hij echt iets doorknippen". Prins Claus knipt overigens niet zo veel linten doorn. „En als ik het doe, doe ik het met een gedachte erachter Als datgene wat ik daarmee open van belang is doe ik het me tveel plezier", egt hij. Bij al zijn bezoeken laat prins Claus twee dingen duidelijk bijken: hij houdt niet. van „dikdoenerij" en hij wil niet voorgetrokken worden. Toen hij in au gustus 1967 in de Tweede Kamer een debat over de ruimtelijke ordening bij woonde weigerde hij en kop koffie of ROTTERDAM Hoewel nog wordt becijferd of het Holland Pop Festival uit de kosten zal komen, is er volgens directeur J. Smijers van Coca Cola. het bedrijf dat als sponsor optrad, geen re den tot paniek. „Wij laten op dit moment uitrekenen hoeveel de voorverkoop van toegangs bewijzen heeft opgebracht, want dat is tot tijdens het festival onduidelijk ge bleven", zei de heer Smijers ons giste ren. „Een eventueel nadelig saldo voor de drie organisatoren, die zich verenigd hebben in de Stichting Holland Pop Festival, nemen wij op ons. We hadden allang besloten dat we ook de opbrengst van de cola-verkoop aan de stichting zouden afstaan". Door de soepele houding van een aantal stewards op het. terrein en door de omstandigheid dat op sommige mo menten een deel van de hekken niet werd bewaakt, zijn duizenden jongeren zonder toegangsbewijs binnengekomen. Dit leverde de organisatoren een schade op die in de tonnen loopt. Een tegenslag is dat op het laatste moment allerlei onvoorziene bedragen aan de gemeente Rotterdam moesten worden betaald, zoals ruim een ton voor de aanleg van extra toiletten en een bedrag van 18.000 gulden aan pre cariorechten. Verder moet over ieder toegangsbewijs (35 gulden voorverkoop en 40 gulden aan het terrein) een zesde aan vermakelijkheidsbelasting worden betaald. Dit komt neer op een bedrag van ongeveer zes zes en een halve gulden per kaartje. thee. Het is de gewoonte dat alleen ach ter de regeringstafel wordt geschonken en Claus zat in een Kamerbankje (van de Partij van de Arbeid). En als nie mand daar koffie krijgt, dan hij ook niet. Het was overigens voor het eerst dat een lid van het Koninklijk Huis een Kamerdebat bijwoonde. Een andere keer zat prins Claus op een houten tribune een sportfestijn te volgen. Onmiddellijk kwam er iemand met een kussentje aandraven. Claus weigerde. Niemand had een kussen, ook hij niet. En weer een andere keer bij een bezoek aan het reddingwezen in Katwijk moest hij door het water waden. Of ze hem dragen moesten? Niets voor Claus. n,Dat kunt u bij mijn schoonvader doen maar ik rol mijn sok ken wel op". Claus voelt geen afstand tot de be volking. „Wij rijden één keer per jaar als er geen huwelijk is inde Gou den Koets, maar in het algemeen voelen wij ons als een heel gewone staatsbur ger". Hij is ook reëel. Zo zei hij eind mei voor de televisie over de opvoeding van oudste zoon Alexander: „Wij proberen onze kinderen, vooral onze oudste zoon, zó op te voeden dat hij, als het oet, de functie op de troon kan overnemen. Maar hoe de Maatschappij in Neder land zich zal ontwikkelen en of er voor hem nog een plaats zal zijn, is natuur lijk volkomen open". Dat is nuchtere taal. Hij heeft niet het gevoel dat zijn ta lenten en capaciteiten voldoende wor den gebruikt. n,Je kunt natuurlijk aan zelfoverschatting lijden en je kunt je eigen kwaliteiten hoger schatten dat ze in werkelijkheid kunnen zijn maar ik heb soms het gevoel heel eerlijk dat men van ons misschien meer ge bruik kan maken", vindt hij. Prins Claus is niet bang voor zijn toekomstige functie van wat in de volksmong genoemd wordt prins-ge maal. Hij vindt het geen on-baan. „Wel een heel zware. Maar als je de gelegen heid krijgt een bijzondere voldoening", is zijn standpunt. Hij ziet die functie ook niet als een „versiering". „Ik geloof niet dat het een ornament kan zijn. dat wij in deze tijd met een ornament verder kunnen gaan. Dat is misschien in het verleden gedeel telijk zo geweest maar voor de toe komst zeker niet". Is er dan op prins Claus helemaal niets aan te merken? Weet dan nie mand „van de Prins geen kwaad"? Npg steeds niet, hoewel ook hij net als ie der ander zijn kwade kanten moet hebben. Maar prins Claus was nietal- leen vroeger diplomaat, hij is het nóg. rIX)EN het Nederlandse songfes- tival van Lou van Rees vorig jaar in Scheveningcn jammerlijk de mist inging, moet ei in het Casino van de Belgische badplaats Knokke stiekem geglimlacht zijn. Toen enige tijd daarna bekend werd dat „Scheveningcn" geen ver volg zou krijgen, zal die glimlach ongetwijfeld tot een schaterlach zijn gegroeid. Want de mislukking van het festival van „Ome Lou" was voor Knokke een rehabilitatie. Niet dat de kwaliteit daar beter was, of was geweest, nee, het sim pele feit dat het festival van Sche- veningen na éénmaal een roemloze dood stierf en dat er in Knokke al voor de elfde maal (vorig jaar) werd gestreden, was voor de als chauvi nistisch bekend staande Belgen, een overwinning. En die overwinning gaan ze nu vieren. Van 10 tot en met 17 juli wordt in Knokke voor de twaalfde keer een festival voor „zangvoor dracht" gehouden. Zes landen doen er aan mee: België, Nederland. Frank rijk, Engeland, West-Duitsland en Spanje. En als het aan de organisa toren ligt. zal het er gaan klinken als de welbekende klok. Zes avonden lang zullen de deel nemers onderling strijd leveren. Dan volgt de finale en om het dit keer helemaal af te maken volgt de laat ste dag een zogenaamde super-fina le. Dat is iets nieuws. Het houdt in dat de beste vijf solisten van het gehele festival in én team samen zullen worden gebracht. Dit team zal dan aantreden tegen een formatie van vijf Amerikaanse solisten die in Amerika een soortgelijk festival al.' dat van Knokke hebben gewonnen. Vuurwerk dus op de laatste avond. De Nederlandse televisiekijkers zul len het allemaal kunnen zien. Want bij gebrek aan festival in eigen land zullen de omroepverenigingen uitge breid aandacht besteden aan de gang van zaken in Knokke. Vier avonden die week zijn er uit voerige reportages. En wel als volgt: Zondag 12 juli - Vara - wed strijd Engeland-Nederland. Dinsdag 14 juli - Avro-wedstrijd Span je-Nederland Donderdag 16 juli - Tros-finale. Vrijdag 17 juli - Kro-superfi- nale. Al deze uitzendingen zullen mini maal een uur en maximaal ander half uur duren. En dat is bepaald niet gering als men bedenkt, dat het hele festival in Knokken vorig jaar op de Nederlandse televisie werd af gedaan met een programma van rond de twintig minuten. ROSEMARY CASALS, een van de vier vrouwelijke tennisster rendie zijn doorgedrongen tot de halve finales enkelspel dames van Wimbledon", waarvan u van avond om 21.40 uur op Nederland I een tv-report.age ziet in een afleve ring van ..Studio Sport". De NOS-televisie zal vanavond ran 22.05-22.40 uur via Nederland 1 vanuit Frascati in Amsterdam rechtstreeks het eerste gedeelte van de pop-musical Stomp" uit zenden. .Stomp" is een collectieve creatie van 22 jonge mensen uit het zuiden van de Verenigde Staten, die grote opgang heeft gemaakt in het New York. Public Theatre van Joseph Papp. De groep noemt zichzelf een combi ne" en omschrijft de musical als een ,,multi medi protest rock musi cal entertainment" De show duurt anderhalf uur zonder pauze en is opgebouwd uit dansen, protest-songs, popmuziek en filmprojecties op twee scher men. De lof van Joseph Pa pp, die tn zijn thater als eerste ,,Hair produceerde, is niet mis. Stomp ontmaskert Hair als een falsifica tie," zegt hij, ,,en staat veel dich ter bij de waarheid dan het Living Theatre". De groep bestaat uit jongens en meisjes tussen 19 en 22 jaar, voor het merendeel voormalige studen ten van de universiteit van Texas in Austin. De staat Texas is met zijn luchtvervuilinggeweld en ras senscheiding één van de vele mik punten van het protest van Stomp". Volgens de 26-jarige lei der van de groep, Doug Dyer, die het idee voor deze musical kreeg toen hij in mei 1968 in Ptirijs ver toefde, is de musical langzaam maar zeker uitgegroeid tot een stug guerrillatheaterde uitvoeren den werden door de reacties die de eerste voorstellingen uitlokten ge politiseerden de voorstelling on derging als gevolg daarvan een grote gedaanteverandering De algehele leiding en regie be rusten bij Doug Dyer. Jan Venema is verantwoordelijk voor de televi sieregistratie. Cor Witschge en Marijke Bakker uilen niet meer als Pipo de clown en Mammaloe meedoen aan de tv- serie nieuwe Pipo-verhalen die de VARA voor het komende winterse!- :oen gaat maken. De onderhandelingen die namens de VARA door Cinecentrum met de acteurs zijn gevoerd, hebben tot moeilijkheden geleid over het con tract. Ook na een tweede gesprek was er geen akkoord te bereiken. De schrijver van de Pipo-verha- 'en, Wim Meuldijk, heeft nu Cees van Oyen en Fanine van Wely bena derd. De onderhandelingen met hen zijn nog bezig. De VARA vindt het jammer dat Cor Wltschige die vanaf het eer ste begin Pipo heeft gespeeld en Marijke Bakker niet met de VARA tot overeenstemming zijn kunnen komen. De nieuwe serie gaat in ieder ge val door. De opnamen worden tussen begin september en half oktober op het Spaanse eiland Ibiza gemaakt. TELEVISIE NEDERLAND I 17.27-18.00 Op Roakeldais: repor tage van het vijfde internation; folklorische festival in Warffui (Gron). 18.25 NOS: Samenvatting Tour d France. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 NOS (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag Vandaag. 19.09 (K) Puffenstuf, serie voor de jeugd. 19.30 IKOR: Kenmerk: de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Uitzending Stichting Socutera. 20.25 Tarzan en de Amazone, speel film. (Rijkskeuring: 14 jaar). 21.40 (K) Studio Sport, .met o.a. ten nis: halve finales dames enkel te Wimbledon). 22.05 Holland Festival 1970: Stomp, een pop-misucal. 22.40-22.45 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Land boven de wol ken, aflevering van de Engelse natuurfilmserie Survival. 19.30 (K) De Debbie Reynolds-show. 20.00 NOS: (k) Journaal. 20.20 KRO: (K) Land van belofte: documentaire film. 21.15 (K) De Vriendschapsclub (Along came a spider), eerste afle vering van de Amerikaanse film serie The Outsider. 1 05-22.10 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr.f NDR: 18.00 (k, Iet twistgesprek. 18.30 (K) Act. 18.45 ;K) Zandmannetje. 18.55 Nord schau-magazine. 19.26 (K) Meine Schwiegersöhne und ich, TV-serie. 19.59 Programmaoverz. WDR: 8.20- 8.45, 10.20-10.45 en (K) 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Informa tief progr. 18.30 Voor de kleuters. 18.40 (K) Act. en nws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, (TV-serie). 20.00 Progr. 22.00 (k) Cartoon. 22.45 (K) Joum commentaar en weerber. 23.05 Film verslag Ronde van Frankrijk. DUITSLAND IIV. 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 Schick- en Sie Foster! t.v.-serie. 19.10 John Klings Abenteuer, T V-film. 19.45 (K) Nws.. act. en weerber. 20.15 (K) Informaties en meningen over ac tuele thema's. Aansluitend: Nws. 21.00 Kudammgeschichten, TV-spel 22.30 (K) Nws. en weerbericht. mmmmmmmmmmmweê. 6936 Tom Poes liep voorzichtig door het steeds drassiger wordende land naar het kerkhof. Hij had gewacht totdat het donker was, want hij wilde rustig zoeken naar de kippeveren zonder gestoord te worden. De overstroming bracht echter heel wat lieden op de been en hij begreei al gauw dat het moeilijk zou zijn om on opgemerkt op de begraafplaat, te korner „Sta daar niet!" riep een boer. die hen plassend passeerde. „Zie je niet, dat he land onderloopt? We moeten dijken ma ken!" Ja, ja", zie Tom Poes terwijl hi: haastig verder liep. „Dijken maken!" riep een andere landbouwer, opdoemend uit de duisternis. ..Bel Waterstaat op!" schreeuwde een derde, en een vierde drong aan op het waarschuwen van het waterleiding-bedrijf. Er begon nu een op gewonden beraadslaging, en in het ru moer daarvan slaagde Tom Poes er in om weg te komen. „Die overstroming is vast iet werk van de Zwarte Zwadderneel" Jacht hij. „Ik moet vannacht die veren inren. voordat er een ramp komt!" Dc lieer Zwadder dacht er echter heel anders >ver Hij holde met hoge piusen van de berg af, en de eerste die hij in het oog kreeg was heer Ollie die moeizaam over de weg waadde. „Water!" riep hij opge wekt. „Overal waar ik kont begint het te regenen. En nu komt er een overstro ming, die het kwaad zal wegspoelen en het geluk in zijn baan zal meevoeren. Dit s de grote zuivering, broeder!" „Die overstroming is er al", zei heer Bommel somber. „Het is de druppel, die de emmer doet overlopen. En het is alle rmal jouw schuld, net als ik al dacht. Maar nu is het uit met je streken"! TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Der Kommissar, dc- tectiveserie. 11.30 Informaties en meningen over actuele thema's. 12.20 Ot.to, der Klavierstimmer. TV-serie 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws.. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Pantomimen 17.55-18.00 (K) Nws. DUITSLAND 1 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Film rep. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Ra- diojourn. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuz. (8.30-8.33 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Mu zikaal contact met amateurs: I. In ternationale gitaardagen te Bever wijk; II. Europees muziekfestival voor de jeugd te Neerpelt; III. Fa- so-Festival te Eindhoven; IV Jeugd- ensembles te Zuidlaren. 9.35 Water standen. 9.40 Waar zijn onze kinde ken gebleven: vakantieprogr. rondon de jeugd. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00- 11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: Progr voor de vrouw. (11.55 Beursberich ten). 12.30 Sportrevue. 13.00 NVWS. 13.11 Radiojourn. 13.30 Stereo: 't Muzikantenuur: I. Strijktrio: klass. muz.; 2. Omroepkamerkoor: mod. koorwerken; 3. Blaastrio: mod. muz. 14.30 't Is historisch: progr. over ge schiedenis. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.00 Sans Rancune: platenprogramma. 17.30 „0"-een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radlojoun. 18.30 Stereo: licht instrumentaal ensemble en -trio. 19.00 Stereo: Big Band Beat: The Skymasters. 19.20 Nabe schouwing Toer de France. IKOR: 19.35 Mens en Bijbel: gesprekken over de liturgie. 19.45 Avondgebed. AVRO: 20.05 Stereo: Fedora, opera van Giordano, door orkest en koor van Milaan en solisten (opn). 21.50 Niets bijzonders, hoorspel. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Ra diojournaal. 22.55 Avondje uit: licht muziekprogr. 23.20 Stereo: Uit het land van de rijzende zon: heden daagse Japanse muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klass. muz. (gr). (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nws.) 8.11 Voor de kinderen. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de vrouw.) NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische kroniek. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok. KRO: 11.00 Nws. 1.103 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd progr. (12.26 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Hier en Nu act.) 14.00 Stereo: The Kilima Hawailans Show. 14.30 Ste reo: Caudeamus-kwartet: mod. ka- mermuz. 15.00 Hervormde middag- dienst. NOS: 15.30 Skivatoon: infor matie over nieuwe langspeelschij- ven. (16.00-16.02 Nws.) 16.15 Meer over minder: een programma met meer informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Stereo, lichte grammofoonmuz. 18.00 T ijd vrij voor muz. in vrije tijd: Mannenkoor en Harmoniekorps. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu: act. 19.00 Stereo: Licht vokaal ensemble (gr.) lft.15 Leger des Heilskwartier (gr.) 19.30 Ontvoerd! een radiospel voor de zomeravond 21.00 De jeugd op eigen wieken (deel 5), seriehoorspel. 21.31 Stereo: lichte grammofoonmuz. 21.50 Holland FESTIVAL: Haarlemse orgelmaand. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parlementair dagoverzicht. 22.50 Vakantietoeslag: een program ma met actuele informatie over alle "acetten van het toerisme. 23.15 Tazztime. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van veggeweest: muz. van toen voor uisteraars van nu. 9.30 Zzoef...: ichte instrumentale omuziek. 10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. 11.00 Nws.) NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop-Slick: licht platenprogramma 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de Fran- 9e: Popmuz. in 4 etappes, afgewis seld met directe reportages van het Franse fietsfeest. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws.) KRO: 17.00 Nws. 17.02- 18.00 Draaijijofdraaiik: verzoek- tenprogramma.

De Vallei | 1970 | | pagina 9