„Het is verschrikkelijk om zo naar huis te moeten gaan" Tour in cijfers Geblesseerde Margaret Court speelde Casals moeiteloos weg Vianen nu kopman Harm Ottenbros over moeilijkheden heen OKKER EN RIESSEN VAN BAAN GEVEEGD AMIENS Wetend dat hij niet winnen kon. stuurde Leo Duyndam (22) zijn fiets de kleffe paardenbaan van Amiens op. Slechts Jos Spruyt, toegewijde knecht van Merckx, was met hem mee naar voren gestormd. De achtervolgers waren met het eind in zicht ver genoeg verwijderd. Maar een eerlijk gevecht van man tegen man kon niet worden verwacht, omdat Spruyt de jonge Nederlander al het krachtenslopende werk had laten verrichten. BEWONDERING EENZAAM ACHTER AC JSapoli van internationaal voetbal uitgesloten GEKNOKT IN BEROERING ER VAN DOOR Taylor miste liefst acht matchpunten SPANNEND VEEL LAGER Etappezege Jo van Pol Autocoureur overleden 119 km VALENCIJN BRUSSEL 4 Overwinning voor Aegir DONDERDAG 2 JULI 1970 PROFITEUR SPRUYT IN SLOT FASE VAN STRIJD LANGS DUYNDAM sport Met een hatelijk aandoend gemak schoof de Belg op het juiste moment langs Duyndam, die naderhand snik kend rondliep in de opdringende me nigte in het schilderachtige stadion van Amiens. „Geen moment heeft hij iets uitgevoerd. En als je vijftig kilometer lang alleen hebt moeten ploeteren, kun je door elke willekeurige renner wor den geklopt". Op assistentie had de diep ongelukkige Duyndam, die door Caballero naar de DE MARTELGANG VAN SCHEPERS AMIENS „Dit is dan het einde. Het is wel verschrikkelijk om zo naar huis tc moeten gaan. Als je wordt gelost dan weet je dat het je tijd is. Maar om op zo'n ongelukkige wijze uitgeschakeld te worden is hard". De 26-jarige Limburger Wim Schepers stond eenzaam op de paarderenbaan van Amiens. Hij had de finish op de vijfde dag van deze door slecht weer geteisterde Tour in de brokkeiwagen bereikt na 45 km. In de tweede helft van de etappe was de Limburger gelost en weinig kilometers verder had hij opgegeven. „Een commissaris kwam me vertellen dat ik al veertien minuten achter lag. Het had toen geen zin meer om verder te rijden". Er was in Amiens geen applaus voor de Caballero-rijder. Hij had 't wel ver diend. Want nadat Schepers bijna de gehele nacht niet had geslapen door de verwondingen, die hij de voriige dag in de massale valpartij had opgelopen, was hij woensdagaochtend toch aan de start verschenen voor een ongetwijfeld moeilijke dag. Voor een gezonde renner namelijk was het al een martelende gedachte geweest om de afstand van Lisieux naar Amiens in twee stukken te moeten overbruggen met een rustpauze van iets meer dan een half uur ertussen. Men kon dan ook slechts bewondering koes teren voor het doorzettingsvermogen van Schepers, die toch aan dit avontuur begon. Want de tourdokter, die hem de avond tevoren nauwkeurig in het hotel had onderzocht, had een gapende wond aan zijn rechterelleboog niet durven en willen hechten of naaien. „Als ik het doe, dan is er geen sprake van verder fietsen, want dan trekt die zaak bij elke beweging open", zo had dokter Ju- det gezegd. Hij had Schepers slaap pillen en pijnstillende middelen voor de nacht gegeven. Ze hadden nauwelijks geholpen. Vlak voor de start in Lisieux probeerden artsen de pijn voor Sche pers nog te verminderen door hem ver dovende injecties te geven. Ook die hielpen niet. „Die arm deed verschrik kelijk pijn, vooral door het stoten op de weg". Toen het Schepers in de ochtendrit te veel werd, bleef hij eenzaam achter. „We hadden afgesproken dat er nie mand op me zou wachten, want dat zou geen zin hebben. Ik zou het wel alleen proberen". Op de meet in Rouaan leken zijn inspanningen vergeefs te zijn ge weest. Schepers kwam te laat binnen. Slechts dertig seconden te laat en dat was zijn redding. Want omdat het veld die eerste 95 km met een gemiddelde van 45.348 km per uur had gereden, streek wedstrijdcommissaris Roger Hal- na onmiddellijk de moeilijkheden weg. ..Schepers mag van mij vanmiddag weer starten. Een verlies van dertig se conden bij een dergelijk moyenne mag geen naam hebben. Hij blijft erbij. Dat is een normale zaak", zei de sportieve Fransman. De boodschap werd n. t gemengde gevoelens door de Limburger ontvan gen. Aan de ene kant behield hij uiter aard de hoop er doorheen te komen, maar anderzijds voelde hij wel dat het dan niet zo hard moest gaan als in de ochtenduren. Schepers leed in de eerste 45 km van de middagrit verschrikkelij ke pijnen. Daarvan getuigden graag zijn kameraden van Caballero die hun be wondering uitten over het doorzettings vermogen van hun favoriet voor de bergen. Zij hielpen Schepers zoveel als zij konden, maar na 45 km ging het niet NAPELS De Italiaanse voetbal bond heeft AC Napoli voor het seizoen 1970-'71 uitgesloten van internationale wedstrijden. Deze straf is het gevolg van de ongeregeldheden op 28 mei tijdens de wedstrijd AC Napoli-Swin- don Town voor een toernooi met Ita liaanse en Engelse clubs. In de 79e mi nuut zag de Oostenrijkse scheidsrechter Schiller zich genoodzaakt (bij de stand 03) de strijd te staken aangezien de toeschouwers bezit hadden genomen van het speelveld in het stadion Sao meer. „Ik stortte gewoon in elkaar van pijn. Ik had zo lang gereden als ik kon. Nu was het einde nabij". De lijdensweg van de Nederlander had zoveel indruk gemaakt onder zijn vrienden dat Henk Benjamins besloot om tegen de instructies in toch bij Schepers te blijven. Benjamins: „Wim herhaalde steeds dat ik door moest rij den, maar ik ben nog een tijdje bij hem gebleven, heb hem geduwd en uit de wind gezet. Het hielp echter niet. Wim voelde natuurlijk al dat hij zou moeten opgeven en stuurde me weg. Het was verschrikkelijk dat ik hem achter moest laten, maar er werd ook zo hard gere den". Henk Benjamins vertelde dit na de finish en wist toen nog niet dat Sche pers hem van een boete had gered. Schepers: „Ik had vanaf het begin gezegd dat Henk door moest rijden, maar hij wilde eerste niet. Op een ge geven ogenblik was hij me aan het du wen en toen kwam Goddet langs. Die beduidde mij dat het niet mocht. Toen heb ik Benjamins weggestuurd". Wim Schepers, dit seizoen pas laat goed op dreef gekomen met een ritzege in de ronde van Duinkerken en twee etappe overwinningen op één dag in Dauphiné Libéré, had na het vertrek van Benja mins nog een tijdje zitten zwoegen, maar tenslotte de wijste partij gekozen. „Morgen ga ik met de trein naar huis". Er welde een traan in zijn ooghoek op. WIM SCHEPERS martelgang Tour is gestuurd, in de hoop, dat hij triomfeert in één der vlakke ritten, ook niet mogen rekenen. Jos Spruyt was op hoog bevel van ploegleider Driessens pal achter de Nederlander blijven zit ten. Zo doen de mannen van Merckx dat. Steeds ook bij elke onbeduidende, vlucht er een knecht mee ter controle. Dit keer werd Leo Duyndam daarvan het slachtoffer. Hij had er trouwens formidabel voor geknokt, de lange atletische Westlander. Dat begon al in de ochtendu. i van een dag vol bruisende activiteiten. Die strijdlust werd geëtaleerd in twee korte etappes (van 94 en 113 kilometer van Lisieux via Rouen naar Amiens). Leo Duyndam, die zijn opdracht ken de, was in die eerste rit gewonnen door de supersprinter Walter Godefroot uit België al in de slag gegaan. „Maar je moet heel wat presteren om in die krankzinnige snelle etaones voor aan te blijven. Die ploeg van Merckx schijnt niemand iets te gunnen". Diep bezorgd was Leo Duyndam, om dat hij vreesde te falen voor de bergen, die hij niet beklimmen kan. „Maar ik blijf loeren op een kans", hield hij zijn ploegmakkers voor tijdens het opont houd in Rouen. Die kans kwam in een opwindende race, waarin aanvankelijk Eddy Merckx hoogstpersoonlijk wilde toes laan. Zijn grote charge, die de karavaan in hevige beroering bracht, kwam, nadat Gabica vooruit was gesneld en gezel schap had gekregen van Leblanc, De Schoenmaeker en Antheunis. De Belgi sche wielerdictator repte zich naar vo ren en kreeg zes man mee. Onder hen: Ocana en Gandarias. Zij vormden met de vroege vluchters een kopgroep van elf man. En toen bleek, dat Eddy Merkcx niet alles kan. Hoewel hij ononderbroken het elftal aanvoerde, slonk de voorsprong op een gealarmeerd peloton. Een woedende te genstoot, geleid onder meer door Jans sen, Poulidor en Van Springel, brak de weerstand. De oorlog was echter uitgebroken in de Tourkaravaan. En dus moest er met duizenden opgetogen Fransen langs de meestal smalle wegen, gevochten wor den. Zilioli, de knecht in het geel, wor stelde zich uit de groep, omdat waag hals Luis Ocana er weer vandoor was gegaan. Vanneste en Gonzales Linares blik semden erop los en' bereikten het front op een uiterst ongelukkig moment: Eddy Merckx voelde zijn achterband leeglopen en gilde om assistentie. Meteen kwam er grote beroering in het peloton. „Natuurlijk wilden ze mij lossen en dat is rampzalig in een Tour met dergelijke snelheden", zou hij later in Amiens zeggen. Rini Wagtmans, de kleine Brabantse vechtjas, die als kopman van Wil lem II/Gazelle zijn krachten zoveel mo gelijk reserveert voor het gevecht in de bergen, demarreerde. Drie man sleurde hij mee: Paolini, Frey en Houbrechts. Met Paolini bereikte de Nederlander de vier voorsten, maar deze tegenstoot was nutteloos omdat Merckx geprikkeld be sloot tot een woeste kannonade. Zo werden de uitlopers gedwongen de vrede te tekenen, waarna Duyndam aan een lange vlucht begon te denken. „Door steeds maar te demarreren moest het toch een keer lukken en Merckx had al heel wat werk gedaan. Er zat dus een kansje in", zo vertelde hij later. De eerste keer riep VandenBerghe, actieve assistent van de toekomstige Tourwinnaar, hem nog tot de orde. De tweede maal zag hij zijn krachtsexplo sie beloond, maar toen hij omkeek wist hij dat Spruyt, ook al van de Merckx- brigade, in zijn gezelschap was. De Belg, steeds turend naar 't achterwiel van de Nederlander, liet zich niet losrijden en zo bereikte hij vrij fit het stadion van Amiens. Op het natte gravel beleefde Leo Duyndam in zijn tweede seizoen als prof dramatische momenten. Een ritze ge in de Tour, die zijn aanzien in het milieu der beroepsrenners aanzienlijk zou verhogen, leek dichtbij maar was in feite ontzettend ver verwijderd. Jos Spruyt, die er zich niet voor schaamde te handelen als een profiteur, fietste met de finish in richt zijn mede-vluch ter moeiteloos voorbij. Vijfde etappe Uitslag eerste gedeelte vijfde etappe: 1. Godefroot (Belg.-Pezzi) de 94,5 km in 2.05.02 (Met tijdvergoeding 2.04.42); 2. Van Ryckeghem (Bel-Cools) z.t. (met tijdvergoeding 2.04.52); 3. Roger de Vlaeminck (Bel-Schotte) z.t. (met tijd vergoeding 2.04.57); 4. Vianen (Ned-Pe- ters) z.t.; 5. Van Katwijk (Ned-Vissers) z.t.; 6. Dolman (Ned-Vissers) z.t.; 7. Merckx (Bel-Driessens) z.t.; 8. Guimard (Fra-Caput) z.t.; 9. Basso (Ita-Alba- ni)z.t.; 10. Dumont (Fra-Plaud) z.t.; 11. ex aequo: het peloton; 140. Rentmeester (Ned-Peters) 2.05.51; 141 Schepers (Ned- Peters) 2.15.32. De Fransman Abrahemlan heeft op gegeven. Uitslag tweede gedeelte vijfde etap pe: 1. Spruyt (Bel-Driessens), 113 km in 2 uur 32 minuten 34 seconden (met bo nificatie 2.32.14); 2. Duyndam (Ned-Pe ters) 2.32.35 met bon. 2.32.25); 3. R. de Vlaeminck (Bel-Schotte) 2.32.45 (met bon. 2.32.40); 4. Eric Leman (Bel-Schot te) 2.32.45; 5. Eric de Vlaminck (Bel-Schotte) z.t.; 6. Marino Basso (Ita- Albani z.t.; 7. Eddy Merckx (Bel-Dries sens) z.t.; 8. Peelman (Bel-Caput) z.t; 9. Van Katwijk (Ned-Vissers) z.t.; 10. Wagtmans (Ned-Vissers) z.t.; 11. Gode froot (Bel-Pezzi) z.t.; 12. Agostinho (Por-de Gribaldy) z.t.; 13. Janssen (Ned-De Muer) z.t.; 14. Vianen (Ned-Pe- ters) z.t.; 15. Wolfshohl (W. Dld-Caput) z.t.; 16 Grain Fra-De Gribaldy) z.t.; 17. Nassen (Bel-Schotte) z.t.; 18. Begheto' (Ita-Martini) z. t.; 19. Gosta Petterson (Zwe-Martini) z.t.; 20. Houbrechts (Bel-Pezzi) z.t.; 25. Dolman (Ned-Vissers z.t.; 29. Zoetemelk (Schotte); 36. Benja mins (Peters); 37. Rentmeester (Peters); 55. Zoontjens (Peters); 72. Serpenti (Vis- WIMBLEDON Voor Tom Okker is er gisteren definitief een eind gekomen aan Wimbledon 1970. De Amerikaan Marty Riessen en hij, verleden jaar doorgedrongen tot de finale van het herendubbelspel en nu als tweede ge plaatst, werden nota bene in drie sets van de baan geslagen door de energieke Roemenen Ilie Nastase en Ion Tiriac: 4-6, 4-6, 8-10. Nastase en Tiriac, een sluitend duo, dat in het toernooi om de Davis Cup opzienbarende resultaten heeft geboekt, zijn wat korzelig, omdat het plaatsings comité hen over het hoofd had gezien en dat zullen de favorieten weten ook. Okker en Riessen werden gisteren dan ook geconfronteerd met tegenstan ders, die zich plechtig hebben voorge nomen om een spoor van vernieling te trekken door het wedstrijdschema, dat volgens hen nergens op lijkt. Met alle fatale gevolgen van dien. Toch was de verrassende nederlaag van de Nederlands-Amerikaanse com binatie voor een belangrijk deel te wij ten aan het zwakke verweer van Ries sen. Hoewel Okker aarzelend van start ging en de Roemenen dank zij een door braak op zijn sendee de eerste set kon den pakken, groeide de Nederlander naarmate de partij vorderde toch naar een acceptabel niveau. Hij kreeg echter nauwelijks steun van Riessen. wiens zelfvertrouwen de genadeklap kreeg, toen Okker over het gras begon te hollen, alsof hij het al leen tegen het Roemeense koppel moest opnemen. Kortsluiting was onvermijde lijk en de razendsnelle Nastase en Ti riac, wiens droevige hangsnor de groeiende vreugde nauwelijks kon ver hullen, profiteerden daar gretig van. Heftig gesticulerend en samenzweer derig smoezend na elke rally bereidden zij de val van C' ker en Riessen zorg vuldig voor i tan een doorbraak in elke set hadden ze genoeg om meteen door te drukken. A-. zige Australische tennisdiva Margaret Court zich op Wimbledon met gemeng de gevoelens bij de dokter om een pijn stillende injectie in haar gezwollen en kel te halen. Een uur later triomfeer den zij én de medische wetenschap moeiteloos over het kleine Amerikaanse bijtstertje Rosemary Casals (6-4, 6-1) en plaatste ze zich voor de vierde keer in haar glanzende carrière voor de finale in het damesenkelspel. En evenals in 1963 ontmoet Margaret Court daarin de Amerikaanse Billie Jean King, die gisteren afrekende met Frangoise Dürr: 6-3, 7-5. Zoals mocht worden verwacht sloe gen Andres Gimeno en Roger Taylor zich gisteren in hun afgebroken partij en tegen respectievelijk Bob Carmi- chael en Clark Graebner alsnog naar de halve-finales van het herenenkelspel, hoewel Taylor het nog aardig spannend maakte. Aan de twee matchpunten, die de Brit dinsdag al had vergokt, voegde hij er gisteren nog zeven toen en pas twin tig zenuwslopende minuten later slaag de hij erin de ene game, die hem nog van de overwinning afhield, binnen te halen: 12-10. Het ziet 11 naar uit, da' Margaret Court ec i v lotte kans heeft morgen voor de c' keet a's kampioene van Wimbledon worden gekroond. Ook al al zij zich gisteren na haar overwinning op Casals zeer opti- - U DnVclhtoroiirP „Ik denk, dat het vrijdag wel een stuk minder zal zijn", oordeelde ze. „Van daag heb ik er in ieder geval helemaal geen last van gehad, want die injectie heeft uitstekend geholpen". Rosemary Casals kan dat bevestigen. Ze kwam al snel met 3-0 achter te staan en hoewel de strijdbare dreumes fel vechtend terugkwam tot 4-4 liet de geroutineerde Court de set toch niet meer glippen. Daarmee was zelfs het verzet van Casals gebroken en machte loos liet ze zich meesleuren naar een ne derlaag met rake cijfers. Het duel tussen Billie Jean King en Francoise Dürr stond op een aanzienlijk lager niveau. King, kampioene van Wimbledon in '66, '67 en '68, gunde haar gedeklasseerde rivale in de tweede set zelfs vier setpunten, die de stamp voetende Francoise echter niet wist te benutten. Nimmer bedreigd, maar uiterst moei zaam, haalde Billie Jean King de eind streep in de wetenschap, dat ze straks tegen haar grote rivale Margaret Court VARAZDIN De Nederlandse wiel renner Jo van Pol heeft woensdag de zesde etappe van de amateurronde van Zuid-Slavië gewonnen, een rit over 188 km van Nasice naar Varazdin. Van Pol versloeg in de sprint de Roemeen Tudor en de Pool Bedziak. In het algemeen klassement, dat wordt aangevoerd door de Zuidslaviër Skerlj, is Hennie Kuiper de beste Ne derlander met de vijfde plaats. In het algemeen ploegenklassement staat Ne derland zesde. ten minste twee klassen beter zal moe ten spelen. Het restant vah de afgebroken partij tussen Taylor en Graebner leek zo op het eerste gezicht niet meer dan een wreed ritueel, dat uitsluitend ten be hoeve van de gnuivende Britse patriot ten was georganiseerd. Maar tot ontzetting van zijn landge noten verspeelde Roger Raylor hel ene na het andere matchpunt en terwijl het angstzweet langzaam langs hun ruggen naar boven kroop werd het doodstil op het centre court. Ook Taylor zelf raakte wat uit zijn evenwicht. „Op het laatst ga je denken: hoe kom ik hier ooit nog uit" griezelde hij na afloop. „Toen ik begon was ik volkomen zeker van mijn zaak, maar wanneer je al die matchpunten mist ga je op een gegeven ogenblik aan jezelf twijfelen. Vooral omdat ik tenslotte ge noeg kansen had gehad om het af te maken". Hoewel Taylor voortdurend de beste indruk maakte en hij Clark Graebner, bijna verlamd van de zenuwen en snel geïrriteerd, herhaaldelijk verraste met schitterende passeerslagen, duurde het toch tot in de 22e game voor hij einde lijk kon oprukken naar de halve-fina les. De belangrijkste uitslagen waren: Herenenkelspel kwartfinales: Gime no (Sp) Carmichael (Austr) 6-1, 6-2, 6-4; Taylor (GB) Graebner (VS) 6-3, 11-9. 12-10. Damesenkelspel halve finales: Billie Jean King (VS) Frangoise Dürr (Fr) 6-3, 6-5; Margaret Court (Austr) Ro semary Casals (VS) 6-4, 6-1. Herendubbelspel kwartfinales: Nasta- se/Tiriac (Roe) Okker/Riessen (Ned/VS) 6-4, 6-4, 10-8. Gemengd dubbelspel vierde ronde: Stilwell Trumann (GB) Barth/Zie- genfuss (VS) 7-5, 2-6, 6-1; Irvine/Gour- lay (Rho/Austr) Pinto Bravo/Arias (Chi'Arg) 6-2. 6-2 sers); 78 Steevens (Peters); 79. Den Har- tog (Peters); 101. Pijnen (Vissers); Beu gels (Schotte); 106 Ottenbros (Vissers); 107. V. d. vleuten (Vissers); 110. Hoo- gerheide (Vissers); allen in dezelfde tijd als Leman. Wim Schepers (Peters) heeft de strijd gestaakt. Alg. Klassement Het algemeen klassement: 1. Zilioli (Ita-Driessens) 24.06.35; 2. Merckx (Bel-Driessens) op 4 sec.; 3. Godefroot (Bel-Pezzi) op 9 sec.; 4. Janssen (Ned- De Muer) op 27 sec.; 5. Roger de Vlae minck (Bel-Schotte) op 35 sec.; 6. Van Springel (Bel-Cools) op 45 sec.; 7. Ex aequo: Tomas Petterson (Zwe-Martini); Poulidor (Era-Caput) op 1.06; 9. Zoete melk (Ned-Schotte) op 1.07; 10. Ocana (Spa-De Muer) op 1.08; 11. Vanneste (Bel-Cools) op 1.18; 12. ex aequo: Mi- chellotto (Ita-Giganti), Dewitte (Belg.- Cools), F. Pintens (Bel-Cools) op 1.22; 15. Vandenberghe (Bel-Driessens) op 1.23; 16. Grosskost (Fra-De Muer) op 1.30; 17. Mogens Frey (Den-De Gribaldij) op I.40; 18. ex aequo: Guimard (Fra.-Ca- put), Dangulliaume (Fra-Plaud) op 1.44; 20. Duyndam (Ned-Peters) op 1.48; 21. Wagtmans (Ned-Vissers) op 1.56; 39. Pijnen (Vissers) op 2.12; 47. Vianen (Pe ters) op 2.16; 54. Beugels (Schotte) op 2.20; 56. Zoontjens (Peters) op 2.32; 66. Dolman (Vissers) op 2.25; 96. Den Har- tog (Peters) op 3.32; 99. Van Katwijk (Peters) op 3.43; 112 Serpenti (Vissers) op II.28; 115. Ottenbros (Vissers) op 13.48; 118. Steevens (Peters) op 15.06; 120. Ben jamins (Peters) 15.13; 122. Hoogerheide (Vissers) op 15.43; 135. Rentmeester (Pe ters) op 25.26. Ploegenklassement Dagploegenkl assement: 1. Driessens (Spruyt, Merckx, Vandenberghe) 7.38.04, 2. Vissers (Duyndam, Van Katwijk, Wagtmans) 7.38.03, 3. Schotte (R. de Vlaeminck, Leman, E. de Vlaeminck) 7.38.15 (12 plaatsen). 4. Caput (Peels- man, Wolfshohl, Guimard) 7.38.15 (55 plaatsen), 5. De Gribaldi (Agostinho, Grain, Frey) 7.38.15, 8. Peters (Vianen Benjamins, Rentmeester) 7.38.15. Alg. Ploegenklassement Algemeen ploegenklassement: l. Driessens 67.14.25, 2. Cools 67.16.26, 3. De Muer 67.16.59, 4. Schotte 67.17.55, 5. Vissers 67.18.44, 9. Peters 69.19.55. Puntenklassement Puntenklassement: 1. Godefroot (Bel) 83 pnt., 2. Roger de Vlaeminck (Bel) 66 pnt., 3. Merckx (Bel) 51 pnt., 4. Guimard (Fra) 48 pnt., 5. Janssen (Ned) 47 pnt., 11. Duyndam (Ned) 26 pnt., 14. Otten bros (Ned) 21 pnt. Bergklassement Bergklassement: 1. Zubero (Spa) 10 pnt. 2. ex aequo: Ghisellini (Fra); Ca- tieau (Fra), Merckx (Bel.) 6 pnt; 5. Jotte (Ita) 5 pnt; 6. ex aequo; Guimard (Fra), Zilioli (Ita) 4 pnt; 8. ex aequo: Vandenberghe (Bel), Wolfshohl (W- Dld), Agostinho (Por), Bruyere (W-Dld), Gabica (Spa) 3 pnt. ROUAAN De Franse coureur De- nis Dayan is woensdag in een zieken huis te Rouaan overleden. Dayan raakte afgelopen zondag op het circuit van Les Essarts tijdens een race in de for mule 3 klasse zwaar gewond. De wed strijd had al eerder een dode opgeëist, de Fransman Jean-Luc Salomon. A Jos Spruyt, die in de vijfde etappe geen meter kop deed. Duyndam mocht van de Belg het vuile werk doen. (VORST) 72 kmL ODworp C. de Virginal 'Ronquières eulx Bergen AMIENS Het uitvallen van Wim Schepers betekent, dat Gerard Vianen door de leiding van Cabellero als de grote man voor bergetappes wordt be schouwd. De altijd goedgehumeurde coureur uit Kockengen realiseerde zich dat overigens nauwelijks toen hij in Amiens hoorde, dat Schepers naar huis ging. Hij dacht even aan Arie den Har- tog, maar accepteerde vervolgens volle dig de verantwoordelijkheid „ik rijd niet slecht. Het kan natuurlijk van de ene dag op de andere veranderen, maar voorlopig ben ik tevreden. Ik zal mijn uiterste best doen". Vianen is ook een realist. Hij voegde er teminste aan toe: „Daar bij weet ik natuurlijk wel dat we nog niet veel moeilijkheden hebben ont moet. Het is nog helemaal het begin van de Tour". Veel renners zouden als zij Vianen zo hadden horen spreken hebben omgekeken. Want de meesten vinden dat het tot nog toe al verschrik kelijk zwaar is geweest. HENLEY Op de eerste dag van de 122e Royal Henley regatta heeft de acht van het Groningse Aegir, dat de houder van de „Ladies Plate", Nereus vervangt, indruk gemaakt. De Gro ningse studenten versloegen in de eer ste ronde de acht van Cambridge met ruim anderhalve lengte. Aegir legde het 2111 meter lange parkoers af in 7 mi nuten en 2 seconden, de snelste tijd van de dag bij de achten. Er werden op de eerste dag alleen voorronden geroeid, welke voorname lijk Engelse overwinningen opleverden. AMIENS De verwondingen van wereldkampioen Harm Ottenbros zijn achteraf erg meegevallen. De kleine man uit Hoogerheide, die bij de massale valpartij van dinsdag betrokken was en daarbij een pijnlijke knie opliep, was 24 uur later in Amiens best tevreden en dat was heel wat meer dan hij en ploegleider Ton Vissers hadden verwacht. Vooral de laatste was somber gestemd geweest over het doorrijden van Ottenbros. Maar al na de halve etappe na Rouen was te mer ken, dat Ottenbros niet veel last meer kon hebben van zijn blessure. Hij stond tenminste na de finish ruzie te maken met Eric de Vlaeminck, die hem ervan beschuldigde het peloton bijgetrokken te hebben toen de Belg een paar km voor de meet samen met Poulidor was gedemarreerd. Ottenbros was verontwaardigd. „Nou zeggen ze dat ik dat gat dicht reed. De Belg moet beter uit zijn doppen kijken. Dat waren de mannen van Salvarani".

De Vallei | 1970 | | pagina 11