Ook financiële redenen voor snelle voltooiing sporthal Levertijd te luim In juni Biljartcracks in toernooi „De Driehoek' Koffers pakken voor afscheid van stapels werli Vakantiekoorts ook bij de prominenten99 Openluchtbad nu op achtergrond Trekpaard Weer gesprek over toekomst lege school R. van Dijk winnaar van VI IJSTAARTEN Maison Kramer GESLAAGD Politie zoekt getuigen van lichtbak-kraak VALLEI? Belt WISSELBEKER ALS INZET VEILING KESTEREN 10550 11079 BUITENLUCHT BOER LEZEN MUZIEK DONDERDAG 2 JULI 1970 OPHEUSDEN Aan de Chr. LA- VO-school te Opheusden, dir. H. J. Ver donk, zijn voor de examencommissie van de Stichting IVIO te Amsterdam verschillende examens afgelegd. De ge slaagden zijn: voor het Sleuteldiploma: Dirk v.d. Garde, Ab Jansen, Teunis Schaap, Koos v.d. Sluis, Henk Verhaaf, fjerrit Ver- woert, Betsie Franken, Nettie v. Lent, Ria v. Osenbrugge, Ineke de Kat, Koos- je Torn-Broers. Jannie Vermeer, Tilly Verdonk, Gerrie Verwoert, Tini Vink, Klazina Vink, Ria v. IJmeren en Kees v. Zetten. Diploma Taalvaardigheid: Koos v.d. Sluis, Henk Verhaaf, Betsje Franken, Ineke de Kat, Koosje Torn-Broers, Tilly Verdonk, Gerrie Verwoert. Hennie Ver woert, Tini Vink, Klazina Vink. Diploma Praktisch Engels: Ab Jan sen, Teunis Schaap, Koos v.d. Sluis, Henk Verhaaf, Betsie Franken, Nettie v. Lent, Ineke de Kat, Koosje Torn Broers, Jannie Vermeer, Tilly Verdonk, Gerrie Verwoert, Hennie Verwoert, Tini Vink, Klazina Vink en Ria v. IJmeren. Diploma Maatschappelijke Oriëntatie: Dirk v.d. Garde, Koos v.d. Sluis, Henk Verhaaf. Nettie v. Lent, Ria v. Osen brugge, Koosje Torn-Broers, Tilly Ver donk. Gerrie Verwoert, Hennie Ver woert, Tini Vink, Klazina Vink, Ria v. IJmeren. VEENLINDAA' Met man en macht wordt op het ogenblik gewerkt aan de voltooiing van de sporthal bij het Valleibad-complex. De afwerking van het openluchtbad is op de achtergrond geraakt, sinds gebleken is, dat het dit /omersei/.oen toch niet meer is op te leveren. De activiteiten voor de sporthal hebben echter meer redenen. Een ervan is dat de gemeente kans loopt *n der tig mille vergoeding van het rijk te verspelen, als zij half september niet klaar is. Een andere is, dat men de verenigingen in het komende seizoen al van de gloednieuwe accommodatie wil laten profiteren. Woordvoerders van de gemeente ver klaarden gisteren, dat de barre winter als een der oorzaken moet worden ge zien voor de vertraging bij het open lucht zwembad. Wellicht belangrijker nog is echter, dat men niet had gere kend op de zeer lange levertijd voor materialen die voor de zuiveringsinstal latie noodzakelijk zijn. Die Iverttfd be loopt een half jaar, en er was uitge gaan van enkele weken. Toen eind vorig jaar met de bouw werd begonnen was het uitgangspunt het bad in mei te openen. Ondanks de weersomstandigheden gedurende de af gelopen winter, die veroorzaakten dat eigenlijk pas in april écht hard aange pakt kon worden, had het buitenbad eventueel nog wel halverwege de zomer Bijna vijfhonderd parkeerovertreders in blauwe zone VEENENDAAL De punten waar aan in de afgelopen maand door de po litie speciale aandacht is besteed, heb ben aangetoond dat aan het verkeersge drag en aan de toestand van voertuigen nog wel het een en ander hapert. Met de blauwe zone als de grootste leveran cier werden honderden processen-ver- baal opgemaakt. In de gespecificeerde getallen zijn ook begrepen de bekeurin gen die zijn uitgedeeld in het kader van de actie op 11 juni waarbij landelijk een controle op het wegverkeer werd uitgevoerd. In juni gingen bijna 500 parkeerover treders op de bon in de blauwe zone, in 29 gevallen was het rijbewijs in het ge ding en bij 31 berijders van motovoer tuigen haperde er iets aan het kente kenbewijs. Op het gebied van techni sche gebreken werden er 25 verbalen uitgedeeld voor ondeugdelijke banden, vier wegens gebreken aan de stuurin richting. 22 wegens niet naar behoren functionerende remmen en in 38 geval len werd een ander technisch gebrek geconstateerd. Verder gingen 29 brom- VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal maakt bekend: dat hij de gehele maand juli met vakantie af wezig is. Het spreekuur op woensdag morgen zal worden waargenomen door de loco-burgemeester de heer Ant. de Ruiter. fietsers en tien wielrijders op de bon omdat er wat aan te merken was op hun verkeersgedrag. Twintig auto's werden in bewaring .genomen en van veertien werd het kentekenbewijs inge vorderd. Wegens technische gebreken verdwenen er in juni verder zeven bromfietsen en twee vrachtauto's van de weg. RENSWOUDE Wat je noemt een ,;trekpaard" is het acht dagen oude veulen Don ja, dat in Rens- woude ter wereld is gebracht door de merrie Bingo van de familie L. Stutvoet aan de Taets van Ameron- genweg. Het diertje trekt tientallen bewonderaars door de bijzondere tekening van z.'n vacht. Het veulen wordt door velen vergeleken met een damhert, om de kleur en „vlek- verdeling". De stal waar Don ja werd geboren, zonder enige assis tentie, z.al nog wel even een trek pleister blijven. Vader Braja heeft nog geen belangstelling getoond. Hij als rechtgeaarde Blauwhond er z.ou waarschijnlijk z.'n ogen niet geloven. kunnen gaan draaien, zo dacht men. Toen werd het lange uitblijven van de materialen ontdekt. Behalve de strenge vorst en de hevige sneeuwval werd de bouw van het zwembad ook belemmerd door de hoge waterstand in dë rivieren. Schepen met grint konden de betoncentrales niet be reiken. Een en ander levert de gemeente Veenendaal en haar inwoners toch nog een financiële strop op. Relatief zal deze in verhouding tot de totale stichtingskosten vrij gering zijn, omdat hij beperkt blijft tot het renteverlies, aldus een woordvoerder van de ge meente. Het ligt in de bedoeling de officiële opening van de sporthal en het open luchtbad pas volgend jaar te houden. Over de wijze waarop dat gaat gebeu ren is nog niets bekend. VEENENDAAL De Veenendaalse politie is er nog niet achter welke vrachtwagen de lichtbak boven de over steekplaats in de Hoofdstraat heeft gekraakt. Getuigen-verklaringen brach ten haar wel op het spoor van een vrachtauto die ermee in aanraking is geweest, maar een nader onderzoek heeft uitgewezen dat de schade al eer der werd aangericht. De politie roept nu getuigen, die op die maandagmiddag om 15.45 u. hebben gezien welke vracht auto de lichtbak het eerst beschadigde. Inlichtingen worden aan het bureau in gewacht. VEENENDAAL V anavond is in het Veenendaalse raadhuis opnieuw de be stemming van de leegstaande Willibror- dusschool aan de Nieuweweg onder werp van gesprek. Gesprekspartners zijn ditmaal de leden van de raadscom missie ad hoc die een jaar bezig is ge weest om een advies uit te brengen om trent de wijze waarop het gebouw een bestemming ten behoeve van de jeugd kan krijgen, en het college van B. en W. Het advies van de commissie, dat ge deeltelijk gegrondvest is op de resulta ten van de hearing die op 14 mei in het NVV-gebouw werd gehouden, is vorige week uitvoerig in een B. en W.-vergar dering aan de orde geweest. Onmiddellijk na de hearing hield de commissie een vergadering, en binnen drie weken na dato zou zij een concreet advies uitbrengen. Hoe dat advies is uitgevallen blijft nog even verborgen achter de muren van het raadhuis. De commissie was indertijd wel van plan om erin te verwerken dat een stichting voor en door de jongeren de vorm zal moeten zijn, waarin de orga nisatie straks moet worden gegoten, als de jeugd inderdaad de beschikking over het gebouw krijgt. Men zou B. en W. tevens verzoeken om in de raadsverga dering van juni met een voorstel te ko men, zodat definitief beslist zou kun nen worden wat er met de school ge beurt. De commissie blijkt overigens geen eensluidend advies te hebben uitge bracht, wat ook niet te verwachten was. In totaal zijn drie meningen uitgekris talliseerd. die waarschijnlijk vanavond nog eens tegen elkaar zullen worden afgewogen. ADVERTENTIE j i u dan «ven a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30 19.30 uur Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor RHanon 3328 Nw# Veenendaalseweg 159 Veilingsvereeninging „Resteren en Omstreken" D.d. 1 juli 1970 waren de prijzen als volgt: AARDBEIEN: EI 35-58 per doosje a 25U gram; II 27- 34 per doosje a 250 gram. 7500 doosjes. GEDOPTE AARDBEIEN: Senga Sengana: 1,60 per kg; overige rassen: 0,71 per kg. RODE BESSEN: EI 24-38 per doosje a 250 gram; I 19- 22 per doosje a 250 gram; I 54-90 per kg; I- 51 per kg. 5000 doosjes. EARLY RIVERS (Duitse kersen) EI 150-193; I 100-150; B 79 (rood); C 35 (rood). 9 ton. MEIKERSEN: EI 150-171; I 100-150; B 68 (rood); C 37 (rood). 3 ton. GOLDEN DELICIOUS: I 60-65: 25-30; I 65-70: 35-38; 1 70-75: 47-55; I 75-80: 50-54. 13 ton. GOUDREINETTE: I 65-75: 30-34; I 75-85: 36-40; I 85-95: 42-44. 5 ton. LOMB ARTSCALVILLE: I 60-70: 41; I 70-80: 66. 2 ton. WINSTON: I 60-65: 33; I 65-70: 47-50; I 70-75: 64; I 75-80: 61. 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. RHENEN De Rhenense biljartver eniging „De Driehoek" organiseert za terdag een internationaal biljarttoer- nooi. Dit is nog een vervolg op het on langs gevierde twintigjarig bestaan van de vereniging. Er nemen zes biljarters van naam aan deel, namelijk de Belg Ceulemans en de Nederlanders Wijnen. Vultink, Van de Bracht, Steures en Vink. Hét zijn allemaal namen met een zeer bekende klank. Zaterdag om één uur zal burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal het toernooi openen door de eerste stoot te geven. Er worden wedstrijden gespeeld in het kader 38/2, driebanden en fantasie klassiek. De organisatoren verwachten dat om streeks vijf uur de finale plaats vindt in het kader 38/2 en omstreeks half elf de finale driebanden. De heer Ouwehand heeft een wissel- prijs (zie foto) beschikbaargesteld Het is de bedoeling dat er drie jaar over deze prijs wordt gebiljart. Dat houdt VEENENDAAL Vijfenzeventig leden van de Veenendaalse hengel sportvereniging „De Rietvoorn" na men maandag deel aan een viswed strijd in de Rijn bij Ingen. Bij de prijsuitreiking in café „Sport" in Eist werd R. van Dijk tot winnaar uitgeroepen. Hij had vissen gevangen met een totale lengte van 114 centimeter. Tweede was Jac. van Santen, die 97 centimeter ophaalde. Op maandag 13 juli houdt De Rietvoorn een wedstrijd in de vij vers van het Veenendaalse stadspark „De Groene Velden". dus in, dat de biljarters van naam nof tweemaal in Rhenen zullen terugko men. Het is de bedoeling dat de heer Ou wehand persoonlijk de prijs tegen het middernachtelijk uur uitreikt aan de winnaar. ADVERTENTIE iets voor uw vakantiegasten PETIT RESTAURANT VEENENDAAL Op de drempel van vertrek van velen naar vakantiestre ken is het wel interessant om te vernemen op welke wijze diverse prominente figuren uit Veenendaal hun vakantie denken te besteden. Veelal doet zich voor hen het geval voor. dat zij niet in die tijd kunnen ver trekken, waarin velen „en masse" zich gaan begeven naar oorden van \eraf en dichtbij. Hun werkzaamheden, 't voeren van ettelijke besprekingen of één moeilijk agendapunt, kunnen leiden tot het plotseling uitstellen of afgelas ten van de geplande vakantiedagen. Voor de overige gezinsleden wordt het dan een kwestie van accepteren of „slikken". Onder de ondervraagde personen ble ken enkelen zich moeilijk los te kun nen maken uit hun beslommeringen. De tijdens hun werkzaamheden opko mende parelende transpiratiedruppel- tjes mochten slechts langzaam tot wolkjes van vakantiegenol komen. Veenendaais eerste burger burgemees ter P. Bode. wilde nog wel even, snel tussen het pakken van de koffers door. een haastig woordje wijden aan zijn va kantiebesteding. Het wordt een beetje binnenland en een beetje buitenland. Vooraf bespreken we nooit iets. zodat we vanzelf wel zien waar we terecht komen". Kennelijk blijkt de graad van lucht verontreiniging de laatste tijd wat irri terend hoog in het Veenendaais be- stuurdersbolwerk te zijn geweest, daar de burgemeester de volgende wens ver zuchtte: „Ik hoop veel in de buitenlucht te kunnen vertoeven, in een fraaie om geving waar nog wat rust te vinden is ook". Adjudant der Gemeente-politie. de heer W. van Bruggen, gunt zich zelf een veertien daagse „uitblaas "-periode waarin hij in eigen land wil blijven. De recentelijk aangeschafte auto wil hij gaan toetsen in zijn mogelijkheden. „In augustus hopen mijn schoonouders 55 jaar getrouwd te zijn, waaraan we dan aan de feestelijkheden vooraf een puz- zelrit willen koppelen. De voorbereidin gen, die daarvoor nodig zijn. vind ik a! een genoegen op zichzelf'. In de rest van deze tijd om te re laxen. vind1 de adjudant dan meer tijd om zich aan zijn hobby te gaan wijden. „Ik ben daarbij nog boer", weet hij met trots te vermelden, „en heb zo onder andere kippen, schapen en konijnen. Het is te begrijpen, dat ik daar met ple zier mee bezig ben." Naast deze voor tuinieren. welke liefhebberij doorgaans niet altijd uitgevoerd kan worden, ge zien zijn tijdrovende functie. Een directielid van Carolan-Holland NV, de heer \V. J. Breed veld. trekt er drie weken voor uit. om al de zakelijk heden te doen vergeten. „Voor mij en mijn gezin wordt het dit jaar Spanje. Het is een ideaal land, waar we veel willen zwemmen en zonnebaden. Daar naast willen we veel van het land zien. In een gehuurde auto zullen we dan sight-seeings gaan houden. Ik denk vooral aan bergdorpjes, waar we hopen kennis te maken met de mensen die BURG. P. BODE daar wonen. Dat kan net zo belangrijk zijn in de vakantie als het uitrusten van al de vermoeienissen". Dr. J. G. Thoomes, directeur van een Mavo. blijkt het nog wat somber in te zien. Na de verzuchting, dat vele tele foontjes nog steeds beslag op zijn vrije tijd leggen, noemt hij toch vast omlijn de vakantie plannen. „Nog veel ouders moet ik te woord staan, om informatie te geven over de onderwijsmogelijkhe den voor hun kinderen. Wanneer deze drukte af zal lopen, heb ik maar één indeaal: de mooie natuur in trekken. Ik hoop naar het Kennerwoud in Duitsland te gaan. Daar zijn nog kleine dromerige en rustieke dorpjes, waar ik met nu al erg op verheugd. Wat ik daar verder hoop te doen? Bijlezen, en nog eens bijlezen. En dat allemaal onder het geno' van een sigaartje". De lyrisch klinkende stem van dr. Thoomes wordt opgevolgd door een korte lach. De somberheid schijnt wel mee te vallen. De heer E. C. Diepenveen, wethouder van volkshuisvesting heeft z n vakantie al achter de rug. Goed gemutst wil hij besl zijn ervaring vertellen. „Per vlieg tuig ben ik naar Majorca geweest, waar ik veel in de zon heb liggen luieren. Het vliegen was een hele gewaarwording, die me prettig is bekomen. Het meest heerlijke vond ik wel de mogelijkheid om mezelf te kunnen zijn. Geen enkele bespreking, die eventueel beslag op me kon leggen, gaf me een fijne gedach te," In de nu resterende tijd van zomer maanden heeft de heer Diepenvèen een gebrek aan werk. „Het heeft zich al veer duidelijk opgestapeld. Wat dat be treft zal ik wel mijn tijd weten te ver vullen". De hervormde pastoor, dominee A. Vroegindeweij wil het in rustige sferen zoeken. ..In vier weken, die ik er voor bestemd heb. hoop ik erg veel te kun nen wandelen. Met mijn echtgenote en kinderen verblijf ik in Brabant". Plaats en streek worden niet gepreciseerd. Met vele uren voor de boeg om te luieren, hoopt de dominee een landelijk aan doende „postorale" te kunnen beleven. Dat Nederlands kustoorden niet wor den vergeten, blijkt wel uit de voorkeur DR. J. G. THOOMES WETH: E. C. DIEPEVEEN van de heer D. Ydema. directeur van de Panter Sigaren Fabriek. „We gaan we derom naar Terschelling, waar we een uisje bezitten. In de twee geplande weken ervoor, hopen we veel rust te inden waarnaast we ook veel zullen wandelen en fietsen. Met eigen vervoer aan we naar dit waddeneiland toe, maar van dit gemakkelijke vervoers middel hopen we niet al te veel in de v akantie gebruik te maken. Erg veel tijd /.al ik nu gaan spande- ,-en aan mijn kinderen, die nog wel •ens wat aandacht van mij te kort schieten door mijn bezigheden. Geen enkele hobby zal me daar vanaf kun nen houden." Die hobbies zijn: postze gels verzamelen en zijn studie psycho logie. Aan dit laatste zal wel weer het nodige gedaan moeten worden, nu de lieer Ydema onlangs zijn doctoral exa men ervoor heeft afgelegd. Koffers pakken en wegwezen soms gemakkelijker gezegd dan gedaan. Zeker wanneer de bagage, zoals in reel gezinnen steeds weer voorkomt, het bevattingsvermogen van de op slagruimte te boven gaat. Ook bij de prominenten Muziekklanken zullen de heer G. van Zanten, directeur van de Veenendaalse Muziekschool, altijd wel blijven omge ven. Tijdens het geven van muziekles sen. wil hij wel even gepolst worden over zijn vakantie-gedachten. „Aller- reerst wil ik uitblazen van alle concer ten, lessen en werk op de scholen in Veenendaal en Amerongen. In Zwitser land hoop ik de rust te vinden. Maar er helemaal stilzitten zal wel moeilijk gaan. Voor zover het mogelijk zal zijn, wil ik er wat kerken gaan bezoeken nvt de bedoeling kerkorgels te gaan spelen. Hieruit blijkt alweer dat mijn werk, mijn hobby is. Na deze veertiendaagse landelijkheid in Zwitserland, ga ik me weer voorbereiden op de muzieklessen". G. VAN ZANTEN

De Vallei | 1970 | | pagina 3