Dronken man na mishandeling naakt achtergelaten Ontwikkelings- Saneringsfonds Landbouw treft twee regelingen Mini-golf voor Luchtmacht Eist ke steun ontwikkelingslanden IN HORECA WERKT JEUGD TE LANG Huisartsen willen hulp beperken tot liet strikt curatieve Vakantie-ondeugden krijgen aandacht Guerrilla's overvallen stad VLAER KOL Thomas TECHNICAL nieuwe orgels nu f 1.295,- Indirecte doodslag in Bijlmermeer: officier eist 3 jaar met aftrek D '66 STELT G.S. UIT ENQUÊTE BLIJKT: VEILING GELDERMALSEN Politie in juli In Argentinië Jongerenpers wil subsidie voor eigen nieuwsdienst BEHULPZAAM BURGERLIJKE STAND PROBLEEM MR. AJSDRIESSEIS IN „ZIEKEISFOJSDSVRAGEN99 DONDERDAG 2 JULI It/U AMSTERDAM ..Ik wilde alleen maar behulpzaam zijn, maar hij deed zo hatelijk", sprak Joop A. M. V. (33) gisteren voor de Amsterdamse recht bank. Het ging over het byna onwerkelijke incident dat zich een koude februari- nacht in de vrijwel verlaten Bijlmer meer had afgespeeld tussen die man nen die zacht gezegd geen van al len nuchter waren en elkaar nooit eer der hadden gezien. Het lijk van één van de drie, de 28-jarige kelner Herman van den Ende werd de volgende och tend vrijwel naakt bij de politie- en brandweerpost in de nieuwe Amster damse wijk gevonden. De tweede man, de 21-jarige chauf feur Koos, was gisteren getuige en Joop, als derde man, zat op de verdach- tenbank. Joop was een alcoholist. Op 27 fe bruari had hij twintig gin-tonics naar binnen geslagen. Toen hij zijn vriendin thuisbracht stopte achter zijn auto die van Koos, die probeerde Herman ontmoet in een café thuis te brengen. Tevergeefs, want uit Hermans dronkemanstaal kon hij geen auwkeurig adres opmaken. Joop reed behulpzaam mee en onder weg werd gestopt om nog eens naar het juiste adres te vragen. Volgens Joop zelf had hij, omdat een antwoord uit bleef, in Hermans zakken gezocht naar een adres. Toen Herman zich daartegen had verzet, was Joop zo boos geworden dat hij hem bij zijn kleren had vastge grepen totdat die in lappen van zijn li chaam scheurden. DEN HAAG In het kader van de maatregelen voor sanering van de structuur van de Nederlandse Land bouw zijn woensdag twee nieuwe rege lingen van het ontwikkelings- en sane ringsfonds voor de landbouw in wer king getreden. Geheel nieuw is de bij- dragenregeling voor oudere agrarische werknemers, die het land- of tuin bouwbedrijf, waarop zy werkzaam zijn, wegens structurele redenen zullen moeten verlaten. Herzien is thans, en dit bij wijze van proef, de tot dusver bestaande bijdrageregeling voor om scholing. De in overleg met het ministe rie van sociale zaken en volksgezond heid getroffen nieuwe regeling is ten opzichte van de vorige uitgebreid met de catagorieën van op het bedrijf mee werkende kinderen en van werkne- Ede Geboren: Helena M, d.v. H. J. van Bruxvoort en H. M. Spanjaard; Janita J., d.v. J. Z. Perdok en A. A. Wieringa; Judith, d.v. W. Wegman en M. Francke; Christina J., d.v. C. van Ginkel en J. Hobo; Micha C., z.v. J. B. Meulman en W. H. M. Dicker; Gijsbert, z.v. D. Hol en H. van Veldhuizen; Wijmpje, d.v. W. Evers en J. de Koning; Marco, z.v. A. J. Bons en A. van Eist; Anna M. J., d.v. M. Hendriks en E. van Holland; Lau rens, z.v. E. J. A. van Laake en G. M. Remmits; Edgar B. R. D., z.v. F. H. Ho- beyn en M. A. Grootoonk; Ana F., d.v. J. B. Blanco Penebad en M. Pajon Ra mos; Gijsbertus, z.v. G. van Reemst en H. Janssen; Paul E., z.v. P. E. Lens en E. Panhuyzen; Elisabeth, d.v. K. Smits en G. E. Lubbers; Menno P., z.v. A. F. M. Dikhoff en M. W. T. Linders; Ada. d.v. B. Beekhuizen en A. van Roekei; Eduard F. W., z.v. D. H. Bosman en J. M. Valies; Geurtje, d.v. E. van de Pol en J. Snitselaar; Barbara R., d.v. B. van de Pijpekamp en P. Schutte; Alexander C., z.v. O. Obbink en S. Boonstra; Johanna, d.v. T. Thomassen en W. van Egdom; Maria E., d.v. W. Verwoert en E. van Egdom; Christina M., d.v. C. K. van Beusekom en H. Dek ker; Jan J., z.v. J. J. van de Haar en H. Hazeleger; Diederik R., z.v. N. Stenvers en H. H. van der Vegt; Kirsten M. M., d.v. P. A. M. Kop en C. T. Teunissen; Eric H. F., z.v. H. J. Rijsemus en J. P. M. Hulsebosch; Hendrik, z.v. H. J. van de Krol en G. E. van Heerikhuize; Fre- derika J., d.v. H. Huisman en G. L. van Dodewaard; Steven R., z.v. B. J. van den Hoorn en J. van de Hee; Monique, d.v. T. van Barneveld en A. Schriek. Ondertrouwd: V. W. van Lonkhuizen en L. G. H. van der Meijden; J. Snellen en S. Beker; H. J. van Hunen en S. Waaijenberg; G. Verhoef en H. van de Kuilen; G. J. Wagtho en G. Aangeen- brug; B. G. E. van Rhee en E. Garrit- sen; B. J. M. Damen en M. M. van Damme; B. Wijnen en H. van Midden dorp; J. Waaijenberg en J. H. Post; H. C. Slagter en B. J. van de Blaak; H. J. M. Koumans en T. de Leeuw; C. Wallet en P. Meurs; B. F. W. M. Gorris en H. W. Bokschoten; J. de Bondt en M. E. M. T. Wilmink; W. M. G. M. van Loon en W. C. M. Schulte; H. van Riessen en A. Diepeveen; P. Renkema en M. Gerrit sen; J. F. W. Beerenfenger en J. ter Stege; D. Akkerman en T. Weidenaar; P. A. Drost en A. R. van Doorn. Getrouwd: J. F. Folmer en M. A. Swen; B. Schuur en J. W. J. Siereveld; H. A. Jaarsma en T. Rinkema; A. J. B. Durieux en M. C. van der Giessen; H. J. Leibbrand en E. I. Seffinga; H. van den Top en J. Top; G. Vlastuin en J. W. C. Haalboom; M. J. Oosting en J. Ro- meijn; J. L. van den Berg en W. E. Keij; F. Wenting en A. A. G. van Wet ter; W. H. Bezemer en W. van den Doel; H. E. J. van Veldhoven en J. Ro- zenboom; H. Verschoor en H. Schouten; H. Doppenberg en B. Waaijenberg; L. Gombos en W. Lensink; H. J. van Eek en B. W. Jansen; L. H. Zoetekouw en R. Dudink; J. P. Klootwijk en M. C. J. Snijders. Overleden: Alida Duiser, geh. gew. m. J. Plooij, geb. 27 juli 87; Johanna T. ten Eikelder, geh. gew. met H. W. Elshof, geb. 10 okt. '89; Jantje Woering, geh. gew. m. M. Pieters, geb. 14 jan. '97; Ge rard H. M. Eggenhuisen, geb. 19 nov. '98; Aaltje Veldhuis, ev. R. Hartjes, geb. 5 okt. '01; Jan Vermeulen, geb. 19 aug. '84; Feitse van der Zouw, geb. 9 apr. '95; Peter J. S. Viset, geb. 11 juli '66; Cornelis van Beek. geb. 29 nov. '85; Theodorus J. van Niersen, geb. 22 dec. '00; Bernardus van den Dam, geb. 5 mrt. '53; Gezina A. van Veldhuizen, e/v H. Jansen, geb. 13 sept. '06; Neeltje van Raalte, e/v J. van Dijk. geb. 23 juni '82; Dirk Nap, geb. 6 jan. '84; Evertje La- gerweij, geh. gew. m. D. van Roekei, geb. 12 mrt. '95. mers", zo deelt het Ministerie van Land bouw mee. Gehandhaafd is de verplichting, dat het bedrijf wordt beëindigd. Bij de nieuwe regeling staat het de ondernemer vrij, al dan niet van de bedrijfsbeëindi gingsregeling van het fonds gebruik te maken. Het bedrijf dient oo'. te worden beëindigd als de aanvrager voor de om scholingsregeling een medewerkend kind of een werknemer is. Werknemers op land- en tuinbouw bedrijven in de leeftijd van 55 tot 64 jaar, die het bedrijf om structurele re denen verlaten, kunnen onder zekere voorwaarden een uitkering ineens van 3000 gulden op een geblokkeerde reke ning ontvangen, werk bedrag bij hun 65ste jaar. hetze bij eerder overlijden, wordt gedeblokkeerd. Bij aanvaarding van een werkkring buiten de landbouw en buiten de woonplaats, kan bovendien nog een bedrag van 800,- worden toe gekend. Tenslotte kan onder deze rege ling werknemers bij beëindiging van het eventuele eigen bedrijf, zo dit aan de landbouwtelling onderworpen was, ook no' een vergoeding van 2,- per punt volgens de bedrijfsbeëindigingsre geling van het fonds worden toegekend. Voorts is een bijdragenregeling vast gesteld ter bevordering van de omscha keling van verwarmingsinstallaties van glastuinbouwbedrijven op aardgas. De bijdrage bedraagt 3000,- per glastuin bouwbedrijf. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen moet de aanvra ger aan een groot aantal voorwaarden voldoen. De aanvragen voor een bijdrage moe ten voor 1 januari 1972 worden inge diend bij districtsbureauhouder, binnen wiens werkgebied het bedrijf van de ondernemer is gevestigd. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de hoofdingenieur-direc teuren voor de bedrijfsontwikkeling in de provincies en bij de districtsbureau houders. Koos die daarna samen met Joop zon der meer was weggereden, gaf een veel ernstiger lezing, een lezing die Joop bij de politie aanvankelijk ook grotendeels had bevestigd. Volgens Koos had Joop direct al stompen uitgedeeld, daarna zijn slachtoffer met het hoofd tegen een portierstij] geslagen en tenslotte „geschopt en geslagen waar hij maar raken kon". Dat klopte niet helemaal met het sec tierapport. Er was maar bloeduit storting gevonden die leek te zijn ver oorzaakt door een schop, plus verwon dingen aan het gezicht die wél op vuist slagen wezen. Voor dokter B. Makkink, die de lijkschouwing had verricht, stond ook vast dat daar de doodsoorzaak niet lag. Die moest waarschijnlijk worden ge zocht in het in de vrieskou en gure wind zonder kleren achterlaten van de dronken, en daardoor voor afkoeling zeer vatbare kelner. Ook de hartvergroting waaraan deze jongeman bleek te lijden had wel in vloed gehad maar hoeveel kon de doke ter niet zeggen. Evenmin lagen de juri dische problemen voor het opscheppen. De officier hield het toch op doodslag, met een voorwaardelijke opzet tot do den: „Verdachte heeft de aanmerkelij ke kans voor lief genomen dat de naakte, uitgeschudde, benevelde man kon overlijden. Hij heeft hem letterlijk en figuurlijk ijskoud laten kreperen." De raadsman, mr. M. G. Rood, voerde aan dat de officier in Koos, die zelf geld en een aansteker van het slachtof fer had geroofd (dat was echter niet vervolgd), maar een wankele basis voor zijn bewijsvoering had. „Als iemand een weerloze zo schopt als hij be schrijft zou er veel ernstiger letsel zijn onstaan." Uit niets bleek volgens mr. Rood dat Joop de dood van Herman had gewild, en omdat bovendien dokter Makking een hartverlamming niet kon uitsluiten meende de advocaat dat er niet meer was bewezen dan eenvoudige mishan deling, zonder dodelijk gevolg, en daar zou het voorarrest al genoeg straf voor zijn geweest. De officier stelde daartegenover een eis van drie jaar met aftrek. Hij hield er rekening mee, dat het volgens hem een indirecte vorm van doodslag was, maar ook met het lange strafblad van verdachte (mishandelingen en dronken rijden). De president mr. B. van der Waerden, bepaalde de uitspraak op 15 juli. RHENEN Militair en burgerperso neel van het Depot Elektronisch Lucht macht Materieel (DELM) stond gister morgen in alle vroegte aangetreden bij de opening van de jaarlijkse sportdag van dit onderdeel. Dit evenement valt ieder jaar samen met de verjaardag van de luchtmacht, maar tot een uitbundige viering kwam het gisteren niet. De sportdag viel wat betreft de buiten sporten compleet in het water. Pleister op de wond was de opening van de midget-golfbaan, die dank zij de zelf werkzaamheid van een aantal perso neelsleden van de asis voor de onder officiersmess tot stand kwam. Overste A. J. Fokker kwam superlatieven tekort om deze inzet van het personeel te roe men. Hij maakte het daarom ook maar kort en verwijderde met een schaar re soluut het lint dat de toegang tot de nieuwe baan afsloot. De eerste slag die hij daarna deed verdiende weliswaar geen schoonheidsprijs maar daar was APELDOORN Namens de fractie van D '66 heeft F. Plate Gedeputeer de Staten een vijftal vragen gesteld naar aanleiding van hun schrijven van 20 april over gemeentelijke uitgaven aan ontwikkelingshulp (Biafra). G. S. brachten in dit schrijven hun wens naar voren om nieer duidelijkheid te krijgen in deze materie. De gemeenten die geld overmaakten aan Biafra zijn volgens dit schrijven in UTRECHT In Servio. het orgaan van de Katholieke Bond van Personeel in Agrarische, Voedings- en Genotmid- delenbedrijven AVG, wordt een scherp* aanval gelanceerd op minister Rool- vink. In antwoord op vragen van ka merleden. enkele weken geleden, zei de minister, dat hem niets was gebleken van te lange werktijden van .jeugdige horeca-werknemers. Uit een enquête is nu echter geble ken, dat in zeer vele gevallen door deze categorie werknemers de bepalingen omtrent de arbeidstijd worden over schreden. Het onderzoek werd op initia tief van de AVG ingesteld onder vijf tig deelnemers aan het horeca-leerling- stelsel in Den Haag. Uit de resultaten blijkt, dat bijna de helft van de betrokken groep werktij den maakt, die de in de C.A.O. gestelde maxima overschrijden, soms zelfs tot tien of meer uren per week. Een vijfde van hen overschrijdt regelmatig de toe gestane dagelijkse werktijd. Veertig procent van de jeugdige werknemers voor wie een arbeidsverbod op zondag geldt, werken toch regelmatig op zon dag. Minister Roolvink stelde evenwel vast dat er geen reden was voor sterke re preventieve contholes, omdat er tot nu toe geen belangrijke overtredingen geconstateerd waren. Ook controles op zondag leverden volgens minister Rool vink geen bewijzen voor overtredingen. Vier Tweede-Kamerleden, allen van de KVP, hebben nu de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid ge vraagd te beovrderen, dat de bepalin gen van de arbeidswet ten aanzien van jeugdige werknemers in horecabedrijven strikt worden nageleefd. feite buiten hun boekje gegaan, omdat het verlenen van overheidshulp een taak van het rijk is. dat daartoe een afzonderlijk ministerie heeft ingesteld. Nochtans deelden GS mee bereid te zijn de desbetreffende raadsbesluiten dit keer goed te keuren. D'66 ontdekt in deze brief het gevaar dat GS algemene regels gaan stellen aan de gemeenten, waardoor het ingrij pen in de gemeentelijke besluitvorming regel in plaats van uitzondering wordt. D66 vraagt zich vervolgens af of de brief van GS niet enigszins voorbarig is omdat er nog interprovinciaal overleg gaande is. De fractie wil van het colle ge weten wat zijn standpunt is ten aanzien van fie wens van de gemeenten om, onder meer door het verstrekken van dergelijke bijdragen, met het oog op de noodzakelijke mentaliteitsveran dering ten opzichte van de noord-zuid problematiek de ontwikkelingshulp dichter bij de bevolking te brengen. De fractie vraagt of ook GS van mening zijn dat het op de weg van de gemeen ten kan liggen om bijvoorbeeld een technisch specialist in dienst van de ge meente voor enige tijd aan een ontwik kelingsland „uit te lenen" of een ambte naar uit een ontwikkelingsland een sta ge te laten doormaken bij een gemeen telijke dienst, waardoor 'kennisover dracht zou kunnen plaatsvinden. LONDEN De Britse miljonair George Drummond, die geruime tijd in Frankfort gevangen heeft gezeten in verband met do uitgifte van gestolen reischeques, is door een rechtbank te Wimbledon vrijgelaten op borgtocht van f 40.000 Hij was gisteren uit Frankfort te Londen aangekomen en daar bij aan komst gearresteerd. Drummond, zoon uit een Schots ban kiersgeslacht, werd gearresteerd in ver band met de diefstal uit een Londense drukkerij van reischeques ter waarde van f 1640.000.-. Op 22 juli komt zijn zaak te Wimble don voor. UTRECHT De secretaris van de Bond van Rooms-Katholieke Zieken fondsen, mr. L. Andriessen. vraagt zich deze week in het blad „Ziekenfonds- vragen" van de bond af. of het voor de ziekenfondsen wel mogelijk zal zijn, in de toekomst met de Landelijke Huisart sen Vereniging overeenkomsten te slui ten op de manier waarop dat tot nu toe gebeurt. Bij de abonnementshonorering werd tot nu toe gewerkt met de omschrijving van de huisartsenhulp als „zoals ge bruikelijk in de kring der beroepsgeno ten". Volgens mr. Andriessen is er ech ter in de opvatting van de LHV een duidelijke verandering merkbaar. Hij leidt dat af uit de discussies, die uiteindelijk geleid hebben tot het „pil- proces" (pilconsulten al of niet afzon derlijk honoreren) en uit de stellingne ming van de LHV ten aanzien van de model -overeenkomst ziekenf onds-huis- arts waarin een omschrijving van de hulp moet worden opgenomen. Volgens mr. Andriessen is duidelijk gebleken, dat de LHV de huisartsen- hulp in ziekenfondsverband wil beper ken tot het strikt curatieve („en dat in een tijd waarin het onderscheid cura- tief-preventief steeds meer aan waarde inboet"). Mr. Andriessen zegt. dat hèt stand punt van de LHV inhoudt, dat elke uit breiding als gevolg van de medische ontwikkeling ofwel afzonderlijk zou moeten worden gehonoreerd, ofwel tot een herziening van het abonnementsho norarium zou moeten leiden. Merkwaardig is wel, zo schrijft hij, dat niet wordt gesproken over de ele menten van de hulp die verdwijnen (doordat bepaalde ziektebeelden niet meer voorkomen, terwijl andere bij voorbeeld dank zij de antibiotica veel eenvoudiger kunnen worden behan deld). Hij stelt dat het voor de ziekenfonds organisaties in de toekomst alleen mo gelijk lijkt een overeenkomst op basis van een abonnementshonorarium te sluiten wanneer daaronder alle hulp valt. die in de kring der beroepsgenoten gebruikelijk is. „Wanneer dat niet het geval is. zal dat het einde van de aonnementshonore- ring betekenen en zal naar andere sys temen moeten worden omgezien", al dus mr. Andriessen. Dokter C. Z. Salomé. de woordvoer der van de Landelijke Huisartsen Ver eniging, vindt het verwijt van van mr. Andriessen. dat de huisartsen hun hulp willen beperken tot de strikt curatieve en dat zij geen rekening houden met vormen van hulpverlening die verdwij nen, volkomen onjuist. De ziekenfondswet gaat inderdaad uit van curatieve hulp. aldus de heer Salomé, maar dat wil niet zeggen dat wij ons daartoe beperken: we leveren ook preventieve hulp, bijvoorbeeld door het inenten van allerlei bedreigde groe pen. de vreugde over de nieuwe recreatieve aanwist niet minder om. Coöp. Veilingsvereniging „Geldermal- sen en Omstreken" G.A. Noteringen van woensdag 1 juli 1970. APPELEN: Goudreinet EI 65/75 28-34, 75/85 38-46, 85/95 39. Jonathan EI 60/65 24-28. 60/70 28-43. 70/75 34-53, 75/80 39-51. Golden Delicious EI 60/65 20-23, 65/70 30-36. 70/75 37-45. 75/80 45-53. 80/85 50-52. 60/70 33. 70 80 46-53; EII 60/65 20-23 65/70 29, 70/75 36, 75/80 42. 60/70 32, 70/80 33-41. AARDBEIEN per doos van 250 gram koud: Red Gauntlet II 19-32, I 31-36. Vola II 20-32, I 33-40, EI 42. KERSEN: Duitsers, rood 63-91, I 136-153, EI 142-166. Mei, rood 54-67, I 124-146. VEENENDAAL Ook al door de anderen te ontzien bij hun spel. de au- niet al te bemoedigende resultaten in de maand juni gaat de politie ook deze maand door met een verscherpte con trole op de technische toestand van al les wat zich op de weg bevindt. Vooral met de vakanties in het verschiet zal niet worden geschroomd voor een prik opgedane auto's, die technische gebre ken vertonen, van de weg te halen. Hiermee zal wellicht wei wat vakanlie- plczier worden bedorven, maar onge lukken die worden veroorzaakt door gladde banden enz. zijn in dit opzicht vaker nog veel ingrijpender, zo rede neert de politie. Schoolvakanties betekenen voor de politie overigens weer een heel andere aandacht dan in de maanden waarin de jeugd braaf in de schoolbanken zit. Ze impliceren meer kans op baldadigheid, voetballen op plaatsen waar dat niet mag enz. Wat het voetballen betreft is de politie blij met de voorzieningen die de gemeente al heeft getroffen of nog gaat treffen om verspreid over de ge hele gemeente een aantal doelpalen te plaatsen. Anderzijds hoopt de politie op de nodige medewerking van de ouders en de weggebruikers; de ouders om hun kinderen te wijzen eigendommen van BESSEN: Rode bes per doosje I 24-35, EI 35-46. van 250 gram CORDOBA Een guerrillagroep van vijftien gemaskerde mannen heeft woensdag het Argentijnse stadje La Calera (10.000 inwoners) overvallen zich meester gemaakt van strategische gebouwen en een bank beroofd van ijna 90.000 gulden. Zes leden van de groep werden bij de terugtocht gevangen genomen, de ande ren ontkwamen. Een politieman werd bij een vuurgevecht gedood. Er vielen ook enkele gewonden. De guerrillastrijders, die waren uit gerust met machinepistolen en walkie- talkies, zeiden te behoren tot het „Mon- teneros-commando", een linkse organi satie, die vorige maand de verantwoor delijkheid opeiste voor de ontvoering van oud-president Aramburu. Men heeft van hem nog steeds geen spoor gevonden. In boodschappen die van de Montene- ros afkomstig heetten te zijn, is meege deeld dat de ontvoerde is gefusilleerd. tomobilisten die er van doordrongen moeten zijn dat er in deze maanden meer jeugd langs de straat loopt. Ook het rijgedrag van de bromfietser» zal in juli speciale aandacht krijgen. Het komt volgens de politie nog te vaak voor dat bromfietsers bijvoorbeeld hun voeten op het frame houden in plaats van op de pedalen. In een noodsituatie betekent zoiets onverbiddelijk een lan gere remweg. Vooral met het oog op het inwerking treden van de nieuwe winkelsluitings verordening zal in juli nauwlettend worden toegezien of de keuze, die de winkeliers hebben gemaakt, hetzij woensdagmiddag, hetzij maandagmor gen dicht, ook werkelijk wordt nage leefd. Eis daarbij is dat of het een of het ander duidelijk in de etalage of aan de winkeldeur kenbaar wordt gemaakt. AMSTERDAM De Landelijke Werkgroep Jongerenpers is van plan de in moeilijkheden verkerende jongeren bladen te gaan helpen door het stichten van een eigen jongeren-nieuwsdienst en een gezamenlijk distributieapparaat. Bij het ministerie van CRM is een subsidie aangevraagd. Om deze activi teiten en verder het in eigen beheer met gesubsidieerde apparatuur ver vaardigen van tijdschriften en het stichten van alternatieve kiosken in kritische jongerencentra mogelijk te maken. Een gemeenschappelijke adver tentie-acquisitie is reeds in voorberei ding. Volgens de LGW, waarbij op het ogenblik ruim dertig jongerenbladen met een totale oplage van 160.000, zijn aangesloten, zijn periodieken als schoolkranten, studentenbladen, under groundbladen enz. te veel afhankelijk van de eventuele subsidiegever waardoor een reëel gevaar voor censuur ontstaat. Voorts bestaat er een te grote beknot ting van redactionele mogelijkheden (o.a. door de drukkerstarieven) en zijn de distributiemogelijkheden te gering. Nabij Rudingshain. ten noordoos ten van Frankfort, is donderdag een eenmotorig transportvliegtuigje van de Westduitse luchtmacht neergestort. Een van de inzittenden kwam om het leven en twee werden gewond. Aan een vakantiereis zitten ook financiële kanten. In de eerste plaats hebt u geld voor over-de-grens nodig. Franken, pesetas, dinars Vlaer Kol heeft ze voor n klaarliggen. Of reischeques wanneer u daaraan de voorkeur geeft. Ten tweede; een verzekering. Verstandig om zowel een bagage- ah reisongevallenverzekering af te sluiten. Van de geringe premie die n nu betaalt, hebt u straks wellicht veel profijt. Kom dus even langs voor u vertrekt Het is uw eerste stap op weg naar een onbezorgde vakantie. Bankiers anno 1691 VERBONDEN MET P1ERSON, HELDRING A PIERSON UTRECHT, BILTHOVEN, DEN DOLDER, RHENEN, SCHEREENZEEL WOUDENBERG, WIJK BIJ DUURSTEDE. TJSSELSTEIN De Rechter-Commissaris in het faillissement van Dirkje van de Scheur, gehandeld hebbende onder de naam Dames- en Kinderconfectie fabriek „Hes", Geertesteeg 10 te Rhenen, heeft bepaald 1. dat de indiening der schuldvorderingen moet plaatshebben uiterlijk op 7 september 1970. 2. dat de verificatieverga dering zal worden gehou den op maandag 28 sep tember 1970 te 10.15 uur in het Paleis van Justitie te Arnhem. De curator, Mr. H. van der Bij St. Walburg 5, Tiel Bij vonnis van de Arrondis sementsrechtbank te Arn hem van 11 juni 1970 werd D. A. van Thufll, handelen de te Rhenen aan de Veer- weg 5a onder de naam A. van Thuijl Wijn-, Likeur-, Limonade- en Vruchtenhan- del, in staat van faillisse ment verklaard, met benoe ming van mr. C. O. Rom- merts tot Rechter-Commis saris en mr. J. van der Deu- re, Stationsweg 52 te Ede. tot curator. Door de Rechter-Commissa ris in dit faillissement is be paald dat: 1. de indiening der schuld vorderingen moet plaats vinden bfj de curator ui terlijk op 24 augustus 1970; 2. de verificatievergadering zal worden gehouden op 8 september 1970 te 9.30 uur in het Paleis van Justitie. Walburgstr. 2 te Arnhem. De Curator, Mr. J. van der Deure advocaat en procureur Stationsweg 52, Ede. 2 klavieren en pedaal 5 jaar garantie Meerprijs voor houten bankje 80, ALLEEN BIJ Prins Bernhardlaan 2 VEENENDAAL Telefoon 08385-11088 Na 18.00 uur 11209-10733

De Vallei | 1970 | | pagina 4