EDDY MERCKX „VERRAADDE" ZILIOLI Harry Steevens moest in sprint zege aan De Vlaeminck laten Jan Janssen werd derde Tour in cijfers Nieuw systeem voor strijd om w.k.-voetbal Koelbloedige Rosewall gal Taylor geen enkele kans Newcombe joeg Gimeno van baan Hennie van Nee blij met terugkeer in Nederland Jeugdploeg v, Geen voorwedstrijden meer 8eRIT CINEY FELSBERG^r H AIS DEIS! ()I\ AANTASTBAAR Vechter Nog duidelijker PEC verkoopt zijn sportpark aan gemeente VRIJDAG 3 JULI 19/0 VALENClENNEvS De vreugde in het kamp der Caballero's om de twee de achtereenvolgende tweede plaats in de Tour van 1970 werd door Harrv Steevens zelf getemperd. Na zijn gretige jacht op de triomf in de zesde rit over slechts 135 kilometer \an Amiens naar Valenciennes, die hij als tweede beëindigde, achter de nieuwe groene trui-dager Roger de Vlaeminck, relativeerde hij: „Het was voor mij alles of niks. En het is niks geworden". Eenzelfde oordeel had Jan Janssen, die zich naar een derde plaats had ge knokt. „Een grote teleurstelling voor mij, omdat een sprint op de baan mij wel ligt. Maar ik kwam op een langzaam leeglopende achterband binnen en dan is het onmogelijk om fel te demarreren". De Nederlanders zaten volop in de slag pp de zsede dag. waarop Eddy Merckx de gele trui aan ploeggenoot Zilioli ontnam. Ook Ton Vissers, ploeg leider van Willem II/Gazelle, kon daarvan getuigen aan de rand van de natte piste van het Noordfranse stadje. ,.Vijf kilometer voor de meet nog dacht ik dat het gebakken was. In een vrij grote kopgroep zaten Pijnen, Van der Vleuten, Wagtmans en Ottenbros. Vier man, wat wil je nog meer? Maar wat dacht je? Op Pijnen na rijden ze allemaal lek. Ontstellend pech, maar daarbij vind ik het ook een schande, dat er zo'n twintig kilometer over die smalle weg getjes vol keien moest worden gekoerst. Op die manier wordt de toevalsfactor veel te groot". De hel, die lag te wachten in de slot fase, eiste aanzienlijk minder slachtof- Zesde etappe Uitslag zesde etappe: 1. Hoger de Vlae minck (Belg.-Schotte) 3 uur 05 min. 50 sec. met bonificatie 3.05.30, 2. Steevens (Ned.-Peters) 3.05.47 met bon. 3.05.37, 3. Janssen (Ned.-I)e Muer) 3.05.50 met bon. 3.05.45, 4. Gonzales (Sp.-Langarica) 3.05.47, 5. Godefroot (Belg.-Pezzi) 3.05.50, 6. v. d. Bossche (Belg.-Albani) 3.05.50. 7. Merckx (Belg.-Driessens) z. t., 8. Van Springel (Belg.-Cools) z. t.. 9. Wolfshohl (W.-Did.-Caput) z. t.. 10. Poulidor (Fr.- Caput) z. t., 11. Zoetemelk (Ned.-Schot- te) z. t., 12. Loman (Belg.-Cools) z. t., 13. De Boever (Belg.-Schotte) 3.06.32, 14. Ocana (Spa.-De Muer) 3.06.40. 15. Hou- brechts (Belg.-Pezzi) z. t., 16. Nassen (Belg.-Schoite) z. t., 17. Grosskost (Fr.- Bel) z. t., 18. Van Rijckeghem (Belg.- Cools) z. t., 19. Pintens (Belg.-Cools, z. t., 20. Bellone (Fra.-Stablinsky) 3.06.51, 21. Huysmans (Belg.-Driessens) z. t., 22. Zi lioli (Ita.-Driessens) z. t., 34. Pijnen (Ned.-Vissers) 3.07.23, 42. Wagtmans (Ned.-Vissers) 3.08.-, 49. Van der Vleu ten (Ned.-Vissers) 3.08.19, 60. Eef Dol man (Ned.-Vissers) 3.09.10, 78. Vianen (Ned.-Peters) 3.10.06, 84. Ottenbros (Ned. -Vissers 3.10.13, 85. Van Katwijk (Ned. -Vissers) z. t., 87. Zoontjes (Ned.-Peters) 3.10.13, 90. Beugels (Ned-Schotte) 3.10.48, 95. Rentmeester (Ned.-Peters) 3.11.16, 109. Den Hartog (Ned.-Peters) 3.12.05, 111. Benjamins (Ned.-Peters) 3.12.15, 112. Duyndam (Ned.-Peters) 3.12.59, 129. Ser- penti (Ned.-Vissers) 3.16.37, 131. Hooger- heide (Ned.-Vissers) z. t. Algemeen klassement Het algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Belg.-Driessens) 27.12.29, 2. Walter Godefroot (Belg.-Pessi) op 5 sec., 3. Roger de Vlaeminck (Belg.-Schotte) op 11 sec., 4. Jan Janssen (Ned.-De Muer) op 18 sec., 5. Herman van Sprin gel (Belg.-Cools) op 42 sec., 6. Italo Zi lioli (Ita.-Driessens) op 57 sec., 7. Ray mond Poulidor (Fra.-Caput) op 1.02, 8. Joop Zoetemelk (Ned.-Schotte) op 1.03, 9. Georges Pintens (Belg.-Cools) op 2.08, 10. Charley Grosskost (Fra.-De Muer) op 2.16, 11. Gonzalez-Langarica (Spa.- Langarica) op 1.52, 12. Ocana (Spa.-De Muer) 1.54, 13. Petterson (Zwe.-Martini) 2.03, 14. Wolfhhohl (W.-Dld.)-Caput) en Van den Bossche (Belg.-Albani) 2.13, 16. Van Rijckeghem (Belg.-Cools) 2.48, 17. Michelotto (Ita.-Giganti) 2.51. 18. De Boever (Belg.-Schotte) 2.54, 19. Hou- brechts (Belg.-Pezzi) 2.56, 20. Huysmans (Belg.-Driessens) 2.57, 28. Pijnen (Vis sers) 3.41. 34. Wagtmans (Vissers) 4.01, 39. Van der Vleuten (Vissers) 4.21. 54. Dolman (Vissers) 5.41, 73. Vianen (Pe ters) 6.28, 76. Zoontjes (Peters) 6.41, 79. Beugels (Schotte) 7.14, 83. Van Katwijk (Vissers) 8.02, 91. Duyndam (Peters) 8.53, 97. Den Hartog (Peters) 14.49, 114. Ot tenbros (Vissers) 18.07, 118. Benjamins (Peters) 21.34, 121. Serpent! (Vissers) 22.11, 125. Hoogerheide (Vissers) 26.29, 129. Rentmeesters (Peters) 30.48. Ploegenklassement Dagploegenklassement: 1. Schotte (R. de Vlaeminck, Zoetemelk en De Boever) 9.18.12, 2. Cools (Van Springel. Leman en Van Rijckeghem) 9.18.20, 3. Caput (Wolfsholh, Poulidor en Guimard) 9.19.03 4. De Muer (Janssen, Ocana en Gross kost) 9.19.10, 5. Driessens (Merckx, Huysmans en Zilioli) 9.19.32, 11. Vissers (Pijnen, Wagtmans en Van der Vleuten) 9.23.42, 14. Peters (Steevens, Vianen en Zoontjens) 9.26.06. Algemeen ploegenklassement Algemeen ploegenklassement: 1. Dries sens (Belg.) 76.33.57, 2. Cools (Belg.) 76.34.46, 3. Schotte (Belg.) 76.36.07, 4. De Muer (Fra.) 76.36.09, 5. Caput (Fra.) 76.41.02. 9. Vissers (Ned.) 76.42.26, 14. Pe ters (Ned.) 76.46.01. Bergklassement Bergklassement: 1. Zubero (Spa.) 10 punten, 2. ex aequo: Ghisellini (Fra.), Catieau (Fra.), Merckx (Belg.) 6 pnt., 5. Jotti (Ita.) 5 pnt.. 6. ex aequo: Guimard (Fra.), Zilioli (Ita.), Duyndam (Ned.) 4 pnt. Puntenklassement Puntenklassement: 1. Roger de Vlae minck (Bel.) 96 pnt., 2. Godefroot (Bel.) 95, 3. Janssen (Ned.) 64, 4. Merckx (Bel.) 60. 5. Guimard (Fra.) 48. 12. Duyndam (Ned.) 26. 13. Steevens (Ned.) 23, 15. Ot tenbros (Ned.) 21. 4-7-1970 Rochefort ,St.-Hubert Martelangï^ySaeul f rieSapul -Al uxpmhi .Luxemburg Mondorf 232,5 km^;;br;9; C.Ste-Barban de fers dan gevreesd werd in standplaats Amiens. Voor de Nederlanders hadden de successen zich zelf kunnen opstape len. Eerst echter werden drie Willem Il-rijders kanslozen. Vervolgens voelde Janssen de lucht uit zijn achterband weglopen en tenslotte streed Steevens een hopeloze strijd op de vochtige en daardoor lang niet ongevaarlijke wie lerbaan van Valenciennes. Hij haalde, na afloop, hulpeloos de schouders op. En analyseerde, na de dag, waarop zijn ploegmakker van Ca- ballero Leo Duyndam vocht voor een eerste plaats, doch afgescheept werd met een tweede positie: „Kort voor de meet sprong ik alleen weg en het leek erop, dat het lukte. Ook toen De Vlae minck en die Spanjaard Gonzales Lina res er bij kwamen, had ik nog hoop, want ik ben rap en het liep allemaal geweldig, vandaag". „Mijn plan mislukte op de baan. Toen ik omhoog wilde gaan om vanuit de laatste bocht te demarreren, voelde ik mijn fiets steeds een stukje wegglijden. De banden, die ik had, waren onge schikt voor dit werk. Daarom moest ik het in een rechte sprint proberen en daarin is Roger de Vlaeminck blijkbaar beter". Stevens slikte zijn teleurstelling weg. Hij had met een felheid, die de karak tervolle courreur kenmerkt, jacht ge maakt op die zege. Fel gestimuleerd ook, omdat zijn gedecimeerde equipe na het uitvallen van Harings, Wouters en Schepers wel weer een succes gebrui ken kon. Een regelrechte triomftocht werd het gisteren voor Eddy Merckx, die wint, zoals hij zelf wenst te zegevieren. Hij zal vandaag, als de Tour-karavaan Bel gië bereikt, gekleed gaan in het geel. Ondanks een gebroken wiel, vier ki lometer voor het einde. De meester kreeg pijlsnel assistentie en daarop had hij het volste recht. Hoogst persoonlijk dicteerde hij de strijd, toen de klinker paden in Noord-Frankrijk werden be reikt. Dat gebeurde na een race waarin eerst een kopgroep met Wagtmans en Beugels, daarna een stel vluchters met Van der Vleuten en Duyndam waren achterhaald. En nadat ook Deboever had gecapituleerd na een vlucht, die weliswaar over tachtig kilometer leidde, doch nooit een hoger rendement dan één minuutje opleverde. Even voor Cambray, dertig kilometer voor de eindstreep, klonk de opzienba rende ouverture, nadat Zilioli was ge troffen door de zoveelste lekke band in de karavan. Wild gebarend vroeg hij om steun, die niet volledig werd gege ven. Geen der Faemino's wachtte op de aanvoerder in het algemeen klassement. Integendeel: kort daarna werd het grote spel door de uiterst eerzuchtige Merckx met een verbijsterende brutaliteit ge speeld. Hij nam zoals Steevens vol bewondering naderhand vertelde zijn plaats in op de troon: in eerste positie van het langgerekte peloton, waarin op de keien talrijke slachtoffers vielen. Merckx, die zelfs onaantastbaar blijkt vóór pech, die zovelen trof op de keien, schroefde het tempo meedogenloos op, terwijl de knecht in het geel vertwij feld achterbleef. „Het was onmogelijk, dat ze me niet hebben gezien. Er was opzet in het spel. Merckx wilde me die trui ontnemen", klaagde hij later. Inhalige Merckx was op jacht gegaan en dus was hij onstuitbaar. Toen hij Zi lioli, die 61 sec. verspeelde, ver genoeg achter zich wist, stelde hij zich tevre den met zijn derde achtereenvolgende zevende plaats, die goed was voor geel. Steevens was daarnaast de grote man in de finale. Als tweede snelde hij de baan op, achter Gonzales Linares. Een ideale positie voor de Limburger, die op de piste handigheid opdeed doordat hij als amateur vaste keus was in de ploe- genachtervolging. Achter dit tweetal toerde Roger de Vlaminck naar de kans, die hij prompt greep. Hij sloot Steevens behending in en toen was het gebeurd met de Nederlander. Achter hem repte zich Eddy Merckx naar het gouden tricot. Zilioli, de knecht die diep had gebogen voor zijn meester, zocht verbijsterd zeer snel zijn weg naar het rennershotel. Eddy Merckx, die Zilioli eerst in de steek had gelaten en later meedogen loos had aangevallen, had een ijzersterk excuus achter de hand. „Ik was bang, dat Walter Godefroot de gele trui zou pakken. Daarom moest ik in de laatste kilometers het initiatief wel nemen". si) ort WA In de eindsprint van de zesde etappe van de Tour was de Belg Roger de Vlaeminck te snel voor onze landgenoot Harry Steevens. LONDEN De structuur van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal zal radicaal worden gewijzigd Het huidige systeem van meer dan hon derd landen, die voorwedstrijden moe ten spelen om zich te plaatsen voor de eindronde ,zal worden afgeschaft Sir Stanley Rous .president van de Internationale Voetbalfederatie (FIFA), die een en ander onthulde ,wil Aziati sche en Afrikaanse landen in staat WIMBLEDON Woedend rukte de storm aan de groene spanten van het oude tennisfort van Wimbledon, toen de Australiërs Ken Rosewall en John Newcombe gisteren voor de derde keer in hun carrière zich een weg baanden naar de finale van het herenenkelspel. Voor Groot-Brittannië was het een droevige, bewolkte dag, want terwijl de wind klagelijk rond het centrecourt huilde ging de nationale tennisheld Roger Taylor reddeloos tenonder tegen Rosewall: 36, 64, 36, 36. John Newcombe. Wimbledonkampioen in 1967 en verleden jaar finalist tegen Laver, had al even weinig moeite met de elegante Spanjaard Andres Gimeno, die met 63, 86, 60 van de baan werd gejaagd. De agressieve Australiër had in de eerste twee sets genoeg aan één doorbraak om zich veilig te stellen en nadat de partij even door de regen was onderbroken maakte hij het karwei in imponerende stijl af. Vraag van de week is nu, of Ken Ro sewall, met wie de grote geheimzinnige scenarioschrijver van Wimbledon iets heeft goed te maken, morgen in staat zal zijn het dynamische wild-west-ten- nis van Newcombe te ontregelen. Rosewall, in tenniskringen gezegend met de bijnaam „De kleine meester", is een slim baasje, dat in de loop van bij na veertien jaar proftennis aardig wat heeft opgestoken. Bovendien wordt hij op 35-jarige leeftijd, achttien jaar na dat hij op Wimbledon zijn debuut maakte, nog nauwelijks geteisterd door de nervositeit, die in zo'n eindstrijd een voorname rol kan spelen. Newcombe, net 26 jaar en brandend van ambitie, zal gisteravond aanzienlijk moeilijker de slaap hebben kunnen vat ten dan zijn laconieke tegenstander. Rosewall, die zich in tegenstelling tot zijn voorgaande finalepartijen in '54 tegen Drobny en '56 tegen Hoad ook nog verzekerd kan voelen van de war me sympathie van het publiek, liet daar gisteren geen twijfel over bestaan. „Op mijn leeftijd maak je je over zulke dingen niet meer zo druk", sprak hij minzaam. „Net als vandaag probeer ik die finale te bekijken als elke ande re partij. Je voelt natuurlijk wel een zekere spanning, maar je kan toch niet zeggen, dat ik zenuwachtig ben. Boven- voorspeld kan ik aansluiting krijgen met de wereldtop". En op Wimbledon 1970 inspireerde die heilige overtuiging hem na een zwakke start tot fantasti sche daden, met als adembenemend hoogtepunt zijn overwinning op Rod Laver. Daarom vreesde Taylor ook Rosewall niet. Ook al had hij zelfs nog nooit een set van hem kunnen winnen. Maar gis teren, toen de verkilde patriotten hui verend wegdoken in hun kraag, viel Taylor plotseling door de mand. Onbe wogen sloeg Rosewall hem terug in de werkelijkheid en de dreun kwam hard aan. Taylor probeerde dat later ook niet te ontkennen. „Ik probeer nu wel net te doen alsof het me niets doet", zo sprak hij dapper, „maar ik ben toch wel erg teleurgesteld. Alles bij elkaar heb ik natuurlijk een schitterend toernooi ach ter de rug, maar wanneer je eenmaal zover bent gekomen als ik, dan wil je ook de finale halen". En het dramatische is, dat dat er voor Taylor eigenlijk nooit heeft ingezeten. Rosewall was bijna angstaanjagend rustig, probeerde ten behoeve van het publiek zelfs zo af en toe een komische bek te trekken en drukte op de kritieke momenten met indrukwekkende koel bloedigheid door. Slechts één keer dreigde hij even serieus in moeilijkhe den te zullen komen, toen hij in de der de set zijn service op love verloor en Taylor met 20 kwam voor te staan. Maar de veel te gretige Brit raakte daardoor zo over zijn toeren, dat hij onmiddellijk daarna door twee dubbele fouten en een gemiste volley zijn eigen service verspeelde. Taylor daarover: „Het was de eerste keer in de partij, dat ik kwam voor te staan en door de druk serveerde ik ei genlijk veel te haastig. Het is een beetje Ken Rosewall: koelbloedig dien heb ik dit jaar twee van dé drie partijen tegen Newcombe gewonnen. Hij is een geweldige vechter en hij blijft doorgaan. Maar ik zie toch geen enkele reden om tegen die partij op te zien". Daar is Ken Rosewall te oud voor ge worden. De rust, die ook gisteren van zijn spel uitging, was indrukwekkend en dat leidde uiteindelijk onverbidde lijk tot de ondergang van Baylor, die met zoveel hoop in zijn hart aan die halve finales was begonnen. Niets had Taylor aan het toeval over gelaten. Aan de vooravond van zijn grote gevecht met Rosewall had hij '.elfs heimelijk het wijze orakel Drobny geconsulteerd. Want Drobny had in 954 in de finale een sensationele over- vinning behaald op de onverstoorbare Australiër. Geduldig als een kat had Taylor uit Sheffield uit alle hoeken en gaten het feitenmateriaal bijeengeschraapt om een snood plan te ontwerpen waarmee lij de kleine meester onverhoeds zou cunnen overrompelen. Taylor geloofde in zichzelf. „Dit jaar", zo had hij een paar maanden ge leden met grimmige vastberadenheid stom natuurlijk om op zo'n onbenullige manier een goeie kans te verspelen, maar zulke dingen gebeuren nu een maal". In het duel Newcombe-Gimeno lagen de verhoudingen nog duidelijker. Ter wijl de elementen de stofwolken op het centre-court steeds hoger opjoegen en dit beschaafde tennisgebeuren het aan zien kreeg van een ruige rodeo, begon Newcombe energiek aan zijn slopers- werk. Met zijn meedogenloze eerste service ondermijnde hij langzaam maar zeker het zelfvertrouwen van de kalende Spanjaard, voor wie het verlies van een servicegame in de eerste twee sets met een fataal werd. Regen dreef de spe lers toen even naar de kleedkamer, maar voor Gimeno, die dit jaar toch twee van zijn drie partijen tegen New combe had gewonnen betekende dat al leen maar uitstel van executie. De Australiër, die elk jaar uitgere kend op Wimbledon weer een fenomi- nale vorm demonstreert, begon er na dat buitje zelfs nog hartstochtelijker op los te rammen en hij gunde zijn tegen stander geen enkele game meer. Uitslagen Heren-enkelspel, halve finales: Rose wall (Aus)-Taylor (GB) 63, 46, 63, 63: Newcombe (Aus)-Gimeno (Sp) 6 —3, 8—6, 6—0. Damesdubbelspel, halve finales: Francoise Durr/Virginia Wade (Fr/GB)-Helen Gourlay/Pat Walkden (Aus/Z.A) 6—4, 0—6, 6—3; Rosemary Casals/Billy Jean King (VS)-Karen Krantzcke/Kerry Melville (Aus) 62, 8—6. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Bowrey/Betty Stöve (Aus/Ned)-Nasta- se/Rosemary Casals (Roem/VS) 26, 4 —6; McMillan/Dalton (ZAAus)-Graeb- ner/Graebner (VS) 63, 63; Metreve- li'Morozova (Rusl)-Keldie/Harris (Aus) 4—6. 6—3, 6—4. stellen volledig vertegenwoordigd te zijn. In plaats van het huidige systeem zullen de wedstrijden om de „landenbe- kers", zoals die nu worden gespeeld om het kampioenschap van Europa, Zuid- Amerika Azië en Afrika „in de toe komst moeten beslissen welke landen in het eindtoernooi om het wereldkam pioenschap zullen spelen. De president van de FIFA zei, dat in september een beslissing zal worden ge nomen over 't te volgen systeem. Dit zal waarschijnlijk niet op tijd gereed zijn voor het eerstvolgende toernooi, dat in 1974 in West-Duitsland zal wor den gehouden' De commissie zal in ieder geval be sluiten over twee fundamentele door brekingen van de traditie ,die wél tijdig voor 1974 kunnen worden doorgevoerd. Het aantal landen, dat tot het eindtoer nooi wordt toegelaten zal worden ver hoogd van zestien tot 24. Bovendien zal de regel worden afgeschaft ,dat de bo venste twee van de groep in de eind ronden zich plaatsen voor de kwart finales. Het is de bedoeling, dat de laatste acht worden gesplitst in twee groepen van vier, die dan een halve competitie spelen De winnaar van elke groep speelt in de finale, de nummers twee spelen tegen elkaar om de derde en vierde plaats. DEN HAAG De Nederlandse selec tie voor het eerste toernooi om het Eu ropese waterpolokampioenschap voor junioren, dat van 6 tot en met 11 juli in Rotterdam wordt gehouden, als volgt samengesteld: Doel: Misdorp (ZIAN) en Wiersma (Neptunus Amersfoort) Stam (BVZ), Goudena, Veer (beiden ZIAN) De Boer (Zwemlust), Spijker (Zijl), Reedijk (DZV), Bras (Polar Bears) Selbeck (DZV) en Koster (Meeuwen) ZWOLLE Hennie van Nee, de der tigjarige Zwolse beroepsvoetballer, is weer terug in Nederland. Glunderend zette de „globetrotter" zijn handteke ning onder een contract van de eredivi sieclub Haarlem. Van Nee, die na omzwervingen in ei gen land, naam maakte in West-Duits land en België, beleefde veel plezier in de betaalde voetbalsector in binnen- en buitenland. „Ik begon als junior bij het Zwolse PEC, waarna ik een poosje heb ge speeld voor IJC in Zwolle, een afde lingsclub. Op zeventienjarige leeftijd maakte ik mijn profdebuut bij Zwolse Boys. Een bewijs, dat ik het wel aardig deed, was het feit, dat er uit alle wind streken van ons land scouts naar Zwol le kwamen om m e te zien spelen. Met Heracles werd tenslotte overeenstem ming bereikt, dat ik het seizoen daarop in Almelo zou gaan spelen, maar twee jaar later was ik weer terug in Zwolle. Ditmaal bij PEC. Niet voor lang echter, want een seizoen later speelde ik op nieuw in Heracles." Achteraf zou blijken, dat de terug komst van Van Nee, bij Hercules voor de Almelose ploeg enorm belangrijk zou zijn. Hij vergeet tenminste nooit de beslissingswedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen. Dank zij een zege van 1-0 bleef Heracles toen in de eredivisie. „Het deed me goed, dat ik die ene tref fer voor mijn rekening mocht nemen", aldus Van Nee, die op dat historische moment net 25 jaar was geworden. In die periode droeg de man, die al dertien jaar meegaat m het betaalde voetbal, vijfmaal het oranjeshirt. Na korte tijd bij het Groningse GVAV te zijn geweest, begon Hennie van Nee aan zijn buitenlandse voetbalcarrière. In Duitsland speelde hij voor Kicker Offenbach voor welke vereniging hij veel doelpunten maakte. Hij was zelfs één seizoen topscorer. Dat was ook het geval bij het Belgische La Gantoise. Van Nee, die bij het pu bliek een graag geziene speler is, omdat hij zich altijd ten volle inzet, speelde de laatste jaren bij het Belgische Cercle Brugge. De Bruggenaren zagen hem node gaan. Niet echter Van Nee zelf, die dolblij is weer terug te zijn in Nederland. „Ik heb verschillende aanbiedingen gehad. Het is tenslotte Haarlem geworden. Ik ben daarom zo blij, omdat mijn oudste dochter Monique dit jaar voor het eerst naar school moet. Overigens moet men niet denken, dat ik spijt heb van mijn buitenlandse trips. Mogelijk kan ik er in de toekomst zelfs nog profijt van hebben." In het Duitse en Belgische competi- tiebestel is voetbal soms bikkelhard. Ik heb daardoor in de loop der jaren heel wat moeten incasseren. Doordat ik zo wel in Duitsland als in België altijd in tensief heb getraind, verkeer ik nog steeds in een uitstekende conditie. Ik hoop, dat ik die bij Haarlem zal kunnen handhaven", aldus Van Nee. ZWOLLE De gemeente Zwolle heeft het sportpark „De Vrolijkheid", eigendom van de Stichting Betaald Voetbal PEC, aangekocht voor ruim vierhonderdduizend gulden. PEC zal nu het komende seizoen op het hoofdterrein van het gemeentelijk sportpark aan de Ceintuurbaan gaan spelen. De gemeente Zwolle zal het sportpark „De Vrolijkheid" blijven be stemmen voor de sport. In de komende drie jaren zal het ge meentelijke sportpark aan de Ceintuur baan belangrijk worden verbeterd. De kosten van de verbetering worden ge raamd op ruim driehonderdduizend gulden.

De Vallei | 1970 | | pagina 13