Onderdak gastarbeiders vraagt meer initiatief bedrijfsleven Jan Diepeveen bij vaste selectie KNVB-Utrecht Geen nieuwe trainer bij VRC 4 Toeloop groter; Zuidslavische vrouwen weg uit Resteren Straks wellicht ook wedloop 0111 accommodaties Meisje (12) aangereden Belt CHEVROLET PARTICULIERE PENSIONS IN VEENENDAAL AL LANG VOL Defecte rem: auto belandt in tuin 10550 v%3«"; 11078 Peru Ouderling Onderwijzer Kleuterschool Onthulling Keus genoeg Stoelen Enquête 0 P E L Bekendmaking Geslaagd HORLOGERIE nr VAN MANEN VAN WOUT BLAUWKOUS GOEDE ERVARING NODIG Kost en Baat LIEVER VERKOOP PENSION dacht ikZ& V.A.B. VRIJDAG 3 JULI 1970 Als jong modern inwoner van Vee- nendaal, heb ik tot mijn grote verba zing geconstateerd dat begrippen als N.V.S.H. en sexuele voorlichting bij een deel van onze bevolking taboe zijn. Ik heb dit kunnen respecteren totdat ik hoorde dat een jong meisje (zwanger geraakt voor haar huwelijk) boete moet doen voor deze voorhuwelijkse zwan gerschap, ten overstaan van een groep (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Het steeds toenemende aantal buitenlandse gastarbei ders dwingt het Veenendaalse bedrijfsleven tot nieuwe initiatieven om passende huisvestingsmogelijkheden te creëren. Sommige ondernemingen namen hun toe vlucht tot eigen nieuwbouw, zoals de SKF, omdat op particuliere adressen na genoeg geen ruimte meer is. Diverse factoren zijn er de oorzaak van dat over enkele maanden mogelijk een wedloop ontstaat op de schaarse accommodaties die (nog) ontdekt (moeten) worden Een deskundige op dit terrein, de heer J. Ph. Wijnberger hoofd van de V reemdelingendienst bij de politie verklaarde gisteren, dat de verantwoorde lijkheid voor behoorlijk onderdak van de buitenlanders in wezen berust bij het bedrijfsleven in de eerste plaats. Bijgeloof is een verschijnsel dat soms diep in een volk geworteld is. Een volk dat op zichzelf zeer gelovig kan zijn en dat alle bijgeloof op rekening van de duivel himself schrijft. Maar dan denkt men toch meteen in ter men van de zwarte kunst: aan tafels die zich met vier poten tegelijk van het tapijt verheffen, zwarte katten die op geijkte tijden langssluipen en meer van die onnatuurlijke dingen. Dat men ook in alle vroomheid bijgelo vig kan zijn, heeft men soms van zichzelf niet in de gaten. Ik weet nog wel, dat in deze zelfde ge meenschap maar dan van een veel geringere omvang dan nu het geval is het bijgeloof op gezette tijden we lig tierde. Ogenschijnlijk verkocht men het als een grapje, maar er werd toch in alle ernst rekening mee ge houden. Wanneer vèr voor de tweede wereldoorlog een zekere Jantje God deloos binnen de grenzen van Vee- nendaal vertoefde dan kon men de boerekoolplanten en het poolhout wel vast in gereedheid brengen, want het weer zou er naar worden „op dit plekje in het land waar zoveel boere- kool wordt geplant". Jantje Godde loos het zat reeds in de naam die het volk hem had toebedacht was één van de gestalten van vlees en bloed waarin de satan zich van tijd tot tijd hulde. Als Jantje vanuit den vreemde hier zijn bloedverwanten kwam vereren met een bezoek dan kwam er regen, al vielen op het moment, dat de mare door het dorp ging dat hij in aantocht was, de kraaien levenloos uit de dak goten vanwege de hitte. Het was natuurlijk niet ernstig bedoeld. Het was uiteraard toeval dat de baro meter kuren begon te vertonen als Jantje zijn koffer begon te pakken om naar Veenendaal af te reizen, maar toch werd er rekening mee ge houden. Je kon maar beter het zekere voor het onzekere nemen en waarom zou je je bijvoorbeeld tegen beter we ten tijdens het jaarlijkse uitstapje van de knapenclub van een regenach tige dag verzekeren? Een zo kreeg Jantje uiteraard door hem zelf niet gewild, want het mannetje ging vanzelfsprekend ook liever onder een stralende zon op pad toch kreeg Jantje enige vat op het lokale uit- gaanspatroon in die dagen. Al was het natuurlijk maar een geintje, dat van Jantje, en puur toeval dat het al tijd bij bakken uit de hemel stortte. Nog maar een paar jaar geleden had een andere groep natuurlijke perso nen deze taak van Jantje overgeno men. Het was toen meer dan een plaatselijk natuurverschijnsel. Nog maar enkele jaren geleden waren er in elke vakantiepiek minstens twee belabberde weken te betreuren. En deze vielen juist in de periode i bouwvak er massaal hamer en trof fel bij neerlegde. Wie het waagde om tegelijk met dit gilde zijn biezen te pakken kon er van verzekerd zijn, dat hij in plaats van bruingebrand, schoongespoeld uit de Nederlandse recreatieoorden terugkwam. Mijn buur Bram was er altijd nogal hardvochtig onder. „Beter tien bouw vakvakanties verregend dan één van een sigarenmaker" zei hij altijd. En hij argumenteerde dat met de mede deling, dat een bouwvakker van de 52 weken dat hij onder de blote hemel verkeerde er beter twee binnenshuis kon verrecreëren dan een fabrieksar beider één dag omdat de laatste het grootste deel van zijn leven geacht werd te slijten tussen vier muren. In dezelfde geest heeft misschien ook één van de degenen, die worden geacht door het Nederlandse kiezers volk te zijn afgevaardigd naar de tweede kamer van de staten-generaal, gedacht toen hij opmerkte dat men het bouwvak maar beter in de win termaanden met vakantie kon zenden. Bovendien en dat was wel het hoofdmotief had het landsbelang dan in ieder geval twee weken nij verheid meer uit die sector te pakken, want 's winters is het daarin veelal huilen met de pet op. De betreffende bewindsman, ook niet veneend met duwtjes in de rug op zo n departement, wilde de suggestie in ieder geval als een origineel idee incasseren. Waarmee wellicht ook al gezegd was, dat hij er niet mee uit de voeten kon wilde hij zich niet het on heil van ik weet niet hoeveel van voor 's lands welzijn onmisbare lie den op de hals halen. De geachte afgevaardigde trachtte nog even de vergelijking te trekken met de gastarbeider, die nu reeds in de wintermaanden zijn vakantie op- soepeert. Met dit wezenlijke verschil, dat de laatste de Spaanse of de Ita liaanse winterpot bij de familie thuis zal prefereren boven de lauwe kost van de zomermaanden. Laat de mi nister het eens proberen met een aan tal bouwvakkers op de no<* steeds Ne- derlangs aandoende Antillen. Ik wed dat ze ook op de vaderlandse boere- kool met worst afkomen. Maar goed, over een klein jaar gaan we weer een tweede kamer vol kiezen. Misschien is er dan nog iets van dat originele idee bij ons blijven hangen. WOUT BLAUWKOUS. jpen van Veenendaals bedrijven, die steeds meer buitenlanders voor al Spanjaarden naar Nederland ha len. is de SKF. Personeelschef de heer Budde zei gisteren dat, uitgesmeerd over een aantal jaren zeker weer hon derd Spanjaarden nodig zijn. De wer ving van een eerste groep zal niet lang op zich laten wachten. Met het oog daarop wil het bedrijf een semi-perma- nent woonoord bouwen. Onderhandelingen over de grondaan koop zijn nog gaande, maar het is de bedoeling dat eind 1970 de eerste fase van het gebouw gereed is voor bewo ning. Naar gelang de behoefte, zal dit woonoord nog kunnen worden uitge breid. SKF heeft voor de huisvesting van haar Spanjaarden o.m. ook een zgn. „casa" in Lunteren. De meeste bedrijven die buitenlan ders in dienst hebben, hebben deze on dergebracht in particuliere pensions. Veenendaal telt er momenteel zes, en die zijn allemaal vol. De vooruitzichten voor uitbreiding van het aantal lopen vooralsnog vast in het duister. Een der uitzonderingen vormt overigens „Fri- landia N.V." die op het eigen bedrijfs terrein een barak heeft ingericht, waar een zevental gastarbeiders woont. Personeelschef G. Takken zei hierover: ..In vergelijking met de andere moge lijkheden hebben we met deze situatie de beste ervaringen". Enerzijds loopt deze mening parallel met die van de heer Wijnberger van de Vreemdelingendienst, maar anderzijds is er een tegenstelling. De heer Wijn- berger: „Naar mijn oordeel moeten de buitenlanders zoveel mogelijk worden geïntegreerd in de plaatselijke samenle ving. In dat opzicht is het niet geheel juist hen bij elkaar te laten wonen, en zo concentraties te bevorderen. Vooral niet wanneer het Spanjaarden zijn. Die blijken veel meer te voelen voor de Ne derlandse manier van samenleven. We zien dan ook in sommige flatwijken Spaanse gezinnen, die op hun beurt echter toch weer Spaanse kost gangers hebben. In mijn ogen is het. vooral bij Spanjaarden, van groot belang dat de mogelijkheid tot gezinshereniging ruim schoots wordt geboden. Bij Marokkanen ligt dat enigszins anders. Er zijn maar heel weinig gevallen bekend waarin ie mand bijvoorbeeld zijn vrouw uit Ma rokko liet overkomen. Het is daarom begrijpelijk, dat met name de Marok kanen bij elkaar in de pensions terecht zijn gekomen". In het recente verleden heeft de heer Wiinberger zich in gesprekken met het bedrijfsleven, nogal eens emotioneel uitgelaten, zoals hij zelf zegt. De reden daarvan was, dat volgens hem de on dernemers zelf zich nog altijd te weinig bekommeren om de huisvesting van de buitenlandse werkers, hoewel deze als niet meer weg te denken pijlers van de heid worden beschouwd. „Men heeft de buitenlanders nodig. Men kan er niet buiten. Dan is het niet meer dan rede lijk dat voor behoorlijk onderdak wordt gezorgd", vindh ij. Bij dit alles verliest de Vreemdelin gendienst niet uit het oog, dat de volks huisvesting in Veenendaal er ook zon der de buitenlanders niet al te floris sant voor staat, zolang er nog meer dan achthonderd woningzoekenden zijn. „Weliswaar komt een buitenlandse wo ningzoekende (momenteel 10 geregi- streerden - red.) een enkele maal in aanmerking voor een huurhuis, maar ik zou het toejuichen, als men niet al te sterk zou uitgaan van de gedachte dat de Nederlanders zelf in alle gevallen voorrang hebben. De nijpende situatie zal onder invloed van een zeer recente ontwikkeling naar verwachting nog moeilijker worden. Het is namelijk zeker dat de rond zestig Joegoslavische dames, die vorig jaar in het voormalige .Stationskoffiehuis te Kesteren werden gehuisvest, terwijl zij onder contract van een vijftal Veenen daalse bedrijven staan, vandaar zullen vertrekken. De Commissie Huisvesting die de Kesterense zaak namens de vijf ondernemers behartigt, deelde dit giste ren bij monde van voorzitter A. v.d. Ree in een communiqué mee. Dit gebeurt voornamelijk om finan- VEENENDAAL Het 12-jarige meisje W. F. S. raakte gisteren licht ge wond toen zij op de Munnikenweg werd aangereden door een bestelauto. De wa gen reed achter haar in de richting Renswoude. en maakte aanstalten om te passeren. Op dat moment week het meisje plotseling naar links uit. waar door bestuurder E. H. S. een botsing niet meer kon voorkomen. Het kind had slechts een pijnlijke knie, doch werd per ambulance naar huis gebracht. Zo wel de fiets als de auto, werd licht be schadigd. VEENENDAAL Hoe noodza kelijk het is, dat alle betrokken in stanties-bedrijfsleven èn gemeente bestuur, èn mogelijk de vakbewe ging via het Overlegorgaan, zo spoedig mogelijk liefst gezamenlijk tot een oplossing komen voor het huisvestingsprobleem van buiten landse werkkrachten, illustreren de cijfers die het tempo van de toevloed der vreemdelingen onver biddelijk vastleggen. Eind december 1968 telde Vee nendaal 421 gastarbeiders, van wie 289 uit Marokko en 116 uit Spanje. Op 1 januari 1970 was het totaal gekomen op 528 (221 Spanjaarden inclusief hun gezinsleden en 117 Marokkanen). Dat betekent een toeneming van meer dan 25 pro cent in één jaar. Gezien de krapte op de plaatse lijke arbeidsmarkt zal het bedrijfs leven genoodzaakt zijn steeds meer de hulp van buitenlanders in te roepen, en ook die nieuwelingen behoren aanspraak te kunnen ma ken op huisvesting, die in feite niet zou mogen onderdoen voor die van de autochtone of import-V eenenda ler. Een aantal jaren geleden maak te Veenendaal naam als koploper op de weg naar uitstekende huis vesting van gastarbeiders. Toen werd gehoor gegeven aan de sug gestie van de heer Wijnberger van de Vreemdelingendienst, orh de in tegratie te bevorderen, door bui tenlanders gewoon flats te laten bewonen zoals de Nederlanders die daarvoor in aanmerking kwamen. Dat was een geste van gemeente en bouwvereniging, die waard is om herhaald te worden voorzover de situatie het toelaat. Wellicht komt het nog eens zover dat behalve speciale flats voor be jaarden, ook flats voor vrijgezellen in Veenendaal tot de mogelijkhe den gaan behoren, en daarmee zou zeer zeker ook de buitenlandse medewerker gebaat zijn. In 't scala van belemmerende aspecten zullen echter ,.kost en baat" zeker qua rangschikking een grote rol spelen. ciële redenen, die in twee delen zijn te splitsen. Enerzijds heeft de eigenaar van het gebouw Bredero's Bouwbe drijf aangekondigd dat de huurprijs nagenoeg zal worden verdubbeld met ingang van 1 november, anderzijds zou de exploitatie toch al teveel geld vergen omdat tot dusver de Panter sigareren- fabriek haar werkneemsters al elders heeft ondergebracht en Hollandda Tri cot N.V. in augustus eveneens twintig dames aan het gezelschap zal onttrek ken. Samen met de eerstgenoemde re den zou zo een te hoog bedrag per res terende werkneemster per maand op tafel moeten worden gebracht. Dit is voor de Commissie reden ge weest te besluiten dat van het Stations koffiehuis na eind oktober wat haar betreft niet meer zal worden geprofi teerd. Een van de andere redenen is, zo vernemen wij uit betrouwbare bron, dat de exploitatiekosten afgezien van de hogere huur toch al hoger zouden gaan uitvallen, omdat het gebouw ta melijk dringend aan een grondige op knapbeurt toe is. Bovendien zou de eigenaar in feite liever de zaak verko pen, zodat de huurtermijn nog slechts naar schatting anderhalf jaar zou heb ben voortgeduurd. Het secretariaat van de Fabrikanten vereniging, die in 'htffistrestingsproble- men als deze slechts een coördinerende taak heeft gaf gisteren als reactie op de mededeling die de heer v.d. Ree als directeur van Hollandia deed be treffende de gedeeltelijke ontvolking op haar gezag van het Kesterense te huis, dat dit mede doorslaggevend zou zijn voor het aflopende karakter van de „zaak Kesteren". Het secretariaat reageerde tevens ten opzichte van het bedrijfsleven door middel van een brief waarin wordt geïnformeerd naar belangstellenden die het tehuis even tueel voor eigen doel (lees: huisvesting van buitenlanders) wensen te huren. Het communiqué dat de Commissie Huisvesting om misverstanden omtrent de manoeuvre van Hollandia te voorko men, gisteravond telefonisch verstrekte luidt: De geruchten als zou 't tehuis voor Joego-Slavische werkneemsters te Kesteren, die in Veenendaalse bedrij ven werkzaam zijn, afgesprongen zijn voor het volgend jaar, doordat Hollandia Tricot Fabriek NV zich met haar 20 meisjes van Kesteren gaat te rugtrekken, wil de Commissie Huis vesting en alle deelnemende bedrij ven achter staan, zich hiervan volle dig distantiëren. De Commissie deelt voorts mee, dat ze unaniem en om al gemene redenen besloten heeft, om voor het volgend jaar van Kesteren af te zien. Ieder bedrijf voor zich zal andere huisvestingsmogelijkheden zoeken". De bedrijven waarop in dit communi qué wordt gedoeld zijn behalve Hollan dia ook Panter, Ritmeester, Stenman en Frilandia (v.h. Hollandia Wol en Kou sen). Waarschijnlijk nog eerder dan S.K.F. zal Hollandia straks beschik ken over een eigen" woonruimte voor buitenlandse arbeiders in Veenendaal. Het is een pand van sla ger J. van Rhee aan de Valleistraat, die met het bedrijf een huurcontract heeft afgesloten. Daarom was hij eerst genoodzaakt de gastarbeiders die tot dustier ban zijn kamers gebruik thuak- ten maximaal 14 plaatsen), de deur te wijzen. In eerste instantie was de Vreemdelingendienst van de politie allesbehalve blij met deze gang van zaken. Uiteindelijk zijn de oude" gas ten toch weer elders onderdak ge komen, o.a. in Wageningen. Waar schijnlijk in augustus zullen werkne mers van Hollandia hun plaatsen in nemen. Zij maken deel uit van de groep Zuidslavische vrouwen die tot nu toe in Kesteren wonen. Voor een veertigtal van hen moet door vijf be drijven elders nog onderdak worden gezocht. Een en ander betekent dat de toeloop van buitenandse arbeidskrachten nog groter zal worden, daar het voor de hand ligt al was 't alleen maar om financiële redenen dat de bedrijven zoveel mogelijk hun toevlucht tot Vee nendaal willen zoeken. Dat is Hollandia intussen al gelukt. Men heeft een huur contract kunnen sluiten met slager Van Rhee aan de Valleistraat, die tot dusver in eigen beheer een pension voor bui tenlanders dreef. Hij wilde van dit sys teem af, wat tot gevolg had dat een zevental pensiongasten een ander dak boven het hoofd moesten nemen met vestiging in Wageningen. Het enige andere bekende concrete initiatief blijft voor rekening van SKF De onderneming heeft zowel van de Provinciale Planologische Dienst, als van de gemeente, in principe toestem ming gekregen om zelf voor haar bui tenlanders te gaan bouwen. Toch is ook dit waarschijnlijk slechts een tijdelijke oplossing, daar de vereiste vergunning een geldigheidsduur heeft van ten hoogste vijf jaar. ouderlingen van haar kerk. als zij in deze kerk wil trouwen. Is het dus zo. dat voor deze kerk in Veenendaal, het samenleven van man en vrouw, bron van alle leven, nog steeds als zonde wordt ervaren? Roel ten Klei, De Grote Pekken 124, Veenendaal VEENENDAAL De dertienjarige Jan Diepeveen, een zeer talentvolle ad- spirant van voetbalvereniging Veenen daal, is doorgedrongen tot de vaste se lectie van de afdeling Utrecht waaruit, samen met vertegenwoordigers van ne gentien andere KNVB-districten, bin nenkort het Nederlands adspiranten- team wordt samengesteld, een selectie die in de toekomst het Nederlands UE- FA-jeugdteam moet gaan worden. Verschillende clubs uit onze omge ving, waaronder ook voetbalvereniging Veenendaal, werden enige tijd geleden door de KNVB benaderd met het ver zoek spelers te leveren voor selectie wedstrijden die de beste spelers uit de afdeling Utrecht moeten aanwijzen. Jan Diepeveen bleef als enige adspi- rant uit Veenendaal over uit een groep van ongeveer zeventig leeftijdgenoten toen de KNVB-mensen in twee selectie- J wedstrijden duidelijk de kwaliteiten opmerkten van de jonge Veenendaler, f met zijn dertien jaar de jongste uit de kern. Binnenkort komen de vijftien Utrechtse adspiranten samen met 285 spelertjes uit geheel Nederland een week bij elkaar in het sportcentrum in Zeist, waar zij nog een deskundige mi ni-opleiding krijgen. De jeugdcommissie van vv Veenen daal is er met recht trots op dat haar kleine pupil dit succesje heeft geboekt en hoopt dat Jan Diepeveen nog verder komt. VEENENDAAL Op de hoek Berg- weg-Kerkewijk botste mevrouw D. uit Veenendaal gistermiddag tegen de paal van een verkeersbord, toen zij bemerk te dat de remmen van haar personen auto dienst weigerden. Om niet vanaf de Bergweg tussen het verkeer van de Kerkewijk terecht te komen, stuurde zij naar rechts, waar ze na de botsing half in een tuin belandde. De auto is voor technisch onderzoek naar het politiebu reau overgebracht. w «.w.b. voor Voonoftdaal Tot 17.30 uur Zotord. v. 16.30-17.30 Voor Rbonon 3328 Nwo Voonondooltowo9 159 PERU Hervormd Veenendaal heeft zondag diep in de beurs getast voor de slachtoffers van de aardbe ving in Peru. In alle kerken en in 't Bejaardencentrum werd voor dit doel gecollecteerd en een bedrag van ƒ4.693,10 opgehaald. Gespecificeerd naar kerken is dit bedrag als volgt samengesteld: Vredeskerk ƒ1331,85; Julianakerk ƒ1323,93; Oude kerk ƒ1039,53; Sionskerk ƒ601,32; Poort- kerk ƒ276,27 en bejaardencentrum „de Engelenbungh" 120,20. Het to taal kan nog hoger worden door gif ten en bankoverschrijvingen. het advies onderwijzer of onderwij zeres te worden. „We hebben be hoefte aan goede beginselvaste on derwijzers die 't christ. onderwijs uit beginsel willen dienen en die de jeugd van ons volk willen onderwij zen vanuit de opdracht van de Hei land zelf", aldus de Vroegindeweij, die terloops de Christelijke Paedago- gische Academie in Ede aanbeveelt als inrichting waar men de opleiding in deze omgeving kan volgen. Tot ouderling van de Hervormde wijkgemeente-West werd door de stemgerechtigde lidmaten de heer H. van Engelenburg gekozen a v dli LngviciiiAir^ gtrKu^en In het „Veens Kerkblad" van vori ge week geeft ds. Vroegindeweij de jongelui die het diploma Mavo in de zak hebben en nog niet weten welke studierichting zij nu moeten inslaan In gebouw Elim aan de Zuiderka de op grondgebied van de gemeente Ede wordt op 1 september aanstaan de gestart met een kleuterschool. Aan het gebouw moeten voor die datum enige in- en externe verbou wingen worden uitgevoerd. Tot dus ver werd gebouw „Elim" alleen ge bruikt voor het houden van catechi saties en zondagsschool onder auspi ciën van de hervormde wijkgemeen- te-Noord. Verwacht wordt dat het schoolbe stuur dat thans de kleuterschool „de Wielewaal" onder zijn vleugels heeft ook de zorg van „Elim" op zich zal nemen. Het wordt een twee-kiassiige kleuterschool met dien verstande dat een bijruimte kan worden gebruikt als speellokaal. Ook van de inspectie is toestemming ver kregen met dit onderwijs te starten. In totaal kan men ruim zeventig kleuters in „Elim" onderbrengen. Van dertig bewoners van Pakhuis- weg, Schuttersweg en Dragonderweg is bekend dat zij hun kleuters naar „Elim" zullen sturen. Een kort berichtje uit Kerk nieuws: „Ds. T. Langerak te Veenen daal is in tegenstelling tot vorige berichten niet met emeritaat gegaan. Hij blijft predikant in Veenendaal". Student A. Wink, kand. te Gouda, die zoals bekend 't beroep dat door de kerkeraad van de Geref. Gem. in Nederland te Veenendaal op hem had uitgebracht heeft aangenomen had de keus uit tal van plaatsen. Hij ontving onder meer beroepen uit Al- blasserdam, Arnemuiden, Dordrecht, Rhenen, Rotterdam-west, Terneuzen. Leerdam, Groot Amtners, Middel burg en Vriezenveen. Het interieur van het nieuwe Her vormde wijkcentrum in „de Enge lenburg" krijgt geen banken maar stoelen. Daardoor wordt het gemak kelijker de kerkzaal ook voor de doeleinden te gebruiken, zoals ge meente-avonden en bejaardenmid dagen. Een juiste naam voor het nieuwe wijkcentrum is nog niet ge kozen. Er zijn uit de gemeente wel enkele suggesties gekomen, maar deze werden tot dusver te licht be vonden. In totaal hebben 259 personen meegedaan aan de enquête van de Parochie Adviesraad van de R.K. kerk te Veenendaal waarin werd ge peild hoe men denkt over allerlei toestanden en in hoeverre de paro chianen bereid zijn aan het kerkelijk werk deel te nemen. Over het alge meen werd positief gereageerd op de vragen of men bereid is zich voor de een of andere tak van het R.K. kerkewerk op te geven. De parochie adviesraad heeft de kritiek, de aan merkingen en de suggesties ter harte genomen èn gaat die nader uitdiepen om te zijner tijd met afgeronde voorstellen te komen. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VKRNFNDAAI CITY-MOTORS - IDS Uitvoering Geldschieterswet VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal. maken be kend: dat bij hen is ingekomen een ver zoek van Nillmij. Financiering N.V. te 's-Gravenhage om toelating tot het houden van, een particuliere geldschiet- barik (onder de naam: NILLMIJ. Finan ciering N.V.) in deze gemeente ten be hoeve van de heer P. A. van Schuppen plaatselijk bekend Kerkewijk 23. Binnen 14 dagen na heden kan ieder tegen inwilliging van bovengenoemd verzoek bezwaren inbrengen bij burge meester en wethouders van Veenendaal. Veenendaal, 1 juli 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd: de secretaris, A. C. Slieker. de burgemeester, P. Bode. VEENENDAAL Mevrouw J. A. H. van Berge-Boodt uit Veenendaal, slaag de te Utrecht voor het diploma lesgeven bejaardengymnastiek. VEENENDAAL Aan de Rijksuni versiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen geneeskunde de heer E. C. van Balen te Veenendaal. VEENENDAAL Bij de Veenen daalse Racing Club blijft alles voor wat betreft de technische leiding bij het oude. Het bestuur dat op zoek is ge weest naar een nieuwe trainer, is er niet in geslaagd een oefenmeester te contracteren. Kandidaat-nummer-één. de Veenen daalse trainer Straks, had reeds een contract getekend bij vierdeklasser SDCP uit Putten en kon zodoende niet ingaan op het aanbod van de Racers de jeugdtraining bij VRC op zich te nemen en bovendien de supervisie te krijgen op de training van de senioren. Crack Gert van de Weerdhof zou op die manier de richtlijnen van de heer Straks in praktijk moeten gaan bren gen. De Veenendaalse oefenmeester die onder meer het Barncveldse SDVB naar de tweede klasse van het zaterdagvoet bal stuwde: „Het bestuur van de Racing Club was te laat. Dat wil overigens niet zeggen dat ik er spijt van heb dat ik SDCP als nieuwe vereniging koos, want met het contract dat ik daar tekende ben ik zeer tevreden." De heer Straks heeft voordien ver schillende aanbiedingen van clubs uit Veenendaal en omgeving afgewezen en werd als laatste benaderd door VRC, waar nu ex-semi-prof Van de Weerd hof a l'improviste voor de technische en tactische begeleiding gaat zorgdra gen. ADVERTENTIE WMF r pleet fii 'staal. -IT1 SOLA elite KELTUH L - HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL

De Vallei | 1970 | | pagina 3