Restaurant en passage in volgende iase W illibrordusschool wordt bestemd voor de gehandicapten Man in gestolen auto reed tegen lamp VI.TC en „Rhenen" in tweekamp matser „Vertrek bij G.V.V.V. viel me wel zwaar" Jan v. Manen koos voor Musketiers Voorlopig geen jeugdsoos enthousiaste adviseur Samen met Drost op het middenveld t-XF r l&h%i V;'?#r *S<-V VALLEI? D 66/PPR Vervang tegels door wit zand In september begint bouw: VEILING RESTEREN Zomeravond orgelbespeling in Oude kerk Bekendmaking BURGERLIJKE STAND van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede 08380-12897 renkum 08373 - 2979 met gevoel voor vorm en kleur leeftijd tot 25 jaar VERVELEND ZATERDAG 4 JULI 1970 - .;T>,^\:- •-•;- -^7 - r< >.-V .- J rié ..M.-.y, V.rrTf, c 'y^.- .i.:Ö \éu /w *M'X t ?5k *v r ?:<*v -* y'.<'V~*rv i>jTVjfa,^j 4m a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 "%.»Z 11078 'i Zatord. v. 16.30-17.30 v. Voor Rhenen 3328 Nwo Veenendaalseweg 159 RHENEN Naar aanleiding van krantenartikelen van 22 en 23 juni 1970, ■Waaruit blijkt dart het gemeentebestuur van Eindhoven nadat er eerst doden zijn gevallen overgaat tot het ver vangen van de betonnen tegels op de openbare kinderspeelplaatsen, heeft de werkgroep D66/PPH een dringend be roep op de gemeenteraad van Rhenen gedaan, eveneens de betonnen tegels van de bestaande kinderspeelplaatsen te laten verwijderen ert hiervoor in de plaats wit zand te storten. Al zijn de deskundigen het er nog niet over eens welke ondergrond de beste zou zijn, toch is nu wel bewezen dat deze betonnen tegels in ieder geval verwijderd dienen te worden. Wij stel len uw raad dan ook voor het hierbij- gaande voorstel" aan te nemen en met spoed voor de uitvoering zorg te dra gen," aldus de werkgroep D'66/PPR Rhenen. y VEENENDAAL Geboren: Henri- eus, z.v, J. G. Vonk en J. H. N. Geerts, Quirine Vanessa, d.v. R. R. G. Segond van Banchet en M. M. Noelanders; Adriana, d.v. D, Harteman en D. Reber- gen; Aaltje, d.v. W. van de Zilver en G. Methorst; Petronella Jannetje, d.v. G. Veldhuizen en R. Middelman; Jacob, z.v. A. van Ginkel en G. Takken, (te Rhenen); Martijn, z.v. W. Brands en H. van Ra- venswaaij; Gerdina Hendrika, d.v. G. van de Haar en W. H. de Bruin. (te Ede:) Micha Christiaan, z.v. J. B. Meulman en W, H. M. Dicker; Marcel Peter, z.v. H. Gunther en Y. E. Martens; Antoonette, d.v. L. ter Haar en E. E. te Sligte; Rixt Arjenne, d.v, C. H. Schweigmann en H. A. M. de Jong. Ondertrouwd: P. van der Neut en M. C. W. ter Haar; G. Valkenburg en H. Stuivenberg; W. Versteeg en M. Dzo- dan; F. G. van Ravenswaaij en A. Schonewille; J. Dijkstra en D. Otte; W. van Bameveld en A. E. Lodder; H. Doornkamp en G. T. Merlijn; W. Blijle- ven en E. C. de Kruiff; J, H. van der Klift en W. Leppers; G. de Kruijff en C. H. van Soest. Getrouwd: Hendricus van der Brug (Rhenen) en Evert je Nagel; Hendrik van Dijke en Fenneke Geurdina van Brux voort; Comelis van Harde veld en Catharina Carsouw; Jan Jansen en Jannetje van Bameveld (Amersfoort); Arie van Nieuwamerongen en Cornelia Gerritje van den Dikkenberg; Matthijs van de Bovenkamp en Willy Diepen veen; Martinus Huibert Vroegh (Ede) en Maartje Adriaantje Dina Bakker; Gerrit Schoeman en Nelly van Rijen; Jacob Wilhelmus Rebergen en Hille- gonda Jacoba Stuivenberg. Overleden: Jan Landman, 80 jr. wdn. van H. J. van Remeker; Mietje van Doorn, 65 jr. wed. van J. Schreuder;, Steven van Kruistum, 62 jr. wdn. van A. van de Zandschulp; Antje Leppers, 72 jr. wed. van M. van Zetten. (Van een onzer verslaggevers) EEN END AA L Nagenoeg te- gelijk met de officiële opening van het nieuwe winkelcentrum, die rond 1 september kan worden ver wacht, compleet met een kermis, wordt een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe fase ten noorden van het raadhuis. Anders dan bij het complex dat nu aan z'n afronding toe is, komen hier win kels in twee verdiepingen, onderbro ken door een passage, die zowel doorgang biedt naar de parkeerter reinen aan weerszijden van de Brouwersstraat, als naar de „door braak" vanaf de Hoofdstraat. Het ontwerp van dit stuk winkel straat is nog maar net gereed, en ar chitect mr. J. Wildeboer is nog niet in staat om te melden hoeveel win kels erin ondergebracht zullen wor den. De onderhandelingen met ge gadigden komen juist op gang. Zeker is wel, dat er een café-res taurant komt, op de oostelijke hoek, en op de tweede verdieping. In de ontwerptekening is dit alvast aan geduid als „Bistro Provencale". Deze tweede fase van het winkel centrum zal naar verwachting medio volgend jaar worden opgele verd. Dan is de „afsluiting" van het Raadhuisplein voltooid. Het ont werp voorziet, voor zover het de aankleding \van 't project betreft, o.a. in een zg. winkelarcade, een vijvertje met fontein en zitbanken. De westelijke vleugel wordt voor zien van een „overdekte steeg" met lichtkoepels voor de winkelpuien. VVWVN VA «v VEENENDAAL De voormalige St. Willibrordusschool aan de Nieuweweg wordt voorlopig geen jongerensociëteit. Vrij onverwacht is dit besluit donder dagavond gevallen, nadat een raadscommissie zich een jaar lang had bezigge houden met het zoeken naar de beste manier om het gebouw voor de jeugd te bestemmen. Men heelt nu besloten de school te verhuren aan de Stichting Dag verblijven Gehandicapten, die dringend om ruimte verlegen zit. VEENENDAAL In de afgelopen nacht heeft de politie op de Rijksweg de Helmondse woonwagenbewoner H. L. aangehouden, in gezelschap van een kameraad, bleek hij in een gestolen auto rond te rijden, In de auto werden een tal van koperen voorwerpen aange troffen. De tweede dader is in de loop van de ochtend op het grondgebied van Ede aangehouden. Naar de herkomst van de gestolen goederen wordt een onderzoek ingesteld. Veilingvereniging „Resteren en Omstr. D.d. 2 juli 1970 waren de prijzen als volgt AARDBEIEN EI 45-59 per doosje a 250 gram; II 30-40 per doosje a 250 gram. 6.000 doosjes. GEDOPTE AARDBEIEN Senga Sen- gana 1.39 per kg. Overige rassen 0.71 per kg. RODE BESSEN EI 23^-39 per doosje a 250 gram; I 16-22 per doosje a 250 gram. 9.000 doosjes. I 57-84 per kg. 1-55. 4 ton. EARLY RIVERS (Duitse kersen) El 158-196. I 134-165. 12 ton. B 65 (rood). C 34 (rood). MEIKERSEN I 120-181. 6 ton. FRAMBOZEN EI 99-113 per doosje 250 gram. APPELEN Goudreinettc3 ton. I 65-75 28-31. I 75-85 40.44. Golden Delicious 7 ton. I 60-70 32-34. I 70- 80 44-50. I 80-90 43-46. Jonathan 3 ton. I 60-65 29. I 65-70 35-38. I 70- 80 39-41. Winston 1 ton. I 60-65 36. I 65-70 48. I 70-75 61. I 75-80 64. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. ADVERTENTIE Tegelijk kan de Prinses Wilhelmina- school uit de brand worden geholpen, die eveneens onvoldoende ruimte heeft om het toenemende aantal pupillen op te vangen. De Stichting Dagverblijven gebruikt momenteel houten noodloka- len aan de Geerseweg. Door haar ver huizing komen deze lokaliteiten vrij voor de Prinses Wilhelminaschool. In een communiqué stelt de gemeen te, dat dit voorlopige gebruik van het oude schoolgebouw niet inhoudt dan B. en W. het advies van de commissie - tot oprichting van een open jongerensocië teit, zonder meer als afgedaan beschou wen. Hiermee is een eind gekomen aan een voor sommige jongerengroepen vrij spannende periode, die inzette op de avond toen de raadscommissie op 14 mei een hearing organiseerde in het NW-gebouw. Uitgangspunt was toen, dat de suggesties die de jeugd deed ten aanzien van het gebruik van de lege school, als basis /.ouden worden ge bruikt voor het advies dat aan B. en W. zou worden gegeven. Het advies is, al dus het communiqué, inderdaad in die zin uitgevallen. Geadviseerd is namelijk een jeugdsociëteit te creëren, en die te ADVERTENTIE verhuren aan een bepaalde groep Vee- nendaalse jongeren. Donderdagavond was er een (spoed - bijeenkomst van de commissie met het college van B. en W., waarin dq com missie van de ruimtenood waarmee de Stichting en de school te kampen heb ben, op de hoogte werd gesteld. Pas op 24 juni raakte het college zelf van deze situatie op de hoogte. Een en ander is aanleiding geweest om aan het advies van de commissie geen gevolg te geven het woord „op zichzelf nuttig" ge noemd en het belang van de gehan dicapte mens te laten prevaleren boven dat van de gezonde jeugd. Het college zal in de vergadering van 16 juli zijn voorstel aan de raad voor leggen. VEENENDAAL Dc Veenendaalse tennisclub (VLTC) heeft de tc Rhenen geïnviteerd voor de traditionele ont moeting tussen beide clubs. TC Rhenen, die vorig jaar een kleine nederlaag leed zal ongetwijfeld probe ren deze keer winst te boeken. Er zullen ongeveer 28 partijen wor den gespeeld op de tennisbanen aan de Dennelaan in Veenendaal. Als het weer meewerkt zijn er van daag vanaf 9 tot 5 uur weer spannende wedstrijden te zién. binnenhuisarchitectuur hoogstraat 16 - veenendaal vraagt (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Een goede bekende van het Veenendaalse voetbalpubliek, .Ian van Manen, gaat GVW verlaten. De sympathieke voetballer kan het we gens drukke werkzaamheden niet meer opbrengen 0111 mee te draaien in de top van een vereniging die eerste klas speelt en hij heelt ook om privé rede nen overschrijving aangevraagd naar Musketiers in Eist, bij welke club hij reeds heelt getraind. „Het vertrek bij GVW Ls 111e wel bijzonder zwaar gevallen, want deze ver eniging zit me erg hoog, doch ik blij! de blauwwitten trouw, misschien als lid. maar in elk geval als donateur", aldus Van Manen. Jan van Manen die vier seizoenen voor de Veenendaalse club is uitgeko men, heeft de eerste twee jaren hij deze vereniging hoog genoteerd gestaan op de lijst van topscorers. Gedurende de laatste twee competities moest hij echter regelmatig genoegen nemen met een plaatsje op de reservebank en dat werd veroorzaakt door het feit, dat hij soms ongeveer 80 uur per week werkt bij de drukkerij waar hij in dienst is. Van Manen: „De zeer weinige uren dat ik vrij was besteedde ik aan de sport en dat was voor mijn gezin uiter aard zeer vervelend. Ik heb uiteindelijk voor vierdeklasser Musketiers gekozen omdat mijn vrouw afkomstig is uit Eist en zij heerlijk naar haar familie kan terwijl ik ga trainen of voetballen. Dan zijn we toch samen uit. Bovendien ken de ik reeds verschillende voetballers van Musketiers". Hij betitelt de overgang van GWV naar Musketiers dan ook als „een ideale oplossing voor mijn gezin". Jan van Manen gaat weliswaar minder trainen bij de Elster vereniging, doch dat wil niet zeggen dat hij niet zwaar gokt op een plaats in de eerste uitgave van de vierdeklasser. Het ligt in de bedoeling dat, wanneer zijn conditie weer „op peil" is, hij en de van Wageningen afkomstige Drost het middenveld gaan bezetten in het Mus ketiers-team. V/fiAFgddn we heen? RHENEN. Bioscoop: za. 20.00 uur en zo. 14.30 uur: „Gevecht in de hei", zo. 20.00 uur: ..Bonnie and Clyde". ARNHEM. Rembrandt: (Velperplein): The Love Bug, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur. Saskia: (Looierstraat), Asterix en Cleopatra. Aanvangstijden 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Palace: (Bakkerstraat), Ik. een mannequin, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur; donderdag t/m zaterdag. Zondag t/m woensdag: Dat zit wel snor. Studio A: (Langewal), More. Aan vangstijden 6.45 en 9 uur. zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur Ulti matum voor de Saint. Luxor: (Willemsplein), dagelijks 2.00 en 4.15 uur: Onkruidzaaiers in Fabelt jesland. Dagelijks 7.30 uur: Gejaagd door de wind. Zaterdag 23.30 uur Nachtvoorstelling: Oh. lieve John. De onverkorte versie! UTRECHT. BIOSCOPEN. Camera: Oudegracht 156, dag 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: De gendarme op vrijersvoeten. City: Voorstraat 89, dag. ook zon dag: 14.15 en 20.00 uur: Die knots gekke kerels in hun vliegen kratten. Filmac: Vredenburg 29, dag. 12.30, 14.30 en 16.30 uur; za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: Het Warner tekenfilm festival. OlympiaAmsterdamsestraatw. 350, dag. 18.45 en 21.00 uur; wo. te vens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur, do/zo.; Shalako. ma/wo.: De woestijnratten van Las Vegas. Palace: Vredenburg 29, dag. en zo. 18.45 en 21.00 uur: Meisjes inter- naa(k)t. Rembrandt: Oudegracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur: zo. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: De één-ogi- ge sheriff. Scala: Potterstraat 16, tel. 12461, middagvoorstelling: dag. 14.30 uur; zo. 14.15 en 16.30 uur: Onkruid zaaiers in Fabelt jesland. Avondvoor stelling: dag. en zo. 18.45 en 21.00 uur: De zeven gouden mannen slaan 'n tweede moordslag. Studio: Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: The night they raided Minsky's. Vreeburg: Vredenburg 8a, dag. 14.30 en 20.00 uur: Woodstock. NACHTVOORSTELLINGEN. Camera: Oudfegracht 156, vr. en za 23.16 uur: Lieve, lieve John. Palace: Vredenburg 29, vr. en za. 23.30 uur: The charge at the feather river. Studio: Oudegracht 154. za. 23.45 uur: Murder most foul. Vreeburg: Vredenburg 8a, vr. en za. 23.15 uur: Brigade zonder vrees. CABARET. Muzevalcabaret: za. aanvang 20.30 uur. (Nieuwe Kamp). „Dagboek van twee gekken", met Annemarie Ko- nincks, Hennie Oliemuller, Herman Berkien en John de Groot, piano. MUZIEK Buurkerk: Buurkerkhof, wo. 8 juli, aanvang 20.15 uur. Orgelconcert door Albert de Clerc. „Maar GVW zal ik nooit vergeten, want daar heb ik een geweldige tijd ge had...", vertelt Van Manen tot slot. Behalve de GVVV'er en T. C. Drost (voorheen bij Oranje-Wit en Wagenin gen) krijgt de vereniging van voorzitter Quint versterking van J. M. van de Pol (DVSA) en de gebroeders Van Mourik, die beiden afkomstig zijn van Candia '66 in Rhenen. Musketiers verliest naast enkele ju nioren en spelers uit een lager elftal J. van Wijk (naar v.v. Veenendaal) en Adrie van Dalem. Laatstgenoemde zou aanvankelijk naar DVSA gaan, maar op het laatste moment prefereerde hij v.v. Veenendaal. De overschrijving is echter nog niet rond. EDE De grote belangstelling vorig jaar tijdens het Bach-Concert doqr Charles de Wolff heeft het comité or gelconcerten Ede doen besluiten mede op verzoek van de organist dit jaar twee concerten door Charles de Wolff te laten uitvoeren op het orgel van de oude kerk. Het eerste concert door Charles de Wolff uit Groningen het tweede in de serie van negen zomeravond-orgel bespelingen op iedere woensdagavond in juli en augustus wordt gehouden op woensdag 8 juli a.s. Charles de Wolff behaalde zijn con- servatoriumdilpoma's piano, orgel en het diploma hoofdvak theorie. Hij ver- volgte zijn orgelstudie in Parijs. Voor dit instrument verwierf hij de Prix d'Excellence. Behalve dirigent van het N.F.O. is hij tevens verbonden aan het Toonkunst koor „Bekker" te Groningen en de Ne- derlandsche Bach-vereniging te Naar- den met welk koor hij jaarlijks de inte grale uitovering van de Matthaus Pas sion voor de televisie dirigeert. Het programma voor woensdagavond 8 juli a.s. is als volgt: SONATE I: a. Allegro, b. Adadgio, c. Recitativ, d. Allegro vivace. 2. FUGA in as moll, 3. Koraalfantasie: „Wie schön leuchtet der Morgenstern" Max Reger. 4. Pastorale, César Franck. 5. Prealudium et Fuga in g moll, Maroel Dupré. Het tweede concert door Charles de Wolff is op 19 augustus a.s, met een speciaal Bach-programma. VEENENDAAL Op dinsdag 7 juH van half vier tot vier uur zal in het Groene Kruisgebouw, Eikenlaan 2 te Veenendaal de maandelijkse gelegen heid worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken, difterie, kink hoest, tetanus' en polio (kinderverlam ming). Deze gelegenheid is speciaal bestemd voor kinderen die niet op het consulta tiebureau voor zuigeling» staan inge schreven.

De Vallei | 1970 | | pagina 3