De Zangeres Zonder Naam: „Ik ben geen droevig Nu is het tijdvoor Beschuit met aardbeien. Lekker doorwerken zonder concessies Fridaen Martine vanavond op VANAVOND MORGEN Heer Bommel en de Blijd- scbapper Nu ook erkend door kunstenaars van de grote K „Woodstock"-regisseur Wadleigh: programmaos Hit-parade „De laatste tien Weer tv-spel van Chiem van Houwen inge MARTEN TOONDER S I RIP UIT DE KERKEN I ZATERDAG 4 JULI 1970 „Ik ben helemaal geen droevig type. Ik ben zelfs een heel optimistische vrouw. Toch sta ik voor honderd pro cent achter het genre dat ik zing. Er zijn twee kanten aan het leven. Als je zulke liedjes brengt als die van mij, moet je daar echt wel in geloven. Een echte grote humorist zou het niet kun nen combineren. Maar ik hoef in het dagelijks leven dan ook niet de humo rist uit te hangen Aan het woord is de Zangeres Zon der Naam, in een kleedkamer van Schouwburg Orpheus te Apeldoorn, waar zij ook volgende week weer op treedt. Zij is bezig aan een tournee, die haar al in meer dan tweehonderd plaatsen een volle zaal heeft bezorgd. Ook boven de grote rivieren. Want het werkterrein van de zangeres uit Lim burg, die onlangs haar I2l/2-jarig ar tiestenjubileum vierde, heeft zich de laatste tijd aanzienlijk uitgebreid. De waardering die zij tot dusver alleen oogstte in zalen in het zuiden van ons land en in de huiskamers aan deze en gene zijde van de Moerdijk, waar haar platen al dan niet met enige schroom werden gedraaid, is daarmee evenredig gegroeid. „Twee-en-een-half jaar geleden heb ook ik m'n kruimeltje van de tv-koek gekregen. De kijkdichtheid bedroeg 78 procent, het waarderingscijfer 7.8", al dus de Zangeres Zonder Naam. Zij heeft er nu al veertien tv-shows opzitten plus twee programma's ter ge legenheid van haar jubileum plus een aandeel in een serie uitzendingen met levensliedjes van Lou Bandy en ande ren plus een tv-optreden op Bevrij dingsdag. Dit heeft de veel naam makende naamloze zangeres, die tengevolge van een val tien jaar uitgeschakeld is ge weest, haar zelfvertrouwen teruggege ven. „Als je tien jaar in een hoekje zit, ga je aan je-zelf twijfelen. Ik kreeg een minderwaardigheidsgevoel. Maar toen er zeven miljoen platen van me ver kocht waren, dacht ik: ik ben toch ze ker niet zo slecht als ik dacht". De Zangeres Zonder Naam is vorig jaar via de televisie ook nog twee keer opgevallen door uitingen van verwant schap met het puikje van de vaderland se literatuur. In „Puppetgum" zong zij, op tekst van Lucebert en muziek van Bruno Maderna, het „Lied van een sol datenmoeder". Bovendien trad zij op in de door de VPRO uitgezonden huldi- gings-show rond Gerard Kornelis van het Reve. Hoe vond zij dit? Z.Z.N.: „Het was voor mij een hele eer te ontdekken dat Gerard van het Reve een grote fan van mij was. Door dat ik in deze .kringen kwam, heb ik gemerkt hoeveel van deze mensen (het neusje van de zalm: professoren, dok toren, kunstenaars) mijn platen bezit ten. Mijn genre slaat ook daar goed aan." Maar uw liedjes worden toch ook omschreven als kitsch, als goedkoop sentiment, als smartlappen? Z.Z.N.: „Weet u wat de grote artistie ke mensen ervan zeggen? Zij zeggen: „Dit is superkitsch van de hoogste klas se". Dat ze dat hebben gezegd is heel fijn voor mij geweest, na tien jaar min derwaardigheidscomplex. Ik sta nu bo ven de mensen die mij als minderwaar dig beschouwen". Er zijn ook zangers en zangeressen van zogenaamde smartlappen, die in de kringen van de kunst-met-een-grote-k niet het hart van de mensen weten te treffen, zoals u. Waar schrijft u dat aan toe? Z.Z.N.: „Toen ik al een paar jaar gouden platen had gekregen, zagen di verse artiesten die normaal geen voet meer aan de grond kregen een markt in het levenslied. Sommigen gingen de Zangeres Zonder Naam na-apen. Maar dat is het niet". Ondanks al die gouden platen hoort men u zelden op de hit-parade. Enige tijd geleden kwam u er op met „Mexico", het oude succes van Louis Mariano, maar verder komt men u er nooit op tegen. Z.Z.N.: „De hit-parades geven vaak een heel valse voorspiegeling aan de mensen. Velen die hit-parades samen stellen of een plaat coachen hebben er zelf profijt van: eigen uitgave, royal ties. Als zij als disc-jockey voet aan de grond hebben, gaan ze voor zichzelf zorgen. Als het eerlijk zou zijn, moest elke plaat van mij in de hit-parade ko men, want van de eerste persing is er altijd een vaste afname van 20 tot 25 duizend exemplaren. Maar ook de grote kunstenaars worden ondergewaardeerd. Hoeveel literaire mensen zijn er niet die onvoldoende waardering krijgen". Dat lied over die soldaten... Bent u anti-militaristisch? Z.Z.N.: „Ik weet niet of het militaris me zo fijn is. Het dient volgens mij al- ADVERTENTIE tijd nog om oorlog te maken of te voorkomen. Er zit altijd strijd in. We worden wel allemaal in de wereld ge schopt, maar we hebben recht op een fijn leven, of we nu arm of bevoorrecht zijn. Ik geloof ook in God, maar ik kan me niet meer verenigen met wat er zich momenteel in de kerken openbaart. Priesters die de kerk uit gaan en hu wen... Je weet niet meer waar je aan toe bent. Je voelt je bedrogen. Dat je vroegere biechtvader nu ook in het nor male leven is gezet... Ze hebben mij al tijd gezegd: God is overal. Dan is Hij dus ook thuis aan te roepen". Bent u rooms-katholiek van huis-uit? Z.Z.N.: „Nee, ik ben bekeerlinge". Voelt u zich daarom verwant met Van het Reve? Z.Z.N.: „Nee. Je gelooft allemaal op je eigen manier. Ik kan het wel waar deren, hoe hij er over praat. Het is alle maal zo heerlijk realistisch. Ik vind: God is je vader en God is je vriend. Je mag dan ook gerust tegen Hem zeggen: JIJ moet me helpen, in plaats van „U" of „Heiland". Heeft u een ideaal? Z.Z.N.: „Mijn ideaal is: heel lang blij ven zingen. Ik wil van deze gelegenheid dan ook heel graag gebruik maken om alle mensen die graag naar mij luiste ren verschrikkelijk hartelijk te bedan ken voor hun vertrouwen, ondanks alle boycot en verguizing". Komen de mensen vaak naar U toe met hun problemen, enzo? Z.Z.N.: „Ja, heel vaak. Ik wil alle brieven die ik heb, laten inbinden als een boek voor me-zelf. Dat is het mooiste levensboek dat men mij ooit zou kunnen schenken. Omdat ieder mens daarin mij in vertrouwen heeft genomen. Ik zeg vaak: wie ben ik, dat ik voor veel mensen zoveel mag beteke nen? En dan kijken ze ook nog vaak te gen me op. Dat hoeft niet. Ik zit vaak eerder zelf aan de grond". I^nkele minuten later staat ze op het schouwburgpodium haar levens liedjes te zingen. Over het kind van een ongehuwde moeder. Over een prostituée die geen recht meer meent te hebben op een eerlijke liefde. Over een meisje dat tijdens een lift door de autobestuurder wordt verkracht en uit de wagen wordt geworpen, om daarna door de vijf maal-acht te worden opgepikt. Over het huis in een steeg, waar „hij" eerst met haar heeft gewoond, maar nu met een ander leeft. Ze moet na haar optreden meermalen terugkomen met kushandjes en vrien delijke lachjes naar de volle zaal. Als toegift zingt ze „Mexico". Met een inzet en een overgave alsof het een echte tour-de-chant van een beroemde inter nationale vedette is. Maar waarom Edith Piaf wel en zij niet? J, VAN DER KLEIJ. T")e lichtblauwe ogen van Michael Wadleigth, regisseur van de ruim drie uur durende film van het popfesti val in Woodstock, weerspiegelen zijn nuchterheid. Hij heeft een aangeboren gevoel voor realisme wanneer hij zegt: „Vorig jaar kende niemand me, nou weet iedereen wie ik ben, maar hoe zal het over een jaar zijn? Ik vertik het namelijk om de filmende bediende te worden van een van de grote maatschappijen in Holly wood." „Ik wil gewoon lekker doorwerken aan projecten waar ik achter sta. Het liefst zou ik beginnen aan een gespeel de documentaire over het Amerikaanse universiteitsleven. En dan natuurlijk vooral de sfeer van het verzet tegen de gevestigde orde, die je wat het hoger on derwijs betreft middeleeuws mag noe men. In principe zijn er een paar van die belangrijke maatschappijen bereid om mijn idee voor een scenario te aan vaarden. Maar het zal nog wel even du ren voordat de zaak rond is, want ik weiger beslist iedere concessie". Sinds „Woodstock" het Amerikaanse publiek, het festival in Cannes en de Parijse bioscoopgangers veroeverde, is Wadleigh steeds argwanender teh op zichte van zijn succes komen te staan. Met zijn achtentwintig jaar voelt hij zich een beetje overdonderd, vooral ook door het feit dat men hem ten onrechte als debutant in het filmvak beschouwt. Nadat hij Engels, chemie en medicij nen studeerde, vervaardigde hij elf ste vige documentaires voor de televisie. Met zijn camera's zat hij Nixon op de huid, Robert Kennedy, MacCarthy en Humphrey. Voor een ander beeldend reisverslag beklom hij de hoogste ber gen in Afghanistan en de oorlog in Vietnam inspireerde hem tot een film, die hij in het neger-getto Harlem \maakte. Daar legde hij de reacties van een minderheid ten aanzien van die oorlog vast. De film „Woodstock" heeft hij aan gepakt, omdat hij er onvoorwaardelijk in gelooft dat de muziek de belangrijk ste vorm van kunst in Amerika is en omdat hij zich in de eerste plaats met zijn werk tot de jongeren wil richten. Op zijn plannenlijstje staat ook een film over de oude jazz. En die zou ui teraard in New Orleans moeten worden gedraaid. Met nog zo'n echte tragisch swingende begrafenis bijvoorbeeld. Zijn werk voor de TV heeft hij stop gezet omdat er teveel compromissen van hem werden verlangd. Maar hij is blij met de techniek, die hij zich voor dit massa-medium heeft aangeleerd. „Anders had ik nooit „Woodstock" kun nen maken. Het was een geweldig, mar hels karwei. Er zat inderdaad 72 uur muziek op de band. En bepaal dan maar eens je keus. Na vele slapeloze nachten is het ge lukt om er eert film van drie uur en vier minuten uit te halen. Het is een document van de waarheid geworden. Met zo'n film denk je dat de wereld nog ergens een kans heeft". In de eerste helft van dit jaar zond de AVRO-televisie reeds de tv-spelen „Gemeubileerd" en „Har- tedief", beide van acteur-toneel schrijver Chiem van Houweninge, uit. Zondag a.s. van 21.05 tot 21.50 uur via Nederland 1 komt de eenakter „De laatste trein" van deze auteur op het scherm. „De laatste trein" speelt op een verlaten stationnetje, waar één of twee keer per dag een sneltrein voorbij dendert. Op dat stationnetje ziet men een mooie, jonge vrouw, gekleed volgens de mode van 1850. Ze staat op de trein te wachten. Op de achtergrond hoort men flarden geluid van een boerenkermis. Een goedmoedig man, vol oliebollen en bier van de kermis komend, houdt op een bank voor het stationnetje een verwarde monoloog, waarop zich een nogal gespleten gesprek met de jonge vrouw ontwikkeltde man weet namelijk heel zeker dat hij in 1970 leeft en dat het stationnetje al sinds 1937 niet meer functioneert. De vrouw daarentegen is er van overtuigd dat het 1850 is en dat de eerste trein er vijf jaar geleden feestelijk versierd is binnengereden. Aan het eind v an het stuk wordt na genoeg duidelijk wat er aan de hand is, want het blijft een open vraag of de dode levend is dan wel de leven de dood. In dit spel, dat in samenwerking met het Nieuw Rotterdams Toneel tot stand kwam, worden de rollen gespeeld door Cocki Boonstra en Ju les Croiset. De regie is in handen van Heieen van Meurs. V ■MMf. In de wekelijkse aflevering van „Zo maar een zomeravond" begroet presentator Koos Postema vanavond weer veel bekende en minder beken de gasten. Uit Frankrijk komt de chansonniè- re Frida Boccara, die ook vorig sei zoen al eens in „Zo maar een zomer avond je" met veel succes optrad. Met haar liedje „Cent malies chan sons" kwam ze in de hoogste regio nen van de Franse hitparade en ook in Nederland mag Frida Boccara zich verheugen in een grote belang stelling. Een andere vertolkster van het ■rt&fiBi 6939 De heer Zwadder stond op en kruiste de armen over de borst. „Kom tot inkeer, broeder", sprak hij. „Het is mis schien winderig om geluk te willen bren gen. Maar het is hovaardij om het niet te doen. Laten we toch samen trachten iets moois in het leven van anderen te bren gen!" „Iets moois!" riep heer Ollie uit terwijl hij in grote drift een tak uit hei langskabbelende water greep. „Hou me vast, of ik bega in ondervoede toestand een ongeluk aan je!" „Vasten en medita tie", hernam de ander, terwijl hij voor zichtig een stapje achteruit deed. „Ga toch rustig zitten, dan zal ik u nogmaals uitleggen hoe de verkneutering uit de ramspoed voortkomt..." Deze wijze woorden brachten heer Ol lie tot het uiterste. Met een getergde kreet liet hij de tak krachtig neerkomen, en dat had misschien akelige gevolgen kunnen hebben. Maar de blijdschapper was niel langer op de plaats waar het knuppeltje terecht kwam. Hij vluchtte met hoge sprongen weg in de neervallende regen die hem troosteloos op de hoed kletterde, en verdween in de nacht. „Het is toch vreemd wat een heer vermag", prevelde heer Bommel, een beetje ontdaan door zijn daad. „Ach, had ik maar eerder krachtig ingegrepen, dan zou mij heel wat ellende bespaard zijn. Er was hier iets dat hem tegenhield", zei hij. ,De onzin! Na tuurlijk is de kracht van een Bommel gro ter dan een bundeltje kippeveren!" „Zo", zei Tom Poes, die op dat mo ment thuis kwam en zijn kachel wat op- tookte. „Nu is er niets meer wat de Zwarte Zwadderneel nog hier houdt". En met die woorden wierp hij het natte bun deltje kippeveren in het vuur. chanson is Martine Bijl. Zij zingt in .,Zo maar een zomeravond" o.a. het liedje „Mannetje, Vrouwtje". Aan het spel „Zo maar een vraag" zal meedoen freule CW1 Wttewaal van Stoetwegen, Tweede-Kamerlid voor de CHU. Verder kan men kijken naar een filmimpressie van het circus Sarra- sani, dat op 9 juli de première brengt van zijn nieuwe repertoire en een optreden van het Franse rol- sehaatsduo Les Gaesi. In „Zo maar een zomeravond" bo vendien een optreden van de uit Lo- chem stammende popgroep „David TELEVISIE NEDERLAND I. 18.25 NOS: Samenvatting Tour de France. 18.45 Pipo de clown. 18.55 NOS (K) Journaal. 19.04 VARA: Rawhide, western. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Zomaar een zo meravond: gev. progr. 21.45 (K) Mannix, film. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II. 18.45 Pipo de clown. 18.55 NOS (K) Journaal. 19.04 E.O: Close-Up: gesprek met zo maar een Christen. 19.11 Koorzang. 19.28 (K): De erfenis (Dl. 1, aroheol. document. 20.00 NOS (K) Journaal 20.20 NCRV Holland Festival 1970: Rofcterd. Philh. Orkt Weens Con cert. 21.10 (K) Reportage van race met motorboten langs Britse kust. 21.35 Holland Festival 1970: Weens Concert (vervolg). 22.15 Evangelie. 22.20 NOS: (K) Journaal. 22.25-22.50 NCRV: Hier en Nu: ac- tu aliteitenrubriek DUITSLAND I. (Reg. progr. NDR 18.30 <K) Do- naug'schichten, serie. 19.00 (K) Ac tualiteiten. 19.15 (K) Amusements- progr. 19.58 Progr. overz. WDR: (K) 14.25-14.50 Weekjourn. 18.35 (K) Fa milie Feuerstein, tekenfilm. 19.00 (K) Actualiteiten en nieuws. 19.35 (K) Kronen liegen im Staub, serie) 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Die Perle aus dem Tagebuch einer Hausgehilfin, serie. 21.40 (K) Lottogetallen. 21.45 (K) ourn. Weer ber. en Woord voor de zondag. 22.05 Das Geheimnis der chinesischen Nelke, speelfilm. 23.35 (K) Journaal. DUITSLAND H. 17.45 (K) Maya, serie. 18.45 (K) Hitparade. 19.45 (K) Nieuws, weer ber. en weekkroniek. 20.15 (K) Köni- gin einer Nacht, muz. blijspel. Aansl. Nieuws 21.50 (K) Sport- journ, met loterijber. 23.05 (K) Nieuws en weerber. 23.10-0.49 Melo die des Herzens, oude speelfilm. TELEVISIE NEDERLAND I 11.00-12.00 KRO RKK: Eucharis tieviering te Roosendaal. 15.30 NOS: (K) Journaal. 15.32 (K) Week journaal met titels voor slechthorenden. 15.51 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijker internatio naal jeugdjournaal. 16.05 (K) Afrikaanse Verhalen (III). 16.25-17.00 Tour de France: reporta ge van de 9e etappe. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 CVK/IKOR/RKK: (K) Hoe het begon: serie verhalen uit het Oude Testament: 2. Schepping (BBC- produktie). 19.05 CVK/IKOR: (K) Confrontatie met de Spaanse schilder Goya. 19.30 AVRO: Promenade-orkest; Omroeporkest en zangsolisten Operaconcert. 20.20 (K) Hier Parijs hier Jan Brusse, informatief programma. 20.30 NOS: (K) Journaal. 20.35 AVRO: (K) Zang, cabaret en balletshow. 21.05 (K) de laatste trein, tv-spel. 21.50 The Anita Kerr-Singers. 22.25-22.30 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.55 NOS: Pipo de Clown. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Woobinda, tv-serie voor de jeugd. 19.30 Studio Sport. 20.20 (K) Rechtvaardige rebel, tv- feuilleton. 21.10 (K) Civilisatie: 1. Een dubbeltje MARTINE BIJL. Copperfield" (20.2021.45 uur Nederland I). op zijn kant, documentaire-serie. 22.00-22.05 (K) Journaal. DUITSLAND I 9.30 Nws. 9.35-10.20 Sportjournaal. 10.30 (K) Progr.-óverz. 11.00 (K) Voor de kinderen. 11.30 Der Prophet und seine Söhne. rep. 12.00 Der Interna tionale Frühsch oppen. 12.45 (K) Weekjourn. 13.15 (K) Regionaal weekjourn. 14.45 (K) Skippy, de kan goeroe, tv-serie. 15.10 (K) Auf den Spuren seltener Tiere, rep. 15.55 (K) Rep. over rotsschilderingen in Frankrijk. 16.40 (K) Es Geschach In Diesem Sommer, speelfilm. 18.20 (K) Sprtjoum. 19.00 (K) Wereldspiegel. 19.30 (K) Sportjourn. 20.00 (K) Jour naal en weerbericht. 20.15 Rep. over het generatieconflict. 21.00 (K) Die Teufel von Loudun, opera. 22.50 (K) Journ. en weerbericht. DUITSLAND II 10.30 (K) Progr.-overz. 11.00 (K) Sonntags um elf, gesprek over sport. 11.30 (K) Rep. 12.00 Vioolconcert van Beethoven. 12.50 Wetenschappelijke commentaren. 13.00 (K) Act. en muz. 13.40 Das Madchen und Das Echo, film. 14.35 Brüder im All, weten schappelijke serie. 15.05 (K) Nws. en weerber. 15.10 (K) Aus Forschung und Technik, rep. 15.55 Eine Ge- schichte von heute, Poolse speelfilm. 17.25 (K) Big Valley, tv-serie. 18.15 (K) Nws.. weerber. en sport. 18.30 Jenseits von Rom. rep. 19.00 (K) Sport. 19.45 (K) Nws. en weerber. 19.55 Informatief progr. 20.15 (K) Alle Kunde lieben Theobald, tv- film. 21.00 (K) Das Madchen seiner Traume, muzikaal progr. 22.05 Rep. over de tolheffingen op Italiaanse wegen. RADIO HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.10 Soc. strijd lied. 8.13 Wat een weer!: Gev. progr. (9.00 Sportmed. en postduivenber.). 9.15 Stereo: Oude gewijde vocale muziek (gr). 9.45 Uitz. Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Onderweg: Van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Herv. kerkdienst. 11.30 Reac tief: een progr. na kerktijd. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzi kale show. 13,00 Nws. 13.10 De toe stand in de wereld, lezing. 13.35 Ra dar: radioperodiek. 14.00 Biels en Co., radiofeuilleton. NOS: 14.30 Pro gramma voor de gastarb. VARA: 17.00 Stereo: Lichte orkestmuz. met solisten. 17.50 Nws. NOS: 18.05 Med. 18.10 Langs de lijn: sportrep. en -be schouwingen. VAR:A 18.30 Het Op roer kraait: Rebelse liedjes van al tijd en overal. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een actueel onder werp. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Ra dio-Filharmonisch orkest met solist: Moderne muziek. 20.00 Welzijn We tenschap: fragmenten van het con gres te Leiden. AVRO: 20.30 Stereo: in de kaart gespeeld: gev. verzoek- platenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.43 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Late Platen: licht platenpr. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM 11 KRO: 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Badi- nerie: oude muziek. 9.00 Nws. en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke gewijde muziek. 10.00 Eu charistieviering. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Lichte gr. muziek. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Holland Festival: In tern. orgelimprovisatiewedstrijd te Haarlem. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Nws. 13.10 Stereo: In strumentale klassieke kamermuz. (gr). 14.05 Een van de twaalf, hoor spel (8). NOS: 14.30 Stereo: Holland Festival 1970: Ned. Filharm. Koor, koor van de Nederlandse Opera Stichting en Nederlands Kameror kest: oude muziek. In de pauze: Ma gazine met sfeerrep., interviews, na- Deschouwingen, discussies en kritie ken uit de pers. 16.30 Let the peoples sing: intern, korenwedstri.id. CVK: 17.00 Kerkdienst van de Vrije Evan gelische Gemeente. 18.00 Convent: wekelijks halfuur over en uit de kerk. iKOR: 18.30 Mensen: gesprek van mens tot mens. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. 19.07 Stereo: Musica Sacra: oude gewijde muziek (gr). 19.45 Natuur en mens, lezing. 20.00 Stereo: Engels kameror kest (gr): moderne en oude muziek. 20.30 Stereo: NCRV-Vocaal ensem ble: Oude gewijde muziek (opn). KRO: 21.00 Bernardus Kardinaal Al- Irink 70 jaar. 21.30 Stereo: Uit de lucht gegrepen: een progr. van mu ziek en quiz. 22.00 Horizonten: toe ristische mag ine. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nws. 22.40 Klassieke ver- zoekprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Drrruit: lioht platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Met vriendelijke groeten: ver zoek platenprogr. 13.00 Nws. 13.02 Ronde van Frankrijk. 13.05 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nws. 14.02 Langs de lijn: sport programma met lichte gr. muziek met vandaag o.a. Ronde van Frank rijk. (15.00 en 16.00 Nws.). AVRO: 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. 17.05- 18.00 Superclean dreammachine. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Weekkroniek. 10.25 Act. en muziek. 11.05 Informa tief progr. 11.25 Documentair progr. 12.45 Persoverz. 12.55-13.30 Wereld- spiegel. 16.35 (K) Nws. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 Idem. 17.25 Progr. over het gedrag van dieren. 17.55- 18.00 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Lichte muziek. RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gr. muziek, en rep. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.0U Nws. 8.11 Act. 8.22 Lich te gr. muziek en rep. 9.10 Stereo: Klassieke muziek (gr). (9.35-9.40 Wa terstanden). 10.00 Voor de huis vrouw. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Repertorium Nederlandse Radio Or kesten: Radiofilharmonisch orkest: modeme en klassieke muziek (opn). VPRO: 12.00 VPRO-maandaggev. progr. met klassieke muz. (13.00 Nws). NOS: 14.45 Vrijheid en organi satie in de wetenschapsbeoefening (III), toespraak. 15.20 Eurolight: licht muziekprogr. (opn). AVRO: 16.00 Nws. 16.03 Canta America: lichte muziek uit Latijns-Amerika. 16.30 Uit de tent gelokt: vrolijk vakan- tiepr. voor de kinderen. 17.30 Bra bant journaal. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Ik verbind u door..., praatje. 18.30 Stereo: Krab bels in de kantlijn: licht muziek progr. en praatje. 19.20 Nabeschou wing Tour de France. 19.30 Nws. RVU: 19.35 Aardgas in ons dagelijks leven. Spreker: Ing. A. Blomsma. NOS: 20.05 Stereo: Jazz in Actie. 21.00 Taalbeheersing: basis of bar rière: reeks programma's over spre ken en luisteren, schrijven en lezen (V) 21.20 Stereo: Lichte gr. muziek. 21.50 Gamma van Alpha en Bèta: progr. over recente vorderingen in de wetenschap. Bond Zonder Naam: 22.20 Op de 65-) tour. lezing. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Med. AVRO: 22.43 Radiojournaal. NOS: 22.55 Ste reo: Metro's Midnight Music: Licht muziekprogr. met Metropole-Orkest, instrumentaal trio en solisten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke mziek (gr). (7.30 Nws); 7.32 Act.; 7.50-7.55 overw.). 8.00 Nws. 8.11 Voor de jeugd. 8.30 Nws. 8.32 Toe- ringclub: informaties en tips voor vakantiegangers (i.s.m. NCRV). 8.45 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymn. voor de vrouw). 10.00 Stereo: Klas sieke muziek (gr). NOS: 10.15 De ko mende week in het Nederlandse mu ziekleven. 11.00 Nws. KRO: 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpr. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast: gev. progr. (12.21 Voor boer en tuin der; 12.26 Land- en tuinbouwmed.; 12.30 Nws; 12.41 Act.). 14.00 Stereo: Lichte gr. muziek. 14.25 Stereo: Ba riton en piano: klassieke liederen. 15.00 Gerei, middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: infor matie over Drente, afgewisseld met muziek (16.00-16.02 Nws). 17.20 Over heidsvoorlichting: Enige aspecten van de volksgezondheidszorg van Suriname. Spreker: Freek van Wel. NCRV: 17.36 NCRV-kinderkoor en blokfluitkoor. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht in strumentaal sextei. id.19 otereo: Lichte orkestmuziek (grj. 18.30 Nws. iö.4i Act. isu: 19.00 v» ij heDoen een woord voor de wereld: geestelijke muzieK. 19.30 Keiormaue en reven, lezing. 19.3a Muzikaal intermezzo. i9.4a opoouw: weKenjKSe csijoej.siu- uie. NOS: 20.00 Stereo: Holland Fes tival x9/u: 4.Lauiüu.inaiiiioniscii or kest met solisten, in de pauze: Ma- èjcu-uie met aieerrep., interviews, na- oescnouwmgen, discussies en kritie- K.tn uit de peis. i\CKV22.30 Nws. 3z.4ü avoioverdenking. 22.aU Stereo: i-iatennieuws. 3o.ou ,at and Sound 1970: verbosonisch ïestival in Stock- noim. 23.oa-24.ou inws. HILVERSUM in NCRV: 9.uo t\ws. 9.02 Fit: licht piatenprogramma. 10.00 Nws. 1U.U3 i-opstciiu.Oii. (ü.oo Nwsj. TKUö: iz.OU Nws. 12.03 jam-on-radio. 13.00 Nws. i3.03 rtadio xour de nance: popmu ziek en rep. Ronde van Frankrijk. (14.00, io.uO en 16.00 Nws). N.KO: 17.00 Nws. 17.02-18.00 DraaijijoX- uraaiikveizoekpiatenpi ogramma. \eu. nerv. Kerk Beroepen te Lage Vuursche: (loez.j A. Wigerhol te Veenendaal; te Pernis: (toez.) B. Baks te Krui- ningen. Aangenomen naar: Abbenbroek- Heenvliet: A. van den Ban te Kamperland; naar Rotterdam- Zuid: I. P. C. van 't Hof te Zut- phen; naar Ooltgensplaat: A. W. van der Plas, kandidaat te Katwijk aan Zee, die bedankte voor Neder- langbroek, Oud-Alblas, Schoonre- woerd, Goudswaard, Zegveld, Gou- driaa Ottoland en voor Nieuw- Beijerland. Bedankt voor Nijkerk: D. van dei- Berg te Huizen; voor Rotterdam- Dellshaven: L. van Nieuwpoort te Sliedrecht; voor Dinteloord: H. Jongerden te Veenendaal. Beroepbaarstelling: C. J. Klop, Proos dijerveldweg 209 te Ede. Gereformeerde Kerken Beroepen te Workum: de heer G. P. Wijnbeek te Lemmer. Aangenomen naar Rotterdam-Schie- broek: (missionair predikant op Midden-Java): W. M. Verbaan, kandidaat te Soest. Gereformeerde Kerken Vrygemaakt Bedankt voor Zwolle en Apeldoorn: drs. D. Deddens te Leeuwarden. Chr. Gereformeerde Kerken angenomen naar Stadskanaal: R. van der Kamp, kandidaat te 's-Gra- venhage, die bedankte voor Hille- gom. Oud Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Aalburg: C. de Jonge, predikant bij de Vrije Hervorm de Gemeente te IJsselmuiden.

De Vallei | 1970 | | pagina 6