MERCKX IN ZIJN SPECIALITEIT VERSLAGEN Margaret Court verovert damestitel voor derde keer SLA CHTING IN HET DEELNEMERSVELD Ook Pingeon en Gebrs. De Vlaminck stapten van fiets Goede tijden in Henley-regatta Touruitslagen ZEGETOCHT BEPROEVING HEREN-DUBBELSPEL VERNIETIGEN RERAAMU GEPRIKKELD VORST Felix Levitan liep met een zorgelijk gezicht rond op de Avenue du Globe in de Brusselse voorstad Vorst. De baas van de Tour kon de tegenslag nauwelijks verwerken. Op deze zevende dag van de ronde had niet alleen Eddy Merckx in de ochtendrit van Valenciennes naar Vorst de concurrentie zo'n ver pletterende nederlaag toegebracht dat er over de afloop van het evenement weinig twijfel meer kan bestaan, maar daarnaast waren opnieuw tien deelnemers, onder wie de Franse troef Roger Pingeon, uit de strijd verdwenen. Er waren na de tijdrit over 7,2 km in Vorst, waarin Eddy Merckx een verrassende nederlaag leed tegen de Spanjaard Gonzales Linares, nog slechts 122 van de 150 in Limoges gestarte renners over. In zes dagen waren 28 man naar huis gegaan. De Tourorganisatie houdt altijd wel rekening met een bepaald percentage uitvallers. Ditmaal ging dat echter te vlot. SAARLOUIS 9eRIT 269,5 km MULHOUSE I 241 km (iÉ> DIVÖN NE- ZATERDAG 4 JULI 1970 sp ort BRUSSEL Temidden van tiendui zenden Belgen stond Eddie Merckx. Hij zwaaide naar de fans, die hem rond het circuit van de tijdrit in de Brusselse voorstad Vorst hartstochtelijk hadden toegejuicht, maar zijn gedachten waren niet bij hen. Merckx. die op deze zeven de dag van de Tour in zijn woonplaats een superprestatie had willen verrich ten. was slechts ten dele geslaagd. Nadat hij met groot machtsvertoon in de 119 kilometer lange rit van Valen ciennes naar Vorst de concurrentie wel haast een vernietigende slag had toege bracht, had hij zijn werkstuk later op de dag niet kunnen voltooien. Na de triomf van de overweldigende winnen de solo tegen het eind van de ochtend rit had het gebeuren in de race tegen het horloge twijfel in zijn hart. gezaaid. Merckx was in zijn specialiteit geklopt door de jonge Gonzales-Linares, een 24-jarige Tourdebutant uit Santander aan de Spaans Atlantische kust. Het verschil tussen de Spanjaard en de Belg bedroeg slechts drie seconden en was dus niet van invloed op de haast onaan tastbare positie van Merckx in het al gemeen klassement. Daarover piekerde hij dan ook niet. Maar er was die twij fel bij hem gerezen over zijn eigen kunnen. Had 'hij zich inderdaad in die solo naar Vorst te veel geforceerd? Merckx zat er kennelijk over in. Haast nors schudde hij de nieuwsgierigen van zich af en reed met een raadselachtige blik op het gelaat weg. Zijn triomf had de Belg overigens ook gehad. Een zegetocht langs hon derdduizenden landgenoten over deze grotendeels over Belgisch grondgebied voerende zevende etappe had Merckx op zijn eigen wijze besloten. Zoals hij de laatste jaren beroemde klassiekers had gewonnen, door eenvoudig bij zijn concurrenten weg te rijden, zo had hij ook voor eigen publiek gezegevierd. Merckx was weer geweldig. Met een voorsprong van 1.20, waarbij ook nog 20 seconden bonificatie kwamen, finishte LONDEN De kampioene gaat strompelend naar het bal. Als Mar garet Court-Smith aan de hand van Ken Rosewall of John Newcombe 't hangt er van af, wie wint, vanavond het traditionele Wimbledonbal opent, zal ze dat doen met uiterst behoedza me pasjes. Een ernstig verwrongen en kel, tijdelijk pijnloos gemaakt met vier injecties en zwaar belast in de alles vergende twee en een half uur durende finale tegen Billie Jean King (14-12, 11-9) is de prijs, die zij moet betalen voor haar derde Wimbledontitel en de daaraan verbonden financiële belo ning van 1500 pond sterling. Margaret Court is door haar over winning hard op weg groot slam te spelen. Aan het vierluik Australië, Frankrijk, Wimbledon en Forest Hills ontbreekt alleen nog het laatste. „Ik zal er alles voor doen. om ook die ti tel te veroveren", aldus Margaret Court. „Al die jaren is het me niet gekikt, maar nu staan mijn kansen be ter dan ooit". De enige, die bij de da mes ooit een dergelijke prestatie ver richtte. was wijlen Maureen Connolly in 1953. De confrontatie van Margaret Court (28) en Billie Jean King (26), de twee speelsters die het tennis in de zestiger jaren hebben beheerst (elk van hen won Wimbledon driemaal) gaf aan kwaliteit en spanning alles terug, wat de toeschouwers bij de voorgaande da mespartijen dagenlang onthouden was. Bij hun tiende optreden op Wimbledon waren beide speelsters ongetwijfeld minder snelvoetig dan zij in het verle den zijn geweest. Maar die verminderde startsnelheid werd gecompenseerd door de routine, vastheid van slagen en het in bedwang houden van de zenuwen. Kwaliteiten, waardoor deze langste dames-finales van Wimbledon uitgroei de tot één van de beste, die er zijn ge weest. In vergelijking tot voorgaande jaren hadden de speelsters van racket gewis seld. Billie Jean King is teruggekeerd tot het vertrouwde hout. Margaret Court speelt met het nieu we, goudkleurige aluminium racket van Chemold. De verandering is beiden ten goede gekomen. Het Amerikaanse meisje, dat vrijdag voor de .vijfde ach tereenvolgende maal in een finale van Wimbledon stond, slaat de backhand weer vlak en niet alleen slice, zoals met staal. Margaret Court's service heeft er een nieuwe dimensie bijgekregen. „Toch was ik over mijn opslag niet te vreden", vertelde ze in het piepkleine interview-kamertje, waarin de finalis ten, volgens oud gebruik, de opeen ge pakte journalisten te woord stonden. „Pas in de tweede set ging het beter". Margaret Court had twee uur en HENLEY Het Delftse Laga, hou der van de trofee, werd vrijdagmorgen in de Royal Henley-regatta uitgescha keld in de halve finales van de Prince Phillip Challenge Cup voor gestuurde vieren. De Oostduitse ploeg van Dyna mo Potsdam bouwde in de eerste 1500 meter een voorsprong van driekwart lengte op en behield die tot de finish. De Duitsers hadden voor de 2111 meter 7 min. 16 sec. nodig. Het Groningse Aegir zorgde voor het eerste record van de 117e regatta op de Theems. De acht plaatste zich in de eindstrijd van de Ladies' Plata door een overwinning op Kebel College (G.B.) in 6 min. 42 sec. De Nederlanders bleven juist een seconde beneden het uit 1949 daterende record. In de eindstrijd ont moet Aegir vandaag de University of London. De elite-acht-combinatie Aegir Hol- landia versloeg later in de halve fina les van de strijd om de Grand Challen ge Cup het Britse team van de Leander Club. De Nederlanders finishten met een voorsprong van driekwart lengte in 6 minuten en 34 seconden. In de finale ontmoeten zij de Oostduitsers van ASK Vorwarts Rostock, die tegen Tideway Sculler (G.B.) een tijd van 6.30 lieten noteren De Westduitser Jochen Meissner zal ln de finale van de skif tegen de Brit Pat Delafield uitkomen. MARGARET COURT sterker, dus verdiend twintig minuten de tijd om de finale te winnen. Zo lang duurde de werking van de verdoving. Ze deed er tien minuten langer over en had in de laatste games duidelijk pijn. Juist die allerlaatste fase moet een verschrikkelijke beproe ving voor haar zijn geweest. Aan de andere kant van het net had Billie Jean King last van kramp. Het Amerikaanse meisje kon niet meer ach ter haar service naar voren komen en nam haar toevlucht tot dropshots en lobs. Vier, vijf keer achter elkaar joeg Margaret het hele veld over achter die plaatsballen aan. Ze pikte er een paar op, andere waren haar te machtig. Bij 7-6 werkte Billie Jean er een match point mee weg. Bij 10-9 volgde een hele ris. Billie Jean smashte, volleerde en serveerde zich door die kritieke situatie heen, als of ze niets anders gewend was. Pas het zesde matchpoint bracht de capitulatie: een forehanddrive in het net. Na ruim twee en een half uur spelen. De eerste set alleen had anderhalf uur in geslag genomen. Margaret Court was over het geheel genomen de betere speelster door de kracht achter haar slagen en haar grotere reikwijdte aan het net. Billie Jean demonstreerde meer gevoel voor de bal. Ze plaatste scherper en maskeèrde haar slagen om haar te genstandster op het verkeerde been te zetten. Beide speelsters konden echter niet altijd verhelen, dat hun beste jaren langzamerhand aan het verstrijken zijn. Margaret Court ging bij de lage volleys nogal moeizaam door de knieën en Bil lie Jean beliep lang niet alle lobs, die over haar heen werden geplaatst. De finalisten van het heren-enkelspel stonden vrijdag in de eindstrijd van het dubbelspel tegenover elkaar. Rosewall met Stolle tegen Newcombe en Roche. De laatstgenoemde combinatie, reeds ti telhouder in 1965, '68 en '69,. won met 10-8, 6-3, 6-1. Aanzienlijk spannender was de vijfde set van de halve-finale Tomas Rosewall/Stolle en Tiriac/Nasta- se, waarmee het programma op het centrecourt was geopend. De Roemenen, die in de kwartfinales van Okker/Ries- sen hadden gewonnen, weerstonden twee matchpoints en werden op het derde bij 5-3 uitgeteld door de scheidsrechter. Ver nadat de rally in het voordeel van de Roemenen was beëindigd (op het bord stond al 40-40) beduidde de man op de zijlijn, dat hij niet had gezien of een bepaalde bal in of uit was geweest. De scheidsrechter nam de beslissing over en zei „de bal was uit. game, set en match voor Rosewall/Stolle" De Au straliërs wilden het punt overspelen, maar de scheidsrechter was onverbid delijk en verliet onder afkeurend, lang zaam handgeklap van het publiek zijn hoge zetel. Er was recht gedaan aan de reglementen, maar onrecht aan de geest van het spel. hij op de Avenue du Globe, waar dui zenden Belgen zich op deze uiterst kor de dag warm schreeuwden. De concurrentie had een vernietigen de nederlaag geleden. Van al die groten had niemand het wiel van Merckx kun nen houden, toen hij vijf kilometer voor de meet demarreerde. Jan Jans-, sen: „Zoals hij vandaag reed, was Merckx niet te stoppen". Raymond Poulidor: „Ik ben te oud om het nog te gen zo'n raspaard met succes te kunnen opnemen". Roger P eon, die later verder voor de eer zc bedanken: „Het is afgelopen, Merckx wint de Tour" Rini Wagtmans: „In verhouding tot Merckx kunnen wij a' maal niets." Al leen de kleine Lucien van Impe had Merckx kunnen bijhouden. Misschien had Van Impe, een van de weinige Bel gen in Franse dienst (Sonolor), wel kun nen winnen ook. Maar hij durfde niet. Hij had de moed niet. nadat de grote Merckx zich onderweg had omgedraaid en hem had toegeschreeuwd: „Denk erom dat je straks niet meesprint". Van Impe was er zo van ondersteboven dat hij vergat mee te gaan toen Merckx op de lange helling naar de finish nog eens extra aanzette. Met beide armen om hoog reed Merckx zoals hij het zich had voorgesteld langs zijn jubelende stadge noten. Hij had deze coupe zorgvuldig be raamd. Geen moment tijdens de rit over soms zeer snelle wegen en hobbelige kasseien verslapte zijn aandacht. Hij wilde zijn zegetocht en maakte zich zelf waar. Merckx was de eerste van de langgerekte rennerskaravaan op het Belgische grondgebied. Merckx zelf maakte vluchtpogingen van o.m. Rini Wagtmans ongedaan. Merckx zelf ook was de animator in een belangrijke kopgroep na 75 km, waarin Van Neste, Godefroot, Van Springel, Janssen, Zoe temelk. Roger de Vlaeminck, Wolfs- hohl, Poulidor. Zubero en v.d. Vleuten meegingen. Dat die vlucht niet slaagde lag niet aan Merckx. Hij had genoeg zijn best gedaan. Maar er waren er in die groep, die niet reden. Janssen b.v. omdat Ocana er niet bij was. Merckx tenslotte liet vijf kilometer voor de verlossende eindstreep de meute zijn hielen zien toen hij de tijd gekomen achtte. Merckx had een stunt in gedachten. Hij was erop uit om ook de tijdrit te winnen. Hautain was zijn blik, toen hij als laatste aan de start kwam. Maar na de finish prikten er tranen in zijn ogen. Hij wilde niet geloven, dat die slanke Spanjaard in zijn rood-geel-rode kam pioenstrui sneller was geweest. Een Belgische wedstrijdcommissaris hielp hem uit de droom. Merckx was met drie seconden door Gonzales-Linares geklopt. Zijn droom van een dubbele overwinning „in zijn voortuintje" was wreed verstoord. Merckx had zich kennelijk verkeken op het zware parcours van deze tijdrit, waarin de pure klimmers duidelijk overheersten. Want na Gonzales, Lina res en Merckx ktvamen Charly Gross- kost, Luis Ocana en onze eigen Joop Zoetemelk, die ontzet was geweest door het fluitconcert van de chauvinistische Brusselaars bij de verschijning van Jan Janssen; dat was hun wraak vor de uit latingen van Jan Janssen vorig jaar na de dopingaffaire in de Giro. Zoetemelk had er niet over uitgekund. „Het is een schandaal. Die mensen moeten sportie ver zijn". Hij kwam geprikkeld aan de start en deed zijn best om iets tegenover die aanval op zijn landgenoot te stellen. Winnen kon Zoetemelk niet, maar een uitstekende vijfde plaats vormde het bewijs van zijn geweldige vorm. De be loning bleef niet uit. Mede door het uitvallen van Roger de Vlaeminck, die een lichte hersenschudding en vele sen Bernard Guyot, Jean Claude Theil- leire, Desire Letort, Michel Grain en Jean Vidament en de Italianen Marcel- li, Vottorio en Vignolini. Meer nog echter dan door deze on verwacht grote uittocht was de Tourdi rectie in het nauw gebracht door het wegvallen van Roger Pingeon en Roger de Vlaeminck, twee figuren, die men node kon missen. Vooral het opgeven van Pingeon was een harde slag voor de Fransen, die nu alleen nog de Tour in eigen land kunnen verkopen op de oude Raymond Poulidor Want hun po gingen om in de eerste dagen de jonge Cyrille Guimard tot een nieuwe held te verheffen, zijn op niets u:tgelopen. Roger Pingeon, 29 jaar oud, die in '67 de Tour had gewonnen, die vorig jaar de Ronde van Spanje op zijn erelijst schreef en achter Merckx in de Ronde van Frankrijk tweede werd, had al na de ochtendrit naar Vorst te kennen ge geven te willen stoppen. De tanige Fransman was de gevolgen van een le verziekte in het begin van dit jaar nog niet te boven en had dit seizoen als ge volg daarvan geen enkele uitslag van betekenis kunnen maken. Pingeon reed uitgesproken slecht en alleen de overredingskracht van de or ganisatoren hadden hem de laatste da gen in koers gehouden. Maar in Vorst was het dan zo ver. Pingeon, die in de ochtendrit weer bij na vier minuten op Merckx had verlo ren, was niet meer te bepraten. Hi; kwam niet meer aan de start voor dc tijdrit, pakte z'n spullen en vertrok naar huis. Officieel heette het dat hi wegens ademhalingsmoeilijkheden dc strijd had gestaakt. Bijzonder jammer voor het Tourge beuren was ook het uitvallen van d' Belg Roger de Vlaeminck. winnaar va de etappe van donderdag en toen ooi bezitter van de groene trui Deze ploeg maat van Joop Zoetemelk kwam in d tijdrit zodanig ten val dat hij naar ee- ziekenhuis moest worden vervoerd. D Mars-Flandria-ploeg, die de dag tevc ren financieel een bijzonder grote sla had geslagen, werd dubbel getroffe omdat 's ochtends voor het vertrek Er de Vlaeminck ook had moeten bedar ken wegens een oogontsteking. De an dere zeven uitvallers van deze voor d< Tour zo moeilijke dag waren de Fran- ROGER PINGEON afgestapt kneuzingen opliep, en zijn winst op Poulidor en Zilioli steeg Zoetemelk in de algemene klassering naar de uiterst verdienstelijke vijfde plaats achter Merckx, Godefroot, Janssen en Van Springel. Er zijn er nu al die Zoetemelk goed achten voor de tweede plaats straks in Parijs. Niet voor alle Nederlanders was de tijdrit een succes. Jan Janssen reed wat minder dan er van hem werd verwacht, maar bracht het toch tot een aanvaard bare tiende plaats. Goed reed voorts Harrie Steevens, wiens verlies van twaalf minuten in de rit van Rennes naar Lisieux nu zeer zwaar gaat tellen, want de Limburger is de laatste dagen goed op dreef. Bepaald tegenvallend waren René Pijnen en Rini Wagtmans. Vooral de laatste, die weer bijna een minuut verspeelde, gaat het niet goed. „Ik heb last met bergop rijden", klaag de Wagtmans. En dan waren er weer de pechvogels. Ditmaal Arie den Hartog, die al drie dagen last van buikloop heeft en aan opgeven dacht. Hij startte toch en kwam tot een verdienstelijke 28ste plaats. De ongelukkigste was echter Jos van der Vleuten. De Brabander raasde in een hoog tempo over het zware cir cuit en kwam in het zicht van de haven ten val, toen zijn versnellingsapparaat niet goed werkte. Van der Vleuten zou ongetwijfeld zonder die val bij de eer ste twintig zijn geëindigd. Nu verspeelde hij vele seconden. De allerslechtste Nederlander was ditmaal Leo Duyndam, die bergafwaarts een redelijke tussentijd liet afdrukken, maar in de klim alles weer verspeelde en tenslotte als laatste eindigde. Zevende étappe. Eerste gedeelte: I. Merckx (Belg-Driessens) 2.51.11 (met bonificatie 2.50.51); 2. Van Impe (Belg- Stablinski) 2.51.21 (met bon. 2.51.11); 3. Houbrechts (Belg-Pezzi) 2.52.31 (met bon. 2.52.26); 4. Godefroot (Belg-Pezzi) 2.52.31; 5. Van Ryckeghem (Belg-Cools); 6. Vandenbossche (Belg-Albani); 7. Zoe temelk (Ned-Schotte); 8. Guimard (Fr- Caput); 9. Steevens (Ned-Peters); 10. Janssen (De Muer, Ned), allen in 2.52.31; 11. Basso (It, Albani) 12. Dol man (Ned-Vissers); 13. Ricci (Fr-Sta- blinski): 14. Schleck (Lux-De Muer); 15. Aimar (Fr-Stablinski); 16. Van Springel (Belg-Cools); 17. Poulidor (Fr-Caput); 18. Zilioli (It-Driessens); 19. Wofshohl (W. Dld-Caput); 20. Van Vlierberghe (Belg-Martini), allen in 2.52.31. 28. Via- nen (Ned-Peters); 41. Zoontjens (Ned- Peters); 45. Pijnen (Ned-Vissers); 62. Wagtmans (Ned-Vissers) allen in 2.52.31. 72. Van der Vleuten (Ned-Vissers) 2.53.04; 77. Beugels (Ned-Schotte); 81. Ottenbros (Ned-Vissers), beiden zelfde tijd; 90. Rentmeester (Ned-Peters) 2.54.30; 95. Benjamins (Ned-Peters) 2.55.02; 107. Duyndam (Ned-Peters) 2.57.58; 111. Van Katwijk (Ned-Vissers) 2.58.19; 115. Van Hoogerheide (Ned-Vis sers) 2.58.22; 121. Den Hartog (Ned-Pe- ters) 2.59.49. Tweede gedeelte tijdrit 1. Gonzales-Linares (Spa-Lanagarica) 10.01.70; 2. Merckx (Bel-Driessens) 10.04.51; 3. Grosskost (Fra-De Muer) 10.06.62; 4. Ocana (Spa-De Muer) 10.08.06; 5. Zoetemelk (Ned-Schotte) 10.10.70; 6. Pintens (Bel-Cools) 10.11.40; 7. Thomas Pettersson (Zwe-Martini) 10.11.85; 8. Bruyere (Bel-Driessens) 10.13.55; 9. Van Springel (Bel-Cools) 10.14.62; 10. Janssen (Ned-De Muer) 10.15.20; IJ. VandenBossche (Bel-Alba- ni) 10.17.24; 12. Frey (Den-De Gribaldy) 10.17.70; 13. Agostinho (Po-De Gribaldy) 10.19.01; 14. Aimar (Fra-Stablinsky) 10.19.76; 15. Steevens (Ned-Peters) 10.20.50; 16. Swerts (Bel-Driessens) 10.2J.11; 17. Houbrechts (Bel-Pezzi) 10.23.27; 18. Poulidor (Fra-Caput) 10.23.55; 19. Schutz (Lux-Albani) 10.24.56; 20. Michelota (Ita-Giganti) 10.25.72; 21. Godefroot (Bel-Pezzi) 10.26.01; 22. Van Impe (Bel-Stabüns- ky) 10.28.48; 23. Gosta Petterson (Zwe- Martini) 10.2848; 24. Jimenez (Spa-Lan- garica) 10 29.39; 25. Zilioli (Ita-Driessens) 10.31.84; 27. Vianen (Peters) 10.32.62; 28. Den Hartog (Peters) 10.34.16; 35. Pijnen (Vissers) op 10.38.18; 59. Dolman (Vis sers) J0.50.22; 71. v.d. Vleuten (Vissers) 10.59.72; 72. Wagtmans (Vissers) 11.00.30; 75. Benjamins (Peters) 11.01.66; 77. Beu gels (Peters) 11.03.61; 81. Van Katwijk (Vissers) 11.05.77) 87. Hoogerheide (Vis sers) 11.09.15; 93. Zoontje (Peters) II.12.40; 94. Ottenbros (Vissers) IJ.12.99; 101. Rentmeester (Peters) 11.18.68; 115. Serpenti (Vissers) 11.35.53; 122. Duyn dam (Peters) 11.55.28. Ploegenklassement Het ploegenklassement van het twee de deel (tijdrit) van de zevende etappe luidt: 1. De Muer (Grosskost, Ocana, Jans sen) 30.29; 2. Driessens (Merckx, Bruye re, Swerts) 30.38; 3. Cools (Pintens, Van Springel, De Witte) 31.04; 4. Langarica (Gonzales, Linares. Jimenez, Gonzales) 31.05; 5. De Gribaldy (Freij, Agostinho. Vifian) 31.11; 9. Peters (Steevens, Via nen, D enHartog) 31.26; 15. Vissers (Pij. nen, Dolman, v. d. Vleuten 32.47. José Gonzales-Linares, de Tour debutant, die het fenomeen Merckx in zijn specialiteit klopte. C N y t.-Avold—' Sarre-Union; Sarrebourg 5-7-1970 'Badonviller j I SSCHLUCHT 1139m d Ballon ifBBm lAilberloch 918 Hl Cernay ^(5) Aud'n-I. court^C X. iPont-de- LaCroix dew r R°'de C du Markchet.rf' Morez1^ les Boussesl 1118m 1500- XföLES-BAINS V I Croix-St-Marc LesBousses Algemeen Klassement: 1. Merckx (Bel-Driessens) (30.13.24); 3 Godefroot (Bel-Pezzi) op 2.07; 3. Jans sen (Ned-de Muer) op 2.09; 4. v. Sprin gel (Bel-Cools) op 2.32; 5. Zoetemelk (Ned-Schotte) op 2.49; 6. Poulidor (Fra- Caput) op 3.01; 7. Zilioli (Ita-Driessens) op 3.04; 8. Gonzales-Linares (Spa-Lan- garica) op 3.29; 9. Ocana (Spa-de Muer) op 3.38; 10. Pintens (Bel, Cools) op 3.55; 11. Grosskost (Fra-de Muer) op 3.58; 12. Vandenbossche (Bel-Albani) op 4.06; 13. Wolfshohl (Wdl-Caput) op 4.24; 14. Houbrechts (Bel-Pezzi) op 4.50; 15. Mi- chelotto (Ita-Giganti) op 4.52; 16. Swerts (Bel-Driessens) op 4.56; 17. Van Impe (Bel-Stablinksky) op 4.58; 18. Gosta Pettersson (Zwe-Martini) op 5.03; 19. De Witte (Bel-Cools) op 5.06; 20. Nassen (Bel-Schotte) op 5.09; 21. Van Rijcke- ghem (Bel-Cools) op 5.15; 22. Huysmans (Bel-Driessens) op 5.22; 23. Guimard (Fra-Caput) op 5.27; 24. ex aequo Schleck (Lux-De Muer); Aimar (Fra- Stablinksky); Agostinho (Por-Gribaldy) op 5.30. 30. Pijnen (Visser) op 5.55; 35. Wagt mans (Vissers) op 6.37; 41. v.d. Vleuten (Vissers) op 7.29; 47. Vianen (Peters) op 8.36; 62. Zoontjens (Peters) op 9.29; 69. Beugels (Schotte) op 10.26; 88. Van Kat wijk (Vissers) op 16.31; 90. Steevens (Peters) op 16.45; 94. Duyndam (Peters) op 17.51; 97. Den Hartog (Peters) op 19.11; 101 Ottenbros (Vissers) op 21.28; 113. Benjamins (Peters) op 28.54; 117. Hoogerheide (Vissers) op 35.05; 118. Rentmeester (Peters) op 35.41; 119. Ser penti (Vissers) op 35.49. Algemeen ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement na de zevende etappe luidt: 1. Driessens 85.40.48; 2. Cools 85.43.23; 3. De Muer 85.44.01; 4. Schotte 86.44.59; 5. Caput 85.50.11; 10. Vissers 85.52.59; 14. Peters 85.55.-. Puntenklassement. Het puntenklassement (groene trui) ziet er na de zevende etappe als volgt uit: 1. Godefroot (Belg) 107 pnt; 2. Merckx (Belg) 107, 3. Janssen (Ned) 67, 4. Van Rijckeghem (Belg) 56, 5. Gui mard (Fra) 52, 6. Zilioli (It) 40, 7. Van Springel (Belg) 32, 8. Basso (It) 31, 9. v. d. Berghe (Belg) 29, 10. Gonzales-Lina res (Sp.) 26. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar de Belg Lucien van Impe (Sonolor), terwijl de Nederlander Van Vianen de prijs verwierf voor degene, die de grootste sprong in het algemeen klassement maakte: de „Caballero" steeg van de 73e naar de 50e plaats. Het moyenne in de zevende etappe bedroe® 42.403 km.

De Vallei | 1970 | | pagina 7