thans „in" in ons land DUITSE BELEEFDHEID LANGS ONZE KUST De 21ste over jonger leren Wekelijks nieuwe rijders RONOtitie Film over zigeuners Heer Bommel en de Blijd- scbapper Superveilige auto in ontwikkeling Vanavond op Nederland 2: programmaos Fins aandeel in „Montreux" vanavond op tv Premier praat voor radio met kiezers Een sterk groeiend aan tal Nederlanders berijdt intensief zijn stokpaardje. Naar schatting tachtigdui zend mannen, vrouwen en kinderen klimmen al regel matig in het zadel. De popu lariteit van de hippische sport gaat met grote spron gen voorwaarts. KUNST EISEN FOKKERS MARTEN TOONDER S I RIP ■ua«nfrü-i MAANDAG 6 JULI 19/0 NEDERLANDER KLIMT MEER IN HET ZADEL Zeer talrijk is het paardevolkje in vergelijking met het elitegroepje zo'n duizend mensen dat voor de oorlog in Nederland de ruitersport be oefende. En wekelijks staan er nieuwe geestdriftigen te trappelen voor hun eerste les. Heel langzaam heeft de ruitersport in Nederland zijn glans van exclusiviteit verloren. Steeds meer mensen ontdek ken dat ook zij het zich kunnen permit teren om al is het maar een uur per week hoog te paard te zitten. De toeloop is zo groot dat de maneges al enkele jaren overal in het land als paddestoelen de grond uitschieten. Bij na vijfhonderd bedrijven en bedrijfjes met rijpaarden zijn er al. Daar zijn tweehonderd overdekte maneges bij, tien maal zo veel als voor de oorlog. Toch zijn er zorgen. „Want", zo ver nemen we van Karei J. Schummelketel (72), oud-kolonel van de cavalerie en honorair directeur van het Nederlands Hippisch Centrum in het Brabantse Deurne, „de kwaliteit van de gemiddel de ruiter loopt terug". Als geen ander kent Karei J. Schum melketel de van subtiliteiten aan elkaar hangende paardewereld. Hij staat dan ook bekend als een schier onovertref bare deskundige. Iedere nieuweling in de hippische wereld hoort vroeg of laat zijn naam noemen. Kennis en kunde staan hoog in aanzien in het hippische bedrijf. Want paardrijden is geen sport zonder meer, maar een kunst, beoefend op een edel dier. De nieuweling ontdekt na het binnen stappen in een manege al gauw dat hij op zijn woorden moet letten. Hij dient te leren dat een mooie vrouw en een mooi paard in dezelfde terminologie kunnen worden beschreven. Hij zal ook moeten ontdekken dat een paard oneindig veel moeilijker en inge wikkelder moet worden bereden dan een automobiel. „Daarvoor", zegt Karei Schummelke tel, „zijn goede instructeurs nodig. En die zijn er niet voldoende. Dat komt, doprdat het leger, dat voor de oorlog instructeurs leverde, geen paarden meer heeft. Pas een jaar of vijftien geleden is de Nederlandsche Hippische Sport bond iets aan de opleiding van instruc teurs gaan doen". „Sinds vorig jaar het opleidingscen trum in Deurne is geopend, is er een vrij redelijke opleiding. Maar toch is het nog zo, dat menige staljongen zich uitgeeft voor pikeur". „Om de mensen die goed les willen hebben, een beetje houvast te geven, hebben we de erkenning van de rij scholen ingevoerd. Er zijn in Nederland nu 64 erkende rijscholen, maneges dus met een erkende instructeur. Daarnaast zijn er nog twintig tot dertig goedge keurde rijscholen, maneges die voldoen aan bepaalde eisen voor de accommo datie, de paarden, de stallen, en derge lijke. De rest zijn wilde rijscholen". Hoe hoog de eisen zijn, die in de hip pische wereld aan de rijkunst worden gesteld, blijkt uit de opleiding die in Deurne wordt gegeven. Wie opgeleid wil worden tot instructeur tweede klas se, moet een tweejarige dagopleiding volgen a raison van twaalf mille per jaar. Maar wie tot deze opleiding wil worden toegelaten, moet al ten minste het niveau hebben van een leerling-pi keur. Buiten de dagopleidingen zijn er cur sussen gedurende enkele jaren een aantal maanden voor leerling pi keurs, pikeurs en instructeurs derde klasse. Omdat man en paard in de ruiter sport even belangrijk zijn, wordt er door anderen gewerkt aan de verbete ring van de kwaliteiten van het paard. In Nederland lopen er tussen de 150.000 en 200.000 landbouwpaarden rond, die in meerderheid als rijpaard worden ge bruikt. De paarden staan sinds begin dit jaar ingeschreven in het Warmbloed Paar denstamboek Nederland, tot stand ge komen door een fusie van het Noord- Nederlandse Warmbloed Stamboek en de Vereniging tot bevordering van het landbouwtuigpaard in Nederland. Dat betekent een samengaan van de fok kers van het zwaardere Groningse type paard met de fokkers van het beter als rijpaard geschikte Gelderse type, „De fokkers werken meer in de rich ting van het rijpaard. Dat is ook lo gisch", zegt Karei Schummelketel, „want een landbouwpaard is niet meer te verkopen en een rijpaard wel". „Het is vooral de welvaart", zo be denkt hij, „die het paardrijden zo popu lair heeft gemaakt. Vooral door het po nyrijden van kinderen, zijn heel wat ouders op het idee gekomen dat ze zelf ook konden gaan rijden. Het kan ook zijn dat paardrijden een tegenhanger is van het haastige, jachtige leven. Maar vooral geloof ik, dat de ruitersport zo aantrekkelijk is, omdat zij door prak tisch iedereen kan worden beoefend". „De mensen kunnen zelf bepalen hoe NOORD WIJK „Een onderzeeër-sandwich", luidde de bestelling in het Noord- wjjkse restaurant, precies zoals die op de menukaart stond genoemd. De jonge kelner keek niet-begrjjpend. „Bitte?", vroeg hij in wat blijkbaar zjjn moedertaal was. „Ein U-boot-sandwich", probeerden we toen maar, maar pas door de bestelling op de overigens alleen in het Nederlands gestelde kaart aan te wjjzen kwam de bedoeling over. Het bleek niet het enige restaurant in onze nationale badplaats te zjjn, waar een Duits woordenboek van pas kan komen als men zich als Nederlands toerist ver staanbaar wil maken. Het betekende echter ook Duitse beleefdheid. Niet alleen verscheen de kelner zodra een fles bier leeg was om in goed Duits te informe ren: „Noch eine?", maar ook begeleidden een „Gute Appetit" en een „Hat es ge- schmeckt?" de maaltjjd. Het is een beleefdheid die lang niet al het Nederlandse horecapersoneel op brengt. Het was toch een Nederlandse kelner dn een overigens Chinees restau rant die op de vraag „mag ik alvast af rekenen", reageerde met een: „Alleen als u het gepast heeft meneer". Een „Dankuwel" klinkt doorgaans pas als boven het „inclusief" een extra fooi wordt gegeven en een „Nou moe", blijkt de reactie als men om een gedateerde bon vraagt. Natuurlijk zijn het niet alleen de obers die Duits spreken. Bij een vluch tige verkenning valt op de boulevards meer Duits dan Nederlands te beluiste ren. Een personenweegschaal blijkt ook te zijn afgestemd op tienpfennigstukken, de supermarkt biedt alelrlei Duite sspe- cialiteiten en de sigarenwinkel heeft •ls enige krant Bild-Zeitung in de eta lage hangen. Toch roepen aan de bou levards gelegen pensions soms nog te vergeefs om gasten voor de „Zimmer mit Frühstück", maar dat gebeurt dan ok van achter beregende ruiten. De wind jaagt de regen in herfstige In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag een vraagge sprek uitgezonden met mevr. Van Bremen uit Groningen. Mevr. Van Bremen is geboortig uit Epe en schreef verhalen in het dialect van deze streek. Dr. H. Entjes heeft in de rubriek „Door taal tot leven" een gesprek met haar over de karakte ristiek van het dialect van Epe. In hetzelfde programma wordt een vraaggesprek uitgezonden met o.a. ir. A. J. Teerink uit Arnhem over de mogelijkheden die de nieu we SEP-toren biedt voor een betere tv-ontvangst in het gebied van de Veluwezoom. vlagen over de boulevards; alleen de zomerse broekspijpen onder veelkleuri ge regenjassen herinneren aan de ka- lenderstand' Ook wie zich ondanks alles in het water waagt, ontdekt dat daar de temperatuur wel degelijk zomers is'. Maar eenmaal uit dat water is het weer wat prettig warme thee „mit Zitron" te kunnen drinken op een overdekt terras waar de infraroodstralers bran den. Het is het hoogtij voor de overdekte terrassen; de strandpaviljoens zien wei nig mensen zolang wind en regen tegen hun glazen schermen slaan. De toerist voor zover hij niet voor het weer vlucht krijgt wat meer tijd voor de winkels in het dorp en komt er ook eens goed toe op zijn gemak het goedkoopste of gezelligste restaurant uit te zoeken. Valutamoelijkheden zijn er niet. De Markt wordt als een gulden geaccep teerd hij is ook iets meer waard en zelfs horecacheques kunnen overal als betaalmidedel worden gebruikt. Deze enkele jaren geleden door het bedrijfschap horeca geïntroduceerde betaalmogelijkheid (cheques aan toon der ter waarde van 2,50 gulden) heeft blijkbaar weinig opgang gemaakt. Obers en diensters blikken er verbaasd naar, maar hun chefs knikken gerust stellend. Of zoals een oude Katwijkse ober het zei: „Alles wat geldig is pak ken we aan." ze rijden: in een manege lessen volgen, springen of buitenrijden. Voor wie één van die mogelijkheden intensief wil ge bruiken, zijn er aparte organisaties bin nen de Nederlandsche Hippische Sport bond. Dat zijn er nogal wat, want elke organisatie heeft een vertegenwoordi ger in het bestuur en da| bestuur is 28 man sterk". „Het allerfijnste vind ik", besluit Ka- rel Schummelketel, „dat het paardrij den eigenlijk veel goedkoper is gewor den dan vroeger. Als ik nu naga, dat ik voor de oorlog al vijf gulden per uur betaalde en dat de prijzen nu tussen de zeven en elf gulden liggen, terwijl de haver wel tien keer zo duur is gewor den, dan hoef ik niks meer te zeggen. Dan praten we niet eens over de sala rissen van de mensen die de paarden verzorgen". „Heus, tegenwoordig kan ook een winkelmeisje gaan paardrijden. En het is een sport die je kunt beoefenen tot je 85ste". WASHINGTON De Amerikaanse regering heeft het initiatief genomen voor een vele miljoenen dollars vergend programma voor het tot ontwikkeling brengen van een superveilige auto, die binnen vijf jaar in serie zal kunnen worden geproduceerd. De Amerikaanse minister voor Ver voer, J. Volpe, heeft het project be kendgemaakt en meegedeeld, dat twee Amerikaanse maatschappijen, de Ame rican Machine Foundry C. en Fair- child Hillier Corporation, deel zullen nemen aan een contract ter waarde van 7,8 miljoen dollar ter vervaardiging van een proefmodel binnen achttien maan den. Dit model zal vier deuren hebben, vijf personen kunnen vervoeren en on geveer 1.800 kilogram wegen. De minister deelde tevens mee, dat een nominaal aanbod van de General Motors om voor een dollar een prototype te bouwen binnen achttien maanden, eveneens werd aanvaard. Minister Volpe zei dat de Verenigde Staten getracht hebben Europese lan den te bewegen een kleinere superveili ge wagen te produceren met een ge wicht van 450 of 900 kilogram. In dit verband deelden functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Ver voer mee, dat zij hoopten, dat minstens twee van de door Amerikaanse func tionarissen bezochte landen België, Frankrijk. Engeland, West-Duitsland, Italië en Zweden bereid zouden zijn mee te werken. Tenslotte zei minister Volpe nog te verwachten dat proeven met de ESV (Experimental Safety Vehicle)-prototy pen binnen drie jaar voltooid zouden zijn en dat met deze typen opgedane ervaringen dan binnen drie tot vijf jaar kunnen worden verwerkt in in se rie vervaardigde auto's. De VARA-televisie zendt van avond de Joegoslavische kleuren film „Er bestaan zelfs nog gelukki ge zigeuners" uit. Zigeuners staan centraal in deze film van regisseur Aleksandar Pe- trovic. Zigeuners, zoals ze vandaag wonen en leven in Joegoslavië, niet meer het nomadenbestaan leidend van vroeger, maar opgenomen in het normale bestaan van de gewone Joe- goslaviër. Echter primair reagerend op zaken die hun gevoelsleven ra ken. De in prachtige kleuren gemaakte film verhaalt van de liefde van twee ganzenkooplieden voor hetzelf de jonge meisje. De hevige rivaliteit tussen beide mannen wordt tenslotte bloedig beslecht. Aan de film wordt door slechts twee acteurs meegewerkt. Alle ove rige personen zijn echte zigeuners, waardoor deze produktie een indruk van grote authenticiteit wekt. Die indruk nog versterkt door de aanwezigheid van grote hoeveelhe den ganzen, de voornaamste bron van inkomsten der zigeuners. De ganzen mengen zich voortdurend tussen de mensen, luid snaterend en onweerstaanbaar. Regisseur Petrovic heeft met deze film in 1967 de grote prijs van de Internationale Filmtechniek tijdens het Festival in Cannes verworven. (20.45-22.15 uur Nederland-I De jongste televisie spreker van de Bondsrepubliek Duitsland is nog op school. Het is de dertien jarige Uirich Büthge uit Breiten- bach bij Bepra in NoordrHessen. In de jeugduitzending ,,Ik heb een wens" leest hij eens per maand nieuwsberichten voor kinderen. Deze moeten de jonge kijkers op een geschikte manier over de be langrijkste gebeurtenissen uit de wereld van de volwassenen infor meren. In het spreken van teksten is Uirich niet onervaren: tijdens een voorleeswedstrijd van het zesde schooljaar werd hij Hessisch landskampioen. Hij houdt overigens meer van boeken en postzegels dan van politiek. Volgens een oude opvatting moet het stelselmatig onderwijs aan kin deren pas beginnen als zij zes jaar zijn en naar de „grote school" gaan De eerste levensjaren hoeft het kind nog niet geplaagd te worden met on derricht. Maar is dat ook de ideale opvatting en kan het onderwijs niet beginnen als de kinderen jonger zjjn? Dat is de vraag die wordt ge steld in de aflevering „Jonger le ren" van de serie „De 21-ste eeuw die de NOS-televisie vanavond van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland 2 in kleur uitzendt. Het onderwijs wordt steeds min der gezien als gebonden aan een be paalde fase in een mensenleven Doorlopend zullen we geschoold en bijgeschoold moeten kunnen worden onafhankelijk van de leeftijd. Bij die opvatting past ook een eerder begin van het onderwijs. Natuurlijk leert de mens nu al vanaf zijn ge boorte; hij leert zijn spieren beheer sen, verband leggen tussen oorzaak en gevolg, hij leert zich sociaal te gedragen en aldoende te spreken. Maar dit „onderwijs" gaat nu steeds meer gestuurd worden, onderworpen aan methodieken, met gebruikma king van nieuwe leermiddelen. In deze afelevring van „De 21-ste eeuw" kan men zien hoe drie-jarige kleuters in Chigago omgaan met een „pratende" schrijmachine, een com puter met een elektronisch toetsen bord, een microfoon en een luid spreker; de machine kan voor elk kind apart worden geprogrammeerd. De ontwerper ervan dr. O. Moore, merkte dat zelfs kinderen van twee jaar probeerden zichzelf ermee te leren lezen. Maar ook met eenvoudi ger middelen wordt getracht om het kind zó te onderrichten dat, als het eenmaal naar de echte school gaat. het kind over een behoorlijke woor denschat beschikt en al vrij veel in formatie kan verwerken. Daartoe kunnen allerlei soorten speelgoed dienen, die speciaal voor dat doel zijn ontworpen. Waarbij de aloude zin van Van Alpen: „Mijn spelen is leren", nog eens algemene geldigheid kan krijgen. TELEVISIE NEDERLAND I 18.25 NOS: Tour de France: sa menvatting van de 10e etappe. 18.45 Pip de Clown. 18.55 (K) Journ. 19.04 VARA (K) Hier is Lucy, TV- serie. 19.30 Anatomische les (Muscle and blood), progr. van de Finse TV naar het Festival van Montreux. 20.00 (K) Journ. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.45 (K) Er bestaan zelfs gelukkige zigeuners (Srecne Cigane), Tsje chische film. (Keuring: 18 jaar. 22.15-22.20 NOS (K) Journ. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journ. 19.04 (K) De 21e eeuw: Jonger leren, documentaire van de Amerikaanse TV CBS. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverh. 19.37 (K) De wetten an de wildernis: serie over het dierenleven in de wildernissen van Centraal-Afri- ka. 6940 Bij het ochtendkrieken kon men de tengere gestalte van de heer Zwadder aan de kant van de weg zien staan. Een kleine bui tokkelde hem eentonig op de hóed en een kille wind deed zijn natte broekspijpen fladderen. „Ik ben hier niet langer welkom", sprak hij somber tot zichzelf. „Het is mij niet vergund om de zegenrijke gevolgen van mijn arbeid gade te slaan. Ik ben verjaagd, en nu ben ik even ver als toen ik begon; overal waar ik kom begint het zachtjes te regenen". Over de weg naderde een schommelende woon wagen, en hij stak met een liftersgebaar de duim omhoog. „Ga je op reis, me neertje?" vroeg de voerman met een on aangenaam lachje. „Kan je zomaar ineens weg?" „Ja", gaf Zwadder toe. „Ik weet niet hoe het komt; maar ineens voelde ik, dat er niets was wat mij hier nog vast hield. En bovendien is men hier niet rijp voor de ware blijdschap". „Kom maar op de bok", kraste de grijsaard. „Je hebt het in deze streken lelijk verbroddeld. Maar misschien kunnen ze ergens anders een blijdschapper gebruiken, en ik ben bereid je nog eens een kansje te geven. Tenslotte ben ik de kwaadste niet!" Hij barstte in een kakelend gelach uit, dat akelig tussen de heuvels weerkaatste en zodoende ook het oor van een eenza me wandelaar bereikte. Het was heer Bommel, die nat en koud op weg was naar huis over een hoger gelegen bospad. „In die eenvoudige wagen heerst tenmin ste nog vrolijkheid", mompelde hij tussen zijn klapperende tanden. „Daar gaat troost van uit voor een heer, die aan het einde van zijn krachten is". 20.00 (K) Journ. 20.20 NCRV: (K) Please Sir!, TV-se- rie. 20.45 Ik zie, ik zie.quiz. 20.55 Tussen Grens en IJssel, regio naal muz. progr. 21.45 Zijn de dagen van het Keizer rijk geteld?: Duitse filmdocumen taire over Ethiopië. 22.30 Een hemel op aarde?: Duitse historische kerken: De gotische Domkerk van Altenberg. 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Region, progr.: NDR: 18.00 Land- zart Dr. Broek, tv-serie. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Sportjourn. 19.26 (K) Lieber Onkel Bill, tv-serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Progr. overz. Aansl.: (K) Doris Day in... Camping. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Act. en nws. 19.25 (K) Show nacht Wunch.) 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Panorma. 21.00 (K) Quiz. 21.45 Progr. t.g.v. het Film festival in Berlijn. 22.30 (K) Jour naal, commentaar en weerber. 22.50 Ronde van Frankrijk. 23.00 (K) Wo- hin mit Elwood Tillman?, tv Film. DUITSLAND 2 18.05 (K) Ac. en muz. 18.40 Otto, der Klavierstimmer, tv-serie. 19.10 (K) Film over Brazilië. 19.45 (K) nws, act. en weerber. 20.15 Nacbarn im Osten, documentaire-serie. Aansl.: Nws. 21 00 Gangster in Key Largo, speelfilm. Aansl.: Filmkritieken. 22.40 (K) Nws en weerber. Vanavond brengt de VARA-televi sie de Finse inzending naar het in april van dit jaar gehouden festival in Montreux, op het scherm. De titel van dit programma luidt „Muscle and blood", voor deze gelegenheid vertaald in „Anatomisch les". De makers van deze produktie mengden veel muziek, wat modern ballet, een lepeltje informatie, een snufje pikanterie, wat spotternij en kluchtigheid door elkaar en uit deze ingediënten intstond een vrolijke anatomische les over het menselijk lichaam. (19.30-19.56 uur Nederland I). In de serie „Praten met de minis ter" zendt de NOS-radio dinsdag morgen van 09.00 tot 09.35 uur via Hilversum 1 een aflevering uit, waarin minister-president P. J. S. de Jong en 10 Nederlandse kiezers met elkaar zullen discussiëren. Onder werpen van gesprek zullen die pun ten uit het beleid van de premier zijn, welke op dit ogenblik in het nieuws zijn. Tot de deelnemers aan de discussie behoren een huisvrouw uit Haarlem, 2 studenten, resp. uit Utrecht en Amersfoort, een maatschappelijk werkster uit Hilversum, een ge meente-ambtenaar uit Elburg, een priester -uit Den Haag en twee Am sterdamse journalisten. De aflevering met premier De Jong is de negende en voorlopig laatste uitzending in de NOS-serie „Praten met de minister". In de vo rige afleveringen traden achtereen volgens op: minister Schut, staatsse cretaris Kruisinga, en de ministers Polak, Luns, Klompé, Roolvink, Ve- ringa en Bakker. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Selbtbedieung, tv-spel. 12.00 Panorama. 12.50 Persoverz. 13.00-13.30 Journ. 16.35 (K) Nws. 16.40 Voor de kinderen. 17.05 Idem. 17.25 Filmreportage uit Tanzania. 17.55 (K) Nws. DUITSLAND 2 17.30 (K) nws. en weerber. 17.35 (K) Vrouwen in Japan (documantai- re). RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gym. 7,20 Stereo: Lichte grammo foonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stero: Lichte grammofoonmuz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw (11.55 Beursber.). Over heidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO; 12.40 Toppers van toen (gr). 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. NOS: 13.30 Spiegel van België: muz. en nws. van onze zuiderburen. 14.00 Promenade Mati nee: Pro Arte Trio en Promenade orkest: amusementsmuz. AVRO: 15.10 Amerikaanse muz. van onze eeuw(V), muz. lezing. 16.00 Nws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Vamos a Escuchar: serie programma's over Spanje en zijn muz. 16.35 Stero: Nieuwe klass. en mod. grammofoon platen met toelichting. 17.30 Tref punt: discussierubr. voor act. zaken. 17.55 Mededelingen. 17.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Stero: Josephine Baker zingt (opn.) 18.55 Paris vous parle. 19.00 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz (opn). 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: gevarieerd prgr. 22.00 „O" - een rondje radio. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojourn. NOS: 22.55 Stereo: Muz. van deze eeuw (opn). 23.35 Horizon: een raga uit Zuid-India. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stero: Op het eerste ge hoor: klass. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws. 7.32-7.50 Act.) 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Te deum lauda- mus: klass. en mod. gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: me dedelingen, informaties en tips voor vakantiegangers. 8.45 Stereo: Klass. muz. (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.10 Stero: Lichte gram mofoonmuz. 9.35 Stero: Lichte grammoffonmuz. 10.00 Bijbelse ver kenningen. 10.15 Opera-aria's (gr.) 11.00 Nws. 11.03S tereo: Amusements muz. (gr.). 11.25 Voor de zieken, plm. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee e.gvarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nws; 12.41 Act.; 13.00- 13.05 Raden maar...) 14.00 Stereo: Musiesta: licht muz.progr. 14.30 Piz zicato: muz. middag-magazine. (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorlichting: De graaf, de meestersmokkelaar op St. Eustatius. Spreker: Freek van Wel. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai!t jeugdprogr. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk. 19.05 Stero: Eigen fabri kaat: lichte muz. uit KRO-produk- ties. 19.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. NOS: 20.0C Stero: Holland Festival 1970: Taüch kwar tet: mod. en klass. muz. In de pauze: Magazine met sfeerreportages, inte- views, nabeschouwingen, discussies en kritieken uit de pers. 22.30 Nws. KRO: 22.40 De zingende kerk: muz. in de liturgie. 23.00 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke geva rieerde visitie. (12.00 Nws.) NOS: 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de Fran<x: popmuz. en reprotages Ronde van Frankrijk. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws.) VARA: 17.00 Nws. 17.02-18.00 Mix, gevarieerd platenprogr.

De Vallei | 1970 | | pagina 7