Volgens het bouwdoosprincipe hebben de Krupp-fabrieken in Essen zogenaamde „parkeerpaletten" ontwikkeld. Het zijn garages van staal en beton die betrekkelijk eenvoudig met een autokraan kunnen worden gemonteerd en gedemonteerd en die volgens verkeersdeskundigen niet alleen kunnen worden gebruikt voor permanente, maar ook voor inoictentele parkeerplaatsen. The day after the night before" in het Kralingse boe. waar een enkele PopfestivaJganger In de rommel die anderen achterlieten, nog iets van hun gading trachten te vinden. Dezer dagen is net vijftig jaar geleden, dat voor de eerste maal post per vliegtuig van ons land naar Engeland werd gebracht Dit is een van de brieven uit die eerste zending. D# e cto Bo 206 kkcm sun", een eportvtiegtirtg naar het hart van vHeg- amateors gebouwd door Messerschm+dt - Bölkow- Blohm te Munohen. Met ingeklapte vleugels kan men 't 2-persoons toestel achter de auto hangen en naar het dichtstbijzijnde vliegveld slepen, maar ook als een auto in de garage parkeren. De wendbare, geheel uit metaal bestaan de machine is voor vele doeleinden te gebruiken als lesvliegtuig, bij hef zweefvliegen, als kunst vliegtrainer en als sleep- machine voor reclame. Door een botsing op de Goentunnelweg in Amsterdam tussen een vrachtwagen en een personenauto kwam één persoon om het leven en ontstond op deze drukke rijweg een hevige brand, doordat de perso nen'auto vlam vatte. Niet alleen de Nederlan ders maar ook de Duit sers trekken dit jaar weer naar landen met „stabie lere weersomstandighe den", dus naar Spanje, Italië, Joegoslavië, Roe menië en nog verder zuid waarts. Maar de laatste tijd is een nieuwe reis- trend in Duitsland merk baar. Het reislustige volk begint het eigen land op nieuw te ontdekken. Of anders gezegd het wordt voor de Duitsers weer modern, in Duitsland zelf te reizen. Dat geldt in het bijzonder dan, wanneer een ontspanningspauze van kortere duur ingelast wordt. Zo bezochten bijv. meer dan 100.000 bin nen- en buitenlandse toe risten In de maanden maart tot mei de „bloe semlandschappen" aan de Rijn. Neckar en aan het Bodenrrveer. Dit aantal is ten opzichte van het vorig jaar met rond 40 procent gestegen. De ex perts van het vreemdelin genverkeer voorspellen nu, dat deze „reizen in Duitsland" steeds meer aan interesse zullen win nen. Onze foto is typisch voor het Rijnlandschap de plezierboot „Duitsland" passeert het idyllische pel grimsoord Bornhofen. De nieuwe gouverneur van de Nederlandse Antillen, drs. B. M. Leito, werd op Soestdijk door ko ningin Juliana beëdigd. In het Mauritshuis in Den Haag wordt hard gewerkt aan de inrichting van de Goya-tentoonstelling. Dit is een doek, getiteld „Twee meisjes op bal kon" dat uit een particuliere verzame ling afkomstig is en sinds 1848 niet me« in het openbaar is getoond. Zaterdag zai deze zangeres-cabaretière, José den Burger, onder regie ven Rob Touber voor de televisie haar debuut maken. Ook in de orgelbouw heeft men nu zelfbouw-pakketten uitgedacht. Een interessante noviteit is dit orgeltje, dat door elke leek zonder technische kennis in eikaar kan worden gezet.

De Vallei | 1970 | | pagina 10