Loosdrechtse Plassen: oase van 900 ha in randstad Soms zijn er 30.000 bezoekers Klassieke Edisons 1970 toegekend „De regels van het spel": nieuwe televisieserie Radio zendt slotavond van Holland Festival uit Dank zij heilzame werk van Plassenschap is het er nog redelijk schoon Uw Kunstgebit Heer Bommel en de Blijd- cbapper 30.000 bezoekers „Kerkrade" niet via de radio programmaos VANAVOND MARTFN K MINDER S I RIP RADIO UIT DE KERKEN Dii-iouAvs» I OOSDRECHT Als het water be- A gint te zakken slaat de sluisdeur, die onwillig open was blijven staan, met een klap dicht, vlak achter een rij tje eenden die er nog juist tussendoor piepten. „Die hebben geluk gehad", roept de bemanning van een zeilbootje. Sluiswachter Griffioen die bedaard de rinketten opendraait van zijn op nieuw barstensvolle Mijndense sluis (de voornaamste toegang tot de Loosdrecht se plassen) knikt lachend. „Wat schattig! Wat enig!" schalt het in weinig welluidend Duits door de sluiskolk. Het is de uitroep van een vrouw op een Duits bootje en het slaat ook op de eenden (en niet op het geroep van haar man die boven het gepruttel van een buitenboordmotor uit aan haar verstand probeert te peuteren, dat het niet de bedoeling is boten in sluizen op te hangen). Het zou allemaal romantisch en lief lijk kunnen zijn in dat sluisje bij Loe- nen, als er op de bootjes niet zo'n on verklaarbare paniek heerste en als sluiswachter Griffioen het kwasi-ont- spannen geroep over die lieve eendjes niet aldus afrondde. „Laatst kwam er een tussen de deuren. Die was meteen zo plat als een dubbeltje". Hij voegde eraan toe (klonk het wat grimmig?): ..Die had niet in de gaten dat hier een sluis is". De heer Griffioen is trouwens een opgewekt man die met plezier „op de sluis staat" (wat vóór hem zijn vader en grootvader deden). Nu de vakanties be gonnen zijn heeft hij dat opgewekte wel nodig, 's Morgens om zes uur bla zen de eerste vroegerds hem naar de sluis die hij vervolgens tot tien uur 's avonds bedient. Er zijn dagen dat hij meer dan tweehonderd bootjes doorlaat. Hij is ermee opgegroeid en hij weet niet beter. „Alleen wordt het wel steeds drukker" zegt hij „en er komen steeds meer grote boten bij. De mensen schij nen genoeg te hebben van hun auto en ie schijnen meer geld te' hebben"* filo sofeert hij, met een boothaak de sluis deuren openend, waarmee voor de ple- ziervaarders dé weg naar Loosdrecht vrijkomt. De Loosdrechtse plassen vormen het drukste watersportgebied van Neder land (op drukke dagen zijn er ongeveer dertigduizend mensen aan en op het water), het is ook het meest besproken en het meest bekritiseerde. Zoals men in de Zeeuwse badplaatsen roept: „Wij moeten hier geen Zandvoort" zo geldt te de andere watersportgebieden het De Mijndense sluis, de belangrijkste invalspoort tot het drukste wa tersportgebied van Nederland. Uit alle delen van het land zullen de bootjes de komende weken deze sluis passeren. Op sommige dagen zullen het er meer dan 200 zijn. credo: „Het mag hier geen Loosdrecht worden!" En waarom mag dat niet? 1. Loosdrecht is te druk. 2. Loosdrecht is een kermis. 3. Loosdrecht is in handen van rijk aards zodat je nergens aan de wal kunt. kunt. Die verwijten zijn niet helemaal te recht en deels achterhaala en ze gaan bovendien voorbij aan kwalijke ont wikkelingen of omstandigheden elders: AMSTERDAM Een jury, bestaande uit de heren R. BÏ. Degens, D. S. van der Meer. de Kruyff en C. van Zwol, on der voorzitterschap van de heer K. A. Posthuma, waaraan toegevoegd de heer W. Smets voor „volksmuziek en nict- westerse kunstmuziek", heeft de Edi sons Klassiek 1970 toegekend. De 24 uitvoerenden van de bekroonde platen, die naar de mening van de Stichting Collectieve Grammofoonpla ten Campagne voor het in ontvangst nemen van de Edison in aanmerking komen zijn: Elly Amehng: Bach cantaten en Liederen van Mozairt. Stephen Bishop: Bartok Klavierconcert nr. 2 en Stra vinsky Konzert für Klavier und Bla- ser. Karl Böhm Mozart 46 sympho- niën, Pierre Boulez: „Pli selon pli" van Pierre Boulez en Stravinsky's „Le Sacre du Printemps", Anner Bijlsma: „Die Kammermusiken Hindemith" en „Vir tuose Italienische Cellomusik" van Boc- cherini, Vivaldi en Geminiani. Colin Davis: Berlioz' Symphonie Funèbre et Triomphale en Berlioz' Te Deum. Jörg Demus: Vroege pianomuziek van de jonge Beethoven en Debussy klavier werk (Gesamtausgabe). Wilhelm Eh- mann: Praetorius' Weihnachtskonzerte •n Schutz' Psalmen Davids. Karl Faust: Avant Garde vol 2. Dietrich Fischer- Dieskau: Schubert-lieder. Lamberto Gardel'i: „La forla del destino" van Verdi. Nicolai Gedda: Berühmte Russi sche Arien en Liebeslieder pan Beetho- fen. Werner Haas: Ravel's Klvierkon- De NOS heeft afgezien van haar aanvankelijke plan om een serie van 4 acht klassieke galaconcerten op te 4 nemen tijdens het wereldmuziekcon- cours in Kerkrade, dat van 17 juli 4 tot en met 9 augustus wordt gehou- y den. Nadat de NOS en de organisato- 4 ren het aanvankelijk eens waren ge- t J worden omtrent de door de Neder- 4 landse Omroep Stichting te betalen 4 vergoeding, is kort geleden hierom- 4 trent toch verschil van mening ont- t 4 staan, die de NOS uiteindelijk heeft doen besluiten om geen uitzendingen 4 aan het concours te wijden. AA zert in G dur en Klavierkonzert für die linke Hand. Nikolaus Hanoncourt: „l'Orfeo" van Monteverdi. Bernhard Haitink: Mahler-symphonie nr. 9 en Bruckner-sinfonie nr. 2 en Bruckner- sinfonie nr. 8. John Kirkpatrick: The „Concord" Sonate van Charles Ives. Naville Marriner: Metamorphosen van Strauss en Siegfried Idyll van Wagner en Bartok's Music for strings percus sion and celeste. Gerald Moore: „Gerald Moore gewidmet". Itzhak Perlman: Prokofiefs sonates. I wan Petrof: „Moussorgsky's Boris Godoounof. Elisa beth Schwarzkopf: Lieder van Mozart und Strauss. George Szell. Brahms vio lin concerto en double concerto. Miros- laf Venhoda: Obrecht's Missa „Super Maria Zart" en Marinus Voorberg: Ge- suado Madrigaliresponsopii. het Brielse Meer stinkt bij tijd en wijle naar de welvaartsbrengers van Pernis en Europoort, de Idyllische meren van Noordwest Overijssel zijn zo vies dat men maar hier en daar mag zwemmen (om over de randmeren maar te zwij gen), een deel van het Friese merenge bied dreigt ontsierd te worden door een elektrische centrale, terwijl rondom de monster-jachthaven bij Drimmelen een soort permanent carnaval dreigt te groeien. Zo heeft er rondom Loosdrecht ook veel gedreigd. Maar daar Is tijdig een stokje voor gestoken, hoofdzakelijk dankzij het heilzame werk van het plassenschap Loosdrecht. Zoetjesaan is alles in Loosdrecht op zijn pootjes terecht gekomen: speedbo ten zijn er aan banden gelegd; woon schepen, caravans en zomerhuisjes zijn verwezen naar speciale terreinen; een varende vuilnisdienst zorgt dat de bod schoon blijft, waterzuiveringsinstalla ties (deels klaar deels in voorbereiding) staan er borg voor dat overal op de plassen kan worden gezwommen (iets wat in Nederland haast nergéns kan); verder zijn eilanden aangelegd waar ie dere watersporter mag aanleggen; ten slotte streeft het plassenschap er naar zoveel mogelijk water en oevers in be zit te krijgen en voor publiek gebruik vrij te geven, waarbij evenmin onver meld moge blijven de vele honderddui zenden guldens die zijn besteed aan het in stand houden van 't landschap (door beschoeiingen en rietaanplant). Dat het met dat alles op Loosdrecht druk blijft is logisch: de plassen liggen als een oase in de Randstad-Holland, meer dan negenhonderd hectare oerge- bied, waar de rustzoeker niettemin op de drukste dag nog helemaal alleen kan zijn (in de Kievitsbuurt bijvoorbeeld of in de trekgaten) als hij wil dagen lang. De heer W. P. Serry, eigenaar van een groot watersportbedrijf: „Het is op het water niet gauw te vol. Vergeet niet: in je bootje ben je vrij. Er is geen telefoon, geen aanloop, je bent weg en helemaal op jezelf. Ais het je te druk wordt zoek je een stil plekje of je vaart een halve dag naar een ander waterge bied. Maar veel mensen zijn niet eens graag alleen". Zijn collega W. J. Blom, die in de noordoosthoek van de eerste plas een jachthaven exploiteert: „In het seizoen zijn in onze haven een paar duizend mensen, maar je merkt het. nauwelijks. Zij zitten ver van de drukte en het ver- maakcentrum. De mensen die hier hun boot hebben liggen willen rust. En die is hier". Uit alle delen van het land zullen de bootjes de komende weken weer de Mijndense sluis doorvaren. Net als op deze wat regenachtige dag gebeurde. Sluiswachter Griffioen keek ze na, terwijl hij met zijn boothaak het vuil tegenhield dat mee wilde naar binnen. „Wij houden het graag schoon", zo lichtte hij toe. ADVERTENTIE voelt U de gehele dag niet! Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. Dentofix, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poeder - 's morgens een weinig op de plaat ge strooid - houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. Geen onaan gename smaak. Dentofix verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, laaien, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,60, bij apotheken en drogisterijen. De N.C.R.V. heeft voor de zomer maanden een Amerikaanse televisie serie op de kop getikt. De serie „The name of de game" wordt onder de titel „De regels van het spel" voor het eerst op het scherm gebracht op 18 juli. De hoofdrolspelers z(jn de acteurs Tony Franciosa en Susan Saint James. Deze keer is het geen privé- detective, die mensen die zich in de nesten gewerkt hebben, helpt, maar een journalist. Tony Franciosa speelt de rol van de actieve correspondent van People Magazine Jeff Dillon. Jeff Dillon heeft volgens de ma kers van de serie (N.B.C.) alle eigen schappen om de kijkers lange tijd te boeien. Hij is steeds rusteloos bezig voor het recht van anderen vriend of vijand op te komen, hij is sym pathiek en boezemt vertrouwen in. Bovendien is hij altijd daar te vin den, waar de meest onverwachte din gen gebeuren. Tony Franciosa werd als Tony Pa paleo in New York geboren. Hij vond deze naam niet geschikt voor een acteur en nam daarom de naam van zijn moeder aan. Na allerlei baantjes zoals steward op een passagiers schip probeerde hij zijn geluk bij het theater. Hij viel op als toneelspeler en De acteurs Tony Franciosa en Susan Saint James zijn de hoofdrol spelers in de nieuwe televisie-serie van de NCRV ,,De regels van het spel". peelde in menige film. Toen het bioscooppubliek hem leerde kennen probeerde hij zijn geluk bij de tele visie. De goedgeklede, charmante ac teur zal waarschijnlijk ook als Jeff Dillon succes bij het Nederlandse publiek oogsten. De jonge, nog vrij onbekende ac trice Susan Saint James is een be kend fotomodel in New York ge weest. Pas twee jaar werkt zij voor televisiefilms in Hollywood. Als Peg gy Maxwell probeert zij Jeff Dillon in „De regels van het spel" zo goed mogelijk terzijde te staan. De kijker» zien haar en Tony Franciosa op 18 juli om 21.10 uur op het eerste net aan het werk. In een rechtstreeks schakelpro- gramma van l/i uur, dat duurt tot 's nachts 01.00 uur, zal de NOS-radio donderdag aandacht schenken aan de slotavond van het Holland Festival 1970. Deze manifestatie speelt zich af in 4 verschillende zalen van het Con certgebouw in Amsterdam, waar al lerlei muzikale en andere evenemer ten plaatsvinden. De NOS-uitzending (in stereo) is te horen van 20.05 tot 01.00 uur via Hilversum 1. Van 22.30 tot 22.55 uur wordt het programma onderbroken voor nieuwsberichten, mededelingen en AVRO's Radiojournaal en van 23.55 tot 24.00 uur volgt eveneens een bulletin van de Radionieuwsdienst. Het radioprogramma vanuit hel Concertgebouw wordt gepresenteerd door Harmke Pijpers, Willem Duys en Hans Zoet. De produktie is in handen van Jan van Riemsdijk en Maarten Nederhorst. Regie: Ben Din- gerdis en Edu Verhulst. Samenstel ling: Edu Verhulst. In de Grote Zaal van het Concert gebouw treden achtereenvolgens op het Amsterdams Filharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes, Louis van Dijk, orgel; Het Promenade Orkest van de NOS o.l.v. Gijsbert Nieuwlanc met solistische medewerking van Wilma Driessen, sopraan; Cor Nies- sen, bariton; Renato Capecchi, bari ton; Bob Doeve, Piccolo en Jan Se- venstern; het Metropole Orkest van de NOS o.l.v. Dolf van der Linden met solistische (medewerking van Greetje Kauffeld, zang; Ack Rooyen, trompet; Sem Nijveen en Benny Behr, viool en Jan Mol, gitaar; het Washboard Orchestra o.l.v. Antonio Plato met Surinaamse en Latijns- Amerikaanse muziek, de popgroep CCC Incorporated o.l.v. Joost Belin- fante. In de Kleine Zaal musiceren achtereenvolgens: Renato Capecchi, bariton en Enza Ferraro, piano; het ensemble Syntagma Musicum o.l.v. Kees Otten; het Ardito Kwintet en het Trio Louis van Dijk en The All Brothers met raga's van de nacht. In de Spiegelzaal brengt het Muzies Lab o.l.v. Bernhard van Beurden ..Klank in discussie". In de Koorzaal is een speakers-corner. TELEVISIE NEDERLAND 1 18.25 NOS: Tour de France: sa menvatting tijdrit én 11e etappe. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 (K) Vaders tegen wil en dank (Family Affair), TV-serie. 19.30 (K) Wat nu, Mr. Deeds? (Mr. Deeds goes to town), TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place, TV- feuilleton. 21.10 (K) De Opstanding (Resurrec tion), filmfeuilleton (dl. 3). 21.55 AVRO's Tele vizier-Magazine, 22.45-22.50 NOS (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal 19.04 Holland Festival 1970: Voorbe schouwing en achtergrondinfor maties. 19.30 KRO: Muziek in vrije tijd: Fan fare-orkest uit Hoogeveen. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt. 21.00 (K) Andy Williams-show. 21.50 Wij, heren van Zichem. TV- feuilleton van de Vlaamse televi sie. 22.32-22.37 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I Region, progr.: NDR: 18.00 (K) Re portage. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazin. 19.25 (K) Der Mann den es nicht gibt. 19.59 Progr. over zicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Polizeifunk ruft..., tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Nieuws. (K) 19.25 (K) Filipijns Nationaal bal let. 20.00 (K) Journaal en weerbe richt. 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Er, speelfilm. 22.40 (K) Jour naal, commentaar en weerbericht. 23.00 Verslag van de Ronde van Frankrijk. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek 18.40 Mensch bleiben, sagt Tegt- meier, tv-serie. 19.10 (K) Pistolen und petticoats, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws en actualiteiten. Aansl. weerbericht. 20.15 De Ontwapening en de Bondsrepubliek, reportage Aansl.: Nieuws. 21.00 (K) Invasion von der Wega, tv-serie. 21.50 (K) In formaties en meningen uit het cul- turle leven. 22.35 (K) Nieuws er weerbericht. W HilIM mm. mmmm li 6941 Het was nog vroeg in de morgen, toen heer Ollie het huisje van Tom Poes passeerde. Maar die was vroeg opgestaan, en toen hij zijn vriend in verkommerde toestand langs zag komen holde hij naar buiten. „Heer Ollie!" riep hij uit. „Hoe is het ermee? Hoe voelt u zich nu?" „Uitgeput", zei heer Bommel met zwakke stem. „Als ik je alles zou vertel len wat ik mee heb gemaakt, zou je me niet geloven. Het is méér dan een heer verdragen kan. Maar toch ben ik vol daan. Hij slofte enige tijd peinzend voort, totdat de torens van Bommelstein in het zicht kwamen en dat scheen hem nieuwe kracht te geven. „Voldaan", hernam hij. Ja. Ik heb met levensgevaar de Zwarte Zwadderneel verjaagd. Het heeft het ui terste van mijn zwakke krachten gevergd, maar het land is van een groot gevaar be vrijd. Dat zie ik nu in, jonge vriend". „Dat is prettig", zei Tom Poes. „U had nooit met die kippeveren moeten begin nen, want uit zoiets komt nooit iet? goeds". „Kippeveren? Onzin!" riep heei Ollie uit. „Het was gewoon mijn fijn in stinct, dat me in staat stelde op een recht vaardige wijze tuchtigend op te treden Als je begrijpt wat ik bedoel!" Zo spre kende had hij de stoeptreden van zijn huis bereikt, en daar werd hij opgewacht door de bediende Joost die net naar bui ten trad. „Ik hoop, dat u een prettig tochtje hebt gemaakt, met uw welnemen", sprak de trouwe knecht. „Men zegt, dat er hier en daar overstroming is en ik was bang, dat 'i pech met de Oude Schicht zou krijgen". ..Hij is in het water gevallen", zei heer )llie inzakkend. „En ik ben door de stroom meegesleurd. Het was vreselijk!" Zeer betreurenswaardig, als ik me zo inag uitdrukken", mompelde Joost, ter wijl hij naar binnen ging. „Het ontbijt is gereed, met uw goedvinden. TELEVISIE NEDERLAND I 17.00-17.40 NCRV: Voor de kinde ren. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal va gisteravond. 10.30 Muzikaal jeugd programma. 11.20 Die Umschau 12.05 Nachbarn im Osten, documen taire-serie. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 ournaal. 16.35 (K) Nieuw* 16.40 Voor de kinderen. 17.19 Cornet in der Nacht, film. 17.25 (K) In je- nem Sommer, film. DUITSLAND II 17.10 (K) Voor de kinderen. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht.'17.35 (K) Programma voor oudere kijkers en liefdadigheidsomroep. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: lichte grammo- foonmuziek. (7.33-7.38 Van de voor pagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualitei ten. 8.22 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (8.35-8.40 Van alle narkien thuis, praatje voor de huis vrouw). 9.35 Waterstanden. 9.40 Jeugduitzending. 10.00 Lichte gram mof oonmuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. RVU: 11.03 Al chemie bij Gerrit Achterberg. Spre ker: R. A. Cornets de Groot. VARA 11.33 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: lallo... Volluk: licht amusements programma met muziek. 12.54 Vooi het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Pianore cital: klassieke en moderne muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Ste reo: Moderne muziek (gr). 14.25 Ste reo: De zaak Kolen-Betje, hoorspel. 15.00 Stero: Lichte grammofoonmu- ziek. 15.15 Way - Out: teksten, mu ziek en andere geluiden. 16.00 Nieuws. 16.03 Sociëteit: Zestig minu ten voor boven de zestig. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.20 foerismó: toeristische infor matie uit binnen- en buitenland VARA: 17.40 Stereo: Klein Radio koor: klassieke liederen. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actua liteiten. 18.20 Klink Klaar - zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buiten lands weekoverzicht. 19.45 Stereo Licht vocaal- instrumentaal ensem ble met zangsolisten. 20.10 Stereo VARA-dansorkest: amusementsmu ziek. 21.45 Country en Western mu ziek. 22.00 Literaire herinneringen 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Contrasten moderne en oude muziek (opn). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekplatenprogramma. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Geschikt... voor u!: ei gen concertopnamen: Moderne mu- iek. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua: magazine met lieuws, reportages en kommenta- ren en met veel muziek. 11.55 Mede delingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...). 14.00 Zonder drempelvrees: gesprekken me< kinderen. NCRV: 14.10 Stereo: Radiophilharmonisch orkest: moderne muziek. 15.00 In 't zilver, programma voor oudere luis teraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo; Twien-Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoor lichting: Terzake - informatie in cort bestek. 18.00 Stereo: Strictly Country Style: country and western- muziek. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en nu: actualiteitenrubriek. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Morele Herbe wapening: 19.10-19.20 Wereldvoedsel- vraagst.uk oplosbaar door revolu tie, klankbeeld. 19.20 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk. 19.30 Arbeids structuur van de prostitutie, een dissertatie. 19.45 Geen onder daan maar burger: reeks uitzendin gen over de staatkundig vorming an de Nederlander, 20.00 Stereo: Holland Festival 1970: Nederlands Blazers Ensemble en Amsterdams Slagwerk Ensemble me: solist, he dendaagse muziek. In de pauze: Ma gazine, met sfeerreportages, inter views, nabeschouwingen, discussies en kritieken lit de pers. 22.30 Nieuws. 22.38 Cosa Nostra - ook uw '.aak. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, zing!: lichte vokale muziek. 0.00 Nieuws 10.03,Mengelmuze: nieu we langspeelplaten met kritisch commentaar. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziekprogramma, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Niéuws. 12.03 Zet 'm op: vro lijk platenprogramma. NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Radio Tour de France: oopmuziek en reportages Ronde van Frankrijk. (14.00, 15.00 en 16.00 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Licht pla- enprogramma. NED. HERV. KERK eroepen; te Silvolde: P. Lootsma, kandidaat te Amersfoort. GEREF. KERKEN Toepen: te Heemstede: mr. C. Brouwer van Curagao, die dit be roep heeft aangenomen. CHR. GEREF. KERKEN roepen: te Gorinchem en te Lutten: E. E. Slofstra, kand. te 's-Graven- zande. GEREF. GEMEENTEN eroepen: te Hellevoetsluis: A. Hoo- gerland te Werkendam. iEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT ledankt: voor Smilde en voor Oos- terwolde: B. van Riet te Bolnes- Slikkerveer. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Papendrecht: J. H. Velema te Apeldoorn.

De Vallei | 1970 | | pagina 9