ZOETEMELK FORCEERDE ZICH NIET Eddy Merckx demonstreerde in bergen opnieuw zijn suprematie Waterpolo jeugd zorgde voor een verrassing Feijenoord eerst thuisAjax en PSV„uit Gebrs. Maathuis zegevierden Tour in cijfers W K Vausien in Nederland Minder belangstelling Nijmeegse vierdaagse OOKVOOR BUITENLANDS GELD ga met uw tijd mee - ga naar de nmb! Toevallige" zege van sterke Belg LOTING EUROPA-CUPS Duitse Cr.P. gaal niet door Frankrijk leidt na eerste dag Zuid-Afrika blijft lid van I.L.T.F. Deelnemers IBM-toernooi WEER GROTER tijdelijk elke fles van-?6*voor Concours hippique in La Baule Ongekend verloop ALS EERSTE SaJ' 170 km ATLETIEKINTERLAND TEGEN DE V.S. VAKANTIE graag veel ZONNESCHIJN een tijdelijke CASCO-verzekering Een BAGAGE/ONGEVALLEN- verzekering. Assurantiekantoor BROUWER, VRACHTWAGEN CHAUFFEUR W. Ruijsch Zn. N.V. DONDERDAG 9 JULI 1970 SÉ sport GRENOBLE Ook in de verklaring, die Eddy Merckx na zijn vijfde triomf in de Tour van 1970 gaf, lag een uitdaging aan de concurrenten, die al zo vaak door hem belachelijk zijn gemaakt. Nadat het Belgische fenomeen, met een allure, die indrukwekkend was, als eerste én alleen de wielerbaan van Grenoble was opgesneld, meldde hij na een rit over 194 kilometer en vijf bergtoppen doodkalm: „Het was niet mijn bedoeling om vandaag iets bijzonders te doen, maar in de klim van de Col de Porte bereikte ik Gandaris en het was daarna eigenlijk een kleine moeite om hem alleen achter te laten". ROTTERDAM Het Nederlande waterpolo, de laatste jaren internationaal aan zienlijk in de verdrukking gekomen, heeft weer een stimulans om de toekomst minder somber in te zien. Tijdens het Europese jeugdwaiterpolotoernooi in het bad De Plompert in Rotter dam zorgde de nationale jeugd voor een flinke verrassing. Via een boeiend duel bereikte de Nederlandse toekomst een fraai gelijk spel (22) tegen het onver slaanbaar geachte Rusland. In de vier speelperioden hielden bei de teams elkaar ook in evenwicht. De tussenstanden 0-0, 1-1, 1-1 en 0-0 geven aan, dat de krachtsverhoudingen elkaar weinig ontliepen. Nederland heeft ove rigens tweemaal de overwinning in zicht gehad. Bras, door de Russische coach Michailof als Nederlands groot ste talent aangemerkt, gaf de nationale MEDEMBLIK Nederland vaardigt naar het wereldkampioenschap zeilen in de Vaurienklasse, dat van 19 tot 24 juli op het IJsselmeer bij Medemblik wordt gehouden met negen boten de op een na grootste ploeg af. Frankrijk zendt de grootste equipe: tien boten. De bemanningen van de Nederlandse schepen zijn Pieter Tans en Harm Prop, Bób Huizenaar en Marijke in 'tVeld, Rob Meijer en Tony van Oeveren, Kees in 't Veld en Eva in 't VeldDe Jong, Marinus Pannevis en Margriet Panne- vis, Dik van Ingen-Schenau en Pieter Groen, Klaas Caldenhoven en Carla Lu bach Willem de Voogt en Peter Spruit en Rien Segaar en Janneke Se- gaar. De Vaurien is een eenvoudige inter nationale tweemans zwaardboot, ont worpen in '51 door de Fransman Jean Jacques Herbulot. De laatste twintig jaa r werden meer dan 25.000 Vauriens gebouwd. De Vaurienklasse is daardoor verreweg de grootste van de wereld. Favorieten zijn er voor het wereldkam pioenschap nauwelijks aan te wijzen, aangezien veel afhangt van de weers omstandigheden waaronder gezeild moet worden. De Fransen brengen ech ter na het wegvallen van de meervou- gie wereldkampioen Quevarec met Saint Blancat en Farges kanshebbers naar voren, die moeilijk te verslaan zullen zijn. Nederland, dat vorig jaar in Neuchêtel alle zes deelnemers bij licht weer onder de eerste elf zag geklas seerd, heeft in de routiniers Tans, Hui zenaar, Meijer en In 'tVeld zijn beste mensen. Dinsdagmorgen 21 juli vaart het startschip van de Kon. Marine uit voor de eerste wedstrijd op het Olympische traject van 8 mijl. Op 19 en 20 juli wor den de boten van de ongeveer 60 deel nemers uit 15 landen gecontroleerd. formatie een voorsprong van 1-0. Ruim twee minuten later maakte Dondik de gelijkmaker. Vervolgens was het schut ter Reedijk die Nederland op winst zet te, maar de snelle, technisch vaardige Russen, kwamen snel tot de gelijkma ker. Het Westduitse jeugdteam had de grootste moeite met Griekenland. Slechts in de eerste periode was er spra ke van enig vuurwerk, toen de West duitsers driemaal raak schoten. In de drie volgende perioden mochten zij zich gelukkig prijzen dat de Grieken niet over een afmaker beschikten. De grootste overwinning tot nu toe in dit toernooi werd behaald door Honga- rijë, dat België met 13-0 verpletterde. Tjechoslowakijë had niet de minste moeite met Engeia dat met 7-1 ten onder ging. Moeilijk had Spanje het in zijn laatste wedstrijd voor groep C. Met de tussenstanden van 0-0, 1-1, 0-0 en 1-0, konden de Spanjaarden nog net de verdiende winst naar zich toe trekken. Andrès Gandarias, de enorm aanvals- driftige Spanjaard, die was afge scheept met een zevende plaats, deed geen moeite zijn woede te verbergen: „Merckx heeft mij op een smalle weg in de klim tegen de kant gedrukt. Al leen op die manier kon hij ontsnappen". Eddy Merckx deed geen moeite deze beschuldiging, die hi.! een leugen noem de, te ontzenuwen. „Zoals ik vandaag weer heb laten zien, past het nu een maal in mijn tactiek in de tegenaanval te gaan zodra een ander iets onder neemt. Ik ben niet gewend mij aan praatjes, die achteraf worden rondge strooid, te storen". Eddy Merckx had gesproken, maar ook dit keer bleken zijn daden weer veelzeggender dan zijn woorden. Hij had, regerend ook in de bergen als een keizer, de kloof met zijn concurrenten weer groter gemaakt. Joop Zoetemelk, verdediger van een tweede positie, verspeelde meer dan twee minuten aan de toekomstige Tour winnaar. En hij zag de zeer verrassende Zweed Gosta Petterson 54 seconden dichterbij komen. De Zweed sloop daardoor naar de derde plaats, vanwaar George Pintens werd verdreven omdat hij door een valpartij en twee lekke banden gisteren de onfortuinlijkste onder de koplopers was. In de twaalfde rit, die Eddy Merckx niet op zijn verlanglijst had staan, had de meedogenloze leider zijn slag gesla gen tijdens de beklimming van de vijf de Alpentop: de 1325 meter hoog pie kende Col de Porte, die op negentien kilometer voor de finish te wachten lag. Daar kwam de alsmaar actieve Belg langszij bij de zwoegende Ganda rias, die vervolgens verbijsterd achter bleef toen de man in het geel soepel naar boven deinde. Dat offensief kwam tegen het eind van een hete rit, waarin de agressiviteit aanvankelijk niet nadrukkelijk bleek. Guimard en Primo Mori mochten als eersten over de eerste cols draven, maar toen de Granier die de 144ste kilo meter markeerde in zicht kwam, barstte het strijdgewoel eindelijk in volle hevigheid los. Zestien man snel den als eersten langs vakantiestad Chambery. Onder hen: Merckx, Wagt- mans, Zoetemelk, Pintens, Wolfshohl, Poulidor en Petterson. Wolfshohl moest lossen en kort daar op viel Pintens van zijn fiets, waarmee voor hem een lijdensweg was begonnen. Die aanval kwam toch te vroeg, omdat de gezamenlijke concurrentie door Merckx nog niet voldoende was afge mat. Onder aanvoering van Janssen, Gan darias en Vandenbossche besprong NIJMEGEN De 54e Nijmeegse Vierdaagse, die van 21 tot en met 24 juli wordt gehouden, heeft aanzienlijk minder inschrijvingen ontvangen dan vorig jaar. Tot nu toe hebben 12.744 wandelaars ingeschreven, wat bijna 3.000 minder is dan vorig jaar, toen 15.454 liefhebbers van start gingen. Men verwacht nog wel een aantal na-inschrijvingen vooral uit het buitenland. Deze vermindering is vooral te wijten aan het wegblijven van militaire groepen, waarbij vooral de Belgen (700 man minder) het laten afweten. Bezuinigingen, maar ook een groot aantal marsen in België zelf, zijn de oorzaak. Voor de eerste maal overheerst het aantal burgerwandelaars. Eenentwintig landen hebben ingeschreven, waarbij vier nieuwelingen: Hongarije. Zuid-Slavië, Spanje en Noord-Ierland. 7.737 Nederlanders hebben hun kaart reeds ingezonden, tegen 9.297 vorig jaar. Ook het aantal buitenlanders is terug gelopen: 5.007 tegen 6.157. Maar de grootste terugval openbaarde zich bij de militairen: 4.248 tegen 6.791. Alleen het contingent Denen ligt hoger. ADVERTENTIE Mn ffin LA BAULE Woensdag hebben twee springconcoursen te La Baule, waar vrijdag de finale van het wereld kampioenschap springen wordt gehou den, Franse overwinningen opgeleverd. Marcel Rozier zegevierde in een onder deel, dat op tijd werd gereden met het paard „Kilt". Hij bleef foutloos in 70,8 sec. De Britse Annn Moore werd met „Psalm" tweede (0-72,9) en de gezette Barbara Simpson (Canada) eindigde met „Australis" als derde (4-65,4). ROTTERDAM Van de drie vereni gingen die Nederland dit jaar in de Eu ropa Cup vertegenwoordigen, weet al leen Ajax na de loting in Genéve waar het aan toe is. De Amsterdammers spe len in de eerste ronde tegen Nendori Tirana uit Albanië. Feijenoord weet alleen dat het tegen de kampioen van Roemenië moet spelen waarschijnlijk wordt het Uta Arad of Rapid Boekarest. Uta Arad verspeelde gisteren een punt door gelijk te spelen tegen Dsa- mur (2-2). Rapid Boekarest kwam tegen Oradea ook niet verder dan een gelijk spel: 1-1. -Die Roemenen kunnen voetbal van hoge kwaliteit spelen. Ik ben niet zo gelukkig met de loting", stelde Moulijn, Feijenoords vleugelspeler, vast. Bij PSV weet men iets meer. De club uit Eindhoven speelt voor Europa Cup II tegen de winnaar van Bohemians uit Ierland en Gottwaldof uit Tsjechoslo- wakije, die een voorronde moeten spe len. Jan van Beveren, de nieuwe doelman van PSV, noemde het een gunstige lo ting. „Ik ken de teams niet, maar dit moet voor ons relatief haalbaar zijn." De eerste ronde wordt op 16 en 30 september afgewerkt. Ajax en PSV spelen eerst uit. Feijenoord start met een thuiswedstrijd. HOOFDDORP De gebroeders Jan en Gerard Maathuis hebben woensdag op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp de eerste prijzen van een groot nationaal concours hippique voor zich opgeëist. Jan Maathuis won met „Formateur een mb-springconcours en Gerard Maatsluis zegevierde met „Sieg- linde" na ongekend spannende stryd in het puissance springconcours. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat de student aan de technische hoge- schoól van Twente, Hans Brugman, in het mb-springconcours, dat meeteelt voor een klassement van zes concoursen met een extra prijzenbedrag van 2500 gld, een dubbele overwinning zou beha len. Brugman bleef met „Miss Holland" (81,0 sec.) en „Sky High" (82,1) foutloos. De als voorlaatste gestarte Harry Wou ters van den Oudenweyer deed met „Fabiola" op het door een tussentijdse onweersbui hier en daar drassig gewor den parkoers een serieuze aanval op de positie van Brugman. In de haast ging de muur echter omver. Met 79 sec pre cies was hij wel een door de finishlijn maar de vier strafpunten deden hem op de zevende plaats belanden. Als laatste verscheen Jan Maathuis met het voor malige landelijke rijpaard „Formateur" in de ring. Maathuis, die vorig jaar op hetzelfde terrein nationaal springkam- pioen werd, spoorde de hengst tot het uiterste aan en perste er een tijd van 73 sec. uit. Aangezien de ruiter uit Geesteren ook zonder fouten bleef, was Brugman van de leiding verdrongen. Het puissance springconcours had een voor Nederlandse begrippen ongekend verloop. Er waren maar liefst vier bar rages nodig om de winnaar aan te wij zen. Vijf combinaties mochten een po ging wagen op de muur, die inmiddels de respectabele hoogte had bereikt van twee meter. Harry Wouters van den Oudenweyer had zich zelfs met twee paarden geplaatst, maar hij wenste de appelschimmel „Dorian Grey" te sparen en verliet na het hek vrijwillig het par cours. Met „Fabiola" wierp hij de eerste hindernis om, maar bedwong de muur (vier strafpunten). De verrassende Van Santen besloot zich met „Hack-on" wij^ selijk voor deze barrage terug te trek ken. De lange, brildragende Gerard Maatsluis bleef als eerste foutloos. Met „Sieglinde" ging hij vrijwel geruisloos over de muur. Bijna was er nog een volgende barrage gevolgd. Muller met grote „Brizant" wurmde zich onnavolg baar over het hoge gevaarte, maar hij werd ruw van zijn paard geslingerd. Versuft steeg hij weer op maar vergat de finishlijn te passeren. Zodoende werd hij gediskwalificieerd en moest hij zich met de derde plaats tevreden stellen achter Gerard Maathuis en Wouters van den Oudenweyer. Anton Ebben, die met „Kairouan" en Wouters van den Oudenweyer. Anton Ebben, die met „Kairouan" aan de strijd om het- wereldkampioenschap in La Baule deel nam, moest verstek laten gaan. i NURBURGRING De Grote Prijs van Duitsland, die op 8 augustus zou plaatsvinden, gaat niet door. Reeds eer der werd melding gemaakt van het feit dat de coureurs ernstige bezwaren heb ben gemaakt tegen het parcours, dat zij onveilig vonden. Door het afgelasten van deze autorace heeft de Duitse au tomobielclub de consequenties getrok ken uit de boycotdreiging van de cou reurs. het peloton de vluchters, waarna Gan darias als een bezetene op hol sloeg. Merckx, die zijn krachten verdelen kan, liet hem zijn gang gaan. De Spanjaard bestormde als eerste de Colde Granier, na een vijftien kilo meter lange klim op de eerste berg van de eerste catagorie in deze Tour. Veertig seconden bedroeg zijn voorsprong op Van den Bossche en bijna een minuut op de groep-Merckx, waarin ook Zoete melk, Poulidor en de teleurstellende klimmer Lucien van Impe meereden. Het offensief was begonnen, maar ni in verspeelden de achter blijvers onder wie een leger Neder landers, waarvan met name Caballero's Zoontjens en Benjamins het heel moei lijk hadden niet opzienbarend veel tijd. Dat feit illustreert duidelijk, dat deze Alpenrit met vijf toppen er aan zienlijk zwaarder had uitgezien dan hij in werkelijkheid was. Ook op dit terrein echter moesten de talloze rivalen van Merckx lossen. De Belg reed soepel weg van Gandarias, zijn laatste volger op de twaalfde dag, en stortte zich in de lange afdaling op weg naar Grenoble. Op dat traject ploeterde ook Rini Wagtmans, die achter Merckx en de ontstuimig naar voren gesnelde Zubero met drie man aan zijn wiel de piste was opgedraaid. Nadat Wagtmans zesde was gewor den, waardoor hij naar de zevende po sitie (op 12 min. en 21 sec. dat wel) opschoof, zei hij toch wat teleurgesteld: „Ik ben iets te laat gevlucht in die af daling, maar ik kon niet anders. Toen ik op de top van de Col de Porte kwam, zat ik helemaal kapot. Niet zo gek na vijf van dit toppen". Hij bleek somber gestemd over zijn conditie, omdat de toch weer hoog ge stegen kopman van Willem II-Gazelle, die tot de meest gedurfde dalers uit de Tourkaravaan wordt gerekend, een in zinking blijft vrezen. „Vorig jaar begon ik bij wijze van spreken te lachen, als er een berg in zicht kwam. Hoe hoger, hoe mooier. Nu wordt ik al bang als ik een heuvel van vijfhonderd meter zie". VENTOUX Bedoin 2000- La Saulce ..7JEAN1157m _éderon 'Macuègne 1068m VENTOUX, Parijs Na de eerste dag van de interland atletiekwedstrijd tussen de herenploegen van Frankrijk en de Ver. Staten, die op de tartanbaan van het Stade de Colombes in Parijs wordt ge houden, hebben de Fransen een verras sende voorsprong: 56-50. De meest opvallende prestatie van de eerste dag was de overwinning van de Fransman Jean-Claude Naliet op de 400 meter. Naliet, die dit jaar overschakel de naar de 400 meter horden, noteerde een tijd van 48,6 sec. Hij bleef daarmee slechts een halve sec. boven het we reld- en Europese record van de Engels man Dave Hemery, die in Mexico Olympisch kampioen werd met 48,1 sec. De tijd van Naliet is na die van Heme ry de snelste ooit gelopen. Ralph Mann (V.S.), die enkele weken geleden het wereldrecord op de 440 yards horden op 48.8 sec. bracht, had 0,9 achterstand op Naliet. Van uitstekend gehalte was ook de tijd van Jean Wadoux op de 5000 meter. De blonde Fransman liet 13 min. 28 sec. afdrukken en miste daarmee op 0,4 sec. het Franse record van Michel Jazy (13.27,6). De 41-jarige Pierre Colnard verraste de Amerikaanse kogelstoters met 19,70 m. en verbeterde daarmee zijn eigen nationale record. Ook op de 4x100 me ter moesten de Amerikanen een neder laag incasseren. Het Franse kwartet Sarteur, Bourne, Fenouil en Metz kwam tot 39,- sec. en was daarmee 0,3 sec. sneller dan de Amerikanen Crocket, Vaughn, Hart en Turner. PARIJS Zuid-Afrika blijft voor lopig lid van de Internationale Lawn- Tennis Federatie. Dit is woensdag be sloten tijdens een vergadering van het hoogste tennislichaam in Mariy Le Roy, een voorstad van Parijs. Het voorstel van Hongarije om Zuid-Afrika wegens het bedrijven van apartheidspolitiek in de sport als lid van de ILTF te schrap pen werd afgestemd met een meer derheid van tweederde. Slechts enkele Oosteuropese en Afrikaanse landen steunden het Hongaarse voorstel. De vergadering heeft ongeveer twintig mi nuten over de kwestie gesproken alvo rens tot stemming over te gaan. Het Hongaarse voorstel ondervond vooral oppositie van het dagelijks be stuur, dat van mening is, dat de uitslui ting van Zuid-Afrika van het toernooi om de Davis Beker een voldoende zwa re straf is. ADVERTENTIE Het Is zo gemakkelijk. Even bij de NMB binnenstappen als u geld no dig hebt voor een buitenlandse reis. De NMB wisselt niet alleen uw guldens om in francs, mar ken of ponden, maar geeft u ook tekst en uitleg over koer sen. reischeques, bagage verzekering en wat u maar wilt weten. U gaat met een veilig gevoel op reis. De NMB heeft alles verzorgd! nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! TWAALFDE ETAPPE Uitslag twaalfde etappe: 1. Merckx (Belg-Driessens) 6.01.49; 2. Zubero (Sp- Langarica) 6.03.24; 3. Schiavon (It-Pez zi) 6.03.56; 4. Houbrechts (Belg-Pezzi) z.t.; 5. G. Petterson (Zwe-Martini) z.t.; 6. Wagtmans (Ned. Vissers) z.t.; 7. Gan- drias (Sp-Langarica) 6.04.25; 8. Galdos (Sp.-Langarica) 6.04.34; 9. Van Sprin- gel (Belg-Cools) 6.04.50; 10. Jans sen (Ned.-De Muer) z.t.; 11. V. d. Bos sche (Belg-Alban) 6.04.50; 12. Aimar (Fr.-Stablinski) z.t.; 13. Zilioli (It Dries- sen) z.t.; 14. Bellone (Fr.-Stablinski) z.t.; 15. Balmanion (It.-Pazzi) z.t.; 16. Van Neste (Belg-Cools) z.t.; 17. Van Impe (Belg-Stablinski) z.t.; 18. Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t.; 19. Poulidor (Fr-Ca- put) z.t.; 20. Panizza (It-Pezzi) z.t.; 36. Vianen (Peters 6.12.42; 42. V. d. Vleuten (Vissers) z.t.; 49. Dolman (Vissers) 6.16.34; 63. Steevens (Peters) 6.21.03; 64. Van Katwijk (Vissers) z.t.: 65. Hooger- heide (Vissers) 6.21.17; 66. Ottenbros AMSTERDAM De lijst van deelne mers aan het tiende IBM-schaaktoer- nooi, dat van 13 juli tot en met 1 augus tus in Amsterdam wordt, gehouden, ziet er als volgt uit: grootmeestergroep: Ci- ric, Gligoric en Janosevic (allen Zuid- slavië); Gelier, Poloegajevski en Spasski (allen Rusland); Hort (Tsj. SI); Uhl- mann (O-Dld); Tringov (Buig); Donner (Ned) en de meesters Csom (Hong) en Langeweg en Ree (beiden Nederland). Voorts de kandidaat-meesters Hartoch en Jongsma (beiden Nederland) en de Nederlandse kampioen Scholl. Meestergroep: Adorjan (Hong); Bed- narski (Pol); Hamann (Den); Marovic (Zsl)Tati (It); Westerinen (Finl) en Cortlever, Van Geet en Prins (allen Ne derland). Voorts kandidaat-meester Timman en de gepromoveerde spelers Piket en Van der Weide. (Vissers) z.t.; 83. Rentmeester (Peters) 6.21.38; 88. Beugels (Schotte) z.t.; 103. Zoontjens (Peters) 6.24.10; 108. Benja mins (Peters) 6.27.46. ALG. KLASSEMENT Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg-Driessens) 59.51.05, 2. Zoetemelk (Ned. Schotte) op 6,01, 3. G. Petterson (Zwe-Martini) 10.04; 4. Van Springel (Belg-Cools) 11.29, 5. Poulidor (Fr-Ca- put) 11.57, 6. Zilioli (It.-Driessens) 12.15, 7. Wagtmans (Ned-Vissers) 12.21, 8. Gal dos (SP-Langarica) 12.58, 9. Pintens (Belg-Cools) 13.05, 10. Van den Bossche (Belg-Albani) 13.20, 11. Van Impe (Belg/Stablinski) op 14.01, 12. Zubero (Sp-Langarica) 14.18, 13. Aimar (Fr-Sta blinski) 14.39, 14. Houbrechts (Belg-Pez zi) 15.24. 15. Delisle (Fr.-Plaud) 15.38, 16. Balmanion (It-Pezzi) 17.00, 17. Van Nes- te (Belg-Cools) 17.10, 18. Agostinho (Port-De Gribaldy) 18.04, 19. Schiavon (It.-Pezzi) 18.20, 20. Janssen (Ned-De Muer) 182.2, 24. Van der Vleuten (Ned Vissers) 21.34, 26. Vianen (Peters) 25.37, 28. Dolman (Vissers) 27.06, 65. Steevens (Peters) op 49.26, 65. Steevens (Peters) op 49.26, 72. Van Katwijk (Vissers) 54.06, 80. Zoontjens (Peters) 58.38; 87. Beugels (Schotte) 1.03.35; 99. Ottenbros (Vissers) op 1.21.51, 100. Rentmeester (Vissers) 1.26-40, 105. Benjamins (Pe ters) 1.33,52; 106. Hoogerheide (Vissers) 1.41,11. PLOEGENKLASSEMENT Dagploegenklassement: 1. Langarica (Zubero, Gandarias en Galdos) 18.12.13, 2. Pezzi 18.12.42, 3. Stablinski 18.14.30, 4. De Muer 18.17.35; 5. Cools 18.20.10; 12. Vissers 18.33.12, 14. Peters 18.55 23. Alg. ploegcnklasscment: Driessens 175.04.04, 2. Cools 175.04.39, 3. Langarica 175.05.52, 4. Pezzi 175.09.28, 5. Caput 175.14.13, 8. Vissers 175.23.49. 14. Peters 176.17.30. BERGKLASSEMENT Na de twaalfde etappe luidt het bergklassement: 1. Merckx (Belg) 56 pnt. 2. Van den Bossche (Belg) 45; 3. Zubero (Sp.) 35, 4. Gandarias (Sp.) 30, 5. G. Petterson (Zwe) 29, 15. ex aequo: o.a. Zoetemelk en Dolman (beiden Ned) 6. Genoegen of teleurstelling Maar ook voor uw auto, welke W.A. is verzekerd. Een zorg minder bij schade in het buitenland (drukke autowegen, moeilijke verhaalsacties op schuldige buitenlanders). Premie vanaf 2,50 per dag. Verzekert u tegen diefstal e.d. van uw bagage, kosten van ziekte/ongeval. Premie vanaf 0,50 per dag. Inlichtingen Kanaal weg 2, telefoon 12918, b.g.g. 11835 VEENENDAAL GEVRAAGD liefst enige ervaring met rijden van combinatie. Afweg 11 WAGEN INGEN Telefoon 08370-2426

De Vallei | 1970 | | pagina 11