GROTE SPRONG IN ALGEMEEN KLASSEMENT Rini Wagtmans met heldenmoed langs ravijnen naar tweede plaats Jacht op winnaar Mori lukte net niet Vader hielp Willem II- Gazellecoureur hogerop VS sterker Tour in cijfers Jan Janssen ziet einde van wielerloopbaan snel naderen korting Go Ahead li- Spakenburg wordt opnieuw gespeeld /*Jz> Henk Kanselaar trainer Columbia Merckx huilde Drie wekenvertrouwd kiezen uit de mooiste collectie van Nederland GIGANTISCH GAP Rini Wagtmans, de eigenzinnige vechter uit Sint- Willibrord. is in de Tour waarin hij dit jaar niet geloofde op de vierde plaats beland. lis ISOOD 4 T LET IE KIN TER LA ND TEGEN FRANKRIJK VOUW MORAAL RIJTEIS ALS WANHOPIGE 15eRIT CARPENTRAS MONTPELUEfif Betty Stöve in halve finales STEEN Op niet afgeprijsde kussens en tapijten, waaronder antieke stukken: 10% korting LEEFTIJD GALGENHUMOR GELVK ZWAK Wieleramateurs geselecteerd Tennistoernooi in Newport VRIJDAG 10 JULI 1970 GAP Langs afzichtelijk diepe ravijnen stuurde Eddy Merckx in de 187 kilometer lange race door de Alpen zijn fiets naar een renner in een blauwe trui. Rini Wagtmans was zijn doel en toen de Belgische vedette langszij was gekomen, riep hij: „Ik zou maar niet proberen weg te komen, want straks komt er nog een heel goede, vlakke weg. Dan pakken we je toch weer terug. Doe dus geen overbodige moeite." Rini Wagtmans vertelde het in het stadion van Gap, aan de voet van de bergen. „Een advies, dat hij echt goed bedoelde. Maar ik dacht bij mezelf: Als Primo Mori zijn voorsprong kan uitbreiden, dan zit er voor mij toch ook een kansje in". Rini Wagtmans stortte zich met hel denmoed van de hellingen in de rich ting van Gap, waar hij 77 seconden na de dappere vluchter Mori als tweede over de kalklijn ging. Zijn stunt was, ondanks het advies van de meester zelf, glansrijk geslaagd. In het algemeen klassement stormde hij naar een vierde plaats. Zo hoog was hij zelfs vorig jaar, toen hij zichzelf in finishplaats Parijs terugvond in de zes de positie, nog nooit gekomen. Op deze dertiende dag, waarop door het uitvallen van Peelman en Gross- kost, van wie de Fransen hunkerend naar een nieuwe vedette veel ver wachtten, het aantal deelnemers slonk tot 107, werd Eddy Merckx weer iets machtiger. Hij bouwde zijn voorsprong nogmaals uit. Bovendien toonde hij toeschouwers in Gap met de brutaliteit, die bijna spreekwoordelijk geworden is. dat hij het rennersveld regeert. Toen hij achter etappewinnaar Primo Mori en Rini Wagtmans zijn fiets in gezelschap van Godefroot, Zubero en Van Impe de baan op stuurde, keek hij bevelend achterom. Salvarini's Godefroot, die hij in ruil voor enig nuttig knechtenwerk de groe ne trui heeft belofd, begreep het teken en fietste gehoorzaam langs zijn mach tige landgenoot. Eddy Merckx bewaakte vervolgens vakkundig de dankbare Go defroot, die zich ongehinderd naar de derde plaats mocht reppen. Dat was de inleiding tot een finale, waarin meer dan vijftig renners gigan- sche achterstanden opliepen. De eens il lustere Jan Janssen, Van Hoogerheide, Hij zal doorknokken in de weten schap dat zijn vader, die hem altijd diende als toegewijd soigncur in de res terende tien dagen steeds in de buurt zal zijn. Kort voor de start van de Tour in Li moges lag de vader van Rini Wagtmans te herstellen van een hartaanval, waar op de Brabantse coureur besloot in zee te gaan met Leen Jansen. De kopman van Willem II-Gazelle verzekerde zich daarmee ondanks enige strubbelin gen binnenskamers van een eigen soigneur. Leen Jansen echter werd tussentijds bedankt voor de bewezen diensten en reisde af naar Nederland. En in de nacht van woensdag op donderdag meldde zich soigneur Kees Wagtmans bij de equipe van Willem II-Gazelle. Rini Wagtmans legde gisteren na zijn machtsgreep in de Alpen in kleurrijke termen uit: „Eergisteren heb ik voor de radio gezegd dat ik wel beter de bergen zou op kunnen als ik maar niet steeds last kreeg van gezwollen bovenbenen. Dat heet mijn vader natuurlijk be hoord en toen is hij op weg gegaan. Wat kon hij anders doen? Er was een kind van hem in nood. Zo zie ik dat". Hij maakte er geen geheim van dat PARIJS De Franse heren atletick- plocg. die woensdagavond na de eerste dag van de wedstrijd tegen de Verenig de Staten, misschien gehoopt had op een verrassende overwinning, is don derdag bedrogen uitgekomen. De Ame rikanen. die na de eerste dag een ach terstand van zes punten hadden (56-50), toonden donderdag in het Stade de Co- lombes aan nog steeds tot de allersterk- sten te behoren. Frankrijk verloor uit eindelijk nog zeer ruim: 117-94. Hoogtepunten van de tweede dag wa ren de 400 meter, de 110 meter horden en de tien kilometer. Op de 400 meter noteerde Wayene Collett (VS) met 44.9 sec. de beste seizoenprestatie. De 21-ja rige Collett versloeg de Amerikaanse kampioen John Smith (45,-) en Jean- Claude Naliet, die woensdag de 400 me ter horden won in de nieuwe Franse re cordtijd van 48.6 sec., mag zich nu ook nationaal recordhouder op de 400 meter noemen. Naliet liet een tijd van 45.5 af drukken. Op de 110 meter horden kwa men de Amerikanen Hill en Walker beiden in 13.3 seconden over de streep. Zij werden echter gesteund door een rugwind van drie meter per seconde. Op de 10.000 meter bleven de vier lo pers tot de laatste 200 meter vlak bij elkaar. De wedstrijd werd in de eind sprint beslist. Ken Moore (VS) won in 28 minuten en 47.6 sec., zijn landgenoot Bjork-lund, die vierde werd, had een achterstand van slechts 2,8 seconden. Ton Vissers, zijn ploegleider, wel be denkingen had toen hij voor het feit stond een nog nauwelijks hersteld soig neur bij zijn ploeg in te lijven. „Dat be zwaar kan ik mij voorstellen, maar ik heb het met mijn vader helemaal door gepraat. Hij zei: „Als er iets misgaat met mij maakt het toch niet uit of het in Brabant of in Frankrijk gebeurt. Voor mij is zijn aanwezigheid in elk ge val een enorme steun. In de wielersport ben ik tenslotte al veertien jaar met hem opgetrokken". Naar eigen getuigenis heeft dit voor val Rini Wagtmans „weer volop mo raal" gegeven en gisteren etaleerde hij zijn formidabele wilskracht. De pech van twee lekke banden negerend stort te hij zich tijdens een kritieke fase langs de afgronden, jagend op ritwin naar Primo Mori. Toen hij zich verze kerd wist van een vierde plaats in het algemeen klassement na de verove ring van de tweede positie door Zoete melk een Nederlands succes van ge wicht wenste Rini Wagtmans toch niet al te uitbundig te zijn. Na zijn povere voorbereiding ge volg van ziekte en blessures heeft hij zijn zelfvertrouwen nog niet hele maal hervonden. „Vandaag liep het wel lekker en toen ik kort na mijn vlucht veertig seconden op Mori had gewonnen, dacht ik zelfs de etappe te kunnen winnen. Maar de Italiaan liep op de laatste klim weer verder weg. Hij is daar blijkbaar beter in dan ik". Zijn angst voor de komende dagen tonend, overwoog hij: „Vorig jaar reeds ik alsof er een motortje op mijn fiets zat, maar toen kon ik mij voor geen vijf cent forceren. Dat kan ik nu wel, DEN HAAG Het scctiebestuur za terdag amateurvoetbal heeft besloten de op 13 juni gestaakte wedstrijd tussen Go Ahead fi. en Spakenburg, waarbij een plaats in de eerste klasse de inzet vormde, voor de resterende speeltijd opnieuw vast te stellen. De wedstrijd werd na 27 minuten gestaakt bij de stand 10 in het voordeel van Go Ahead. Bij hervatting van de wedstrijd, die 15 juli zonder publiek wordt gespeeld, zal men uitgaan van de bereikte 10 stand, terwijl Go Ahead slechts met tien spelers mag uitkomen aangezien de speler J. van Keulen in verband met de gebeurtenissen op 13 juni door de strafcommissie zaterdagvoetbal is ge schorst. dus misschien is mijn ellende in dit sei zoen toch wel ergens goed voor ge weest. Maar als ik zie wat er nog ko men gaat... Door steeds maar te vechten heb ik tot nu toe een inzinking kunnen voor komen, maar straks krijgen wij de Py reneeën. Dan zal ik moeten bijten om een beetje behoorlijk boven te komen." Een denkend aan de top van de Mont Ventoux, de beul die vandaag de ren ners teisteren zal: „Er zijn in dit veld toch wel een stuk of vijftien renners die mij in de bergen kunnen lossen. Toch geloof ik niet dat ik erg ver ach terop zal raken". Benjamins, Zoontjens en Vianen 24 mi nuten lagen achter op de streep in het benauwd-hete Gap. En toch was er langdurig in voorzich tig tempo gefiets. ï.ïet de afschuwelij ke Mont Ventoux in het vooruitzicht spaarde karavaan de krachten en be reikte een gemiddelde snelheid van iets meer dan dertig kilometer per uur. Dat was naar de zin van Joop Zoete melk, die een aanval van Gosta Petter- son op zijn tweede plaats glansrijk doorstond. „Het ging iets gemakkelijker dan gisteren", zo sprak hij voldaan. „Ik had er niet zoveel moeite mee in de buurt van Petterson te blijven. Met Merckx houd ik natuurlijk geen reke ning meer. Toen hij er vandoor ging, heb ik hem weer rustig laten gaan. Daar kun je toch niet tegen vechten". Merckx was vriendelijk gebleken gis teren. Terwijl Andres Gandarias, vorig jaar met Wagtmans de ontdekking in de Tour en nu weer grenzeloos strijd lustig op de cols, knokte om de punten in het bergklassement, liet Merckx de kleineren wat stoeien. Daardoor kon de Spanjaard de eerste twee cols als eerste bereiken. En daardoor ook kon Delisle zich langs diepe ravijnen als eerste man naar de 1664 meter hoge piek van de Col du Noyer van de eerste categorie reppen. Vervolgens ging Primo Mori zijn gang, doch aanvankelijk niet met toestemming van Merckx. De Italiaan vluchtte als een wanhopi ge. Hij zou de drie resterende pieken als winnaar bereiken, maar tevoren had Eddy Merckx een poging gewaagd deze vluchter te achterhalen. Een lekke band, een van de zeer weinige waarmee de toekomstige Tourwinnaar te maken krijgt, stuitte evenwel zijn solo. Twee man waren er daarna nog, die de weg naar Gap niet ongeschonden konden afleggen. In een afdaling bui telden Gandarias en Van Springel over elkaar. De Spanjaard was weer gauw op weg, doch de hoog geklasseerde Van Springel moest eerst worden behandeld door Tourarts Judet voordat hij begin nen kon «an een woedende achtervol ging die niet slagen zou. Bij de nadering van Gap, toen Rini Wagtmans al was gevlucht, breidde Primo Mori zijn voorsprong op de Col de la Sentinelle van da tweede catego- 1V7-1970 ^Chateauneuf- du-Pape Bellegarde*| du Mas du Bel Air Lunël St.-Gilles ^lAO.^knrgt rie nog iets uit, maar Rini Wagtmans legde zich bij deze nederlaag gemakke lijk neer: „Op de vierde plaats in het algemeen klassement had ik echt niet gerekend". APELDOORN Henk Kanselaar, de rechts verdediger van AGOVV, heeft het bestuur van zijn vereniging mede gedeeld geen prijs te stellen op verlen ging van zijn contract omdat hem de functie van trainer bij de amateurclub Columbia is aangeboden. Het bestuur van Columbia besloot gisteravond om Kanselaar als zodanig te benoemen. Van AGOVV-zijde kon dit bericht nog niet worden bevestigd. Er is bij de Apeldoornse semi-profclub van Colum bia nog geen verzoek binnen gekomen om Kanselaar medewerking te verle nen, aldus deelde men ons mede. WA TERPOLOERS STELDEN TELEUR GAP Eddy Merckx huilde, terwijl hij over zijn fiets geleund stond, aan de finish in Gap. Men had hem zojuist meegedeeld dat Vicenzo Giacotto, de 46-jarige sportmanager van de Faemi- no's plotseling in Turijn aan een har taanval was overleden. Giacotto be hoorde tot de bekendste mensen achter de coulissen van de internationale wie lersport. Hij was niet alleen door zake lijke belangen met Merckx verbonden, maar trad ook op als diens raadgever. DUSSELDORP Betty Stöve heeft zich donderdag geplaatst voor de halve finales van het internationale tennis toernooi van Dusseldorp. De Rotter damse speelster versloeg de Westduitse Jara Kunstfeld in drie sets: 6-3, 4-6, 6-1. Tot de overige halve finalistes be horen Helga Hösl en de Zuidameri- kaanse Fiorella Bonicelli (Peru). ROTTERDAM Het Nederlandse jeugd-waterpoloteam heeft tijdens de eerste wedstrijden voor de finalepoule van het Europese kampioenschap in het bad De Plompert in Rotterdam sterk teleurgesteld. In de eerste wedstrijd speel de Nederland met 55 gelijk tegen Spanje. In het tweede duel leed de Oranje formatie een verpletterende nederlaag tegen West-Duitsland: 16. De Nederlandse coach diende na af loop van het duel met de Westduitsers een protest in, omdat een uit het water gestuurde Westduitser, zonder dat de scheidsrechter het opmerkte, mee bleef spelen. Betwijfeld moet worden of het Ne derlandse protest, dat vandaag zal wor den behandeld enig resultaat, hebben. Hoe belangrijk het is de steun van ei gen publiek te hebben kwam vooral in het treffen tussen de Nederlanders en Spanje tot uiting. Met nog zes minuten te spelen stond Oranje met 35 achter, toen de aanmoedigingen van de toe schouwers een tweeledig effect kregen. Werden de Nederlandse junioren geïn spireerd, de Spanjaarden gingen fouten maken. Juan Sans, in andere omstan digheden de rust zelve, werd nerveus en viel in de vijftiende minuut Jan Dertiende etappe De uitslag van de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk van Gre noble naar Gap over 187 km is: 1. Pri mo Mori (It., Pezzi) 5.52.16; 2. Wagt mans (Ned., Vissers) 5.53.33; 3. Godef root (Belg., Pezzi) 5.54.46; 4. Merckx (Belg., Driessens) zt; 5. Zubero (Spa., Langarica) zt; 6. Van Impe (Belg., Sta- blinski) zt; 7. Vasseur (Fr., De Muer) 5.55.24; 8. Gautier (Fr., De Gribaldy) zt; 9. Aimar (Fr., Stablinski) zt; 10. Franco Mori (It., Albani) zt; 11. Dolman (Ned., Vissers) 5.55.24; 12. Ricci (Fr., Stablins ki); 13. Houbrechts (Belg., Pezzi); 14. Tosello (It., Albani); 15. Schleck (Lux., De Muer); 16. Santambrogio (It., Alba ni); 17. Vandenberghe (Belg., Marti ni); 18. Wolfshohl (Did.. Caput); 19. Ca- bica (Sp., Langarica); 20. Swerts (Belg., Driessens); 26. Zoetemelk (Ned., Schot- te) allen in z.t. als Dolman: 43. Steevens (Ned., Peters) 5.56.21; 45. Ottenbros (Ned., Vissers) 5.58.45; 52. Hoogerheide (Ned., Vissers) 6.16.55; 58. Benjamins (Ned., Peters); 64. Zoontjes (Ned., Pe ters); 66. Van Katwijk (Ned., Vissers) allen in dezelfde tijd: 6.16.66; 68. Beu gels (Ned) 6.16.55; 87. Janssen (Ned., De Muer) z.t.; 93. Vianen (Ned., Peters) z.t.; 100. Van der Vleuten (Ned., Vissers) z.t. Charles Grosskost (Fr., De Muer) en Eddy Peelman (Belg., Caput) staakten de strijd. Alg. klassement Algemeen klassement na de dertiende etappe: 1. Merckx (Belg., Driessens) 65.45.51; 2. Zoetemelk (Ned., Schotte) op 6.39: 3. Petterson (Zwe., Martini) op 10.42; 4. Wagtmans (Ned.. Vissers) op 11.08; 5. Van Springel (Belg., Cools) op 12.07; 6. Poulidor (Fr., Caput) op 12.35; 7. Zilioli (It., Driessens) op 12.53; 8. Gal dos (Sp., Langarica) op 13.55; 9. Pintens (Belg., Cools) op 13.55; 10. Vandenbos- sche (Belg., Albani) op 13.58; 11. Van Impe (Belg., Stablinski) op 14.01; 12. Zubero (Sp.. Langarica) op 14.18; 13. Ai- mar (Fr., Stablinski) op 15.17; 14. Hou brechts (Belg., Pezzi) op 16.02; 15. Delis le (Fr., Plaud) op 16.16; 16. Balmanion (It., Pezzi) op 17.38; 17. Vanneste (Belg., Cools) op 17.48; 18. Agostinho (Port., De Gribaldy) op 18.42; 19. Schiavon (It., Pezzi) op 18.58; 20. Gandarias (Sp., Lan garica) op 19.25; 36. Janssen (Ned., De Muer) op 40.31; 40. Van der Vleuten (Ned., Vissers) op 43.43; 44. Vianen (Ned., Peters) op 47.46; 47. Stevens (Ned., Peters) op 51.48; 74. Van Katwijk (Ned., Vissers) op 1.16.15; 80. Zoontjens (Ned., Peters) op 1.20.47; 87. Beugels (Ned., Schotte) op 1.25.41; 88. Ottenbros (Ned., Vissers) op 1.25.50; 99. Rentmees ter (Ned., Peters) op 1.48.49; 104. Benja mins (Ned., Peters) op 1.56.01: 105. Hoogerheide (Ned., Vissers) op 2.03.20. Ploegenklassement Dagploegenklassement1. Pezzi (Mere, Godefroot en Houbrechts) 17.42.26; 2 Stablinski (Van Impe, Ai- mar, Ricci) 17.45.34; 3. Langarica z.t.; 4. Driessens z.t.; 5. Albani 17.46.12: 10. Vissers (Wagtmans, Dolman, Ottenbros) 17.47.42; 14. Peters (Stevens, Benjamins, Zoontjens) 18.30.11. Algemeen ploegenklassement: 1. Driessen 192.49.38; 2. Cools 182.51.03; 3. Langarica 192.51.26; 8. Vissers 193.11.31; 14. Peters 192.47.41. Puntenklassement Puntenklassement: 1. Godefroot 159 pnt.; 2. Merckx 150 pnt.; 3. Janssen 105 pnt.; 4. Guimard 79 pnt.; 5. Basso 71 pnt.; 6. Van Rijckeghem 71 pnt.; 7. Wagtmans 51 pnt.; 8. Steevens 45 pnt.; 9. Van Springel 44 pnt.; 10. Zilioli 43 pnt. Bergklassement Algemeen bergklassement: 1. Ganda rias 69 pnt.; 2. Merckx 65 pnt.; 3. Van- denbossche 41 pnt.; 4. Gosta Petterson 39 pnt.; 5. Primo Mori 37 pnt.; 12. Wagtmans 16 pnt. GAP De tweede verpletterende ne derlaag, die Jan Janssen (30) in de Tour van 1970 te incasseren kreeg, maakte hem tot realist. Nadat de triomfatcr in de Ronde van Frankrijk van nog maar twee jaar gele den enkele tientallen minuten na de eersten in een gigantische groep van ruim v\jftig achterblijvers het eindpunt Gap had bereikt, likt hij gelaten zijn wonden. Vernederd eerst door Merckx, en la ter ver weg gehouden van de groene trui omdat alweer Merckx beslist had, dat hij Walter Godefroot steunen zou in het puntenklassement, sprak hij ten slotte gelaten: „In de bergen kom ik nu eenmaal tekort. Twee jaar geleden kon ik door mijn wilskracht nog wel bijblij ven, maar die tijd is nu blijkbaar voor bij". De grootste wegrenner, die ons land ooit heeft gekend (wereldkampioen 1964, Tourwinnaar 1968, triomfater in een imposante reeks reusachtige klas siekers) voelde het einde naderen van een carrière, die onvergetelijk zal blij ven. Gestart gistermorgen met de vage hoop op een krachtig herstel moest hij gisteren tegen de avond toegeven: „Ik had niet gedacht, dat deze etappe zo lastig zou zijn. Ik moest al vrij gauw lossen en dan kom je in alllerlei groe- ADVERTENTIE 20'50% pen te zitten, die steeds verder achter raken." Zo streed Jan Janssen een uitzichtlo ze strijd op de zes cols en tijdens de lange, uiterst bochtige afdalingen langs diepe ravijnen. Die wanhopige rit werd nog pijnlijker omdat Jan Janssen zich realiseert, dat de Bic-ploeg van de voorheen zo succesvolle wielerexpert Maurice de Muer een povere Tour rijdt. Luis Ocana, die de Ronde van Spanje won en naderhand gelanceerd was als een nieuwe vedette stierf ook duizend doden op de hete Alpentoppen. Ook hij werd meedogenloos naar achteren ge worpen. Jan Janssen kon steeds worden be schouwd als een magistrale en intelli gente knokker. Woekerend met zijn niet uitbundige talent bereikte hij ploete rend de top en werd in Franse wieier- dienst een populair en veel verdienend coureur. Nu zijn leeftijd wat zwaarder gaat wegen, miste hij de aansluiting. Hij had daarbij de niet geringe pech dat hij zijn laatste jaren als beroepswielrenner te slijten had in het milieu, waarin de vijf jaar jongere Eddy Merckx letterlijk alls bestuurt. Janssen, hardop denkend na zijn schrijnende verlies van gisteren: „De eerste plaats is toch al lang onbereik baar, dus in feite gaat het in deze Tour nergens meer om. Vooral daarom had niemand er in die grote groep van mij zin in om te knokken." Met galgenhumor constateert hij, dat hij in zijn acht jaren lange loopbaan nog nooit in een groep verzeild was geraakt, die de achterstand zo onrustbarend snel zag groeien. „Éen heel aparte beleve nis", glimlachte hij flauw. „Als je dat eens een keer meemaakt, weet je niet wat je overkomt. Zodra er een renner even probeerde weg te lo pen, steeg er een gejoel op alsof er een stelletje kwajongens aan het fietsen was." Jan Janssen evenwel is te eerzuchtig om een dergelijk ervaring werkelijk grappig te vinden. Hij blijft speuren naar een kansje om in deze Tour, die hij dertien dagen te voren bruisend van strijdlust begonnen was, alsnog een etappe te winnen. Want hij heeft zich nog niet bij zijn nederlaag neergelegd. Als hij de feiten van de dag op een rijtje zet constateert hij: „Aan mijn leeftijd kan het toch niet alleen liggen. Poulidor is 35 jaar en toch hoeft hij in de bergen niet te lossen." Ever Veer incorrect aan, waarna hij het water moest verlaten. Precies zestien seconden later schoot Piet Reedijk raak: 4-5. Met nog iets meer dan vijf minuten zuivere speeltijd was er dus weer hoop. Maar toen achtereenvolgens Spijker en Selbeek kort na elkaar de, kant op wer den gestuurd gaf niemand nog iets voor de Nederlandse kansen. Nederland had geluk. Even voor het einde moest de Spaanse verdediger So- ler voor een overtreding het water uit en was Spijker inmiddels weer terugge keerd. In het veld waren beide partijen weer gelijk. Vlak voor tijd verhief Mart Bras zich hoog uit het water, waarna hij hard inschoor: 5-5. Aanvankelijk speelden de Spanjaar den duidelijk intelligenter dan de Ne derlanders, Juan Runio, de Spaanse spelverdeler, dreef zijn medespelers zo goed in de richting van het door Rudi Misdorp niet zo sterk verdedigde Ne derlandse doel. dat er snel doelpunten moesten vallen. Soler, Canovas, Jane (twee-maal) en Rubio zelf, brachten de Spaanse zege binnen bereik. Nederland stelde daar aanvankelijk slechts drie treffers, van Veer, Reedijk en Bras te genover. In het duel met West-Duits- land kon de Nederlandse formatie haar eerder getoonde vorm uit de voorgaande wedstrijden niet benaderen. Er werd zwak geschoten, terwijl er van enig ploegverband nauwelijks sprake was De conditioneel sterke Westduitsers hadden dan ook weinig moeite om een voorsprong van 40 te nemen, voor Selbeek de Nederlandse eer redde. In de laatste minuut scoorde West-Duits- land nog twee keer. Hongerije-Italië werd ontsierd door een grove overtreding van de Italiaan Bela Szeri. Hij sloeg~een tegenstander in het gezicht en moest voor de reste rende tijd het water uit. De Italianen wonnen uiteindelijk toch. Tachtig se conden voor het einde tilde Di Fiori zijn ploeg naar 43. Eerder op de dag had West-Duitsland nog voor sensatie gezorgd, met een ver rassende overwinning van 76 op de Russische selectie. Overige uitslagen finalepoule: Italië - Rusland 57, Spanje - Hongarie 44. Uitslagen verliezersronde: België - En geland 39, Polen - Tsjechoslowakije 3—7. Stand finalepoule: West-Duitsland Spanje Rusland Hongarije Italië Nederland 1 0 2 0 15—9 11—10 14—13 10—11 10—12 8—13 DEN HAAG De Sportcommissie van de KNWU heeft in overleg met de coach, de heer Middelink, twaalf ama teurs geselecteerd, waaruit de wegploeg voor de wereldkampioenschappen in Engeland zal worden gekozen. Uit deze ploeg worden later acht man definitief aangewezen, die Nederland zullen ver tegenwoordigen. De twaalf kandidaten zijn: Wim Bravenboer (Rotterdam), Cornelis Koeken (Achtmaal), Fedor den Hertog (Ermelo);, Popke Oosterhof (Eelde), Matthijs de Koning (Scherpen- zeel), Cornelis Priem (Goes), Henk Nieuwkamp (Borne), Tino Tabak (Eg- mond aan Zee), Henk Kuiper (Dene kamp), Frits Schur (Hoogezand), Ad Duyker (Beverwijk) en Jo van Pol (Montfoort). NEWPORT John Newcombe en Ken Rosewall, de finalisten van Wim bledon, hebben zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi van Newport in Wales. De voornaamste uitslagen zijn: Heren-enkelspel: kwartfinales: Ken Rosewall (Austr)Mark Cox (GB) 10-8, 9-7; John Newcombe (Austr)Gerald Bettrick (GB) 9-7, 6-3; Nicola Pilic (Zsl) —Cliff Drysdale (ZA) 6-1, 2-6, 6-4; Owen Davidson (Austr)Roger Taylor (GB) 6-3, 8-6. Dames-enkelspel: Kwartfinales: Pat ty Hogan (VS)Ann Jones (GB) 7-5, 0- 3; Evonne Goolagong (Austr)Laura Rossouw (ZA) 6-4, 6-0.

De Vallei | 1970 | | pagina 13