Opluchting na stortbuien: Boswachter hoopt op een nat weekeinde INTOCHT DER DAPPEREN Begroeiing in bochten kan geld én levens kosten KERKDIENSTEN Boeren nu op de hoogte: indeling BOUWPERCELEN TER BESCHERMING VAN „VORMINGSWERK IN DIRECT VERBAND MET PERSONEELSBELEID" 'T LANDELIJK GEBIED Evert Smit won tijdktim CHEVROLET kom eens praten! dé makers van kleine sigaren Bromfietser in ziekenhuis Schietnieuws ^3 HORLOGERIE \Jj^/ VAN MANEN Stichting nieuwe bedrijven is vrijwel uitgesloten Kerkewgk UI, telefoon 08385-19140 VEENENDAAL. WIELRENNEN KORFBAL 77121 Uyftuéy de tyrt! n Klein jubileum" van S.V.B. GOEDE WEG ORTHODOX MARKTEN VERDWIJNEN NADENKEN ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 10 JULI 1970 «MM HENEN Na de buien van gis termiddag troffen we gister avond boswachter Haalboom van het uitgestrekte landgoed „Remmer stein" bijzonder opgelucht. „Wat ben ik blij dat de bossen weer afgekoeld zijn. Je zit voortdurend in grote spanning met langdurig mooi weer. Het bos wordt zo droog als kurk. Je ben elke dag weer opgelucht als de avond valt er niks is gebeurd Voor de heer Haalboom en de zij nen betekent grote droogte in de bossen veel extra werk. Naast de dagelijkse werkzaamheden moet er regelmatig patrouille worden gere den. Zaterdag en zondag is het thuis blijven geblazen. De telefoon moet voortdurend bewaakt blyven. want .je kunt niet weten. ,.ln het bos praat ik veel met de mensen die daar vertoeven. De mees ten hebben nu wel door dat je niet moet roken, maar toch kom je er nog wel tegen met een brandende si gaar of sigaret in de mond. Eén keer trof ik iemand, die had een yoghurt - flesje met water erin bij zich staan voor eventualiteiten! Het grootste gevaar vind ik de peuk, die bran dend uit een auto wordt gegooid. De hoofdwegen door het bos hebben dan ook constant de grootste aan dacht". Dc boswachter van „Remmerstein" wil per se niet hebben dat militairen in de bossen bij grote droogte oefe nen met explosieven. „Ik ben al eens naar een commandant gestapt om het te sommeren ermee op te houden en dan werd er ook direct gestopt". Vol lof is de heer Haalboom over de brandweerkorpsen van Rhenen. Achterberg en Eist. „Je hoeft maar te kikken en ze zijn er", zegt hij en thousiast. „Dat zijn fijne kerels, die weten wal voor gevaren er op de loer liggen wanneer niet direct wordt ingegrepen". En hoe is het met de dieren ge steld tijdens een periode van grote droogte? „We hebben op twee plek ken drinkplaatsen. Dat is dc Leem kuil, waar altijd water staat, al is het wel eens laag én de vijver op .Remmerstein". Neen, de dieren en de vogels komen wat dat betreft niets tekort. De reeën komen ook re gelmatig drinken en behoeven dtis niet van dorst om te komen. Die hebben veel meer last van passeren de auto's. Op de Oude Veense grind weg kwamen «r onlangs nog drie om, een moeder werd doodgereden met één kalfje en het andere vond ik later dood in de buurt, helemaal verteerd. Als je dat meemaakt wordt je er koud van. De auto is de groot ste vijand geworden van de reeën. Afgeschoten worden ze praktisch niet meer, dat is wel voorbij". De heer Haalboom hoopt, dat hel nog even vochtig blijft. ..Elke bos wachter is blij een weekeinde tege- moét te gaan zonder brandgevaar voor zijn bossen. Niet alleen haalt d'at de spanning weg, maar je kunt ook weer even op verhaal komen". De uitkijkpost van de bosbrand- weer op hotel ..De Koerheuvel" wordt tegenwoordig bemand met va kantiehulpen. De commandant van de brandweer, de heer J. Meijer is buitengewoon tevreden over deze jongens, die hun taak bijzonder se rieus opvatten. „Laatst gaven ze een melding door van rookontwikkeling ergens bij een villa aan dc rand van het bos. Toen we een onderzoek instelden bleek er een familiefeest te zijn. terwijl men op het terras van de villa een barbe cue stookte. Dat kon dus helemaal geen kwaad, maar het was van de jeugdige uitkijkdienst tóch wel heel erg attent. Beter loos alarm dan te laat bij een brand", aldus de heer Meijer, die ook verheugd was dat het tot nu toe allemaal zo is meege vallen met de bosbranden in de rijk- beboste omgeving van Rhenen. ADVERTENTIE Het gaat geweldig met de k*e«*e stgafen van Panter. Er worden er steeds meer verkocht over de gehele wereld En dat houdt weer in dat er steeds meer moeten worden gemaakt Groei en uitbreiding zijn bij ons niet van de lucht. Als je jong bent - jongen of meisje doe je er verstandig aan eens te komen praten met onze heer Van de Weerdhol Hij zal je graag ontvangen en je ahes vertellen over het salaris, de gratificatie en de zekerheid van werken bij Panter. Kom gauw eens fangs. AMERONGEN Als onderdeel van de avond-competitie van r. en t.c. „Amersfoort" werd op de Amerongense Berg een tjjdklim gehouden, waaraan door 20 renners werd deelgenomen. De snelste renner over het geheel was Evert Smit, die als enige beneden de 5 minuten kwam. Litslagen amateurs: Joop van Beek (Putten) 5,00; Wout van Eede (Voorthui zen) 5,07; Jan Sandbrink (A'foort) 5,18; Gerrit Heuveling (Bunschoten; 5,29. Adspiranten: Hans Badenbroek (A'foort) 5,32; Cees Roeloffs (A'foort) 6,10. A-jeugd: Dick Willigenburg (Leus den) 5,42; Wout Lensing (Sch'zeel) 6,12; Dirk-Jan Kuijpers (Leusden) 6,19; Bert v. Schaik (Sch'zeel) 6,48. Nieuwelingen: Evert Smit (A'foort) 4,58,5; Peter Kuijpers (Leusden) 5,01; Adrie Spelt (Lunteren) 5,04; Cor Nij- hoff (Maarn) 5,08; Hans Marcus (Eder- veen) 5,09; Jan Zwaagman (Barneveld) 5.13; Johan Ossendrijver (Achterveld) 5.23; Bert Sandbrink (A'foort) 5,30; Harry Brouwer (A'foort) 5,31; Joop Pa- Schedag (A'foort) 5,41. In de Ronde van Siebengewald wist Wim Peter de le prijs te winnen bij de nieuwelingen; Jan Zwaagman werd 4e. VEENENDAAL De laatste iag van de Veenendaalse jeugdvier- daagse mag dan deels een water ballet zijn geworden, niet minder dan een 430 kinderen hebben de route weten le volbrengen. In de ochtenduren konden de kinderen deelnemen aan een groots opgezet Indianenspel, dat werd ge houden op het braakliggende ter rein bij de Helling. )ndanks de stortbui, verzamelden honderden wandelaartjes zich gis teravond in het Stadspark aan de J inneweide, waar bloemen en mu ziekkorpsen hen opwachtten. „Ce cilia" en de Scheepjeswolharraonie begeleidden de groep naar het jeugdgebouw „De Instuif', waar aan iedere deelnemer een medaille werd uitgereikt. Dat de laatste loodjes wel wal zwaarder wogen dan in voorgaande dagen, bleek wel uit de enorme stortbui die de deelnemers aan de wandelmars verraste. RHENEN Gisteravond vond op de hoek Bantuinweg-Zandheuvelstraat een aanrijding plaats tussen een uit Rhenen afkomstige bromfietser en een bestel auto. De bromfietser, die uit het voor alle verkeer afgesloten Molenwegje kwam naast het voormalige Telders- huis, verleende geen voorrang aan de bestelauto. De chauffeur van deze auto remde nog wel uit alle macht maar kon de man niet meer ontwijken. Hij tikte hem nog net met de achterkant van de wagen omver. De onfortuinlijke brom fietser moest per ambulance naar het ziekenhuis worden overgebracht. RHENEN ln bochten van wegen, waar hoog opgaande begroeiing voor komt, kunnen ernstige verkeersonge vallen voorkomen en het is zeker niet denkbeeldig dat daarbij slachtoffers zouden kunnen vallen. In de algemene politieverordening van de gemeente Rhenen komt in dit opzicht een ver bodsbepaling voor. Men is dus straf baar wanneer men de begroeiing niet zodanig kort houdt, dat er uitzicht blijft voor de weggebruikers. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging behaal den met geweer op 100 meter op de bui tenbaan deze week de volgende resulta ten: J. ten Broek 96; A. Valkenburg 95; A. C. van Dusschoten 93; H. Pater 93; M. Berendse 93; A. ter Burg 92; T. Rusten- hoven 92; W. v. Wessel 92; P. ter Burg 91; J. la Bastide 90; H. v. Ginkel 89; H. W. Navest 88; R. v. d. Burgt 88; A. v. Eist 88; G. Geskes 88; J. Overeem 87; P. v. Engelenburg 87; J. Visser 87; A. v. Gard eren 87; J. Koot 85; J. Koudijs 84; H. Berendse 84; A. Blanken 83; T. Val kenburg 81; A. J. Bookelmann 81; W. Klumpenaar 80; H. Methorst jr. 78; C. P. Hoytema van Konijnenburg 76 en J. v. Eist 74. ADVERTENTIE Zondag 12 juli 1970 Ned. Herv. Kerk Oude Kerk: 9.30 u„ ds, Bouman, Kat wijk aan Zee; 17.00 u. ds. P. van Vliet, Waddinxveen. .Julianakerk: 9.30 u. ds. P. Vermaat, Vlaardingen; 17.00 u. ds. P. Alblas, Huizen. Vredeskerk: 9.00 u, en 10.30 u. ds. A. Vroegindeweij: 17.00 u. ds. A. Vroeg- indeweij. Sionskerk: 9.30 u. ds. J. den Besten, Huizen; 17.00 u. ds. T. Bouman, Kat wijk aan Zee. Poortkerk: 10.30 u. ds. D. van Vliet, Waddinxveen; 18.30 u. ds. A. Vroegin deweij. Bejaardencentrum: 9.00 u. ds. D. van Vliet, Waddinxveen. Veeneind: 15.00 u. dhr. J. M. Meijer. Dijkstraat: 14.45 u. dhr. J. Beusekom. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 u. ds. Van Heerden; 17.30 u. ds. Heijboer. Geref. Kerk: Brugkerk: 8.30 u. en 10.00 u. de heer Petter; 17.00 u. ds. Ytsma. Petrakerk: 9.30 u. ds. Ytsma en 17.00 uur de heer Petter. Geref. kerk (Vrftgem.): Poortkerk: 9.00 en 16.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 uur ds. Bies- ma. Pniëlkerk: 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 u. en 18.30 u. leesdienst. 15 juli, 19.30 uur: ds. M. van Beek. Bed. H. Doop. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 u. en 17.00 u. leesdienst; 14 juli stud. J. M. Kleppe (Capelle a.d. IJssel). R.-K. Kerk: Salvatorkerk; zaterdag 18.45 u. en zondag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk: 8.00 u. en 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssa menkomst en 19.30 u. Verlossingssa menkomst. Jehova's Getuigen: zond. 9.30 uur: Openbare Vergadering; 10.30 u.: Wachttorenstudie; dinsdag 19.30 uur: Theocr. bedieningsschool; 20.30 u.: Dienstvergadering. Bijeenkomsten worden gehouden in NV V-gebouw in Tuinstr. RHENEN Herv. Kerk: 9.00 u. ds. L. Brasser, Voorthui zen. Geref. Kerk: (Van een onzer verslaggevers) EENENDAAL „Een getuig- sift van de Stichting Vorming Be- dsjeugd betekende vroeger niet veel, d dat papiertje heeft nu aan waar- dewonnen". „Het vormingswerk •v in direct verband met het pcr- sclsbeleid van een bedrijf' en „U si als een kritische jeugd uw bedrijf vn binnen", t zijn slechts enkele uitspraken veerschillende sprekers die gister- mg in de brandweerkazerne acte dtsence gaven op een bijeenkomst, wp de Stichting Vorming Bedrijfs- jcop ietwat feestelijke wijze aan 2(sisten het getuigschrift van een 2-3-jarige cursus overhandigde. deze diploma-uitreiking was naiet voltallige bestuur en de lei- diin de stichting een groot aantal vciwoordigers uit het plaatselijke beleven aanwezig. leses van de Stichting Vorming Beeugd, drs. W. F. Frederikse (di)- van de Scheepjeswolfabrie- kei>moreerde in zijn openings- spejt de stichting duidelijk op de soeg is> ondanks het feit dat men no^over een nieuw gebouw kan be sn, een nieuwe ruimte die stridzagelijk wordt nu het aantal curin de naaste toekomst sterk wolgroot als gevolg van het voor wat arbeidsverbod dat dezer da gengenomen. - t dat we echter in het cur sus; -'72 het nieuwe gebouw kun- nencken". aldus de heer Frede- riks Vervolgens wees hij nog eens uitvoe rig op de „kolossale" veranderingen die in de maatschappij en in het bedrijfs leven plaatshebben en hij gaf de jeugd daarbij de wijze raad om wanneer men iets overweegt volstrekt niet ondoordacht te handelen maar beslagen ten ijs te komen. De personeelschef van Ritmeester, de heer v.d. Meer, hield een orthodox preekje (zoals hij het zelf betitelde) dat hij besloot met uitvoerige felicitaties aan het adres van bestuur en leiding van de SVB, de bedrijven en de cursis ten. Cursist Gerard Heddema sprak hierna een dankwoord namens alle pu pillen van de SVB. Het officiële gedeelte werd besloten door directeur J. C. Visser, die zich bij zonder verheugd toonde over het feit dat het bedrjfsleven steeds meer ver trouwen gaat stellen in zijn instituut. „Ik zou een beroep willen doen op alle bedrijven om eens te onderzoeken wat men allemaal met ons vormingswerk kan Joen", aldus de heer Visser die als bijzonderheid nog opmerkte dat het de tiende diploma-uitreiking was van de SVB in Veenendaal. „Een klein jubi leum dus." De volgende cursisten ontvingen gis termiddag het getuigschrift: Gerard Heddema, Steven van Roekei, Frieda van de Bovenkamp, Ria van In- gen, Betsy van Ingen, Riek van Soest, Marssiana Peters, Christine van Zetten, Willy Edeling, Betsy Jansen, Ans v. d. Broek. Corrie van Ommeren, Maria Stam, Gerry Roelofsen, Corrie de Jong, Ludy Ploeg. Rika Bos, Ans Mulder, Elly Vos. Jan Janssen. Jannek van Zanten. Ria Hendriksen, Elly Diteweg, Willem van Ravenswaay. Nico van Veenendaal en Rik Diepeveen. Op de foto: drs. Fredrikse reikt de ge tuigschriften uit. VEENENDAAL Door het samen gaan van de Koninklijke Nederlandse korfbal Bond (KNKB) en de Christelij ke korfbal Bond (CKB) dragen de com petitie-indelingen voor het seizoen '70- 71 een geheel nieuw karakter. Het eerste twaalftal van de Veenen daalse korfbalvereniging SKF ontmoet in de tweede klasse een zeer groot aan tal onbekende ploegen en hetzelfde geldt voor SKF 2 en 3, welke formaties zijn ondergebracht in respectievelijk de eer ste klasse B Midden-Nederland en de tweede klasse D Midden-Nederland. Prognoses voor de nieuwe competitie zijn dan ook moeilijk geven. Wel is het zeker dat de reserve-twaalftallen van SKF het zeer zwaar te verduren krij gen. De competitie-indeling voor de eerste drie edities van SKF luiden als volgt: 2e klasse KNKB: DALTO (Drieber gen); DSV (Bussum); DVS (Utrecht); MIK (Amsterdam); ODIK (Barneveld); SKF (Veenendaal): THOR (Harrnelen); Vlug Vaardig (R'dam); ZKC (Zaan dam). le klasse B NI Ndl.: Arena (Rhe nen); Desto 2 (Utrecht); Dindoa 1 (Er- melo); DWS 1 (Kootw. broek); Fiducia 1 (Vleuten); Meeuwen 1 (Putten); ODIK 2 (Barneveld); SKF 2 (Veenendaal); Spar ta 1 (Nijkerk). 3de klasse M.Ndl. afd. D: Arena 2 (Rhenen); Dalto 2 (Driebergen); Doorn 2 (Doorn); Hemur-Enge 1 (Amerongen); Kesteren 1 (Kesteren); KVO 1 (Soester- berg); SGV 2 (Culemborg); SKF 3 (Vee nendaal). SCHERPENZEEL. 8 juli 1970 Eier markt: aanvoer ca. 800.000 stuks; handel vlug. Prijzen: kippeëieren ƒ11,00— ƒ12,25; henneëieren 9,00—10,50. Alles per 100 stuks. VEENENDAAL Slechts in uitzonderingsgevallen zal nog toestemming worden gegeven om in het landelijke gebied van de gemeente Veenendaal nieuwp agrarische bedrijven te stichten, zodra het nieuwe bestemmingsplan voor die gronden is be krachtigd. De bestaande agrarischs bedrijven zullen zgn. „bouwpercelen" krijgen toegewezen, die de grens aangeven, waarbinnen van geval tot geval schuren, stal len e.d. op eigen grond mogen worden gebouwd. Deze en andere blikken in de toe komst werden donderdagavond gegund aan een honderdtal boeren, die in De Ko renbeurs de gemeentelijke voorlichting aanhoorden. ten en hekken, moeten aanhouden. Het ontstaan van nieuwe bedrijven zal in de toekomst uitgesloten zijn. Uit zonderingsgebieden zijn in dit opzifht gelegen ten oosten van de Polderweg, bij de Middelbuurtseweg en ten noor den van de Rijksweg in de omgeving van de Nieuweweg. Ten noorden van de Rijksweg wordt wel de mogelijkheid gelaten tot vestiging van bijzondere agrarische bedrijven, zoals veredelings- en vermeerderingsbedrijven en meste- rijen. Ten westen van de Rondweg is nieuwe vestiging echter geheel uitgeslo ten. ADVERTENTIE Veenendaal beschikt momenteel nog over drie verschillende bestemmings plannen voor zijn buitengebied, met on derling afwijkende voorschriften voor bebouwing. Wethouder Ant. de Ruiter die de bijeenkomst leidde, zei dat deze situatie historisch is gegroeid, en noem de een en ander een vervelende zaak, die nu eindelijk eens uit de wereld moet worden geholpen. Het gemeente bestuur is er bovendien toe verplicht, ingevolge de nieuwe wetgeving op de ruimtelijke ordening. Het hoofd van de afdeling Stadsont wikkeling, ir. T. Meijer gaf een over zicht van het toekomstbeeld van Vee- nendaals buitengebieden. Om te begin nen memoreerde hij nog eens dat de boeren uit Dragonder-Noord moeten verdwijnen, omdat daar een hele nieu we woonwijk komt. In 't kader van het nieuwe plan blijft dit gebied geheel buiten beschouwing, evenals de strook ten noorden van de begraafplaats bekend als „De Ven del" die gereserveerd wordt voor de doortrekking van de Rondweg-West. Voorts zijn er twee gebieden in het noordelijk deel der gemeente, ten oos ten en ten westen van De Vendel, en één in het zuidelijke gedeelte, die wel in het plan worden ingepast, maar nog zeker vijf jaren het domein van de boer zal blijven, ofschoon bedrijfsver- groting daar niet meer wordt toege staan. In dezelfde sfeer bevinden zich ge bieden bij de Dijkstraat, de Middel buurtseweg en ten noorden van de Pol derweg, die nog zeker tot 1985 van een agrarische bestemming verzekerd zijn. De heer Meijer bond zijn agrarisch gehoor op het hart dat de regeling met de bouwpercelen gericht is op zo volle dig mogelijke ontplooiingsmogelijkhe den, en op bescherming van het agrari sche gebied tegen „indringers", waaron der hij rijke mensen uit de grote stad, die een bungalowtje willen bouwen, zei te verstaan. Hij deelde mee dat de boeren bezoek krijgen van vertegenwoordigers van de gemeente in gezelschap van mensen die verstand hebben van het agrarische be drijf, om na te gaan wie voor toewij zing van een bouwperceel in aanmer king komt. In de eerste plaats wordt bij die beoordeling gelet of men wel met een boerenbedrijf in de ware zin van het woord te doen heeft, en bijvoor beeld niet met een elders werkende persoon, die bij wijze van bijverdienste varkens houdt. Als de bouwpercelen zijn vastgesteld, komen allerlei oude bepalingen te ver vallen. De boer mag binnen zijn perceel als 't ware bouwen wat hij wil, zonder zich druk te maken over maximum toe gestane oppervlakte enz. Voor de afme tingen van een bouwperceel, wordt niet in eerste instantie gelet op de grootte van het bedrijf in z'n geheel, aldus de heer Meijer. Hij raadde de boeren aan vast te gaan nadenken hoe groot zij hun bouw perceel wensen, waarbij zij zoveel mo gelijk de natuurlijke grenzen, zoals slo- Even leek het of de voorlichting voor de agrariërs in De Korenbeurs zou ontaarden in bekvechten tegen de bierkaai. In de broeiende hitte zaten de boeren dicht opeen gepakt, toen bleek dat ir. Meijer's stemge luid niet toereikend was om het hele gehoor te bestrijken. Het gezelschap schoof nog dichter naar voren om meer te kunnen horen, maar nog was er iemand die vond dat Meijer „z'n bek maar eens wat verder open moest trekken". De heer Meijer ver zekerde hem dat hij werkelijk een mond had, en vervolgde zijn be toog. Na drie woorden interrumpeer de de man opnieuw, nu met kwa kende geluiden, tot grote ergernis van wethouder Ant. de Ruiter. Hij maakte hem zondermeer duidelijk dat hij het op prijs zou stellen wan neer hij de vergadering zou verlaten, als hij niet netjes stil bleef. De rest van de avond verliep tamelijk rus tig, ook bij het vragen stellen. Voor de beantwoording waren ook aanwe zig de heer De Kruijff (chef Be stuurszaken), en de heer G. C. v. Stuyvenberg, (directeur Gemeente werken). Zó rustig verliep de avond, dat Ant. de Ruiter er in zijn slot woord z'n waardering voor uitsprak. Hij noemde het een unicum, omdat bij kennelijk meer heibel had ver wacht, en zéker een hardnekkiger spraakwaterval, dan deze, die al om tien uur kwam droog te liggen. 10.00 u. ds. J. C. Jonkers, Renswoude; 17.00 u. ds. Goldschmedding. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u« leesdienst; wo. II juli, 19.00 u. ds. Kamp. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 17.30 u. ds. Snoep, Vlissingen; wo. 15 juli, 19.30 ur ds. De Ridder, Nunspeet. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. mej. C E. Jolles, Soest. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. P. van Strien; 18.30 u. ds. A. van Asselt, Dordrecht. Vrij Evang. Gem.: 10.30 u. de heer F. J. Nijkamp, Utrecht. Dienst wordt gehouden in Veren.geb. aan Molenweg. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur de heer B. Roest. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst in noodge bouw aan Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 9.15 u. bed. H. Mis in Veren.gebouw aan Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 u. dhr. J. Schinkels hock, Kampen. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. J. Boezer, Eethen; 18.30 u. ds. JBoezer. Eethen. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur ds. Van Beek. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. Westland, Meteren; 18.30 u. ds. Mulder, Amersfoort. Geref. Kerk: 9.45 u. ds. J. C. Jonkers. Henswoude; 18.30 u. ds. Goldschmedding, Rhenen. Camping „De Lucht": 11.30 u. dienst verzorgd door Herv. Kerk. R.-K. Kerk: 18.45 u. dienst wordt gehouden in Ge ref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. Van Viegen, Amerongen. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Geni.: 9.30 en 15.00 u. leesdienst AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. J. van Noord; 18.30 u. ds. W. Visée, Geldermalsen. „De Uithof": Geen jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. A.M. de Hoog. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. S. A. J. F. Doets, Leer- sum. OVERBERG Ned Herv. Kerk: 10.00 u. kand. Gijsbertsen, Wouden berg; 18.30 u. ds. P. Noordmans, Ben schop. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. W. Mulder. Amersfoort; 18.00 u. ds. Scherpenzeel, Nieuwveen. VEENENDAAL De dienst door de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen door de arts H. E. G. Pi lon, Kerkewijk 82, telefoon 12481. De ,dienst voor de artsen N. Rijlaarsdam, J. Schilperoort. J. J. Verschoot wordt waargenomen door J. Schilperoort, Ker kewijk 40, telefoon 12134. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 12123. Wijkverpleging: zr. Vreeman, Grote Pekken 240. tel. 10360. Tandartsen, Veenendaal en Rhenen: voor spoedgevallen bellen 08385-19049. RHENEN Artsen: za. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. zo. dr. Rienstra, Heren straat 63, lel. 2577. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apo theek in Wageningen. AMERONGEN, ELST. LEERSUM Arts: dr. Ossendorp, Holleweg 2, Ame rongen, tel. 03434-1678. Wijkverpleging: tot za. 12 uur: zr. Mos terd, Mr. Bosweg 9, Leersum, tel. 03434-1423. Voor Amerongen en Leersum: zr. Schreuder, Kon. Wilhelminaweg 65, Amerongen, tel. 03434-1576. SCHERPENZEEL. WOUDENBERG Arts: dr. Backer, Stationsweg 6, Wou denberg, tel. 03498-1330 EDERVEEN, RENSWOUDE. DE KLOMP Arts: dr. Th. S. ter Velde, Oude Holle- weg 4, Renswoude, tel. 08387-450. MIDDEN BETUWE OPHEUSDEN De praktijken van de doktoren Bud- dingh, Jonker en Van Silfhout worden waargenomen door dr. Tromp in Do- dewaard, tel. 08885-213. Wijkverpleging: zr. Budding, Dode- waard, tel. 08885-1218. KESTEREN De praktijken van de doktoren Guépin, Keur en Van der Veen worden waar genomen door dr. Eikelenboom in Ochten, tel. 03444-220. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Molen dam in Ochten, tel. 03444-2ê*

De Vallei | 1970 | | pagina 5