TERZAKE Veel geld voor zeven scholen Buitenlandse reis was er vroeger niet bij WAARgddn we heen? Trottoirs komen aan Dijkstraat 'N KWESTIE VAN (VER-) STAND „Wie is wie" in commissies bij Provincie Jean Langlais concerteert in Oude Kerk 11078 Vier weken vakantie in heel jaar Alles over vreemde landen wist je van de meester Krediet voor opknappen lege school Deken Otten begraven Tractor ramt personenauto Belt Padvindsters lastig gevallen Wedvluchten „De Instuif Uit de oude doos door I Rik Valkenburg j Naar achteren Stok Drie weken BURGERLIJKE STAND ZATERDA® II JULI 1970 VEENENPAAL Een kwestie van stand, zou een aardige betiteling zijn bij de constatering hoeveel verschil in waarde zich kan voordoen, als een ge meentebestuur tot koop of verkoop van grondpercelen en huizen wil besluiten. In de raadsvergadering van donderdag 16 juli gaat dat heel duidelijk spelen. Allereerst is er een voorstel om een vijftal tamelijk vervallen en bejaarde pandjes in de Achterkerkstraat te ko pen de even nummers van 64 tot en met 74 die voor het merendeel al on bewoonbaar zijn verklaard. Eén van die pandjes is overigens al eerder in de raad ter sprake geweest. KVP'er Hen driks had er sex-orgieën gesignaleerd, en daarmee liet hij vlak voor de ver kiezingen van 3 juni flinke wolken stof opwaaien. Toen die waren opgetrokken werd een „verkiezings-affiche" zicht baar, dat aan de Kerkewijk kennelijk was opgeplakt door jeugdige personen, die het niet helemaal eens waren met des raadslids bemoeiingen en dat tame lijk ongegeneerd meedeelden. 't Is nu verleden tijd en de gemoede ren zijn weer wat tot bedaren gekomen. De gemeente wil het hele rijtje huizen nu kopen, en er is al een prijs overeen gekomen van totaal 500,- (vijfhon derd gulden) ,met de Parochiële Caritas Instelling „Raad en Daad", die voor deze woningen een recht van opstal had. Dat recht is in de koop inbegrepen. De pandjes wil de gemeente hebben om de strook te completeren, die zij ver wierf door de transactie met de KVSW. In schril contrast met dit bedragje staat de somma van driehonderddui zend gulden, die in een ander raads voorstel wordt genoemd als prijs van perceeltjes die liggen op de plek waar het voormalige kantoor van Gemeente werken was gevestigd aan de Hoofd straat en waar nu een tijdelijke passage is naar de Tuinstraat, Momenteel staat er o.a. de informatie-caravan van de VW. De prijs wordt genoemd, omdat het voorstel wil dat aan een meneer B. Bos in Ederveen het recht van koop van die perceeltjes wordt gegund. Het gaat om in totaal 1316 vierkante meter. Eén me ter moet dus ruim 227 kosten. Een kwestie van stand natuurlijk, daar aan de zakelijke Hoofdstraat, met uitzicht op het nieuwe winkelcentrum, en ook een kwestie van verstand. Dat lijkt tenminste aannemelijk, als men weet dat de Ederveense heer Bos achttienduizend gulden per jaar als op tie-vergoeding op tafel moet brengen. Zijn rechten kan hij dan laten gelden van september van dit jaar tot eind au gustus 1971. RHENEN Het actiecentrum Rhe- nen-Elst van de Politieke Partij Radi- kalen heeft, na de onlangs gehouden Statenverkiezingen, de namen bekend gemaakt van de voor de PPR zitting hebbende statenleden in de diverse commissies uit de Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht. Het eerstgenoemde lid is voorzitter van de commissie en feitelijk provin ciaal minister. De tweede naam geeft zijn plaatsvervanger aan. In beide ge vallen werken beide gedeputeerden samen. Financieel beheer der provincie: jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein (CHU) C. H. Letschert (PAK). Personeelszaken provincie (incl. I.Z.R); ir. F. N. Sikkes (KVP) C. H. Let schert (PAK). Bestuurlijke indeling: jhr. mr. De Geer van Oüdegein (CHU) jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (VVD). Ruimtelijke ordening en volkshuis vesting: mr. W. R. van der Sluis (ARP) C. H. Letschert (PAK). Sport, recreatie en natuurbescher ming: ir. F. N. Sikkes (KVP) mr. W. R. van der Sluis (ARP). Volksgezondheid: mevr. U. Tellegen- Veldstra (PAK) jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (WD). Maatschappelijk werk: mevr. U. Tel- legen-Veldstra (PAK) jhr. mr. L. E. de Geer v. Oudegein (OHU). Culturele zaken en volksontwikke ling: mevr. U, Tellegen- Veldstra (PAK) mr. W. R. van der Sluis (ARP). Onderwijs en studietoelage: ir, F. N. Sikkes (KVP) mevr. U. Tefllegen-Veld- stra (PAK). Waterschappen, boezem-beheerjhr. mr. De Geer van Oudegein (CHU) jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (VVD). Ont grondingen: jhr. mr. F, F. Hooft Graafland (VVD) ir. F. N. Sikkes (KVP). Wegen, verkeer en vervoer: C. H. Let schert (PAK) jhr. mr. De Geer van Ou degein (CHU). Ruilverkaveling: C. H. Letschert (PAK) ir. F. N. Sikkes (KVP). Landbouw: ir. F, N, Sikkes (KVP) jhr. mr. De Geer van Oudegein (CHU). Economische zaken en werkgelegen heid: C. H. Letschert (PAK) jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (VVD). Drinkwater- en energievoorziening: ir, F. N. Sikkes (KVP) jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (WD). Toezicht gemeentefinanciën, incl. gem. belastingen en gem. rechtspositie regelingen: jhr. mr. F. F. Hooft Graaf land (VVD) jhr. mr. De Geer van Oude gein (CHU). Toezicht ex. art. 228 der Gemeente wet: jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (WD) jhr. mr. De Geer van Oudegein (CHU). Toezicht gemeentelijke strafverorde ningen: jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (WD) jhr. mr. De Geer van Oudegein (CHU). Overige onderwerpen (o.a. Algemene Bijstandswet, Woonruimtewet, Drank en horecawet en vervoerswetgeving: jhr. mr, F. F. Hooft Graafland (WD) mevr. U. Tellegen-Veldstra (PAK). Milieuhygiëne (bestrijding water- bo dem- en luchtverontreiniging incl. vuil- verwijdering: jhr. mr. F. F. Hooft Graafland (VVD) ir. F. N. Sikkes, (KVP). VEENENDAAL Vrijdagmorgen in alle vroegte raakte de auto van de Vee- nendaler J. C. N. zwaar beschadigd, toen een landbouwtrekker er tegen aan reed. De auto stond aan de Kerkewijk geparkeerd. De tractor werd bestuurd door M. F. uit Opheusden. Hij hield te veel rechts, waardoor het achterwiel van zijn voertuig vat kreeg op de per sonenauto. Van deze laatste is het ken tekenbewijs door de politie ingenomen. EDE De wereldvermaarde blinde orgelmeester Jean Langlais uit Parijs geeft ook dit jaar weer een drietal or gelconcerten in Nederland, Hij concer teert in Katwijk, Gouda en Ede; het co mité orgelconcerten Ede is bijzonder blij dat deze grote kunstenaar voor de derde maal op het prachtige orgel van de Oude Kerk gaat spelen. Het concert vindt plaats in de serie zomeravond-or gelbespelingen op de woensdagen in de maanden juli en augustus. Langlais speelt woensdagavond 15 juli. Het programma bestaat dit keer uit romantische en moderne orgelwerken alsmede natuurlijk een improvisatie over een op te geven thema. Hij opent het programma met Variaties over „Va- ter unser im Himmelreich" van Men delssohn. Van Louis Vierne (organist van de Notre Dame) speelt Langlais „Hymne aan de Rijn" en een meditatief „Andantino". Deze delen zijn uit „Pie ces de Fantaisie", deze muziek is nog een en al romantiek in tegenstelling tot de werken van Charles Arnoud Tourne- mire (opvolger van César Franck aan de Sainte Clothilde) die een veel diepe re inhoud hebben; van deze componist hoort men twee delen uit „De zeven kruiswoorden", o.a. het „Mij dorst" dat aanvangt met een beklemmend thema is het pedaal met het volle orgel, huive ringwekkende akkoorden schilderen deze situatie aan het kruis, op enkele lange akkoorden wordt deze enorme spanning teruggenomen, een solo-tong werk suggereert het alleen zijn van Christus aan het kruis, in de slotmaten ziet men als het ware Christus het hoofd oprichten; het tweede werk is „Het is volbracht", dit komt tot ons in een mystieke duisternis, staccatotaven in het pedaal suggereren bloeddruppels die op de aarde vallen, met een mystie ke zang van fluitstemmen eindigt dit bijzondere werk. Het concert is woensdagavond 15 juli 's avonds 8 uur. De kerk is open om half acht. In afwijking van de overige concerten is voor deze avond de toe gangsprijs gesteld op 2,50, voor mili tairen, jeugdpaspoorten en kinderen 1,50. dan avan a.u.b. voor Vaenandaal 17.30 uur 10550 'i Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanen 3328 Nwa Veanandaalsawag 159 VEENENDAAL Na een verbou wingsperiode van ruim 5 weken, heeft de ijs- en snackbar „Marrinelli" haar poorten geopend voor het publiek. Na de op donderdag voor relaties gehouden receptie, biedt de eigenaar H. Mark het publiek weer de gelegenheid om zijn zaak te bezoeken. Het interieur is sterk aan veranderin gen onderhevig geweest. Voor ruim 50 personen tegelijk heeft men een zit- en eetgelegenheid gecreëerd. Naast de kou de en warme snacks, bereidt de keuken ook plate-services. Met behulp van zijn echtgenote en een assistente, runt de heer Mark deze ijs- en snackbar. Deze heropende zaak aan de Hoofdstraat zal zondags en 's avonds gesloten zijn. In verband met de koopavond op vrijdag, is „Marrinelli" tot 11 uur open. VEENENDAAL Een groep Veenen daalse padvindsters is gistermiddag in het centrum lastig gevallen door een man die hen eerst fotografeerde, en vervolgens met lastige en vieze praatjes benaderde. De leidster van de groep heeft de politie op de hoogte gesteld, en om toezicht bij het padvindstershuis verzocht. VEENENDAAL Wanneer de Vee- nendaalse raad akkoord gaat met de voorstellen van B. en W. krijgen zeven plaatselijke lagere scholen en een kleu terschool binnenkort het benodigde geld om verschillende voorzieningen te tref fen. De hervormde kleuterschool in het Prins Willem-Alexanderpark vraagt een krediet van maximaal 19.000,- voor de eerste inrichting van het ge bouw, terwijl de Dr. Heksterschool ver zoekt om een bedrag van 21.000,- voor de aanschaf van nieuwe leermiddelen en meubilair. Voor de bouw van het zevende leslo kaal bij de CNS 3 is een aanvullend krediet van zes mille nodig. Verder doen de CNS 1, de CNS 3, de Koningin Julianaschool, de Jul. van Stolberg- school en de Patrimoniumschool een beroep op de gemeente om financiële steun. Tot slot vraagt men de raad goedkeu ring van het voorstel om de openbare lagere „Rijk van Gaasbeekschool" uit te breiden met een vergroot leslokaal en een bergruimte voor leer- en hulpmid delen. Wegens stijging van het aantai leerlingen en de daaraan verbonden be noeming van een zevende leerkracht is een uitbreiding van de ruimte met een lokaal noodzakelijk geworden. ELST De leden van p.v. De Instuif hebben zondag deelgenomen aan twee wedvluchten Roosendaal (88 km) jonge duiven en Surv. Fosses (385 km) oude duiven'van Roosendaal was de uitslag als volgt: Gebr. Brienesse 1, 14, 18, 32, 33, 38, 61, 62, 63, 75, 86; W. v. Zetten 2, 13, 16, 36; G. v. Viegen 3, 78; T. v. Laar 4, 55; W. E. v. Laar 5, 26, 58, 70, 85; M. v. Mourik 6; Gebr. Veenhof 7, 8, 23, 29, 48, 54, 57; K. v. Viegen 9, 12, 22, 25, 44, 46; J. v. Bergen 10, 11, 27, 59, 64, 69, 71, 72; H. v. Burken 15, 30, 31, 39, 83, 84, 93; W. C. v. Ewijk 17, 41, 68; G. Drost 19, 80, 82, 94, 95; A. Veenhof 20, 21, 24, 35, 37, 52, 66, 81; J. v. Aalten 28, 79; J. v. Swetselaar 34, 50, 67; R. v. Swetselaar 40; A. Wey- man 42, 43, 91; T. v. Mourik 45, 65, 87; M. Riemsdijk 47, 56, 73, 92; P. J. A. v. Geel 49, 60, 76, 77; A. C. v. Zetten 51, 74; B. Vervat 53. Van Surv. Fosses was de uitslag als volgt: K. v. Viegen 1, 6, 7; P. J. v. Geel 2, 4, 5; M. Brouwer 3. In deze dagen, nu er door veel mensen voorbereidingen voor de vakantie worden getroffen, denken de bejaarden nog wel eens terug aan die oude tijd, toen er enkel voor de schooljeugd nog maar vakantie bestond. Zo gauw de schooldeuren op twaalfjarige leeftijd voor goed achter je gesloten waren, was het met de vakanties gedaan. Jan ging naar „de Schup", de D.S.-fabriek, Piet ging naar de „Weverij", de V.S.W., Klaas naar de siga renfabriek, terwijl de meisjes ook meestal op een fabriek terecht kwamen. Een enkele ging als dienstbode, eerst bij een „juffrouw" of zelfs een „me vrouw" in Veenendaal, later gingen er nogal eens Veenendaalse meisjes naar Bussum of Hilversum „dienen", zoals dat genoemd werd. Op de fabrieken had men soms wel een paar „vrije dagen" in een jaar. maar echte vakantie was er niet bij. IIHIIIIIIIIIIIIRNHMiaaaHlUHIl a IraamiiiiMamiHii (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Jan Verhoef vertelt hoe hij in die oude tijd naar de school ging, en hoe het er daar vroeger aan toe ging: „Ik stapte op vijf-en-een-halfjarige leeftijd, gewapend met een griffel en een sponsdoosje naar school. Ik ging naar de „Nijewegseschool", hoofd: de heer B. J. Wijnveldt. Na een paar jaren vertrok deze hoofd onderwijzer naar Schiedam en kwam de heer J. Pieterson Moens in zijn plaats. Er waren toen 500 leer lingen op onze school. Ik had nooit een uitgesproken he kel aan school. Ik was een iets meer dan middelmatige leerling, en maak te op mijn tijd mijn fouten, maar leverde ook nog wel eens een aardi ge goede prestatie. Een hoogtepunt in je schoolleven was als je voor „goed je best doen" een plaatje of zelfs wel een nieuwe griffel kreeg, want schrijven en rekenen gebeurde op een lei. In de hogere klassen kreeg je ook schriften voor taal en schrijven. Naar aanleiding van die beloningen bestaat nog altijd het spreekwoord als iemand eens een merkwaardig goede prestatie heeft geleverd op een of ander gebied: „Nou, nou, een tien en een griffel en een zoen van de juffrouw". Nu moet ik wei opmerken dat ik de vier onderwijzeressen bij wie ik in de klas gezeten heb, in de loop der eerste schooljaren nooit aan eni ge leerling de laatstgenoemde ver snapering heb zien uitdelen. De eerste onderwijzeres, bij wie ik mijn intrede op school deed, een ze kere juffrouw Batenburg, was eer lijk gezegd een schat van een mens. Toch moest ik bij haar eens een minder aangenaam avontuur mee maken. Als de kinderen soms eens 'n „grote" of „kleine boodschap" moes ten doen, met andere woorden als ze eens naar de w.c. moesten, moesten ze hun vinger opsteken en beleefd vragen: „Juffrouw, mag ik alstu blieft naar achteren?" Meestal volg de dan een toestemmend antwoord. Maar ja, er werd door sommige kin deren wel eens misbruik van ge maakt. Kreeg juffrouw of meester daar erg iri, als dus de aanvragen naar hun mening te menigvuldig werden, dan trokken zij de verloven wel eens voor een poosje in. Of het nu op een morgen juffrouw Batenburg ook te erg werd, of dat ze een beetje een boze bui had, wie zal het zeggen, maar ik werd er de dupe van. Reeds tweemaal had ik netjes gevraagd mijn plaats een ogenblik te mogen verlaten, het baatte echter niet, het was en bleef „Neen". Ten laatste was de waterstroom niet meer te keren, en nam zijn loop. Dat was een zeer onaangename gewaarwording. De juffrouw, die natuurlijk merkte dat ik alles behalvo stil zat, kwam naar mij toe en stelde de vraag: „Wat zit je toch vervelend te draaien?" Ik zei: „Ja juffrouw, dat komt, ik moert p.... (daar be stond onder de Veenendaalse schooljeugd maar één woord voor), maar nu hoeft het niet meer". Een plasje onder de bank overtuigde haar van de waarheid. In een vriendelijk briefje, dat ik 's mid dags van huis mee kreeg, werd haar gevraagd er, indien mogelijk, zorg voor te willen dragen iets dergelijks in de toekomst te ver mijden. Nu, het heeft zich niet meer herhaald.... Het leren ging mr werkelijk niet onplezierig aan toe. Bij de eerste leeslessen werden ©*s de letters op de volgende wijze bijgebracht. Er werd een plaat opgehangen waarop een jongen stond afgebeeld die aan het hoepelen was. Op een gegeven moment geraakte zijn hoepel te wa ter, en zeer ontsteld riep de jongen „O!" Allemaal, en de gehele klas galmde een keer of wat „O". Ziezo, de letter O zat er in. In de hogere klassen werd allengs dieper op de zaak ingegaan en wer den je „klinkers en medeklinkers" aan het verstand gebracht. De on derwijzeressen en onderwijzers wis ten je ook aan „tucht" te gewennen. Behalve „in de hoek staan voor de klas staan en schoolblijven", kreeg jé ook wel eens een „draai om je oren", als je het heel bont gemaakt had een pak voor je broek. Ja, som migen zagen er geen been in om een stok wel eens flink op je rug te la ten dansen. Was dat niet te erg? Ik kan me niet h^j-inneren dat er ooit een aan gestorven is en er groeide een geslacht op dat wist wat het doen en laten moest. Nee, de jeugd was toen niet beter dan nu, maar de wat streng lijkende opvoeding droeg echt wel veel goede vruchten..» Met Kerstfeest kregen we een week vakantie, met Pinksteren weer een week en eind juli begin augustus veertien dagen. Ik herinner me nog hoe de schooljeugd eens opgetogen thuis kwam omdat de zomervakantie was verlengd. Het werd luid uitgeju beld: „Drie weken en drie dagen va kantie". De moeders waren in pa niek. „Wa moê-w« d'r toch mee an, die blaoge drie weêke thuis?" Ja, ze lie pen die tijd maar om huis, of gingen slootje springen met het gevolg dat ze nog wel eens met natte voeten thuiskwamen. Uitgaan was er meestal niet bij. Een middagje of een dagje naar een oom of tante was al heel wat. Bui tenlandse reizen maken kwam in geen enkel hoofd op, wat je van het buitenland wist, had de meester je verteld bij de aardrijkskundeles. Je zou als bejaarde haast zuchten: „Wij zijn bij tegenwoordig vergele ken toch wat té kort gekomen"- Maar je voelde het toen niet, je was aan het mindere gewend en vaak met weinig gelukkig. Misschien wel gelukkiger dan velen nu met de overvloed"..... RHENEN Geboren: Jan, z.v, J. Roks, en A. C. Popeijus; Jan Jacob, z.v. J. van Donselaar, en G. van Beek; Jus tin z.v. J. W. van Egdom en L. de Gier; Nicole, d.v. P. Hannink, en H. P. Vogtschmidt, (Veenendaal); Pauline Eli sabeth, d.v. H. J. P. Kok, en W. A. M. Dekkers; Wilhelmus Jacobus, z.v. J. Nagel, en G. J. Meijer; Dirk Jan, z.v. D. ARNHEM REMBRANDT, Velperplein. Aan- vangtijden 2.30, 6.45 en 9 uur The Love Bug. SASKIA, Looierstraat. Aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uurAsterix en Cleopatra. STUDIO A, Langewal. Aanvangstij den 6.45 en 9 uur, za., zo. en wo. tevens 2.30 uurMore. PALACE, Bakkerstraat. Aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 uur Guns of the magnificent seven. LUXOR,Willemsplein. Dagelijks 2.30 uurOnkruidzaaiers in Fabeltjes- land. Dagelijks 7.30 uur Gejaagd door de wind. Zaterdag 23.30 uur Nachtvoorstelling De Duivelsdans. MUZIEK GROTE- of EUSEBIUSKERK, za. 11 juli, 19.30 uurOrgelconcert, door Cor Kee. Toegang gratis. MUSEUM OPENLUCHT MUSEUM van 15 juli tot en met 4 augustus Merklap- pententoonstelling en handwerk- demonstraties. UTRECHT Bioscopen 9 t/m 15 juli Camera, Oudegracht 156, dag. 14.30, 18.45 en 21 u.; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u.: De Gendarme op vrijers voeten. City, Voorstr. 89, dag.: 14.30, 18.45 en 21.00 u.; zo. 14.45, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: De beslissende aanval. Fiimac, Vredenburg 29, dag. 12.30, 14.30 en 16.30 u. za. en zo. 14.30 en 16.30 u.: Aladin en zijn wonder lamp. Olympia, Amsterd.sestr.w. 350, dag. 18.45 en 21 u.; wo. tevens 14.30 u.; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: do./zo.: Submarine X-l, ma./wo.: Invasie op Ambush Bay. Palace, Vredenburg29, dag. 18.45 en 21.00 u.: DU. Rembrandt Oudegracht 73. dag. 14.30 18.45 en 21.15 u.: zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.: De weg naar de hel. Scala, Potterstr. 16, tel. 12461. Mid dagvoorst.: dag. 14.30 u.; zo. 14.15 en 16.30 u.: Onkruidzaaiers in Fa- beltjesland. Avondvoorst.: dag. en zo. 18.45 en 21.00 u.: Met jouw tanden in mijn nek. Studio, Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 u.; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: Three into two won't go. Vreeburg, Vredenburg 8a, dag. 14.30 en 20.00 u.: Woodstock. Nachtvoorstellingen Camera, Oudegracht 156, vr. en za. 23.15 u.: „Z" (Hij leeft). Palace, Vredenburg 29, vr. en za. 23.30 u.: Heden ik... morgen jij... Studio, Oudegracht 154, za. 23.30 u.: Mickey One. Vreeburg, Vredenburg 8a, vr. en za. 23.15 u.: Gif in het bloed. MUZIEK Buurkerk, Buurkerkhof: wo. 15 juli, 20.15 u.: Orgelconcert door prof. H. Klotz. De Toeter, Oude Gracht: vr. 17 juli, 20.30 u.: Jazzavond „Green River Jazzband". RHENEN Bioscoop: za. 20.00 u. en zo. 20.00 u.: „The Wild Bunch". (Wil<Je horde); zo. 14.30 u.: „De doldwaze avontu ren van mr. Timpett". J. den Otter, en N. H. Nieukerk; Alida Bianca, d.v. A. Achterberg, en C. Hous- sart (Veenendaal); Monique, d.v. A. M. Drost, en A. E. van den Broek; Gerar- dus Gerrif Jan, z.v. J. G. G. Rauw en J, D. van de Vemdel. Gehuwd: A. van de Bovekamp (Vee nendaal) en A. M. van de Weetering. Overleden: Gerrit Willigenburg, 67 j. echtg. van G. van Herwaarden (Rens- woude); Mietje van Doorn, 65 j. echtg. van J. Schreuder (Veenendaal); Johan na Agatha Christina Kroon, 90 j. geh. met A. Haverkamp; Ant je Leppers, echtg. van M. van Zetten (Veenendaal); Pieter Rebergen, 79 j. echtg. van H. C. van Dijk (Amerongen); Johanna Baars, 86 j. geh. gew. met G. van Veenendaal. VEENENDAAL Om de voormalige Willibrordusschool aan de Nieuweweg die op de valreep niet voor de Vee nendaalse jeugd werd bestemd maar zal worden 'verhuurd aan de Stichting Dag verblijven voor gehandicapten weer in bewoonbare staat te brengen vragen B. en W. van Veenendaal de raad een krediet van 9500,- beschikbaar te stellen. In de loop der tijd zijn er diverse vernielingen aangebracht aan het ge bouw en bovendien is het noodzakelijk de elektrische leidingen te vernieuwen, voor welke werkzaamheden de totale kosten zijn geraamd op bijna tien mille. Het college stelt voor een bedrag van 1200,- per jaar te vragen voor de ver huur van de drie lokalen aan de stich ting. VEENENDAAL B. en W. van Vee nendaal doen de raad een voorstel om een bedrag van 30.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van trottoirs langs een gedeelte van de Dijkstraat en wel vanaf de Rondweg-west tot aan de voormalige Textielfabriek Veenendaal. De NV Aannemings- en Transportbe drijf G. J. van Schoonhoven in Vee nendaal gaat het werk uitvoeren. VEENENDAAL Na een langdurig ziekbed is in de nacht van dinsdag op woensdag te Wageningen in ziekenhuis Ziekenzorg op 71-jarige leeftijd deken Th. A. M. Otten overleden. Sinds de oprichting van het Wage- ningse dekenaat is hij 12 jaar lang de ken geweest. Al op 25-jarige leeftijd werd deken Otten tot priester gewijd. Op 16 augustus a.s. zou hij het feit her denken, dat hij 45 jaar geestelijke was. Deken Otten was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gistermorgen om 11 uur heeft de teraardebestelling op de Algemene Begraafplaats in Wage ningen plaatsgevonden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3