„Wie niet horen wil moet maar voelen" TURBULENTE SHOW VAN TONI BOLTINI RIJN-RECREATIE: NIET MEER IN, MAAR OP EN AAN T WATER Oranjedag' kreeg duizend gulden voor bejaarden Collecte voor tocht van bejaarden RK Unitas de sportiefste ploeg kom een<5 oraten! Zittingsdagen kerkvoogdij Geen spreekuur burgemeester Kantongerecht \N ageningen Bejaarde vrouw breekt heup Koffer gestolen van feestganger Tot op 't been... Weer inbraak bij Kijk-Grijp VALLEI? TROTS Kerkewijk 111, telefoon 08385-19140 dé makers van kleine sigaren VEENENDAAL. m Prijsuitreiking veteran entoernmn 10550 11076 MAANDAG 13 JU J f,0 (van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL De penningmeester van de commissie veteranenvoetbal, de heer J. Slotboom, heeft zaterdagavond op een feestelijke bijeenkomst in het NV V-gebouw een cheque van 1.000,- overhandigd aan een vertegenwoordiger van „Oranjedag", welke vereniging het VEENENDAAL De in geldzorgen verkerende Vereniging Oranjedag no digt een onbeperkt aantal Veenendalers uit vanavond een kopje koffie te ko- then drinken in hotel „De Korenbeurs", en zich tegelijk op te geven als collec tant, ten bate van de jaarlijkse bejaar- dentocht die de vereniging wil organi seren. De secretaris van „Oranjedag" maak te vorige week al bekend, dat bijzonder veel afhangt van het welslagen van juist deze collecte. Men kan de op brengst niet missen. Een en ander bete kent dat de kans groot is, dat de tocht dit jaar niet kan doorgaan, als niet een voldoende aantal collectanten zich aan meldt. In totaal is voor de tocht een be drag van 10 tot 12 duizend gulden no dig. Doorgaans dekte de collecte een derde deel daarvan. Het is „Oranjedag" wat tegengelopen. Het „collecte-schema" bleek overvol, toen men voor een desbetreffende ver gunning bij de gemeente aanklopte. Al leen de periode van 20 juni tot en met 8 augustus bleek nog vrij. Wie wèl wil collecteren, om de be jaarden hun (dit jaar voor de 25ste maal georganiseerde) dagtocht niet te laten mislopen, maar niet in de gele genheid is om vanavond naar De Ko renbeurs te komen, kan zich nog aan melden bij de heren Ant. de Ruiter, Hoogstraat 12, tel. 12627 en D. Blankes- poor, Middellaan 26, tel. 10085, en bij de andere bestuursleden van „Oranjedag". bedrag gaat besteden aan de uitgaans dag van de Veenendaalse bejaarden. Op de feestavond (de opkomst van de veteranen met hun echtgenoten viel wat tegen) werden bovendien door lo co-burgemeester Ant. de Ruiter de prij zen uitgereikt aan de hoogstgeklasseer- de ploegen van het toernooi. De burgemeester P. Bode-beker, be schikbaar gesteld door Veenendaals eerste burger, kwam in het bezit van de oldtimers van R. K. Unitas, de sportief ste formatie in de wedstrijdenserie. Na een kort welkomstwoord van com missielid C. G. van Hall sprak de wet houder van sportzaken, Ant. de Ruiter, de aanwezigen toe. Hij bedankte spe lers, commissie en scheidsrechters voor hun medewerking aan het veteranen- toemooi'7Q en zei verheugd te zijn dat alles zo geweldig was verlopen. „Ik hoop dat men het veteranentoer- nooi in onze gemeente in stand zal we ten te houden", aldus de loco-burge meester, „want ik vind het van groot belang dat een grote groep mensen zo veel werk verzet voor het goede doel". Vervolgens reikte hij de eerste prijs uit aan de aanvoerder van de DOVO- veteranen, de heer Nieboer. Vertegen woordigers van respectievelijk SKF, VRC en Veenendaal namen de bekers voor de tweede, derde en vierde plaats in ontvangst. De scheidsrechterscom- missie van het toernooi had bepaald dat RK Unitas zich dit jaar de sportiefste ploeg had getoond en dat werd beloond met de burgemeester P. Bode-bokaal, die in ontvangst werd genomen door Mario Zuppelli. De heer A. C. J. van Dijk, bestuurslid van vereniging „Oranjedag", kreeg hierna een bedrag van 1.000,- aange boden door een trotse penningmeester van de commissie veteranenvoetbal. „In de pers zijn weliswaar berichten verschenen over een opbrengst die te genviel, maar hier is dan toch maar even duizend gulden voor de bejaar den", zei de heer Slotboom bij het over handigen van het bedrag. De aanwezigen onder wie het hoofd van de gemeentelijke sportac-' commodaties, de heer E. van Asselt, vierden na het officiële gedeelte nog enkele uren feest, daarbij „gesteund" door gezellige muziek van het River- trio. ADVERTENTIE Het gaat geweldig met de kleine sigaren van Panter. Er worden er steeds meer verkocht over de gehele wereld. En dat houdt weer In dat er steeds meer moeten worden gemaakt. Groei en uitbreiding zijn bij ons niet van de lucht. Als je jong bent - jongen of meisje - doe je er verstandig aan eens te komen praten met onze heer Van de Weerdhof. Hij zal je graag ontvangen en je alles vertellen over het salaris, de gratificatie en de zekerheid van werken bij Panter. Kom gauw eens langs. SCHERPENZEEL De kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk start weer met de zittingsdagen en -avonden voor de vrijwillige bijdrage. Men zal om de 14 dagen zitting houden in Filalethes en men zal dan steeds op de hoogte wor den gehouden van de stand. De eerste zittingsdagen zijn op 22 juli en 5 augus tus van 10 uut tot half één. Tevens kan men iedere maandagavond terecht van 18.45 tot 19.45 uur. Ook zal in het na jaar weer de bekende folder verschij nen met de begroting. De vrijwillige bijdrage van het vorig bedroeg f 29301,-. Het tweede kwartaal van 1970 heeft het verjaringsfonds het be drag van f 1.068,81 opgebracht. SCHERPENZEEL Wegens vakantie zal de burgemeester van Scherpenzeed de heer J. Heij op maandag 20 juid en 27 juli, 3 augustus en 10 augustus geen 9preekuur houden. WAGENINGEN De 22-jarige Arn hemse chauffeur G. B. had duidelijk moeite met de naleving van de snel heidsvoorschriften. Zowel met de brommer als met de auto zoefde hij rfe waarschuwingsborden voorbij alsof ze er niet stonden. Voor zoveel snelheid z(jn de eloningen van rechtswege dien overeenkomstig. In een jaar tijd kreeg de Arnhemmer drie forse geldboetes en een voorwaar delijke ontzegging te verwerken. Het deerde hem niet, want ging op 11 maart zijn proeftijd in, op vier mei was de Utrechtseweg in Oosterbeek 't toneel van de volgende overtreding. Met een snelheid van 75 kilometer passeerde de Arnhemmer de aldaar op gestelde politiecontrolepost, die even snel procesverbaal opmaakte. Vrijdag kwam de zaak voor. Kantonrechter mr. A. C. van den Brand had geen goed woord voor het handelen van B. over: „U doet maar net of het heel gewoon is, die borden staan er niet voor niets!" De Arnhemmer vond het een ongelukkige samenloop van omstandigheden, hij wilde het net wat „voorzichtiger en rustiger aan gaan doen". De officier van Justitie, mr. J. Rein- ders uit Arnhem, vond „dat de tijd voor B. was gekomen" en eiste twee maan den onvoorwaardelijke ontzegging en 75,- boete. Hoewel de Arnhemmer zijn rijbewijs beroepshalve moeilijk kon missen, deed mr. Van den Brand er nog een schepje boven op. „Wie niet horen wil moet voelen" zei hij „en daarom nie1 75,- maar 100,- boete plus twee maanden ontzegging". Het laatste begrip drong slechts langzaam tot B. door. „Mag ik nu nog blijven rijden, of niet", vroeg hij. „De eerste twee maanden in ieder geval niet", antwoordde mr. Van den Brand. De Arnhemmer was te verbaasd om iets te zeggen. De Bennekomse hoofdambtenaar G. R. had op de Edeseweg in Bennekom de maximumsnelheid met 25 kilometer overschreden. Hij weet het aan auto matisme, „op een dergelijke weg zit je nu eenmaal zo boven de vijftig". Mr. Van den Brand nam het hem niet ai ie kwalijk, het was per slot van rekening voor de Bennekommer de eerste over treding sinds het behalen van zijn rij bewijs. Wel wilde hij weten waarom deze het. schikkingsvoorstel van 55,- niet had betaald. Toen bleek, dat R. vanwege de vakanties de betalingster mijn had laten verlopen was de zaak snel geregeld. De officier eiste con form het schikkingsbedrag en mr. Van den Brand was dezelfde mening toege daan. RH EN EN Dat circusdirecteur Toni Boltini een uiterst slim, doordacht han delend mannetje is, is wel duidelijk geworden na de nieuwe shows die hij het Rhenens publiek vrijdag in een middag- en avondvoorstelling heeft getoond. Hij besloot aan het eind van de vorige tournee de samenwerking met het Tsjechische circus niet meer voort te zetten (ondanks het feit dat men in het algemeen wel tevreden was met het werk dat deze combinatie verrichtte) en zocht naar een totaal nieuwe formule voor de circusshow van dit jaar, die wordt opgevoerd in de Benelux-landen. En die nieuwe opzet is een enorm succes aan het worden, want Boltini c.s. hebben voor de lopende tournee zó'n groot aantal topartiesten weten te con tracteren, dat er zonder overdrijving mag worden gesproken van een impone rend programma van Nederlands enige circus. De heer Boltini heeft zelfs een vleugje sex in zijn nieuwe show gestopt in de (fraaie) vorm (en) van het Afro Carib Ballet en dat doet het uiteraard wel leuk in deze tijd VEENENDAAL Produktiever- andering bij SKF heeft wijzigingen in de bouwplannen aangebracht. Het op het fabrieksterrein in aanbouw zijnde complex, was oorspronkelijk bestemd voor de afdeling draaierij. Mede door de produktieverhoging. zal aan dit complex de bestemming worden gegeven voor de rollenslijperij- afdeling. Veranderingen in de verdere bouw plannen behoefden niet te worden ge maakt, zodat de bouwwerkzaamheden niet zijn gestagneerd. Het gebouw zal twee verdiepingen krijgen. Aan de voorkant zal men de kantoren vestigen, naast een meetka- mer, een magazijn, een beitelslijperij en een reparatiewerkplaats. Op de eerste verdieping heeft men een indeling ge maakt voor kleedlokalen met aparte wasruimtes, een kantine met keuken en een vergaderruimte. Met deze bouw is een bedrag van 7 miljoen gulden gemoeid. Wanneer al les volgens plan verloopt, hoopt men met de gehele uitvoering in het voor jaar van 1971 klaar te zijn. Het „hooggeëerd publiek" ook Rhenens eerste burger en wethouder Deen gaven acte de présence was vrijdagavond gul met applaus. Aan de lopende band werden er na de verschil lende programma-onderdelen daveren de ovaties gebracht en het feit dat het volume van het applaus het zwaarst was na de vuurdans van het Afro Ca rib Ballet moet niet direct worden toe geschreven aan de artistieke prestaties van deze geheel uit kleurlingen be staande groep, doch eerder aan de voor het publiek prettige omstandigheid dat de donkere dames hun vrij simpele danspasjes in de piste topless aan de toeschouwers toonden. Het gejoel, ge fluit en handgeklap van met name de jeugd scheurde dan ook bijna het zeil van de circustent. Het is geen sinecure een hoogtepunt te noemen uit het uigebreide program ma, daar er voor Nederland diverse pri meurs waren, onder andere het optre den van een zestal artiesten de Her- gotti's aan een luchtcarrousel, het geweldige trapezenummer van het Mexicaanse trio van Reynoso Cardona, de acts van een groep zogenaamde Ko- zakkenrijders op galopperende paarden en niet te vergeten een fabuleus dres- suurnummer van twee leden van de Hergotti-groep met een groot aantal witte poedels. Het publiek beloonde de show van deze dieren met een en thousiast applaus, dat bijna net zo lang duurde als de ovatie voor de gedeelte lijk ontblote danseressen.... Verder waren er de drie Rivels, we reldberoemde clowns van respectabele leeftijd en natuurlijk het imponerende hogeschoolrijden van Toni's dachter, An toinette. Ook de dressuurnummers met Indische olifanten en twaalf Lippizah- ner-hengsten waren van hoog gehalte. De opmerking van één van de mana gers van Boltini's circus dat de show van dit jaar zeker 50 tol 60 pet. beter is dan die van bijvoorbeeld vorig jaar was dan ook bepaald niet exorbitant. Volgens hem komt Boltini aan het eind van dit seizoen ook nog naar Veenendaal. G. F. T. VEENENDAAL De 66-jarige me vrouw v. G. uit de Dijkstraat liep zon dagmiddag een heupfractuur op, toen zij bij het verlaten van haar woning op het trottoir kwam te vallen. Zij is naar het streekziekenhuis te Bennekom overgebracht. Het 8-jarige zoontje van de Vlaar- dingse familie Van L. kwam vrijdag middag in het streekziekenhuis terecht, toen hij op de Dwarsweg een dubbele beenbreuk had opgelopen. Het ongeluk ontstond, toen het knaapje plotseling vanuit een uitrit de Dwarsweg opliep, waar het door een auto werd aangere den. Het kind had bovendien hoofd wonden. VEENENDAAL Een der bruilofts gasten die vrijdagavond feestvierde ter ere van een huwelijk in het NW-ge- bouw, houdt hieraan een nare herinne ring over. Uit zijn auto die bij het ge bouw stond geparkeerd, werd een kof fer vol diverse goederen gestolen. De koffer is 's nachts leeg achter het postkantoor teruggevonden. Het Nederlandse volk kent de naam Toni Boltini bijzonder goed. Niet alleen doordat deze man direc teur is van Neeriands enige circus, maar ook door de klaagzuchtige ga ven van hem die opborrelen wan neer het de schrikbarend hoge on kosten betreft die hij met zijn inter nationale gezelschap heeft. In het programmablad schrijft hij ook nog even over: „Voor de 24e maal trekt het laatste grote Neder landse circus weer door de Bene lux-landen. Het zal dit jaar een zware strijd worden, een strijd die ik alleen zal moeten uitvechten in een tijd van een geweldige hoogcon junctuur. Een strijd tegen het tot op het been uitbuiten van het laatste grote Nederlandse circus, met name de 20 pet. vermakelijkheidsbelasting en verder gemeenschappelijke las ten, die op kunnen lopen tot onge veer 47-50 pet. van onze bruto-inna- me. Wij vinden dit een discriminatie van het circus tegenover andere cul turele instellingen". En verderop: „W(j rekenen ook dit jaar weer op ondersteuning van het gehele Nederlandse volk door een massaal bezoek aan ons circus. Alleen dan kunnen wij garanderen dat wij in '71 het 25-jarig bestaan kunnen vieren". 't Is maar dat u het even weet... VEENENDAAL Opnieuw is do Kijk-Grijp-supermarkt aan de Hoofd straat het doel geweest van inbreker». Men verschafte zich in de nacht van vrijdag op zaterdag toegang tot de wln- ke, via de achterzijde, waar het maga zijn van een plat dak is voorzien. Er werd een ruit geforceerd. Voor zover het gisteravond bij de politie bekend was, wordt niet» van de inventaris ver mist. O HENEN Het was in het afge- lopen weekeinde weer bijzon der goed waar te nemen: de oeverre creatie langs de Rijn bij Rhenen raakt steeds meer in zwang. Al vóór de Tweede Wereldoorlog werd er vooral bij zomers weer veel ge zwommen in de rivier. Met dat zwemmen is het zolang de Rijn nog vuil is nu wel afgelopen. Een enkele waaghals neemt nog een duik in dit vervuilde en giftige water, maar daar blijft het dan ook bij. Er is wat anders voor in de plaats ge komen. Dat is de recreatie óp en aan het water. De bezitters van boten in en om Rhenen komen meestal naar de Rijn, waar ze bij het opgeheven veer Rhe- nen-Kesteren, prachtige en goed on derhouden veerstoepen aantreffen, waar ze hun op een carrier aange voerde scheepjes tewater kunnen la ten. Die scheepjes variëren van een voudige hengelboten, tot raceboten en zelfs complete kruisers van een niet al te forse klasse. Zolang de haven nog niet verwe zenlijkt is zullen de boten 's avonds weer mee naar huis moeten. In de toekomst zal dat waarschijnlijk an ders worden. Dan kunnen de vaar tuigen blijven liggen op een veilige en daartoe speciaal ingerichte plaats ten westen van de veerstoep aan Rhenense zijde. En ook aan de Lien- dense kant bestaat er liefhebberij voor het beoefenen van de water sport. Daar werd gistermiddag meni ge boot tewater gelaten. In het grote gat bij de steenfabrieken, tussen de veerstoep en de verkeersbrug over de rivier, was men zelfs aan het waterskdeën. Het was dus druk op het water, maar het was ook druk van het wa ter. Overal waren de liefhebbers van zon, rust en vocht neergestreken om heerlijjk te recreëren. Sommige gezelschappen hadden .complete tuin- a meublementen neergezet om het zich maar zo comfortabel mogelijk te maken. Hier en daar werd een hengel gepakt om vanuit de luie stoel te proberen een visje te ver schalken. Meer dan voor de oorlog wordt in en om Rhenen geconstateerd dat de mensen naar bos én water trekken. Het zal o.a. een gevolg zijn van de verstedelijking; men wil bij mooi weer niet tussen de steenmassa's van de flats blijven zitten wachten op de maandagochtend. Al enkele jaren geleden heeft men deze ontwikke ling zien aankomen. In de Utrechtse zuid-oost regio werd het recreatie schap „Rijn- en Lekoevers" opge richt, dat een speciale studie maakt van de recreatiemogelijkheden langs de rivier. Bijzondere aandacht ging daarbij uit naar de zogenaamde dode armen van de Rijn. Maar ook op an dere plaatsen heeft deze zaak, die zeer belangrijk is uit een oogpunt van recratiebevordering, de volledi ge aandacht. Voor de gemeente Rhenen is dat het ontwerp van een jachthaven, die aanbestedingsklaar is. Het wachten is alleen nog maar op een belangrijk subsidie van de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Komt die ontbrekende finan ciële post los, dan kan onmiddellijk de aanleg van de haven met alles wat daarbij behoort, worden aanbesteed. De minister heeft als eis gesteld, dat uiterlijk in 1971 de gemeenten hun afvalwater, hetzij van riolerin gen, hetzij van bedrijven, alleen nog maar lozen via een zuiveringsinstal latie. Het zijn voor de oever- en wa tersportrecreatie rond Rhenen be langrijke e n optimistische geluiden. do* ovo* a.u.b. voor Veenoodaol Tot 17.90 oor Voo 17.50- 10.50 oor Zotor». v. 14.50-17.30 o. Voor Rkonofi 33218 Nw« Voonond«*lseweg 159 ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 3