Gehavende Blue Soeks wezen HCAW 3 terug Co Janssen eerste in Ronde van Brammen Woudenberg winnaar Y eenendaal-toernooi van Hemur-Enge kreeg n veld Op oostelijke kampioenschappen VZC vestigde twee nieuwe records „GROTE VORM" IS ER ECHTER NOG NIET... Man uit auto geslingerd en in sloot verdronken Kulan in fors duel naar 2-2 VEILING TIEL VIERDE ZEGE IN SUCCESSIE Elf renners in zaterdagrit Henk v. d. Berg won sportdag VEILING ZALTBOMMEL Henzen scoorde voor veteranen Derde plaats voor Renswoude 2 Demonstratie „Valleiruiters" in Scherpenzeel ECHTPAAR VOOREN SPEELDE MEE IN AMERONGEN VEILING KESTEREN ACHTERSTAND HARDER Meer drukte voor V.V.V. TWEE BEKERS FESTIJN TEGEN MUURTJE GEEN VOORRANG MAANDAG 13 JULI I VEENENDAAL Een door plotselinge vakantiegangers „vreemde" eerste formatie van VHC heeft een verdiende overwinning behaald op het toch zeker niet zwak spelende HCAW III. De grote aanvalskracht van de Blue Soeks heeft wederom de doorslag gegeven; niet minder dan 14 honkslagen kwamen er van de Veenendaalse knuppels. Het eerste team moest zelfs kort na de aanvang van de veel te laat begonnen wedstrijd een invaller afstaan aan het tweede team dat anders over te weinig spelers zou beschikken. Hierdoor sloe gen de Bussumers drie honkslagen die anders waarschijnlijk vangballen waren geweest. Weeper John van der Klift begon niet overdonderend en keek door een veldfout en twee honkslagen direct te gen een 0-1 achterstand aan. Hij zou echter in de loop van de wedstrijd steeds beter gaan gooien en had daarbij dan nog de pech dat door het ontbreken van een, buitenvelder een paar „lucky- hits" vielen. De Blauwkousen hadden direct hun antwoord klaar en scoorden in de ge lijkmakende slagbeurt o.a. door drie honkslagen evenzovele punten (3-1). In de tweede innings moest invaller Henny van Nieuwamerongen reeds vertrekken doordat, door autopech van de Bussum- mers, de wedstrijd drie kwartier te laat begonnen was. Dit bleek een dubbele handicap want nadat er twee lopers op de honken waren gekomen („geraakt werper" en 4-wijd) viel er een der drie honkslagen in het rechtsveld, waardoor HCAW de stand wijzigde in 3-4. In de gelijkmakende slagbeurt begon nen de Soeks tevens met de opengeval len „automatische nul" waardoor ze, voor de derde nul viel, geen punt kon den scoren. In de derde innings liepen de Bus- summers nog een punt uit maar verder tiet John van der Klift hen niet komen. (3-5). In de gelijkmakende slagbeurt be gonnen de Veenendalers in te lopen doch toen ze een punt hadden „gepakt" kwam er door de ontbrekende negende slagman wederom een voortijdige einde aan de aanvalsdrift van de Soeks (4-5). John van der Klift begon steeds be ier en harder te gooien waardoor in de vierde HCAW-slagbeurt slechts drie man aan slag kwamen en verdwenen. Wonder boven wonder kwamen de Soeks ondanks sterk slagwerk niet tot scoren in deze innings, maar toen door opnieuw een „gelukkige" klap de Bus- summers in de vijfde een punt waren uitgelopen (4-6) vonden zij het kenne lijk genoeg en door drie opeenvolgende SCHERPENZEEL Voor de zater dag-competitie van „De Valleirenners" waren slechts 11 renners naar het Over- bergse wielerparcours gekomen. Alle andere leden namen deel aan open wedstrijden. De jeugdrenners gingen gezamenlijk van start, in een wedstrijd over 3 ron den. Geen van de renners had de moed, om alleen weg te springen, zodat het weer op een massale sprint uitliep. In de eindsprint moest de strijdlustige Guus Helms met een derde plaats ge noegen nemen. De uitslag was: 1. Loet van Hamersveld (Achterveld). 2. Dion van Bommel (Veenendaal). 3. Guus Helms (Veenendaal). 4. Wim Veldhuizen (Amerongen) B Jeugd 5. Jan van Dijk (Veenendaal). 6. Hennie van Leeuwen (Veenendaal). De nieuwelingen reden 7 ronden. Hier bij was Jan Hoksbergen heer en mees ter en hij won dan ook met groot ver schil. Uitslag: 1. Jan Hoksbergen (Rhenen). 2. Mathijs de Jong (Pedaalridders). 3. Theus van Doorn (Rhenen). 4. Hans Helms (Veenendaal). Cor Janssen (Meteoor Dodewaard) •taakte de strijd. VEENENDAAL Op het terrein van v.v. De Merino's aan de Wageningse- laan is zaterdagmiddag een sportdag gehouden voor de leden van de Veenen daalse vereniging. Er werd gestreden op verschillende onderdelen en na een spannende race tussen Henk van de Berg en Aart van Kruistum wist eerst genoemde titel „sportman van het jaar' van De Merino's in de wacht te slepen, Van Kruistum werd tweede. Beiden komen uit in de eerste uitgave van de Veenendaalse vereniging. bommel Omstreken Prijsbericht van vrijdag 10 juli 1970. Aardbeien met dop: AE 70-103, A 41- 76, B 25-59, onges. 30-88 per doosje van 250 gram. Frambozen: I 66-107, II 41 per doosje. Kersen: Wijnkersen I 168-188, Meikersen II 115-123 per kg. Pruimen: Golden Japan 7-20, Beauty 14-20 per stuk, Golden Japan 141-146, June blood 114, Ontario I 120-214 per kg, June blood 41-60 per doosje. Rode bessen: I 23-44, II 13-34 per doosje, blok 52 per kg. APPELEN EXPORT: Golden Delicious: I 70/80 62-76, II 70/80 47-59, II 60/70 39-43 per kg. Jo nathan: I 70/75 46, I 65/70 45-46, I 60/65 40 per kg. GROENTEN: grof 47-53, kriel 3-19; Dore I 41-46; Eer stelingen I 28-46, grof 45-46, kriel 3-14; Vroege aardappelen: Barima I 36-45, Saskia I 32-43; Sirtema I 38-42 per kg. AndUvie II 25-29 per kg. Bloemkool 119- 121 per stuk. Boskroten 9-15. Blauwe ca- pueüners 177-179 per kg. Bospeen II 23- 37 per bos. Bosuien 39-52 per bos. Dop erwten 51-119 per kg. Peulen II 260-278 per kg. Snijbonen I 224-276, II 256-260 per kg. Spitskool I 36, II 12-27 per kg. Stomslabonen I 158-193, II 143-184 per kg. Stokslabonen I 192-206, II 165 per kg. Tomaten: A 98-104, B 83-103, C 61-81 per kg Tuinbonen: I 37-38, II 34-46 per k* tweehonkslagen en een „gewone" honk- slag namen ze een 7-6 voorsprong. In de zesde innings moest John van der Klift HCAW opnieuw langszij laten komen door eenzelfde tik in het bui- tenveld en een zeer zeldzame en vreem de veldfout. Bij een poging de loper op het derde honk uit te maken gooide „gelegenheids-catcher" Leo Vonk de bal tegen de knuppel van de slagman, waardoor de bal uit het veld verdween en de loper kon scoren (7-7). Voor de rest kreeg HCAW geen kans meer van een goed spelend VHC. Toch kwamen de Socks in deze innings, ook zelf weer niet tot scoren hoewel ze er opnieuw zeer dichtbij waren. Door snel wisselen forceerde de Soeks nog een zevende slagbeurt omdat ze toch geen genoegen wensten te ne men met een gelijk spel. HCAW werd door sterk werpen en goed veldspel voor nul aan de kant ge houden en toen zou het dan gaan ge beuren. VEENENDAAL De veteranenploeg van v.v. Veenendaal heeft gistermiddag op het Salamander-sportpark een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de leeftijdgenoten van „Schie dam". De teams deelden in een aantrek kelijke strijd de punten (22), nadat de eerste helft eveneens was afgesloten met een gelijke stand (00). Cees Henzen scoorde de Veenendaalse doelpunten. STROE De reserves van Renswou de, die zaterdagmiddag in Stroe deelna men aan een door de gelijknamige ver eniging georganiseerd toernooi, hebben bijzonder teleurgesteld en moesten ge noegen nemen met een derde plaats in de eindrangschikking. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door Stroe, SO VA, Posthoorn en Renswoude. Posthoorn speelde zich in de eerste wedstrijd in de finale. Een duel tegen Stroe werd met een 22 stand afgeslo ten en daar in het strafschoppen ne men de Aanersfoorters sterker waren gingen zij naar de eindstrijd. Daarin kreeg de ploeg als tegenstan der SOVA, welk team Renswoude ver sloeg met 10. De roodwitten speelden slecht voetbal en konden zelfs in de meest fraaie posities niet scoren. Het favoriete Renswoude legde uit eindelijk beslag op de derde plaats door vervolgens Stroe een 20 nederlaag toe te brengen in de beste wedstrijd van het toernooi. De reserves van SOVA ze gevierden in deze wedstrijdenserie. Zij boekten in de finale een 10 zege op plaatsgenoot Posthoorn. Soeks kregen het tweede en derde honk in handen met slechts een man uit. Gert Takken verscheen in het slag- perk, gewond en wel door een verkeer de sliding van een HCAW-er. en op dit beslissende ogenblik sloeg hij de bal wèl langs de werper, wat hem twee keer daarvoor niet was gelukt. Door snel honklopen kon Cees van Hall op deze „infield-hit" scoren en was de winst binnen (8-7). Score verloop: HCAW 3 VHC 3 0 11 30 WerpersresuKaten J. Vos/R. v. d. Laan 3 x 3 sl., 7x4 w., 14 hsl. tegen J. v. d. Klift 7x3 sl., 4 x 4 w., 7 hsl. tegen De tweede Veenendaalse uitgave werd zaterdag verpletterd door UW 4, welke ploeg met 24-5 zegevierde. De BRL-jeugd deed het beter. Zij boekte een 17-1 overwinning op Utrecht-Hit- ters, waardoor zij aan kop kwam in haar afdeling. Een jeugdteam dat eveneens aan de leiding staat, de „M.C. Bakkertjes", had een vrije dag. SCHERPENZEEL Zaterdagavond 18 juli geeft de landelijke rijvereniging „De Valleiruiters" in Scherpenzeel weer haar jaarlijkse demonstratie. Het geva rieerde programma vermeldt behalve de parade onder andere het voor-sprin gen der ruiters, een pony-nummer en het baragespringen, waarbij de hinder nissen kunnen worden verhoogd en dat laat zien tot welke prestaties de land- bouwpaarden in staat zijn. Bovendien is er nog een ander springnummcr ge pland, de steeplechase, waarbij telkens twee ruiters tegelijk starten om te trachten het eerst alle hindernissen in de kortst mogelijke tijd te nemen. Dres- suurnummers van de ponyclub zullen voor afwisseling zorgen. Ook staat er op het programma een demonstratie van Scherpenzeelse poli tiehonden, die sterke staaltjes van dres suur te zien zullen geven. Het meest spectaculaire nummer op het program ma vormt wel het optreden van de na tionale kampioenen trampolinespringen, een vermaarde club, die het bestuur van de rijvereniging heeft weten aan te trekken. Er zal op verschillende stella ges worden gewerkt. De loterij waarvan de opbrengst dient om het versleten hindernismateriaal te vernieuwen en waarvan men hoopt een nieuw vaandel voor „De Valleiruiters" te kunnen aanschaffen, heeft een pony als hoofdprijs. De trekking vindt op de demonstratieavond plaats. Verder wordt er gezorgd voor kraampjes waar het publiek frisdranken e.d. kan kopen. Aan de Eikenlaan tegenover de nieuw bouw is een ruim terrein beschikbaar gesteld. De aanvang van het paarde- sportevenement is bepaald op 19 uur. BRUMMEN In de gisteren verre den Ronde van Brummen heeft Co Janssen uit Rhenen „De Valleirenners'' aan de eerste overwinning geholpen in een open koers. Deze ronde, georgani seerd door de Emper Tour Ploeg uit Zutphen, werd mede door het goede weer een prachtige wedstrijd. De eerste categorie die aan bod kwam was die van de adspiranten. Hierbij kwamen enkele sterke renners aan de start onder wie Van de Voet uit Leiden en Leo Steur uit Apeldoorn. „De Vallei renners" werd vertegenwoordigd door Ate Atema. Atema zat al meteen voorin en dit zou de gehele wedstrijd zo blij ven want de grote „cracks" zaten elkaar echter in het peloton rustig te observe ren. Pas vlak voor de eindsprint gingen zij zich met de strijd bemoeien. Eerste werd Van de Voet, die Buitenhuis en Van Leeningen (van de organiserende vereniging) in de sprint versloeg. Ate Atema, die zeer sterk fietste, bleef net buiten de prijzen. In de nieuwelingen- wedstrijd kwamen vele renners aan de start die een reële kans maakten op de overwinning. Tot de kanshebbers be hoorden ook de Veilleirenners Co Jans sen, Rolf Sas, Jan Hoksbergen en Evert Blotenberg. Vanaf de start toonde Co Janssen zich zeer bedrijvig en hij pakte al spoedig enkele mooie premies. Ook Rolf Sas en Jan Hoksbergen mengden zich in het strijdgewoel. Met nog dertien ronden te rijden de marreerde Lubberdink uit Voorst, maar hij kreeg Dolstra uit Schiedam aan zijn wiel. Co Janssen zag het gevaar en sprong samen met Andries Bos uit Kampen naar de koplopers. Gerrit Möhlman probeerde dit ook, maar werd teruggepakt door Rolf Sas, terwijl Jan Hoksbergen het peloton in bedwang probeerde te houden. De eindsprint werd uitgevochten door vier man van wie Co Janssen dolgelukkig het eerste over de finish kwam voor Lubberdink, Bos en Dolstra. Een dag voor deze ronde waren de Valleirenners te gast in Doesburg in de plaatselijke ronde. Dat leverde echter geen succes op. Bij de adspiranten ze gevierde Jan Spijker uit Kampen, ter wijl Ate Atema achter in het peloton eindigde. Bij de nieuwelingen versloeg Fred Veldhuizen uit Culemborg Gerrit Möhlman in de sprint. Rolf Sas stapte af en Co Janssen bleef net buiten de prijzen. VEENENDAAL Het nederlaagtoernooi van de eerste zaterdag-editie van v.v. Veenendaal is gewonnen door Woudenberg. Deze gastenploeg wist de geelblauwen een A0 nederlaag toe te brengen en daarmee bleef zij ver boven Valleivogels, Advendo en DVSA. Ook het Veenendaase Kulan, zaterdagmiddag op het Salamander-sportcom plex de laatste gast van Veenendaal, kon de Woudenbergers zoals verwacht werd niet overtreffen. De SKF-voetballers moesten genoegen nemen met een 22 gelijk spel, nadat zij tegen een 20 achterstand hadden aangekeken. Voor een behoorlijk aantal toeschou wers traden de ploegen in deze ontmoe ting aan. De oorzaak is niet precies be kend, maar de tegenstanders maakten er een weinig interessant duel van, waarin de inzet aan beide zijden ont brak en de forsheid hoogtij vierde. Misschien dat de spelers sterk verlan gen naar een non-actieve periode en daardoor wat ongecontroleerd voetbal speelden. Veenendaals jongste standaard-elf- VEENENDAAL Zaterdagmiddag was de jeugd-zwemploeg van VZC in Eist (Gld.) present om deel te nemen aan de oostelijke zwemkampioen- schappen. De kleine VZC-delegatie weerde zich goed in deze titelstrijd. Twee maal werd er een eerste plaats behaald en tweemaal een tweede. Wim Keman vestigde een nieuw oostelijk record op de 100 meter vlinder slag voor jongens onder 16 jaar, Ineke van den Bosch werd tweede op de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag onder 16 jaar en Gerrie van de Pest vocht zich naar een fraaie 3e plaats op de 100 meter vlinderslag. De meisjesestafetleploeg vestigde eveneens een nieuw oostelijk record op de 5 maal 50 meter vrije slag. De jongens werden op dit nummer tweede. RHENEN Het VVV-kantoor in de Grebbestad krijgt 't steeds drukker. Steeds meer mensen vinden er hun weg heen. Werden er in 1968 ruim 12.000 in lichtingen verstrekt, in het afgelopen jaar bedroeg dat aantal ruim 19.000. Een aanmerkelijke stijging. AMERONGEN De Amerongense korfbalvereniging Hemur-Enge heeft eindelijk een nieuw terrein. Bij het zwembad De Blauwe Schuur kreeg men tijdelijk de beschikking over een veld en daarmee toonde de club zich zater dagmorgen bij de officiële ingebruik neming bijzonder verheugd. Na een kort openingswoord van voor zitter Potgieser opende loco-burgemees ter Tiel het korfbalveld door de club- vlag van Hemur-Enge te hijsen, een ge schenk van de ex-voorzitter en de ex- secretaresse van de Amerongense ver eniging, het echtpaar Voeren. Een leuke bijzonderheid was dat deze vroegere bestuursleden die enige tijd geleden naar Suriname zijn vertrokken op vakantie waren in ons land en meespeelden in een micro-korfbaltoer- nooi dat Hemur-Enge ter gelegenheid I nooi terugzien. van de ingebruikneming van de tijde lijk accommodatie had georganiseerd. Vijf verenigingen namen deel aan deze wedstrijden. Behalve de organise rende club waren dat Animo Ready uit Haarlem, De Meeuwen uit Putten, SKF uit Veenendaal en Arena uit Rhenen. Alle verenigingen kwamen met twee seniorenachttallen en een juniorenploeg naar Amerongen. De resultaten van de drie teams sa men waren doorslaggevend v.oor het puntenklassement. Voor de twee sterk ste clubs waren twee fraaie bekers be schikbaar gesteld. Hoewel de publieke belangstelling bijzonder tegenviel, kan Hemur-Enge toch op een geslaagd toer- Loco-burgemeester Tiel hijst de nieuwe Hemur-Enge-vlag en daar mee is het nieuwe terrein officieel in gebruik genomen. Animo Ready toonde zich het sterkst in de microwedstrijden. Deze vereni ging vergaarde 21 punten en zij ver overde daarmee de eerste prijs. SKF- Veenendaal werd met achttien punten tweede, terwijl Arena, Hemur-Enge en De Meeuwen respectievelijk op de der de, vierde en vijfde plaats eindigden. Aan het slot van het toernooi dankte de Hemur-Enge-praeses het grote aan tal medewerkers. De Haarlemse vereni ging was het gehele weekend te gast bij de ouders van Hemur-Enge-leden en vermaakte zich zondag onder meer in een puzzelrit voor auto's en op een ge zellige bijeenkomst in „Het Berghuis". Op de 100 meter vlinderslag voor meisjes onder 16 jaar twee VZC-deel- neemsters. Winnie Faber zwom een tijd van 1.27.0 min. en Gerrie van de Pest vocht zich naar een 3e plaats in de tijd van 1.20.9 min. Van beide meisjes een goede tijd, waarbij moet worden aange tekend dat de jonge Winnie Faber in feite nog behoort tot de categorie onder de 12 jaar. Voor haar ligt onmiskenbaar een succesvolle zwemcarrière in het ver schiet. Bij de jongens werd Wim Keman op dit onderdeel nummer 1 in de tijd van 1.13.9 min. en hij vestigde daarmee een nieuw oostelijk record. De 100 meter schoolslag werd door twee VZC-meisjes gezwommen. De grootste troef op dit onderdeel, Hanneke Karsten, was door vakantie afwezig. De jonge Louise van Viegen, ook nog een zwemster die thuishoort onder de 12 jaar, finishte in een tijd van 1.38.3 min. en Els Lazet liet 1.37.4 min aantekenen. Bij de jongens zwom Cor Bouman 1.28.5 min, Bert Bol derman 1.32.7 min. en Henk Siepel 1.34.8 min. Vijf meisjes streden op het nummer 100 meter vrije slag. Els Lazet zwom 1.19.2 min., Louise van Viegen 1.15.6 min, Gerrie van de Pest 1.17.2 min en Marjan Bouman 1.13.1 min, terwijl Ine ke van den Bosch de tweede plaats opeiste met een tijd van 1.09.1 min. Bij de jongens finishte Bert Bolderman in de tijd van 1.10.1 min, Teunis van Bins- bergen in 1.08.7 min en Wim Keman liet wat teleurstellend 1.05.3 min afdruk ken. Op de 100 meter rugslag weer drie meisjes. De jonge Winnie Faber deed er 1.25.6 min over, Marjan Bouman 1.30.9 min en Ineke van den Bosch zwom zich weer naar een fraaie tweede positie in de tijd van 1.19.7 min. Op de 5 maal 50 meter vrije slag es tafette een waar VZC-festijn. De meisjes Ineke van den Bosch, Marjan Bouman, Winnie Faber, Els Lazet en Gerrie van de Pest vestigden een nieuw oostelijk record in de tijd van 2.48.5 min. De jongensploeg (bestaande uit de 10-jarige Henk Siepel, Bert Bolderman, Teunis van Binsbergen, Cor Bouman en Wim Keman), werd tweede in de tijd van 2.48.2 min. Het zwemmen werd de deelneemsters en deelnemers in het bad I)e Pas in Eist overigens niet gemakkelijk gemaakt, want met name aan de ondiepe zijde had men door een te lage waterstand veel moeilijkheden bij het nemen van een keerpunt. Over enkele dagen ver trekt de VZC-selectie naar Leeuwarden om deel te nemen aan de nationale kampioenschappen. Enkele zwemmers en zwemsters hebben tot op heden nog niet geheel aan de verwachtingen vol daan, hetgeen trainer Henk Uri wat on gerust maakt. Het is echter mogelijk dat de „explosie* op de belangrijke dag in de derde week van juli komt, iets dat op nationale kampioenschappen al meermalen is gebeurd. Veilingsvereniging „Kesteren en Om streken" Donderdag 9 juli 1970 waren de prij zen als volgt: Aardbeien: EI 85-105 per doosje a 250 gram; I 60-79 per doosje 250 gram. 2.700 doosjes. Frambozen: EI 58-70 per doosje a 250 gram; I 28-42 per doosje è250 gram. Kruisbessen: EI 42-53 per doosje a 250 gram; I 24-36 per doosje a 250 gram. Rode bessen: EI 32-46 per doosje a 250 gram; I 24-30 per doosje a 250 gram. 4.500 doosjes. EI 70-82 per kg; I 62-68 per kg; I 61. 18 ton. Early Rivers (Duitse kersen): EI 170- 200; I 140-160. ton. Meikersen: EI 145-170; I 110-130; B 40-56. (rood) 4 ton. Zwarte kersen: EI 160-185; I 120-150 B 65-70 (rood). 5 ton. Wjjnkersen EI 230-275; I 170-210; Bx 100-120; B 68-73 (rood). 5^ ton. Insp. L.: EI 195-220; I 160-185. 3 ton. Hofkersen: EI 160-180; I 120-150. Goudreinette: 165-75: 37-41; I 75-85: 46-56. Jonathan: I 60-65: 38-42; I 65-70 50- 56. Golden Delicious: I 60-70: 35-42; I 70- 75: 46-61; I 75-80: 60-65. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. N.V. Vruchtenveiling „Tiel en Omstre ken. Veilbericht van 10-7-1970. APPELEN: Golden Delicious I 75/85 56-63 70/75 59-62 65/70 48-50. Goudreinette II 70/80 40-44 65/75 20- 36. KERSEN: Blanzers I 152-156; Meikersen I 102- 149; Mierlo zwarte I 165-172; Insp. Löhner I 121-194; Varikse Zwarte I 99-179; Wijnkersen E 221-251 I 159-198. Rode bessen p/doosje E 29-40 I 18-26; Rode bessen p/kg E 92-142 I 68-87; Rode bessen fabr. 61. Kruisbessen p/doosje E 27-45 I 15-23. Frambozen p/doosje E 70-89 I 35-55. Zwarte bessen I 143-145. Prinsesse bonen I 131-154. Alles in ets per kg tenzij anders ver meld. Een aanval van Veenendaal-zater- dag. Jan van de Pol wordt omsin gelddoor keeper Van Wakeren, Roks en Davelaar. tal nam in de eerste helft een 2-0 voor sprong. Jan van de Pol (overgekomen van de zaterdagsectie van Candia '66 uit Rhenen) scoorde uit een voor zet van Wim v. Wakeren (crack van De Merino's) met een kopbal de ope ningstreffer en even later bouwde Veenendaal zijn voorsprong uit tot 2-0 toen C. Sennef een hard afstandsschot loste waartegen de Kulan-goalie kans loos was. Tien minuten lang toonde de organi serende club zich daarna verre van at tent en dat gaf de SKF-formatie de kans om terug te slaan. Laamers ver kleinde de achterstand toen de Veenen- daal-defensie blunderde (2-1) en toen Jan van de Berg geheel onnodig hands veroorzaakte bij een vrije schop van Kulan, kon Davelaar de partijen uit een penalty naar gelijke hoogte schieten (2-2). De strijd ging hierna gelijk op. Kulan kreeg de beste scoringskansen omdat de achterhoede van Veenendaal zeer slor dig te werk ging. Vlak voor het rustsig- naal was Van Wakeren echter dicht bij een doelpunt. Toen de Kulan-goalie slordig uittrapte retourneerde hij de bal onmiddellijk, doch de lat verhinderde een goal. In de tweede helft hebben zich nage noeg geen spannende momenten voor gedaan voor beiden doelen. Het duel, dat steeds forser werd, speelde zich voornamelijk op het middenveld af en voor de toeschouwers werd het er dan ook niet aantrekkelijker op. In de slot fase, waarin Kulan sterk aandrong, werd het af en toe zelfs wat onvrien delijk. De zaterdagploeg van Veenendaal, die in de komende competitie moet uitko men in de vierde klasse van de afde ling Utrecht kan, voor wat het spelpeil betreft, nog belangrijk worden verbe terd. Want met spelers als bijvoorbeeld de Rhenenaar Van de Pol en Van Wa keren moet de technische leiding haar formatie veel produktiever kunnen ma ken! ROCKANJE Zaterdagmorgen is de 23-jarige chauffeur L. P. Monster uit Oostvoorne met zijn personenauto in Rockanje in een bocht van een dijk af gereden en tegen een boom gebotst. De bestuurder werd uit de auto geslingerd, kwam in een sloot terecht en verdronk. In de nacht van zaterdag op zondag is in Scheemda bij een frontale botsing de 54-jarige mevrouw J. M. Buurmeij- er-Uildrik uit Midwolda om het leven gekomen. Haar 60-jarige echtgenoot werd zwaar gewond. Zaterdagavond is de vierjarige Inne- ke Gommers uit IJsselstein overleden aan de verwondingen die zij vrijdag avond had opgelopen toen zij voor haar ouderlijke woning door een bromfiets werd aangereden. Zaterdagmiddag is de 28-jarige J. H. van Boven uit Papendrecht bij een au tobotsing in Bleskensgraaf om het le ven gekomen. In het Limburgse Amstenrade werd in de nacht van zaterdag op zondag de 32-jarige garagehouder N. H. Leers aangereden. Hij is in het ziekenhuis overleden. In Muntendam is vrijdagavond de 17-jarige bromfietser P. Hooyer uit Veendam verongelukt. De jongen reed met een 17-jarige vriend achterop, tegen een muurtje. Het vriendje werd ernstig gewond. Zondagavond is in Tilburg de 16-jari- ge bromfietser J. Raaymakers uit die plaats verongelukt toen hij plotseling vanaf het rijwielpad de weg opreed en frontaal in botsing kwam met een per sonenauto. Zaterdagavond is de driejarige Erik Bakker uit Den Helder in zijn woon plaats overreden door een vrachtauto. Het kind is in een ziekenhuis overleden, De 64-jarige slager D. Lemmerzaal uit Aalsmeer is zaterdagmorgen in Uit hoorn om het leven gekomen toen een personenauto hem geen voorrang ver leende. De bestuurder van de andere auto, de 31-jarige mevrouw Jansen- Schuyt uit De Kwakel, gemeen Uit hoorn is later in een ziekenhuis overle den.

De Vallei | 1970 | | pagina 9