Successen voor Ordonnans-duiven lankSuper Shell. Schone motor. Méér kilometers. Minder luchtverontreiniging. |GDenk in kilometers, Itank Super Shell de lucht blijft er schoner van «i EXAMENSUCCESSEN NSF-prijs voor Henk van Heun Arnold Yoogt oppermachtig in competitierit DINSDAG M JULI IS. O OpheDsdens voetbalkermis De koning traint mor Leicester SUPER SHELL SHELL /Hl» BBS» SBB» nmwmèèt hiïhnwntr mm liP8i*iPP Super Shell bevat een speciale reiniger die uw motor en de lucht schoner houdt. Super Shell bevat een speciale reiniger om motorvervuiling te voorkomen. Geen afzettingen in de carburateur en het inlaatsysteem, die het benzine/ luchtmengseJ verstoren. Schone motor. Volledige verbranding van de brandstof. Voordeel één: méér kilometers uit de benzine. Voordeel twee, en zeer belangrijk: minder vuil uit de uitlaatpijp. Een welkome bijdrage tot de beperking van de luchtverontreiniging. Rijd nu zo voordelig en „schoon" mogelijk met kilometermaker Super Shell. SHELL OPHEUSDEN De leden van de Op- heusdense duivenvereniging de Ordon nans hadden een druk weekeinde ach ter de rug, want niet minder dan twee vluchten moesten gevlogen worden, een voor de oude en een voor de jonge dui ven. De oude duiven namen deel aan de Jonge afstandsvlucht vanaf Chateau roux over een afstand van niet minder dan ruim 637 km. Gelost werden deze duiven op vrijdag om 12.00 uur. De 55 duiven konden hierna de lange reis naar Opheusden beginnen. Als eerste kreeg D. Lindner een duif binnen, die een tijd maakte van 5.58.07 uur met een snelheid van 928.42 m. Op deze vlucht waren 20 prijzen te verdienen; als 20e kreeg C. Verwoert een duif binnen om 7.45.43 uur. In rayon 3 afdeling Oost was de Ordonnans succesvol, want twee leden bezetten van4de in totaal 181 mee gegeven duiven de eerste en tweede plaats, namelijk van D. Lindner en O. de Wit. De uitslag van de vereniging was: 1, 5. 7, 8. 13, 14, 16, 18 D. Lindner; 2. O. de Wit 3, 6, 17 G. de Wit; 4. 9. Com binatie Kerkstra en Schaap,; 10, 11, 15 combinatie Roodbeen en Huivers, 12 G. Hendriks en 19, 20 C. Verwoert. Na 3 vluchten van de 4 voor het kampioen schap Fond heeft D. Lindner de leiding stevig in handen, want in alle drie de vluchten wist hij met zijn duiven als eerste te eindigen wat hem 300 punten opbracht. Naar de tweede plaats is G. de Wit opgeklommen, met 255.29 pun ten. terwijl nu als derde staat de com binatie Kerkstra en Schaap met 224.66 punten. De tweede vlucht was, voor de jonge duiven, deze ging vanaf Venlo over een afstand van ruim 73 km. Voor deze vlucht werden niet minder dan 301 dui ven meegegeven die gelost werden om 8.00 uur. Ook hier was het weer D. Lindner die de eerste plaats opeiste, want hij klokte om 9.05.26 uur zijn eer ste duif met een snelheid van 1105.23 uur. In rayon 3 afdeling Oost waren voor deze vlucht 1435 duiven meegege ven en hierin kwam Lindner als tweede te staan, terwijl O. de Wit een zevende plaats opeiste. De uitslag voor de ver eniging was als volgt: 1. 4. 18, 43 D. Lindner; 2, O. de Wit; 3. 16, 17. 37 A. v. d. Kolk, 5. 15, 24, 25, 28, 59, 65 G. de Wit; 6, 10, 21. 22, 29, 30. 31. 45 46, 51 C. Verwoert, 7, 8, 14. 27. 41. 47, 57 Comb. Kerkstra en Schaap, 11, 34 Joh. Prijs, 12, J3, 23 M. v. d. Pol. 19, 26, 32 A. Aal- VEENENDAAL De seniorleden van hengelaarsvereniging „De Riet voorn" waren gisteravond present in het stadspark „De Groene Velden", voor de gezamenlijke jacht op de meeste centimers. Er waren 101 deelnemers, die omstrijd het aas uit wierpen, en al dobberturend specu leerden op een overwinning. De eni ge winnaar werd echter de heer H. Bruin met 40 centimeter, op de voet gevolg door de bij loting tweede ge worden W. v.d. Brink, met eveneens 40 centimeter. Derde werd' de heer Vandendorpe, met 36 centimeter. De prijzen werden uitgereikt in de kan tine van garage „Van Schoonhoven". bers, 20. 42. 64 H. J. Cornelissen, 33. 36, 38, 54, 55, 61. J. v. Neerbos, 35. J. Prijs 39, 40 B. van Eek. 44, 49, 50, 56, 63 H. Verwoert, 48, 62, 67 D. v. d. Sluis, 52, 60 W. Vermeer, 53, G. Hendriksen, 58, 66 W. Jansen. OPHEUSDEN Het was jammer dat de VV Opheusden bij het te houden voetbalfeest niet kon voetballen. Het noodveld is nog niet zo ver dat er ge speeld kan worden, zodat er dit keer al leen kermisattrcties waren. Deze stonden opgesteld aan de Fazantstraat. Hier was het zowel vrijdag- als zater dagavond een drukte van belang. Tij dens deze feestavonden organiseerde de VV Opheusden ook een verloting. De trekking vond plaats op het feestter rein ten overstaan van de Rijkspolitie te Opheusden. De hoofdprijs van deze verloting, een koelkast, viel op lot num mer 2523, een boorset op nummer 2357, een scheerapparaat op nummer 3441, en de laatste hoofdprijs, een bed, op num mer 2218. Verder waren er nog waarde volle prijzen die gevallen zijn op de volgend nummers: 3332. 3597. 2273, 3437, 2240. 2067. 3843, 3832, 2236, 2365. 3727. 2388. 2214. 2434. 2247. 2275. 2417. 3838, 3580. 2098, 2219. 3914, 3778. 2115, 3897. 2432. 2047. 2345. 3658. 3923. 3457. 2175, 2055, 2470, 2254, 2106. OPHEUSDEN De heer Henk van Heun, de bekende judoka van Sport school Budding te Opheusden, heeft met goed gevolg eindexamen afgelegd voor sportleraar aan het Centraal Insti tuut voor Sportleiders in Overveen. De heer Van Heun kreeg tevens de oorkon de en bijbehorende eveloppen met in houd van de Nederlandse Sport Federa tie. Deze prijs wordt eens per twee jaar uitgereikt door de NSF aan de CIOS- leerling die zich volgens het oordeel van de geamenlijke leraren het meest heeft ingezet voor het CIOS. Per 1 ju li is de heer Van Heun benoemd tot le raar aan het Vormingsinstituut te Amersfoort. VEENENDAAL ln he<t afgelopen cursusjaar boekte Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal 409 geslaagden Reeds zijn 20 namen vermeld, nu vol gen 389 namen van de geslaagden Voor Directie-secretaresse te Utrecht: mej. D®ny P. M. van den Berg. Jannie Leppers te Veenendaa<l en Rika H. van Nellestijn te Rihenen. Voor ReceptioniNte-lnformatrice te Utrecht: mej. Hanny .1. de Haas te Vee nendaal. Marian A. Herlaar te Over- berg. Ineke A. van de Kaa te Reruswou- de, Lente van Roekei te Ede en Joke ven der Velden te Eindhoven. Voor Duitse Handelscorrespondentie: mej. Joke van Manen te Veenendaal. Voor Franse Handelscorr.: mej. Nelli van Laar te Woudenberg. Voor Nederlandse Handelscorr.: mej. Nans van Donkelaar te Ederveen, Han- nie P. van de Bie te Rhenen, Gerrie H. Bokhoven, Joke C. A. van de Boven- kamp, Hennie F. Brinkhuis, Renske J. van Dijk te Veenendaal, Eefje' van de Dikkenber te Renswoude. Annie K. van Eldik te Lienden, Ria J. v. d. Haar, Anneke H. Hazenboom, Jan B. Jonker te Veenendaal, Annemarie Kelderman te Ede, Nettie van Kooten te Veenen daal, Dicky Middelman te Ederveen, Ada Pater te Veenendaal, Rina J. tfan Soest te Ochten, H. W. van Tuil, Ria J. v. d. Weerd en John H. G. Wentzel te Veenendaal. Voor Boekhouden: H. J. Diepeveen te Veenendaal. Voor Duitse Conversatie te Rotter dam: Rika van Nellestijn te Rhenen. Voor Engelse Conversatie te Den Haag en Rotterdam: L. van 't Foort te Renswoude, Ali de Haas te Veenendaal, Gerda Koehoorn te Wageningen. J. Kuster ,Riek Oorlog. T. Sc hoeman en Ans v.d. Weerdhof te Veenendaal. Voor Franse Conversatie te Rotter dam: Nelli van Laar te Woudenberg en Greet van Ommeren te Elsdt (U) Voor Elementair Duits: G. Achterberg en Ria W. van Vliet te Veenendaal. Voor Elementair Engels: Anneke M. Aibers te Rhenen, Hetty Boer te Benne- kom, jennie M. van de Bovenkamp te Renswoude, Rien M. de Bruin, Wilma Cornelissen, Lettie Donkelaar, Marjan van Dijk te Veenendaal. Toos G. van Ginkel en Corrie van Ginkel te Eder veen, Joke de Goijer te Veenendaal, mevr. B. B. de Rooy-Kampherbeek te Leersum, mej, W. de Vries te Renswou de en mevr. W. C. Zwijnenburg-van Capellen te Eist (U). Voor Elementair Frans: Mevr. M. M. Szabó-van Laarhoven te Veenendaal. Voor Midden.stand te Arnhem: Mevr. J. de Bas-Marcus, wonende te België, mej. E. Blokhuis te Woudenberg, A. Bolderman te Veenendaal. W. Bosman te Eist (U). A. Blankenstijn, G. v.d. Haar. A. E. Hasselaar, H. de Graaf, mej. E. van Engelenburg, H. G. Jansen te Veenendaal. N. H. van Lambalgen te Woudenberg. Van Leeuwen te Veenen daal en F. Vervat te Overberg. Voor Algemene Ontwikkeling (Seha- keldiploma) te Utrecht: Liesbeth A. G. van Binsbengen, Joke Bos, Bep v.d. Bruinhorst, Marian M. van Doorn, Ria W. M. Gijsbers, Riekie van Ginkel, Rika van Harten, mevr. E. den Hartog-v.d. Munt. Ria Hommersom, Minke S. M. van Kooten. Willie J. C. Lankhaar, Henrieke N. van der Meer te Veenen daal, Alie van der Meijden te Achter berg, Jannie Oelderik, Ans A. Slotboom te Veenendaal, Ineke van Veldhuysen te Overberg. Corrie v.d. Weerd. Herma H M. van Dijk. C. M. Drost. Marga M. Rijkhoff. Corrif Slomphorst. Bets Stomphorst. J. C. Sukkel en Marjan van Dijk met aantekening voor Engels te Veenendaal. Voor Steno Frans: mevr. T. Bik-van Bruggen te Veenendaal. Voor Steno Nederlands: Ina J. van Asselt te Veenendaal, Willie Blankes- tijn te Amerongen, Gonnie M. Botter te Renswoude. Bertie R. M. Diergaarde, Alice van Dijk. mevr. B.B. van Dijk- Kompanje, Gerda van Dijk, Joyce Y, den Drijver te Veenendaal, Else M. Ei- mers te Eist (U), Lia R. Eskes te Zut- phen, Cobie G. van Gorkum, Gerda B. Heykamp te Veenendaal, Fieke H. C. Klaver te Rhenen, NeMi van Laar te Woudenberg, Dineke G. G. van Manen. Hennie van de Scheur, mevr. P. R. van Schuppen-Hey en Ria Vlastuin te Vee nendaal. Voor Machincsehrijven: Maria Drost te Veenendaal. Jan Lodder te Eist (U), Hennie Jansen te Veenendaal, Jeannet- te Beijer te Ede, Aartje Lodder te Eist (U), Marian van Manen. Maureen Bos kamp, C. M. Drost, Anneke van den Berg te Veenendaal, G. van Dijk te Leersum. Willie Oosterbeek, Betty Ja gers te Veenendaal, Gerda van Ginkel te Renswoude, Gert Janssen te Ede, Corrie Stomphorst, Marius Scholten. Aartje Veenhuis, Marga Rijkhoff, Henk de Koning,» Bets Stomphorws te Veenendaal. Thea v.d. Waal te Scher- penzeel, Dicky de Kleuver, Mineke WOUDENBERG Dr zaterdagse competitie van r. en t.c. „Amersfoort werd op Moorst voortgezet met 22 ren ners. De gastrenners lieten verstek gaan. De deelneming van Arnold Voogt was direct merkbaar, want ditmaal lag het tempo al direct erg hoog. De A-jeugdrenners gingen het eerst van start.. Bij de eerste doorkomst wa ren het Wout Lansing; Dirk-Jan Kuij- pers en Dick Willigenburg. die op kop reden. Bert van Schaik en Wim Dekker jr. probeerden nog om bij te komen, maar dat lukte vooralsnog niet. Dat lukte wel, toen Willigenburg er alleen tussenuit was getrokken en zijn 4 te genstanders bij elkaar kwamen. Willi genburg eindigde onbedreigd als win naar en hij kon rustig toekijken hoe Dirk-Jan Kuijpers de door Wout Lan sing aangetrokken spurt won. De strijd in de amateur groep van 6 werd door Arnold Voogt bepaald. Hij dreef het tempo zo hoog op. dat men geen kans kreeg om een uitvalspoging te wagen, of hij moest er zelf bij zijn. Dat was het geval, toen hij, samen met Dick Vervloet en Gdjs Brouwer, een kleine voorsprong mam. In de laatste ronde nam hij ook van deze 22 renners afscheid en finishte met enkele hon derden meters voorsprong als le. Gijs wist de spurt om de 2e plaats te win nen. waardoor Dick 3e werd. Later ar riveerden Jan Sandbrink; Wout. van Eede en Gerrit Heuveling. De groep van 7 nieuwelingen kwam enkele ronden lang in gesloten gelede ren over de streep, maar toen kwam er een scheuring, met in de eerste groep Peter Kuijpers, Johan Ossendrijver; Cor Nijhoff en Gert Vink en in de 2e groep Bert Sandbrink; Leo Roeloffs en Harry Brouwer. De kloof was nog niet zo erg groot, maar toch blijkbaar te groot om te dichten, want de 4 bleven vooruit. De eindspurt was voor Peter Kuijpers, die op de streep een banddik te over had op Johan Ossendrijver. Cor Nijhoff eindigde als 3e en Gert Vink als 4e. P. Almekinders, die in het spoor van zijn grote rivaal Dekker sr. was geble ven. snoepte deze in de spurt de over winning af, met een lengte voorsprong op de eindstreep. Militair Maathijs de Koning, die voorlopig verlof heeft tot na de we reldkampioenschappen in Leicester (Engeland), is voorlopig 2 dagen per week druk met de training onder lei ding van bondscoach Joop Midflelink. Op dinsdagen en woensdagen wordt er Hink getraind in verschillende delen van het land. De eerste training vond plaats in Eelde, woonplaats van uitver koren Popke Oosterhof. De volgende training is gepland in Axel, waar Ad Duijker (ook geselecteerd) woonachtig la. SEBRAG,-; BEBftAG UTCRS UTERS 9 9 9 «mRiws KI S wt>d670C KLumpenaax te Veenendaal, Retro Iprenburg te Scherpenzeel, Greet Gro neveld te Ederveen. Christa Quint te Rihenen, Dinie van de Pavert, mevr. J. van Engeleniburg-van Ginkell te Vee nendaal, Hennie Overeem te Scherpen zeel, Tilly Seising, Herma van Dijk, J. C. Sukkel te Veenendaal. mevr. I. J. Hafoernickel te Rhenen, Mar ja Leguft, Hennie Brinkhuis, Gradus Lodder, Ali ce van Dijk en Erica van Schuppen W Veenendaal. Van de MAVO de Kon. Juli an asc hooi, hoofd dr. J. G. Thoomes: Hera Bou rn an. Jeanrveke van den Berg te Vee nendaal, Tineke van Burken en Wim van de Brandhof te Renswoude, Dorry Hertog, Ina Nijiand, Elly Koenders, Betty Aibers, Annemieke Gerritsen, Willy van Barneveld, Bart Nieboer, Joke van Burken, Berna Ditewig, Elske Bruinsma, Hans van Soest. Corrie Ja- cobsen, Evert de Witte, Sarita Dijkstra, Fred Gerritsen. Jan van de Pavert, Frans Tak. Dirk Bos, Jearmette ten Donkelaar, Joke van Dijk, Ria te Kate, Son ja van Doomspeek, Hennie Valken burg, Ingrid van Baren, Dienke Nij- eboer, Ar ja Wentzel, Bert Nijeboer, Hetty van den Brink en Piet Motvsma te Veenendaal Van de Herv. MAVO II, hoofd de heer G. Verheul: Dirk van Binsbengen Thea Bolderman, Betty van Doorn te Veenendaal, Arie van Dijk te Ederveen, Barbare Elenbaas. Peter Hendriks, Jan nie Huibers te Veenendaal. Re4ndert Maassen be Ede, Bert van Manen, Henk-Jan Oosterbeek, Guus van de Pol, Eefje v.d. Scheur, Geurie Schoeman, Alie Veenhuis, Kees Verhoef, Kitty Wanne, Ellie van Zanten, Jeannette Langbroek, Gerda Davelaar, Reijer van Dijk. Gerand Huft, Gert van de Weerd, Alie van Bennekom. Joke Kleijer. Bep- pie van Kolfschoten, Willy Drost, Wim Rosendaal, Jan van Dijk, Jan Di tewig, Lidy van de Weetering, Beppie van de Brink te Veenendaal, Henk Rijnders te Renswoude, Frans van Ma nen te Ederveen en Jan Overeem te Renswoude. Van de Ichihua MAVO. hoofd de heer G. J. H. de Vries: Annet Borg, Greetje Konings, Pia Hooogeveen, Con- ny v.d. Haar, Bert Demoet, Beppie v.d. Brink, Beppie van Kooten, Kees van Gent, Riny Drost, Ria Lucas. Jeanne Bouman, Robnie Bouter, Cor Versteeg, Job Pol, Henk van Soest, Gerrit van W oerdek om, Ada Willemsen, Leentje Terlouw, Willie van den Hazel, Theo v.d. Brandhof, Anja Schoeman. Wij nand Hardeman. Dorus Heuvelman, Gerda Henken, Nanda Willemsen, El len Kersten, Eefje Geurtsen, Mieke van Leeuwen, Betty Kroes, Hennie van KruistumDickie van de Bovenkamp, Henk Stuivenberg, Gerand Spruit en Kees Doornenbal te Overberg. Van de Chr. Huishoudschool I, direc trice mej. A. Parlevliet: Hannie Baars, Ineke van de Craats te Veenendaal, Cobi van Essen te Overberg, Ria Gaas beek, Sijtje van Stempvoort, Marion Brouwer, GerdaAalbers, Corrie van den Bruinhorst, Teunie Hardeman. Elli# Hardeman, Jopie Kalter, Hetty Groot- hedde, Nelleke v.d. Wal, Jannie Wis- selo, Hannie Mulder, Jannie van Schaik en Diny Albert! te Veenendaal. Van de Chr. Huishoudschool II, direc trice mej, J, Kool: Hannie van Voor thuizen te Renswoude, Ria van de Pol te Ederveen en Beteie Hardeman t« Bennekom. Van de StreekhuishotKischool te Rhe nen, directrice mej. G. J. Regtering: Jannie Blekking te Rhenen, Marjan Krol, Maaike van Kreel, Cobie van Kreel, Greet van Engelenburg te Ach terberg, Bets Versteegh te Leersum, Els Henzen, Corrie van de Bovenkamp en Jozina van Tuil te Rhenen. In januari 1970 slaagden de dames: Nellie Achterberg te Veenendaal, mevr. J. P. B. ter A vest-de Waal te Scherpen zeel, mevr. H. Bouman-SpiesAnke van de Bovenkamp te Veenendaal, Jannie Brons te Scherpenzeel, G. Brunek reeft te Ede, Marianne Buudding te Vee nendaal, Bea Coopman te Rhenen, Ria Drost, Gerdie van de Haar te Veenen daal, Anneke Haazeleger te Ederveen, Hililie Kalter, Gerda Kedman, Gerda van Kesteren te Veenendaal, mevr. J. J. Klompn-van Viegen te Eist (U), Gerda Middelhoven, Cobie Sukkel, Ineke Ta nig te Veenendaal, Adrie van Verneveld te Rhenen, Joke van der Veilden te Eindhoven, mevr. L. Wisse-Verhagen te Scherpenzeel, Ria Kleyer te Veenendaal en de hern: Wim de Man en Herman van Ravenswaay te Veenendaal. Voor Stenografie Duits: Diny van den Berg en Jannie Leppers te Veenen daal. Voor Steno Engels: Hennie ten Braak te Rhenen. Voor Steno Frans: Greet van Om meren te Eist (U). Voor Steno Nederlands: Ria van de Craats te Veenendaal, Marjan Herlaar te Overberg, Rika van Nellestijn te Rhenen, Lenie van Roekei te Ede, Cobde Stam te Renswoude en Joke van der Velden te Eindhoven. In april 1970 slaagden voor Machine- schrijven de dames: H. Achterberg, W. M. van Barneveld te Veenendaal, J. Braafhart te Bennekom, mevr. M. Bin- nendijk-WahabA. T. Bouwland, S. Da vids, mevr. J. van Dusschoten-v.d. Ham te Scherpenzeel, A. van Essen te Rhe nen. G. van Eist. a. j. van Ginkel te Veenendaal, A. van der Meijden te Achterberg, R. van Harten, C. van de Kolk, H. E. R. Mater, h. N. van der Meer te Veenendaal, H. G. W. Meijer te I Rhenen, H. J. J. Muller te Veenendaal, L. Nooomen te Rhenen, Z. J., Reininga, mevr. J. Timmer, T. E. M. Wegman, C. J. Vianen, E. Achterberg, J. van Beek, P. M. H. Blom te Veenendaal, J. J. Boon te Ede, D. G. van Braak te Veenendaal, E. M. Eimers te Eist, G. W. M. Ens ink, M. P. de Groot, N. Klem, J. van Kooten te Veenendaal, F. van Lutterveld te Eist (U), J. v.d. Meyden te Veenendaal, H. Nellestijn te Kesteren, J. Schoten, G. Verhoef, A. van Walsum, J. J. van Wa keren, T. van den Broek te Veenendaal, D. van Maanen te Rhenen, A. Meter te Renswoude. W. van Veldhuysen te Overberg, A. E. Wagtho te Rhenen, J. J. H. Wijnberger, C. van de Weerd, mevr. B. B. van Dijk-Kompanje te Veenen daal en de heren: D. M. Boelens, G. M. van de Haar, G. van Doorn te Veenen daal, G. M. Hup te Amerongen. H. Snetselaar te Ederveen, T. E. van Stok- kum te Veenendaal, A. van Ginkel te Scherpenzeel, H. van de Lustgraaf te Veenendaal. Voor Steno Engels: Diny van den Berg, Ali de Haas, Jannie Leppers te Veenendaal, Rika van Nellestijn te Rhenen, Lineke Oosterbeek te Veenen daal, Bep Osnabrugge te Scherpenzeel en Joke van der Velden te Eindhoven. Voor Steno Nederland: Ineke van de Kaa te Renswoude. Voor Steno Frans: Diny van den Berg, Jannie Leppers te Veenendaal en Rika van Nellestijn te Rhenen. Voor Steno Duits: Rika van NeUeetijn te Rhenen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5