Unieke proef in het Schrijvers- park: Renswoude radeloos Wachten op droog weer en superlij m Besprekingen verlopen stroef Samenwerking tussen 4 ziekenhuizen nog niet geïntensiveerd DRIE KAMPIOENEN BIJ VZC-POLOËRS ..W ij worden beschouwd als achtergebleven gebied" Dr. Van Luyn „kent geen voorbereidingscommissie" Hoedjes op Cuneratoren Spanjaard maakt slip Drumhand in de prijzen Haags meisje (17) ernstig gewond Drie tenen kwijt na val in mengmaehine PARADIJSELIJK FEEST TEN EINDE RAAD „ACCOMMODATIE" TELEURGESTEI D BURGERLIJKE STAND STERK NIET OP DE HOOGTE V) V) WISSELVALLIG UNIEK Pagina 3 WOfcNSDAG 15 JULI 1970 V aste vloerbedekking op kinderspeelplaats (Van een onzer verslaggevers) RENSWOUDE Voetbalvereniging Renswoude zit voor de zoveelste keer in grote moeilijkheden. De club uit het kasteeldorp heeft niet meer de beschik king over een bespeelbaar veld en daar Gedeputeerde Ctaten van Utrecht nog geen goedkeuring hebben verleend en daar ziet het de eerste weken nog J. D. OVEREEM niet naar uit kan er ook nog geen begin worden gemaakt met de aanleg van het nieuwe veld. Renswoude komt dus vermoedelijk dit seizoen zonder eigen „home" te zit ten en daarover windt men zich mate loos op. Met name de voorzitter van de voet balvereniging, de heer J. D. Overeem toont zich zeer verbolgen: „Enkele maanden geleden werden de plannen voor de aanleg van een nieuw voetbal veld al goedgekeurd in de gemeente raad, maar uit Utrecht hebben we hier over nadien niets meer gehoord. Gede puteerde Staten trappen ons als Rens- woudenaren gewoon in de hoek. Vol gens mij worden wij hier beschouwd als een achtergebleven gebied. Ze doen maar raak daar...." Duidelijke taal dus van de praeses van Renswoudes enige voetbalclub. Men is ten einde raad want eind juli begint de voorbereidingsperiode voor de competitie weer en op de laatste zater dag van augustus moeten de teams officieel weer van start gaan. Momenteel is nog slechts een strook van ongeveer 10 meter bespeelbaar op het huidige voetbalveld (voor zover het stuk grond die benaming nog mag dra gen) en daar het nog lange tijd kan du ren voordat de officiële goedkeuring uit Utrecht afkomt, ziet men geen an dere oplossing dan „alles maar weer in het werk stellen om het veld weer enigszins bespeelbaar te maken". Een karwei dat de sportminnaars in het kasteeldorp zo onderhand danig be gint te vervelen. Het is trouwens zeker dat Renswoude In het werk blijft zitten, want mocht er onverhoopt binnen afzienbare tijd toch bericht uit de Domstad komen en kan men daardoor van gemeentewege be ginnen met de aanleg van het nieuwe veld (op de plaats van de „accommoda tie" die de laatste jaren is gebruikt) dan betekent dat dat de club tijdelijk ge bruik moet gaan maken van een ter- reintje van camping ..De Lucht". „En aan dat veld moet natuurlyk ook weer veel worden gedaan om het geschikt te maken voor competitiewed strijden. Bovendien moeti.i we dan in Renswoude weer gaan uitzien naar een trainingsveldje", verzucht voorzitter Overeem. „We worden er gewoon rade loos van De gemeente bevindt zich nog niet geheel in staat van opwinding, maar zij is, evenals de verenigingsmensen, wel bijzonder teleurgesteld. Wethouder J. T. Wolleswinkel: „Wij als gemeente staan volkomen achter de voetbalclub. Voor ons is het ook erg vervelend dat de voetballers weer tot over hun oren in de problemen zitten, want wij hebben er hard aan gewerkt en zoveel mogelijk haast gezet achter de plannen voor de aanleg van de nieu we sportaccommodatie. Maar de com missie in Utrecht die de begroting moet goedkeuren, zit met enkele vacatures en ook z(Jn er enkele mensen met vakan tie. Dus het kan allemaal nog wel een tijdje duren. Ambtelijke molens malen nu eenmaal langzaam.. En dat laatste zal iedereen overbe kend in de oren klinken. Amerongen Geboren: Johanna Gesina Maria, d.v. C. Overeem en J. G. Kluvers; te Zeist, Adriana, d.v. G. Blankestijn en J. van Tolij; Christne Neline, d.v. D. van Al- tena en P. G. van den Bergh; Johanna Lammerdina, d.v. J. Barten en H. J. van den Dikkenberg, O verberg; Johan- niis Hermanus, z.v. H. J. van Dijk en M. van Milligen, Overberg. Ondertrouwd: K. Marris en J. Milje- novic. Getrouwd: T. Timmerman, 24 jaar en E. M. Rijnberk, 17 jaar. VEEN END AAL Bewusteloos en met een gebroken been is gisteren de Spanjaard B. M. H. in het Julianazie kenhuis opgenomen. Op de Groeneveld- selaan maakte hij een slip met zijn bromfiets, waarbij hij tegen een lan taarnpaal botste. Vanmorgen is de man aan de verwondingen overleden. (Vervolg van voorpag.) VEENENDAAL De flatwijk Schrijverspark wordt het decor van een Neder landse primeur, als daar op een kinderspeelplaats vaste vloerbedekking wordt geplakt over de tegels die nu als ondergrond dienen voor de klinirekken die de jeugd er gebruikt. Firet N.V., die zich toelegt op de vervaardiging van non- woven produkten levert de gemeente gratis een hoeveelheid van het speciale tapijt, voor een experiment, dat tot dusver uniek is. Wanneer het tapijt in het Schrijvers park wordt gelegd is noch Firet. noch het gemeentebestuur op dit moment bekend. In elk geval zal moeten wor den gewacht op droog weer. Boven dien is een speciale lijmsoort nodig, om het valverzachtende materiaal op de stenen tegels te plakken. De lijm is be steld bij een bedrijf in Twente, maar de aflevering laat langer op zich wach ten dan men had voorzien. Ofschoon het gemeentebestuur met klem wijst op liet experimentele karak ter van de hele onderneming, lijkt het waarschijnlijk dat ook de overige speel plaatsen in Veenendaal de zachte on dergrond krijgen, als deze proef slaagt. Het is overigens zowel voor de gemeen te als voor Firet een proefneming. Het tapijt wordt nog bij diverse andere pro jecten getest. Een woordvoerder van Fi ret noemde ondermeer een zwembad. Bovendien kan pas worden beoor deeld of het experiment geslaagd is, wanneer het tapijt aan alle mogelijke Hollandse weersomstandigheden is blootgesteld en zijn duurzaamheid heeft bewezen. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter kan beschouwd worden als een der geestelijke vaders van het tapijt-idee. „Ik dacht op een gegeven moment we hadden al meer gepraat over die kinderspeelplaatsen waarom probe ren we dat eigenlijk niet? Een wilde in val, maar het gaat lukken. In ieder ge val geloof ik dat beter deze tapijtsoort kan worden gebruikt dan de rubber tegels die in sommige andere gemeen ten als alternatief voor beton zijn neer gelegd. Dat rubber wordt na verloop van tijd minstens zo hard, en dan ben je geen stap verder..." De „superlijm" waarmee de vloerbe dekking in het Schrijverspark zal wor den aangebracht, moet zo sterk zijn, dat het onbegonnen werk is voor even tuele particuliere tapijtkapers om te proberen het eigen huis gratis van ta pijt te voorzien. Weken of snijden zou niet helpén, want men zou slechts de bovenlaag van de onderlaag scheiden. Welke kleur in het Schrijverspark gebruikt gaat worden moet nog worden afgewacht Leverbaar zijn lichtrood, donkerrood, groen, cognac, geel, blauw en grijs. Wie het onderhoud voor zijn rekening moet gaan nemen staat ook nog niet vast, maar één ding is zeker: de stofzuiger mag al direct worden ge bruikt. Naar wij vernemen zal de plak- kerij in het Schrijvfrspark met enig ce remonieel vertöort gepaard'gaöh/ RHENEN De Drumband Rhenen heeft deelgenomen aan een concours in het Betuwse Maurik. Er verschenen twaalf korpsen aan de start. Pas drie weken heeft de Rhenense vereniging een nieuwe instructeur in de persoon van de heer Scheepbouwer. Hij had al veel gepresteerd in die korte tijd want de Rhenenaren behaalden de eerste prijs met het majorettenkorps onder leiding van Co Bleyenberg en een derde prijs onder leiding van de heer Budding. De vereniging is bijzonder enthousiast over de nieuw benoemde instructeur. Zaterdagavond wordt in het Eigen Gebouw een contactavond gehouden. (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Het wil nog niet zo best vlotten met de nauwere samen werking tussen de ziekenhuizen in Veenendaal, Wageningen. Ede en Bennekom. Tot op heden hebben de besprekingen van een daartoe speciaal in het leven geroepen voorbereidingscommissie nog niets positiefs opgeleverd en hoewel men veel voelt voor een meer intensieve samenwerking, verlopen de gesprekken van de commissie nogal stroef. De samenwerking tussen de vier geneeskundige centra bestaat momenteel nog uit een nauw contact tussen de internisten van de ziekenhuizen en uit het gemeen schappelijk beheren van de zusterschool „De Gelderse Vallei" in Wageningen. De realisering van het kunstniercentrum in de Pieter Pauw Stichting Ziekenzorg in AAageningen dat al vanaf 28 oktober van het vorige jaar Op volle toeren draait vormt tot dusver het fraaiste resultaat van het gezamenlijke werk van verschillende internisten van de vier ziekenhuizen. De voorzitter van de voorbereidings commissie. ds. Van Enk uit Veenendaal die tevens praeses is van het Prot. Chr. Streekziekenhuis in Bennekom (in feite de initiatiefnemer), zegt dat er tot op heden weinig meer is gebeurd dan het voeren van gesprekken in de informa tieve sfeer. „Wij hebben geregeld con tact met elkaar, doch er is nog niets po sitiefs uit de bus gekomen. Wel voelen wij veel voor een nauwere samenwer king". Een woordvoerder van het Juliana- ziekenhuis in Ede geeft toe dat het nog niet zo best wil met de besprekingen hierover. Dat blijkt ook wel uit het feit dt de directeur-geneesheer van de Pie ter Pauw Stichting Ziekenzorg in Wa geningen. dr. W. L. van Luyn. verklaart in het geheel niet op de hoogte te zijn van het bestaan van een speciale voor bereidingscommissie (samengesteld uit de besturen van de vier ziekenhuizen). Dr. Van Luyn: „Wij hebben wel regel matig besprekingen met de leiding van ziekenhuizen, maar veel hebben die nog niet opgeleverd". Eind vorig jaar verklaarde een be stuurslid van het Julianaziekenhuis desgevraagd dat er al geruime tijd be hoefte bestond aan een intensieve sa menwerking tussen de vier hospitalen, die in feite relatief te klein zijn om de VEENENDAAL De zomercompetitie van de KNZB is ten einde. Naast het suc cesvolle herenteam van VZC, dat zoals bekend is op de vyfde plaats in de com petitie van de eerste klas is geëindigd, deden er in de zomercompetitie van de Kring Midden van Nederland nog zes zeventallen mee. Drie van deze ploegen werden kampioen. Heren 2, hoofdzakelijk bestaande uil adspirant-spelers, werd kam pioen van de eerste klas van de Kring en promoveert naar de hond. Het meisjes- adspirantenteam en de C-jongens konden eveneens de kampioensvlag hijsen na een heel fraai zomerseizoen. RHENEN Op de tweede omgang van de Cuneratoren, die nog steeds in de steigers staat, hebben de restaura teurs langs de balustrade de daar op gerichte zuilen voorzien van „hoedjes" De heer Kelfkens, opzichter bij de restauratiewerkzaamheden deelde gis termiddag mee, dat het nieuwe pina kels zijn waarop nieuw beeldhouwwerk is aangebracht. Daar in hoger sferen nog steeds wordt gewerkt, heeft men besloten het beeldhouwwerk op deze nieuwe pinakels te beschermen tegen vallend gesteente, door er kokers op te plaatsen van hardboard. Zeer binnen kort zullen deze „beschermers" worden verwijderd en dan komt de nieuwe ba lustrade, compleet met keurig beeld houwwerk, in zicht. Heren 2, waarin diverse jonge knapen uitkomen die straks een plaats in de hoofdformatie moeten zien te verove ren en daarvoor ongetwijfeld wel de kwaliteiten hebben, heeft het in de al tijd zware eerste klas van de Kring uit muntend gedaan. Het moest optornen tegen de hoofdmachten van CRB uit Culemborg, waarvan het thuis met 30 won en uit met 11 gelijk speelde en Triton 1 uit Weesp, waartegen uit ook met 11 gelijk werd gespeeld en thuis met 64 gewonnen. Tenslotte moest de hoofdploeg van Duinkikkers 1 uit Soest nog worden overwonnen om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Thuis werd hel een spannende wedstrijd die met 6—4 door VZC 2 werd gewonnen, maar uit werd het een penibele zaak. Men vertrok fnet een incomplete ploeg daar enkele spe lers reeds in een zwemkamp waren on dergebracht om zich voor te bereiden op de komende nationale zwemkam- pioenschappen. Men kwam met 20 achter te staan, maar in de tweede helft een fomidabel herstel. De volle Minst werd op de valreep met 34 binnen gehaald, waardoor het kampioenschap van de eerste klas en de promotie naar de res. vierde klas van de bond een feit was. Heren 3, samengesteld uit hoofdzake lijk veteranen, speelde geen wedstrijd compleet. Steeds weer moesten jonge B-adspiranten invallen om het team te completeren, maar niettemin eindigde het op de tweede plaats. Het begon de competitie met een benauwde 35 overwinning in Gorichem tegen PCG. Vervolgens ging men met 5—1 ten on der tegen de latere kampioen YZ en PC uit IJsselstein, maar een week later een ruime 70 zege op PCG in eigen huis. Daarna een krappe 54 overwinning op IJsselduikers uit Montfoort en weer een week later de meest indrukwek kende partij tegen kampioen YZ en PC. Slechts op het laatste nippertje boekten de IJsselsteiners een 23 zege. waar door het kampioen werd. De old-timers besloten de de competitie met een rui me nederlaag in Montfoort op IJssel duikers toen wederom door vakanties zeer incompleet moest worden aange treden. De jongens-adspiranten A sloegen zich wisselvallig door de competitie. Zij wonnen fraai met 41 van het roem ruchte AZ en PC uit Amersfoort, met 4l werd er gezegevierd van het even eens bekende Zwemlust uit Utrecht en ook thuis tegen deze zelfde ploeg een mooie 32 overwinning. In Amersfoort werd AZ en PC met niet minder dan 19 geklopt. Tegen de Robben A moest men tot tweemaal toe het hoofd buigen.Deze adspiranten van de landskampioen kwamen heel goed voor de dag en wer den ook kampioen van deze jeugdafde ling. De VZC adspiranten eindigden daardoor fraai op de 2e plaats. De Adspiranten B, de tweede garni tuur van de jongens onder de 16 jaar, sloeg zich ook wisselvallig door de com petitie. Het verloor van Forellen A met 26, daarna een grote 011 overwin ning op IJZ en PC. Vervolgens weer een nederlaag tegen de Forellen. Van PCG werd uit met 3-2 verloren, maar thuis klopte men de zelfde ploeg met 32. De laatste wedstrijd tegen YZ en PC werd dik met 90 gewonnen, waardoor ook deze VZC formatie op de tweede plaats belandde. De Adspiranten C werden kampioen. Deze knapen onder de 14 jaar verloren geen enkele wedstrijd en hebben een goede toekomst voor de boeg. In Cu lemborg een 25 winst op CRB en thuis wederom tegen deze ploeg een 51 zege. Tegen UZSC uit Utrecht werd het 42, waarna UZSC verstek liet gaan. Later klopte de jonge VZC'ers CRB nog eens met 52, en tenslotte speelde het gelijk tegen UZSC met 22. Men speel de met drie ploegen anderhalve compe titie, waarin VZC-C met vla** en wim pel kampioen werd. De meisjes-adspiranten van VZC zorgden voor het derde kampioenschap. Thuis wonnen zij van het Tielse Vahalis met 70. In Barneveld werd het een 14 triomf tegen DKW. In Rhenen boekte men een krappe 45 overwin ning op de Forellen, maar thuis klopten de VZC-meisjes de Grebbestadbewoon- sters gedecideerd met 70. Thuis werd heel overtuigend van DWK met 40 gewonnen en het kam pioenschap werd behaald in de lastige uitwedstrijden tegen mede-kandidaat Vahalis door een heel benauwde en fel- bevochte 34 overwinning. De meesten van de meisjes en jon gens uit de adspiranten-afdeling debu teerden in de zomercompetitie. Met drie kampioenschappen een zeer goed begin en met de vele trainingsmogelijkheden thans voor ogen ziet het er ook op wa- terpologebied voor VZC niet gek uit met een dergelijke jeugd. Het Juliana-ziekenhuis in Veenen daal waarvan waarschijnlijk begin volgend jaar een nieuwe vleugel in gebruik kan worden genomen. De uitbreiding van het hospitaal heeft echter niets uitstaande met de plannen die er bestaan om te komen tot een nauwere samenwerking met de ziekenhuizen in WageningenBen nekom en Ede. zware exploitatiekosten in de toekomst te kunnen dragen. „Samenwerking kan deze kosten belangrijk drukken", aldus de woordvoerder destijds, „terwijl de vier ziekenhuizen samen kunnen zorg dragen voor een betere medische outil- Het kunstniercentrum in Wageningen met een jjuidelijke streek functie is hiervan «en.bewijs. Volgens ee» Wagen ingse internist biedt de ligging van de betreffende ziekenhuizen op betrekkelijk korte afstand van elkaar een unieke mo gelijkheid om de samenwerking tussen de hospitalen te intensiveren. „Het lijkt me dan ook uitgesloten dat het geza menlijk overleg geen positieve resulta ten zal opleveren", aldus het commen taar van de internist in oktober van het vorige jaar. Ondanks de respectabele dosis opti misme van alle betrokken partijen des tijds zijn de resultaten tot op heden echter nihil. Een bestuurslid van het Julianazie kenhuis in Veenendaal heeft er de vol gende mening over: „Het is uiteraard een ingewikkelde geschiedenis, omdat men bij het zoeken naar nieuwe vor men van samenwerking niet over ijs van één nacht kan gaan. Alles moet zeer doordacht geschieden want de he sluiten die er eventueel worden geno men, kunnen natuurlijk voor de betrok ken geneeskundige centra verstrekken de gevolgen hebben". Volgens het be stuurslid werkt echter de omstandig heid, dat men b(j het zoeken naar de diverse nieuwe vormen van samenwer king onmiddellijk denkt aan annexatie, nogal remmend op de bijeenkomsten van de commissie. RHENEN Een 17-jarig meisje af komstig uit Den Haag is gisteren op de Achterbergsestraatweg tegen een lan taarnpaal gereden. Zij moest ernstig ge wond per ambulance naar het zieken huis worden overgebracht, re met een gebroken been. VEENENDAAL De 56-jarige Vee- nendaler T. v. L. zal drie tenen moeten missen. Hij raakte gistermiddag met zijn voet bekeneld in een mengmachine voor meel bij de graanhandel Van Roe kei aan de Grifstraat, waarbij hij ook een beenbreuk opliep. De man was naar het bedrijf gegaan om eieren te komen. Vlak bij de machine gleed hij uit. Hij is in het Julianaziekenhuis opgenomen. RHENEN Op 19 mei vcui dit jaar deelde de persdienst van Ou wehands Dierenpark mede, dat een paradijskraanvogel een ei had ge legd. Precies een week later werd melding gemaakt van het tweede ei, waar bi) de verwachting werd uit gesproken dat na een maand wel eens twee jonge paradijskranen het levenslicht zouden kunnen aan schouwen. En zo is hel gebeurd. Groot feest in het dierenpark op de Grebbe - berg, want het is na de geboorte van de jonge ijsbeer opnieuw een zeldzame gebeurtenis. Voor zover de directie heeft kun nen nagaan zijn er eenmaal in Ar ris paradijskranen geboren. Intussen groeien de beide kuikens in een abnormaal snel tempo. Vol gens het boekje moeten zij binnen vier weken 75 cm hoog worden. Het ziet er nu al naar uit dat dit ook het geval zal zijn.

De Vallei | 1970 | | pagina 3