Weinig Gelderse gemeenten verhogen in '71 belastingen ALFRINK ZWIJGEND TERUG UIT ROME A Proef bloemen langs rijksweg 12 Wethouder Utrecht wijst beschuldiging geheel van de hand Ondernemers bezorgd over de gevolgen van hoger minimumloon Belasting werk ende gehuwde vrouw gaat iets omlaag Alleen verplicht waar aanvullende uitkering van Rijk wordt ontvangen NVSH wil Doesburgse die bank overviel helpen evoluon mm RIVIERENGEBIED TELT DE MEESTE „SLACHTOFFERS" MYSTERIE „VERDRONKEN BABY'9 OPGELOST Toch vervolging Delftse vrouw SPAAR- PLANNEN gewone ZZ gemengde verzekering Nederlands paar in Duitsland verongelukt Miljoenen schade bij brand Subsidie voor hagelverzekering fruitteelt Fransman maakt dodelijke val uit raam Blailwrg liet f 460.000 na WOENSDAG 15 JULI 1970 I 'ERGIFTIGINGSPOGING „NUTTIG" STRAFFEN Cholera op Java AANPASSING PROEFBALLON: KABINET STELDE HOOFDLIJNEN BEGROTING 1971 V AST (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Slechts weinig Gelderse gemeenten (nog geen twintig op de in totaal 105) zijn betrok ken bij de door de ministers Beernink (Binnenland- es Zaken) en Witteveen (Financiën) per circulaire aan de gemeentebesturen min of meer voorgeschre ven „belastingoperatie". Zoals wij dezer dagen al berichtten hebben de beide bewindslieden een aan tal Nederlandse gemeenten dringend verzocht hun belastingen met 4.5 procent en de overige heffin gen en retributies met 7 procent te verhogen. Deze verhogingen moeten betrokken worden bij de op stelling van de gemeentebegroting-1971. Hier en daar is het misverstand ontstaan dat het verzoek alle Nederlandse gemeenten zou gelden; dit is geenszins het geval want het gaat slechts om tegen de tweehonderd gemeenten die een z.g. aanvullende uitkering van het rijk ontvangen. In Gelderland be horen hier slechts weinig gemeenten toe, veelal kleine gemeenten in het Rivierengebied die er niet in geslaagd zijn hun begroting sluitend te krijgen (als gevolg van de geringe bevolkingsdichtheid en andere oorzaken). Als een gemeentebestuur een aanvullende uitke ring van het rijk aanvraagt en krijgt, dient het reke ning te houden met enige beperking van bewegings vrijheid. Gemeenten die met de uitkeringen die zij zoals ook andere gemeenten van het rijk ontvangen niet rond kunnen komen hoewel zij „hun inkomstenheffingen uit eigen hoofde tot een redelijk peil hebben opgevoerd", kunnen een z.g. aanvullende bijdrage van het rijk ontvangen. Deze extra uitke ring kan hun maximaal drie jaar worden toegekend, maar daaraan worden enkele voorwaarden verbon den die nageleefd moeten worden. Na deze periode van drie jaar kan de gewone (algemene) uitkering definitief verhoogd worden waarna het speciale toe zicht van hogere overheden op deze gemeenten ein digt (het normale toezicht blijft uiteraard wél ge handhaafd). Als zo'n gemeentelijk verzoek het ministerie be reikt (ook het provinciaal bestuur wordt hierbij in- geschakeld) gaat het ministerie mét het gemeente bestuur na of de eigen inkomsten van de gemeente tot een „redelijk peil" zijn opgevoerd. Uitvoerig en nauwgezet wordt bestudeerd of o.m. de straat- en rioolbelasting, het rioolrecht, het recht voor het ophalen van huisvuil en de opcenten op de hoofdsom van de personele belasting niet opgevoerd kunnen worden. In het verleden is in het parlement, de Staten en tal van gemeenteraden, fel gediscus sieerd over de vraag wat een „redelijk peil" is, als gevolg waarvan het ministerie van Binnenlandse Zaken dit steeds meer is gaan concretiseren. De minimumnormen voor de bfetrokken gemeenten gaan nu luiden: straatbelasting: 23 procent van de kadastrale op brengst voor gebouwde eigendommen en 11.5 procent voor ongebouwde eigendommen; rioolbelasting: ƒ107,voor een aansluiting met zuivering en ƒ53,50 voor een aansluiting zonder zuivering; huisvuil ophalen (reinigingsrechten): f 28.25 per jaar per vuilnisemmer, voor een goede ophaal dienst van tweemaal per week; gemeentelijke opcenten personele belasting: ge middeld 230. Als een gemeente met een niet-sluitende begro ting deze normen niet aanhoudt krijgt zij de aan vullende uitkering niet en kunnen er allerlei ge meentelijke voorzieningen niet doorgaan. Het spreekt vanzelf dat in de 150 a 200 gemeenten die een aan vullende uitkering krijgen bij de behandeling van dergelijke belastingverhogingsvoorstellen heftig is gedebatteerd; de wethouders van financiën moesten dan en dat zal ook dit, najaar weer het geval zijn „met de rug tegen de muur" deze voorstellen verdedigen. Een gemeente als Apeldoorn (wfl zouden even goed ook andere kunnen noemen, het is maar een voorbeeld) heeft een heel wat lager belastingpeil dan de minimumnormen van het ministerie voor de ge meenten met aanvullende uitkeringen (waartoe, zo als gezegd, Apeldoorn niet behoort). In de toelichting op de gemeentebegroting-1970 heeft het college van B. en W. van Apeldoorn een vergelijking gemaakt tussen het eigen belastingpeil en de normen van het ministerie. De verschillen zijn veelzeggend: straatbelasting gebouwd: Apeldoorn: 15 pet. kad. opbr. (toenmalige norm ministerie: 22 pet.); rioolrecht: Apeldoorn: gevarieerd (opbrengst 900.000 per jaar); ministerie: ƒ100,— per aansluiting per jaar, wat voor Apeldoorn een totale opbrengst zou opleveren van 1.9 miljoen; huisvuil ophalen: Apeldoorn: ƒ15,— per emmer; mi nisterie: 26,50 per emmer; opcenten personele belasting: Apeldoorn: 150 opcen ten; ministerie: 220 opcenten. Als Apeldoorn zich voor 1970 aan de ministeriële normen zou hebben gehouden zou de totale gemeen telijke belastingopbrengst naar raming 1,35 mil joen hoger worden dan thans het geval is. Nu er sprake is van een niet onaanzienlijke ver hoging van de normen van „Den Haag" zou het ver schil nóg gro«ter gaan worden. Het ziet er echter naar uit dat ook een gemeente als Apeldoorn voor 1971 niet aan enige belastingverhoging (maar dan vrij willig) ontkomt. In een onlangs gepubliceerde nota van B. en W. wordt de mogelijkheid daarvan al duidelijk vermeld. Het wordt voor gemeentebesturen steeds moeilij ker hun begroting sluitend te krijgen. Samen met het provinciaal bestuur wordt wél alles in het werk gesteld om hierin te slagen want de consequenties» van de verkrijging van een aanvullende uitkering van het rijk zijn, zoals uit bovenstaand betoog blijkt, niet zo plezierig, in het bijzonder voor de burgers. Verreweg de meeste gemeentebesturen in Gelder land zullen er ook nu in slagen buiten het „regime" van de aanvullende uitkering te blijven; wél zullen, naar verwacht wordt, heel wat gemeenten dit najaar moeten overgaan tot een „vrijwillige" belastingver hoging. ARNHEM Het mysterie van de ver dwenen baby bij kasteel Pannerden Is opgelost. De drie maanden oude baby is springlevend en wordt uitstekend verzorgd, zo heeft de rijkspolitie in Nijmegen gisteren bekendgemaakt. De politie heeft sinds donderdag overal gespeurd naar twee mensen, van wie een boer dacht dat zij een kind in de Waal hadden verdronken. Uiteinde lijk heeft een Nijmeegs echtpaar zich bij de politie gemeld en verteld hoe er verdenking tegen hen kon rijzen. Het echtpaar had het verhaal van de boer in de kranten gelezen. Pas later kreeg het in de gaten dat het om hen ging. Donderdag waren zij met hun kind en een vriend naar de rivier vegaan om er naar het snel stromende water te kijken. Op een gegeven ogenblik za gen zij dat iemand hun auto wilde openmaken. Daarop renden de man nen terug. De vrouw met de baby ging via een andere oever terug. De boer had alleen de mannen terug zien komen en had daarom de politie gewaarschuwd. DELFT Dp 25-jarige mejuffrouw R. uit Delft zal alsnog worden vervolgd wegens poging tot moord c.q. doodslag op haar familieleden. 7,ij beeft, zondagavond een hoeveel heid slaaptabletten in de koffiemelk gedaan die door het gezin zou worden gebruikt. Haar vader, moeder en een broertje werden na het drinken van de koffie onwel en naar een ziekenhuis vervoerd, waar de moeder n nog ver blijft De politie overwoog aanvankelijk dat het meisje, dat al eens in een psychia trische inrichting is verpleegd, in een vlaag van verstandsverbijstering had gehandeld. Op medische gronden heeft men thans echter geconcludeerd dat dit niet het geval is. Mejuffrouw R. zou gehandeld hebben uit een gevoel van wrok omdat zij. naar haar mening, in het gezin te strak werd gehouden. (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Kardinaal A (frink is dinsdagmiddag van een zesdaagse reis naar Rome, waar hij tweemaal met paus Paulus en enkele malen met hoge Curiekardinalen gesproken heeft, in zijn paleis aan de Utrechtse Maliehaan teruggekeerd. Zoals hij al had aange kondigd heeft hij noch bij zijn vertrek uit Rome noch bij zijn aankomst op Schiphol verklaringen afgelegd. Van daag bereidt hij de Nederlandse bis schoppenvergadering voor die waar schijnlijk morgen gehouden wordt; pas daarna zouden eventuele officiële ver klaringen kunnen plaatsvinden. Ook het Vaticaan heeft niets meege deeld over de twee gesprekken die de paus met de Nederlandse primaat ge had heeft (vrijdag en zaterdag). Waar nemers leiden hieruit af dat er geen beslissende stappen gedaan zijn en paus en kardinaal zich hebben beperkt tot •en uitwisseling van standpunten. Zéker is dat vooral de grote vragen over het priesterschap die door het pas toraal concilie van Noordwijkerhout en een belangrijk deel van de r.k.geeste lijkheid van ons land gesteld zijn door de kardinaal naar voren gebracht zijn. Het wordt erg onwaarschijnlijk geacht dat de paus ook maar een minimale concessie gedaan heeft met betrekking tot de in Nederland sterk bepleite mo gelijkheid tot het handhaven van pries ters die huwen. Hoogstens zou de paus kunnen instemmen met de mogelijkheid van priesterwijding voor gehuwde mannen (zoals hier in Nederland ook wel is voorgekomen toen enkele oud predikanten r.k. werden, bijv. prof. dr. H. van der Linde, nu hoogleraar in Nij megen, indertijd hervormd predikant in Middelburg). Door enkele waarnemers ten Vaticane is dezer dagen gesteld dat kardinaal Al- frinks gang een reis naar Canossa ge weest zou zijn; dit is bepaald niet het geval, wordt nu verzekerd. „De reis van de kardinaal was uitermate nuttig om dat hij nu ten overstaan van de paus de noden en wensen van de Nederlandse kerkprovincie naar voren heeft kunnen brengen en een aantal misverstanden heeft weggenomen," zo wordt betoogd. Nog minder mag aangenomen worden dat kardinaal Alfrink zijn gesprekken met de paus tot de conclusie gekomen zou zijn dat het beter is het standpunt van de grote meerderheid van het pas toraal concilie ten aanzien van het ver plichte priestercelibaat te laten voor wat het Is en de paus op alle punten te gemoet te komen. Daavoor is de kardi naal té zeer een echte herder, een pas tor, die goed weet wat er in zijn kerk provincie leeft en aan de wensen en verlangens van „zijn" mensen niet zo maar een eind wil maken. Ingewijden weten dat de kardinaal de uitspraken van het pastoraal concilie, ook die met betrekking tot het priestercelibaat, met veel begrip tegemoetgetreden is, hoewel hij ze persoonlijk lang niet alle onder schrijft. Dit alles in aanmerking genomen moet het waarschijnlijk geacht worden dat paus en kardinaal het bij een voor lopige uitwisseling van gedachten heb ben gelaten en mogelijk in de naaste toe komst nog wel enkele gesprekken over een en ander zullen hebben en willen wachten op het resultaat van de be sprekingen over het priestervraagstuk op de bisschoppensynode van Rome in het najaar van 1971. ADVERTENTIE IQ Do Waerdyo alle rentebaten pk* koerswinsten aan de verzekerden, minus voor onze bemoeiingen. Bi] Stad Rotterdam Leven alle rente baten boven eveneens. Bi| een gemiddelde merktrente van 8*/®, of een gemiddeld dividend plus koersetflglng van 8#/b op Robeco- aandelen, «tijgt, zowel bi] Stad Rot terdam Leven ale b!J de Waerdye.een afgesloten spaarplan In een onge ëvenaarde mogelijkheid van f50.000.- na 30 jaar «et f 115.00CL-: stijging 130°/». Verkoop uHetoltend vla assurantie- bemiddelaars. Assurantieconcem Stad Rotterdam anno 1720 RHEINE Het echtpaar Te Lintelo uit Amersfoort is bij ee.4 auto-ongeluk in Rheine (Noordrijn-Westfalen) om het leven gekomen. De heer Te Lintelo moet een stopbord over het hoofd heb ben gezien. Zijn auto werd door een vrachtwagen gegrepen en tegen een an dere vrachtwagen geslingerd. EDE Langs het traject Wolfheze- Maarsbergen van Rijksweg 12 heeft het Instituut Plantenziektenkundig Onder zoek te Wageningen enkele tientallen bloembakken geplaatst. De bakken met UTRECHT De Utrechtse wethou der van onderwijs, de heer H. van der Vligt, wijst de beschuldiging dat hij In gebreke zou zijn gebleven tijdens de moeilijkheden op het Gemeentelijk Atheneum, resoluut van de hand. Vol gens hem toonde de schoolleiding tij dens de roerige democratiseringsrellen (januari, februari dit jaar) niet vol doende begrip voor de grieven van d? leerlingen en een aantal leraren. De wethouder verwijt de commissie Van Dam, die dezer dagen een rapport over de ongeregeldheden publiceerde bij voorbaat achter de schoolleiding te hebben gestaan. De uitbarsting op het Gemeentelijk Atheneum, waar twee keer de politie aan de pas kwam om 'bezetters' te verwijderen, heeft een gecompliceerde achtergrond. Ge rechtvaardigde weerstand van de schoolleiding tegenover vaak evenge- rechtvaardigde verlangens van de leerlingen (bijvoorbeeld opheffing van het rookverbod tijdens bepaalde les sen en opheffing van het gebod om tijdens de pauze het schoolgebouw te verlaten) kweekten een sfeer van mis noegen en onbegrip tussen schoollei ding en leerlingen. Daarbij kwamen de acties van leerlingengroepen die aanstuurden op zeer radicale demo cratisering en de opheffing van het toezicht op het schoolblad. Zo groeide een sfeer waarin een weigering van rector T. P. Hut om de ledenvergade ring openbaar te maken kon uitlopen in rellen, waaraan de politie een eind moest maken. De commissie-Van Dam. die op ver zoek van de gemeenteraad heeft ge probeerd klaarheid in de situatie te brengen, is daar maar zeer ten dele in geslaagd. Een hele groep leraren, die begrip toonde voor de verlangens van de leerlingen en wethouder Van der Vlist, moeten het ontgelden omdat deze groep het gezag van de rector niet voldoende zou hebben gesteund. Hoewel de commissie de rector steunt, vindt ze toch dat zjn karakter en ook dat van de conrectoren „voor een be langrijk deel tot een onbevredigend verloop van de gebeurtenissen hebben bijgedragen". De leraren die (min of meer) soli dair met de leerlingen zijn geweest moeten worden gestraft, vindt de commissie: drie mogen er niet in aanmer king komen voor herbenoeming. negentien moeten er schriftelijk worden berispt, drie moeten er boeten met veertien dagen inhouding van sa laris, zes leraren die hebben gepro beerd te bemiddelen tussen schoollei ding en leerlingen moeten worden overgeplaatst naar een andere school, of er moet hun een maand geen sala ris worden betaald, één leraar moet worden ontsla gen. De namen van de betrokkenen worden gemakshalve vermeld. Wethouder Van der Vlist wijst die straf voorstellen van de hand, omdat het rapport daar onvoldoende argu menten voor aanvoert. ..Er wordt in het stuk veel beweerd maar weinig bewezen", zo zegt hij. o.a. geraniums staan er niet ter opfleu ring van de snelweg maar fungeren als middel ter vaststelling van de invloed van uitlaatgassen op de flora. De bak ken staan op verschillende plaatsen langs de rijksweg, zoals bij afritten, tussen de middenberm en voor benzi nestations. Ook vorig jaar .heeft het Wageningse Instituut een dergelijk on derzoek ingesteld maar toen verdwenen de bloembakken de een na de ander. Dit jaar gaat het beter. Het kaartje op de bloembak „Proefbak verkeers- luchtverontreiniging" geeft dan ook duidelijk aan waar het om gaat. DJAKARTA In West-Java heerst op het ogenblik een cholera-epidemie. Tot dusver zijn 48 mensen aan de ziekte bezweken. Honderden mensen zijn be smet en een inentingscampagne is op gang. HAMBURG Miljoenen guldens schade heeft een brand in de haven van Hamburg aangericht. Een zich over een lengte van circa honderd meter uit strekkende opslagplaats ging in de nacht van dinsdag op woensdag in vlammen op. MOSKOU Alexei N. Kosygin is vandaag met algemene stemmen door de opperste Sovjet herkozen tot premier van de Sovjet-Unie. De 1500 afgevaardigden uit alle delen van het land kozen Kosygin op de ge bruikelijke manier: door handopsteken tijdens een gemeenschappelijke zitting van de twee huizen van het parlement. DEN HAAG Het Verbond \an Nederlandse Ondernemingen vreest ernstige gevolgen voor loonkosten, prijzen en werkgelegenheid van een verhoging van het minimumloon. Minister Roolvink heeft voorgesteld op 1 juli aan werknemers van 23 jaar af in plaats vanaf de huidige 24 jaar 157.50 gulden per week te betalen. Op 28 juli komt de Tweede Kamer voor dit wetsontwerp even van vakantie te rug. Volgens het VNO zullen vooral be- ARNHEM Het hoofdbestuur van de NVSH heeft opdracht gegeven uit te zoeken welke hulp de vereniging de 26-jarige Doesburgse Willie T.-V. die maandag de gemeentespaarbank in Doesburg beroofde, kan verlenen. De NVSH spreekt, van een zeer tra gisch geval. Zoals bekend besloot de vrouw, moeder van vijf kinderen en opnieuw zwanger, ten einde raad tot de overval nadat het haar nergens luk te de tweeduizend gulden te lenen die ze nodig had voor een abortus in En geland. Ze dacht daarmee haar huwe lijksmoeilijkheden op te kunnen lossen. Een scheiding was evenwel al gaande. Het wetenschappelijk bureau van de NVSH breekt zich nu het hoofd over de vraag hoe men mevrouw T. zowel juri disch als medisch kan bijsta De ver eniging ziet in het geval van de Does burgse een duidelijke sociale indicatie voor een abortus. De NVSH zal trach ten met haar in contact te treden. Een van de dingen die het wetenschappelijk bureau wil weten is of Willie T. ook in Nederland heeft geprobeerd hulp te krijgen. paalde bedrijven met veel jong en veel vrouwelijk personeel met vele procen ten hogere kosten komen te zitten. On juist vindt men het dat de minister een mogelijkheid tot driejaarlijkse aanpas sing wil laten bestaan naast koppeling aan de index van de zgn. regelingslo nen. Het VNO is ongerust doordat het ont- werp-Roolvink de bedrijven kort na een nieuwe regeling voor fikse lasten verhogingen plaatst. Het verbond vindt dat de aanpassing aan de loonindex pas op 1 juli 1971 moet gebeuren. Minister Roolvink neemt voor zijn looncorrectie op 1 juli van dit jaar ech ter als uitgangspunt het minimumloon van 145,80 gulden per week van 1 juli 1969 en de ontwikkeling van de rege ringsionen tussen mei '69 en mei '70. BRUSSEL Minister Lardinois (landbouw) gaat voor de Nederlandse fruitteelt een proefballon oplaten. Vol gende week, zo heeft hij in Brussel aangekondigd, zal hij bij de Europese Commissie melden subsidie te gaan ge ven voor een hagelverzekering. De minister verwacht dat de Com missie dit Nederlandse plan zal verbie den. Zij zal dan echter ook andere vor men van subsidie in de Europese tuin bouw moeten aanpakken, zo meent hij. De heer Lardinois heeft gisteren in de Europese kritiek geleverd op de con currentievervalsing in de Europese fruitteelt. Vooral in Frankrijk dreigt de zaak volgens hem volledig uit de hand te lopen. Plannen zijn daar aangekondigd om nu ook de tuinbouw te steunen met subsidie voor kassenbouw op 500 hecta re grond. Deze zouden lopen over vijf jaar. De heer Lardinois vreest de in vloed hiervan op de Nederlandse export naar dat land. ADVERTENTIE wetend-tip Ga eens met uw gezin naar het Evoluon in Eindhoven; een permanente expositie gewijd aan de mens, natuur en techniek. U kunt er kennis maken met de wonderen der wetenschap en een blik werpen in de toekomst. Het is een onvergetelijke ervaring voor jong en oud. Het Evoluon staat in Eindhoven, direkt aan de rondweg en is het hele jaar geopend (behalve op Ie Kerstdag en Nieuwjaarsdag). Dagelijks van 10 -18 uur. Op zon- en feestdagen van 12-18 uur. mN f f Er is een modern zelfbedieningsrestaurant. ..aktie expo", gesticht door Philips. ■<£j -S- DEN HAAG Het kabinet-De Jong is het gisternamiddag eens geworden over de hoofdlijnen van de rijksbegro ting voor 1971. De ministers kunnen nu beginnen aan de uitwerking van hun wat nog verscheidene weken zal ver gen. Behalve de hoofdlijnen, dus de alge mene uitgaven- en inkomstensituatie en de dekking in grote trekken, zijn de be langrijkste brokken onder handen ge nomen. Dit zijn de „kostbaarste" begro tingsonderdelen. zoals onderwijs, de fensie, woningbouw en de steeds zwaarder wordende lasten van de bij stand. In de laatste begroting van het kabi net-De Jong komen in vergelijking met de drie voorgaande geen afwijkingen van de tot nu toe gevolgde lijn voor. Wat de „nieuwigheden" betreft zal er iets meer belastingaftrek komen voor de werkende gehuwde vrouw én de zelfde omstandigheden met lagere in komens. De omzetbelasting (b.t.w.) be hoeft niet verder omhoog dan de reeds aangekondigde tarieven voor 1971 van resp. dertien en 4,3 procent. Door het mislukken van het Bene lux-topoverl eg zit er weinig muziek in de accijnzen, zeker niet in de tabaksac cijns, welke met het oog op een gelijk schakeling met België eerder omlaag zou moeten. Er komt waarschijnlijk een geringe verhoging van accijnzen op gedistil leerd. De ruimte voor de woningbouw is in het vierde jaar van het program van een half miljard woningen, niet van dien aard dat er veel meer dan 125.000 woningen uit de bus zullen kunnen ko men. Vooral ook omdat er op het ogen blik een record aantal huizen in aan bouw is, rond 155.000, zal het woning - bouwprogram voor 1971 wellicht ook niet meer dan 130.000 woningen behoe ven te omvatten. Ook Defensie rondt haar program af. hetgeen betekent dat er geen spectacu laire verhoging is te verwachten van het militaire budget. Defensie echter wel kan rekenen op de middelen om de stijgingen van de personeelslasten en de materieelkosten op te vangen, waar dan de verhoging van de wedden voor de dienstplichtigen dan nog bijkomt. Met dit al zal Defensie het volgend jaar weieens boven de vier miljard uit kun nen komen. Op de begroting van Onderwijs wor den meer gelden uitgetrokken ten be hoeve van scholing en vorming van de werkende jeugd. Een van de moeilijkst te verteren brokken is de steeds stijgende last van de bijstand, die in 1970 waarschijnlijk op rond 1,1 miljard zal uitkomen, waar van tachtig procent voor rekening van het Rijk is en twintig procent voor de gemeenten. Om de in 1971 te verwachten stijging zoveel mogelijk op te vangen, zullen de gemeenten de eigen plaatselijke bela- tingschroef moeten aanzetten en za verder alles worden gedaan om de uit voering van de voorschriften en de controle daarop zo doelmatig mogelijk te doen zijn. AMSTERDAM Vermoedelijk onder invloed van verdovende middeler. is een ongeveer twintigjarige Fransman gis ternacht in Amsterdam van de vierde etage van een woning aan de Amstel op straat gevallen. Hij moet op slag dood zijn geweest. Het lichaam van de jongen, die met vier buitenlanders op de etage woonde, is gisterochtend om vijf uur gevonden. Zijn identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Vrienden noemden de Fransman Pascal, maar die naam heeft de politie tot nu toe weinig houvast ge geven. KAAPSTAD Philip Blaiberg, de nan die het langst met een ruilhart had leefd toen hij op 17 augustus van het vorig jaar overleed, heeft 126.750 dollar p'm. 460.000 gulden) nagelaten. Zijn weduwe Eileen is de enige erf gename. Een klein legaat gaat naar een dienstbode van de Blaibergs.

De Vallei | 1970 | | pagina 7