Nederlands Dans Theater is bezig aan verjongingskuur onder nieuwe leider Het zal goed met ons blijven gaan A. Roland Holst in gesprek met Simon Carmiggelt EEG maakt zich op handel met Japan te regelen Besprekingen zijn al bijna afgerond Knokke-ploeg mist ster met Gimmick Jaap Flier (36) hangt balletschoenen aan de kapstok Alleen per zeilboot oceaan over Nixon niet in staat overleg te voeren middag Vakantie- Montgomery: Vernieumng Russisch verbod optreden Oistrach met Menuhin In een kerk Begin Vanavond eerste uitzending programmaos VANAVOND UIT DE KERKEN WOENSDAG 15 JULI 1970 DEN HAAG In de kunstwereld is één ding zeker: niets is zeker. Wat tn het bedrijfsleven catastrofaal zou zijn, bijvoorbeeld het wegvallen van di rectie en staf, blijkt bij het Nederlands Dans Theater (NDT) niets uit te maken. Dit elfjarig gezelschap werd letterlijk onthoofd. Vertrekkenden: de artistieke leider Hans van Manen, die tien jaar lang het ge licht gaf aan het NDT in binnen- en buitenland. Zjjn evenwaardige collega de Amerikaan Glen Tetley, wiens choreografische en morele inbreng tot wereldsuc cessen leidde. De balletmeester en pedagoog Benjamin Harkafvy. De mede-oprich ter en technisch directeur Aart Verstegen en dan tenslotte nog de briljante, leidende danser Gérard Lemaitre. Het zou zo te zien aan de Haagse Ko- ingsstraat, een volslagen stuurloos bedrijf moeten zijn. Maar neen, de pas benoemde artistie ke leider (anti-carrière-maker) Jaap Flier (36) zit weliswaar niet te zinderen van enthousiasme over deze wat hij noemt „trieste ontwikkeling", maar hij weet als spil van het spul exact waar om het goed zal blijven gaan met het Nederlands Dans Theater. PLYMOUTH (Engeland) Een Ame rikaanse zeiler is vorige week na een eenzame tocht over de Atlantische Oceaan onopgemerkt de haven van Ply mouth binnengevaren. De 44-jarige Francis Stokes uit Moorestown in New Jersey bracht zyn negen meter lange sloep Crazy Jane de haven van Plymouth binnen en telefo neerde het goede nieuws over z'n aan komst onmiddellijk door aan zjjn vrouw Nancy. Vervolgens maakte hij zich gereed voor een rustig weekeinde aan boord van zijn sloep alvorens de aankomst van zijn jacht aan de Royal Western Yacht Club te gaan rapporteren. Mevrouw Stokes nam het eerste vliegtuig uit de Verenigde Staten en be reikte Plymouth zondagavond voor een blijde hereniging met haar man. Door puur toeval vernam een plaat selijke verslaggever van de aankomst van de bescheiden zeiler. In een interview vertelde Stokes dat zijn solotocht over de Atlantische Oceaan op 14 juni begon van Barnegat Light in New Jersey. „Ik legde per dag gemiddeld 120 mijl af", zei hij. „Het was mijn eerste grote soloreis en ik had uitstekend weer. Ik had vrijwel steeds de wind mee en mede door de golfstroom duurde de reis veel korter dan ik verwacht had. De reis was niet opwindend. Er deden zich geen problemen voor". Stokes, directeur van een vruchten- conservenfabriek in New Jersey zei on derweg veel gelezen te hebben terwijl zijn sloep dank zij de automatische stuurinstallatie feilloos de koers volgde. De heer en mevrouw Stokes zullen enkele dagen in Plymouth blijven alvo rens per vliegtuig naar huis terug te keren. Zij hebben viif kinderen. De Crazy Jane zal vermoedelijk per schip naar de Verenigde Staten worden teruggebracht. WASHINGTON „President Nixon is totaal ongeschikt om de opperbevelheb ber te zijn van de Amerikaanse strijd krachten. Zjjn kennis voor het voeren van een oorlog is nihil. Het is te betreu ren dat de Amerikaanse constitutie hem de bevoegdheden geeft, die hjj op dit gebied heeft." Dit zegt de Britse maarschalk Mont gomery in een brief, die hij onlangs heeft gezonden aan een Amerikaans industrieel, die een overtuigd voorstan der is van nauwe betrekkingen met de Sow jet Unie. In de brief schrijft Montgomery nog: In zijn hoedanigheid van politiek hoofd van de VS bestaat de taak van president Nixon uit het kiezen van goe de generaals, uit het verstrekken aan deze generaals van politieke en strate gische instructies en het hen uit laten voeren van de oorlog. Nixon zou zich er rekenschap van moeten geven, dat een politieke oplos sing van de oorlog in Vietnam het enige middel is om een eind aan die oorlog te maken, aldus „Monty". Schaars lachend, wat het beeld ople vert van een diep gekerfd houten mas ker, blijkt hij niet alleen met zijn lijf in grote balletrollen te kunnen praten, maar ook met de tong. „Door het internationale succes dreig den we een gevestigd instituut te wor den. En dat was nu juist niet het uit gangspunt bij de oprichting. Zoiets ont wikkelt zich buiten je om. Niemand heeft er schuld aan, maar het gebeurt". „Iets kan groeien, maar ook dus de verkeerde kant uit. Op een kritiek mo ment voelden we dat haarscherp. De teamgeest begon terug te lopen. We hebben er allemaal veel van geleerd. Wij willen vernieuwing. „Zij (de scheidende top) werkten mee aan de vernieuwing door weg te gaan. Zoiets als de provobeweging, die zich zelf ophief. Het Nederlands Dans Theater wil zoals de opzet was. een kleine homogene groep blijven, die in haar tijd staat. Wat verstaat u onder vernieuwing? De succesformule wilt u openbreken. Het gaat in kunst toch ook om erken ning?— „Het zou natuurlijk fijn zijn om te zeggen wat er gaat veranderen, maar ik kan het pas omschrijven als ik eraan begonnen ben. Als men het resultaat kan zien van de bepaalde tijd dat je be zig was". „Ik zit in een verschrikkelijk moeilij ke positie. Het nieuwe seizoen is al overwegend voorbereid, en veel inzicht in de organisatieproblemen heb ik nog niet. Wel hebben we het vaste doel om de modernste facetten van de dans kunst te geven". De twintig jaar dansende ballerino stopt met optreden. „Die samengang zie GSTAAD De Russische regering heeft de beroemde violist David Oi strach officieel verboden om samen met Yeliudi Menuhin op te treden. Me nuhin, die erepresident is van het Festi val van Gstaad (Zwitserland), had zijn Russische collega verzocht een aantal dubbelconcerten met hem te komen spelen. Rusland beschouwt Menuhin als ie mand „die de Israëlische agressors helpt en gunstig gezind is". Merkwaardig genoeg heeft Menuhin, die evenals Oistrach een Jood is, in 1968 een aantal concerten gegeven waarvan de gehele opbrengst bestemd was voor Arabische vluchtelingen. Davis Oistrach heeft geen commentaar op het verbod van zijn regering gegeven. De geboren Hagenaar Jaap Flier ziet in 1934 het levenslicht, zit niet zo makkelijk met zijn jeugd omdat hij niet gek is op voetbal, maar vindt de uitweg: Ballet. Opgeleid door Sonja Gaskell en Benjamin Harkarvy in 1950 begon nen op zijn vijftiende jaar danst hij bij het toenmalig Nederlands Ballet, grote klassieke rollen in Les Sylphides, Giselle (Siegfried), Swanlake act 2, en the Duel (Tancred) De tutu's en pirouettes gaany hem echter op de zenuwen werken en tijdens twee spannende kraakiiachten op tournee in Duitsland en Zwit serland, wordt besloten de consequenties te trekken. Sonja Gaskell heeft hem artistiek ziende gemaakt en kan niet verhin deren dat hij haar fouten gaat zien. Met Rudi van Dantzig, Aart Verste gen en zijn vrouw Willy de la Bye richt hij in 1959 het Nederlands Dans Theater op. Een bewogen race naar de internationale succestop mondt uit in zelfonderzoek: Op de zakelijk leider Carel Birnie en de balletmeesteres Hanny Bouman na, vertrekt de vierkoppige staf van het gezelschap. ik niet. Ik word nu al zo'n beetje gevie rendeeld". Zijn vrouw Willy de la Bije, ook lei dend danseres, is in verwachting. Een ander huis in Poortugaal wacht. Kort om, in het hardhandige dansersleven je kunt wel vioolsnaren vervangen maar geen spieren zijn grote zaken aan de gang. Het is hem niet vreemd. Jaap Flier had samen met Rudi van Dantzig en Aart Verstegen in 1959 het veilige ge subsidieerde nest verlaten van het toenmalige Nederlands Ballet onder So- nia Gaskell, omdat het artistiek, mense lijk en organisatorisch botste. Opgericht werd het Nederlands Danstheater. Bij twintig graden vorst werd gerepe teerd in een of andere kerk, een tientje voor een truitje was nog te veel. Twee jaren leven de twintig dansers en dan seressen onder gelijkgeschakeld salaris van rond 250 gulden per maand. De overheid komt niet af, omdat die op balletconcentratie ten gunste van mevrouw Gaskell uit is. De zaalsucres- sen zijn echter overduidelijk, vooral nadat Hans van Manen (komend van de Parijse Roland Petit) zijn :horeogra- fieën gaat inbrengen. Het Haagse gemeentebestuur begint de waarde van de artistieke integriteit in te zien en „adopteert" het gezelschap. Vreugde bij het NDT, dat al tot liqui datie (na twee seizoenen zwoegen) had moeten besluiten en nu zowel de stu dio's van het naar Amsterdam verhuis de Nederlandse Ballet krijgt als een re delijke financiële basis. Motor in dit alles: de zakelijke leider Carel Birnie, die uit een mini mum aan mogelijkheden een maximum aan resultaat peutert. Het is alweer geschiedenis, maar de figuur Jaap Flier, die samen met zijn vrouw „nee" zei tegen een veilig be staan dat artistiek onbevredigend en zelfs onhoudbaar was, komt er beter door in het decor te staan. „Of ik die benoeming zie als een be kroning of afronding? Beslist niet. Het is eerder een begin. Een begin dat is ontstaan door de situatie. Daardoor on derga ik die benoeming dan ook als een organische ontwikkeling. Erg span nend". Elf jaar geleden bond hij de kat de bel aan door de steile weg van de artis tieke drang naar eigentijdsheid te kie zen. Nu hangt hij letterlijk de ballet schoenen waarin hij grote rollen danste aan de kapstok. „Het is een ongeloofwaardige zaak, maar het is een feit: 85 procent van de dansers blijft, hoewel ze het toekomsti ge programma niet eens kennen. De top gaat weg, maar de geest blijft". Na de succesvolle uitzendingen, waarin de schrijver Victor van Vriesland memoires vertelde aan Al fred Kossmann, rijpte bij VARA- medewerker Cor Holst het plan een reeks soortgelijke uitzendingen te maken met de dichter A. Roland Holst. Simon Carmiggelt hepft een serie gesprekken met de thans 82-jarige dichter gevoerd. Het resultaat was een aantal zeer bijzondere opnamen, waarvan de eerste vanavond wordt uitgezonden. In de VARA-Gids schrijft Car miggelt o.a. over deze opnamen „Niet alleen de vaak kostelijke dwaze verhalen over scv rijvers op de Kring of op de Witte hebben we vastgesteld, maar ook de herinnerin gen aan De Gids uit de tijd toen professor Huizinga daarvan redac teur was, aan Henriëtte Roland Holst en haar strijd en aan de dood van Du Perron in Bergen. Bovendien bleek hij bereid een groot aantal van zijn eigen verzen uit verscheidene bundels voor te lezen. Een unieke ervaring. Want hij deed het op een hoogst persoonlijke, waarschijnlijk enig juiste manier en werd er vaak zo door ontroerd, dat hij de laatste regels met een schorre, wat gekne pen stem uitbracht." Tot zover Simon Carmiggelt in de VARA-Gids. Na de eerste uitzending van van avond zal gedurende zes weken op hetzelfde tijdstip een gesprek met A. Roland Holst te horen zijn. (22.00-22.30 uur Hilversum 1), Het zal je vakantie middag maar dezen, morgen. Al giet het even tueel ook pijpestelen, er valt toch nog heel wat plezier te beleven als ji van half vier tot half vijf naar Nederland 1 kijkt, want dan zendt de NOS een reportage uit van ,,Gala Midem Cannes 1969", waar op diverse beroemde artiesten zich lieten horen en zien. Niet alleen de hierbij afgebeelde Mary Hopkin, maar ook Elis Regina, Edu Lobo, Sergio Mendes, Amalia Rodrigues, Mireille Matthieu en Iwan Rebroff. Daar zal echt wel iets van uw gading bij zijn!. BRUSSEL Welingelichte Euro pese kringen in Brussel zijn van me ning, dat er een goede kans bestaat dat de regeringen van de zes het eind van deze maand eens zullen zijn over richtlijnen voor de Europese commis sie in Brussel voor handelsbesprekin gen met Japan. De Brusselse commis sie is al sinds tien jaar bezig deze Euro- Japanse besprekingen van de grond te krijgen, maar de zaak is eigenlijk pas urgent geworden, nadat begin van dit jaar de gemeenschap in de definitieve fase kwam. De kwestie van de besprekingen met Japan is praktisch rond in de betref fende EEG-werkgroep. Deze week komt ze in het comité van permanente vertegenwoordigers en voor het eind van de maand kan de raad er zijn goedkeuring aan gehecht hebben. Men is het er tussen de zes vrijwel over eens, dat bij onderhandelingen met Japan, die eigenlijk al ingeleid zijn met verkennende besprekingen door de Eu ropese commissie in februari in Tokio, voorop moet staan dat de liberalisering van het handelsverkeer moet plaatsvin den via het etappegewijs uitschakelen van de bestaande belemmeringen. Zowel in Japan als in de landen van de zes bestaan momenteel nog keiharde importrestricties en de liberalisering van de Euro-Japanhandel zou moeten gebeuren door het afbreken van deze restricties. Ook andere -handelobstakels moeten dan uit de weg geruimd worden en de EEG denkt in dit verband vooral aan de non-tarifaire belemmeringen van administratieve aard die Japan nog steeds handhaaft en waarvan de EEG- export veel last heeft. In de af te sluiten overeenkomst wenst de EEG wel degelijk ook een uit zonderingsclausule opgenomen te zien, die beide partijen de gelegenheid moet geven voorzorgen te nemen tegen de ri sico's van marktverstoringen. Japan hecht niet aan het opnemen van zo'n clausule. Het land stelt zich op het standpunt dat de GATT-regels vol doende bescherming geven tegen ver storingen waartegen de gemeenschap zich wil wapenen. De EEG meent dat de uitzonde ringsclausule van vitaal belang voor de gemeenschap is en ze wijst op het be staan ervan in de tot nu toe afgesloten bilaterale overeenkomsten met Japan. De voornaamste moeilijkheden die op het moment een gemeenschappelijk standpunt van de zes inzake het onder handelen met Japan nog in de weg staan, zijn de tekst van de uitzonde ringsclausule en de omvang van de li beralisatiemaatregelen die aan Japan zullen worden voorgesteld. Omdat iedere lidstaat een andere po sitie heeft ten aanzien van de penetra tie van Japanse produkten op de markt van de zes is er nog geen standpunt over de mate waarin liberalisering zal moeten geschieden. Ingewijden menen echter dat dit niet lang op zich zal laten wachten en dat er zelfs wel een overeenstemming inzit die een beperking van de in Europa be staande restricties tot eenderde of zelfs eenvierde van de huidige inhoudt. .4. ROLAND HOLST. SIMON CARMIGGELT. Op het moment dat ik deze recen sie schrijf (onmiddellijk na de tv-uit- z.ending van de wedstrijd) weet ik nog miet of er erg gemopperd wordt over de nederlaag van Nederland te gen Spanje op het Songfestival in Knokke. Vooropgesteld dat ik onze jongens en meisjes door omstandigheden in dit toernooi nog niet eerder dan gis teravond aan het werk had gezien, meen ik toch wel te mogen vaststel len dat we dit. jaar weer een vri.i middelmatige ploeg naar de Belgi sche badplaats hebben gezonden. Zeker: „Tem me dan" (José den Burger), „Triest restant" (Jacco van Renesse) en „Kinderen van de grote stad" (fijn chansonnetje van Marius Monkau) zijn verre van middelmati ge liedjes, maar wat zegt dat (en dan vooral de tekst) een internationale jury? Helen Shepherd en Jacco van Re- nesse mogen dan wat minder zoete lijk voor de dag komen dan in het verleden, in Engeland zijn de colle ga's die op een dergelijke wijze van zich af durven bijten al enikele ja- FELBVISIE NEDERLAND I 18.25 NOS: Tour de France: samen vatting van de 19e etappe. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 (K) Puffenstuf, TV-serie voor de jeugd. 19.30 IKOR/CVK RKK: Kenmerk: de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS (K) Journaal. 20.20 NOS: (K) De Boekaniers, speel film (1959 - Rijkskeuring: 14 jaar). 22.15 Uitzending Stichting Socutera. 22.30 Studio-Sport, waarin o.a. Tour de France. 22.55-23.00 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 AVRO: Info: maandelijkse ad vies- en informatierubriek. 19.30 (K) Feria de Espana: Zigeuner dansen. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: De gediplomeerde roe ping, documentaire over de mo derne verpleegster. 20.45 Jazz is niet dood...: jazzavond, met interviews, discussies en... muziek. 22.10 NOS: (K) Journaal. 22.15-23.55 AVRO: Jazz is niet doodvervolg. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Cultuurspiegel. 18.30 (K) Actualitei- TELEVISIE NEDERLAND I 15.30-16.30 NOS (K): Vakantiepro gramma. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Das Nummern- schild, detective-serie. 11.30 Infor maties en meningen over -actuele thema's. 12.20 Otto, der Klavierstim- mer, TV-serie. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.25 (K) Wetenschappelij ke reportages. 17.55-18.00 (Ki Nieuws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en weerbericht 17.35 Fragmenten uit Duitse speel films. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo Lichte grammofoonmuziek. (8.30- 8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 18e Europees Muziek festival voor de jeugd te Neerpelt: Slavische jeugdgoren. 9.35 Water standen. 9.40 Waar zijn onze kinde ren gebleven: vakantieprogrammb rondom de jeugd. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor dt- vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Ra diojournaal. 13.30 't Muzikantenuur I. Stereo: Viool en piano: modern* muziek; II. Mono: Kerkorgel: mo derne muziek. 14.30 't Is historisch programma over geschiedenis. 15.0' Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.0: Land der Muzen: kunstkroniek. 17.01 Sans Rancune: platenprogramma 17.30 „O" - een rondje radio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.30 Licht instru mentaal ensemble en lichte orgelmu ziek. 19.00 Stereo: Big Band Beat moderne muziek. 19.20 Nabeschou wing Tour de France. 19.30 Nieuws IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: gesprekken over de liturgie. AVRO: 20.05 Stereo: ren niet meer op de vingers van één hand te tellen. Bovendien is het ta lent van Bonnie St. Clair, ondanks haar doorleefde voordracht en inzet, nog niet volgroeid. En de sympathie ke kleurling Marius Monkau zit al jaren met de moeilijkheid dat hij hier eerst als artiest opgroeide in de schaduw van Donald Jones en nu zelfs met dat oer-Hollandse liedje van hem-zelf een beetje wezens vreemd lijkt. Dat de Nederlandse ploeg het ook dit jaar niet ver heeft geschopt ligt volgens mij echter allereerst aan het feil dat er geen enkele artiest tussen zdt met internationale allure, met een duidelijke „gimmick", zoals enkele jaren geleden een Liesbeth List en de helaas grondig miskende, razend-muzikale Shirley. José den Burger heeft het ongetwijfeld wel in zich, maar nog net niet voldoende. En ook in de showbusiness geldt nu eenmaal het voetbal-adagium: „Wat goed is komt snel". Nu komt het ho pelijk volgend jaar. J. v.d. K. ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.25 (K) Mei- ne Schwiegersöhne und ich, TV-se rie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Berufe mit Zu- kunft, serie uitzendingen. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actuali teiten en nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.1" Ifeu- mentaire film. 21.00 (K) TV-quiz. 21.45 (K) Die Perle. TV-serie. 22.45 (K) Journaal, commentaar en weer bericht. 23.05 Filmverslag Tour de France. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek 18.40 Schicken Sie Foster, TV-serie. 19.10 John Klings Abenteuer, TV-se rie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Actuele kroniek. Aansluitend: Nieuws. 21.00 (K) Atletiek-wedstrijden. 23.00 (K) Nieuws en weerbericht. Uit het land van de rijzende zon: Radio Filharmonisch orkest: moder ne Japanse muziek. 21.20 Geen kwartier, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojour naal. 22.55 Een avondje uit: licht muziekprogramma. 23.20 Stereo: Pianorecital: klassieke en semi-klas- sieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nieuws). 8.11 Voor de kleu ters. 8.30 Nieuws. 8.32 Toeringclub (i.s.m. NCRV): informaties en tips voor de vakanties. 8.45 Voor de huis vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (opn). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de ziekeji. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en nu: actualiteiten. 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show (opn). 14.30 Stereo: Folklore en avantgarde: Viool en piano: moderne muziek. 15.00 Gereformeerde middagdienst. NOS: 15.30 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeelschijven. (16.00-16.03 Nieuws). 16.15 Meer over minder: informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV. 17.45 Stereo. Lichte orkestmuziek (gr). 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en fanfare-orkest. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en Nu: actualiteiten, met verslag IBM schaaktoernooi in Am sterdam. 19.00 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwartier. (gr). 19.30 Ontvoerd!, een radiospel voor de zomeravond. 20.50 De jeugd op eigen wieken, se riehoorspel. 21.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 21.30 Stereo: Amusementsmuz. (opn). 21.50 Kerk orgelconcert: klassieke muziek. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementair dagover zicht. 22.50 Vakantietoeslag: een pro gramma met actuele informatie over alle facetten van het toerisme. 23.15 fazztime. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Terug van weggeweest: muziek van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzzzoef!: lichte instrumentale mu- 'iek. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws). NOS: 12.00 \Tieuws. 12.03 Pop-slick. 13.00 Nieuws. 13.03 Radio Tour de France: Popmuziek en reportage Tour de France. (14.00, 15.00 en 16.00 Nieuws). KRO: 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Draaijijofdraaiikverzoekplatenpro- Tramma. NED. HERV. KERK J roepen te Gasselternijveen: drs. J. Th. Witvliet, kand. te Weesp. angenomen naar Norg: K. Sluiter, kand. te Noordhorn. >noemd tot godsdienstleraar aan het Rijnlands Lyceum te Wasse naar: drs. A. \«an Buuren te Lei den. GEREF. KERKEN roepbaarstelling: kand. drs. A. Hekman, Frieselaan 53 te Stads kanaal. beroepen te Vriezenveen: A. Hek man, kand. te Stadskanaal.

De Vallei | 1970 | | pagina 9