ALLEEN WAGTMANS MAAKTE LIJDENSWEG DOOR Koplopers in Tour handhaafden hun goede posities gemakkelijk Geen samenwerking in de ploeg Wagtmans ging als een razende te keer fa fhti BOETES IBM-schaaktoernooi GELLER IN TIJDNOOD TEN ONDER Benjamins uit strijd genomen Go Ahead K blijft in de tweede klasse Goede prestaties op atletiek-interland West-Duitsland- FS Tour in cijfers Ook Zoetemelk en Wagtmans in Aclit van Chaam Kampioenschap achtervolging dames uitgesteld tot zondag a.s. Protest van VVO tegen aanstelling van Thompson Sportkalender NEDERLAND NAAR WK TURNEN ONVREDE DEFECT ONZEKERHEID MAAR ÉÉN KEER KLACHT UITSLAGEN ELLENDE TELEURSTELLING DONDERDAG 16 JULI 1970 DEN HAAG Het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft op advies van de sectie keurturnen besloten om zowel een da mes- als een herenploeg af te vaardi gen naar de wereldkampioenschappen turnen, die van 22 tot en met 27 oktober gehouden worden in de Zuidslavische stad Ljubljana. De damesploeg zal bestaan uit zes turners en een reserve. Indien de voor bereiding van de heren naar wens ver loopt zullen ook zij met zes man en een reserve naar Zuidslavië afreizen. De definietieve selectie voor beide ploegen zal pas dit najaar worden gemaakt. MOURENX-V1LLE Duidelijker kon Rini Wagtmans, de kopman van Wil lem II-Gazelle, niet zijn toen hij gisteren als een razende te keer ging, omdat elke vorm van broodnodige samenwerking in zijn ploeg ontbreekt. „Alleen Van der Vleuten en Vaii Kat wijk zijn bereid me in de koers te hel pen. De rest denkt alleen maar aan de centen en rijdt mee om van mii te pro fiteren". Rini Wagtmans, die gewend is te vechten, stond scheldend op de baan van Mourenx-Ville. Zijn opgekropte woede moest een uitweg vinden, hoewel een keelontsteking het praten uiterst moeilijk maakte. „Waarom zou ik het langer voor mij houden?", riep hij uit en gaf met hor ten en stoten zijn visie op de allang sluimerende onvrede binnen deze mer kenploeg: .,Tn Brussel, na de achtste dag, kwa men de bazen van Willem II-Gazëlle naar de ploeg en zij zeiden: Maken jul lie er maar het beste van. Wij zullen er wel voor zorgen dat het materiaal in orde is". „Je ziet nu wat de woorden waard zijn. Ik kan die fiets wel in elkaar trappen. Er deugt niéts van. Het is maar goed dat de bergen achter de rug zijn anders waren er ongelukken met mij gebeurd". Hij sloeg met zijn vuist op de vierde fiets, die hij in de zeventiende rit had moeten accepteren, omdat zijn eigen fiets daags tevoren door framebreuk verloren was gegaan. Een defect aan de CHAAM Joop Zoetemelk en Rini Wagtmans starten woensdag in de wie lerklassieker „De Acht van Chaam". Daarnaast heeft het organiserend co mité nog een groot aantal renners van naam gecontracteerd onder wie Jan .Janssen, Erik de Vlaeminck, Bitossi, Peter Post en verschillende ritwinnaars van de Tour. Onderhandelingen worden nog gevoerd met Dancelli, Basso, de broers Petterson en Mogens Frey. De Acht van Chaam, die voor de 31ste maal wordt gereden, zou voor de profs dit jaar 40 km korter zijn dan voorgaande jaren. De af te leggen af stand bedraagt nu 120 km. Toch Zal het tijdstip waarop dit Bra bantse wielerfeest beëindigd zal zijn, niet vroeger dan voorgaande jaren zijn, want er is ditmaal een koers voor ad- spiranten ingelast. Zij gaan 's morgens om half negen al van start. Om tien uut volgen de nieuwelingen, 150 in ge tal, en om half een de amateurs, waar voor 160 renners staan ingeschreven. Daarna komt het klapstuk van de dag, de profcourse, waaraan tussen de 70 en het maximum toegestane aantal van tachtig renners deelnemen. Eddy Merckx zal niet van de partij zijn. Hij rijdt met zijn ploeg in zijn woonplaats Woluwe in België. De Acht vpn Chaam zal trouwens in de toekomst alleen maar een Neder landse Tourwinnaar aan de start kun nen krijgen. Indien een buitenlander de Tour wint, is deze verplicht in Woluwe te starten. Dit, terwijl het comité toch flink in de buidel heeft getast, want er is een bedrag van'tussen de 40.000 en 50.000 gulden uitgetrokken voor prijzen en startgelden. Het heroptreden 'van Peter Post (na zijn operatie in West-Berlijn begin maart van dit jaar) komt nog vrij on verwachts. De 36-jarige coureur ziet, niet op tegen het rijden van de Acht van Chaam. „De dokter heeft gezegd, dat het me disch verantwoord was, dat ik weer ging fietsen. Anders had ik het beslist niet gedaan. Ik ben begonnen met af standjes van 30 km. Dat heb ik opge voerd en nu rijd ik dagelijks zo'n 100 tot 150 km". De zesdagen-keizer komt er wel voor uit, dat men in Chaam nog niet veel van hem moet verwachten. „Ik zal daar heus niet domineren. Je moet eerst weer helemaal in de sfeer komen en je wedstrijdvorm vinden. Als ik zo'n wed strijd of tien gereden heb, kan ik zeg gen of het gaat. Bovendien is de wond, die prachtig geheeld is, nog wel gevoelig. Maar ik heb er in ieder geval goede hoop op". vork had het sturen voor hem zeer moeilijk gemaakt. „Als er een renner die helemaal niets presteert pech krijgt wordt er speciaal voor hem een fiets uit Nederland mee gebracht, maar als mij iets overkomt gebeurt er niets". Rini Wagtmans doelde op Harm Ot- tenbros, de wereldkampioen. En de kopman zei nog meer waaruit zijn woede kon blijken: „Op deze fiets kan geen normaal mens rijden maar er is blijkbaar niemand die zich daar iets van aan trekt. En daar rijd je je negen tien dagen te pletter voor". Hij schold op de meesten zijner ploegmakkers en op teamleider Ton Vissers, die sussend doch zonder over tuiging sprak: „Rini is wat opgewonden wegens de keelontsteking die hij in de kou van de Mont Ventoux heeft opge lopen". De basis van het conflict ligt in de onzekerheid over het voortbestaan van deze wielerequipe. Ook de superieuren van Ton Vissers hebben nog geen uit sluitsel willen geven en de ploegleider zelf is er niet in geslaagd tijdens deze Tour zijn rijders voor een openhartig gesprek rond de tafel te brengen. De tafelwoede-explosie van Rini Wagt mans mag gedeeltelijk zijn terug te voeren op de vermoeidheid van een ge prikkeld sportman na een dag vol te genslag, maar vast staat dat er van harmonie in deze equipe geen sprake is. Jos van der Vleuten een der weinige vrienden die Rini Wagtmans nog telt binnen de ploeg, leverde daaraan onge wild een treffende illustratie. Nadat hij alleen en achter het peloton binnen was gekomen omdat een lekke band hem had getroffen, maakte hij zijn ploegleider bittere verwijten. „Waarom heeft er niemand op mij gewacht? Ik had het peloton al bijna weer ingehaald, maar er kwam nie mand opdagen om mij even te helpen". Joop Zoetemelk, tweede in het al gemeen klassement, bezet een plaats die de Franse schonen toch wel aanleiding geeft tot een omhelzing. Naast hem de Deen Mogens Frey. MOURENX-VILLE In de twee bergetappes in de Pyreneeën zijn er gisteren en eergisteren een fors aantal boetes uitgedeeld. Ook aan Nederlanders. De volgende vader landse courreurs werden ver oor- de eld" Wegens het zich laten duwen: Beugels, 25 frank Boete en 15 strafseconden (derde overtreding) Beugels, 30 frank boete en 30 straf seconden (vierde overtreding); Beugels en Hoogerheide 40 frank boete en 1 strafminuut (vijfde overtreding)Zoontjes en Otten- jros 25 frank boete en 15 strafseconden (derde overtre ding); Rentmeester en Dolman 30 frank boete en 30 strafseconden (vierde overtreding)Hoogerheide 271 Beugels 50 frank en twee straf- mihuten (zesde overtreding). Wegens het zich laten meeslepen in de zuiging van een auto: Zoon tjes 25 frank en 1 strafminuut. MOURENX-VILLE Ook in de laatste Pyreneeënrit heeft een onbeduidende Fransman naar een twijfelachtig heldendom mogen reiken. Het was Christian Raymond, evenals de winnaar van dins dag, Bernard Thévenet, een Peugeot-rijder, die in de slot fase van de 185 kilometer lange tocht naar Mourenx-Ville de beste wensen meekreeg van het peloton, waarin de zaken intussen keurig waren geregeld. In het stadion van de finishplaats telde Raymond zijn po vere winstwelgeteld 61 seconden. Geen indrukwekkende triomf van een man, die in de voorgaande achttien dagen zijn achterstand zag groeien tot anderhalf uur. Er was niemand die zich bekommerde om de oprecht ver heugde Fransman, die zich nu toch maar ritwinnaar in de Tour mag noemen. En daar waren wel redenen voor. AMSTERDAM Met het gezicht van een treurende bulldog waarmee h(j al meer dan 3 uur triest en meelijwekkend de toernooizaal had ingekeken ging gisteren niemand minder dan grootmeester Gelier in het IBM-schaaktoernooi, in vliegende tijdnood, ten onder tegen de venijnig beukende en combinerende Mos- kouse grootmeester Poloegajewski. Merckx, die letterlijk alles regelen kan, had in zijn onpeilbare goedheid de groene trui weer teruggebracht bij Walter Godefroot zoals het was af gesproken. Daags tevoren had Merckx dat tricot tegen wil en dank gepakt, omdat hij tenslotte Godefroot moeilijk op een bagagedrager naar de finish op de Mongie had kunnen voeren. De bezitter van het geel zag nu met welgevallen hoe zijn beschermeling uit Salvarini's pleog, die de concurrent voor de Faemino's had moeten zijn met knechten als Huysmans, Gonzales, Bou- loux en Poppe, op de loop ging.Achter Raymond reikte rassprinter Godefroot naar een tweede plaats, waarna Merckx er in het bijna anderhalve minuut later arriverende peloton wel voor zorgde geen enkel punt voor de groene trui te boeken. Zoetemelk, schuilend in dat peloton, trok zich evenmin iets aan van de vlucht, die de gelegenheidsrenner on dernam. Hij wist de concurrenten in zijn gezelschap, zodat ook hij niets méér te wensen had „Ik heb het", vertelde hij in de etappeplaats, „maar een keer echt moeilijk gehad, hoewel Gösta Pet- tersson, die blijkbaar toch wel erg graag tweede wil worden, de hele dag heeft aagevallen. Dat geveurde veertig kilo meter voor de streep, toen Pettersson en Merckx vooruitreden in een kopgroepje. In mijn eentje ben ik er achteraan „De boot is aan", luidde het cynische commentaar in de perskamer. Daarmee werd bedoeld, dat Gelier een verllespar- tij niet op zich kan laten zitten. Dat roept om wraak, daarvan zijn allen over tuigd. Uit de herinnering is opgediept, dat Geiler in een Hoogoventoernooi eens een partij verloor. Daarna goochelde hij in een serie van tien partijen zoveel punten bijeen dat hij een achterstand van 1 1/2 punt op mede-winnaar Por- tisch overbrugde. De organisatoren keken uiteraard plechtig zoals bij een gebeuren van dit' kaliber in de Schaakwereld past, maar gelijktijdig wreven ze de handen. De APELDOORN De wedstrijden om de Nederlandse titel achtervolging voor danies, die gisteren op de Adelaar-baan zouden worden gehouden, konden in verband met de regenval niet doorgaan. Ze zullen nu zondag a.s., 19 juli, worden gehouden. Om 11 uur wordt een begin gemaakt met de kwalificatieritten, ter wijl de kwartfinales om half drie zul len beginnen. De TROS zal filmbeelden komen ma ken en wel speciaal van Keetie Hage, die gevolgd wordt in haar voorbereidin gen op de wereldkampioenschappen, die op 6 augustus in Engeland, in Leicester, worden gehouden. Spanje heeft zich woensdag in Barcelona verzekerd van een voor sprong van 30 op Zuidslavië in de fi nale van de Europese zone (A-groep) van het tennistoernooi om de Daviscup. Manuel Santane en Juan Gisbert ver sloegen Zeljko Franulovic en Nicola Spear met 64, 61, 62. In de interzonale eindstrijd komt Spanje uit tegen de winnaar van de wedstrijd Brazillië-Canada, die in het laatst van de maand in Brazilië wordt gespeeld. ranglijsstand impliceert een voortgezet bloeddorstig karakter van het toernooi. Rob Hartoch kwam voor het begin van de partij weer zijn dagelijkse klacht over het harde schakersleven ui ten. Hij vond deze wedstrijd veel te zwaar voor een eenvoudig mens. Ver volgens overleefde hij ondanks een openingsfout een aanvalsgolf van de Hongaar Csom op knappe wijze. De tweede remise in successie. Wereldkampioén Boris Spasski kreeg van Jongsma een stuk cadeau, waarmee het lied uit was. De azen Gligoric en Uhlmann hebben voor hun winst op Langeweg en Tringow steenhard moe ten werken. Waarschijnlijk heeft Lan geweg, na een efficient middenspel zelfs een winstkans gemist. De prille landskampioen Eddie Scholl sloeg op hardhandige manier door de stelling van grootmeester Donner heen, Dormer kende een variant van het Sici- liaans niet van haver tot gort en ver slikte zich ertoen maar in. Grootmeestergroep: Afgebroken par tij: eerste ronde: Donner - Jongsma 1/2 Tweede ronde: Ree - Hort 1/2-1/2, Poloegajewski - Geiler 1-0, Csom - Hartoch 1/2-1/2, Gligoric - Langeweg 1-0, Jongsma - Spasski 0-1, Scholl - Donner 1-0, Uhlmann - Tringow 1-0, Ciric - Janosevic 1/2-1/2. Stand: 1. Gligoric (Joeg), Scholl (Ned), Spasski (Rus), Uhlmann (O-Dld) en Po loegajewski (Rus) 1 1/2 punt, 6. Ciric (Joeg), Janosevic (Joeg), Hartoch (Ned), H rt (Tsj), Csom (Hong) en Ree (Ned) 1 punt, 12. Tringov (Buig), Langeweg (Ned), Geiler (Rus), Donner (Ned) en Jongsma (Ned) 1/2 punt. Meestergroep tweede ronde: Cortle- ver - Prins afgebr. Bednarski - Weste- rinen 0-1, Van der Weide - Adorjan 1/2-1/2, Hamann - Van Geet afgebr., Piket - Marovic 1-0, Tatai - Timman 1-0. Stand: 1. Tatai (It) 2, 2. Andorjan (Hong) 1 1/2, 3. Prins (Ned) 1 en 1 afg., 4. Timman (Ned), Marovic (Joeg), Wes- terinen (Fin), Van der Weide (Ned) en Piket (Ned.) 1, 9. Van Geet (Ned) 12 en 1-afgr. 10. Hammann, Cortlever (beiden Ned) 0 en 1 afg., 12. Bednarski (Pol) 0. ZWOLLE Het staat vrijwel vast, dat Go Ahead Kampen op grond van de KNVB-reglementen het volgend seizoen opnieuw in de tweede klas van de za terdagcompetitie zal uitkomen nu de resterende 63 minuten speeltijd tegen de Spakenburg gisteravond niet zijn uitgespeeld. In het reglement competitiewedstrij den staat een artikel, dat inhoudt, dat een schriftelijke mededeling aan het bondsbureau of aan een tegenstander, dat er niet wordt gespeeld onherroepe lijk is. Indien dit gebeurt komt artikel 6 in werking, dat zegt, dat de weigerende partij wordt beboet en twee punten in mindering krijgt. Go Ahead Kampen heeft dan twee punten minder dan Spakenburg, dat derhalve naar de eerste klas B promo veert. HAARLEM Jaap van der Leek, se cretaris-generaal van de Vereniging van Voetbal-Oef enmeesters, heeft woensdag namens deze organisatie de directeur van het gewestelijk arbeids bureau verzocht geen werkvergunning te verlenen aan Bill Thompson, die door de eredivisievereniging Haarlem als trainer is gecontracteerd. Het bezwaar van de VVO richt zich niet tegen de persoon van Thompson (die reeds eerder in Nederland verbleef als trainer van Sparta), maar tegen het feit, dat er momenteel in Nederland vijf trainers met een A-licentie zonder werk zijn. Ook bij de KNVB heeft de WO reeds geprotesteerd tegen het verlenen van een licentie aan Thompson. Dit protest was echter tevergeefs, hetgeen voor Jaap van der Leek aanleiding was voor het volgende commentaar: „Ener zijds beroemt de KNVB zich erop de beste trainersopleiding van Europa te hebben, maar anderzijds geeft hij blijkbaar we1 de voorkeur aan buiten landse oefenrrteesters". gegaan en toen dat was gelukt wist ik, dat de slag gevallen was". Rini Wagtmans, ook al in het peloton, wist zich bij de nadering van de finish eveneens zeker van zijn vierde plaats in het algemeen klassement, hoewel hij een dag vol-ellende achter de rug had. Vier keer van fiets verwisselen legde hij een ware lijdensweg gf, wetend bo vendien, dat er geen winst meer valt te boeken voor hem: Pettersson zal zijn derde plaats wel houden. Hij rijdt ver schrikkelijk sterk en bovendien zal hij op de laatste een veel betere tijdrit rij den dan ik. Het zou zinloos zijn als ik me zo kort voor Parijs nog kapot zou rijden om te proberen alsnog derde te worden." Jan Janssen kwam klagen over de streep, omdat een lekke band hem ne gen kilometer voor het einde trof, die een veel hogere klassering dan zijn 39ste plaats in de weg had gestaan. Henk Benjamins, Cabellero's knecht, moest zo keihard knokken tegen zich zelf dat hij bijna een uur na de win naar hopeloos alleen het stadion van Mourenx-Ville bereikte toen de tijdcon- trole al gesloten was. Hij werd uit de strijd genomen, waardoor zijn ploeg nog slechts vier renners telt. Voordat Christian Raymond veertig kilometer voor het einde was ontvlucht uit een vrijwel volledig peloton bleek ook dat deze veelbelovende race met de pieken van de Tourm^let (2113 meter) en de Aubisque (1710) als hoogtepun ten op een diepe teleurstelling was uit gelopen. Er werd namelijk al volop ver dedigend gekoerst toen de meute zich voortbewoog in de richting van de al na dertig kilometer opduikende en met ne velsslierten omgeven top van de Tour- malet. Gandarias, die het ook niet helpen kan, dat Merckx op beslissende mo menten meer punten verzamelde voor het bergklassement, wiekte als eerste over het hoogste punt in deze Tour. Tosello volgde hem zwoegend op vijf tig seconden en bijna twee minuten. Daar achter kwam Spruyt als derde door. Zoetemelk hoefde zich geen zor gen te maken over de achterstand van ruim drie minuten, omdat zijn rivalen binnen bereik waren gebleven. En overigens Harry Steevens boek te eindelijk weer eens een succesje door als sterkste sprinter van het peloton te eindigen als zevende. Enige oplevingen vielen te constateren, nadat Raymond Delisle op een rol die niet meetelt voor het bergkl assement de veertienhonderd gulden had opgeëist, die ter nagedachtenis van Henri Desgran- ges, uitvinder van de Tour, beschik baar was gesteld. Eddy Merckx, opge rukt naar de tweede positie, pakte daar nog eens zevenhonderd gulden voor zijn al boordevolle prijzenpot. De Aubisque die grimmig te wach ten lag na 94 kilometer werd door Delis le als eerste bestormd, maar ook hier liet Merckx nog even een krachtexplo sie zien. Vriendelijk glimlachend achter de Franse bergbedwinger reed hij als tweede over de streep, nuttige punten verzamelend voor het bergklassement waarvoor nog zeven onbeduidende cols van de vierde categorie beklommen moeten worden. Merckx is evenwel al zeker van de bergprijs, die 3250 gulden bedraagt. Rini Wagtmans, die het moeilijk had in deze fase, ploeterde via de versprei de groepjes in afdalingen naar de frontlinie en toen het vriendelijke Oro- lon was bereikt veertig kilometer slechts verwijderd van het eindpunt bevond ook hij zich in het gesloten pe loton, dat Christian Raymond zonder tegenstand vertrekken liet. 16-7: Wielrennen, Ronde van 't Harde (am). 17-7: Wielrennen, Ronde van Nun- speet (am.). 18-7: Motorsport, int. wegraces, Olde- broek: wielrennen, Ronde van Ochten (nw. en am.) atletiek, 10 Eng. Mijl, weg wedstrijd, Gorcum; watersport, Nieuw-Loosdrecht - weekmotorsport, nat. grasbaanr., Hulshorst,; int. wegra ces Oldebroek: autosport, Grote Prijs van Engeland, Brands Hatch. 18 en 19-7: Wielrennen, Grote Prijs van Luxemburg (am.); motorsport, nat. wegraces, Venray en IJsselsteyn (lb). 19-7; Wielrennen, Ronde van .Brum- men (as. nw. am): atletiek, Ned. kamp. 20 km snelwandelen, Amsterdam,; Paardesport, Mijlrecord, Mereveld, Utrecht; honkbal, Coca Cola-jeugdtoer- nooi, Den Haag. 19 tot 26-7: Zwemmen, schoonspr., nat. kamp. Leeuwarden. 20 t.m. 26-7: Tennis, int. kamp. v. Ned. Hilversum: motorsport, nat. cross, Winterswijk. 21 t.m. 24-7: Vierdaagse Afstands marsen, Nijmegen; 12e GWB-Jeugd- vierdaagse, Ede. 22-7 t.m. 2-8: Wielrennen, Ronde van Polen (am.). STUTTGART Na de eerste dag van de atletiekwedstrijd West-Duits- land-Verenigde Staten, die in het Nec- karstadion van Stuttgart wordt gehou den. hebben de Westduitse dames de leiding met 37 tegen 25 punten. De Westduitse heren daarentegen moesten hun tegenstanders voorlopig voor laten gaan: 48 tegen 58 punten. In het Neckarstadion, waar in 1969 de wedstrijd Europa-Amerika werd ge houden, werden een aantal uitzonderlij ke prestaties geleverd. De beste kwam wel op naam van de Westduitser Josef Schwartz, die bij het verspringen met een sprong van 8.35 meter het Europese record van de Rus Igor ter Ovanesian evenaarde. De vroegere 200 meterloper verbeterde zijn eigen nationale record met J.9 centimeter. Er sneuvelden nog een aantal Westduitse records. Kogel stoter Heinfried Birlenbach kwam tot een afstand van 20.35 meter, 17 centi meter meer dan hij ooit bereikt had. Bij het hoogspringen dames kwam Renate Gartner over 1.78 meter, waarmee zij haar persoonlijke en nationale record met 4 centimeter overtrof. Het beste nummer in de breedte was zonder twijfel de 400 meter heren. Alle vier deelnemers l^wamen beneden de 46 seconden, met de Amerik .an Smith als beste in 45.1 sec. De 21-jarige Westduit ser Thomas Jordan kon met zijn 45.4 sec., de beste Europese jaarprestatie, de Amerikaan Collet juist niet van de tweede plaats afhouden. De korte af standen werden zowel bij de heren als de dames door de Amerikanen beheerst. Ben Vaughan, de enige blanke in de Amerikaanse sprinterstopklasse, liep de 100 meter zelfs in tien seconden rond, maar werd door een te sterke rugwind ondersteund. De Westduitsers gaven meestal de toon aan op de technische nummers, al zorgde de Amerikaan Billskinner bij het speerwerpen met een uitschieter van 88.94 meter voor een onverwacht tegenwicht. Vijfkampster Heide Rosen- dahl bevestigde haar uitstekende vorm met een overwinning op de 100 meter horden, waarbij zij met een tijd van 13.1 sec. haar eigen Westduitse record evenaarde. In tegenstelling tot de 100 meter heren was de rugwind nu niet te sterk. Ook verspringer Josef Schwarz had bij zijn recordsprong slechts een rugwind van 0.3 meter per seconde zo dat niets een erkenning van de 8.35 me ter als Europees record in de weg staat. De man uit München bewees met po gingen die reikten tot 8.13 en 8.06 meter zijn constandheid. Op de eerste dag woonden 20.000 mensen de wedstrijden bij. TOURS Branchst 17-7-1970 tiguei tdelaCtlle- 21'RIT Tournon-St.-Martir C.dtChawigny 191,5 km ^Chauvigny Gencaw fü"Civray RUFFEC<$ Negentiende etappe. De uitslag van de negentiende etappe: 1. Raymond (Plaud - Fra) 5.27.25, 2. Go defroot (Bel - Pezzi) 5.28.26, 3. Huijs- mans (Bel - Driessens) z.t., 4 Gonzalez (Spa - Langarica) z.t., 5. Bouloux (Fra - Plaud) z.t., 6 Poppe (Bel - Cools) z.t., 7. Steevens (Ned - Peters) 5.29.52, 8. De Witte (Bel - Cools), 9. Vianen (Ned - Peters), 10. Danguillaume (Fra - Plaud), 11 Basso (Ita - Albani), 12. Balmamion (Ita - Pezzi), 13. Wagtmans (Ned - Vis sers), 14. De Bovere (Belg - Schotte), 15. Pintens (Bel - Cools), 16 Houbrechts (Bel - Pezzi), 17. Bellone (Fra - Sta- blinski), 18. Lopez Carill (Spa - Lange- rica), 19. Anni (Ita - Albani), 20. Gasbi- ca (Spa - Langarica), 23. Rentmeester (Ned - Peters), 29. Zoetemelk (Ned - Schotte), 39. Janssen (Ned - De Muer), 40. Gesta Pettersson (Zwe - Martini), 44. Merckx (Belg - Driessens) (allen in z.t. als Steevens), 56. Van der Vleuten (Ned - Vissers) 5.33.23, 58. Ottenbros (Ned - Vissers) 5.33.23, 58. Ottenbros (Ned - Vissers) 5.46.33, 63. Beugels (Ned - Schot te) z.t., 79. Van Katwijk (Ned - Vissers) z.t., 86. Dolman (Ned - Vissers) 5.48.05, 92 Zoontjes (Ned - Peters) z.t., 102. Hoo gerheide (Ned - Vissers) 6.03.16, 103. Benjamins (Ned - Peters) aangekomen na het sluiten van de tijdscontrole. Van den Berghe (Bel - Driessens) en Grelin (Fra - De Gribaldy) staakten de strijd. Algemeen klassement Het algemeen klassement ziet er na de negentiende etappe als volgt uit: 1. Merckx 99 uur 33 minuut 31 secon den, 2. op 9.57 Zoetemelk. 3. op 13.21 Gösta Pettersson, 4. op 14.02 Wagtmans, 5. op 14.52 Vandenbossche (Bel-Alba- ni), 6. op 15.01 Van Impe (Bel-Stablins- ki), 7. op 16.19 Galdos (Spa-Langarica), 8. op 16.57 Poulidor (Fr-Caput), 9. op 18.02 Houbrechts (Bel-Pezzi), 10. op 18.33 Pintens (Bel-Cools), 11. op 19.17 Zubero (Spa-Langarica), 12. op 20.50 Zi- lioli (Ita-Driessens), 13. op 21.17 Delisle (Fra-Plaud), 14. op 22.23 Vanneste (Bel-Cools), 15. op 22.26 Aimar (Fra- Stablinski), 16. op 23.08 Agostinho (Por de Gribaldy), 17. op 23.14 Balmamion (Ita-Pezzi), 18. op 24.21 Schiavon (Ita- Pezzi), 19. op 27.00 Panizza (Ita-Pezzi), 20. op 27.28 Schleck (Lux-De Muer), 28. op 49.33 Janssen (Ned-De Muer), 31. op 1 uur 38 sec. Dolman (Ned-Vis sers), 46. op 1 uur 14 min. 48 sec. Van der Vleuten (Ned-Vissers), 47. op 1 uur 18 min. 55 sec. Steevens (Ned-Peters), 48. op 1.19.36 Vianen (Ned-Peters), 80. op 2.10.32 Ottenbros (Ned-Vissers), 82. op 2.13.38 Van Katwijk (Ned-Vissers), 84. op 2.14.36 Zoontjens (Ned-Peters), 86. op 2.16.47 Beugels (Ned-Schotte), 94 op 2.36.39 Rentmeester (Ned-Peters), 102. op 3.22.39 Hoogerheide (Ned-Vissers). Benjamins, die na het sluiten van de tijdscontrole binnenkwam is niet ge klasseerd. Puntenklassement Het puntenklassement na de negen tiende etappe ziet er als volgt uit: 1. Godefroot 195 pnt., 2. Merckx 182, 3. Basso 117, 4. Guimard 116, 5. Janssen 105, 6. Wagtmans 103, 7. Van Rijcke- ghem 88, 8. Steevens 72, 9. Dolman 58,10. Ocana 54. Bergklassement Het algemeen klassement om de Gro te Bergprijs is: 1. Merckx 122 pnt., 2. Gandarias 93 pnt., 3. VandenBossche 85, 4. Schiavon 68, 5. Van Impe 65, 6. Primo Mori 64, 7 Gösta Pettersson 59 pnt., 8. Delisle 57 pnt.. 9. Zubero 52 pnt., 12. Wagtmans 24 pnt

De Vallei | 1970 | | pagina 13