W ethoudersverkiezingen Wordt t interfractioneel beraad openbaar of niet? Md nmf fnf fft T apij t-experiment vraagt veel tijd Echte oude krijgt men niet meer... Hemdsmouwconcert gaat niet door Wéér met vakantie Allard vraagt over trage goedkeuring bouwplannen Klimaat Met griep naar het hoekie laand Grift vroeger oók rood van de verfstoffen Volgende week plukken op 2 speelplaatsen Diefstal in sportcomplex Schietuitslagen Uit de oude doos door Rik Valkenburg v.v. Renswoude vergadert Belt Vochtrijke ontvreemding Wedvlucht vanaf Buffee TEVREDEN NlfeT HALF BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL HM BOSBAD BLOM ..MUIZEN" GIFTIG 10550 11079 DONDERDAG 16 JULI 1970 (v an ren onzer verslaggevers) VEENENDAAL Over een paar we ken begint de vierjaarlijkse stoelen dans. De wethouders moeten worden ge kozen en geheel terecht heeft dat vrij wel steeds heel wat voeten in de aarde. De stoelendans 1970 wordt echter in tientallen gemeenten volgens een ande re choreografie opgevoerd dan in het verleden. Niet meer met de rug naar het publiek, maar met open vizier, on der het motto dat een wethoudersver kiezing een publieke zaak is, inclusief alles wat daaraan vooraf gaat. Juist om dat voorspel is al heel wat strijd gele verd. Het is het overleg tussen de di verse raadsfracties, dat in feite bepa lend is voor de uitslag van de stem ming. Veenendaal heeft dat voorspel tot dusver steeds moeten missen. Of het in deze zeventiger jaren, waarin slechts een enkeling zegt „open heid" te verafschuwen weer uitdraait op een geblindoekt afwachtend kiezers volk, dat de openheid krijgt voorgezet zodra het interfractionele beraad is af gesloten, is op dit moment een punt van discussie juist in die respectieve frac ties. Men zal het pas weten op 17 au gustus, wanneer dat beraad een beetje laat begint. Hoewel de meningen binnen de frac ties wel degelijk uiteen lopen, zal de wethoudersverkiezing zich toespitsen op één kernpunt: wie gaat de aftredende CHU-wethouder in het college van B. en W. opvolgen? Puur democratisch re denerend zou het een SGP-er moe- worden. Dan hebben de vier grootste fracties (dus ook PvdA, ARP en CHU) ieder een zetel. In zo'n geval zou men een traditioneel „afspiegelingscollege" creëren. Het staat de raadsleden echter ook vrij een „programcollege" in het le ven te roepen, dat zo mogelijk méér nog dan de eerste methode de juiste man op de juiste plaats kan waarborgen. Maar hoe wordt dat allemaal beslist? Welke argumenten leggen de fracties in hun gezamenlijk overleg op tafel? Het komt neer op gissen of op het af wachten van een gezamenlijk of per fractie verstrekte samenvatting der motieven. In een aantal gemeenten gaat het dit maal dus anders, de ervaring heeft ge leerd dat zelfs ijl eerste instantie vuri ge tegenstanders bij nader inzien tevre den zijn over een openbaar in terfractioneel overleg. Om alvast een indruk te krijgen van de stemmingen en koersen op Veenendaals politieke markt, polsten we de fractieleiders, die samen zullen moeten beslssen over de keuze tussen beslotenheid en open deu ren. De heer H. van Manen (ARP) zegt „huiverig" tegenover het openbaar be raad te staan. „Er zitten", zegt hij, „niet alleen zakelijk-politieke kanten aan, maar ook persoonlijke. Eerlijk gezegd zie ik het ditmaal in Veenendaal nog niet gebeuren, dat het beraad met open deuren wordt gehouden. Ik ben zéker van mening dat een wethoudersverkie zing een publieke zaak is. Dat zal ech ter voldoende blijken, als op de eerste dinsdag in september alle motieven op tafel worden gelegd. VEÊMÈNDAALS STOELENDANS (970 g. H.'*1 i, PU&UtK NIS7 'üt-WlNST VEENENDAAL De vierdaag se trip met de TOR-LINE naar Zweden, hoofdprijs in de loterij die de Veenendaalse zwemclub hield om het verblijf van haar jeugd- ploeg in Leeuwarden te kunnen be kostigen tijdens de Nederlandse kampioenschappen, is gewonnen door Wim Kok, instructeur in het Veenendaalse Valleiblad en coach van de waterpoloploeg van de ver eniging. Ten overstaan van twee leden van het Veenendaalse politiekorps vond gisteren in het Valleiblad de trekking plaats. Kok momenteel met vakantie moet het winnende'lot (nummer 915) nog inleveren bij VZC en gaat daarna wellicht wéér met vakan tie De ARP-fractieleider (samen me drie anderen in de nieuwe raad) geeft des gevraagd ook zijn mening over verga deringen van raadscommissies: openbaar of niet? De beslissing daarover ligt in handen van. de gemeenteraad. Zowel hij, als het college van B. en W. zou een voorstel kunnen lanceren, waarin een en ander voor eens en voor altijd wordt geregeld. Momenteel is er van een der gelijke regeling, noch in de Gemeente wet, noch in het reglement van orde van de gemeenteraad sprake. De heer Van Manen: „Ik vind dat commissievergaderingen in 't algemeen wel in het openbaar kunnen worden ge houden. Bij de algemene beschouwingen zal ik dat ook naar voren brengen..." De heer B. van Remmerden, fractie leider van de PvdA (vier man): „Ik zie niet zo duidelijk, waarom dat beraad openbaar zou moeten zijn. Ergens ver andert er toch niets. Ik acht het wel een publieke zaak, maar er schuilt mijns inziens toch een groot gevaar in. Bo vendien geloof ik dat er van de kant van 't publiek weinig belangstelling zou bestaan. Persoonlijk ben ik ervoor de zaak helemaal open te gooien: niet dat halve gedoe..." Mevrouw Buddingh-De Vries Lentsch (VVD-fractie van 2 leden): „Niet direct voor openbaarheid van het interfrac tionele beraad. Ik vind het niet juist, omdat pijnlijke situates kunnen ont staan. Er moet nu eenmaal juist over personene en hun eienschappen worden gesproken. Laten we het maar bin nenskamers regelen, en in het oog houden dat het belang van de ge meente voor alles gaat". Over de commissievergaderingen: „Ik geloof dat het weinig zin zou hebben om die in het openbaar te houden. De pu blieke belangstelling zal zeer gering zijn..." UTRECHT De heer K. P. B. Al lard, lid van provinciale staten heeft het college van Gedeputeerde Staten vragen gesteld met betrekking tot ver tragingen in de woningbouwproduktie. De heer Allard vraagt onder meer of het college de mening van de Nationale Woningraad deelt, dat de drievoudige controle op bouwplannen van woning corporaties door achtereenvolgens de gemeenten, provinciale diensten en de centrale directie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, waarbij in veel ge vallen betuttelend zou worden opgetre den, vertragend werkt op een vlotte goedkeuring van ingediende bouwplan nen. De Nationale Woningraad heeft eind juni een verzoek tot het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning gericht, om tot stroomlijning te komen van de administratieve behan deling van bouwplannen. De raad deed dit met het oog op „de ernstige veront rusting" die bestaat over het achterblij ven van de woningbouwproduktie. Geboren: Nicole d.v. P. Hannink en H. P. Volgtschmidt; Gijsbertus z.v. P. G. Gijsbertsen en A. van der Meijden; Ge rard Jan z.v. J. M. v.d. Brink en C. van Engelenburg; Jan z.v. A. A. Diepeveen en J. van Dam; Sander Marco z.v. R. G. van Rijn en U. M. P. Zomerschoe; Frank Anthony Arnold z.v. W. F. Pan- day en H. P. A. Hendriks; Arnold z.v. H. Methorst en A. M. Schreuders; An- dré z.v. B. v.d. Maat en A. H. Lange- laar; Cornelia Aartje d.v. H. van Hun- nik en G. van Wijk. Ondertrouwd: J. Terschegget en A. M. Huibers; G. M. Lausberg en A. de Kruijff; S. J. van den Berg en A. A. M. van Kranenburg; G. T. Beijer en H. Beijer; G. Bolderman ep C. Delil; H. van de Weerd en H. Bouman; G. van Wakeren en G. van de Bovenkamp; A. M. Kelderman en E. van Engelenburg; H. P. K. van Ravenswaaij en M. Bui tenhuis; C. van den Bovenkamp en E. van den Brandhof. Getrouwd: G. Sukkel en L. S. Sause- lé; G. ten Ham te Ede en J. Brinkman; J. Heikamp en M. M. Corrigan; K. Kroes bergen en A. J. M. Goverde; J. van Nieuwamerongen en J. J. Leeu wenkamp; F. C. W. Gaasbeek en M. C. Valkenburg; D. G. Hol te Ede en H. G. C. Scholtus; te Oss: J. D. Klumpenaar en A. M. C. J. Keizer; te Rhenen: A. v.d. Bovenkamp en A. M. v.d. Weete ring; te Dordrecht: H. J. van Manen en A. Plomp; te Renswoude: J. B. v.d. Brink en G. A. Rijnders; te De Bilt: G. J. de Rooi en M. Hoefakker; A. ter Haar en H, Bruis. Vóór 17 augustus zullen de Veenen daalse gemeenteraadsfracties het eens moeten zijn over een vraag, die men zich (kennelijk) nog niet eens zelf heeft voorgelegd. Als het interfractio nele beraad over de bestorming van de wethouderszetels in alle openheid wordt gehouden, kunnen de blinddoek- jes worden opgeborgen, en dan is deze helft van de prent voorbarig geweest. De heer M. G. H. Hendriks, enige KVP-raadlid: „Ik sta volkomen positief tegenover volledig openbaar interfrac tioneel beraad. Het gaat er tenslotte om, de beste man op de beste plaats te krijgen, en iedereen mag weten hoe dat wordt bereikt. Ook ben ik voorstander van openbare commissievergaderingen". De heer A. Visser (CHU-fractie, 5 man) „Op zichzelf vind ik meer open heid wel goed, maar over deze zaak kan ik nog geen mening uiten. Er is in de fractie nog niet over gesproken. Per soonlijk ben ik niet enthousiast voor openbaar beraad tussen de fracties. Wat de commissies betreft, wij doen als raad niets dat het daglicht niet kan verdragen. Daarbij moet in het oog worden gehouden dat er alleen sprake is van adviescommissies, die dus geen beslissende bevoegdheden hebben." De heer G. J. van Deelen (SGP-frac- tie 4 man): „Ik ben niet voor openbaar beraad. Het is nog nooit gebeurd hier in Veenendaal. Binnen onze eigen fractie is ook nog niet over de mogelijkheid gesproken." Over de commissies: „Ook die beraadslagingen vind ik niet ge schikt om in het openbaar te houden. Dat is ook altijd al besloten geweest. Er moet vaak over personen worden ge praat Er kan nog veel gebeuren voor 17 au gustus, maar wie afgaat op de uitlatin gen der fractieleiders, moet vooruitlo pend op de resultaten van het overleg binnen de respectieve fracties, conclu deren dat de neiging tot openheid op het vlak van het gezamenlijke overleg niet overheersend is. Belangrijkste contra-argumenten zijn: het kan pijnlijk worden, omdat over personen (en hun kwaliteit en in tegriteit) moet worden gesproken, en: wij verwachten ondanks eventuele openheid nauwelijks publieke belang stelling. Er is veel voor te zeggen, maar ook het een en ander ertegen: 1. De integriteit van een zetelpreten dent behoeft zeker niet in het openbaar ter sprake te worden gebracht. Maar dan zelfs niet in de eigen fractie, van twee. vier of vijf personen. De integri teit kan worden beproefd in een per soonlijk gesprek met als intern advies kortweg „ja" of „nee". 2. Als er geen belangstelling van het publiek wordt verwacht, welk beletsel is er dan om de deur open te houden? Democratie is al eens door een onbe kend cynicus een bestuursvorm ge noemd die voortdurend op de tocht be hoort te zitten. „Mits het klimaat er zich toe leent", zou een tegenwerping kunnen zijn. En dat juist dat zul len de fracties vóór 17 augustus moeten hebben vastgesteld. '■f VEENENDAAL Niet op één, maar op twee plaatsen wordt volgende week in het Schr(jverspark een proef geno men met tapijt als vloerbedekking on der klimrekken op kinderspeelplaatsen. Bovendien worden twee verschillende tapijtsoorten beproefd. De.ene heeft van Firet de officieuze naam „zwembadtapijt" meegekregen, maar is officieel slechts onder het co denummer D 387 bekend. Het is tot dusver bij wijze van proef ook ge bruikt in zwembaden te Delft en Heemstede. De dikte is zes millimeter. De andere soort heeft nog geheimzinnig D 396, is een centimeter dik, en heeft speciaal schokopvangende kwaliteiten. Evenals het zwembadtapijt is het rot en watervast, lichtecht en bactiewe- rend. Sinds mei van dit jaar ligt vijf honderd vierkante metere in de buiten lucht bij het Shell-paviljoen van C'70 in Rotterdam. Het tapijt bestaat uit po- lipropyleen. De proefnemingen met de vloerbe dekking het Schrijverspark zullen ge ruime tijd in beslag nemen. Er moet worden vastgesteld hoe het tapijt zich onder alle weersomstandigheden houdt, en bovendien moet worden nagegaan op welke wijze dit kan worden gemeten. In totaal worden drie proeven geno men. Op één speelplaats wordt een ta- pijtsoort zowel in banen, als in grote tegels gelegd, en op een andere wordt het dikker materiaal getest. VEENENDAAL Het in aanbouw zijnde sportcomplex aan de Sportlaan blijkt ook 's nachts een geliefd terrein te zijn voor „bezoekers". In de afgelo pen nacht werden er diverse koperen pijpen ontvreemd van de firma B. On danks het feit dat de pijpen lagen op geslagen in een afgesloten ruimte wist men zich toch toegang te verschaffen door heA forceren van een slot. De poli tie stelt een onderzoek in. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging behaal den deze week op de buitenbaan (100 meter) met geweer de volgende resulta ten: A. ter Burg 95; A. v. Eist 94; J. Overeem 92; J. ten Broek 92; M. Be- rendse 91; H. v. Ginkel 90; J. La Basti- de 90; H. Methorst sr. 89 R. v. d. Burgt 89; H. Veldhuizen 88; H. Berendse 87; H. Methorst jr. 87; G. Geskes 87; E. J. Reemst 86; W. v. Leuveren 86; A. v. Garderen 85; P. ter Burg 84; W. v. Wes- sel 84; H. Pater 83; A. C. v. Dusschoten 83; C. P. Hoytema van Konijnenburg 83; J. Visser 83; B. GeejEshuizen 82; T. Rustenhoven 82; J. Koudijs 81; A. Blan ken 78; J. v. Eist 76; A. J. Bookelmann 75 en J. Koot 73 punten. De gemeente Veenendaal er bij z'n overwegingen om toevlucht tot tapijt te nemen van uitgegaan, dat rubber tegels geen perspectieven bieden. De tegels verwijderen, zodat de kinderen het pure zand weer onder hun voeten krij gen, zou opniéuw een regen van klach ten opleveren. Juist daarom werden in dertijd de tegels neergelegd. Ouders klaagden dat de speelplaatsen meer op modderpoelen gingen lijken, zodra het regende. Voor Firet kan het experiment van minstens even. groot belang zijn als voor de gemeente. Men realiseert zich dat het te beproeven tapijt waarschijn lijk nog te dun zal blijken te zijn, maar in het kader van de produktontwikke- ling is het een welkome gelegenheid. Firet wil zich zien als specialist in „outdoor-carpets", die, in al evenzeer verengelst vakjargon zin berekend op „heavy duty". Het is niet uitgesloten dat dergelijke tapijtsoorten ook toepas sing vinden in het Bosbad dat in Leer- sum in staat van wording verkeert. Daar zou het kunnen worden aange bracht op de bassinranden. Een van de problemen waarmee re kening moet worden gehouden als het tapijt op de speelplaatsen wordt ge plakt- de „superlijm" wordt snel ver wacht- is de waterafvoer. Tussen de banen en tapijttegels zullen dan ook gootjes moeten worden opengelaten om de drainage te bevorderen. Het be langrijkste blijft echter dat de kinde ren baat vinden bij het Veenendaalse alternatief. Als het tapijt eventuele valpartijen in voldoende mate verzacht is al veel gewonnen. Bij Firet werd gis teren gesuggereerd om militairen in te schakelen bi verdere proefnemingen. Die worden geacht tegen een stootje te kunen. Vraag het elke oude Veenendaler en ze zullen allen ongeveer hetzelfde antw(x>rden De hedendaagse aardappel kan het qua smaak lang niet op nemen tegen de oude, die vroeger gekweekt werd De onvergetelijke Eigenheimer, het smaakvolle Muisje, de stoere Bevelan der, de Rode Star, de Lange Wolkammer, de Noordeling en noem ze ver der maar op. Ze overtreffen de moderne Bintjes verre. Vroeger bestonden de Bintjes ook al, maar hoofdzakelijk als veevoer. Hij is verder geëvolueerd tot een volwaardige consumptie-aardappel. Nu ja, volwaardig. Sommigen denken daar anders over. iiNiaimiiiiiiaaiiiiiiiaifimti Een oudere Veenendaler: „Toen ik deze week aan de maaltijd zat, dacht ik ergens met weemoed aan „die goeie aauwe ted". Aanleiding daar toe waren de aardappels die ik bezig was te comsumeren, een zeperige substantie. -De knollen stonden vori ge week als „prima" op de Markt, maar je zou je zelf ongans eten aan die klefferige dingen. Mijn gedach ten gingen terug naar de tijd dat ik met de „griep", nee, niet de Spaan se of de zomergriep, maar met die bekende vijfhandige vork (greep), omwikkeld met een jute zak, naar mijn „hoekie laand" toog, gelegen waar nu het Schrijverspark is, om de „nije eerappels es te gaon prebe- ren". Van die beste Eigenheimers stak ik dan uit de rulle grond, mooi en gaaf van stuk en niet zo mon sterachtig groot. De eerste middagen waren ze niet zo overmatig „blom mig", maar heerlijk vast en stevig en een onvergelijkelijke, heerlijke smaak streelde je gehemelte. Na een week waren ze „én en al blom" want naarmate ze rijper wer den, werd ook de kwaliteit beter. Op het laatst mocht je die verruk kelijke produkten, de „Eigenhei mers", niet meer verbouwen. Con troleurs en politie liepen de akkers af en wee degene die de euvele moed had enkele Eigenheimers te hebben gepoot. Een schurk die een oud vrouwtje de hersens insloeg om de paar centjes die znj in een oud kommetje bij elkaar had gespaard, werd met meer onderscheiding be handeld dan hij. En toch waren er geen kabouters die landen „kraak ten" en geen Dolle Mina's die met spandoeken liepen met het op schrift: „Wij eisen Eigenheimers". Neen even vrolijk zongen onze kin deren op Koninginnedag „Wij leven vrij. wij leven blij op Neerlands dierbre grond".» Dus werd je gedwongen andere Overal in Veenendaal waren stukjes land waarop men onder meer Eigenheimers mocht verbou wen. Later was dat afgelopen soorten aardappelen te verbouwen. „Doorees", „Perfect" en „Bintjes". Vooral de laatste zijn tegenwoordig favoriet in de handel, maar ze zijn in de regel meer geschikt voor pata tes frites dan voor de gewone con sumptie. Maar al die patateters van tegenwoordig weten niet hoe over heerlijk die Eigenheimers wel wa ren. Op enkele plaatsen mogen laatstgenoemde toch weer verbouwd worden, want ze zijn wel weer ver krijgbaar. Nog dieper gravende in de „oude doos" zie en proef ik als 't ware nog die vroege „Muizen", een soort vroe ge aardappelen die toen opgeld de den. Er bestonden toen drie soorten vroege aardappelen: „Muizen", „Haantjes" en „Graafjes". De eerste echter spanden de kroon. Dat waren aardappels, tameljjk klein van stuk, maar lekker en stevig. „Muizen" met een stukje zoute vis of een gebak ken „botje" met een botersausje, het was een koningsmaal. Menigeen hoorde men in die dagen getuigen: „AU hè je nou het lekkerste vlaais en ge hèt een slechten eerappel, dan is je maol nog bedorven". Voor de win terprovisie sloeg men dan meest een voorraad „Lange Wolkammers" op, die waren ook puik. De beste kwamen van „De Baargkaant of on der Renswou vandaon". Ook „Roodikenen" waren zeer in trek. Maar al die soorten zijn ver dwenen. Vooral de Lange Wolkam mers werden eigenaardig van vorm; de ouden -spraken van „niks as tuten en memmen". Men vond dat die soorten „veraorden". Ze waren niet meer in overeenstemming met hun aard en de mensen waren zelf wel zo wijs zonder gebod of verbod die soorten niet meer te verbouwen. Toen kwamen de „Bravo's", de „Rode Star" en de „Bevelanders" die op hun beurt ook weer verdwenen. Nog niet zolang geileden verbouwde men ook nog „Noordelingen", maar tegenwoordig schijnen de „Bintjes" alleen maar te bestaan. Met verlan gen zie ik het ogenblik tegemoet dat de moderne landbouwwetenschap weer eens een aardappel weet te te len die (echt ouderwets) voor mense lijke consumptie geschikt is. Een ander probleem van onze zo zeer geroemde moderne tijd, is de „Water- en Luchtverontreiniging". Als men de kranten wil geloven, le ven we met onze gehele maatschap pij op de rand van de afgrond. Dat ligt aan de produkten die men te genwoordig fabriceert en waarbij zoveel giftige stoffen worden ge bruikt. Vroeger produceerde men hier in Veenendaal de katoenpro- dukten en de „sajet", vier- of vijf- draads. De fabrieksschoorstenen braakten ook toen dikke zwarte rook wolken uit, hoog in de lucht en de „Grift" zag ook bij de D.S. cp de „Van Le#uwense fabriek" wel eens rood van de afvloeiende verfstof fen. Maar nooit hoorde je van ge vaar! Het vloeide op tijd weer af. De Grift en de Vaart werden op tijd uitgebaggerd en in het voor het me rendeel heldere water krioelde het van paling en voorn, zeelt en bra sem. De „Gelderse klepper", Teus van Doom, kwam 's zaterdagsmorgens rondklepperen dat er „hedenavond om 7 uur een grote partij riviervis op de afslag aan het Verlaat zou worden verkocht". Voor de woning van Garrit Haay (Gerrlt Hey) werd dan aan de Grift- kant een kleine ruimte afgepaald waarin een tafeltje stond, waarop elke keer een zootje paling, voorn of zeelt werd gegooid. Om de afpaling stonden de visliefhebbers en dan begon „Garrit" de afslag. Twaalf, ellef, tien negen acht, zeuve, zes, en plotseUng bij een van zijn kreten klonk dan uit de kring der omstanders de schreeuw: „Myn!" Dan had men voor acht of zeuven stuivers dat zootje vis gekocht. Dat werd' in een schone rode zakdoek ge knoopt en moeder de vrouw kon op zaterdagavond nog aan het vis bak ken. Sommige vrouwen mopperden dan wel eens: „Nou hè'k de boel schoon en nou nog vis bakken". Velen deden het dan ook maar op een petroleum stel in de schuur; dan bleef het „achterhuis" schoon. Die „goeie aauwe ted", met al wat er aan ontbrak, had toch ook wel een grote bekoring RENSWOUDE De voetbalvereni ging Renswoude houdit vrijdagavond haar algemene ledenvergadering in ge bouw Rehoboth. Op de agenda staat o.m. de bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren M. A. Borgers en J. Dite- weg, van wie de laatste niet herkies baar is. het bestuur heeft als kandida ten gesteld de heren N. van Mourik, J. W. v.d. Wal en J. v. Voorst. Op het pro gramma staat voorts de verkiezing van de elftallencommissie, en een bespre king over voétbalterreinen en training. De vergadering begint om ac^vt uur. VEENENDAAL Het „hemdsmouwconcert" dat de gemeente Veenendaal deze maand had gepland, één van de drie muziekevenementen in het raadhuis deze zomer, gaat niet door. De gemeente heeft naar aanleiding van het radio-„optre- den" van haar voorlichtingsambtenaar, de heer J. van Offeren, wel aanbiedingen gehad van twee orkesten, doch omdat het hier weer een brass-band en een har monie betrof heeft men gemeend het concert te moeten afgelasten. Voorlichtingsfunctionaris Van Offeren „Op deze manier zou er veel te weinig variatie in het programma zitten, vandaar dat wc dit concert niet willen laten doorgaan. We kunnen natuurlek niet te eenzijdig worden, want dat zou de serie „hemdsmouwconcerten" naar beneden halen". Een brassband uit Appingedam en een harmonie-orkest uit Ammerzoden hadden te kennen gegeven wel naar Veenendaal te willen komen. Het laatste concert wordt nu in augustus georganiseerd, voor welke avond het Veenendaal ,e „Caecilia" is uitgenodigd. dan even a.u.b voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur s Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL Op de eiermarkt in Scherpenzeel werden aangevoerd 800.000 stuks. Waren vorige week de prijzen weer in stijgende lijn, nu was er weer een dalende tendens te bespeuren. De handel was traag. De kippeëieren varieerden in prijs 10,50 tot 11.50 per honderd stuks en de henneëieren van 8,50 tot 10,per honderd stuks. VEENENDAAL Bij de politie is door de heer G. aangifte gedaan van een „vochtrijke" ontvreemding. Uit zijn melkwagen, geparkeerd staande achter het filiaal aan het dr. Slotemaker de Bruïneplein, werden een plastic krat met flesjes bier en 6 flessen limonade vermist. De diefstal moet dinsdagmor gen vroeg tussen half vier en half zes zijn gepleegd. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. SCHERPENZEEL „De Luchtpost" nam deel aan een wedvlucht vanaf Buffee over een afstand van 776 km. In concours waren 53 duiven die wer den gelost om 5.30 uur. De uitslagen waren: 1. C. A. v. d. Wetering 2, 4, 9; W. van Schaik 3; W. Wagensveld 5; J. v. Oostrum 6 en 11; G. Schipper 7; M. Rotte 8; C. ter Burg 9 en 10 A. C. Veen- vliet. De jonge duiven vlogen vanaf St. Nat-Warre (afstand 133 km). Er waren 303 duiven in concours, die werden ge lost om 6.10 uur. De uitslag was: A. C. Veen vliet 1, 22, 23, 24, 41. 46, 47; A. In- kenhaag 2; J. Voskuilen 3, 57, 60; C. ter Burg 4, 7, 28, 36; C. Gijsbertsen 5, 16, 20. 55, 59; J. Bakker 6, 15, 17, 31, 56; W. v. Schaik 8, 9, 12, 25, 27, 38. 40. 48; W. Wa gensveld 10, 14, 21, 26, 43; A. Rustenho ven 11, 34, 53, 58, 61; J. van Hardeveld 13, 19. 37; T. H. Aarsen 18. 35, 51; P. van Eist 29, 30, 49, 50; G. Schipper 32 Jo v. d. Bovenkamp 33, 42; P. Wagens veld; 39. M. Rotte 44, 45, 52 en J. van Oostrum 54.

De Vallei | 1970 | | pagina 3