Firet-magazijn door brand verwoest WILLIBRORDUS-AFFAIRE ONELEGANT OPGELOST COLLEGE MOET ZOEKEN NAAR ALTERNATIEVEN „Ik heb 't aangeboden" Kralingen' n religieuze bijeenkomst zondagsdiensten! 0 P E L C M E WR OLE T Commissie voor herziening Schade wellicht half miljoen V.A.B. K1RPESTEIN omr-vovoM AMBTSDRAGER WIJKCENTRUM ZENDINGSDAG VAKANTIE BIJDRAGEN FLINK TEKORT GEKOZEN CONCERT BENOEMINGEN ORGEL ZONDAGSSCHOOL OCHTENDDIENSTEN jtA.GDVl LKk VAN WOUT BLAUWKOUS VEENENDAAL merkwaardig mengsel van wrok, verwondering, teleur stelling, ontevredenheid en begrip omlijstte gisteravond de besluitvorming in de ge meenteraad over de kwestie- Willibrordusschool. Het le ge gebouw aan de Nieuwe weg wordt, tegen de een jaar lang warmgehouden verwachting in, niet ter be schikking van de „ongeor ganiseerde jeugd" gesteld, maar van de Stichting dag verblijven voor gehandicap ten. B. en W. kregen nogal wat kritiek te slikken van vrijwel alle fracties, met uit zondering van de S.G.P. KANS LASTIG BELEID CREMATIE VRIJDAG 17 JULI 1970 TUNINDAAL (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL ,.Ik ben de man geweest die de Stichting dagverblijven de Willibrordusschool heeft aangebo den", aldus de ruiterlijke bekentenis van loco-burgemeester Ant. de Ruiter, die gisteravond voor het laatst in zijn 25- jarige raadscarrière de kans had om de ombtsketen van de raadsvoorzitter te dragen. „Het college staat heus niet af wijzend 'tegenover de verlangens van de jeugd", verzekerde hij de raadsleden rWY|"|14rVtf*l*nrT1 i die kritiek zonder eind leverden op de AfvlU tt Yd "I plotselinge wending In de slepende 'e- VEENENDAAL Om te kumcu een „omvangrijke herzienine" vnn de bouwverordening van de Veenendaal heeft d^ <aad op voorstel van het college van B. en W. bij stem ming ee'.i vijftal raadsleden aangewe zen viie een commissie gaan vormen om de wijzigingen te bestuderen. Mevrouw Buddingh en de heren Van TVagensveld, Van Hal. Van Manen en Van Deelen hebben zitting in de com missie. „Op 23 juni verzocht het schoolbe stuur mij om een onderhoud, en ik wist nog niet waar het over ging. Op 24 juni hebben we gepraat, en men vroeg om een paar lokalen. Toen heb ik het ge zegd". Hij vertelde erbij dat de Stichting over een kleine twee jaar waarschijn lijk de beschikking krijgt over een vol ledig nieuw eigen gebouw, zodat dan de Willibrordusschool weer vrijkomt. VEENENDAAL Een felle brand heeft gistermorgen bij Firet NV aan het Benedeneind een van de maga zijnen volledig verwoest. Hoewel men de schade nog niet heeft kun nen vaststellen wordt deze geschat op 400.000 a 500.000 gulden. Bij de brand deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Gister morgen road half zeven ontstond de brand in het gebouw, waarin zich op dat tijdstip nog geen personeel be vond. In het magazijn lagen grote voorraden vlies prod*ukten opgesla gen zodat het vuur zich zeer snel verspreidde. Voorbijgangers die de brand on- dekten, waarschuwden de politie, welke snel de brandweer alarmeer de. doch de spuitgasten konden het snel om zich heen grijpende vuur niet bedwingen. Het gebouw werd volledig in de as gelegd. De oorzaak van de brand is niet bekend. De Veenendaalse politie stelt aan de hand van ooggetuigen verslagen, een onderzoek in. B. en W. zwaar onder vuur VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, S T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon ei W. Remme wordt waargenomen door de arts G. Annot, Kerkeweg 56, tele foon 10198. De dienst voor de artsen N. Rijlaarsdam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargenomen door de arts G. J. Verschoor. J. G. Sand- brinkstraat 2, telefoon 12529. Apotheek: Zuiderapotheek, dr. Slotema- ker de Bruineplein 17, telefoon 10714. Wijkverpleging: zr. J. C. G. Hajer, Boompjesgoed 191. tel. 12655. RHENEN Artsen: za. dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577; zo dr. Stegeman, Heren straat 69, tel. 2315. Apotheek: Deys, Fred, van de Palts hof 25, tel. 2481. AMERONGEN, LEERSUM, ELST De praktijk van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist wórden waargenomen door dr. S. M. van Ommeren, Rijksstraat weg 158, Eist, tel. 08377-217. Wijkverpleging: voor Amerongen, tot za. 12 uur: zr. A. Schreuder, Kon. Wil- helminaweg 63, tel. 03434-1576. Tot ma. 20.00 uur: mevr. J. van Gils, Burg. Spruytlaan 5, tel. 03434-2259. Voor Leersum, mevr. J. van Gils, Burg. Spruytlaan 5, Amerongen, tel. 03434-2259. SC1IERPENZEEL. WOUDENBERG Arts: dr. H. Gerritsen, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE Arts. dr. Th. S. ter Velde. Oude Holle- weg 4, Renswoude, tel. 08387-450. MIDDEN-BETUW'E OPHEIJSDEN De praktijken van de doktoren Jonker, Van Silfhout en Tromp worden waar genomen door dr. Buddingh in Op- heusden, te. 08887-213. Wijkverpleging: zr. Achterberg, Fazant straat 31, Opheusden, tel. 08887-217. KESTEREN De praktijken van de doktoren Eikelen boom, Keur en Van der Veen worden waargenomen door dr. Guépin in Om meren, tel. 03443-250. Wijkverpleging: zr. Beverloo, Wijkge- bouw te Ommeren, tel. 03443-350. TANDARTSEN: Veenendaal-Rhenen: voor spoedgevallen bellen 08385-19049. een predikant die voorafgaat aan een begrafenis of een crematie. Ds. Vroegindeweij gelooft niet dat men in hervormd-gereformeerde kring tot een crematie zou besluiten, maar wil toch wel verder op de zaak in gaan. Volgens de predikant is het leiden van een rouwdienst een zaak van vrijwilligheid voor de betref fende pastor. Hij hoeft het niet te doen. Toch kan hij zich voorstellen dat er rechtzinnige predikanten zijn die niet zouden weigeren om een rouw dienst voorafgaande aan een crema tie te weigeren, opdat men daarmee ook de gelegenheid voorbij zou laten gaan om de boodschap van God over te brengen. Tot ouderling van de hervormde wijkgenieente noord te Veenendaal werd gekozen de heer H. van Nieuw- amerongen. Zonder tegenslagen hoopt men het wijkcentrum van de hervormde ge meente te Veenendaal, dat wordt ge bouwd in de Engelenburg in septem ber a.s. in gebruik te kunnen nemen. Ook vanuit Veenendaal bestaat de mogelijkheid om per bus naar de zendingsdag van de (hervormd) ge reformeerde zendingsbond in Drie bergen te gaan. De zendingsdag, die in de openlucht in het Rijsenburgse bos wordt gehouden, is vastgesteld op 6 augustus a.s. Er zullen vijf pre dikanten optreden en mevr. Ripha- gen-Hamoen uit Rante Poa. Door de zorg van de diaconie van de hervormde gemeente te Veenen daal kunnen dit jaar 27 geéstelijk gehandicapte kinderen met vakantie gaan. Ze vertrekken morgen naar diverse vakantie-oorden. De leden van de hervormde ge meente te Schefrpenzeel hebben vo rig jaar 29.301 gulden aan vrijwillige bijdragen bijeen gebracht. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Rh ener. heeft in het afgelopen jaar niet best geboerd. Op rekening var. ontvangster, en uitga ven over 1969 prijkt een tekort van 773 1 gulden, waart»; dan nog in aan merking moet worden genomen dat h1#>rir. is begrepen het batige saldo over 1966 dat 4341 bedroeg. En dat alles 'erwijü op de uiig.. - rond 1600 gulden weed bezuinigd. Ir 1968 bedroeg het uitgaven-totaa' 143.000 gulden, in 1969 rond 141.400 gulden. De post salarissen enz. steeg met 4000 gulden, maar daar staat weer tegenover dat men in 1969 niet een tekort op het jeugdwerk van bijna 11.000 gulden had te dekken zoals in het jaar daarvoor. Toch kan men niet zeggen, dat de hervormde gemeente te Rhenen er financieel erg rooskleurig voor staat. In schril contrast daarmee staat wel de for midabele gift van 50.000 gulden van één der gemeenteleden aan het fonds „Bid en Werk" van de plaat selijke afdeling van de gerefor meerde bond. De Rhenense kerk voogdij tekent hierbij in „Rond de Cunerakerk" aan. dat het college niet uit verkeerde jaloersheid wil zeggen „hadden wij die gift maar ontvangen", maar toch hoopt de kerkvoogdij dat elk gemeentelid ook zijn taak verstaat op het gebied van (flink) bijdragen aan de kerk. De heren G. Pleijter en J. ter Telgte werden gekozen tot ouderling van de hervormde gemeente te Amerongen. Ku Kbbinge, blokfluit en hobo en Ton Koopman, orgel, verzorgen het eerstvolgende zomeravondconcert in de hervormde Andrieskerk te Ame rongen. Dit concert vindt a.s. dins dagavond plaats. De kerk staat ook weer ter bezichtiging open voor in gezetenen van Amerongen en toeris ten, nl. tot en met 28 augustus, op dinsdag t'm vrijdag 's middags van 2 tot 5 uur. Een aantal medewerkers zal voor de nodige explicatie zorgen. Tot resp. kerkvoogd en notabel van de hervormde gemeente te Eist zijn gekozen de heren A. N. van den Oosterkamp en J. Bouman. Alles meegerekend is er nu 10.000 gulden binnengekomen voor het or gel in de hervormde kerk te Eist, dat op 25 juni jl. in gebruik werd geno men. Het instrument heeft 29.000 gulden gekost. In de plaats van mej. G. van Laar. die als zodanig heeft bedankt, heeft de zondagsschool te üverberg er twee nieuwe leidsters bijgekreger. f namelijk de dames A. van Essen e. M. Korver. De leiding bestaal nu zes personen. Ajs. zondag en de week aaaroi- zullen stj de hervormde atrk te J eersum twee morgendiensten wor den gehouc namelijk één om 9 uur er eer. om half elf. Blijkt er vo cicze beide diensten behoorlijke 'oe jfigstellmg te bestaan iets wat •Lders in den lande in de zomer maanden het geval is dan zal de erkeraad zich hierop nader gaan Ten bate van het jeugdwerk van de hervormde gemeente te Veenen daal werden twee giften ontvangen, één van 500 gulden en één van bijna 100 gulden Er zijn enkele dingen in onze goeie gemeenschap die ik niet met elkaar kan rijmen. Het jeugdwerk „De Instuif" legt hier sinds jaar en dag een enorme activi teit aan de dag. waaruit enkele prij zenswaardige objecten zijn voortge komen. In de eerste plaats het ge bouw aan de Sandbrinkstraat waar de jeugd zichzelf met kornuiten on der mekaar kwijt kan. Het lijkt me een bloeiende zaak te zijn, anders zou het niet nodig zijn geweest om in het Franse Gat nog een gloednieuw on derkomen voor de jeugd op te trek ken. En toch schijnt het allemaal niet vol doende te zijn, of misschien wel ge noeg ruimte, maar niet op de juiste leest geschoeid om de hele Veenen daalse jeugd naar believen te kunnen bedienen. Het is mij niet helemaal duidelijk wat er aan scheelt, het kan zijn dat de leiding die er permanent aanwezig is als overtollig wordt beschouwd. In ie der geval moet er iets aan mankeren want anders was het vervolgens niet noodzakelijk geweest dat een com missie, daartoe gemobiliseerd uit le den van de gemeenteraad een jaar lang bezig moest zijn om zich het hoofd te breken over een passende bestemming in het kader van het jeugdwerk van de voormalige rooms-katholieke school aan de Nieu- weweg. Inmiddels is, dacht ik toch wel gecon stateerd dat een bepaalde sectie van onze jongeren de vrije tijd op een an dere wijze wenst te passeren dan op de manier die in de gevestigde instuif wordt voorgeschoteld want de raads commissie was bijna zover om de school aan ene Henk c.s. in beheer te geven. Dat moet wel met pijn en moeite zijn gegaan anders had het grootste deel van de commissie het gebouw niet zo gauw laten schieten toen het gemeentebestuur met een ander, dringend probleem op de prop pen kwam. Ik ben zelfs zo ondeugend om te denken dat het voor een aantal commissieleden een welkome aanlei ding moet zijn geweest om de contac ten met Henk-de-jeugdkroegbaas- in-spé af te kappen. Alle sentimentele argumenten ten spijt dat men een wijd geopend oog heeft voor de problemen van de jeugd, maar diet ieder weldenkend mens wel zal bevatten dat de gehan dicapte mens vóór de gezonde jeugd gaat; ik ben zo vrij om een dergelijke uitspraak aan m'n laarzen te lappen, zolang men vrolijk de bouw van een paleis voor droge en natte sport laat doorgaan, terwijl er eigenlijk in de gedacMengang van de bestuurders door geredeneerd dringender behoef te moet bestaan aan een nieuwe school voor gehandicapte kinderen. Hier gaat de gehandicapte mens niet voor de gezonde sportliefhebber. Zou er nou werkelijk voor de gehandicap ten niets anders te vinden zijn ge weest dan juist die ene school aan de Nieuweweg? Ik zou wel eens graag willen weten welke pogingen er on dernomen zijn, voordat men met een soort smartlap als „de gehandicapte mens gaat toch vóór de gezonde jeugd" kwam aanzetten. Als men werkelijk vastgesteld had dat er naast het gesettelde instuifwezen, uitgaande van enkele kerkgenoot- schappen en moreel en financieel aangemoedigd door de burgerlijke overheid, nog een vrijere vorm van jeugdrecreatie moest komen dan had men ook tot het uiterste door moeten bijten. Dan had die school aan die jongens moeten komen. Ik zie er een blamage voor de hele gemeenschap in. Ook kan ik me niet aan de indruk ont trekken. dat er commissieleden ge weest zijn die een jaar lang op het vuurtje hebben staan sudderen, ter wijl ze in feite beter meteen hadden kunnen zeggen dat ze al die manupu- laties met die school niet nodig von den. Dat het van hen niet hoefde, omdat ze meenden dat het met de In stuif maar welletjes moest wezen. Na deze afgang is het, dacht ik, in de eerste plaats wel noodzakelijk om eens een diepgaand onderzoek in te stellen naar de functie van het stevig gesubsidieerde instuifwezen. Er moet iets aan schorten als Jan en Alleman van om en nabij de twintig er niet jver de vloer willen komen. Het is niet mijn bedoeling om hiermee de lieden die zich met enthousiasme op dit werk gooien een klap in het ge zicht te bezorgen. Ik wil alleen maar vastgesteld zien of men met dit werk in de vorm waarin het op heden wordt gepresenteerd op het goeie pad is. En zo niet, dan ware het misschien aan te bevelen om het nieuwe gebouw alsnog over te hevelen naar de ven nootschap van' Henk en zijn horeca- genoten. Wout Blauwkous (Van een onzer verslaggevers) Men noemde de procedure die de plotselinge ommekeer teweeg heeft ge bracht onelegant, maar kon niet anders dan constateren dat men met de rug tegen de muur stond het belang van de gehandicapte mens moest prevale ren boven dat van de gezonde jonge ren. Toch werd bezwaar gemaakt tegen het feit, dat de motiveringen van het omstreden voorstel al te zeer in de emotionele sfeer waren gezocht, zoals onder andere de sotialist Verkuyl op merkte. Men stond met de rug tegen de muur, en niemand zou volgens Verkuyl de moed kunnen opbrengen om tegen te stemmen. Dat bleek een vergissing, die gebaseerd was op onderschatting van het idealisme van KVP-er Hendriks. Evenals alle overige raadsleden zei hij weliswaar zeer begaan te zijn met de nood waarin de Stichting dagverblijven verkeert, maar de hele voorgeschiedenis van de Willibrordus-zaak noopte hem om nee te zeggen. Zijn aversie tegen de gang van zaken bekende hij al eerder te hebben gede monstreerd, door uit protest weg te blijven toen de commissie ad hoc die een rapport had uitgebracht over het gewenste (jeugdige) gebruik van 't schoolgebouw, onlangs voor een spoed vergadering met' en W. bijeen werd geroepen om te vernemen dat de ge handicapten h?ird toe waren aan meer ruimte. Hendriks was en bleef de enige die Overwegend jeugdig publiek, gis teravond op de balkons van de raadzaal. Het gerucht dat de jonge ren in drommen zouden komen bleek echter ongegrond. Duidelijk was wel dat vooral de Willibr or dus-kwestie de trekpleister was. Toe nuiteindelijk het voorstel was aangenomen, daalden velen, nogal stilletjes en vol begrip de trappen af, de avondkilte tegemoet. M. G. H. HENDRIKS tegen tegen stemde ofschoon de liberale me vrouw Buddingh ook ai dreigde haar stem te onthouden qls het college niet zou kunnen toezeggen dat alles in het werk wordt gesteld om voor de ongeor ganiseerde jeugd in de. volgende verga dering alternatieven op tafel te leggen. De socialist Van Hal deed evenals de heer Visser (CHU) suggesties in die richting. Mevrouw Buddingh maakte er een voorstel van, en zei dat ze alleen voor zou stemmen als B. en W. het zouden overnemen. Loco-burgemeester Ant. De Ruiter knikte goedmoedig. Dit betekent dat B. en W. zullen (laten) nagaan of de kans bestaat dat de jeugd terecht kan in: de lege school in De Klomp, de (wankele) eierhal. het (al maanden lang gesloten) Luxor theater, dat te koop is voor naar schatting 120,000,-, huize De Zoom dat door de jeugd echter al in grote mate is „uitgebeend" en in ruimten van de KVSW, waarover de gemeente kan beschikken. Het is overigens nog de vraag of in de augustus-vergadering al een voorstel in deze geest kan worden gepresen teerd, aldus De Ruiter, want het ambte narenkorps dat zich in de puzzel zou moeten storten geniet in groten getale van vakantie. Diverse fractie-woordvoerders gin gen nog eens uitvoerig in op de voorge schiedenis van het algemeen als uiterst lastig „keuze-probleem" ervaren agen dapunt. De heer Verkuyl: „Ik heb er maar één woord voor: verwonder u niet maar verbaas u slechts". Hij veronder stelde dat het bestuur van de Prinses Wilhelminaschoöl/Oranjeschool (voor debielen en imbecielen) toch in januari ook al wist dat het ruimtegebrek nij pend zou worden, terwijl het ook wist welke plannen er volgens de nota van aanbieding der begroting voor de lege Willibrordusschool aan de kook werden gebracht. De bedoelde school trekt nu in de noodlokalen van de stichting gehandi capten, omdat die overstapt naar de Nieuweweg. Ook de heer Van Manen (ARP) uitte deze veronderstelling. De heer v.d. Berg (SGP) meldde echter dat een van hogerhand verordonneerde in krimping van aantallen pupillen de noodsituatie in juni pas in een accuut stadium bracht, waarmee hij het schoolbestuur van elke blaam wenste te zuiveren. Het college van B. en W. moest voor al van mevrouw Buddingh forse aan tijgingen slikken: „Het college heeft de neiging om moeilijke problemen af te schuiven op commissies. Als die dan met. een rapport komen, distantieert het college zich ervan, wat grote verwar ring tot gevolg heeft. Dit is al twee maal eerder voorgekomen, maar toen gebracht van het feit dat al in een eer der stadium een verzoek van de jeugd bij B. en W. was gedeponeerd met rond 175 handtekeningen, met de vraag om ruimte. „Ook in dit geval distantieert het col lege zich weer van het advies van de commissie," aldus de liberale woord- voerdster. Zij bond het college dan ook op het hart om „ook in moeilijke geval len het beleid te blijven bepalen", en er niet een commissie mee op te schepen, waar toch niet naar geluisterd wordt. Het overwegend jonge publiek hoorde het debat gelaten aan. Al tien minuten na het begin der besprekingen, die ruim anderhalf uur in beslag namen was duidelijk dat de raad. zij het dan met oprechte tegenzin, het voorstel zou ac cepteren. Een uitzondering vormde de SGP., die bij monde van de heer Van Deelen zei, zich helemaal met het stand punt van 't college te kunnen vereni gen. „De school blijft een school, en er blijft nog genoeg voor de jeugd over", vond hij. „Er gebeurt genoeg voor de jeugd, en ik vraag me af of die on georganiseerden zich niet beter bij de wel georganiseerden kunnen aansluiten. Bovendien hebben de ouders op dit ge bied ook een taak..." De financiële consequenties van het raadsbesluit zijn, dat uit de gemeente kas 9500,- komt het herstel van de gedeeltelijk in verval geraakte school, en het gebouw aan de stichting te ver huren voor een prijs van 1200,- per lokaal per jaar. MEVR. BUDDINGH beleid bleef dc verwarring beperkt tot de raad". Zij doelde op de aanbesteding van het openluchtzwembad en de sport hal, en op het tweede deel van Dragon der-Zuid en Industriewijk II. „Nu is de verwarring ook buiten de raad ont staan, vooral doordat bij het publiek verwachtingen werden gewekt". Mevrouw Buddingh wees er ook nog eens op dat de commissie die een jaar geleden de Willibrord-kwestie moest gaan bewerken, nooit op de hoogte is ZANDVOORT, ASSEN en ROTTERDAM Deze drie „wapenfeiten", tij dens het laatste weekend in juni, zyn voor ds. P. L. J. Wapenaar aanleiding om wat commentaar te geven in het orgaan van de hervormde gemeente te Rhenen „Rond de Cunerakerk". De Grand Prix in Zandvoort en de Asser TT veroordeelt dominee so-wie-so om de agressiviteit die erin zit en de gevoel loosheid van het publiek. Na de dood van een coureur op het Zandvoortse circuit ging de race gewoon verder. Geen mens die zich erom bekommerde. Anders was het volgens ds. Wapenaar b(j het popfestival in het Kralingse bos in Rotterdam. Daar leek het vergeleken bij een maatschappij met zo veel geweld en agressie op het paradijs. Een mensenmassa, aldus de predi kant, waarvan je verwachten zou, dat er relletjes uit voort zouden ko men. was ongekend rustig. Men luis terde en genoot van de muziek, die men mooi vond. Er is veel over di' popfestival geschreven, o.a. over het gebruik van drugs enz. Daar wil ik het nu niet over hebben. Ik ben getroffen door die rus' door dat lief zijn voor elkaar (me' of zonder voorbehoedsmiddelen), door het elkaar helpen als de drugs moeilijkheden gaven. In de kerk hebben we dc pretentie dat ook te doen. In het Kralingse Bos gebeurde liet zo maar. Het was geen christelijke bijeenkomst, het was wel een religieuze bijeenkomst, revolutionair door het ontbreken van geweld, een oase in een wereld vol agressie. Zoals de kabouters ook ludiek (maar dood-serieus) de agres sie in onze samenleving te lijf gaan, aldus ds.Wapenaar. Achter Zandvoort (afschuwelijk!) en Assen zet hij grote vraagtekens (geweld breekt af), achter Rotter dam zet hij een uitroepteken. De predikant denkt in dit verband ook aan de tekst uit Prediker 8, vers 15, die de kabouters in him brief aan de christenen in Amsterdam citeren: „Daarom prees ik de vreugde omdat er niets beters is voor de mens onder de zon dan te eten en te drinken en zich te verheugen." In het kerkblad van de hervormde gemeente te Veenendaal geeft as. A. Vroegindeweij antwoord op enkele vragen rond de lijkverbranding. Een duidelijk verbod tot verbranding van lijken is de predikant in de Bij bel niet tegengekomen, hoewel het naar zijn mening wel in de lijn van Heilige Schrift ligt dat men de do den begraaft en niet verbrandt H: noemt daartoe eer. aantal schriftge deelten en ook het feit. dat Jezus is begraven en tijdens zijn leven ook over ziijn begrafenis heeft gespro ken. Os. Vroegiudeweq zegt verder dat achter de propaganda voor crematie in de diepste grond van de zaak pro paganda schuilt voor een heidense en materialistische wereldbeschou wing. Hij meent dat alleen al daar om de christelijke zede van begra ven moet worden bewaard en ook verdedigd. Iets anders ligt het volgens hem met het leiden van een dienst door ADVERTENTIE „Trouwens, we hebben de laatste ja ren al heel veel voor de jeugd gedaan", reageerde hij op diverse verwijten die het tegendeel suggereerden. Hij noemde zwembad, sporthal, sportpark, hemds mouwconcerten en andere festiviteiten. „Ik geloof niet dat we wat dit betreft achter lopen in Veenendaal". Dit kwam hem te staan op een ver wijt van de socialist Van Hal: „Die zelfgenoegzaamheid is m tegenspraak met de opdracht die de commissie in dertijd kreeg, namelijk om de school met name voor de ongeorganiseerde iengd bestemming te geven". Ds. Van Enk (ARP) vroeg nog of men wat de voorlopige huisvesting der ge handicapten betreft eigenlijk wel zo strikt gebonden is aan de Nieuweweg. Volgens hem zou elders ook nog wel ruimte te vinden kunnen zijn. De heer De Ruiter antwoordde echter dat de ruimte overal ruimschoots wordt benut, vooral door kleuterscholen, ook de jong ste groep jeugd van Veenendaal ver keert namelijk in ruimtenood: er zijn zeker tien nieuwe kleuterscholen nodig.

De Vallei | 1970 | | pagina 3