„Een voorzitter als mijn voorganger Jansen word ik nooit „Vertragingen in bouw meer regel clan uitzondering..." Nog paar maanden geduld hebben Leersums raadhuis: JULES BAARS NIEUWE PRAESES VAN VRC LEDEN UNANIEM VOOR .32-JARIGE Belt w dan «van a.u.b. Gevonden en verloren EDE Trottoirs langs een gedeelte van Dijkstraat BEKORING MOEILIJK VERSCHUIVINGEN 11079 EEUWEN BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND AMERONGEN VRIJDAG 17 JULI 1970 (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL „Tot aan de ledenvergadering \an deze week heb ik mijn voorzitterschap als een wassen neus beschouwd. Het lot had mij na het overlijden van mijn voorganger, wijlen de heer Jansen, aangewezen en dat is een situatie die toch weinig bevrediging schenkt. Nu is er op onze ledenverga dering gestemd en daarbij bleek dat niemand tegen mijn benoeming als prae- ses was. Ik ben nu officieel voorzitter van de Racing Club en zal trachten de leden niet teleur te stellen omdat zij mij de meest geschikte persoon voor deze functie hebben gevonden. Ik wil me graag inspannen voor mijn vereniging, maar of dat nu als voor zitter of als commissaris is, laat me in feite koud." Jules A. C. Baars, nieuwe „leider" van de Veencndaalse Racing Club, is mei zijn 32 jaar de jongste voorzitter van de plaatselijke KNVB-verenigingen. De import-Veenendaler zes jaar geleden kwam hjj met zjjn gezin uit Utrecht naar de Gelderse Vallei is puur enthousiast en wil al zijn vrije tijd opofferen aan de Racers, die unaniem van mening waren dat Baars onmiskenbaar de juiste vervanger is van wijlen de heer Jartsen. Het bevalt de familie Baars uitste- kend in Veenendaal en vooral „het heerlijk nauwe contact in het vereni gingsleven in een plaats als Veenen daal" heeft voor Baars en zijn echtge note een grote bekoring. Jules Baars ■werd, toen hij zich in het Veen vestigde al gauw lid van VRC en daarmee vorm de hij geen uitzondering op de regel dat verreweg de meeste newcomers lid worden van de Racers. Waarom? „Ach, ik weet het niet; het schijnt toch wel een bijzonder fijne vereniging te zijn", aldus de nieuwe praeses die pas is ontslagen uit het Bennekomse Streekziekenhuis, waar hij een knie-operatie onderging. Baars gaat er bij ons gesprek eens gemakkelijk voor zitten (voor zover dat mogelijk is met zijn stijve been waarin de spieren nog lang niet functioneren zoals dat zou moeten) en legt zorgvuldig zijn wandelstok naast zich op de grond. Om de tien minuten steekt hij een si garet op („In het ziekenhuis geleerd") en hij denkt steeds geruime tijd na wanneer hem iets wordt gevraagd. Het is een intelligent man die duide lijk een eigen mening heeft en die zeer nadrukkelijk naar voren brengt. „Met de sport ik heb gevoetbald en tafeltennis gespeeld is het definitief afgelopen en dus ga ik maar op» be stuurlijk niveau werken", zegt Jules Baars met een apathisch aandoende blik in zijn ogen. U krijgt het niet eenvoudig in uw nieu we functie bij de Veenendaalse vereniging, want men droeg wijlen de heer Jansen op handen. Is het niet ontzettend moeilijk om een man van dit kaliber op te volgen? Baars: „Dat ben ik volkomen met u eens. Ik sta voor een vrijwel onmoge lijke taak, omdat ik nooit die voorzitter kan zijn die mijn voorganger Jansen was. Jansen van de Raad van Arbeid kende iedereen in Veenendaal en bo vendien had hij goede contacten als raadslid. Ook de vrije tijd die hij had moet ik voor het grootste gedeelte mis sen. Daarom heb'ik ook tegen mijn me de-bestuurders gezegd dat ik de heer Jansen wilde vervangen tot aan de le denvergadering en in die periode heelt de vereniging kunnen zien wat men aan mij had. Een geweldige steun voor mij is de omstandigheid dat de taakverdeling in het bestuur van dit moment niet beter had kunnen zijn.' Bent u in prineipe tegen zondagvoet bal? „Persoonlijk beslist niet. Maar ik ben voorstander van zaterdagvoetbal omdat de zaterdag mij het aantrekkelijkst lijkt voor de spelers." Indrukken van het Veenendaalse voetbalwereldje? „Jammers dat er zoveel clubs zijn, want als men de krachten zou bundelen zouden de resultaten zo mogelijk nog be ter zijn. Toch vind ik het aantal vereni gingen nogal meevallen. Ik bedoel, dat er nooit een elftal volkomen uit elkaar wordt getrokken door het vertrek van een groot aantal spelers." Maar dat is toch vorig jaar met Vee- nendaal-zondag wel het geval ge weest. „Ja, maar dal lag ook aan het gerom mel in het bestuur en natuurlijk aan het feit dat bepaalde voetballers de za terdag- prefereren boven de zondag- sport." U hebt het over bundeling van krach ten. maar toch zijn er zeer weinig verenigingen die voelen voor een fusie. Jules Baars denkt even diep na, neemt nog een sigaret en glimlacht een beetje voordat hij antwoordt: „Ja, ie dereen klampt zich vast aan de sfeer bij een vereniging en vandaar dat men coüte que coüte zelfstandig wil blij ven." voor Vaanandaal 17.30 uur 10550 Van 17.30- 19.30 uur Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanon 3328 Nw« Vatnandaaltawaq 159 iw VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude kerk 9.30 uur ds. Kortlever van Rotterdam; 17 uur ds. A. Gooyer van Delft. Julianakerk 9.30 uur ds. P. Alblas" van Huizen; 17 uur ds. Verwelius van Schoonhoven. Vredeskerk. 9 en 10.30 uur ds. Gooyer van Delft; 17 uur ds. W. J. Bou van Eldorel. Poortkerk. 10.30 uur ds. Schipper van Ede; 18.30 uur ds. Gooyer van Delft. Sionskerk. 9.30 uur ds Verwelius van Schoonhoven; 17 uur ds. Alblas van Huizen. Bejaardencentrum 9 uur ds. Schipper van Ede. Veeneind 15 uur ds heer Van Beusekom. Dijkstraat 14.45 uur de heer Tanis. Herv. gemeente ..Sola Fide". 10 en 17.30 uur ds. Kooistra, Rotterdam. Geref. Kerk. Brugkerk, 8.30 en 10 uur ds. Blanken en 17 uur ds. Van de Ree te Baarn. Petrakerk, 9.30 uur ds. Van de Ree en 17 uur ds. Blanken. Geref. kerk (vrijgemaakt). 9 uur leesdienst; 15 uur ds. A. Veldman, Rotterd.-Delf shaven. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 en 17 uur ds. Biesma. VEENENDAAL Omdat vertragingen in de bouwwerken die worden uitgevoerd in de gemeente Veenendaal de laatste jaren meer regel dan uitzondering worden, volgens het PvdA-raadslid C. G. van Hal. vroeg hij het college gisteravond de raad een periodiek overzicht te verstrekken van eventuele vertragingen bij de realisering van de verschillende projecten, met daarby de exacte redenen waar om de stagnatie is opgetreden. Hij verzocht hierom tijdens de behandeling van het voorstel inzake aanbesteding van de reconstructie van de Boslaan. Wethouder M. Bastmejjer zegde toe de raadsleden hiervan in de toekomst door middel van kwartaaloverzichten op de hoogte te steden. JULES BAARS i LEERSUM Nijpende woonproble men zijn zelfs niet vreemd voor de Leersumse vroede vaderen. Lange tijd heeft men van verschillende vergader ruimten gebruik moeten maken, gezien het feit dat er geen raadzaal ter be schikking was. Telken male het (verga der)-probleem oplossen door raadsver gaderingen in een café of in een wijk- verplegingscentrum te houden, hoopt men binnen een niet al te lange tijd de nu nog in aanbouw zijnde raadzaal te kunnen betrekken. Overigens blijft het niet alleen bij deze nieuwe aanwinst voor de Leer sumse bestuurderen. Ook het interieur van het gemeentehuis zal aan gedeelte lijke veranderingen onderhavig zijn. Naast het vergroten van de hall voor de secretaris, zullen er enige commissie kamers gecreërd worden. De raadzaal zal een oppervlakte krij gen van circa 8 bij 12 meter. Naast deze ruimte, komt tevens een bode-kamer en twee werkkamers. De kelderruimte, onder de raadzaal gelegen, zal geheel in beslag genomen worden door het gemeente-archief. Met deze aan- en verbouwing zal een f 250.000 gemoeid zijn. Over enkele maanden hoopt men van de nieuwe ruimten gebruik le kunnen maken. Tot zolang zullen de bruidsparen nog ge noegen moeten nemen met een (ambte lijk) ontvangst in café of wijkgebouw. VRC's grote man. de heer Jansen, kreeg bij t'jd en wijle ook ferme fritiek te verwerken. Hoe reageert u in het algemeen op aanmerkingen over uw werkwijze? „Ik ben gek op kritiek, maar dan moet het wel opbouwend zijn en recht streeks. Ik haat het om iets via-via te horen. Iedereen kan bij me komen met zijn mening." Maar er wordt ook wel eens afbreken de kritiek geleverd. ,.Hoe ik daar tegenover sta hangt van het moment af." Hebt u naar uw gevoel tegenstanders bij de Racing Club? „Dat zou ik me moeilijk kunnen voorstellen, althans van de mensen die écht bij de club betrokken zijn. Het feit dat ik geen Veenendaler ben laat zelfs niemand mij merken." Ziet u, afgezien van het klasseverschil dat pas enkele maanden geleden een feit is geworden, levensgrote verschillen tussen GVW, DOVO en VRC'? „DOVO is de grote club, niet alleen wat leden betreft maar ook wel qua spel en spelers-materiaal. Een vereni ging met een fijne accommodatie en een prachtige tribune. GVW vind ik een leuke vereniging die echter nog meer zou aanspreken wanneer zij de beschik king kreeg over een eigen „home" Ja, en VRC... (lachend) dat ig gewoon één grote familie. Grote tegenstellingen I zijn er niet en dat is onze kraclit." „Ik vind wel dat er grote verschillen zijn wanneer het gaat over de mede werking en steun van de gemeente. Wat bij de ene club pijlsnel wordt gereali seerd duurt bij een andere vereniging eeuwen en dan komt het vaak nog maar zeer moeizaam tot stand: Nee. die verhoudingen kloppen niet helemaal." Baars staat voor een moeilijke taak bij de tweedeklasser. Wijlen de heer Jansen was een begrip bij VRC, voor welke vereniging hij leefde en waaraan hij onvoorstelbaar veel tijd besteedde. Eén ding heeft Jules Baars echter gemeen niet zijn voorganger, namelijk het feit dat zijn vrouw een grote steun voor hem betekent. Zij vindt het werk bij VRC allemaal „erg leuk" en werkt dan ook consciëntieus mee met haar man. ELST Verloren: verzekeringspiaai- je van bromfiets, een paar voetbal schoenen maat 32. een groen voetbal shirt, een bangbiljet van 25 gulden en een portefeuille met inhoud. Gevonden: bromfietsverzekermge- plaatje. Vermist: zwartbont kalf. Toen het voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van .trottoirs langs de Dijkstraat aan de orde was, merkte mevrouw Buddingh (VVD) op, dat die vertragingen in vele gevallen niet de schuld van de aanne mer zijn, doch dat die fout in eerste in stantie bij de gemeente ligt. Bij de aan besteding stelt de gemeente namelijk vaak de voorwaarde dat de materialen dienen te worden geleverd door andere bedrijven of via de gemeente en daar van wordt de aannemer wel eens het slachtoffer. „Vanavond ben ik nog opgebeld door de firma Schoonhoven - die overigens nog niets van de aanbesteding wist - en die vertelde mij, dat men vaak maar over één wagen stenen per dag kon be schikken. terwijl bij voorbeeld de ge meente de trottoirbanden Weer eens' moet bestellen. Dat werkt natuurlijk zeer vertragend", meende zij. De heer Van Manen (ARP) veronder stelde dat alle aannemers hiervan dan last moesten hebben, waarna mevrouw Buddingh repliceerde „dat het natuur lijk ook kan zijn dat een leverancier voor bepaalde aannemers harder loopt". „Waarmee ik overigens niets wil insi nueren", aldus het enige vrouwelijke raadslid van de gemeente. Zij pleitte ervoor dat de betreffende voorwaarden uit het bestek zouden worden ge schrapt. „Dat heb ik al lang geleden naar voren gebracht", riep SGP-er Van Deelen uit. „Ik blijf dan ook op het standpunt staan: Alles aanbesteden of niets." Toch wilde wethouder Bastmeijer de bestaande regeling voor de straatstenen handhaven, want volgens hem zijn er evengoed kansen op vertragingen wan neer de aannemers zelf een leverancier uitkiezen. „En dan hebben we er hele maal geen oog meer op", zo besloot hij de discussie hierover. Wij willen nu eens uw aandacht vragen voor kamerplanten die uit munten in schoonheid en zeer aanbe velingswaardig zijn voor het moderne interieur. Laten we beginnen met de uit tropisch Amerika afkomstige hangplant ,,Columnea"een bijzonde re plant, zeer rijk bloeienddie echter een goede verzorging vraagt. De bloe men van de Columnea zijn van een bijzondere schoonheid. Behandel deze plant als volgt: bescherm haar tegen de felle zon, echter zó dat zij toch vol doende licht krijgt. Zolang de plant niet in bloei staat, moet ze geregeld worden besproeid met lauw water. Eigenlijk is het een plant die op de ,,diepe-bord-methode" gekweekt dient te worden, dat is een diep bord of schaal met water vullen, daarin een omgekeerd thee schoteltje plaatsen en wel zó dat de bodem van het schotel tje juist boven het water uitkomt. Hierop plaatst u de plant en de pot staat dan wel met de voet vlak boven het water, doch niet in het water. Op deze wijze heeft de plant steeds een vochtige atmosfeer en dat is nu juist wat zij vraagt. In de wintermaanden moet de plant rusten, dus geeft men minder water en geen bemesting. Tegen maart begint de nieuwe groei en verplanten we haar in goede pot grond en mengen door de grond nog wat extra fijne turfmolm. Aldus be handeld zal deze schone bloeister on getwijfeld voldoenin geven. Om deze tijd van het jaar kan men de Co lumnea ook voortkweken door stek ken. Jonge scheuten van 8 a 10 cm zullen in een pot met zanderige aar de, vermengd met turfmolm, vrij spoedig wortel vormen. Zet vijf stek ken in één pot en u krijgt dan direct al een mooi gevulde plant. Een fraaie kamerplant waarvan de bloemtrossen aan phloxen doen den ken is de Plumbago Capensis", in de volksmond ,,Mannetrouw" genoemd. Deze plant doet het zowel in een mati ge verwarmde als in een normaal verwarmde kamer. Ook deze plant vraagt een vochtige atmosfeer, dus geregeld met lauw water besproeien of de ,,diepe-bord-metkodetoepas sen. Tegen de winter zal zij wel blad laten vallen, maar daar behoeft men zich geen zorgen over te maken. De plant wil dan rust hebben. We geven dan minder water en geen bemesting meer. Tegen maart gaan we de lange scheuten inkorten (terugsnijden) en de plant verpotten in de bekende bloe- mistengrond. Geven dan weer meer water en een wekelijkse bemesting. En wel zeer decoratieve plant is de ,,Cordyline"De bladeren hebben een prachtige wijnrode kleur. Deze kleuri ge bladplant verlangt ook een vochti ge atmosfeer; besproei dus geregeld de bladeren met lauw water. Ik zou willen zeggen kweek de Cordyline op de „diepe-bord-methode"De blade ren eens per week afsponzen met lauw water, hetgeen echter wel voor zichtig dient te gebeuren. Wekelijks bemesten. Een normaal verwarmde kamer is voldoende voor de Cordyli ne. Ook een mooie en moderne kamer plant is de „Dipladenia"die bloeit met roze of witte kelken. Indien uw bloemist deze niet in voorraad heeft, kan hij wel een exemplaar voor u be stellen. Ook deze plant verlangt een vochtige atmosfeer. Dus veel sproeien of de diepe-bord-methode toepassen. Ze geeft het hele jaar door bloemen, (in de wintermaanden moet ze aan de groei worden gehouden) en behoeft niet te rusten. Heeft u deze plant voor een raam op het zuiden staan dan moet de plant op het heetst van de dag tegen de te felle zon wat be schermd wordenVoor een raam op het oosten is dat niet nodig. Zij houdt wel van het zonnetje. Het is in feite een soort klimplant. Mocht zij echter te veel of te lange scheuten, dan kunt u deze in het voorjaar gerust inkor ten. De Chlorophyttum Comosum" maakt met de gele of witte strepen over de gehele lengte van de bladeren een imposante indruk. Zij staat graag in het volle licht en is goed bestand tegen een droge atmosfeer. In de zo mer vraagt deze plant tamelijk veel water en wekelijks bemesting. Wan neer de plant flink aan de groei is verschijnen er lange gebogen bloe- menstengels, die aan de toppen kleine bloempjes hebben. Is de bloemstengel uitgebloeid, dan komt er een groot aantal jonge plantjes op de stengels. Deze kunnen er worden afgenomen en in een potje met zanderige grond ver der worden gekweekt. Als hangplant geeft de Chlorophyttum"met vele gebogen stengels die rijk bezet zijn met nakomelingen, een mooi effect. Een plant die elegant is' Antwoord aan mevr R C. v. d. L.- Dat uw kennis zulke grote rozen kon snijden is niets bijzonders Dat heeft niets uit te staan met de grond soort van die polder, zo u meent Ook v kunt prachtige (grote!) rozen snij den wanneer u als volgt te werk gaat De rozen moeten ..geknopt" worden Per stengel moet één knop worden behouden, zodat alle sappen ten goede komen aan deze ene bloem. Wanneer de rozeknoppen goed zijn uitge groeid, neemt u de overtollige knop pen weg. Doe dit met een scherp mes- je. De overgebleven knop zal dan tot een reuzebloem uitgroeien. Voor eigen gebruik worden rozen niet geknopt, maar bijvoorbeeld wel voor een tentoonstelling of (zoals uw kennis) om voor de aardigheid eens iets groots te verkrijgen (en er ande ren mee te overtroeven). Dat nu is het hele geheim van de smid! Dank voor uw brief. Tot slot nog ditprima snijbloemen geven bij ro zen de theehybriden Christian Dior en Cleopatra. E. J. GRIJSEN-RHENEN. Geboren: Arieana, d.v H. van de Pol en A J. Hendriksen; Rijk, z.v. H. van Breeschoten en T. van Roekei; Catheri- na W., d.v. H. van Beek en C. Otto; Claudia, d.v. C. B. Kampert en G. W Klok; Lenard J., z.v. N. J. Markus en K. van den Brink; Andrea A., d.v. D. C. Rodenburg en A. I. Rozendal; Wille- mijntje H. R. d.v. B. Zeelenberg en W. Kloeten; Ferdinand, z.v. H. W. Veldwijk en M. Smit; Bernard J. J„ z.v. B. W. J. Crum en M. C. E. Veenstra; Martin E. J., z.v. W. van Peursem en E. W. Veld- jesgraaf; Teunis, z.v. T. Zwart en E. Koot; Jenneke, d.v. H. van Grootheest en J. van Beek; Evert, z.v. C. van Mid dendorp en G. Pol; Rodney M„ z.v. B. Titarsole en E. M. Wattimena; Christina M d.v. J. W. J. D. van Ingen en H. Takken; Gerrtt, z.v. G. J. Schouten en G. B. IVJatser; Frank R. A„ z.v. G. Hei- tink en J. A. Rookhuijzen; Geurt, zv. .L. J. Pesch en G. Ariesen; Jan, z.v. J. van den Heuvel en D. van den Brink; Me- chelina, d.v. E. Top en G. Copier; Ma- nouk M„ d.v. A. J. Lemmers en G. van Driesten; Michiel G. L„ z.v. M. P. A. W Heijstek en W. H. van Asperen; Berend J., z.v. G. Hoogenraad en A. M. Y. Slin- genberg; Robert D.. z.v. A. J. Reinders en J. S. Visser; Anton J., z.v. A. van den Hengel en J. M. Perry; Gonny. d.v. H. Vossegal en W. van der Put; Ernsti- na C. S. d.v. W. van de Pol en A. W. Schot; Bianca M, d.v. B. Koudijs en G. B. Nagel; Catharina W., d.v. J. W. van Scherrenburg en E. F. Vegting; Evert G., z.v. H. J. Vink en C. G. Beulen- kamp; Evertje, d.v. R. Gerritsen en N. Wilbrink; Michiel L„ z.v. L. de Jong en H. van Tol; Gertjan, z.v. G. Donker- steeg en G. Bussing; Hendrik W., z.v. A. de Wijer en S. Peters; Jeanette W., d.v. J. W. Verschuur en M. Methorst; Evert J„ z.v. R. van Maanen en A. Pater. Ondertrouwd: Willem Vlastuin en Anneke M. Heitink; Wouter P. Gijs- bertsen en Gerda Schut; Jan van dei- Mark en Janmie Pellen; Hendrikus A. J. Wessendorp en Petronella A. H. Kel derman; Johannes van Deelen en Erika M. K. Keyzer; Wouter Bokschoten en Gijsbertha Strijland; Hendrik Takken en Teuntje van Manen; Eildert A. Klei en Roelof je A. Oostenbrink; Steven van Middendorp en Aaltje W. de Koning. Getrouwd: P. C. G. van Maren en G. W. Hulstein; G. Verhoef en H. van de Kuilen; B. Nagel en A. A. G. Hazelaar; H. R. Capel en A. H. van de Hoef; J. van Diermen en J. W. Brouwer; I Snellen eh S. Beker. B Wijnen en H. van Middendorp; J. Waaijenberg en J. H. Post; H van Riessen en A. Diepe - veen; B G. E. van Rhee en E. Garrit- sen, H. E. Jagersma en H. Hogeboom; G. de Rooij en E. Heijnekamp; R. van Diessen en I. Prins; P. A. Drost en A. R. van Doorn; J. Koene en G. W. Morren- hof; J. Sanders en 1. M. Donkervoort; W. van Geerenstein en E. Beukhof. Overleden: Dankert Sneep, geb. 14 mrt. 88; Johanna M. de Bruijn, geb. 17 apr. 88; Gerrit van Heuvelen, geb. 14 aug. 04; Johannes P. Roodzant, geb. 24 apr 90; Pieter Oudman, geb. 6 jan. 92; Helena Joosten, geh. gew. met B. van Roekei, geb. 13 mrt 90; Willemina G. Jansen, geh. gew. met G. van Meerveld, geb. 29 jan. 99; Harmanruus van der Puijl, geb. 16 jun. 97; Maria. W. J. Groothof, geh. gew. met M. J. Zwarts, geb. 15 jul. 86; Jacoba E. de Geus, geb. 30 dec. 87. Pniëlkerk 9.30 en 17 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.) 9.30 en 17 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Monnee van IJsselstein. R.K. Kerk Salvatorkerk, zaterdag 18.45 en zondag 9 en 11 uur H Mis. Willibrorduskerk, 8 en 10 uur H. Mis. Leger des Heils. 10 uur Heiligingssa- raenkomst en 19.30 uur Verlossings samenkomst. Jehova's Getuigen Zond. 9.30 uur; Openbare vergadering; 10.30 uur Wachttoren-studie. Dinsd. 19.30 uur: Theocr. bedienings- school; 20.30 uur: Dienstvergadering. De bijeenkomsten worden gehouden in het N.V.V.-gebouw in de Tuinstraat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 9 uur ds. Kranendonk, Leerbroek. Geref. Kerk: 10 uur ds. W. E. M. Honig. Wageningen; 17 uur ds. A. Schouten jr., Bilthoven. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 17.30 uur ds. P. van de Pijl, Katwijk aan Zee; wo. 22 juli: 19.30 uur ds. L. Blok, Beekbergen. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 17.30 uur Leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. G. F. Over- gaauw, Vriezen veen; 18.30 uur ds. E. H. Broekema. De Uithof: Geen jeugdkapel Geref. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. A. M. de Hoogh. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. van Rossum, Deventer. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uür ds. S. Andringa. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18 uur ds. J. van Malenstein.' LEERSUM Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Geref. Kerk: geen opgave. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. J. Tim mer, Woerden; 18.45 uur ds. P. Alblas, Huizen. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. J. P. Bos; 18.30 uur ds. P. van Strien, Woudenberg. Vrij Evang. Gem.: 10.30 uur evangelist G. Dolman, Utrecht. (Dienst wordt ge houden in Ver.gebouw van Molenweg). Geref. Gem. 10 en 18.30 uur de heer B. Roest. Geref. Gem. Uitgetr.: 10 en 18.30 uur Leesdienst in noodgebouw aan Hole- voetlaan. R.K. Kerk: 9.15 uur Bediening H. Mis in Ver.gebouw aan Molenweg. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. Van tie Peut. Geref. Kerk: 9.45 en 18.30 uur ds. Jon ker. Camping „De Lucht": Leger des Heils- dienst. R.K. Kerk: zaterd. 18 juli Eucharistie viering (in Geref. kerk). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Vroegin- deweij, Bilthoven; 18.45 uur ds. As senberg, Veenendaal. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15 uur Lees dienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 19 uur ds. Van de Poel. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kranen donk, Leerbroek; 18.30 uur ds. Schro ten, Ravenswaay. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.: 10 en 18.30 uur lees dienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 uur ds. Van Beek. Geboren: Johanna Willemina Maria, d.v. C. A. A. Knippers en G. C. M. Mil tenburg; Jan, z.v. J„ van Reë en E. van der Horst. Ondertrouwd: A.. Gijsbertse, 24 jr. en S. C. Reede. 21 jr. Getrouwd: K. Marris en J. Miljeno- vic. Ingekomen personen: B. Methorst, van Kampen in Utrechtsestraatweg 51; J. Elenbaas, van Leersum in Lekdijk 19; L. P. J. Habets, van Noordoostpolder in Burg Martenslaan 98; G. Visee-van de Weerthof, van Veenendaal in Prins Bernhardlaan 31; T. Timmerman van Lienden in Kon. Wilhelminaweg 22; A. Nout, van Maurik in Koenestr. 108. Vertrokken: G. Sipman, van Burg. W. Martenslaan 9. naar Veenendaal; R. van Voorst, van Groeperweg 14 naar Vee nendaal; A. Merkens-Veldhorst, van Koenestr. 47 naar Wageningen; C. Dek ker-de Heus, van Pr. Beatrixlaan 22 naar Zoetermeer. VEENENDAAL De Veenendaalse raad heeft gisteravond 30.000,be schikbaar gesteld voor de aanleg van trottoirs langs een gedeelte van de Dijkstraat (vanaf de Rondweg-west tot aan de voormalige textielfabriek Vee nendaal). Dat deed de heren J. v.d. Haar (SGP) en A. Kievid (BR) deugd. Zij hoopten dat de nieuwe voorzieningen vóór de winter zijn aangebracht en dat de tweede fase zou volgen. „Want", zo betoogde de heer v.d. Haar, „aan het resterende gedeelte van de Dijkstraat wonen nog 47 gezinnen en het is toch wel noodzakelijk dat ook op dat traject de nodige voorzieningen worden ge troffen." Wethouder Bastmeijer antwoordde hierop dat men het betreffende gedeel te voor de winter hoopt klaar te hebben, terwijl het resterend deel volgend jaar kan worden afgewerkt. „Dat is finan cieel ook wat gemakkelijker", aldus de wethouder.

De Vallei | 1970 | | pagina 5