„Van 'n tentoonstelling moet je alleen maar genieten" Hij heeft er zon honderd ingericht Chinezen hadden geen bewijzen voor spionage Spaanse zege Boeroe: Wie hier gevangen zitkan nooit ontsnappen Reportages van vakantie-uittocht Directeur Prinsenhof, vlak voor vertrek: Verveling is oorzaak van onrust onder studenten FRANS TOL TARIEF HOGER BISSCHOP JAMES WALSH: VANAVOND Sfc eer Bewijs programmaos Hard Via Nederlandse en Duitse tv: UIT DE KERKEN VRIJDAG 17 JULI 1970 TTij heeft *- door ze allemaal rondgeleid Museum Prinsenhof in Delft: de leden van ons Koninklijk Huis, de koningin van Thailand, de hertog en hertogin van Luxemburg en een aantal presidenten. „Een van de aardigste bezoekers was Heath, de huidige premier van Engeland", zegt hij. „Een enorm charmante en intelli gente man. En een paar uur na zijn vertrek kreeg ik al een eigenhandig geschreven bedankbrief." En als hij „zijn'' Prinsenhof verlaat, dan blijft hij in elk geval nog lid van de Monumentenraad („Dat mag tot je zeventigste") en hij gaat wonen in Vee- re, waar hij ook een huis heeft. „Een oud huis en het lijkt me heer lijk om in Veere te gaan wonen, maar hoe het zal uitpakken weet ik natuur lijk niet, want ik heb er nooit gewoond. Daarom houd ik in elk geval twee ka mers in Den Haag achter de hand", al dus de Hagenaar van geboorte, die een Zeeuwse moeder had. Europa zien, dat is een grote liefheb berij van de heer Bol ten. Hij is verliefd op een land als Frankrijk. „Voor ik op reis ga pak ik de kaart en bekijk de hele route", vertelt hij. „Hier duik ik tien kilometer van de weg af om een kerk te zien, wat verder ga ik weer twintig kilometer naar links om een museum of een oud stadje te bezoeken. Ik weet nooit van tevoren waar ik slaap, maar ik weet wel dat ik eindeloos door Europa kan dwalen. Soms wat veel, zoals vorig jaar, zesdui zend kilometer". Delft lange tijd de tweede van Holland, .toen Den Haag en Rotter dam nog niet bestonder^ is de heer Bolten voorlopig nog niet kwijt. De man die vindt dat „mooie" dingen soms gewoon staan te voldoen" is nog zeer druk met Het Prinsenhof. Ze zouden elkaar op dit moment ook nog niet willen missen. Antiekkenner en -liefhebber, inrich ter van vele tentoonstellingen en direc teur van Prinsenhof, de heer D. Bolten, zit in zijn Delftse werkkamer te vertel len. Wonen doet hij niet in Delft, maar in Den Haag in een huis, dat zijn groot vader in 1900 bouwde. Het Prinsenhof heeft net de Antiek beurs weer achter de rug. Hier en daar hangen nog kaartjes met de namen van antiquairs, maar de meubels en de an dere „bejaarde zaken" zijn alweer weg gehaald. Het was de negentiende antiekbeurs WASHINGTON Verveling is de voornaamste oorzaak van onrust onder de studenten, zo heeft het hoofd van het staatscollege van San Francisco, dr. S. I. Hayakawa, verklaard voor een presidentiële commissie. Zijn universi teit is het toneel geweest van hevige gevechten tussen studenten en politie. Dr. Hayakawa zei dat veel van de studenten die daarvoor verantwoorde lijk waren, zich niet hadden laten in schrijven om te studeren, maar om te voorkomen dat zij voor militaire dienst zouden worden opgeroepen. Hij zei dat er een eind moet komen aan uitstel van dienst voor studenten. Deze maatregel heeft in feite een be voorrechte élite geschapen, die wel op de universiteit moet blijven om deze bevoorrechte status te kunnen handha ven. Alle jongemannen en vrouwen van 18 jaar zouden tot nationale dienst ver plicht moeten worden, naar keuze in de burgelijke of militaire sector, aldus Hayakawa. PARIJS De toltarieven op de Franse autosnelwegen zullen met in gang van zaterdag 18 juli worden verhoogd met tien tot veertien pro cent. Dit geldt voor de autosnelweg Rijssel - Parijs en voor enkele delen van de verbinding Lyon - Marseille. De kleinere auto's zullen tussen Rijssel en Parijs nu negen en een halve franc moeten betalen in plaats van acht franc en de grotere twaalf en een halve franc in plaats van elf. De tweewielers betalen in het ver volg zes en een halve franc in plaats van vijf en een half. Directeur D. Bol ten van Het Prin senhof in Delft. Hij staat voor een Belgisch Gobelin, dat deel uitmaakt van één door hem ingerichte ten toonstelling. Hij heeft in de jaren, dat hij in Delft werkzaam was, bijna honderd ex posities ingericht. die de heer Bolten in het Prinsenhof meemaakte. „Het is een verzameling dingen die niets met elkaar te maken hebben en van de kijker hangt het af of er opvoeding vanuit gaat", zegt de heer Bolten. Watt jyindthijbelangrijker van een tentoonstelling, educatieve kant of het gewoon genieten? Hij zegt: „Ik vind het educatieve zo vanzelfsprekend, zodat bij mij het ge nieten overbluft". Nog een bezoeker die hij onthouden heeft? „Een van de amusantste was Salvador Dali, ja, met snor en al, maar als er iemand veel weet van de Hol landse School dan is het Dali. En au fond is hij een hele grote melancholiek, voor wie geen groter man bestaat dan Vermeer", vertelt de heer Bolten. Februari volgend jaar, na negentien jaren directeur van Het Prinsenhof te zijn geweest, gaat de heer Bolten weg. Vanwege de leeftijd. Hij is een man die opgroeide tussen het antiek van zijn grootvader en zijn vader beiden col lectioneurs die kunstgeschiedenis studeerde („Dat is mijn vak") en die nog bij Monumentenzorg werkte ook „Ik hecht aan de sfeer die antiek geeft", vertelt de heer Bolten. „Ik ben niet gehecht aan de zaken stuk voor stuk. Ik heb wel dingen verkocht om weer iets anders te kunnen kopen. Nog maals, de sfeer geeft bij mij de door slag". Zijn echte werk is elk jaar weer een paar tentoonstellingen maken. Als hij weggaat op Het Prinsenhof, dan heeft hij er een kleine honderd ingericht, waarvan wel veertig grote. „Dat werk vind ik amusant", zegt hij. „Er zit vreselijk veel aan vast, soms ben je anderhalf jaar bezig met de voorbereiding van één tentoonstelling. Je moet collega's bezoeken om stukken te kunnen lenen, veel reizen naar het buitenland en soms sta je voor stukken die je dan op het laatste moment niet kunt krijgen, omdat ze niet meer ver voerd mogen worden". Aardewerk, schilderijen, zilver, por selein dingen die de heer Bolten in hoge mate kunnen boeien. HONGKONG De Amerikaanse bis schop James E. Walsh, dié verleden week werd vrijgelaten na 12 jaar com- munistisch-Chinese gevangenschap, heeft verklaard, dat de communisten in feite geen bewijzen hadden voor spio nage, die leidde tot zijn veroordeling. Hij verklaarde toch bekend te hebben uit Hongkong enig geld meegenomen te hebben voor een Chinese zendeling. Hij had gedacht dat dit toegestaan was, maar hoorde later dat dit krachtens de Chinese voorschriften verboden was. Tijdens het proces, aldus de 79 jaar oude bisschop, veroordeelde zijn jonge Chinese advocaat hem even hard en luid als de openbare aanklager. Het enige wat hij voor mij aanvoerde was, dat ik oud was en dus recht had op enige clementie bij de bepaling van de strafmaat, aldus de bisschop'. De bisschop zei, dat hij zes maanden lang vrijwel dagelijks ondervraagd was over zijn spionagewerk. Het enige bewijsmateriaal, dat tijdens het proces werd aangevoerd, was dat een vriend uit scheepvaartkringen in Sjanghai met hem had gesproken over de koopvaardij en dat een andere vriend hem iets verteld had over de wapens die Chinezen in de Koreaanse oorlog hadden gebruikt. Het gesprek over die wapens was kort voor zijn arrestatie in 1958 gevoerd toen was de Koreaanse oorlog al vijf jaar voorbij. Hij zei, dat in de gevoerde gesprek ken geen inlichtingen over de tafel wa ren gekomen die geheim waren. De bisschop verklaarde tenslotte, dat hij na maandenlang aandringen op een bekentenis zo moe was, dat hij tenslotte had gezegd „misschien ben ik volgens uw juridische opvattingen een spion". „Dat leek hun voldoende. Zij kwamen met een verklaring van die sterkking en die tekende ik", aldus de bisschop. Op die vraag of hij die verklaring nu herriep, antwoordde de bisschop: „Ik heb geen enkele reden om die verklaring te herroepen. U moet haar in het juiste licht zien. dat ik wellicht een spion was in de echte en ware zin des woords dan herroep ik haar". Nou vanavond nog even die super finale tegen Amerika en dan zit Knokke 1970 er ook alweer op. (Jaja, de zomer vliegt voorbij: wereldkam pioenschap voetbal. Wimbledon Tour de France; je vergeet haast dat je zelf nog leeft). Misschien zit Knokke er na vanavond wel hele maal op, want het songfestival in de Belgische badplaats is toch niet meer wat het geweest is. Gisteravond heeft de Spaanse ploeg dus met 361 tegen 345 de „nor male" finale van Groot Brittannië gewonnen. Maar het was toch echt een triomf van de ene middelmaat op de andere. Ik geloof niet dat. de Spanjaarden de zege niet verdiend hebben. Zelf hou ik niet zo van dat Latijnse ge schreeuw (vaak voorafgegaan door enkele maten gefluister, net als bij de Italianen), maar de ploeg uit het land van Franco en Sinterklaas was naar mijn mening homogener dan de Engelse, zowel wat de inzet was wat de kwaliteit betrof. Als verwoed songfestivalturver heb ik het ook nu niet kunnen nala ten om ook zelf aan de diverse so listen schoolmeestercijfers toe te kennen. Bij mij was de uitslag 36-35 voor Spanje. Zie ik het lijstje nog eens over, dan valt het mij op dat de cijfers die ik aan de Spanjaarden toekende veel minder uiteenliepen dan die welke ik achter de Engelse namen neerbalpende. In beide ploe gen kwam een dikke negen terecht. In het geval Spanje was die bestemd voor de dynamische en visueel lang niet onaantrekkelijke zangeres Dova (weer eens wat anders dan de naam Dana van dat andere songfestival), die met aardige Streisand-manier- tjes „Cabaret" zong en bovendien nog een heel „autochtone" versie le verde van Hubert Girauds chanson „Les gitans". De Engelse negen in m'n notitieboekje was voor Saman- tha Jones, een zangeres van interna tionaal hoog niveau, die „Can't take my eyes off you" en „My way" pre senteerde op een wijze die de oor spronkelijke vertolkers, respectieve lijk de heren A. Williams en F. Si natra, met bewondering zou hebben vervuld. Maar Samantha kon het voor Engeland niet redden zo'n ama teurtje als Jeff Collins (van mij kreeg ie een vier) haalt natuurlijk de hele ploeg naar beneden. Tenslotte nog een compliment voor de voortreffelijke instrumen tale begeleiding door de orkesten van Roland Thyssen en Francis Bay, waarbij ik de vertrouwde verschij ning van de kale vibrafonist Sadi dit jaar wel miste. Ik heb gisteravond overigens ook The Traffic (in VPRO-Piknik) niet kunnen zien. Wel „bar-pianist" San- dor Vidak in het TROS-programma. Gelukkig komt hij daar nog eens te rug, hopelijk minstens even vaak als Sal Tas. Jammer dat we zulke goeie oude rasmuzikanten als Sandor Vidak en ook accordeonist Johnny Meijer zel den of nooit op de tv te zien krijgen. Veel jongere muziekmakers kunnen er nog heel wat van leren. Laten we hen toch zo lang het nog kan in ere houden. En dus in het (tele)-viezier! J.v.d.K. TELEVISIE NEDERLAND I 18.25 NOS: Tour de France: Sa menvatting van de 21e etappe. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journ. 19.04 AVRO: (K) Een klaarlichte dagdroom, kindermusical. 20.00. (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) Dit is Tom Jones (This is Tom Jones), muzikale show. 21.10 (K) AVRO's Sportpanorama. 21.45 Voor de Vuist weg. 22.50-22.55 NOS: (K) Journ. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journ. 19.04 (K) Vrij-Uit: programma over het wel en wee van de recreatie. 19.30 KRO: (K) De Debbie Reybolds Show. 20.00 NOS: (K) Journ. 20.20 KRO: (K) Politie New York: Wie is hij?, TV-film. 20.45 (K) Graaf Gustav von Rosen, filmportret van een vechtende pa cifist. 21.30 Eurovisie: Songfestival Knokke 1970: Super-finale: Europa - USA. 23.00 NOS: (K) Journ. 23.05-23.35 (K) Uittocht: Samenvat ting van de directe reportage over de verkeersdrukte, (programma van de Beierse TV). DUITSLAND 1 (Regionaal programma: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18. 30 (K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Inter nationale kunst. 19.59 Programma overzicht. WDR: 18.00 (K) Novellen aus dem Wilden Westen, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actualiteiten en nws. 19.25 (K) Mi- MANLEA (Eiland Boeroe) Boe roe noemt men het Duivelseiland van Indonesië, een grimmig, algelegen eiland, ver weg ergens in de Moluk- ken. waar de regering vele dui zenden communistische gevangenen heeft laten heenbrengen. Willen ze niet verhongeren dan moeten ze zelf zorgen dat ze iets te eten hebben. Ontsnappen is onmogelijk, zei een van de bewakers zelfvoldaan. Het Is zelfmoord. Dit werkt nog beter dan Alcatraz. Zo ziet het er Inderdaad uit. De ge vangenen kunnen nergens heen. Het kamp is omgeven door moerassen, oer woud en open zee. Ontsnappingspogin gen zijn tot dusver niet voorgekomen en worden ook niet verwacht. Op het eerste gezicht lijkt het depri merende kamp op een krijgsgevangen kamp uit de tweede wereldoorlog in Hitler-Duitsland. Er zijn prikkeldraad omheiningen. Op elke hoek is een wachttoren bemand door bewakers met Russische machinegeweren. Verder grimmige bamboe barakken van elk dertig meter lang. Maar de bewakers hebben hun wapens naast zich neerge legd en luieren in de zon. Het totale aantal gevangenen zal ge leidelijk tot 11000 man worden opge voerd. Verreweg de meesten van hen werden gearresteerd tijdens de bloedige zuiveringen die na de mislukte staats greep in heel Indonesië plaats hadden. Velen kwijnden vier jaar lang weg in smerige gevangenissen op Java, voordat ze als bannelingen naar Boeroe werden gebracht. Officieel ls Boeroe een ontginnings project. Het plan is om de gevangenen onder militair toezicht ongeveer 24 hec tare oerwoud tot vruchtbaar bouwland t.e laten omwerken. Van wa. er ver bouwd kan worden zullen de gevange nen dan moeten leven. Dit zal voor de regering een aanzien lijke geldelijke verlichting betekenen Het enorme aantal niet-produktieve ge vangenen heeft de regering sedert 1966 namelijk miljoenen per jaar gekost. Het leven op Boerae is hard. Voor de gevangenen, de meesten verbazend jong, die acht uur per dag zwoegen om het oerwoud weg te hakken, is het een wanhopige wedloop tegen de tijd. Toen het kamp in de laatste maanden van het vorige jaar werd geopend kregen de gevangenen acht maanden de tijd om hun eigen voedsel te verbouwen. Na deze acht maanden krijgen ze niets meer van de regering. Veel gevangenen, die jarenlang in smerige gevangenissen op Java hebben gezeten, zijn slecht bestand tegen het harde werk. Ze hebben opgezwollen handen van het boomwortels en bosjes rooien. Slechts weinigen hebben schoe nen en hun blote voeten vertonen rode zweren en jeuk veroorzakende huidaan doeningen. De gevangenen mogen geen schoenen dragen om hard lopen door de doornige wildernis helemaal onmogelijk te maken. De medische faciliteiten zijn slecht een beetje zalf en medicijnen, maar blijkbaar geen entstof of kinine ter be strijding van tbc die veel gevangenen in de gevangenissen schijnen te hebben opgelopen. Malaria heerst alom op Boe roe. De kampautoriteiten houden vol dat er medicijnen beschikbaar zijn. Sommi ge gevangenen verklaren echter dat er in de eerste vier maanden vier man aan malaria zijn gestorven. Het eten is karig en niet voedzaam en heeft volgens westerse begrippen nau welijks enige smaak 500 gram rijst en tarwemengsel per dag per man plus een paar stukjes vis met wat groente uit de gevangenistuin of een paar eet bare wortels uit het oerwoud. Ondanks dit is Boeroe voor de meeste gevangenen een „paradijs". „Ik heb drie jaar in een gevangenis op Midden-Java gezeten". vertelde een gevangene. ..Soms dacht ik dat ik nooit meer in de zon onder de hoim n zou lopen. Het was daar verschrikkelijk". NANCY WllSON, Vanavond om 20.20 uur (AVRO, Neder land I) in de show van Tom Jones. De NOS-televisie verleent van daag haar medewerking aan een rechtstreeks uit te zenden Westduits «ichakelprograninia, dat betrekking heeft op de verkeersdrukte, veroor zaakt door honderdduizenden West duitsers die dan met vakantie gaan. Onder meer omvat deze reportage de uittocht van de vele tienduizen den, die zich naar de Nederlandse kust begeven. Ten behoeve van dit onderdeel, waarin uiteraard ook de verkeers stroom in tegengestelde richting tot uiting komt, zal de NOS-televisie en reportagewagen opstellen bij de Ga- lecopperbrug over het Amsterdam- Rijn-knaal, circa een kilometer voor het klaverblad Oudenrijn. Deze brug vormt een „flessenhals" in de route van de Duitse grens naar het westen van het land. Camera's worden opgesteld op en rondom deze brug, alsmede op de er naast liggende, in constructie zijnde brug. Bovendien wordt een camera eenheid bij Oudenrijn geplaatst, die via een straalverbinding met de re portagewagen bij de brug in contact scha und Birgit. TV-serie. 20.00 (K) Journ. en weerbericht. 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 (K) Réportage uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Sinn. 21.30 (K) Mannix,.. TV-serie. 22.15 (K) Journ. en weerberichten. 22.30 Film verslag Tour de France. 22.40 Hotel Iphigenie, TV.-spel. 0.35 (K) Journ. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Dick und Doof, film met Oli ver Hardy en Stan Laurel. 19.10 (K) Debbie gross in Fahrt, TV-film. 19.45 Nws, actualiteiten en weerbe richt (K). 20.15 Claus Graf Stauf- fenberg, documentair spel. Aanslui tend: Nws. 21.45 (K) Filmreportage 22.30 (K) Dagboek uit de RK-kerk. 22.45 (K) Nws en weerberichter 23.00 Amusementsprogr. staat. Henk Terlingen en Piet Grooten- dorst geven hier verslag bij de re portage, die rechtstreeks in het ka der van het totale programma door de Bayerische Rundfunk, de Süd- westfunk,. de Hessischer Rundfunk, ue Westdeutscher Rundfunk en het derde Duitse net wordt uitgezonden. In Keuken bevinden zich Joop van Zijl en Huub Spall, die commentaar geven bij een selectie uit de reporta ge. Deze samenvatting zendt de NOS-televisie vanavond van 23.05 tot 23.35 uur via Nederland 2 uit. In dit programma wordt boven dien een, nu voor Nederland bestem de, nieuwe impressie van de te ver wachten drukte bij de Galecopper- brug en Oudenrijn uitgezonden. Deze reportage bevat onder meer in formatie, die van belang kan zijn voor de Nederlanders, die 's nachts of de volgende ochtend naar een door West-Duits) and trekken. Ten slotte zullen, indien de situa tie daartoe aanleiding geeft, ook rechtstreekse beelden worden uitge zonden op de NOS-journaals van vanavond De regie van de door de door de NOS te verzorgen reportages berust bij Vincent Monnikendam. TELEVISIE NEDERLAND I -o.OO NOS: (K) Nws. 16.02 NCRV: Abbott and Costello, TV-film. 16.25 (K) Schoonmoeders!, TV-serie. 16.50-17.30 voor de kinderen. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Muzikaal progr. 11.20 Joum. 12.05 Filmreportage. 12.50 In ternationaal persoverzicht. 13.00- 13.30 Journ. 14.40 (K) Nws. 14.45 (K) Filmreportage. 15.30 Khyber, Engelse documentaire film. DUITSLAND II 13.45 (K) Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nws. 15.00 Hallo, Freundel, TV-serie. 15.30 (K) Wer ist Tyrant King?, TV serie. RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogram ma VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevarieerd pro gramma. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Stereo: Promenade Orkest met solist: amusementsmuziek. 11.00 Nws. 11.03 Goede wijn behoeft geen kras: nieuwe opnamen van jazz- en amusementsmuziek. 11.25 Afrikaan se kroniek. 11.45 Met naald en slin ger: oude grammofoonplaten. 12.05 Bakboord is links en stuurboord is rechts: verslag van een 30-meren- tocht in Friesland, (herh. v. 15 juli jl). 12.30 Tussen start en finish: ac tueel sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VA RA-Varia 13.13 Actualiteiten. 13.23 Dit is het begin...: jongerenprogram ma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Beethoven - 200 (opn.). 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan: populair programma over electronics. VARA: 16.15 Nederlanders maken muziek: een fanfare-orkest (opn.) 16.35 Ar tistieke staalkaart. 17.10 Stereo: Feest der herkenning: verzoekpro gramma: semi-klassieke muziek (gr). 17.55 Mededelingen 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Stereo: Open Huis: gevarieerd programma. (19.30-19.35 Nws) 21.00 De vrouw on der het schavot, hoorspel. 22.10 Ra dio Jazz Magazine: live session. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ste reo: Nederlandse cabaretliedjes. 23.15 Stereo i_,ui de zaterdag uit: licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Te Deum laudamus. gewijde muziek (gr). 8.30 Nws. 8.32 Tourings- cl .b: Informaties en tips voor va kantie. 8.45 Stereo: Lichte grammo- foonrrruziek. 8.55 Stereo: Promenade orkest met zangsolist. 9.35 Gymnas tiek voor de huisvrouw. 9.45 Stereo: Grand Gala du Disque Classique: een keuze uit de platen van de afge lopen tien jaar. 11.00 Nws. 11.03 Vi sie, lezing. (II). 11.15 Stereo: Natio naal jeugdkorps van de Nederlandse Federatie van Christelijke Muziek- bonden (opn.) 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek o"er missie en zending. 12.10 Uit ba lans: uitzending in samenwerking met het NKOV 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorlichting. Exporti- viteiten nws., wenken en adviezen op exportgebied. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijvenverzoekplatenprogramma voor de militairen. KRO: 14.00 Ste reo: PM: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 nws). NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefening. 17.00 HIRO: HIRO-Magazine. 17.15 HIRO: Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenplus: lichte grammofoonmuziek. 18.19 Kanjer Koning Kompetitie. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 De ronde van Frankrijk 1970, nabeschouwing. 19.05 Stereo: Musicerende dilettant. 19.30 Sjook: jongerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven ver zoekplatenprogramma. 22.00 Trouba dour luisterliedjes. 22.25 Avondgebed 22.30 Nws. 22.40 Toernegoal: licht muziekprogr. met sportberichten. 23.55-24.00 N ws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: geva rieerd progr. (10.00 en 11.00 Nws.). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Gevolmach tigd: een konink te rijk voor de door U gevraagde plaat. 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de France: Popmuz. en reportages Tour de France. (14.00. 15.00 en 16.00 Nws) NCRV: 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier :n Nu: weke lijkse sportshow met lichte platen. NEI). HERV. KERK Beroepen door de Generale Synode tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (hervormde ge meenten Paramaribo): J. Jukema te Eist. Aangenomen naar Pernis: B. Baks te Kruiningen het beroep door de Generale Synode tot zendings predikant (Chr. kerk in Midden- Celebes voor kaderwerk onder voorgangers en gemeenteleden), drs. J. Visser, kand. te Oegstgeest naar Eindhoven: D. P. Rijpma te Paesens en Moddergat; naar Wierden: J. Kruijt te Hillegers- berg. GEREF. KERKEN Beroepen te Avereest-Balkbrug: G. P. Wijnbeek, kand. te Lemmer; te Elim: J. Vree, kand. te Amster dam; te Minnertsga: K. Eijkelen- boom, kand. te Rotterdam. GEREF. GEMEENTEN '"dankt voor Waarde: G. J. van der Noort te Capelle aan de IJssel. EV. LUTHERSE KERK Beroepbaarstelling: J. Kraima, Mar conistraat 88 Den Haag.

De Vallei | 1970 | | pagina 9