Dwars door de bovenleiding van de trein ging een Starfighter van de Luchtmacht op de spoorbaan Meppel-Steenwijk. De piloot was er op tijd uit, de trein kon nog nèt stoppen. Paus Paulus overhandigde de Westdultse bondskanselier Willy Brandt een medaille bij het bezoek, dat de staatsman dezer da gen aan het Vaticaan bracht. Het gewas op de akkers voer wèl bij de regen van de laatste dagen, bij de deelnemers aan de Apeidoornse Vierdaagse was dat in mindere mate het geval maar het toopplezier wae er niet minder om. Het viel allemaal nogal mee in Noord-leriand, bij de herdenkingen die met zoveel zorg tegemoet waren gezien. Dit straatbeeld uit Belfast kan model staan voor een onschuldig feestje, waar dan ook ter wereld. Terug naar India het onherroepelijke besluit voor veertig Indiërs die illegaal Engeland binnen kwamen. Ze werden in een kelder aangetroffen, van waaruit zij contacten wilden leggen voor een nieuw bestaan. Arrangeur Job Maassen moest In enkele uren tijd nog heel wat doen aan drie liedjes voor het songfestival in Knokke, waarvan teksten en muziek niet op tijd bekend waren. Rechts José den Burger, vol spanning wachtend op het resultaat. Keizer Hlrohito van Japan (midden) werd in het Nederlandse paviljoen van Expo in Osaka ver welkomd door mr. Cals, voorzitter van de Nederlandse inzending op de wereldtentoonstelling. Nu weten we dan, dat de oude Egyptenaren óók een routertje naar Amerika konden nemen. De Noorse ontdekkingsreiziger Thor Heyerdahl reisde, om dat aan te tonen, met zijn papyrusboot Ra in 57 dagen over de Atlantische Oceaan. Met moeder en alle acht Mnderen sloeg een Rotterdammer zijn tenten op bij de luchthaven Zestienhoven, uit protest tegen zijn erbarmelijk vochtige huis Wielrennersvreugde bij de etappe van de Tour de France, die gewonnen werd door de Fransman Bernard Thevenet.

De Vallei | 1970 | | pagina 11