Wethouder M. Bastmeijer: Er is geen alternatief. VERHUURDER MOET NOODWONING ONTRUIMEN Instuif start 't vakantie werk Piet van Egmond in Ede's concert WfiAR9ddn weheen? VZC-equipe compleet met „extra kokkinnen'' naar Leeuwarden Wijnvaart op de Rijn Concert bij afscheid van dirigent Bekendmaking Post in zuid met vakantie vr,.3ou°u; 11079 Vrachtauto uitgebrand BURROUGHS COMPUTER B 6500 VOOR NV BANKGIRO 99 Belt GESLAAGD A LA MINUTE TOCH VERHUURD INVALIDE van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede renkum EERSTE IN EUROPA ZATERDAG 18 JULI 1970 Gezin komt op straat "1/"EENENDAAL Hoewel de heer T. Hovestad aan de Parallelweg 37 in Veenendaal nog een sprankje hoop heeft dat hij een speciaal inge richte noodwoning in de tuin van zijn huis mag blijven verhuren aan een jong gezinnetje, lijkt het toch een aperte zaak dat hij op zeer korte ter mijn wellicht reeds binnen enkele weken het (overigens fraaie) deur tje van de woning definitief zal moe ten sluiten. Toen wfj vorige week een schre ven van de gemeente ontvingen, waarin werd gesteld dat de zaak binnen 30 dagen moest worden ontruimd, vroeg Hovestad onmiddellijk 'n onderhoud aan met de betreffende functionarissen waarbij hij met klem verzocht om op schorting van de termijn, doch de wet houder van sociale zaken, d-> heer M. Bastmeijer, deelde gisteren desgevraagd mede de heer Hovestad geen enkele kans te geven. „Voor ons is het een vervelende zaak", aldus de wethouder, „want wij zitten hier om de mensen te helpen en niet om hen tegen te werken, doch wij staan domweg voor een fait accompli". „De hoofdingenieur-directeur van Volkshuisvesting in Utrecht maakt de gemeente er namelijk voortdurend op attent dat wij de krot- en noodwonin gen geleidelijk aan moeten opruimen, iets waaraan we moeten voldoen omdat anders het contingent woningen, dat we jaarlijks krijgen toegewezen, in gevaar komt. Wij moeten derhalve voortdurend bezig zijn met de voorbereidingen om te komen tot opruiming van die krotten en noodwoningen. Er is geen alternatief", vertelt de heer Bastmeijer. Maar dat wil er bij de heer Hovestad niet in. Hij is zelfs zeer verbolgen over het feit dat de gemeente hem heeft gelast zijn „al leraardigste" huisje (woonkamer, slaap kamer, keuken en toilet) te ontruimen om het daarna ongeschikt te maken voor bewoning door de tussenwanden eruit te slopen. „Als de gemeente je maar nodig heeft", roep Hovestad verontwaardigd uit. „Toen, zij zelf omhoog zat met ge zinnen zonder woning, verzocht zij ons om de betreffende familie in ons huis je onderdak te willen verschaffen en nu de gemeente geen beroep meer hoeft te doen op ons, moeten we het k la minute ontruimen". De heer Bastmeijer: „Dat durf ik in twijfel te trekken, want bij mijn weten heeft de gemeente de familit Hovestad nooit gevraagd om ruimte voor een ge zin. Dat kan ik me erg moeilijk inden ken". En zo zijn er legio grote verschillen in de versies die beide heren geven van het verhaal dat aan deze zaak verbon den is. Volgens de eigenaar heeft hij bijvoorbeeld altijd een vergunning ge had om het stenen, prachtig gewitte „tuinhuisje" te verhuren, c' ch de ge- Heentefunctionaris spreekt dit tegen. „Wanneer wij een pand op het oog hebben dat moet verdwijnen, dan stu- EDERVEEN Het fanfarekorps „Irene" te Ederveen zal dinsdagavond om acht uur een concert geven op het Hootsenplein. Dit concert is ter gele genheid van het afscheid van de diri gent de heer Hasselaar uit Veenendaal die 13 1/2 jaar aan het korps verbonden is geweest. Het bestuur hoopt dat de Ederveense bevolking in groten getale het concert zal komen beluisteren. O VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: dat zij hun besluit van 25 mei 1970 de huurautovergunning van C. Bolderman, Jan Steenlaan 65 te Vee nendaal zodanig hebben gewijzigd dat hij in plaats van twee nu drie huurau to's kan exploiteren. Veenendaal, 6 juli 1970 B. en W. voornoemd: Burg. Ant. de Ruiter l.b. Sec. A. C. Slieker l.s. VEENENDAAL Het postagent schap in Veenendaal-Zuid aan het Slo- temaker de Bruïneplein is wegens va kantie gesloten van 27 juli tot en met 7 augustus. Betalingsstukken kunnen op het hoofdkantoor aan de Sandbrink- straat worden aangeboden. dan avan a.v.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De Stichting Jeugdwerk „De Instuif' start volgende week maandag met haar „Kinderva kantiewerk". Van 27 tot en met 31 juli, en van 3 augustus tot en met 7 augus tus, kunnen Veenendaalse kinderen ie dere dag terecht bij het gebouw van De Instuif aan de Sandbrinkstraat. Op het programma staan ondermeer speurtochten, bosspelen, volksdansen, handenarbeid, zwemmen, gezelschaps spelen, creatief spel en vertellingen. De deelnemers worden ingedeeld in groepjes van vijftien tot twintig leef tijdgenootjes. Een en ander is bedoeld voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Iedere morgen in de genoemde perioden kunnen ze zich om 9 uur bij De Instuif melden. De kosten zijn 1 gulden per dag. Twee kinderen uit een gezin betalen in totaal 1,75, drie kinderen 2,25 en meer dan drie 2,50. ren wij de eigenaar een brief waarin staat vermeld dat hij het pand, wan neer dat leeg komt, niet meer mag ver huren. Ook de heer Hovestad heeft een dergelijk schrijven van ons gehad. Hij heeft de woning echter tóch weer ver huurd en met de consequenties daarvan wordt hij nu geconfronteerd. Het gebeurt bijvoorbeeld wel eens dat men bij de gemeente een aanvraag indient voor een vergunning om een kippeschuur te bouwen. Wanneer die is verstrekt blijkt later echte dat men het gebouwtje heeft ingericht als wo ning. Als wij daar achterkomen dan moet het natuurlijk verdwijnen of on geschikt worden gemaakt als woon ruimte. Datzelfde gaat nu ook gebeuren met het huisje van Hovestad. De tussen wanden moeten eruit De heer Bastmeijer geeft ruiterlijk toe dat er na de oorlog op het beleid van krot- en noodwoningen een zeer soepel gemeentelijk beleid is gevoerd. Dat was gewoon nodig omdat je an ders nooit een oplossing kon vinden. Nu is dat echter definitief voorbij en heb ben we ons te houden aan de richtlij nen die we van hogerhand krijgen. Daar is eenvoudigweg niets tegen te doen. We zien dan ook geen reden om het gezinnetje, dat de woning van de heer Hovestad heeft gehuurd, daar te laten blijven wonen. Op deze manier zouden we ons prestige verliezen", al dus de wethouder. De omstandigheid dat de heer Hove stad gedeeltelijk invalide is en de huur van de noodwoning derhalve een deel van zijn inkomsten betekent doet aan de zaak niets af. Wethouder Bastmeij er: „Wij moeten handelen! Alle mensen moeten nood- en krotwoningen verla ten, dus ook de huurders van de heer Hovestad". Dat zou impliceren dat het echtpaar op straat komt te staan. Bastmeijer: „Wy zyn niet verplicht het gezin on derdak te verschaffen omdat de man niet economisch is gebonden aan Vee nendaal. En nu moet u niet denken dat wij onwillig zijn, maar er is gewoon geen alternatief. Er zijn geen huizen voorhanden, terwyl wy aan de andere kant toch de krotten en noodwoningen moeten blijven opruimen. Dus dat is een zeer moeilijke situatie". EDE Het vierde concert in de serie van negen zomeravond-orgelbespelingen op de woensdagavonden in de maanden juli en augustus in de Oude Kerk van Ede zal woensdag 22 juli worden verzorgd door Piet van Egmond. Voor de inwoners van Ede en wijde omgeving en zeker ook voor de vakantiegangers een mooie ge legenheid om deze grote organist te horen spelen op één der mooiste instrumenten van de Veluwe in de prachtig gerestaureerde Oude Kerk van Ede. ADVERTENTIE 08380-12897 08373 - 2979 Piet van Egmond werd op 14 april 1912 geboren. Reeds op zeer jeugdige leeftijd bleek zijn bijzondere muzikale begaafdheid en zijn absoluut gehoor o.a. doordat hij op vierjarige leeftijd de tonen van het klokkenspel feilloos wist te realiseren. Als zesjarige knaap be speelde hij reeds het kergorgel. Zijn muzikale opleiding genoot hij aan het Amsterdamse conservatorium. Hij behaalde het diploma orgel cum laude toen hij 17 was en een jaar later slaagde hij voor het solistendiploma. Enige maanden later verkreeg hij nog het einddiploma piano en werd in dat zelfde jaar, dus op negentienjarige leeftijd organist van het Concertge bouw te Amsterdam. Grote bekendheid verwierf hij door zijn optreden voor de Nederlandse en buitenlandse radiostations met het be spelen van orgels in Nederland, Duits land (Dom te Keulen) en Engeland. Als koordirigent levert hij bewonde renswaardige prestaties met zijn Am sterdams Oratoriumkoor. doch ook als UTRECHT: Camera. Oudegracht 15(5, dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.1 J, 16.30, 18.45 en 21 uur: Mash City, Voorstraat 89, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: De terugkeer naar de apenplaneet. Filmac, Vredenburg 29, dag. 12.30, 14.30 en 16.30 uur; za. en zo. 14.30 en 16.30: In het sprookjesland van Hans Christian Andersen. Olympia, Amsterdamsesstr.w. 350, dag. 18.45 en 21.00 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21.00 uur: do./zo.: De held van Mara thon; ma./wo.: De Karate Killers. Palace, Vredenburg 29, dag. en zo. 18.45 21.00 uur: Zeta one. Rembrandt, Oudegracht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Gewijzigde aanvangstijden: dagelijks 14.00 en 20.00 uur: West-Side story. Seal. Potterstraat 16, middag voorstelling: dag. 14.30 uur; zo. 14.15 en 16.30 uur: Onkruidzaaiers in Fa- beltjesland. Avondvoorstelling: dag. en zo. 18.45 en 21.00 uur: Met jouw tanden in mijn nek. Studio, Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: Houdt u ook zo van vrouwen? Vreeburg. Vredenburg 8a, dag. 14.30 en 20.00 uur: Woodstock. NACHTVOORSTELLINGEN Camera, Oudegracht 156, vr. en za. 23.15 uur: Zorba de Griek. 23.30 uur: I came. I saw, I shot. Studio, Oudegracht 154, za. 23.30 uur: La femme infidèle. Vreeburg, Vredenburg 8a, vr. en za. 23.15 uur: Zorro blijft Zorro. CABARET Muzevalcabaret, Nieuwe Kamp 13. za. 18 juli (20.30 uur): „Dagboek van twee gekken", met Annemarie Ko- nincks, Hennie Oliemuller, John de Groot piano. Gast: Herman Berkien. MUZIEK. Buurkerk, wo. 22 juli (20.15 uur): Orgelconcert door Jos Wielakker. EXPOSITIES. Achter de Dom 14. Hedendaagse Kunst Utrecht, t/m 9 augustus. Het Wijnkeldertje, Oude Gracht 101/103. Boetseerwerk, plastiek en olieverven van Emmy Kamerling, t/m 8 augustus. Atelier, Biltstraat 156. Centrum voor sieraden en klemplastiek, t/m 31 juli, dag. 10 - 18 uur. ARNHEM. BIOSCOPEN. Rembrandt, Velperplein. Aan vangstijden 2.30, 6.45 en 9.00 uur. The love bug. Palace, Bakkerstraat. Dagelijks 2.30 uur: Tarzan en de jungle-boy Dagelijks 6.45 en 9.00 uur: Vreemde minnaars. Studio A, Lange wal. Aanvangstij den 6.45 en 9.00 uur: More. Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: Vier rakkers en een oude jeep. Luxor, Willemsplein. Aanvangstij den 2.00 en 7.30 uur: My fair lady. Nachtvoorstelling: zaterdag 23.30 uur: De duivelsdans. Saskia, Looierstraat. Dagelijks 2.30 uur: Onkruidzaaiers in Fabeltjes- land. Dagelijks 7.00 uur: Gejaagd door de wind. MUZIEK. Grote- of Eusebiuskerk. za. 18 juli, kerk open vanaf 19.00 uur. Or gelconcert door Ewald Kooiman, Amstelveen. Toegang gratis. EXPOSITIES Gemeentemuseum Arnhem. Utrechtseweg 87. 11 juli - 9 aug.. Collages, tapijten, reliëfs, sculptu ren, transparanten en zeefdrukken van Victor Vasarély. t/m 6 sept.: Collectie Hans en Ali ce de Jong. Schilderijen, beeldhouw werken, tekeningen en gouaches. JEUGDLAND 1970. De vakantie-speeltuin „Jeugdland 1970" zal tussen 20 juli en 9 augustus dagelijks (behalve op zondag) tussen 10.00 en 16.00 uur geopend zijn voor alle kinderen in en om Arnhem van 5 tot 15 jaar. Dagkaarten van 1. en 1.50. (Terrein Hoek Ondfcrlangs Nieuwe Kraan bij aanlegsteiger boot naar Westerbouw ing.) Enige activiteiten: minikermis skelterbaan - verkeerstuin - mu ziekboek poppenkast - emailleren - rolschaatsbaan - openluchtschouw burg - bioscoop - huttenbouw - judo hal en sportterrein. amerongen. Bezichtiging Andrieskerk. Evenals in voorgaande jaren kan ook nu weer de Andrieskerk bezichtigd worden van heden tot en met 28 au gustus. Bezichtigingsdagen op dins dag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. Kasteel Amerongen, Drostestraat 8. Er worden rondleidingen gegeven tot oktober op iedere woensdag om 10.30 en 14.30 uur. Aanmeldingen bi; VVV Amerongen, tel. 03434 - 2020 o: 1578. Grote groepen kunnen zich aanmelden tel. 03434 - 1506. rh :nen. De VVV Rhenen heeft weer een nachtelijke Wijnvaart op de Rijn georganiseerd op een salonboot. Ver dere informatie bij VVV R henen tel. 08376 - 2333. Bioscoop. Rio. za. en zon. 20.00 uur en zon. 2.30 uur „Oliver". orkestdirigent oogst Piet van Egmond lauweren. In 1967 heeft hij zijn veer tigjarig jubileum als organist en koor leider herdacht. Het door hem gekozen programma voor 22 juli is als volgt: 1. Fantasia en Fuga in g-klein (BWV 542) Joh. Seb. Bach; 2 a. „Nun bitten wir den Heiligen Geist" Joh. G. Wal- ther, b. „Herr Gott, Dich loben wir" Jo- hann Pachelbel; 3. Voluntary in a klein John Stanley; 4. Suite Gothique Léon Boëllmann, a. Introduction Choral; b. Menuet gothique; c. Prière (gebed); d. Toccata; 5. A. Trumpet Minuet Alfred Hollins; 6. Uit „La Nativité du Seig neur" Méd. 9: „Dieu parmi nous" Oli vier Messiaen; 7. Improvisatie Piet van Egmond. Het concert begint om 8 uur, de kerk is open om half acht. Toegangsbewijzen zijn des avonds aan de zaal verkrijg baar voor 1,50; voor militairen en kinderen is de prijs 1,-. VEENENDAAL Bij de Leidense Onderwijsinstellingen slaagden de vol gende VeenendalersJ. Otto (stede bouwkundig tekenaar), G. v.d. Hoef (verwarmingstechniek) en J. van Heerdt (verwarmingstechniek). (van eesn onze verslaggevers) VEENENDAAL Trainer Henk Uri is gistermiddag vanaf het Valleibad met twaalf jonge zwemsters en zwem mers naar Leeuwarden vertrokken, waar morgen in bad Nyland de Neder landse zwemkampioenschappen van start gaan. Het VZC-gezelschap bestaat verder uit verzorger Faber, de begelei ders Keman en mej. Derks en twee „speciaal daarvoor aangestelde kokkin nen". De Veenendaalse deelneemsters en deelnemers aam de titelstrijd de meisjes Ineke van de Bosch, Gerrie van de Pest, Winnie Faber, Louise van Vie- gen, Els Lazert; en Marian Bouman en de jongens Wim Keman, Cor Bouman, Teunis van Binsbergen, Bert Bolder man, Henk Siepel en Chris vam de Berg waren gisteren zeer optimistisch ge stemd. De auto's waarmee men naar de Frie se hoofdstad vertrok waren versierd met de vlaggen van de Veenendaalse vereniging. Trainer Henk Uri kon de verwachtin gen die hij koestert maar moeilijk onder woorden brengen. „Ik durf bijna geen voorspellingen te doen", vertelde hij vlak voor het vertrek. „Wel reken ik op een finaleplaats van Ineke van de RHENEN Bij het VVV-kantoor in Rhenen zijn nog kaarten verkrijg baar voor de nachtelijke wijnvaart over de Rijn, die woensdagavond van start gaat. De Rhenense VVV heeft al vele jaren achtereen Run- vaarten bij maanlicht georganiseerd. Het nieuwe element is ditmaal de wijn. Om acht uur 's avonds is het vertrek vanaf De Stichtse Oever, en om middernacht wordt weer afge meerd. Wie een kaartje 12,50) koopt krijgt aan boord een fles Rqnwyn, die tydens het varen tus sen het dansen door van z'n inhoud moet worden ontdaan. Op de boot is plaats voor tweehonderd personen. VEENENDAAL Nog een kleine twee maanden en er staat voor de Vee nendaalse bejaarden een fraai wijkcen trum met geopende deuren aan De Brinken. In september zal het bejaardencen trum „De Engelenburg' gereed zijn. waardoor men van start kan gaan met kerkeiyk en maatschappeiyk werk voor deze leeftijdsgroep. De kerkzaal, die op de begane grond is, biedt door plaatsing van stoelen, plaats aan 400 personen. De keuze van zitplaatsen is op stoelen ge vallen, doordat men dan in de gelegen heid is de kerkzaal ook voor andere doeleinden te gaan gebruiken. De eerste verdieping biedt accommodatie voor 2 vergaderzalen. Als nuttige bestemming van de kelderruimte, heeft het bestuur deze ruimte beschikbaar weten te stel len aan de jeugd. Het kerkelijk jeugd- i werk wil men zodoende meer kansen lot ontplooiing geven. Ruim zes ton heeft men aan dit wijkcentrum weten te spanderen. Bosch op de 100 meter vrije slag en voor wat Winnie Faber betreft ver wacht ik een klassering bij de eerste tien op twee nummers". In dit meisje ziet Uri de Nederlands kampioene van volgend jaar. „Zij neemt voor de eerste maal deel aan de kampioenschappen in de groep van zwemsters beneden de twaalf jaar. Het wordt nu erg moeilijk omdat zij debu teert en tegen enkele oudere meisjes moet uitkomen die vorig jaar ook al meestreden. Maar volgend jaar wordt zij in deze groep (geboren in '58-'59) on miskenbaar de grote kandidate voor de titel, zowel op het nummer vlinderslag als rugslag. In diezelfde groep gaat overigens Louise van Viegen ook hoge ogen gooien", aldus Uri. LIENDEN Donderdagavond om streeks elf uur werd de vrijwillige brandweer gealarmeerd voor een in brand staande oude vrachtauto, geladen met split, van de expediteur Van der W. uit Ommeren. De vermoedelijk door kortsluiting in brand geraakte vrachtauto stond in de Oievaar te Ommeren. Onder leiding van commandant G. Moolebeek spoedde de vrijwillige brandweer zich met de auto-motor brandspuit naar de aangegeven plaats. De fel brandende auto kon toen reeds als verloren worden beschouwd. (Van onze fin.-econ. redactie) Met een speciale vlucht Los- Angelos-Schiphol is het eerste Burroughs B 6500 computersysl teem op het Europese continent gearriveerd. Dit enorme systeem, dat als één van de grootste en meest geavanceerde computersys temen van dit moment wordt be schouwd, wordt geïnstalleerd bij de NV Bankgirocentrale te Am sterdam om te worden ingezet voor het totale bankgiroverkeer in Nederland. Om de indrukwekkende groei van het bankgiroverkeer ook in de toekomst te kunnen opvangen, is de installatie zo ingericht dat door het toevoegen van compo nenten de capaciteit geleidelijk kan worden uitgebreid, zonder dat kostbare voorzieningen in de programmering en in de bedrijfs organisatie behoeven te worden getroffen. Ook de bedrijfszeker heid die nodig is om het beta lingsverkeer onder alle omstan digheden te kunnen uitvoeren heeft bijzondere eisen met zich meegebracht. Burroughs heeft de gewenste organisatie bereikt in de B6500 door van een aantal niet conven tionele uitgangspunten uit te gaan. Door alle essentiële compo nenten in twee- of meervoud te laten uitvoeren heeft de Bankgi rocentrale bereikt, dat een onder deel uit gebruik kan worden ge nomen voor reparatie of onder houd terwijl de andere compo nenten beschikbaar blijven voor de uitvoering van de normale werkzaamheden Bij een reeks gas-explosies in de drukste winkelstraat van de Australi sche s-tad Brisbane zijn minstens 32 mensen gewond geraakt. Door de kracht van de ontploffingen braken de winkelruiten en rolden veel geëtaleerde goederen de straat op. De politie heeft de straat afgezet.

De Vallei | 1970 | | pagina 3