Russen geven de toon aan DERDE ETAPPEZEGE VOOR ITALIAAN BASSO Harry Steevens gedeklasseerd SPORT INT WEEKEND OP RADIO EN TV Blessures teisteren atlete Tour in cijfers IBM-Schaaktoernooi West-Duitsland- Rusland 1-1 wmwmmm mmwmmm wmrnmwm mmmti---'"* Record aantal deelnemers zwemwedstrijd Belangstelling voor vierdaagse stijgt TE OPZICHTIG PARIJS 23eRIT 54 km A Betty Stöve en Tom Okker in halve finales WIND ERONDER Davis Cup LEIMUIDEN Tilly van der Made van der Zwaard, houd ster van twee indoor-atletiektitels, zal niet meedoen aan de nationale atletiekkampioenschappen, die op 25 en 26 juli in het Pim-Mulier-sportpark van Haarlem worden gehouden. ELLENDE DESILLUSIES INDOOR TELEURGESTELD WEER MIS KNVB strafte Go Ahead K ZATERDAG 18 JULI 1970 WW: kW# sport AMSTERDAM De deelnemers aan de nu al befaamde ontmoeting Rusland - rest van de wereld, die in april in Belgrado werd gespeeld, domi neren in het IBM-schaaktocrnooi. De Russische grootmeester Poloegajevski nam vrijdag de leiding door een ver diende zege met zwart op de Neder landse meester Hans Ree. De Rus, die thans 3 punten uit 4 partijen heeft, wordt gevolgd door wereldkampioen Boris Spasski, de Zuidslaviër Gligoric en de Oostduitser Uhlmann. De twee andere deelnemers aan de „Rusland"- rest-wedstrjjd, Geiler en Hort, sjjn „onder weg", naar de top. Csom gaf zijn hangpartij uit de derde ronde tegen Geiler zonder meer op. Hort heeft thans het zware beginpro- gramma achter de rug en kan beginnen aan het inzamelen van hele punten. Landskampioen Eddy Scholl, die tot dusverre gelijke tred hield met de grootmeesters, viel terug door een ne derlaag tegen landgenoot Langeweg. Deze behandelde met zwart de Sici- liaanse verdediging uitermate be kwaam. In de meestergroep demonstreerde Adorjan met zwart tegen Piket een staaltje van zijn technisch kunnen. Van der Weide kon niet op tegen de combi naties van Prins. Laatstgenoemde heeft met 3 punten uit 4 partijen een goede uitgangspositie voor het behalen van een meesterresultaat bereikt. Jan Tim man tenslotte bewerkstelligde tegen de sterke Marovic een fraaie overwinning. De uitslagen van de partijen, die vrij dag zijn gespeeld: Grootmeestergroep 4e ronde: Ree - Poloegajevski 0-1, Csom - Hort 1/2-1/2, Gligoric - Geiler 1/2-1/2, Jongsma - Hartoch Vi-Vi, Scholl-Langeweg 0-1, Uhlmann - Spasski Vi-Vi, Ciric - Don- ner 1/2-1/2. Janosevic - Tringow 0-1. Uit de 3e ronde: Gelier - Csom 1-0. Stand na 4 ronden: 1. Poloegajevski (Rusl) 3 pnt; 2/4. B. Spasski (Rusl), S. Gligoric (Zsl), W. Uhlmann (Odl) 2 1/2; 5/12. D. Circic (J.S1), D. Janosevic (J.S1), G. P. Tringow (Buig); K. Langeweg (Ned), R. G. Har toch (Ned), E. Geiler (Rusl), V. Horst (Tsj. SI), E. C. Scholl (Ned) 2 pnt; 13/15. J. H. Donner (Ned), L Csom (Hong), A. K. P. Jongsma (Ned) VA; 16. H. Ree (Ned) 1 pnt. Meestergroep: Cortlever - Bednarski afgebr.; Ha- mann - Westerinen 10; Piket - Ador jan 0— 1; Tatai - Van Geet 01; Tim man - Marovic 10; v.d. Weide - Prins 0—1. Stand na 4 ronden: 1. A. Adorjan (Hong) 3 1/2 pnt.; 2. L. Prins (Ned) 3 pnt.; 3. J. Timman (Ned) 2 1/2 pnt.; 4/8. J. J. Piket (Ned), S. Tatai (It), D. Marovic (JjSI), H. Westerinen (Finl), S. Hamann (Den) 2 pnt.; 9. D. D. van Geet (Ned) 1 1/2 pnt.; 10. N. Cortle ver (Ned) en 1 afgebr.; 11. P. v. d. Wei de (Ned) 1 pnt; 12. B. J. Bednarski (Po len) 1/2 en 1 afgebr. LEEUWARDEN Het aantal deelne mers aan de Nederlandse 7.wemkam pioenschappen, die van 19 t/m 26 juli a.s. in Leeuwarden worden gehouden, is groter dan ooit tevoren. In totaal heb ben 128 verenigingen ingeschreven met 820 zwemsters en zwemmers. 240 van hen komen uit in de leeftijdsgroep on der twaalf jaar. De tijden zullen in Leeuwarden door de Gatsometer tot in honderdsten van seconden worden geregistreerd. Nieuw zijn de all in finales op zater dag en zondag 25 en 26 juli. Hiervoor plaatsen zich per nummer de acht snel- sten, ongeacht of ze zijn uitgekomen in de groep onder veertien of onder zes tien jaar of bij de senioren. NIJMEGEN De organisatoren van de vierenvijftigste Vierdaagse, die dinsdag in Nijmegen begint, verwach ten, dat uiteindelijk toch nog 14.500 wandelaars zullen vertrekken. Vrijdag waren 13.400 inschrijvingen binnen. Vorig jaar waren er in totaal 15.454 deelnemers. Onder de deelnemers van dit jaar is ook jhr. mr. J. M. van Rijc- kevorsel, de voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Bond van Lichamelij ke Opvoeding (KNBVLO), de organisa tor van de Vierdaagse. JAN JANSSEN KWAM WEER ENKELE CENTIMETERS TEKORI TOURS „Het kan niet waar z(jn, want ik zat helemaal links van de weg", zei Harry Steevens aanvankelijk, nadat hij had gehooid, dat hem de tweede plaats op de meet in Tours was ontnomen omdat hij in de spurt van het bijna complete veld van zijn lijn was geweken. Het verweer van Steevens klonk zwak Opvallend was trouwens ook, dat hij meteen na die chaotische aankomst op het reusachtige tentoonstellingsterrein van Tours hard was doorgeiietst naar de in de verte wachtende wagen van Caballero. Blijkbaar had Steevens zelf al weinig hoop gehad op een eervol resultaat. Het duurde dan ook niet lang, of er kwam een soort van bekentenis. „Tot honderd meter voor de streep had ik alleen vooruit gereden. Toen begon het duwen en trekken. Ik hoorde wat achter me roepen en ben misschien daardoor toch wat van mijn lijn geweken". De „bekentenis" van Steevens was onnodig. Want hij was zó duidelijk in de fout gegaan, dat het protest van Jan Janssen onmiddellijk door de wedstrijdcom missarissen werd toegekend. Steevens, na de Italiaan Marino Basso als tweede over de streep geflitst, werd gedeklasseerd naar de laatste plaats van het peloton en dat betekende de voorlaatste in de uitslag van vrijdag, omdat alleen Frits Hoogerheide. de traditie getrouw, achter was geraakt. Er waren er twee, die zich ernstig ge dupeerd voelden door de manoeuvre van Steevens. In de eerste plaats Jan Jans sen, die door de zwieper van de Lim burger in zijn vaart werd geremd en nu enkele centimeters te kort kwam om de fel begeerde etappezege te behalen. Janssen had in de laatste ronde over het tentoonstellingsterrein bewust het wiel van Harry Steevens gekozen. „Daar zat ik goed. Zo goed, dat ik hele maal niet meer op Basso of iemand an ders rekende toen we op de finish af vlogen". De oud-Tourwinnaar was diep teleurgesteld: „Ik kwam net naast Stee vens toen hij uitweek. Dat bracht me helemaal uit mijn evenwicht. Ik kon niet meer sprinten". Janssen, die een etappezege best had kunnen gebruiken, concludeerde ten slotte: „dat Steevens gedeklasseerd is helpt mij niet. Ik heb weinig geluk in deze Tour. Morgen in de rit van Tours naar Versailles is mijn laatste kans. Maar zo denken er heel veel over". Eveneens sterk gedupeerd voelde zich Walter Godefroot, die via een overwin ning zijn groene trui definitief veilig had kunnen stellen. De Belg werd nu derde, achter Basso, die zijn derde rit- zege boekte, en Janssen, en kan het kostbare kledingstuk ternauwernood meer kwijt raken. Alleen Eddy Merckx zou hem de groene trui nog kunnen ontnemen, maar die past er wel voor op om zijn coalitiepartner pijn doen. Aan de schuld van Steevens had nie mand getwijfeld. Hij ging vlak voor de meet zo duidelijk haast dwars over de weg, dat wellicht het protest van Jan Janssen niet eens nodig zou zijn ge weest, om de Limburger op de straf- 19-7-1970 VINCEMNE Aa Minière Vifry-s.-Se.ne3 Orly tongjumeau u 'gny\ Palaiseaut^ bank te plaatsen. Vlak achter hem in de beslissende fase had Cees Zoontjes ge zeten. Deze nuchtere Til-burger uit de ploeg van Steevens had alles van nabij meegemaakt en zei: „Het was misschien wel de enige manier voor Harry om te winnen, maar het was ook een beetje te opzichtig". Zoontjes was overigens wel verontwaardigd, dat men juist Steevens als boosdoener hadden uitgekozen. „Ze hadden ook eens naar Basso moeten kijken. Die zat te rukken en te trekken en dat was veel gevaarlijker dan wat Steevens deed". De rit van Ruffec (de renners waren in de vroege ochtenduren al op de trein gezet om de 150 kilometer van Bor deaux naar dit dorpje te overbruggen) naar Tours was veel levendiger ge weest, dan men in dit stadium van de Ronde van Frankrijk had mogen ver wachten. De volle 191 kilometer door waren demarrages niet van de lucht. Daarbij waren veelvuldig Nederlanders betrokken. In het begin Harry Steevens een paar keer, Rini Wagtmans liet zich toen even zien, Eddy Beugels ging een keer mee en ook Joop Zoetemelk kwam naar voren ter verdediging van zijn tweede plaats, toen Gösta Pettersson in een vlucht betrokken raakte. De karavaan kwam echter pas goed GSTAAD Betty Stöve heeft zich vrijdag geplaatst voor de halve-finales van het internationale tennistoernooi, dat in Gstaad wordt gehouden. In de kwarteindstrijden versloeg de Neder landse haar Amerikaanse tegenstand ster Cecilia Martinez in drie sets: 4-6, 6-4, 6-3. Tom Okker plaatste zich later op de dag voor de halve-finales van het he ren-enkelspel. Hij versloeg zijn Zuid- slavische profcollega Nikola Pilic, van wie hij de laatste tijd herhaaldelijk heeft verloren, met 6-4, 6-4. In de hal ve finales komt de Nederlander uit te gen de Brit Roger Taylor. Deze versloeg de Australiër Barry Phillips-Moore met 7-5, 6-4. De andere halve-finale gaat tussen Tony Roche en Cliff Drysdale. Betty Stöve staat in de halve-finales van het dames-enkelspel tegenover Ro semary Casals. Francoise Dür ontmoet Helga Niessen. 1 De drie grote mannen in de Tour de France 1970. V.l.n.r. onze land genoot Joop Zoetemelk, tweede in het algemeen klassement, de Belg Eddy Merckx, aanvoerder van het klasse ment en de Zweed Gösta Pettersson, die op de derde plaats staal. in beroering toen Eddy Merckx na ruim 80 kilometer een paar maal heftig de marreerde. Het was echter „spielerei" van de Belg, die op deze wijze duidelijk liet weten, dat hij de ontsnappingspo gingen van de vorige dagen in de ravi taillering niet op prijs had gesteld. Het veld moest er even geducht aan trekken om de terechtwijzing niet in een echte vluchte te doen verkeren. Merckx hield er de wind onder tot na de Cóte de la Celle, na 133 kilometer, waar hij als eerste boven kwam als de monstratie van zijn, overigens onbe twiste, leiderspositie in het bergklasse- ment. Daarna mochten de figuranten gaan. Er werd gretig gebruik van gemaakt. Vooral Harm Ottenbros werd bijzonder actief, ging met iedereen mee, die even aanzette en lanceerde ook zelf enkele attaques. Het bracht hem geen succes. Otten bros na afloop: „Die mannen van Kas en Salvarani laten niemand gaan om hun strijd in het ploegenklassement niet in de war te laten sturen. Jammer, want ik had juist zo'n goede moraal. DUSSELDORP Na de eerste dag van de Davis-Cupfinale (Europese zone B) tussen West-Duitsland en Rusland in Dusseldorp is de stand 1-1. In het eerste enkelspel van de dag won de 31-jarige Wilhelm Bungert met 6-4, 7-9, 6-4, 6-3 van de negen jaar jongere Rus Vladimir Korotkov. Alexander Metreveli maakte de stand gelijk. Hij versloeg Christian Kunke met 6-1, 6-1, 10-8. Had ik die donderdag maar gehad in de rit naar Bordeaux. Maar toen kwam ik niet vooruit". Ottenbros, die evenals Jan Janssen tevreden zou zijn geweest met één etappezege, is een nuchter mens: „Aan de goede vorm en de goede moraal heb je weinig, als je niet weg komt. Morgen, zaterdag, is ook mijn laatste kans". HILVERSUM In het programma „Studio Sport" dat de NOS-televisie morgen van 19.30 tot 20.20 uur via Ne derland 2 uitzendt komen aan de orde; Tour de France; autoraces in Brands Hatch (Enge land) atletiek: Commonwealth Spelen in Edinburgh; de honkbalwedstrijd HCAW-Storks in Bussum. In het sportprogramma „Langs de lijn" van de NOS-radio, dat van 14.00 tot 17.00 uur via Hilversum 3 en van 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum 1 wordt uitgezonden, wordt aandacht be steed aan: Nationale zwemkampioenschappen in Leeuwarden; atletiekwedstrijden om de Turfschip trofee in Breda motorraces om de Grote Prijs van Tse- choslowakije in Bmo Tour de France paardenkoersen op Mereveld en Sappemeer. NEW YORK De Australiër Rod Laver heeft in New York in de finale van het proftoernooi der kampioenen, waarvoor de wedstrijden in een aantal Amerikaanse steden zijn gespeeld zijn landgenoot Ken Rosewall verslagen. De cijfers waren 6—4, 63, 63. Laver verdiende aan zijn zege 35.000 dollar, zo'n 125.000 gulden, het hoogste bedrag ooit in proftennis aan een winnaar be taald. TILL Y VAN DER MADE WEET HET NIET MEER: DOORGAAN OF STOPPEN zonder dat ze iets gaan mankeren. Ik loop bij het minste geringste een kou of zoiets op." In de eerste jaren van haar nu bijna tienjarige atletiekloopbaan was dat nog niet het geval. Na een jaar lid te zijn ge weest van de vereniging TVA in haar geboortedorp Aalsmeer, ging ze in 1962 over naar het Amsterdamse Sagitta. Het werd een bijzonder goed seizoen met als hoogtepunt een bronzen medail le op de 400 meter bij de Europese atle tiekkampioenschappen in Belgrado. De nabehandeling van de blessure, waarvoor ze een week lang in het Dia- conessenziekenhuis te Utrecht moest verblijven, maakt het zelfs waarschijn lijk, dat ze niet voor eind augustus weer aan de wedstrijden kan gaan deelnemen. Als ze dan nog gaat deelnemen. Want na talloze ontmoedigende ervaringen en tal van blessures, hinkt de Leimuidense atlete op twee gedachten: stoppen, of toch nog eens een keer laten zien, wat ze allemaal nog kan vergeleken bij an deren. Een ding is zeker: Tilly van der Made ziet opnieuw een seizoen, waarvan ze veel verwachtingen koesterde, de mist ingaan. „Ik ben ook zo kwetsbaar in mijn spieren. Anderen kunnen van alles doen, in het natte gras rollen na een .nace of met een blote buik rondlopen, De ellende van blessures begon ei genlijk pas in 1964, toen ze constant de 400 meter onder de 55 seconden liep en plotseling werd geconfronteerd met een bovenbeenblessure. De Olympische Spelen van Tokio stonden voor de deur en Tilly moest vechten om de limiet te halen. Ze ging uiteindeljk naar de Ja panse hoofdstad, waar ze in de finale de zesde plaats voor zich opeiste. Het jaar daarop volgde de terugslag. „Ik had gewoon geen zin meer. Ik was overtraind en al die spanningen van ga je wel naar Tokio of niet, maakt je ge woon kapot". In dat jaar 1965 trad Tilly in het huwelijk, waaruit in 1C..Ö in de maand juli dochter Eveline werd gebo ren. Juist die geboorte gaf Tilly van der Made de stimulans toch maar weer de spikes aan te trekken. „Zes weken na de geboorte kreeg ik er plotseling weer reuze trek in". In de wintermaanden 1966/'67 trainde ze hard op conditie. „Ik had een loei van een conditie. Dat bleek vooral toen ik debuteerde op de 800 meter op een klein 300 meter-baan tje in Amsterdam met een tijd van 2 min. 10 seconden. Dat bood perspectie ven. Maar opnieuw kreeg ik een blessu re. Op zich niet zo erg, als ik toen maar niet verkeerde adviezen had gekregen. In ieder geval, mijn seizoen was weer naar de knoppen". Pas in oktober van dat jaar kon ze een wedstrijd gaan lopen. In 1968 lonk ten de Olympische Spelen van Mexico weer naar de Leimuidense. Over dat jaar zou ze een boek kunnen schrijven met aansluitend een vervolgroman over de Spelen zelf en wat zich daar alle maal afspeelde. In eerste instantie kwam de blessure weer terug van 1964. Ettelijke injecties verdreven het euvel en pas half juli kon ze voorzichtig gaan trainen. Dank zij het feit, dat ze deel uitmaakte van de estafetteploeg, die het wereldrecord 3x800 meter veroverde, en haar voor treffelijke tijden op 200 en 400 meter ging ze mee naar Mexico. Maar het verblijf in Mexico werd een desillusie. Tilly van der Made vatte bij voor wedstrijden, waar ze drie uur moest wachten langs de tartanbaan, een lichte kou. De potentiële kandidate voor een van de ereprijzen op de 400 meter mocht tenslotte, na het doorstaan van veel ellende waarover ze nu niet graag meer praat, blij zijn, dat ze nog mocht uitkomen op de 800 meter. Na de serie was het feest voor haar echter afgelo pen. Het verhaal begint, om met Multatu- li te spreken, eentonig te worden, maar ook het seizoen 1969 ging verloren. Na een moedgevend begin met tijden van rond de 54 seconden op de 400 meter werd ze opnieuw geplaagd door een blessure. Na een langdurige rustperiode kwam ze pas in september weer op de baan. De lol was er eigenlijk alweer hele maal af, totdat ze op de 2800 meter een tijd liet noteren van 2.07.4 min., hetgeen de Leimuidense de overtuiging gaf, dat ze toch nog wel bij de top kon behoren, mits er een goed seizoen zonder blessu res zou volgen. „Ik besloot toen in de herfst aan veld lopen mee te gaan doen. Dat had ik m zwmm*È# TILLY VAN DER MADE. nog nooit gedaan en het leek me wel leuk ook dat onderdeel eens be oefend te hebben. Gewoon om erover wone leidde tot negen overwinningen in mee te kunnen praten". Dat ge- vijf weken. „Dat gaf me de zekerheid, komen". In de wintermaanden stopte ze om daarna met hernieuwde energie zich te gaan toeleggen op een nieuw facet: de indooratletiek. De in het buitenland nog steeds veel gevraagde atlete werd eind januari getroffen door een nieuwe blessure: een gescheurde spier in haar reohterbeen. Te wijten aan nieuwe spi kes. Toch zette ze door en na herstel ver sloeg ze bij indoorwedstrijden in Oost- Berlijn de latere Europese kampioen Sikora op de 400 meter. Ondanks dat succes ging Tilly niet naar Wenen naar die Europese titelstrijd. En dat terwijl ze tijdens de nationale indoorkampioen schappen in Groningen beslag legde op twee titels. Ze won daar de 800 meter en de 500 meter. De laatste afstand in 1 min. 13,9 sec., een tijd gelijk aan het officieuze wereldrecord van Sikora. „Ik was diep teleurgesteld en eigen lijk woedend tegelijk, dat ik niet voor Wenen werd gekozen. Juist nu ik ver wachtte eindelijk weer eens een goed seizoen te kunnen maken". De teleur stelling kwam ook voort uit het feit, dat het telkens weer terugkomen al vele offers had gevraagd. Wekelijks driemaal naar Amsterdam om te trai nen bij haar vereniging en eenmaal per week naar Rotterdam om met trainer Ton Eikelboom, van wie ze geen kwaad woord kan horen, te oefenen in het Kralingse bos. Een virus-infectie in hoofd en rug stak in april even een spaak in het wiel, maar het herstel kwam toch vrij snel. In mei ging Tilly van der Made op uitnodiging van de Italiaanse bond naar Formia, waar ze last kreeg van een hielblessure. Het hielbot was ontstoken. Op advies van haar sportarts, dokter Rolink, nam ze contact op met dokter Srikwerda, die haar 'n week onder zijn hoede nam in het Utrechtse ziekenhuis. Dank zij een infuus wa* het euvel na een week verholpen. Maar verleden week maandag was het bij de eerste dribbelpasjes op de training alweer mis. Zes kostbare injec ties en het slikken van al even kostbare medicijnen moeten alles weer in het reine brengen. „Dat moet wel, want ik wil later niet voor eventuele nare ge volgen komen te staan". Of ze na de nabehandeling opnieuw terug zal komen. Tilly weet het nog niet. Als ze doorgaat, is het niet voor het vergaren van roem. Ze weet na melijk heel goed, dat men heel snel vergeet. Op pijnlijke wijze heeft ze zelfs moeten ervaren, dat men al geneigd is iemand vergeten, die nog volop midden in 't sportleven staat. Tijdens haar re cente verblijf in het ziekenhuis kwam alle belangstelling van mensen buiten de sport of van sportlieden, die niets met atletiek te maken hadden zoals wielrenner Peter Post en oud-wielren ner Jan Derksen. Een uitzondering in de atletiekwereld vormde haar vereni ging Sagitta. Tour in cijfers De uitslag van de 21e etappe is: L Basso (It-Albani) 5.24.55 met bon. 5.24.35, 2. Janssen (Ned-De Muer) 5.24.55 met bon. 5.24.45, 3. Godefroot (Belg- Pezzi) 5.2455 met bon. 5.2450, 4. Huys- mans (Belg-Driessens) 5.24.55, 5. v. Ryckeghem (Belg-Cools). 6. Guimard (Fr-Caput), 7. Durante *(It-Giganti), 8. Benfatto (It-Giganti), 9. Rentmeester (Ned-Peters), 10. Bruyere (Belg-Dries- sens), 11. Wolfshohl (Wdl/Caput), 12. Wagtmans (Ned-Vissers), 13. Dolman (Ned-Vissers), 14. Riotte (Fra-Stablins- ki), 15. Van Vlierberghe (Bei-Martini), 16. David (Bel-Schotte), 17. Frey (Den- De Gribaldy), 18. Zoontjens (Ned-Pe ters), 19. Polidori (It-Giganti), 20. Aimar (Fra-Stablinski), 21. Schleck (Lux-De Muer), 22. Jimenez (Spa-Langarica), 23. Dumont (Fra-Plaud), 24. Labourdette (Fra-Caput), 25. Van Impe (Bel-Sta- blinski), 29. Van Katwijk (Vissers), 36. Zoetemelk (Schotte), 46. Ottenbros (Vis sers), 71. Vianen (Peters), 73. Beugels (Schotte), 84. Van der Vleuten (Vissers), allen zelfde tijd als Basso. 101. Stee vens (Peters), gedeklasseerd wegens on regelmatig sprinten, 102. Hoogerheide (Vissers) 5.29,54. Algemeen klassement. 1. Merckx (Bel-Driessens) 111 uur 38 min. 57 sec., 2. Zoetemelk (Ned-Schotte) op 10 min. 14 sec.. 3. G. Pettersson (Zwe-Martini) op 13.39, 4. Wagtmans (Ned-Vissers) op 15.00, 5. YandenBos- sche (Bel-Albani) op 15.13, 6. Van Impe (Bel-Stablinski) op 15.30, 7. Galdos (Spa-Langarica) op 17.00, 8. Poulidor (Fra-Caput) op 17.27, 9. Houbrechts (Bel-Pezzi) op 18.19, 10. Pintens (Bel- Cools) op 18.59, 11. Delislp (Fra-Plaud) op 19.07, 12. Zubero (Spa-Langarica) op 20.11, 13. Balmanion (It-Pezzi) op 20.46, 14. Ziliolo (It-Driessens) op 21.22, 15. Agostinho (Port-De Gribaldy) op 23.27, 16. Van Neste (Bel-Cools) op 23.42, 17. Aimar (Fra-Stablinski) op 24.09, 18. Pa- nizza (It-Pezzi) op 24.54, 19. Schiavon (It-Pezzi) op 25.07, 20. Schleck (Lux-De Muer) op 25.10, 21. Gandarias (Spa-Lan garica) op 29.52, 22. Dumont (Fra-Plaud) op 41.42, 23. Vifian (Zwi-De Gribaldy) op 44.46, 24. Gabica (Spa-Langarica) op 45.07, 25.Swerts (Bel-Driessens) op 48.12. De plaatsingen van de Nederlanders in het algemeen klassement zijn verder: 28. Janssen op 51.13, 32. Dolman op 1.03,03, 46. Van der Vleuten op 1.15,54, 47. Steevens op 1.19,25, 48. Vianen op I.20,02, 81. Ottenbros op 2.12,38, 82. Van Katwijk op 2.16,06, 84. Beugels op 2.18,27, 85. Zoontjens op 2.19,16, 94. Rentmeester op 2.38,08, 102.Hoogerhei- de op 3.33,02. Het ploegenklassement van de 21e etappe is: alle ploegen in dezelfde tijd: 1. Giganti (Durante, Benfatto en Po lidori) 16 uur 14 min. 45 sec, 34 plaat sen), 2. Caput 41 plaatsen, 3. De Muer 51 plaatsen, 4. Vissers (Wagtmans, Dol man en Van Katwijk) 54 plaatsen, 5. Stablinski 59 plaatsen, 13. Peters (Rent meester, Zoontjens en Vianen) 98 plaat sen. Algemeen ploegenklassement 1. Pezzi (It) 330 uur 32 minuten 27 se conden; 2. Langarica (Spa) 330.32.33; 3. Driessens (Belg) 330.44.42; 4. Stablinski (Fra) 330.5851; 5. Cools (Belg) 331.01.40 II. Vissers (Ned.) 331.54.57; 14. Peters (Ned.) 333.59.37. Het Puntenklassement 1. Godefroot (Belg.) 212 pnt, 2. Merckx (Belg) 192, 3. Basso (It) 147, 4. Janssen (Ned.) 128, 5. Guimard (Fra) 126, 6. Wagtmans (Ned.) 107, 7. Van Rijckeg- hem (Belg) 100, 8. Steevens (Ned) 72, 9. Ocana (Spa) en Dolman (Ned) 61. DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond heeft de zater- dagclub Go Ahead Kampen, die weiger de de afgebroken beslissingswedstrijd tegen Spakenburg uit te spelen, ge straft. De KNVB besloot Go Ahead overeenkomstig het reglement competi tiewedstrijden wegens niet opkomen twee winstpunten in mindering te bren gen. Bovendien kreeg de club uit Kam pen een boete van honderd gulden.

De Vallei | 1970 | | pagina 7