OVERDEKTE TRIBUNE EN 'N IMMENS GEBOUW: KOSTEN ANDERHAL VE TON Veenendaal realiseert een totaal nieuwe accommodatie Doordachte bouw in verschillende fasen Vooral vakantiegangers profiteren van de kans: W oensdagmiddag bevalt de Veense winkeliers best Ds. J. v.d. Heide met emeritaat Sandbrink eerste competitierit in Roor komt terug Kerkdiensten Jubilaris Kaarten voor popfestival Kindermiddag in Dorpshuis Huisvrouwen- vereniging in de maak Ons Genoegen gaat op reis Opbrengst collecte 10550 11979 De Koning in Ronde van Schotland Bezichtiging Andrieskerk Nog meer verrassingen voor Veenendaal-leden VEENENDAAL Het stond niet op de agenda en daar om kwam voorzitter H. WHannink gisteravond in de kantine van het Salamander-complex meteen maar met een geweldige „knaller"voetbalvereniging Veenendaal gaat binnen enkele jaren een totaal nieuwe accommodatie verwezenlijken aan de Bergwegbestaande uit een over dekte tribune met ca. duizend zitplaatsen en een gebouw met allerhande voorzieningen voor spelerssupporters scheidsrechterstrainersinstructeurs etcetc. Een gebouw onder die overdekte accommodatie van 65 meter lengte en 8 meter breedte. Totale kosten: ruim anderhalve ton GEMEENTE BURGERLIJKE STAND AMERONGEN CONCURRENTIE DINSDAG 21 JULI 1970 De ongeveer 55 leden die acte de presence gaven op de jaarlijkse vergadering /aten met de oren te klapperen. „Nee, werkelijk*', vertelde de heer Hannink niet zonder trots in zijn openingswoord, „dit moet u volstrekt niet beschouwen als een utopische zaak, want het bestuur heeft concrete plannen voor de reali sering hiervan. Wij hebben een drie- a vier-jarenplan opgezet om een totaal nieuwe accommo datie uit de grond te stampen en geloof me, die komt er.~" Het bestuur heeft reeds contact opgenomen met een architect, aan wie de grootscheepse plannen werden voorgelegd en deze heeft na uitvoerige bestu dering verklaard dat de technische mogelijkheden aanwezig zijn om de bouw in verschillende fasen te laten geschieden en wel zo, dat alles wat gereed is gekomen onmiddellijk in gebruik kan worden genomen. En dat is ook de opzet van dit monsterplan, dat in feite is gebaseerd op de „grote toekomst" die voetbalvereniging Veenendaal-nieuwe-stijl vermoedelijk tegemoet gaat. De op de vergadering aanwezige le den keken elkaar na het openingswoord van praeses Hannink zeer verwonderd aan. Dat had men niet verwacht. Maar de verbazing maakte al gauw plaats voor bewondering voor het huidige be stuur (met als stimulator voorzitter Hannink) dat hiervoor toch maar even concrete plannen op tafel had gelegd. En dat terwijl de Veenendaal-voorzit ter toch zo bescheiden was begonnen in zijn openingswoord. Hij zei verheugd te zijn over de aanleg van het nieuwe par keerterrein door de gemeente, hetgeen een grote fverbetering is, en over het feit dat de zaterdagafdeling van Vee nendaal de stoutste verwachtingen had overtroffen. Nadat hij echter had ver klaard zeer optimistisch te zijn over zo wel de zaterdag- als de zondagafdeling en dat men hoopte (door goede resulta ten) op een groter publiek, iets dat vol gens hem niet kon uitblijven bij betere prestaties dan in de voorgaande jaren, stuurde hij in zijn beschouwing aan op „een grotere groei die nieuwe voorzie ningen vergt" en hij sprak daarbij over „Veenendaal dat al een beetje uit zijn jasje barst". De eerste maatregelen die Veenendaal heeft genomen zijn daartoe in de ge legenheid gesteld door de gemeente Veenendaal een trainingsveld veran deren in een speelveld, terwijl verder binnenkort een nieuwe verlichting zal worden aangebracht. En omdat het be stuur weer een grote toekomst ziet voor de vereniging, kon de heer Hannink de nieuwe plannen bekendmaken: een ge heel nieuwe accommodatie. Het bestuur van Veenendaal wil bin nen enkele jaren een tribune gaan bou wen voor ongeveer duizend mensen en daaronder een accommodatie die in Vee nendaal haar weerga niet kent: een nieuwe kantine, een bestuurskamer, een vergaderruimte, een instructielokaal, acht kleedkamers, twee scheidsrech- tersverblijven en nog enkele andere voorzieningen. Voorzitter Hannink: „En dit zijn vol- atrekt geen utopische plannen. Wij wil len het eerdergenoemde binnen drie vier jaar realiseren en van de architect hebben wij gehoord, dat zoals de plannen momenteel zijn uitgewerkt het heel goed mogelijk is om in fasen te gaan bouwen en alles wat klaar is meteen in gebruik te kunnen nemen". Men wil beginnen met een tribune één grote staalconstructie zonder pila ren voor het publiek waaronder later gemakkelijk het immense gebouw kan worden gerealiseerrd. Het Veenendaal-bestuur heeft in een brief aan de Nederlandse Sportfedera tie reeds een uiteenzetting gegeven van zijn plannen en om een subsidie ge vraagd. Verder wil men door het orga niseren van verschillende acties een groot gedeelte'van het geld bijeen zien EDERVEEN Op 26 juli is het 25 jaar geleden, dat de heer T. Smit in PTT-dienst is getreden. De heer Smit kwam als hulpbesteller bij de PTT te Ederveen. In 1946 werd hij tevens be last met de zorg van het PTT-kantoor en in 1949 bevorderd tot kantoorhouder, in welke functie hij thans nog werkzaam is. Op maandag 27 juli zal er gelegenheid zijn, in hotel „De Klomp" van 20.00 tot 22.00 uur, de jubilaris geluk te wensen. VEENENDAAL Btf de Veenen daalse VVV (in de caravan aan de Hoofdstraat) zijn kaarten in voorver koop verkrijgbaar voor het popfestival dat in Tiel op 22 en 23 augustus gaat losbarsten. Groepen als The Kinks, The Dream. The Hush. Golden Earring, Alan Price, Pierre Courbois en Bismarck zjjn er te beluisteren. Nog veel meer andere pop-achtige activiteiten gaan zich afspelen, voor de prijs van vijftien gulden per persoon. Bij de VVV zijn te brengen en daarnaast een som geld lenen. „Wij moeten in de toekomst de financiële middelen kunnen opbrengen om een en ander te dekken", aldus de heer Hannink. „Het lijkt u wellicht een driest plan, maar geloof me, de mogelijkheden zijn er wanneer we voldoen aan de volgende voorwaarden: Ten eerste moeten we een geweldige zelfwerkzaamheid aan de dag leggen (iets wat in het verleden altijd heeft gekund dus waarom nu niet) en ten tweede moeten we fantas tisch meedraaien in de competitie en H. W. HANNINK grote voetbalvereniging Belt 4VWI ê.ë.h. voor VtMtiirfaal Ut 17.30 uur Ven 17.30- 19.30 uur t Zêtfè. v. 14.30-17.30 u. Voor Rfconon 3328 Nwo Voooondoelfowo^ l§9 VEENENDAAL Het Veenendaalse straatbeeld draagt de laatste tijd een ander karakter op de woensdagmiddagen. Aan de gezellige drukte van het winkelende publiek is niet alleen de vakantietijd debet, doch ook de openstel ling van winkels op deze woensdagmiddag. De sinds 1 juli ingevoerde koop- raiddag blijkt tot nu toe aardig in de smaak te vallen. De voorzitter van de Veenendaalse winkeliersvereniging, de heer J. H. van Schuppen, meent ook een algehele tevredenheid bij de, bij deze koopmiddag betrokken winkeliers te kunnen vaststellen. Door de provinciale kerkvergadering van Friesland is met ingang van 1 au gustus 1970 na ruim veertig volbrachte dienstjaren op vijfenzestig jarige leef tijd emeritaat verleend aan ds. J. van der Heide, predikant van de hervormde gemeente van Burgwerd". Hichtum en Hartwerd. Jelle van dei- Heide werd op 4 juni 1905 in de burgerlijke gemeente Groote- gast in de provincie Groningen gebo ren. (Naderhand was zijn vader vele ja ren godsdienstonderwijzer/hulppredi kant te Amersfoort). Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Amersfoort en studeerde vervolgens aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij op 31 mei 1928 zijn kandidaatsexamen theolo gie en ongeveer een jaar later in 1929 ook zijn kerkelijke voorbereidend examen aflegde. daardoor hopen op een groot publiek, want dat is onze kracht. En gezien de ontwikkelingen van dit moment mogen we zowel van de zon dag- als van de zaterdagsectie wel het een en ander verwachten. Nogmaals u kunt zeggen het zijn plannen van het bestuur en we weten niet of het wel te verwezenlijken Ls. maar ik ben ervan overtuigd dat het kan. We gaan van Veenendaal weer een grote voetbalclub maken". AMERSFOORT In het Amers- foortse Industriekwartier werd de zon dagmorgen competitie voortgezet. San- der van Doorn was de eerste ontsnap- per bq de amateurs en gedurende en kele ronden wist hij uit de greep van de groep te blijven. Toen was het ech ter gebeurd en werd er gezamenlijk ver der gereden, met weliswaar enkele ont snappingspogingen, maar die liepen op niets uit. De spurt om de le plaats was nu voor de snelle spurter Jan Sand brink, hoewel Leo Stapelbroek bij de passage van de laatste 25 meter zeker nog 2 lengten voorsprong had. De vier nieuwelingen raakten bij de amateurs verzeild. Zij deden individue le pogingen om te vluchten, maar door het tempo was dat niet gemakkelijk. Pogingen van vooral Peter Kuijpers lie pen op niets uit, zodat de spurt de be slissing moest brengen. Hierin klasseer de Evert Smit zich als eerste. Cees Roe lof fs, die de weggevluchte Hans Baden- broek toch eerst weer wist te achter halen bij de adspiranten won nu weer eens de spurt met enkele banddikten voorsprong. Bij de jeugdrenners begint Dick Wil- legenburg goed ingereden te raken. Na enkele ronden in het groepje te zijn ge bleven, ondernam hij een vluchtpoging, die hem bijna een ronde voorsprong be zorgde. Wout Lansing bleef het langst in zijn spoor, maar hij moest zich toch terug laten vallen naar Bert van Schaik en Wim Dekker Jr. Vooral de kleine Dekker probeerde keer op keer alleen achter Willigenburg aan te gaan ,maar al zijn pogingen waren vergeefs. Nu werd de spurt om de 2e plaats gewonnei door Lansing, Uitslagen Amateurs: Jan Sandbrink (A'foort)Dick Vervloet (A'fort); Gijs Brouwer (Hoogland); Leo Stapelbroek (Achterveld); Joop van Beek (Putten). A-Jeugdrenners: Dick Willigenburg (Leusden); Wout Lansing (Sch'zeel); Bert van Schaik (Sch'zeel); Wim Dek ker jr. (A'foort). Nieuwelingen: Evert Smit (A'foort); Peter Kuijpers (Leusden); Joop Pasche- dag (A'foort. Adspiranten: Cees Roelof fs (A'foort); Hans Badenbroek (A'foort). Veteranen: W. Dekker Sr. (A'foort). In de 3-daagsc op de veluwe presen teerde Jan Vlastuin (Scherpenzeel) het om het in het eindklassement tot een fraaie 3e plaats te brengen. Matthijs dc Koning is aangewezen om in de zware ronde van Schotland uit te komen on der meer met de Nederlandse amateur kampioen Cees Priem, Wim Braveboer. Frits Schür en Arle Hassink. AMERONGEN Evenals in voor gaande jaren kan ook nu weer de An drieskerk bezichtigd worden en wel tot en met 28 augustus. De da gen zijn dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 2 tot 5 uur 's middags. de "kaarten in voorverkoop nu echter I Er zijn een aantal medewerkers die uit- twee gulden goedkoper, dertien gufaen. 'leg zullen geven omtrent het gebouw. Matthijs de Koning naar Schotland Geboren: Johanna Willemina Maria, d.v. C. A. A. Knippers en G. C. M. Mil tenburg; Jan, z.v. J. van Ree en E. van der Horst. Ondertrouwd: A Gijsbertse, 24 jaar en S. C. Reede, 21 jaar. Getrouwd: K. Marris en J. Miljenovic. Ingekomen personen: B. Methorst van Kampen in Utrechtsestraatweg 51; J. Elenbaas van Leersum in Lekdijk 19; L. P. J. Habets van Noordoostpolder in Burg. Martenslaan 98; G. Visee-van de Weerthof van Veenendaal in PrinS Bernhardlaan 31; T. Timmerman van Lienden in Kon. Wilhelminaweg 22; A. Nout van Maurik in Koenestr. 108. Vertrokken: G. Sipman van Burg. W. Martenslaan 9 naar Veenendaal; R. van Voorst van Groeperweg 14 naar Veenendaal; A. Merkens-Veldhorst van Koenestraat 47 naar Wageningen; C. Dekker-de Heus van Pr. Beatrixlaan 22 naar Zoetermeer. VEENENDAAL Men had voor de ledeii Van voetbalvereniging Vee nendaal nog meer verrassingen in petto dan alleen de plannen voor een geheel nieuwe accommodatie. Met 45 stemmen voor en zeven tegen werd namelijk de enige tijd geleden afgetreden secretaris Jan H. Roor weer ge kozen in deze functie. Dat gebeurde nadat praeses Hannink de vergadering zeer voorzichtig had ingelicht over de „voor het bestuur zeer vervelende omstandigheid dat secretaris A. P. A. Voorhout wegens gezinsomstandigheden had moeten bedanken voor deze functie". Volgens de voorziter was het bestuur in een periode, waarin Voorhout nauwelijks was ingewerkt, geconfronteerd met dit probleem en daar de heer Roor te kennen had gegeven zich vergist te hebben voor wat betreft de tijd die hij aan zijn studie zou moeten besteden (de reden van zijn bedanken, naast het feit dat hij van verschillende zijden ferme kritiek kreeg te verwerken, red.) en nog wel enige tijd overhield, meende het de ex-secretaris weer als kandidaat te moeten stellen. ,,Ook al is er geen tegenkandidaatdan nóg wens ik een stemming hierover", had d heer Roor het bestuur te kennen gegeven, ,,wani ik weet dat ik bij enkele leden bepaald niet geliefd ben." Dat er zeven leden tegenstemden op de vergadering sterkte de nieuwe bestuurder van Veenendaal een beetje in zijn mening. „Maar", meldde de heer Roor als saillante bijzonderheid, ,,ik doe hel enkel en alleen voor de club. Persoonlijk had ik het liever niet gedaan 0 Boertig De resterende agendapunten waren nagenoeg alle hamerstukken, te meer ook daar bij de convocatie reeds enkele verslagen waren gevoegd van verschillende bestuurders en commissies. Uit het verslag van pen ningmeester R. Reiniga bleek dat v.v. Veenendaal over een aanzienlijk batig saldo beschikt (onder andere door de ferme toto-opbrengst) en het bestuurslid bracht daarvan de vergadering dan ook op vrolijke, ja af en toe zelfs boertige wijze op de hoogte. De aftredende bestuursleden H. W. Hannink, R. Reininga en H. van Leeuwen werden herkozen. De heren H. J. G. Terbekke en J. Spierings werden benoemd in de plaats van respectievelijk M. ter Haar en R. Klijn. Verder bestaat het bestuur uit de heren J. H. Roor, J. H. Nelis- sen, J. H. van Baaren, J. Schans, Chr. Schoeman en G. J. Veldhuizen. Met het oog op de toekomst besloot de vergadering de contributie te rerhogen met 50 cent voor senioren en ?5 cent voor leden tot zestien jaar Tijdens de rondvraag werd nog de suggestie gedaan om de eerste elf tallen een langere tijd van voorbereiding op de competitie te geven, te meer daar er nu „toch wel veel van deze teams wordt verlangd". De voorziter van de jeugdcommissie, de heer Nelissen, deed een dringend beroep op jeugdleiders. Tot slot vroeg een ouder lid zich via een omweg af. waarom v.v. Vee nendaal de kantine niet in eigen handen neemt, doch dat was volgens de voorzitter bepaald geen goede gedachte. De heer Stuyvenberg heeft de kantine gepacht van de club en daar *taat ontzettend veel werk, dat hij verricht voor Veenendaal, tegenover. ..Wanneer we het clubhuis zelf gaan beheren en een nieuwe man moeten aanstellen voor de verzorging van ons complex, dan levert ons dat al leen maar nadeel op", aldus de heer Hannink. AMERONGEN Zaterdagmiddag, 25 juli zal er in het Dorpshuis te Ame- rongen een grootse kindermiddag wor den georganiseerd. Een aantal plaatse lijke bedrijven t.w. Hamebo, Meubelfa briek van der Heijden, Betonfabriek Malee, De Sanojo, de Dominent, mode huis Artic, NV Thorvia en Antonie Priem NV hebben op initiatief van de heren Vroegindeweij en H. J. Buis te Amerongen gemeend om aan de kinde ren tot en met 12 jaar, zowel uit Ame rongen als van buiten Amerongen. zoals b.v. de camping een middag vol ont spanning te moeten aanbieden. Zo zal er een poppenkast zijn, er wordt gegoocheld er zal gezamenlijk worden gezongen met begeleiding van een elektronisch orgel dat bespeeld zal worden door de bekende organist Hans Borghart, er zal een conferencier zijn enz. Door de VIVO-organisatie aan de Koenestraat zal voor elk kind een ver rassing beschikbaar worden gesteld. De toegang is geheel vrij. Aanvang 3 uur. O o RENSWOUDE Zesendertig Rens- woudese dames hebben tot dusver be langstelling getoond voor de plannen van het comité, dat in de gemeente een afdeling van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen wil oprichten. Op 1 september wordt de oprichtings vergadering gehouden in gebouw Reho- both. Op het programma van activitei ten van het voorlopige bestuur staan o.m. cursussen, excursies en demonstra ties. Plannen voor de naaste toekomst in concreto: een modeshow, een avond om onderling planten te ruilen, voor lichting door het produktschap voor groenten en fruit en een St. Nicolaas- feest voor kinderen van twee tot vier jaar. Ook wil men een kindercrèche trachten te realiseren. De vereniging is bedoeld voor alle ge zindten. De leden van het oprichtings comité zijn de dames Dijkstra-v. Mau rik. v. d. Meent-v. d. Brandhof. Ver- meulen-v. Vliet, Van Meegen. Schalk en Lohmeijer. Laatstgenoemde is tevens voorzitster van het voorlopige bestuur. nentwintig jaar lid van het hoofdbe stuur van de Bijbel Kioskvereniging. Ds. Van der Heide was indertijd re dacteur van „Zondagsbode", het orgaan van de Vereniging voor Inwendige Zen ding in Noord-Holland, medewerker aan de prekenserie „Van Goedertierenheid en Recht" en verder publiceerde hij tal van artikelen en bijdragen in het her vormd weekblad „De Gereformeerde Kerk", het orgaan van de confessionele vereniging. Ds. Van der Heide heeft indertijd tal van spreekbeurten vervuld voor het Nederlands Hervormd Verbond voor Kerkherstel en ook voor de Nationale Christelijke Werkmansbond. Voor de Nederlandse Christelijke Reisvereniiging heeft ds. Van der Heide vele reizen naar Israël en het Nabije Oosten mee gemaakt. Zowel in als ook buiten Friesland heeft hij tal van lezingen met kleurendia's over Israël en het Nabije Oosten gehouden. Op 26 juli om half acht zal hij te Hichtum zijn ambtsbediening als dienstdoend predikant in de Nederland se Hervormde Kerk neerleggen en af scheid nemen van de hervormde ge meente van Burgwerd, Hichtum en Hartwerd, welke hij ruim éénentwintig jaar heeft gediend. Na zijn emeritaat zal ds. Van der Heide zich metterwoon vestigen Zande- weer in de provincie Groningen en zal hij te Zandeweer. Eppenhuizen en Gartsthuizen in de classis Winsum in de kerkprovincie Groningen bijstand in het pastoraat gaan verlenen. Zondagmiddag 2 augustus 1970 zal hij om twee uur te Zandeweer, na vooraf in diezelfde dienst te zijn ingeleid door ds. S. F. van Veenen uit Uithuizen, als zodanig intrede doen. AMERONGEN Zoals ieder jaar gaan de leden van de muziekvereniging Ons Genoegen te Amerongen ook dit jaar weer een dagje uit en wel op 15 augustus. De reis zal gaan naar Bobbe- jaan Schoepenland in België. Enkele andere verenigingen uit Amerongen hebben aan dit recreatieoord reeds een bezoek gebracht en deze reizen vielen' goed in de smaak. Er zijn nog plaatsen vrij in de bus zodat donateurs van Ons Genoegen of andere liefhebbers nog mee kunnen gaan. Nadere informatie s tot 1 augustus bij de secretaris van Ons Genoegen de heer B. Brinkman, Kon. Wilhelminaweg 16 te Amerongen. tel. 2839. AMERONGEN De Anjercollecte heeft in de gemeente Amerongen op gebracht f 234,11. Deze collecte, die met behulp van het Nut en de leden van de muziekvereniging Ons Genoegen werd georganiseerd, is ook dit keer weer geslaagd te noemen. Zoals bekend is heeft de gemeente Amerongen een prijs van f 250,ge kregen door de gemiddelde opbrengst per inwoner in 1969. Welke vereniging deze prijs of een ge deelte daarvan zal ontvangen, is nog niet bekend. „Het is een langdurige kwestie ge weest, voordat deze koopmiddag een feit kon worden. Nu we de vierde koopmiddag tegemoet gaan, kunnen we slechts een wankele conclusie trekken over al de bevindingen. Er zijn diverse factoren aan te wijzen, die het tot op het heden tot een goed lopende zaak hebben gebracht. Allereerst zijn het de weersomstan digheden, die vaak een grote rol spelen. Nu we midden in de vakantietijd op de woensdagmiddag de winkeldeuren heb ben geopend, trekken we uiteraard ook veel vakantiegangers. Niet eens zo erg veel uit Veenendaal zelf, maar vooral van de campings uit Rhenen en Over- berg. Momenteel zitten we in de zo- mer-opruiming. Het zijn allemaal klei ne feiten, die deze koopmiddag aan trekkelijk maken". Ruim zeventig winkeliers zijn ak koord gegaan met de open woensdag middag. De enkele tegenstemmers kun nen nu wekelijks constateren, dat het wel een haalbare kaart is. De winke liersvereniging komt overigens zijn pu bliek wel tegemoet. „We hebben kaarten laten drukken voor de winkeliers, met de aanduiding dat hun zaak ook op woensdagmiddag is geopend. Voorts met de invoering van de blauwe zone, hebben we een at tendering aan het publiek gemaakt, over de noodzakelijkheid van de par- keerschijf'. Omtrent de omzet kan de heer Van Schuppen nog weinig concreets meede len. „Er valt nog weinig staat van te maken in hoeverre er een stijging van de omzet is. We zitten nu midden in de opruiming; wat dat betreft laat zoiets aan duidelijkheid weinig te wensen over. Men kan nu nog moeilijk een ver gelijk gaan trekken, gezien deze invoe ring slechts een maand draait. Wel duidelijk, dat we onze concur rentiepositie met plaatsen zoals Wage ningen en Rhenen wat anders kunnen innepen. Wageningen kent deze rege ling 'al méér dan een jaar". Nadat de heer Van der Heide op 4 september 1929 door het provinciaal kerkbestuur van Friesland was toegela ten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk werd hij op 15 december van datzelfde jaar (1929) door zijn schoonvader, nu wijlen ds. M. J. A. Bouwers, toen nog predikant van de hervormde gemeente van Hardega- rijp, bevestigd als predikant van de de hervormde gemeente van Hindeloo- pen. Op 9 april 1933 verwisselde ds. Van der Heide deze gemeente met die van Minnertsga, vanwaar hij op 14 novem ber 1937 naar die van Broek op Lan- gendijk vertrok. Daarna stond ds. Van der Heide van september 1940 tot april 1949 nog acht- eneenhalf jaar te Rhenen en op 10 april 1949 is hij door zijn schoonvader, toen nog emeritus predikant te Dantuma- woude. bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Burgwerd, Hichtum en Hardwerd' in de classis Franeker. Ds. Van der Heide heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Te Rhenen was hij o.a. quaestor van het classicaal bestuur van Wijk (sinds de invoering van de nieuwe kerkorde van de Nederlandse Hervormde Kerk op 1 mei 1951 ressorteert de hervormde gemeente van Rhenen onder de toen nieuw gevormde classis Doorn); scriba van bet breed ministerie van de ring Rhenen en voorzitter varTüè plaatselij- ke afdeling van hét Nederlands Bijbel- hl°P.da"k® e.^dfr, gedane Publikaties, genootschap, en thans is fai£ reeds 7.eve- J* niet iedereen van de koop- - middagen op de hoogte te zijn. Om de animo bij het publiek te stimule ren, hebben de winkeliers voor de woensdagmiddagen speciale aanbiedin gen op hun programma gezet. Deze vorm van attractie blijkt in de praktijk goed aan te slaan. De Veenendaalse bakkers doen het even iets anders. Naast de woensdag middag hebben zij voor de maanden juli en augustus een regeling voor de maandagmorgen. In tegenstelling tot de overige middenstanders, zijn zij ook open. Een extra vermelden waard, is de ac tiviteit geweest van de drogist H. Jan sen. Zijn nieuwsgierigheid naar het oordeel van zijn klantenkring, brachten hem tot het opstellen van een mini-en quête. Voordat de koopmiddag-regeling een feit zou worden, verstrekte hij aan zijn klanten een formulier, om een mo tivering van hun voorkeur. „De reacties erop waren gewoon overweldigend. Ik kan wel zeggen dat 98 pet. ervoor was om op woensdagmid dag te kunnen winkelen. Duidelijk ge noeg^ dus". Zelf is hij in feite even ge lukkig met de keuze van het publiek. De Veenendaalse winkelstand lijkt hoe langer hoe meer te kunnen gaan floreren. „De lang slepende kwestie over het al of niet openstellen van de winkels op de gehele woensdag, welke medio augustus 1969 is ontstaan, kan nu door ahar toch wel positieve waarde een goede richting uitgaan", aldus de heer- Van Schuppen. J. H. v. SCHUPPEN goede richting VEENENDAAL Op woensdag 22 juli zal in de avonddienst van de Geref. Gem. Syn. ds. Van Haaren uit Amers foort voorgaan. De dienst begint om 19.30 uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 3