Steevens in laatste meter verslagen Noodlot achtervolgde Janssen opnieuw Zwemprestaties bij meisjes snel naar een hoger niveau Wereldtitel Vaurien kan Nederland niet meer ontgaan Gazelle wil wel doorgaan Russen naar winst in IBM-toernooi Arie Hassink stelde baanrecord scherp PROBLEEM ROND HANSJE BUNSCHOTEN Chris van Swol won hoofdprijs in Loosdrechl Sportkalender WEER PECH NOODLOT Militairen voor WHC te sterk Veel uitvallers in Nijmegen Fedor den Hertog onttroond DONDfcRÜAG 23 JULI 1970 rasa sport KREKELS WINNAAR IN CHAAM CHAAM Welke functie vervult de Acht van Chaam, het jaarlijkse wieler spektakel in het ruim 2800 zielen tellende Brabantse dorp enkele kilometers boven de Belgische grens? Het kan een prachtig onderwerp worden om er een proefschrift aan te wijden. De toekomstige promovendu?» zou kunnen nagaan, of die duizenden voor de wielersport komen of om er gewoon eens een gezellig dagje van te maken, waarbij de wedstrijd die gisteren werd gewonnen door Jan Krekels, op de koop toe wordt genomen. Wij zijn geneigd het laatste te veron derstellen. Toegegeven, het parcours is omzoomd door duizenden toeschouwers, maar de cafés puilen van de vroege morgen tot de late avond uit. En er zijn wat gelegenheden in dat Brabantse dorp om een biertje te pakken. Iedere zichzelf respecterende inwo ner uit Chaam die een garage, schuur of winkel tot zijn beschikking heeft, heeft er een paar tafels en stoelen LEEUWARDEN Na vier dagen zwemmen om nationale titels in Leeuwarden neemt de vooruitgang aantrekkelijke vormen aan. Vooral bij de dames wordt de lijn naar de top scherp doorgetrokken. Linda de Boer. uit de keiharde school van Wil van Breukelen, is nog lang niet aan het einde van haar recordrace. Tijdens de serie van de 400 meter vrije slag knabbelde zij bijna drie secon den af van het record van Anke Rijn- ders: 4.45.8. Een poging van Anke Rijnders om in de finale voor meisjes onder dc veertien jaar dit record terug te pak ken. mislukte. Met 4.48,1 was zij wel sneller dan ooit tevoren. In de kille avonduren struikelde Lin da de Boer overigens ook bij haar tweede poging, al was haar 4.46,5 slechts één seconde meer. Allemaal voortreffelijke prestaties, maar de ver richting van de twaalfjarige Hansje Bunschoten op de 400 meter bij de da mes schoot daar kwalitatief gezien toch nog ver bovenuit. Met handslag versloeg zij in de serie Yvonne van Kuilenburg (18). In de voortreffelijke tijd van 4.49,4. Een twaalfjarige naar Barcelona. Het lijkt vrijwel onmogelijk. Maar toch is het de consequentie van deze prestatie. Maar, en die vraag dringt eveneens sterk naar voren, is er een plaats voor haar? Op de 400 meter worden de twee beschikbare plaatsen om de Europese titelstrijd opgeëist door Linda de Boer en Anke Rijnders. Op de 800 meter is na Linda de Boer nog wel een plaats vrij. De tijd van Hansje Bunschoten doortrekkend naar de 800 meter, geeft Mn dat een finaleplaats mogelijk is. De zware reglementen van de zwem- bond verbieden echter, dat het Naar- dense zwemstertje 800 meter zwemt. De 400 meter is het maximum per dag. Wat nu KNZB? Kan men een zo groot talent wel thuislaten? Adviseur Nico van Dam: „Wij zullen een voorstel indienen om tot verrui ming van de startmogelijkheden te ko men. Verder zie ik nog geen mogelijk heden. Een reglement is een reglement en daar kun je op dit moment niets aan veranderen". Het is te hopen, dat de zwembond in deze kwestie snel een be slissing zal nemen en de ogen richt op Amerika, waar men toch nog altijd rui mer denkt. Naast de voortreffelijke prestaties van Linda de Boer en Anke Rijnders was er voorts de hoopgevende verrich ting van Cobi Buter van Zwemlust, die de 100 meter rugslag afroffelde in 1.09.8. De adviseurs zullen haar moeilijk meer thuis kunnen laten omdat zij ze ker heeft voldaan aan de opgaande lijn. die wordt verwacht. Met haar tijd staat Cobi Butter trouwens zesde op de Euro pese lijst en dat brengt een finaleplaats ruim in zicht. Bij de 100 meter rugslag voor heren zwom Bob Schöutsen zonder enige moeite in 1.02,3 naar de finale. Van krachtsverspilling was .zeker geen spra ke. Het jeugdige zwemtalentje Jozien Elzerman (12) leverde twee opmerkelijke prestaties in een kwartier tijd. Eerst won ze met speels gemak de 200 meter wisselslag in de zeer goede tijd van 2.39,2 en vervolgens zegevierde zij op de 100 meter rugslag in de eveneens uit stekende tijd van 1.12,6. Prestaties met de Olympische spelen in 1972 in het vooruitzicht, die ruime perspectieven bieden. Voor Mia Plantinga, geselecteerd op de 100 en 200 meter rugslag, is het titel - toernooi vroegtijdig afgelopen. Bij de training op dinsdag sloeg zij tegen een uitgestoken schroef van de Gatsotijd- meter. De wond mo*at waarna dr De Jongste haar gisteren ut een laatste onderzoek vooi tien dagen bet zwemmen verbood. n»*- i el'i 200 meter wisselslag persoonlijk: Meisjes onder 14 iaar: 1. Jozien Elzer man (Zian» 2.391 Jongens onder 14 Jaar: 1. Pijper (SZC) 2.33.6: meisjes on der 16 jaar: 1. Cora Schouten (VZX) 2.38.1; Jongens onder 16 jaar: 1. Elzer man (Zina) 2.27.5. 100 meter rugslag: meisjes onder 14 jaar: 1. Jozien Elzerman 1.11.5; jongens onder 14 jaar: 1. Edelijn (VZC) 1.11.1; meisjes onder 16 jaar: 1.' Marjan Ver- maat 'VZC) 1.10.7; (Aspirantenrecord: jongens onder 16 jaar: 1. Piederiet (Ba ronie) 1.05.6. 400 meter vrije slag: meisjes onder 14 jaar: 1. Anke Rijnders (AZ en PC) 4.48.1; jongens onder 14 jaar: 1. Van der Kuil (SZC) .6.14; meisjes onder 16 jaar Linda de Boer (Naarden) 4.46.5; jongens onder de 16 jaar: 1. Van Klooster (Naarden) 4.26.8. Groen (Naarden) 1.12.3; 3. Harma Pomp (Jonas) 1.12.9; 4. rfannie Brink (GZ en PC) 1.12.9; 5. Nel ten Apel (VZC) 1.12.9. 100 meter rugslag: Jongens onder 16 jaar: 1. Hans Piederiet (Baronie) 1.05.6; 2. Gerdie van Lint (PSV) 1.05.8; 3. Theo aMrjan Vermaat vestigde op de 100 meter rugslag voor meisjes onder 16 jaar met 1.10.7 een nieuw adspirantenrecord. Het leverde haar een spontane hulde op van Anema- rie Groen (links), die tweede werd en Harma Pomp, die als derde finish te. neergezet en schenkt lustig bier. En da praten wij nog niet over de honderder tentjes met etenswaren tussen en achte: de huizen langs het parcours. De lucht van gebakken vis, pata: zure haring, paling en worstenbrood hangt boven het dorp. Een lucht die ir combinatie met de opstijgende alcoholi sche dampen de massa „high" maakt En misschien is dat de grondslag van het succes van de Acht van Chaam., De grote verliezer was gisteren Jan Janssen. Tot de laatste ronde van acht kilometer zat hij in de slag, toen hij door een lekke band werd uitgescha keld. Hij was ook de grote animator van de beslissende ontsnapping ge weest. Dat gebeurde toen er nog vijftig j van de 120 kilometer te rijden waren. Daarvoor hadden er zich slechts en kele onbetekenende schermutselingen afgespeeld. Een ontsnappingspoging in de eerste ronde van Heynig, Hoekstra en Marsman liep op niets uit. Enkele kilometers later waren de vluchtelingen al achterhaald. Meer in houd had de volgende poging. Zoontjes, Beugels, Gerrits en Brouwer namen vijftien seconden. Maar aangevoerd door Janssen streek de groep na zeven tig kilometer weer op de vluchtelingen neer. Met nog vijftig kilometer voor de boeg was het Janssen, die demarreerde. Harry Steevens ging mee en alleen Poortvliet, Zoetemelk, Rentmeester en Krekels zagen nog kans het duo te ach terhalen. Deze zes renners trokken er zo hard aan, dat vijftien kilometer ver der de voorsprong tot anderhalve mi nuut was uitgegd ieor. nuut was uitgegroeid. Jan Janssen, bijna voortdurend op kop, zweepte zijn medevluchters op. Het versschil werd bijna twee minuten. Pogingen van Wagtmans en Harings om de vluchtelingen nog te achterhalen, stierven een vroegtijdige dood. - W Ir- JsBF 2* - 400 meter vrije slag: jongens onder 14 jaar: 1. Rene v.d. Kuil (SZC) 4.46.1; 2. Frits-Jan Edelijn (VZC) 4.48.4; 3. Eddy de Wit (Zian) 5.00.4; 4. Eddy v.d. Zee (Prca) 5.01.8; 5. Victor Nihot (Vitesse) 5.03.6. 400 meter vrije slag: meisjes onder 16 jaar: 1. Linda de Boer (Naarden) 2. Le- nie de Jong (VZC) 4.56.9; 3. Annemarie Groen (Naarden) 5.00.7; 4. Hannie v. Boerum (VZC) 5.01.3; 5. Annelies Zwa ger (HZPC) 5.02.7. 400 meter vrye slag jongens onder 16 jaar: 1. Ton v. Klooster (Naarden) 4.26.8; 2. Frank Wegers (HZPC) 4.42.6; 3. Gijs Stroboer (Robben) 4.42.8; 4. Rudi Beaufort (RZC) 4.44.6; 5. Rob v. d. Nol (HPC) 4.46.4. 100 meter rugslag meisjes onder 16 jaar: 1. Marjan Vermaat (VZC) 1.10.7 nieuw adspirantenrecord; 2. Annemarie de Groot (BRB) 1.07.5 ;4. Rik Toonen (Neptunus Arnhem) 1.08.6; 5. Adrie Exel (HHC) 1.09.3. 100 meter rugslag: jongens, onder 14 jaar: 1. Frits Jan Edelijn (VZC) 1.11.1; 2. Victor de Hoedt (De Kikker) 1.12.4; 3. Peter van Os (DES) 1.12.6; 4. Jan Walle Nauta (Dt IJssel 1.14.1; 5. Andries Beyersbergen (HPC) 1.14.4. 200 meter wisselslag persoonlijk,: jongens onder 16 jaar: 1. Hans Elzer man (Zina) 2.27.5; 2. Karei Eggen (De Kikker) 2.28.4; 3. Peter Spijk (HZ en PC) 2.28.5; 4. Wout Netten (KNZB) 2.30.3; 5. Erwin Metz (Zian) 2.32,H. 200 meter wisselslag persoonlijk: jon gens onder 14 jaar: 1. Rudi Pijper (SZC) 2.33.6; 2. Victor Nihot (Vitesse) 2.36.3; 3. Eddie de Wit (Zian) 2.39.1; 4. Peter van Os (DES) 2.39.6; 5. Ria Verbeek (Moza) 2.39.9. MEDEMBLIK Ook in de derde en vierde race voor het wereldkampioen schap in de Vaurienklasse op het IJs- selnieer voor Medemhlik heeft de bui- tenlantitoe concurrentie geen vat gekre gen op de Nederlandse v« «gt-nwoordi- gers. ïlob Meijer, die zich Tia twee eer ste p'aatscn reeds als favoriet voor de titel liad gepresenteerd, voegde daar woensdag een vierde en wederom een eerste plaats aan toen, zodat h(j rege'- -rx-S i-»' dt'tel afgaat Het Kampioenschap ja in zljr ioia!'- >'t bezien een w«iriig scbokK: nde s*- beurtenis, de Nederlanders een overheersende rol spelen en de gasten slechts op afstand toekijken. De Frans man Emmanuel Farges op papier favo riet voor de titel, heeft in de vierde race pas voor het eerst iets van zich la ten zien. Farges werd derde achter Meijer en Panpevis. I de ochtendrace kwam eveneens een buitenlander in de kopgroep kijken. De Spanjaard Roman Domenech finishte fraai als derde. De eerste twee plaatsen waren echter weer voor Nederlanders. Willem de Voogt en Pieter Tans zofgden in deze wedstrijd voor enige spanning in de gehele dag. De Voogt kwam vanuit het grote veld naar voren en naderde langzaam Tans, die van de start de leiding had. Met ui- te»** gering verschil kon hii zich !ot op de finishlijn handhaver. De Voogt werd ver^'e^d tweede. In he* ment komen de ouitenlanders in het ge heel niet in de kopgroep voor. Het team Meijer-Van Oeveren heeft de leiding met 1-1-4-1. daarna volgt Huizenaar met 2-3-5-5 en dan Tans met de score 5-4-1-8. CHAAM Volgende week zal de di rectie van Gazelle na een gesprek met Willem II beslissen of zij de samen werking op wielergebied zal voortzet ten. „We willen wel", aldus directeur Wim Breuking, „maar dan moeten er een paar dingen veranderen". Behalve over de financiële kant van de zaak wil Gazelle ook praten over de samenstelling van de equipe. „Al die Belgen in de ploeg was wel leuk voor Willem II", zei Breuking gisteren. „Maar wij hadden er uit. het oogpunt van publiciteit betrekkelijk weinig aan. Wij zouden het liefst alleen maar Ne derlanders contracteren. Nu we Van Looy kwijtraken, is dat misschien wat gemakkelijker te realiseren. Door hem moeten we steeds een aantal Belgen ac cepteren". Ploegleider Ton Vissers deelde giste ren mee, dat het voortbestaan van de ploeg zo goed als zeker is. „De begro ting ligt al klaar", zo sprak hij opge ruimd. „Volgende week wordt die ter goedkeuring voorgelegd aan de presi dent-directeur van Willem II". Vissers vertelde, dat. de nieuwe pioeg zou worden geformeerd rond Rini Wagtmans. w Het Nederland militair voetbalelftal heeft woensdag in Wezep met 35 gewonnen van de zaterdag- j voetbalclub WHC. Bij de rust hadden i de militairen reeds met 02 de leiding. I Er waren 2000 toeschouwers. In de laatste ronde sloeg het noodlot voor Janssen toe. Een lekke band be zorgde hem een achterstand, die niet meer te overbruggen was. Het vijftal aan de kop had een zorg minder. En terwijl iedereen op een overwinning van de rappe sprinter Harry Steevens rekende, schoot in de laatste meter Jan Krekels hem nog net voorbij. Peter Post, de man die na een ernsti ge ziekte zijn return vierde, was enkele ronden voor het einde afgestapt. Des ondanks sprak hij opgewekt: „Het is lekker gegaan, maar er braken een paar spaken in mijn wiel. Ik voel mij licha melijk goed. Het is ipij echt ontzettend meegevallen. Denk erom, er werd hier ontzettend hard gereden". Uitslag: 1. Krekels (120 kilometer, 2.41.03), 2. Steevens, 3. L. Poortvliet, 4. Zoetemelk, 5. Rentmeester, 6. Janssen, 7. Gerrits, 8. Kisner, 9. Buckacki, 10. Van Katwijk. Amateurs Cees Priem uit Goes kreeg bij de amateurs zijn revanche voor het Neder lands kampioenschap in Helmond, toen hij enkele meters tekort kwam op Cees Koeken uit Achtmaal. In de eindsprint kwam Priem, die het wiel van Koeken had gekozen, verrassend snel over de Nederlandse kampioen. Uitslag; 1. Priem 120 kilometer in 2.51.13, 2. Groen, 3. Stander, 4. Koeken, 5. Diepeveen (Bilthoven), 6. Blom, 7. Smulders, 8. Wanders, 9. Leuverink, 10. Romijn. AMSTERDAM In de grootmeester- groep van het IBM-schaaktoernooi heb ben in de gisteren gespeelde achtste ronde alle drie de Russen gewonnen. Daar Uhlmann niet verder dan remise kwam, is de toestand aan de kop op nieuw fel toegespitst. Donner verloor, met wit, van wereld kampioen Spasski. In dit duel werden vroegtijdig de dames geruild, hetgeen volgens de zaal op een spoedige puntendeling zou uitdraaien, doch de ti telhouder speelde positioneel verder. Donner bracht een tijdelijk pionoffer, maar zag het kleinood niet meer terug. Na diverse ruilen kon Spasski vervol gens het eindspel op zijn naam brengen. Ciric verloor geheel overbodig van Geiler. In tweede zitting kon de Rus "weliswaar op materieel voordeel bogen, doch de nivellerende werking van raadsheren van „ongelijke kleur" had tot remise moeten reiken. Een mis greep veranderde evenwel het beeld ruïneus.. Tenslotte moest de Nederlandse kam pioen Scholl, na vijf harde speeluren, het verzet tegen Poloegajewski opge- LOOSDRECHT Op de laatste dag van de Nieuw-Loosdrechtweek kreeg Chris van Swol in de Valkenklasse de beloning voor zijn regelmatig varen. Hoewel hij op de vierde plaats finishte achter Van Buren, Prins en Stomp, was zijn score van 5-1-2-4 voldoende voor de hoofdprijs. In de goed bezette Spankerklasse had Hellemans aan een tweede plaats na drie dagoverwinningen ruimschoots voldoende voor de eerste prijs. Hij gun de dus Hiemstra, zijn clubgenoot, met genoegen de eer van de laatste dagzege. Kort was de verrassing in de aloude 16 m2-klasse door een fraaie zege met 1-1-2-8. Onno Zweet won wederom de laatste wedstrijd waarin Aarts als tweede eindigde. Volgens de prognoses werd Martin Heineke hoofdprijswinnaar in de FJ- klasse, hoewel in de laatste wedstrijd Zwagerman als eerste eindigde. Daar Martin Heineke er in slaagde als twee de door de eindlijn te varen, was hij met 1-1-2-2 net iets beter dan Zwager man (2-3-1-1). Van Galen bleek stellig geen outsider, te zijn in de Pampusklasse. Na een slecht begin, een dertiende plaats in de eerste wedstrijd, scoorde hij 1-2-1 en werd daarmee overtuigend winnaar, ondanks een zeer zware concurrentie. Paul Knoop werd ongeslagen hoofd prijswinnaar in de Stemklasse. 24-7: Wielrennen, Baankamp. v. Ned. 24 t.m. 26-7: Cricket, Ned.-Ierland, Den Haag. 24 t.m. 28-7: Watersport, Holland Week I. Loosdrechtse Plassen. 25-7: Wielrennen, Ronde van Wapen veld (am.); voetbal. De Graafschap- Feyenoord. 25 en 26-7: Atletiek, kamp. v. Ned. (sen.) Haarlem; motorsport, nat. wegr Zandvoort. 25 tot 9-8: Ronde van Portugal (pr.) 26-7: Wielrennen. Ronde van Steende ren (nw. am.). 27 t.m. 29-7: Wielrennen. Rond* "an FJ- burg 'am i 27 t.m. 2-8: Tennis, open kamp. v. Ned. Hilversum 29-7: Paardesport, Dag v.h. Paard, Duindigt; wielrennen, Ned. kamp. (d.) achtervolging, Apeldoorn 30 t.m. 1-8: Kanosport, wereldkamp., Kopenhagen. ven. Ook in dit geval beleefden we een spel met vrij weinig materiaal, dat evenwel met alle raffinement door de Russische kampioen tot een winnend einde is gebracht. De remise Uhlmann-Hort was emo tieloos, doch de winst van Janosevic op Hartoch verre van dat. Vooral de laat ste uitslag is pijnlijk voor de Nederlan der, wiens kans op een mesterresultaat nu wel erg klein is geworden. In de meestergroep heeft een storm gewoed. Timman versloeg Prins. De Delftse jongeling, kwam daardoor op kop. Prins' kans op een meesterresul- taat is sterk verminderd. De Hongaar Adorjan is door Van Geet verslagen. Hij zal thans hard moeten blijven wer ken voor een hoge plaats, want concur rent Marovic won weer. De uitslagen van de achtste ronde waren: Grootmeestergroep: Ree - Gligoric 0-1, Jongsma - Csom x/z - Scholl - Poloegajewski 0-1, Uhlman - Hort Vt - Ciric Gelier 0-1, Janosevic - Hartoch 1 - 0, Tringof - Langeweg V% - Donner - Spasski 0-1. Stand: 1/2: Uhlmann (O.-Dld.), Spass ki (Rusl.) 6; 3: Poloegajewski (Rusl.) 5 en 1 afg.; 4: Gligoric (Jsl.) 5 en 1 afg.; 5: Gelier (Rusl.) 4 Va6/8: Hort (Tsj.), Tringof (Buig.), Janosevic Jsl.) 4; 9/11: Ciric (Jsl.), Donner (Ned.), Scholl (Ned.) 3 ¥2; 12/14: Hartoch (Ned.). Lange weg (Ned.), Csom (Hong.) 3; 15: Ree (Ned.) 2 ¥2; 16: Jongsma (Ned.) 2. Meestergroep: Cortlever - Hamann 1 - 0, Piket - v.d. Weide 0-1, Ttai - Bednarski - Mt, Timman - Prins 1-0, Marovic - Westerinen 1-0, Van Geet - Adorjan 1-0. Stand: 1: Timman (Ned.) 6; 2: Ador jan (Hong.) 5V23: Marovic (Jsl.) 5; 4: Prins (Ned.) 4 ¥2 plus 1 afg.; 5: Hamann (Den.) 4 plus 1 afg.; 6/7: Tatai (It.), Cort lever (Ned.) 4; 8 10: Van Geet (Ned.), Bednarski (Polen), Piket (Ned.) 3; 11/12: Westerinen (Finl.), v.d. Weide (Ned.) 2%. De vinnige eindsprint in de Acht van Chaam met v.l.n.r. Harry Stee vens (2), Jan Krekels, die eerste werd, Leen Poortvliet (3) en Joop Zoete melk (4). Peter Post toonde zich voor de aanvang van de toedstrijd bijzon der opgewekt. NIJMEGEN Ondanks goed wan delweer tijdens de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 356 wande laars er niet in geslaagd de finish te halen. Dit aantal is precies het dubbele van de eerste dag. Voor de derde wandeldag kwamen 11.897 lopers en loopsters aan de start om te be ginnen aan de bergetappe die hgjjp over de Zeven Heuvelenweg moet bren gen. De verandering van het weer moet als voornaamste oorzaak worden gezien van deze verdubbeling van het aantal uitvallers. De wandelaars die dinsdag veel last hadden van blaren en kramp, en het woensdag toch maar weer pro beerden, hebben het dus niet kunnen redden. De deelnemers die geen klach ten hadden, hebben een fijne marsdag achter de rug. Het was ideaal wandel weer en de belangstelling langs het parcours was van de pleisterplaats Wij- chen tot aan Nijmegen bijzonder groot. Tot die toeschouwers behoorde ook de minister van defensie, de heer W. den Toom. Het lag aanvankelijk in de be doeling, dat de bewindsman de intocht vrijdag zou bijwonen, maar door om standigheden moest hij dit bezoek af zeggen. Tegenover het bestuur van de KNvLO deed minister Den Toom de mededeling, dat de pontonbrug, die de wandelaars de laatste dag over de Maas moet voeren en jaarlijks door militairen wordt gebouwd, niet zal verdwijnen. APELDOORN Arie HassLnk uit Neede heeft gisteravond het al vele ja ren op naam van Fedor den Hertog staande baanrecord over 5 km verbe terd en gebracht van 5.16,8 op 5.14.4. Dat gebeurde uitgerekend tegen Fe dor den Hertog, die echter zwaar ge handicapt was door een zware verkoud heid en daardoor met ademhalings moeilijkheden kampte. Het was een bijzonder enerverende rit, waarin Hassink aanvankelijk een duidelijke voorsprong nam. maar daar na toch weer aan de sterk rijdende Den Hertog die heeft toegezegd vaker naar Apeldoorn te zullen komen ter rein moest prijs geven. Pas in de laatste fase van de rit kon Hassink zijn zege zeker stellen. Tevoren hadden Hassink en Den Hertog ook a! felle strijd gele verd in een klassementsrit over zestig ronden. Ook hier zegevierde Hassink. Met een kwart wiel voorsprong ging hij over de finishlijn. Den Hertog had een zelfde aantal punten, t.w. 29. Jammer was het, dat de publieke be- f^-'Mng bij deze leuke wedstrijden gisteren gering was. Eindelijk had De Adelaar eens niet met regen en tegen slag te kampen en konden de wedstrij den zonder storingen doorgaan. De uitslagen waren als volgt: Afval- wedstrijd voor nieuwelingen: 1. Masse- link, Apeldoorn; 2. Arentsen, Arnhem; 3. F. v.d. Heiden, Apeldoorn; 4. L. Lub; IJsselmuiden. Afvalwedstrijd amateurs: 1. H. Ho- man, Enter; 2. F. den Hertog; 3. A. Has sink; 4. Pluimers, Enter. Rit over on bekende afstand voor nieuwelingen :1. R. Masselink; 2. B. Arentsen; 3. H. Keijzer, Deventer; 4. P. v.d. Heiden, Apeldoorn- Rit over onbekende afstand voor amateurs: 1. J. Pluimers; 2. A. Hassink; 3. A. Jansen, Voorthuizen; 4. B. Zillig, Apeldoorn. Australische ach tervolging over 10 ronden voor nieuwe lingen: 1 B. Arentsen; 2. H. Keijzer; 3. R. Masselink; 4. L. Lub. Klassementsrit voor nieuwelingen over 30 ronden met 3 klassementen: 1. R. Masselink 18 pnt; 2. B. Arentsen 15 pnt; 3. P. v.d. Jeiden 10 pnt; 4. H. Keijzer 10 pnt. Klassementsrit voor amateurs over 60 ronden met 4 klassementen: 1. A.Has sink 29 pnt.; 3. op èen kwart wiel F. den Hertog 29 pnt; 3. A. Jansen 26 pnt. (op een ronde); 4. H. Homan 19 pnt op een ronde); 5. 5. J. Pluimers 16 pnt. (op 2 ronden). Uitslag omnium nieuwelingen: 1. R Masselink 6 pnt.; 2. B. Arentsen'7 pnt.; 3. P. v.d. Hieden 15 pnt.; 4. H. Keijzer 15 pnt.; 5. L. Lub 19 pnt.; 6.H Verhoek 22 pnt. Uitslag omnium amateur?- 1 a. Hd.»- siink 6 pnt.; 2. H. Homan 10 pnt.; 3. J. Pluimers 10 pnt.; 4. F. den Hertog;5.A Jansen 11 pnt. 6. B. Kievit 18 pnt.; 7. B. Zillig 18 pnt, 8. A. Duyn 24 pnt.

De Vallei | 1970 | | pagina 13