Tapijt blijkt elk in geval een aardig nieuwtje 1 nu" Zelfstandigheid verzekerd: Bod op Ritmeester zonder gevolgen voor de werknemers Verwachtingen voor industrie vrij gunstig 0 P E L Rhenen nu beter aan het spoor Krachtsexplosie van Ineke op de 200 m rugslag Bijenmarkt en armenzorg Kinderen speelden direct op kousevoeten Sportpark als camping voor jonge toerrijders TERZAKE 'I Belt u dan «van a.u.b. CHEVROLET ff HORLOGERIE l VAN MANEN Geslaagd Meer ruimte voor Gemeentewerken VRIJDAG 24 JULI 1970 VAN WOUT BLAUWKOUS met d^iuéydü tyd! 10550 BANDEN V.A.B. KKPESTEIN cnr-MOvoM PRACHTIGE RACE KERKERAADSLEDEN NIEUW PATROON ARMEN EN RIJKEN GEEN MINI? BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Mochten we voorgaande jaren genie ten van althans één feestelijk avondje dat ons werd voorgeschoteld door de neringdoenden in het centrum, dit jaar «chijnt er geen gezellig extraatje af te kunnerL Buur Bram meende dat er met niet zo heel veel moeite toch wel, net als vorige jaren, een zogenaamde bra derie afgekund had. Zoveel organ is eer talent hoefde er volgens hem voor een dergelijk evenment toch niet aan de dag gelegd te worden. Een partijtje kramen op het plaveisel, een aantal hoempatonen en een stukje zoveelste- rangs acrobatiek en de zaak was hele maal gebakken geweest. Toch schijnt het niet zo eenvoudig te *ijn als een simpele ziel als bram wel mocht menen. Dit mag worden afgeleid uit het feit, dat de centrummiddenstan ders elkaar deze keer niet op een rijpte op het asfalt van de Hoofdstraat heb ben weten te vinden. Een jaar geleden mochten we ons nog «torten in een geheel op Italiaanse leest geschoeide week. Met niet zo heel veel moeite had men daar nu bijvoorbeeld een Spaanse aangelegenheid van kun nen maken, want er kan niet gezegd worden dat de organisatoren nou zo veel Italië in die week van enkele jaren geleden hadden gedaan. Men meende toen kennelijk dat met behulp van enkele voor de hand liggen de zaken de nodige zuidelijke frivoliteit wel over Koning Klant zou komen. De etalages werden in de geijkte stemming gespijkerd met bonbondoos-achtige af fiches, die het Italiaanse verkeersbu reau op aanvraag kosteloos verstrekt, •en enkele lege chianti-fles en een plastieken duivenrankje. Een formatie Italiaanse gastwerknemers kwam een vocale poging ondemmeji /en de week werd ingeluid in tegenwoordigheid van een autoriteit van de Italiaanse ambas sade wiens rang naar onze maatstaven gerekend minimaal op het refenrenda- rissen-niveau zal hebben gelegen. Dat was in grote trekken het Italiaanse middenstands-gebeuren. Met deze ervaring achter de hand was er op een eenvoudige wijze iets soortgelijks in Spaanse of pak weg Joegoslavische stijl te versieren ge weest. De Franse en Slavische VVV- platen doen het minstens even goed, zo niet beter dan de Italiaanse, met de fles weten ze daar ook van wanten zo dat er voldoende etalageemballage voorhanden moet zijn, en ook op de ambassades zal zich wel een refenren- daris beschikbaar houden voor urgentie gevallen als het hijsen van vlaggen en het aanhoren van volksliederen. Alles zoals het volgens de internationale ge dragsregels behoort, met de pink op de naad van de broek. Maar neen, men zocht het na die ene poging niet meer over de grenzen, zelfs riet van ons eigen Friesland, want laten we wel wezen: ons eigen land biedt een dermate groot assortiment aan folklore, dat men zonder in herhalingen te ver vallen in Veenendaal nog jaren mee vooruit had gekund. Midwinterblazers, horlepiepers meiboom-vierders, sjees rijders en boerendansers, ze zijn er in vele variaties. En het kost de hele ver dienste niet. Voor de reiskosten, een paar consumpties en een aardigheidje voor de kas komen ze. Geheel in kleder dracht van de streek en met weinig moeite zijn ze in dezelfde entourage te plaatsen. Ik geef het de middenstand graag in overweging, want enige actie zou de werkelijkhed van onze gemeente die zich als het maar even in de kraam te pas komt als koopcentrum annon ceert, geen kwaad doen. En men laat daarbij niet alleen voor eigen parochie en omstreken preken. Ook de mensen die iets verder van huis zijn, de zoge naamde toeristen, doen een aardige duit in het zakje. Op marktdagen schui felden ze in brede formaties over de te gels of langs de kramen. Happend van een tompouce of patatten, pikkend uit een puntbuiltje. Alles onder het voort bewegen, want er is geen behoorlijk te- ras-accommodatie die ze uitnodigt te gaan zitten. Dat er een os om het leven wordt ge bracht om van het spit te worden ver slonden en dat er enkele duizenden haantjes het leven laten zoals dezer dagen in de Noord-Oostpolder lijkt me terwille van een bloeiend toerisme niet direct noodzakelijk, maar er moet wel wat aan gedaan worden. Niet meer dan een seizoenopruiming is zo za kelijk. „Och" zei Bram, „waar maken we ons eigenlijk druk om. Het zal zich in de toekomst vanzelf wel regelen. Als er maar es tekening begint te komen in het nieuwe winkelcentrum" Inderdaad, de middenstand daar heeft een mooi stuk openlucht voor het meenemen. Met een manifieke ondergrond en een knappe omlijsting. Misschien dat de ac tiviteit van de groep aan de ene kant van de passage voor de andere kant een por in de goeie richting is. Want Jan Publiek kan nog altijd overwippen van de ene naar de andere zijde. En over dekt.... Wout Blauwkous. (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Nauwelijks was gisteren het vaste tapijt onder de klimrek- ken ih het Schrijverspark aangebracht, of de jeugd maakte zich meester van het nieuwtje. Dat was precies de bedoeling van het gemeentebestuur. Men wil er zo snel mogelijk achter zijn of de vloerbedekking geschikt is als ondergrond. De eerste ervaring is al in het gemeentehuis gemeld: 's middags viel een kleuter uit het rek naar beneden en mankeerde niets. In de morgenuren kwam een spe ciale plakploeg het tapijt op de harde tegels bevestigen. Toen al was de jeugdige belangstelling groot. Belang stelling was er ook van de zijde van 't gemeentebestuur, in de persoon van wethouder Ant. de Ruiter, die een der geestelijke vaders van het experiment is. 's Middags waren de klimrekken met de nieuwe zachte bodem bijzonder in trek. Toen bleek ook dat de peuters de proef weten te waarderen: ze trokken hun schoenen uit in de veronderstelling dat het tapijt anders al te zeer bevuild zou worden. Zeker gedurende enige maanden blijft het tapijt in het Schrijverspark liggen. De gemeente wil weten of het in de dagelijke praktijk voldoende ze kerheid biedt als kinderen komen te vallen, en ook moet worden getest in hoeverre het weer de kwaliteit beïn vloedt. Overigens ontdekte een kleuter giste ren één nadeel: het geliefde spel „vuurtikkertje" kan op deze ondergrond niet worden beoefend. Desondanks bleek het tapijt ook voor hem eerwaar dig nieuwtje. VEENENDAAL Het Veenendaalse sportpark Panhuis doet in de nacht van vrijdag 31 juli op zaterdag 1 augustus dienst als camping. De deelnemers aan de Haarlemse Muggen (wieler-)ronde slaan er hun tenten op. Veenendaal is in deze jeugdrit de laatste etappeplaats. De ronde begint maandag, en voert o.a. naar Zuid-Limburg. Omstreeks half vier 's middags wor den de toerrijders in Veenendaal ver wacht. De entree verloopt vanaf Rhe- nen via de Cuneraweg, de Bergweg en de Randweg-west. In het sportpark worden dan nog handicap-wedstrijden gehouden, 's Zaterdags brengt de laat ste etappe (gemiddeld honderd kilome ter per dag) de jongens via Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg, weer naar Haarlem. In deze toer rijden ook Franse jongens mee, afkomstig uit Haarlems zusterstad Angers. ADVERTENTIE UTRECHT - In Utrecht zijn voor het examen costumière geslaagd de Veenendaalse dames Diny Ebben, Betsy Diepenveen en Elly Beukhof. Hun opleiding kregen de geslaagden bij modevakschool „Dankaerts" in Bar- neveld. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- -| 1 Q7Q 19.30 uur II5M3 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 (Vervolg van voorpagina) VEENENDAAL De ruim zevenhonderd Veenendaalse werknemers van de Ritmeester Sigarenfabrieken hoorden gistermorgen van hun directie dat het aandelenkapitaal van de onderneming waarschijnlijk goeddeels in handen zal komen van een der grootste Engelse tabaksondernemingen. In de werksituatie zal daardoor echter geen verandering komen. Volgens directeur drs. G. J. Koomen wil Gallaher Ltd. haar belangen slechts versterken, omdat de Neder landse sigaar in de wereld een veel betere naam heeft dan bijvoorbeeld de En gelse. Een van de oorzaken daarvan zou zijn, dat het in Engeland niet is toege staan zgn. additieven in de sigarenpro- duktie te gebruiken. ,3ovendien lag het voor de hand dat de Engelsen het niet bij de 25 procent zouden laten, die zij vijf jaar geleden verwierven", ver klaarde hij gisteren. Zowel voor de Engelse onderneming als voor de aandeelhouders van Rit meester lijkt de voorgestelde transactie aantrekkelijk. Gallaher ziet brood in de goodwill van de Hollandse sigaar, en de aandeelhouders van de familie-NV krijgen een kans, die zij naar alle waarschijnlijkheid niet zullen missen. De dividenden die Ritmeester kon uitkeren waren nooit hoog, aldus direc teur Koomen. Er is nooit vreemd kapi taal aangetrokken: Ritmeester bepaalde zich tot zelffinanciering. Ook de hoge successierechten bij vererving zouden de aandeelhouders kunnen beschouwen als een argument om hun stukken vóór 1 oktober van de hand te doen De successierechten bedroegen in het verleden soms om en nabij veertig pro cent. „Ik kan mij voorstellen dat sommige oudere Veenendalers, ook werknemers van ons, het jammer vinden, als Rit meester nagenoeg in Engelse handen komt", zei de heer Koomen. „Er bestaan beslist nog emotionele banden met het VEENENDAAL De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht en omstreken heeft haar jaarverslag over 1969 uitgebracht. In dit rapport komt naar voren, dat de bedrijven in de tricotage-industrie na een gehouden en quête alle een geljjk tot gunstiger re sultaat in 1969 in vergelijking met 1968 hebben behaald. De omzetten stegen in diverse gevallen op een zodanige wijze, dat de kostenstijgingen konden worden opgevangen. De personeelsvoorziening verliep uiterst moeizaam. Er viel vooral een tekort aan modinettes en mannelijk personeel voor de ploegendienst te be speuren. Huisvesting van het personeel speelde hierbij een belangrijke rol. De Koninklijke Veenendaalse Stoom spinnerij en Weverij (VSW) deed haar produktie en verkoop van lakens, slo pen en flanellen lakens over aan Wis- selink's Textielfabriek N.V, te Ensche de, welke een dochteronderneming van de N.V, Stoomspinnerij Twenthe te Al melo is. Het Britse textielconcern Sta- flex heeft een belang van 76 procent in het kapitaal van VSW. Deze transactie zal gezien moeten worden in het kader van de reorganisatie bij laatstgenoem de. Doordat één der grotere spin nerijen en weverijen in Veenendaal in 1969 zijn activiteiten sterk heeft moe ten inkrimpen, kan van de andere be drijven in deze sector geconstateerd worden, dat zij zich in het afgelopen jaar gunstig hebben ontwikkeld. Vooral de binnenlandse omzet steeg, terwijl de export steeg of gelijk bleef. Bij de personeelsvoorziening deden zich problemen voor. Deels werden zij opgelost door het aantrekken van bui tenlandse arbeidskrachten (o.a. Joego slavische vrouwen). De verwachting voor 1970 is, mede vanwege de voorgenomen produktie- RENSWOUDE In de Taets van Amerongenweg waar de brandweerga rage staat wordt momenteel druk ge bouwd. Achter de bestaande brand weergarage wordt een gedeelte bijge bouwd van 8x10 meter voor de dienst gemeentewerken. Deze vergroting is noodzakelijk geworden wegens het ont breken van stallingsruimte voor o.a. de binnenkort aan te schaffen vrachtwa gen, de sneeuwploeg en zandstrooier. Ook zal het straks mogelijk worden het onderhoud van de apparaten binnen uit te voeren wat thans vaak in de openlucht moet geschieden, daar de oude werkplaats een te beperkte ruimte biedt. Ten gerieve van de dienst open bare werken en de vrijwillige brand weer zullen ook enkele sanitaire verbe teringen worden aangebracht. Ten behoeve van de zoutopslag voor de gladheidsbestrijding in de komende winter is een overkapping gemaakt.Ge- meentewerken zal de komende winter dus de gladheid zelf kunnen gaan be strijden met eigen materiaal. SCHERPENZEEL De Verkoop maatschappij Gebr. Van Heugten NV te Scherpenzeel heeft gisteren haar nieu we kantoren aan de Stationsweg 387 officieel getoond aan haar medewer kers en een aantal genodigden. De kan toren zijn nu ondergebracht in de ge restaureerde oud-ambtswoning van de oud-burgemeester. Snelle groei van de verkoopmaatschappij voor de Benelux dwong Van Heugten het hoofdgebouw aan de Industrielaan te verlaten. In de nieuwe behuizing is ook een kantine, die in een handomdraai in een filmzaaltje kan worden veranderd. Hier krijgt de verkoopstaf door middel van lichtbeelden instructies. Onder de bezoekers waren gistermiddag Scher- penzeels gemeentesecretaris en wethou der P. de Jonge. ADVERTENTIE ▼mVBVDAAL ontwikkeling en verdere mechanisering bij sommige ondernemingen, vrij gun stig. De binnenlandse omzetten in de siga- renindustrie bleven in 1969 ongeveer op hetzelfde niveau, terwijl de export een vrij sterke stijging te zien gaf. On danks deze stijgingen werd nauwelijks een gunstiger bedrijfsresultaat behaald, dan in het voorgaande jaar. De invoe ring van de BTW en het niet kunnen doorvoeren van hogere prijzen in ver band met de sterk stijgende loon- en salariskosten waren hiervan de voor naamste oorzaken. Moeilijkheden deden zich in ernstige mate voor bij de perso neelsvoorziening. Mede hierdoor werd besloten een deel van de produktie naar België over te brengen. De aandacht wordt opnieuw gevraagd voor het isolement van Veenendaal op verkeersgebied en voor het gemis van een belastingkantoor. Er wordt boven dien aangedrongen op een woningbe- leid,_dat gericht is op de bouw van wo ningen in de goedkope sector. Voor Veenendaal deden zich verande ringen in de woningvoorraad voor. In het begin van '69 was er, met in begrip van winkelwoningen en wonin gen deel uitmakend van andere gebou wen, een voorraad van 8051 woningen. Aan het einde van het. afgelopen jaar beschikte de gemeente Veenendaal over 8546 woningen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedroeg eind 1969 932. De situatie op de arbeidsmarkt wees uit, dat circa 3000 personen die niet in de gemeente Veenendaal wonen, wel in deze gemeente hun arbeid ver richtten. Ongeveer 400 Veenendalers verrichten hun arbeid buiten de ge meente, hoofdzakelijk in Utrecht, Amersfoort, Ede en Arnhem. Het werklozenaantal eind vorig jaar be droeg 36 mannen en 7 vrouwen. bedrijf. Dat geldt ook voor de aandeel houders, ofschoon dat natuurlijk veel minder is dan vroeger. De aandelen zijn nu in handen van de tweede en derde generatie van de familie Van Schup- pen De structuur als familie-NV heeft Ritmeester nooit parten gespeeld, aldus de heer Koomen, en zuiver bedrijfseco nomisch bezien, heeft zij dan ook geen enkele invloed gehad op het advies van directie en commissarissen aan de aan deelhouders, om op het Engelse bod in te gaan. De heer Koomen is niet be vreesd voor dirigisme vanuit Engeland: „Wij blijven volledig zelfstandig pro duceren. Er zal alleen ingegrepen wor den, als blijkt dat wij het als directie verkeerd doen." RHENEN Uit de nieuwe dienstre geling van de Nederlandse Spoorwegen blijkt dat er voor de Rhenenaren be langrijke verbeteringen zijn ingevoerd. De treinen van Nijmegen en Arnhem (uurdienst) lopen nu door via Culem- borg naar Utrecht met dadelijke aan sluitingen naar en van Den Haag en Amsterdam. De reisduur is aanzienlijk bekort en is veel minder dan bij ver voer per autobus naar bijvoorbeeld De Klomp of Driebergen. Rhenen's burge meester, mr. L. Bosch ridder van Ro senthal, toonde zich over deze nieuwe maatregelen bijzonder verheugd. „Het geeft me de moed maatregelen te ne men dat er geregeld openbaar vervoer van Rhenen naar Kesteren-station kan plaats vinden," aldus de burgemeester Bosch. Van een onzer verslaggevers LEEUWARDEN Het lijkt alsof de leden van de Veenendaalse zwemploeg, die momenteel uitkomt op de Nederland se zwemkampioenschappen in bad „Ny- lan" in Leeuwarden, geen finaleplaat sen mógen behalen. Want opnieuw hebben twee zwem sters van de Uri-equipe, Gerrie van de Pest en een fenomenale Ineke van de Bosch, gisteren op tienden van secon den de eindstrijd gemist. Gerrie van de Pest was gisteren eindelijk onder goede weersom standigheden de eerste VZC-deel- neemster die in actie kwam. Zij kwam uit op de 100 meter vlinderslag en fi nishte na een spannende race in een tijd van 1.19.2 min. Daarmee behaalde zij net geen achtste plaats (goed voor de finale, red.), doch moest genoegen nemen met een klassering als negende omdat haar concurrente voor die acht ste plaats 0.3 sec. sneller was. De tijd van Gerrie betekende overi gens een verbetering van haar persoon lijk record met 1 1/2 sec. Ineke Bosch kreeg van oefenmeester Uri de op dracht om zich te sparen op deze af stand omdat zij vlak daarna de 200 me ter rugslag moest zwemmen. Ineke liet een tijd afdrukken van 1.24 mn en was daarmee zeer langzaam vergeleken bij de concurrentie. Maar op de 200 meter rugslag zorgde zij inderdaad voor een krachtexplosie. De regelmatig terugkerende „kroniekschrijver" in het parochieblad van de r.-k. parochie te Veenendaal is in de oude mededelingenboeken van deze pa rochie ook de bijenmarkt (die a.s. dinsdag voor de zoveelste keer wordt ge houden) al tegengekomen. En wel in verband met de armenzorg. De bijenmarkt werd in vroeger jaren gehouden op een weilandje bij de r.-k. Willibrordkerk aan de Nieuweweg. Jaren achtereen kwam uit de gelederen van het r.-k.-geslacht Van Kessel de marktmeester van de jaarlijkse bijen markt voort. Deze familie bezat ook het café „De Bijenkorf" naast de kerk aan de Nieuweweg (het huidige wegrestaurant „De Gouden Leeuw"). Deze bijenmarkt had in zoverre iets met de armenzorg onder de Ka tholieke parochianen te maken, dat bijenvolken die op de markt aan het zwermen gingen volgens de traditie door de marktmeester werden opge vangen en bij opbod verkocht. De opbrengst kwam terecht in de kas van het kerkbestuur en was bestemd voor de armen. Armen waren er vroeger genoeg in de Veenendaalse parochie. De statie was niet alleen uitgestrekt maar ook arm. Dat wil zeggen dat niet alleen ide pastoor, kerk en kerkbenodigdhe- den nauwelijks bekostigd konden worden, maar er waren ook veel arme mensen. De opbrengst van zo'n zwermend bijenvolk was echt een buitenkansje voor de armmeesters die verder de nood enigszins tracht ten te lenigen met een jaarlijkse col lecte langs de huizen en met giften die rijkere parochianen na hun dood aan de armen vermaakten. Verder was er nog de zogenaamde armen- buil in de kerk. De katholieke armen werden jaarlijks ook een centje -Wij zer uit de opbrengst van de „trouw- bus" van de gemeente Veenendaal. Deze bus stond dn de trouwzaal van het gemeentehuis en wat er in kwam werd evenredig verdeeld onder de plaatselijke kerkgenootschappen. Deze openbare bedeling vond een keer per jaar plaats, de dag voor kerstmis. In 1915 en 1916 nog konden de ar men brood en spek aan de pastorie halen, later bij de heer J. J. Weijers, secretaris van het armbe stuur. Nog later gingen de armmees ters de goede gaven zelf wegbren gen. In de jaren dertig kwamen daar behalve levensmiddelen ook brand stoffen bij. Tot ouderlingen van de gerefor meerde kerk te Rhenen werden ge kozen de heren Van Doorn, Stringer, van der Hel, Valkenburg en Van 5 Vondel. Tot diaken de heren Van der I Ham en Van Netten. Alle gekozenen j hebben hun benoeming aangenomen, j In het komende winterseizoen worden in wijk B van de gerefor meerde kerk te Veenendaal wijk avonden volgens een nieuw patroon gehouden. De wijkpredikant, ds. J. Ytsma schrijft er het een en ander over in „Centraal Weekblad". Wijkavonden volgens de oude ge dragsregel (een volledig referaat met uitgebreid gelegenheid tot het stellen van vragen, maar door de lengte van het referaat bleef er na genoeg geen tijd meer voor het vra genstellen over) brachten weinig zinnigs naar voren en hebben de animo van de gemeenteleden ook doen verslappen. Men gaat het nu anders proberen. Het onderwerp wordt ver van te voren opgegeven zodat de gemeente genoeg tijd heeft om erover na te denken om er ver volgens gezamenlijk over te praten. Met het onderwerp voor de eerste van een serie van vier wijkavonden op 1 september a.s. is ds. Yts ma in ieder geval vroeg genoeg. Het gaat over „kerkgang en kerkdienst". Uit „Kerknieuws": Een Zwitserse dommee legt tijdens de preek de ge meente de volgende vraag voor: „Gemeente, als ik u hier op z'n zondags gekleed zie zitten, dan vraag ik me afwaar zijn de armen? Maar als ik in de collectezak kijk, dan vraag ik me af: „Waar zijn de rijken?" „Het warme zomerweer (inmiddels al weer achterhaald door de nodige plaatselijke buien, red.) hoopt ons wat luchtiger te kleden" schrijft drs. A. Vergunst in de kerkbode van de gereformeerde gemeenten voor Rot terdam en omstreken. Dat vindt de predikant ook vanzelfsprekend, maar het is volgens hem geen reden om bij het opgaan naar de kerk de normen van eerbied, waardigheid en betamelijkheid uit het oog te verlie zen. Ook de warmte is geen excuus. Drs. Vergunst wil dit graag als een vriendelijke aanwijzing onder de aandacht van oude en (waarschijn lijk met nog meer nadruk) van jonge vrienden brengen. Zij zwom een prachtige race, maar ook deze prestatie van het Veenendaalse ta lent werd niet beloond met een finale plaats. Zij werd negende met haar tijd van 2.50.8 min. Dat zij alles heeft gege ven op dit nummer blijkt wel uit het feit dat zij hiermee haar persoonlijk record scherper stelde door er maar liefst zes seconden af te knabbelen. Op de 100 meter vlinderslag voor jon gens verbeterde Wim Keman zijn per soonlijk record met 1 1/2 seconde. Hij finishte in een tijd van 1.11.9 min en dat leverde hem een elfde plaats in de eindrangschikking. In bad „Nylan" kwam dq heer Eef van Asselt, hoofd van de sportaccom modaties van de gemeente Veenendaal, de verrichtingen van de Veenenedaalse ploeg, samen met zijn echtgenote, ga deslaan. Geboren: Monique Bianca, d.v. H. C. Middelhoven en J. A. Vonk; Alida Bianca, d.v. A. Achterberg en C. Hous- sart; Berendina Gertrude Everdina, d.v. P. E. de Krosse en B. J. van der Lin den; Eric z.v. D. Schoenman en A. Kampert; Anthonie, z.v. A. van de Weerd en J. J. Borger; Marcel, z.v. G. van Dijkhuizen en G. Chr. Bos; Bern- hard, z.v. H. H. van Oene en M. van Leeuwen; Johann, z.v. J. C. Ariesen en E. Sukkel; Peter, z.v. G. Klein en J. Niessen; Janetta Johanna, d.v. A. Spies en G. v.d. Vliert; Dirk Nicolaas. z.v. N. P. Drost en J. Hardeman; Gerardus, z.v. C. v.d. Maat en S. v. Leeuwen; te Utrecht: André, z.v. D. J. van Dijk en A. Gaasbeek; Hendrik, z.v. A. C. Koster en D. Vermeulen; Erica Jolanda, d.v. G. v.d. Lustgraaf en A. M. v. Ruiswijk; Freddy, z.v. H. Fasse en J. Heikamp; te Ede: Andrea Anna, d.v. D. C. Roden burg en A. I. Rozendal; Cornelia, d.v. H. Bosch en E. F. M. Schobben; Gerrit, z.v. J. J. Willemse en W. van Manen; Liese- lore, Anne Marie, d.v. J. v. Leeuwen en A. A. ter Hogt; Berendina Jantje, d.v. J. Stuivenberg en H. Schut; Albertina, d.v. A. v.d. Scheur en M. J. Bosch; Hendri- cus Gerardus, z.v. H. Th. v.d. Pol en A. C. van Mispelaar; Herman Lodewijk Marinus Cornells, z.v. G. G. Willemsen en D. J. Spies; Katja, d.v. J. J. Dekker en E. Boender; Catharina. d.v. P. Re- bergen en H. Hol; Anna Marie, d.v. J. Slotboom en H. M. van Wagensveld; Roelof Adriaan, z.v. D. Warring en R. A. Simonz. Ondertrouwd: H. Smits en H. van Dijk; F. de Haan en J. van Cappelle- veen; T. Turkesteen en H. J. van Gee- renstein; C. van Holland en W. J. Lan sing. Getrouwd: W. Oskam en I. J. Bou- man; G. T. G. van Li widen (Eist) en G. Roks; A. C. van Grootheest (Amsteh- dam) en D. M. Kruithof; S. J. Baars en N. van Burken; J. J. Th. Versteeg (Renswoude) en J. M. W. van Harde- veld; B. W, C. Janssen (Wageningen) en J. E. Jansen; Louis v.d. Heuvel (Drie bergen-Rijsenburg) en A. Bovenschen; B. van Leeuwen (Delft) en A. B. F. van Kooten; J. J. Maasse (Zeist) en G. v.d. Brink; G. Valkenburg en H. Stuiven berg; F. G. v. Ravenswaaij en A. Scho- newille; te Rhenen; H. de Roos en C. Overeem (Rhenen); te De Bilt: A. A. Mulder en C. E. Cohen (De Bilt); W. van Barneveld en A. E. Lodder; P. v.d. Neut en M. C. W. ter Haar; G. de Kruijff (Jutphaas) en C. H. van Soest; W. Versteeg en M. Dzodan; J. Dijkstra en D. Otte; S. v.d. Bos en H. A. A. Na gel (Eist) E. S. Petersen en J. E. Mol; W. Blij leven en E. C. de Kruijff; J. Terschegget (Rhenen) en A. M. Huibers; J. H. v.d. Klift en W. Leppers; H. Doornkamp (Ede) en G. Th. Merlijn. Overleden: P. v.d. Bovenkamp geh. gew. met S. Ansbeek; te Rhenen: N. M. Fontijn, geh. gew. met G. Vermeer; G. van Ravenswaaij, geh. gew. met S. Jan sen C. Gaasbeek, geh. gew. H. Ertman; M. Hermandez Bretanes, ongh.; Te Renswoude: B. Leppers, geh. gew. m. C. H. Donkelaar; te Rhenen: M. Tuinman, geh. gew. met G. Sollie.

De Vallei | 1970 | | pagina 3