Nasser in radiotoespraak: Egypte aanvaardt V S-voorstellen VREDE. MITS EGYPTE ONVOORWAARDELIJK VUREN STAAKT Nog steeds staking in Granada Russische tanks in Libië Gouverneur Bank van Spanje vraagt ontslag ^TREINONGELUK \IE WIJTEN AAN SABOTAGE Rookbommen in Lagerhuis bij bespreking zaak mej. Devlin Bij een volgend incident zullen wij betrekkingen verbreken Duitsers nu vrij FLORYN Andreotti geeft opdracht terug Pool van spionage verdacht Springlading gevonden Ha fijn „een borrel van floryn! Afgevaardigden zaal uit met traanogen De Italiaanse regeringscrisis Ministr Abba Eban \Y apenembargo tegen Z.-Afrika verscherpt Uitstel besluit over „plan v Vreeburg" Griekenland waarschuwt Arabische landen Frankrijk wijst diplomaat uit TEVREDEN DRUK OP ISRAËL Het Matesaschandaal ZOON VAN POLITIEMAN SPOORT DUITSE DIEVEN OP WORSTELING VRIJDAG 24 JULI 1970 BEIROET President Nasser heeft donderdag verklaard dat Egypte de nieuwe Amerikaanse vredesvoorstellen voor het Midden Oosten goedkeurt en aanvaardt maar niet verwacht dat deze voorstellen resultaten zullen opleveren, gezien de houding van Israël. „In feite is er niets nieuws in de plannen", aldus Nasser in een rede die door radio Cairo werd uitgezonden. „Zij werden een vredesinitiatief genoemd maar waren in feite slechts procedure-voorstellen. Wij verwachten er geen resultaten van. gezien de houding van Israël". President Nasser sprak op een bijeenkomst van de Arabische Socialistische Unie, de enige politieke partij die in Egypte is toegestaan, op de 18de gedenkdag van de Egyptische revolutie. Hij verklaarde ook dat de gehele Arabische wereld zal samenwerken om de Engelsen uit de Perzische Golf te verdrijven, als de nieuwe Engelse rege ring mocht besluiten haar troepen daar te handhaven. Toen de Britten verklaarden, dat zij zich zouden terugtrekken uit de Perzi sche Golf, waren wij van mening dat de Arabieren de vruchten plukten van hun lange strijd, maar nu vernemen wij dat de Engelse regering in de Golf wil blijven, aldus de president. Nasser verklaarde dat de Russische leiders hem tijdens zijn bezoek aan Moskou hadden toegezegd steun te zul len verlenen met defensieve en offen sieve wapenen opdat „ons land kan worden bevrijd". Hij ontkende dat Rus sen meevechten in Egypte. Sovjet-ex perts zijn in ons land en helpen ons bij de opleiding van onze militairen maar zij vechten niet met ons mee. verklaar de Nasser. Zij vechten niet, herhaalde hij. Nasser zei dat hij volledig tevreden teruggekeerd was van zijn bezoek 19 dagen aan de Sovjet Unie. De be trekkingen tussen ons en de Sovjet- Unie zijn even sterk als ooit tevoren, aldus de president. Hij maakte bekend een waarschu wing en een dreigement van de Ver enigde Staten te hebben ontvangen, in houdende dat Egypte een staakt-het- vuren zou moeten aanvaarden, aange zien anders de Israëlische aanvallen op doelen ver in Egypte zouden voortdu ren. Nasser zei niet wanneer deze waarschuwing was ontvangen. Hij vervolgde: „Toen moderne Russi sche wapens in Egypte arriveerden heeft dat veel opschudding ver- wekt...maar geen enkele Amerikaanse krant heeft gemeld dat Israël 72 bases met defensieve Taketten heeft". Eerder in zijn rede had hij reeds ge zegd dat op bepaalde dagen Israël dui zend ton bommen op Egypte afwerpt waarmee een miljoen pond sterling ge moeid is. De president sprak zijn waardering uit voor het standpunt van Frankrijk, dat bij monde van president Pompidou heeft verklaard dat Israël zich uit de bezette gebieden moet terugtrekken en dat Frankrijk het wapenembargo tegen Israël niet zal opheffen. Hij zei dat de tijd voor de Arabieren werkte en dat de publieke opinie in het westen de rechtvaardigheid van de Arabische zaak begint in te zien en zich niet langer laat bedriegen door de Is raëlische propaganda. Aan het eind van zijn redevoering verklaarde Nasser dat hij eind januari en begin februari een geheim bezoek aan Rusland heeft gebracht om de Rus sische leiders om luchtverdedigingsma- terieel te vragen. De president beschuldigde de VS er van, dat zij kort na zijn terugkeer van het geheime bezoek aan Moskou in een nota het dreigement hadden geuit, dat als Egypte geen bestand aanvaardde, Israël zijn luchtaanvallen zou voortzet ten. „Er was sprake van een volledige sa menspanning tussen de VS en Israël", zo beweerde de president Nasser uitte ook de beschuldiging dat in de door Amerika geleverd* Phan- t.om-straaljagers van de Israëlische luchtmachtpiloten vliegen, die zowel de Israëlische als de Amerikaanse nationa- iteit hebben. De president verklaarde met kien. dat Egypte geen agressief land is en slechts naar recht voor de Palestijnen en de bevrijding van alle Arabische gebied streeft. Inhakend op een recente redevoering van de Amerikaanse president zei Nas ser: „Toen Nixon zei dat de Arabieren Israël de zee willen indrijven, had hij behoren te weten dat het Israël is dat de Arabieren bedreigt, en dat Israël een miljoen Arabieren de woestijn heeft ingedreven, in Jordanië, om in tenten te moeten leven." Verwacht wordt, dat Amerika na het positieve antwoord van het Egyptische staatshoofd de diplomatieke druk zal verleggen op Israël. „Wij willen geen oorlog om des oor- logs wille", verklaarde Nasser in zijn rede van twee uur en een kwartier voor zijn Arabische Socialistische Unie. „Wij zeggen Nixon en het Ameri kaanse volk dat wij de Amerikaanse voorstellen die door minister Rogers zijn ingediend, aanvaarden. Wij zien er niets nieuws in, aangezien wij ze in het verleden al aanvaard hebben. Het is Is raël dat ze verwerpt." Het Amerikaanse intitiatief voorziet in een bestand van drie maanden tus sen Egypte, Jordanië en Israël, in welke tijd indirecte onderhandelingen moeten worden gevoerd over uitvoering van de veiligheidsraadsresolutie van novem ber 1967 over het Midden-Oosten. De Sovjet-Unie heeft zich donderdag in feite achter het standpunt van de Egyptische regering geschaard, om Amerikaanse voorstellen tot herstel van TEL AVIV Als Egypte bereid is een staakt-het-vuren onvoorwaardelijk te aanvaarden en vrede met Israël te sluiten, dan kunnen onderhandelingen worden geopend die tot concrete resul taten zouden kunnen leiden. Dit heeft de Israëlische minister van buitenland se zaken, Abba Eban, donderdagmiddag in Tel Aviv verklaard. Als Egypte deze voorwaarden niet wil aanvaarden, dan zullen alle partijen met hun eigen woorden blijven praten, zo voegde de minister eraan toe. Tegenover de leden van de buiten landse persvereniging in Israël vatte minister Eban een Israëlisch vredesplan in de volgende vijf hoofdpunten sa men: een doeltreffend staakt-het-vuren, niet in de vorm als de broze wapen stilstandsovereenkomst van 1949, maar vastgelegd in een door onder handelen tot stand gekomen vredes verdrag. Over alle onderwerpen zal moeten worden onderhandeld. Het vaststellen van nieuwe gren zen, die precies dienen te worden vastgesteld en te worden erkend, zoals is gevraagd in de resolutie van de veiligheidsraad van 22 november 1967. Israël beschouwt deze kwestie niet als afgedaan. Een internationale conferentie over de Palestijnse vluchtelingen om 'n plan op te stellen- dat het probleem van deze vluchtelingen zal moeten oplos sen. De opzet van dit plan zal dienen te zijn de economische integratie van de Palestijnse vluchtelingen. Ook zal internationale financiële hulp moeter worden geboden. Een gemeenschappelijke „open grens met Jordanië, waardoor dit land een douanevrije toegang tot de Middel landse Zee zal krijgen. De minister herhaalde zijn al eerder gedaan voorstel inzake inleidende be sprekingen mrt de "he landen om de weg te effenen naar vredesonder handeling, daar de Arabische landen van oordeel zijn dat zij op dit moment niet met Israël aan de conferentietafel kunnen gaan zitten. Minister Eban wees, zonder recht streeks commentaar op het Amerikaan se vredesplan voor het Midden-Oosten te leveren, de gedachte van een beperkt staakt-het-vuren van de hand. Hij noemde dit idee, dat door Egypte is on derschreven een oorlogsfase. Een onvoorwaardelijk staakt-het-vu ren, zoals is aanbevolen in de resolutie van de Veiligheidsraad van 9 juni 1967, zou volgens minister Eban daarentegen wel een stap op weg naar de vrede be tekenen. Over het Russische vredesplan dat volgens hem niet naar vrede of onder handelingen streefde, zei de minister: „Men schijnt aan te nemen, dat vrede uit een soort onbevlekte ontvangenis kan worden geboren, zonder dat de partijen elkaar hebben ontmoet". De jongste Russische wapenleveran ties aan Libië hadden volgens hem dui delijk aangetoond, dat de Sovjet-Unie belang heeft bij een voortzetting van de oorlog. GRANADA Voor de derde achter eenvolgende dag hebben naar schatting 3000 bouwvakarbeiders in Granada ge weigerd aan het werk te gaan .naflat dinsdag drie erbeiders bij een gevecht met de politie omkwamen. De arbeiders hebben donderdag een oproep van hun vertegenwoordigers bij het syndicaat om het werk te hervatten, naast zich gelegd. De afgevaardigden hebben de arbeiders gewaarschuwd, dat de beëindiging van de staking van es sentieel belang was voor de verdere be sprekingen over de arbeidscontracten. In de kathedraal van de stad protes teren nu voor de tweede achtereenvol gende dag ongeveer 250 arbeiders door middel van een sit-in-actie tegen de dood van hun kameraden, de gevangen neming van andere en het uitstel in de goedkeuring van hun arbeidscontract. De politie, die versterkingen heeft ontvangen, patrouilleert in de buurt van de kerk, maar er hebben zich nog geen incidenten voorgedaan. het bestand in het Midden-Oosten en hervatting van de indirecte onderhan delingen te aanvaarden. In een ontmoeting met minister van buitenlandse zaken William Rogers ver klaarde de Russische ambassadeur in Washington Anatoly Dobrynin dat het Egyptische antwoord op Rogers' voor stelen ook als een Russische aanvaar ding van de voorstellen moet worden beschouwd. WASHINGTON De eerste versche ping van Russische wapens naar Libië, inclusief zo'n 20 a 30 tanks, heeft vol gens Amerikaanse autoriteiten het af gelopen weekeinde plaatsgevonden. Zij wilden daar echter niet onmiddellijk het oordeel aan verbinden dat de revo lutionaire junta van Libië, die de Ver enigde Staten dwongen de luchtmacht basis Wheelus bij Tripoli te ontruimen, zich nu ook definitief voor de wapen bevoorrading naar Mopkou heeft ge keerd. Deskundigen van de Amerikaanse in lichtingendien tekenden daarbij aan dat Groot-Brittannië plannen had om tanks aan Libië te verkopen, voordat daar de junta aan de macht was. De overeenkomst ging echter niet door. Daarna is Libië eerder naar Frankrijk dan naar Rusland gegaan om in de be hoeften van de luchtmacht te voorzien. In totaal zijn al 125 Franse Mirage-toe- stellen gekocht. Volgens de betreffende autoriteiten in Washington zijn de geleverde Russi sche tanks niet de nieuwste modellen. Het zouden middelzware T-54 en 5-55 tanks zijn die overigens in goede staat verkeren. Er zouden ook enkele amfibie voertuigen zijn geleverd. Woordvoerder van het State Depart ment Carl Barth zei: „Wij zijn natuur lijk bezorgd over elke vergroting van het wapenarsenaal in dit gevoelige ge beid, met name op een tijdstip waarop er belangrijke vredesinitiatieven wor den gelanceerd". Volgens Barth volgt Washington de Russische wapenleve ranties met grote aandacht maar is het nog te vroeg om conclusies te trekken. NEW YORK Met twaalf stemmen voor en drie onthoudingen (Frankrijk, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk) heeft de Veiligheidsraad donderdag aangedrongen op versterking van het wapenembargo tegen Zuid- Afrika. Op alle landen wordt een beroep gedaan onvoorwaardelijk en zonder enig voorbehoud alle wapenverkopen aan Zuid-Afrika te verbieden. De resolutie, die door de vijf Afri kaanse en Aziatische leden van de raad was ingediend, betekent met name een uitbreiding van de besluiten tegen de wapenverkoop aan het land van Vorster die in 1963 en 1964 werden goedgekeurd Zo geldt het verbod nu ook onderdelen van militair materieel, het opleiden in het buitenland van Zuidafrikaanse mi litairen, de buitenlandse investeringen en het toekennen van licenties en pa tenten aan de Zuidafrikaanse wapenin dustrie. MADRID De oud-minister van Financiën van generaal Franco, Mariano Navarro Rubio (57) heeft donderdag z(jn ontslag ingediend als gouverneur van de Bank van Spanje, een post die hjj sinds juli 1965 heeft bekleed. Navarro Rubio is een van degenen die betrokken zijn bij de Matesa-zaak, een financieel schandaal zonder weerga. Het Spaanse Hoogerechtshof heeft 14 juli besloten oud-ministers niet te spa ren en bij de president van het parle ment aangedrongen op opheffing van de onschendbaarheid van Navarro Rubio. Het Hooggerechtshof bereidt tevens een aanklacht voor tegen oud-minister van financiën Jose Espinosa San Mar tin en oud-minister van handel Faustino Garcia Monco. Zij zouden mede schul dig zijn aan het misbruik van export kredieten dat onder de naam Matesa- zaak bekend is geworden. LONDEN Een niet-geïdentificeerde man heeft donderdagmiddag twee rookbommen van de publieke tribune in het Engelse Lagerhuis naar beneden geworpen. De leden van het huis wer den gedwongen temidden van de lang zaam opstijgende irriterende rook de zaal te verlaten. Met tranende ogen, hoestend en onpasselijk stroomden z(j de gangen langs de vergaderzaal binnen. ROME Bjj een hoogspanningsmast langs de spoorlijn Villa San Giovanni- Cannitello, op ongeveer vijftien kilo meter van Reggio Calabria, is een krach tige springlading met lont gevonden. Deze ontdekking heeft voedsel ge geven aan de veronderstelling dat het ongeluk met de exprestrein Palermo- Turijn, waarbij negen mensen zijn om gekomen. aan sabotage te wijten is. Het onderzoek naar de oorzaak is ge richt op de mogelijkheid dat een kop peling is gebroken, dat de wissels bij het station Gioia-Tauro als gevolg van de hitte niet goed hebben gefunctio neerd, of dat de rails door de hitte overmatig zijn uitgezet. Van de 56 gewonden, voor het me rendeel Sicilianen die op weg waren naar het bedevaartsoord Lourdes, ver keren enkelen nog in levensgevaar. De sneltrein Palermo-Rome-Turijn is gisteren bij Reggio di Calabria ont spoord, doordat er een onbekend ob stakel op de rails lag. Vier rijtuigen ontspoorden en sloegen om. Zes men sen werden gedood. Er zijn verschei dene gewonden. Hel is wel bijna ze ker, dat het ongeluk te wijten is aan sabotage. In het nabijgelegen Reggio- Calabria is het al dagen lang onrus tig, omdat de inwoners het niet eens zijn met het feit, dat hun plaats geen hoofdstad wordt van het district. AMELAND Dank zij de oplettend heid van de zoon van de wachtmees ter van de rijkspolitie Harmen de Jong, heeft de rijkspolitie op Ame land drie Duitse misdadigers kunnen aanhouden. Een van hen. de zeventienjarige K. D. S. uit Kleef had daar een gewapende roofoverval gepleegd, was in de ge vangenis opgesloten en wist daar uit te ontsnappen. Via België, Frankrijk en Luxemburg liftte hij naar ons land en verbleef zes weken onopge merkt op de camping Klein Vaarwa ter. De andere twee Duitsers, de negentien jarige G. S. en de even oude B. F., beiden uit Krefeld, hebben zich in die weken schuldig gemaakt aan een groot aantal diefstallen in winkels en cafés, restaurants, kampeerwinkels e.d. Ze liepen tegen de lamp toen de zoon vpn de wachtmeester bemerkte dat de Jongelui wisselgeld probeerden om te zetten in groot geld. UTRECHT Tijdens de openbare hoor zitting die de gemeente Utrecht gister avond over het plan-Vreeburg organi seerde is de verwachte oppositie vrijwel geheel achterwege gebleven. Het ging hier om het plan dat de ar chitecten Bodon en Spruit hebben ont worpen voor het hart van de stad, het Vreeburg. Hier moet binnenkort een muziekcentrum verrijzen waar het Utrechts Symfonie Orkest zijn „vaste plaats" zal vinden. Dat de tegenstanders van dit plan zo weinig van zich lieten horen kwam door het plotselinge besluit van B. en W. van Utrecht, dat gisteren bekend werd gemaakt. Men heeft n.l. besloten het plan niet op 20 augustus aan de thans nog zittende gemeenteraad voor te leggen maar te wachten tot 1 oktober als de nieuwe raad geïnstalleerd is. Dit bleek zeer velen, die voorstander zijn van het reeds eerder door architect Hertzberger ontworpen Vreeburgplan gerust te stellen. Dit besluit werd nl. genomen op aandringen van een groot aantal nieuwgekomen raadsleden die vrijwel allen voorstander van het plan-Hertzberger zijn. ATHENE De Griekse regering heeft de Arabische landen gewaar schuwd dat zij de diplomatieke betrek kingen zou verbreken en Arabieren uit Griekenland zou wijzen ala er zich op nieuw door Arabieren veroorzaakte ter roristische incidenten op Grieks grond gebied zouden voordoen. De uitwijzing van Arabische staats burgers uit Griekenland zou het gevolg zijn van het verbreken van diplomatie ke betrekkingen tussen Griekenland en enkele of alle Arabische landen. Op het ogenblik worden in Grieken land 130 Arabische kadetten bij het le ger opgeleid. Ongeveer 400 Arabische studenten zijn ingeschreven aan de uni versiteiten in Athene en Thessaloniki. Israël heeft een zeer krachtig beroep op de Griekse regering gedaan, de over eenkomst die rij met de Palestijnse commando's heeft gesloten niet na te komen. De minister van Buiten landse Zaken, Abba Eban, verklaar de donderdag op een persconferentie dat Griekenland zich niet gebonden hoort te voelen door een overeenkomst die onder dwang het gijzelen van passagiers van een Grieks verkeers vliegtuig tot stand is gekomen. Hoewel Israël begrip heeft voor de LA PAZ De twee Duitse technici, Eugen Schulhauser en Gunther Lerch, zijn donderdag teruggekeerd naar het dorp Teoponte, waaruit z(j vier dagen geleden door Boliviaanse rebellen waren ontvoerd. Het Nationale Bevrijdingsleger is daarmee de belofte nagekomen dat de twee Duitsers zouden worden vrijgela ten als de Boliviaanse regering tien poli tieke gevangenen zou laten gaan. De tien zijn woensdagavond met een Boli- viaans vliegtuig naar Chili in balling schap gegaan. ADVERTENTIE humanitaire oogmerken van het Inter nationale comité van het Rode Kruis, meent het dat het niet de taak van het comité is de Griekse regering te advise ren de Palestijnse gevangenen vrij te laten. De Rode-Kruis-afgevaardigde André Rochat, die zich bij de Palestijnse ka pers van het Griekse verkeersvliegtuig als gijzelaar beschikbaar had gesteld, is donderdag uit Cairo in Genève aange komen. Hij gaf geen commentaar en ging rechtstreeks naar de voorzitter van het Internationale Rode Kruis om ver slag uit te brengen. Ook de publieke tribune en de pers tribune moesten worden ontruimd. De zitting van het Lagerhuis werd voor onbepaalde tijd geschorst. De man die de rookbommen gooide riep: „Belfast, merk zelf maar eens wat het is". Waarschijnlijk doelde hij op het kwistig gebruik van traangas door de Britse troepen die in Noord- Ierland de orde moeten handhaven. Het Lagerhuis zou donderdag de zaak van Bemadette Devlin, Lagerhuislid voor Noord-Ierland en leidster van de katholieke beweging voor gelijke bur gerrechten. bespreken. Bernadette Dev lin zit in de gevangenis wegens haar rol bij de onlusten in Noord-Ierland tussen katholieken en protestanten. Zij wil naar het Lagerhuis worden gebracht om te kunnen worden be ëdigd In het, nieuwe huis, waarin zij bij de laatste verkiezingen werd herko zen. De eerste rookbom rolde tot. bij de eerste bank van de oppositie, de tweede kwam dicht bij de eerste terecht en beide verspreidden zij dikke wolken scherp traangas. De leden van het par lement zochten een goed heenkomen in de gangen. De 69-jarige voorzitter van het. huis. dr. Horace King, moest door bodes uit zijn zetel worden geholpen en naar bui ten gebracht. Mevrouw Barbara Castle, minister van Arbeid in de Labourregering van Harold Wilson, sprong op en vloog de zaal uit toen de eerste rookbom onder haar zetel rolde. Op de publieke tribune worstelden bodes met de man die de rookbommen had geworpen. De bommen smeulden intussen op de vloer voort en verspreid den hun verstikkende rook. In het kar pet. werden twee gaten gebrand. Kort voor de bommen afgingen had den premier Edward Heath en oud-pre mier Harold Wilson de kamer verlaten. In de wandelgangen heerste na de ont ploffingen een grote verwarring. Over al parlementariërs met tranen in de ogen, hoestend en brakend. Een half uur na de ontploffingen hing het traangas nog in het huis. Een Zweedse dame die tijdens het in cident op de publieke tribune zat heeft verklaard: „Een jongeman met blond haar rende naar balustrade. Hij gooide de bommen naar beneden en riep iets wat ik niet kon verstaan. Daarop werd hij door bodes wegge voerd". Bodes in de zaai doofden de vlam men die door de bommen in het karpet waren aangericht met hun jassen. Tom Swain, een Labour-Lagerhuislid, een bode en een liftbediende zijn in een ziekenhuis opgenomen ter behande ling. Een zestal anderen werd eerste hulp verleend ln het parlementsgebouw. Om half zeven werd de zitting her opend ook al was de lucht in het huis nog verre van aangenaam. De blonde jongeman, die de bom heeft gegooid, werd intussen in het pa leis van Westminster ondervraagd door de politie, zijn identiteit is nog niet be kend gemaakt. Buiten het parlements gebouw verzamelde zich een grote me nigte, maar alles bleef daar verder rus tig. Nadat de zitting was heropend ging Anthony Barker, minister van Europese zaken, voort met het verslag dat hij moest onderbreken toen de rookbom men ontploften. coalities op plaatselijk niveau als dub bel spel. Toen dit conflict na de recente ver kiezingen voor regionale en gemeente raden weer acuut werd, is de Italiaanse regering afgetreden. ROME - De Italiaanse kabinetsforma teur Giulo Andreotti heeft donderdag middag zijn opdracht teruggegeven aan president Saragat, aldus een woord voerder van de president. Hy is er niet in geslaagd een coalitieregering te vor men van Christen-Democraten, So ciaal-Democraten, Socialisten en Repu blikeinen. Andreotti aanvaardde 12 dagen gele den een opdracht om de vier-partijen- coalitie te herstellen. Maandag verwier pen de Sociaal-Democraten zijn ont- werpregeringsprogramma. President Saragat zal zaterdag over leg plegen met de fractieleiders, de partijsecretarissen en de voorzitters van beide kamers van het parlement. Vol gens de woordvoerder hoopt hij dan ook een nieuwe kabinetsformateur te kunnen benoemen. Van het resultaat van dit overleg hangt af of Saragat de nieuwe kabi netsformateur weer zal vragen een vier-partijencoalitie te vormen, of dat hem verzocht wordt een minderheidsre gering te vormen. Andreotti's ontwerp-politiek-pro- gramma verplichtte volgens de So ciaal-Democraten de regeringspartners niet voldoende om zich te houden aan de centrum-linkse formule. Sinds de scheuring in de partij zijn de Socialis ten en de Sociaal-Democraten verdeeld over de kwestie van de samenwerking met de Communistische Partij. De Socialisten eisen het recht op om op regionaal niveau samen te mogen werken met de Communisten, indien de centrum-linkse partijen daar geen ab solute meerderheid kunnen krijgen. De Sociaal-Democraten betitelen het deel nemen aan de centrumlinkse coalitie op landelijk niveau en aan „Volks front"- PARIJS Het ministerie van bui tenlandse zaken in Parijs heeft donder dag de Poolse diplomaat Jan Rodak be volen onmiddetlijk het land te verlaten. Rodak, tweede secretaris van de Po. - e ambassade in de Franse hoofdstad, wordt verdacht van spionage. De Franse contra-spionage-diens zouden hem al sinds 4 juli in du hebben gehouden. Rodak was pas 26 juni in de hoofdstad gearriveerd. Hij werd 4 betrapt op spionage-activiteiten Waaruit die activiteiten bestoie voor welke land ze bedoeld wi, niet bekend. In de aankondiging het ministerie werd alleen de onm Ujke terugroeping van Rodak geëist.

De Vallei | 1970 | | pagina 6