Piratenzender van Britse naar Nederlandse kust Schapen ju genomen BRAAT! Heb geen in buitenland drugs bij Woonwagenbewoners gaan praten met minister Klompé ROVERS .GELEID' DOOR ADVER TENTIES Man knijpt „in roes" keel van meisje dicht Wees bij uitzoeken reisbureau kritisch" van personeel ter opleiding tot kraandrijver V KEUKENS? Herrie om een haring Jaar en tbr geëist Nederlandse reisbureaus na recente zwendelpraktijken: Protestants liedboek is in 72 klaar n ENGELSE STOORZENDER VERDREEF I Politie vindt geweer en munitie in kano r Comité tegen winnen aardgas in de duinen Aangespoelde vaten vergif worden verbrand Ministerie waarschuwt Herhaling van popfestival gevraagd HOOGOVENS IJMUIDEN LEGAAL 99 VEEL ARRESTATIES AAN MIDDELLANDSE ZEE LAATSTE AFFAIRE ARRESTATIE Nieuwe gezangbundel Bouw irw toekomst op staal! L J VRIJDAG 24 JULI 1970 SCHEVENINGEN Radio Nordsee International, de Engels/Duitstalige pi ratenzender van de Zwitsers E. Bollier en E. Meister, is geweken voor de Britse stoorzender. Het schip, de Mebo JT. waar de zender op gemonteerd is, verliet gisteravond rijn ligplaats voor de Engelse oostkust. Sinds vanmorgen ligt de piratenzender voor de Nederlandse kust ter hoogte van Scheveningen. (■jmiMVniHMMIIIIHHMHiniMtMMMMMHMIMiai HOEK VAN HOLLAND In dc •Berghaven te Hook van Holland jheeft de politic een kano aangetrof- ifen met kleren, levensmiddelen, een f Flobertgeweer en munitie aan boord. ïHet vaartuigje, dat zeewaardig was, Sen de inhoud behoren toe aan de E «Zwitser Klaus P.. die vorig jaar be- E ■kendheid kreeg door zijn zwemtocht E ■over de gehele Rijn. Enkele weken geleden legde de E ;Zwitser zijn kano in de Berghaven 5 ite Hoek van Holland. Hij kreeg toe- stemming van Rijkswaterstaat het sscheepje onbeheerd achter te laten. E Deze week bereikte Rijkswater- ïstaat, via Interpol, het verzoek een E ionderzoek in te stellen. De Duitser E ïwas namelijk aangehouden, verdacht j svan een poging tot afpersing. Rijkswaterstaat op zijn beurt slichtte de politie in en enkele re- schercheurs vonden woensdag behal- :ve de kleding en levensmiddelen ook «het wapen en een aantal patronen. E ïHet vermoeden bestaat dat de Zwit- E :ser de kano vaarklaar had gemaakt •om te kunnen vluchten. iiMiiiiïitiiiHimmiiii AMSTERDAM De politie in Am sterdam heeft donderdag een kleine kudde schapen (64 stuks) in de Bijlmer meer in beslag genomen. Zij liepen daar te grazen op een open stuk bouw land langs de rijksweg en vormden een gevaar voor het verkeer. De schapen behoren toe aan een boer in Abcoude. De politie had de eigenaar al herhaal de malen te kennen gegeven, dat de schapen ,op dat stuk land niet mochten komen. Buiten het gevaar, dat zij voor het verkeer opleverden ze liepen soms de weg op, betekenden ze te vens een bedreiging van de volksge zondheid en die van andere veestapels. Volgens de politie liepen er schapen rond met darmstoornissen en andere ziekten. Bovendien liet de boer de scha pen, die dood waren gegaan, zonder meer op het stuk land liggen. Hij gaf ze niet aan. De politie heeft de schapen in een transportwagen van de Gemeentereini gingsdienst naar het abattoir in Am sterdam gebracht. De officier van justi tie zal beslissen wat er met de schapen gaat gebeuren. BERGEN Naar aanleiding van de gaswinningsplannen in de duinen van het Noordhollandse Bergen en Schoorl Is een actiecomité „Gasalarm" opge richt. Het vreest, dat het kostbare natuur gebied in Noord-Kennemerland door de aanleg van nieuwe wegen, gasleidingen en gasfabrieken voorgoed wordt ver nield. Om dat te voorkomen heeft het co mité, waarin veel natuurliefhebbers en medici zijn verenigd, een andere oplos sing voorgesteld. Het aan West-Duits- land te leveren gas zou niet in de duinen maar elders kunnen worden aange boord. Ook de gasfabrieken zouden dan het natuurgebied niet behoeven te be derven. Het actiecomité is op grond van des kundig advies van geologen en technici tot deze alternatieve oplossing geko men. Gezien de aanzienlijk hogere kosten die hiermee zijn gemoeid, heeft de Amalco, die het aardgas in dit gebied mag exploiteren, deze mogelijkheid waarschijnlijk verzwegen, zo veronder stelt het comité. ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM: KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 Ook zaterdags geopend van 10 tot 1 uur. Showroom van 25 juli t/m 8 aug gesloten. 0 Drie gemaskerde mannen hebben donderdag brand gesticht in de plaatse lijke afdeling van het ministerie van huisvesting in Bilbao. De mannen dron gen het bebouw binnen, sprenkelden benzine op de vloer en gooiden daar een lucifer in. Waarom hebben de Zwitsers Bollier en Meister Radio Nordsee naar Neder land gebracht. „Onze missie in Engeland is bijna voltooid. De nieuwe regering, de con servatieven. zijn volgens ons helemaal voor vrij radio-verkeer. Men is bezig aan een plan voor commerciële radio. Wij hebben nu van de minister van posterijen en verbindingen de wenk ge kregen een tijdje uit de buurt te blij ven." De twee Zwitsers van Radio Nordsee hebben een telegram naar het ministe rie van Posterijen gestuurd met de me dedeling dat zij wegens de aanhoudende storingen vertrekken. De heer Bollier zegt dat de conservatieve regering het plan heeft honderd commerciële ra diostations te laten oprichten. Die zou den binnen een jaar kunnen werken. „Als wij in Londen legaal een radio station kunnen opzetten, gaan wij naar Engeland. Misschien dat de naam dan wordt veranderd." Blijft de Mebo II met de zender Radio Nordsee dan gehand haafd? „Natuurlijk", zegt de heer Bollier. Morgen zet de piratenzender haar uit zendingen voort vanaf een plek bij de Nederlandse kust. De programma's, die vooral gevuld zijn met popmuziek zijn te beluisteren op 190 meter in de mid dengolf, op de korte golf (48 meter band) en de F.M.-band DEN HAAG Minister Bakker (Ver keer en Waterstaat) heeft opdracht ge geven 120 vaten met een uiterst giftige stof op zee te verbranden. De vaten zijn begin vorig jaar op tal van plaat sen uit zee aangespoeld en tijdelijk op geslagen. Nu de vaten beginnen te roesten en het gevaar bestaat dat de chemicaliën ontsnappen is het Westduitse verbran dingsschip Matthias gehuurd om de stof op zee te verbranden. Dit schip ei gendom van het chemisch concern Bayer heeft een speciale verbrandings oven aan boord. DEN BURG Een 19-jarige kam peerder uit Utrecht raakte donderdag avond in een cafetaria in Den Burg bij een vechtpartij ernstig gewond. De jeugdige toerist was met een ha ring de eetzaal binnengestapt, maar een ober, die dat niet zinde, verzocht hem de haring buiten op te eten. De ongewenste bezoeker werd zo nij dig dat hij van een gast een glas bier afpakte, het glas stukbrak en met het restant als wapen de ober te lijf ging. De aanvaller viel en werd door het glas zo ernstig aan het hoofd en armen ge wond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Herhaaldelijk doen zich in deze Texelse badplaats incidenten voor. Woensdag werden een autobus en de gasten van een cafetaria met tientallen eieren bekogeld. Er wordt in het dorp volgens de politie op grote schaal gesto len. Er verdwijnen opmerkelijk veel bromfietsen, maar ook worden auto's beschadigd. De politie heeft al verschillende jon geren van het eiland gezet. De Mebo waarop de Zwitserse piraten zender Nordsee is gemonteerd, is van de Britse kust ..gevlucht" naar een positie ter hoogte van Sche veningen. Daar zul len de uitzendin gen worden hervat. DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken vindt dat Nederlan ders in het buitenland groot risico lopen als zij verdovende middelen in hun be zit hebben. De laatste lijd zijn In sommige lan den rondom de Middellandse Zee de maatregelen verscherpt en stijgt het aantal gearresteerden. In een waarschuwing aan toeristen zegt het ministrie dat in Turkije gevan genisstraffen van dertig jaar zijn op gelegd en in Iran de doodstraf kan worden voltrokken. De autoriteiten daar maken geen on derscheid tussen soft en hard drugs. De hoeveelheid en de vraag of de drugs bestemd zijn voor eigen gebruik dan wel voor de handel, maken bij de strafbepaling niets uit. De reiziger die ook zonder het te weten verdovende middelen in zijn auto vervoert, loopt de kans dat zijn auto in beslag wordt genomen. Oók al behoren de middelen (of an dere smokkelwaar) aan een toevallige passagier (lifter). Zeer vaak wordt in dergelijke gevallen de auto verbeurd verklaard, waarna de eigenaar hem te gen de dagwaarde bij de douane kan terugkopen. Iedere Nederlander die in het buiten land in moeilijkheden komt, wordt aan- ROTTERDAM Op grond van het succesrijk verlopen Holland Popfestival in het Kralingse Bos hebben de organi satoren aan het gemeentebestuur van Rotterdam gevraagd volgend jaar weer een festival in het Kralingse Bos te mogen houden. In een brief vragen zij het gemeente bestuur reeds nu een beslissing te nemen, mede op grond van de onge schonden staat van het bos na het pop festival. DEN HAAG Een delegatie woon wagenbewoners heeft vandaag een be spreking Op het ministerie van C. R. M. Woonwagenbewoners hebben een aan tal grieven over de kwestie van de re gionale woonwagenkampen en de daar uit voortvloeiende praktische beperking van de vcrplaatsingsvrijheid van de woonwagenbewoners. Oorspronkelijk was in verband daar mee een demonstratieve bijeenkomst op het Binnenhof gepland. In het vooruit zicht van de te houden bespreking is deze demonstratie voorhands afgelast, al zullen wel woonwagenbewoners op het Binnenhof aanwezig zijn. Na het gesprek, dat minister Klompé heeft in het departmentsgebouw te Rijswijk met de heren A. Wolters uit Hengelo en J. Vijfschaft uit 't Harde als vertegenwoordigers van enkele groepen woonwagenbewoners, zal dit tweetal zich naar het Binnenhof in Den Haag begeven. Het wil daar verslag uitbrengen aan de woonwagenbewoners die toch gehoor hebben gegeven aan de oproep voor een demonstratie in Den Haag. De heer Wolters Heeft als een initia tiefnemer van de demonstratie meege deeld dat deze niet is afgelast maar wel degelijk doorgang zal vinden. In het gesprek met de minister wordt het ongenoegen te kennen gegeven over het opheffen van plaatselijke woonwa genkampen en het stichten van regio nale centra. De heer Wolters zelf neemt er gen genoegen mee, dat hij het kamp inHengelo moet verlaten, omdat in Winterswijk 'n regionaal woonwagen centrum is gesticht. De Haagse jurist W. M. de Vries zal minister Klompé verzoeken of zij hem en enkele hoofdmannen van de groep trekkende woonwagenbewoners op kor te termijn kan ontvangen, De heer De Vries vertegenwoordigt een groep woonwagenbewoners, die vooralsnog te gen het houden van de demonstratie gekant is. De agenda van de minister zou volgens dexheer De Vries ruimte bieden voor het gesprek, waarom hij vraagt. geraden een beroep te doen op de Ne derlandse consulaire vertegenwoordi ger. Het is de taak van deze vertegen woordiger zonodig bijstand te verlenen en er op te letten dat de wetten van het land waar de Nederlander in moeilijk heden verkeert, op de juiste wijze wor den toegepast. BREDE Familieadvertenties, met name die over huwelijken en overle den personen, hebben drie, inmiddels aangehouden mannen, de weg gewe zen voor bet plegen-van inbraken, al dus blijkt uit hun bekentenis tegen over de politie van Breda. Het drietal, dat sinds eind mei in het Bredase Huis van Bewaring in hechtenis zit, heeft bekend tussen augustus 1969 en mei 1970 een groot aantal inbraken te hebben gepleegd in woningen, waar van de bewoners vaak naar begrafe nissen dan wel naar bruiloften wa ren. De mannen, W. I.. en zijn neef .T. L.. beiden uit Breda, en J. van A. uit Hoogeveen gaven eindélijk toe, nadat de politie in twee maanden veel over tuigend bewijs had aangedragen. Van augustus tot. november 1969 opereer den Van A. en W. L. in Roosendaal en Oosterhout. Aan de hand van advertenties, die Van A. uitknipte, bepaalde zij hun route. W. L. moest het werk doen. Hij kreeg er in november genoeg van om steeds de buit met. Van A. te moeten delen en verlegde zijn werkterrein naar Breda. Zijn neef was hem daar behulpzaam. Hun grootste slag, 16000 gulden, sloe gen zij in een woning, waarvan alle bewoners in een ziekenhuis aan het sterfbed van de vader zaten. Ergens anders braken zij 's morgens in. ter wijl de familie aanwezig was bij de crematie van de vader. In Breda ge lukte een tiental inbraken. W. L. is betrokken geweest bij inbraken waarbij voor meer dan 100.000 gulden werd buitgemaakt. Hij was ook een van de inbrekers, die tweemaal bin nendrongen in een zeemleerfabriek in Teteringen. De eerste keer haalden zij er voor 25.000 gulden weg, de tweede keer voor ruim 45.000 gulden. Maar toen werden zij voortijdig ge stoord en moesten zij de goederen buiten achterlaten. GRONINGEN Een jaar gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de regering onder voorbehoud (er loopt nog een tbr) heeft officier van justitie bi.j de Groninger arrondissementsrecht bank, .jhr. mr. A. H. S. van der Wijck, gevorderd tegen de 35-jarige in Bergen op Zoom geboren losarbeider P. .1. van der B. op beschuldiging van poging tot doodslag op een 13-jarig meisje. Ver dachten raadsman mr. J. Koster achtte eenvoudige mishandeling bewezen. In december 1968 kreeg de wegens moord op zijn verloofde in 1967 tot acht jaar gevangenisstraf veroordeelde en ter beschikking gestelde verdachte (de tbr werd telkens verlengd) verlof van het Mesdagasiel in Groningen, waarna hij op kamers ging wonen in de binnenstad. In een café ln het stadscentrum waar hij overigens niet mocht komen leerde hij het 13-jarig dochtertje Trijntje van de café-houder kennen. De kennismaking kwam tot stand toen het meisje, dat zelf graag en goed te kende, belangstelling toonde voor de schilderkwaliteiten van de verdachte. Zonder haar ouders ervan in kennis te stelen, ging zij meermalen bij hem op bezoek. Zo ook op zaterdag 21 juni vorig jaar. Ter zitting verklaarde de verdachte dat dit bezoek hem niet gelegen kwam, omdat hij boodschappen wilde doen. Verder zou hij erover hebben ingezeten, dat het meisje tevens een vriendje zou meenemen, hetgeen echter niet was doorgegaan. Op een of andere manier zou er on enigheid zijn ontstaan tussen het meisje en de verdachte. De laatste zou haar een zoen op de wang hebben willen geven, doch kreeg van het meisje een slag in het gezicht met de mededeling dat zij AMSTERDAM Naar aanleiding van recente gebeurtenissen en de daaruit voortgekomen ernstige teleurstellingen voor een aantal Nederlandse vakantie gangers, heeft het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (A.N.V.R.) in een verklaring zijn bezorgdheid uitgesproken. De in de A.N.V.R. verenigde reisbureaus, aldus de verklaring, streven ernaar de Nederlandse vakantiegangers goede waarborgen te bieden voor een geslaagde va kantie. Aan deze doelstelling wordt van tjjd tot tijd afbreuk gedaan, doordat bui tenlanders in deze totaal vrije markt opereren zonder de daartoe vereiste vakbe kwaamheid en/of financiële stabiliteit. In deze nog betrekkelijk jonge en snel groeiende toeristische industrie is dit een situatie die in het bijzonder voor de consument ernstige gevaren kan inhouden. Sinds geruime tijd is de ANVR bezig, in nauw overleg met de betrokken or ganen van de rijksoverheid, normen te vinden die zowel voor de consument als voor de branche betere garanties bieden dan tot nu toe mogelijk was. Een begin van een regeling is reeds van kracht. De leden en adspirantleden van de ANVR hebben zich vrijwillig aan deze regeling onderworpen, hetgeen helaas nog niet het geval is met elke anderneming of elke persoon die in Ne derland een reisbureau exploiteert. De ANVR vertrouwt dat de jongste gebeurtenissen, die niet op zichzelf staan, vooral voor onze overheid aanlei ding zullen vormen haar verantwoorde lijkheid ook op dit terrein te herkennen en nieuwe uitgangspunten voor een meer doeltreffend beleid terzake op korte termijn te overwegen. Intussen kan de ANVR niet anders dan een dringend beroep doen op de Nederlandse consument bij het kiezen van een reisbureau zijn overigens toch wel gebruikelijke kritische instelling vooral te doen gelden, aldus de verkla ring. D« 25-jarige directeur D. van de Kreeft van het Amsterdamse Reisbu reau Flatcar heeft donderdagavond naar aanleiding van de laatste affaire verklaard, dat enige tientallen mensen hun vakantie niet door zagen gaan of slechts na veel moeite en met veel hulp op het nippertje toch konden redden, alleen de schuld is van de Duitser J. Hack, de touroperator. Hij zou onder meer voor bureau Flat car appartementen hebben gehuurd in met name de Spaanse toeristenplaats Sitges, veertig kilometer ten zuiden van Barcelona. De heer Van de Kreeft zei bijzonder geschokt te zijn door de praktijken van de heer Hack, die niet alleen hem maar tevens onder andere de reisbureaus D- Tours van het Dirk van den Broek- Concern en Roy uit Amsterdam zeer hebben benadeeld. Het ergste vond de heer van de Kreeft, dat zovelen een vreselijke klap hebben gekregen. De heer Van de Kreeft vertelde hoe de Flatcar-affeire zich heeft kannen ontplooien tot een zoals hij zelf zegt toerisme schandaal. Begin juni is het allemaal begonnen. Eind mei was alles nog gecontroleerd en liep ook alles in derdaad naar wens. Vorige week kwam er echter een telefoontje van de neef van de heer Hack, de heer Cukierman uit Spanje, dat de heer Hack was gear resteerd en dat hij voor 10.000 gulden kon worden vrijgekocht. Daarop ben ik niet ingegaan, aldus de heer Van de Kreeft. Wel ben ik onmiddellijk naar Spanje gegaan toen de heer Cukierman vertelde dat de eigenaren geld wilden zien. In Spanje heb ik de zaak bekeken en heb met het geld dat ik meegenomen had in eerste instantie nog iets kunnen redden. De eigenaren bleven echter trekken. Als ik niet gegaan was, dan was de zaak twee weken eerder ge sprongen. In Spanje - werd het mij dui delijk dat de heer Hack vanaf v begin juni niets meer had betaald. De heer Van de Kreeft zei, dat hij tot eind september ongeveer 50.000,- aan de heer Hack heeft betaald. Door be middeling van de Duitser hebben onge veer 230 Nederlandse vakantiegangers met Flatcar voor de plaats Sitges ge boekt. De Flatcar-directeur heeft ook enke le suggesties. Volgens hem moet er een organisatie komen die in het buitenland de contacten voor onder meer de huur legt, woarbij alle reisbureaus zijn aan gesloten waarmee deze dus ook te al len tijde in zee kunnen gaan. Na at zijn mening wordt het langzamerhand de hoogste tijd dat in Nederland een wet telijke regeling van het reisbureauwe zen tot stand komt. Rechercheurs van de Amsterdamse politie hebben donderdagmiddag om vijf uur de 27-jarige R. S. aangehouden in verband met oplichting van ongeveer 60 Indonesische Nederlanders, die bij hem een reis hadden besteld naar hun voormalig vaderland. Het is de zoveel ste zwendelaffaire met toeristen. Omdat verdachte niet heeft kunnen aantonen dat hij de 100.000 die hij van de mensen heeft ontvangen, be stemd heeft -voor de vliegprijs, is hij door de politie ingesloten en wordt hij voorlopig vastgehouden. De luchtvaart maatschappij, die de vlucht zou uitvoe ren, heeft tot nu toe geen geld ontvan gen van verdachte. S. is directeur van de International Friendship Association in Londen, waarvan een bijkantoor in Amsterdam is gevestigd. tegen haar vader zou zeggen dat hij haar wilde aanranden. De verdachte, die toen sinds enkele weken verdovende middelen en alcohol gebruikte, verklaarde dat „de drank en dat spul waren gaan werken". Hij ont kende ter zitting het meisje stevig bij de keel te hebben gegrepen, ofschoon Trijntje met een dik opgezette en met blauwe plekken bedekte keel thuia kwam. Wel gaf hij toe haar enige ke ren te hebben geslagen. Tegenover rechtbankpresident mr. J. E. de Jonge zei Van der B., dat het meisje in doodsangst zat en „misschien wel dacht dat lk haar het leven zou be nemen". De president vroeg zich af hoe hij een 13-jarig meisje zo kon aanpakken. Toen de hospita van de verdachte naar aanleiding van het lawaai en gegil op Van der B.'s kamer kwam, lag het meis je geheel versuft op de bank. De officier was van mening, dat de verdachte na de mishandeling wellicht nog verder had willen gaan. De verdachte zelf verklaarde tenslot te nog zeer slechte ervaringen in het Rijksasiel te Groningen te hebben ge had. „Ik ben er half krankzinnig uitge komen", zei hij, daarbij de schuld ge vende aan de ondergane behandeling. Graag stemde hij in rrifet zijn raadsman, dat het tijd werd dat hij naar een bui tenverblijf zou kunnen gaan, teneinde „de ingepompte haat en verbittering" enigszins te kunnen vergeten. Blijkens een uitgebracht rapport is verdachte, die dit zelf ook toegaf, volkomen ver antwoordelijk voor zijn begane daad. Van een onzer redacteuren DEN HAAG De secretaris-generaal van de Nederlands Hervormde Kerk ds. F. H. Landsman heeft in een artikel in Hervormd Nederland de verwachting uitgesproken dat het nieuwe „Interker kelijk liedboek" in het voorjaar of de zomer van 1972 zal verschijnen. Volgen de maand wordt het interkerkelijke overleg over de inhoud van het lied boek afgesloten, waarna het ontwerp gereed is voor de technische uitvoering die 7,eer veel tijd zal vergen. Verwacht mag worden dat het nieu we liedboek gebruikt zal worden in de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Remonstrantse Broeder schap, de Algemene Doopsgezinde So ciëteit, de Evangelisch-Lutherse Kerk en de Nederlandse Protestantenbond. Voor het eerst sinds onheugelijke tijden één gezangboek voor een groot deel van de protestantse kerken! Ds. Landsman vertelt dat de nieuwe bundel niet meer dan 450 liederen zal bevatten (de huidige hervormde bundel telt er ruim 300). In 1968 werd een her zien ontwerp in de hervormde synode aanvaard en daarom gingen ook de lan delijke vergaderingen en de synodes van de andere kerken ermee akkoord. Het overleg dat nu aan de gang is en volgende maand wordt afgesloten be treft de uiteindelijke redactie van de bundel; in dit beraad moeten allerlei wensen besproken worden maar dat be tekent niet dat deze zaak nóg eens naar de synodes enz. terug moet, althans voorlopig niet. Ook hierbij zal het zo zijn dat het in terkerkelijke liedboek dat in 1972 in de kerken geïntroduceerd wordt een proef karakter heeft, zoals ook met de nieuwe psalmberijming het geval was. Dit proefboek zal waarschijnlijk wel enkele jaren gebruikt worden vóór het al dan niet bijgeschaafd een defi nitief karakter krijgt. De gemeentele den krijgen in de definitieve versie van het liedboek inspraak. Ds. Landsman concludeert dat er „iets groots aan het gebeuren is, dat van eno. .u. betekenis kan zijn voor het kerkelijk leven, voor het samen-christen-zijn in ons land." De politie van de Amerikaanse stad Atlanta is een modelactie begonnen uit protest tegen een verbod, andere dan dienstwapens te dragen. Tot vorige week beschikten de 600 agenten van de ge-' meentepolitie, behalve over hun dienst revolvers, over traangasgranaten, gum miknuppels en hagelgeweren. ADVERTENTIE Hoogovens IJmuiden vraagt in verband met de grote uitbreidingen personeel ter opleiding tot kraandrijver. Ervaring is niet vereist Het werk wordt in ploegendienst verricht. Leeftijd 23 tspt 35 jaar. Aanvangssalaris 12.450.- per jaar inclusief ploegendjensttoeslag. Dit komt neer op circa 239.- bruto per week. Voor gehuwden van 24 jaar af komen woningen beschikbaar. Belangstellenden kunnen nevenstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen. (Telefonische inlichtingen: 02510-94000). Ik stel prijs op meer informatie over de opleiding tot kraandrijver bij uw bedrijf. NG 350 Naam: Voornaam: Adres Geboortedatum: Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd

De Vallei | 1970 | | pagina 7