NIEUWSTE KLM-A Hearts of Soul in „Zomeravond" Radiocursus over bijbel vertalen „KLA VER TJE- VIER BRACHT GEL UK IN AKERSLOOT VPRO-uitzending 1 mei was alleen maar relativerend programmaos OVERVEEN „Geen democratie die een ernstige en lang durige inflatie heeft doorgemaakt, heeft deze helemaal ongedeerd doorstaan", heeft de Amerikaanse econoom prof. John Kenneth Galbraith eens gezegd. Prof. dr. S. Posthuma staat daar volkomen achter: „Zo'n infla tie werkt op den duur economisch schadelijk en tegengesteld aan- de groeiende welvaart die men wenst. Er wordt ontevredenheid gecreëerd, de maatschappij gaat steeds minder goed functioneren en het gevaar van een centraal dirigisme wordt groter". ACTIVITEIT CONCLUSIE RENTEPEIL OVERHEIDSSTEUN WEINIG WERK EN BEHOORLIJKE BOTERHAM ARMELUI S TEELT UIT DE KERKEN VRIJDAG 24 JULI 1970 Profdr, S, Post hu mahoogleraar aan de Nederlandse Economische Hogeschool in Rotterdammeent dat9 mede als gevolg van de situatie in Amerika, de economie in West-Europa en dus ook in ons land aan het begin van een depressie staat Irijtvel zeker acht hij het dat deze depressie tamelijk lang zal duren9 maar op geen stukken na de diepte zal h(den van de crisis van de jaren dertig, CRISIS MISSCHIEN NIET TE VERMIJDEN Is een zekere inflatie niet juist nodig om een zodanige groei van de welvaart te houden dat wij de verbete ring van het welzijn kunnen betalen? „Het is moeilijk te zeggen hoe groot de inflatie kan zijn zonder dat zij ge vaar oplevert. Als het bij 2 of 3, mis schien zelfs 4 procent blijft is het niet erg, maar de 5 tot 10 procent, van de afgelopen jaren in veel landen is veel te veel. Daarop loopt een gezonde eco nomie stuk". „Hóe langer /.o'n inflatieperiode duurt hoe moeilijker het proces is af te remmen. De maatregelen tegen de in flatie moeten dan steeds harder wor den. Dat kan pijn doen, vooral omdat er altijd wel achtergebleven groepen zijn die in inkomensniveau moeten worden bijgetrokken. Dat vertraagt het effect van de maatregelen". Kunnen harde maatregelen sociaal gezien wel op korte termijn worden ge nomen? „Die maatregelen kunnen niet uit een hoek komen. Overheid, ondernemingen en vakbonden zullen ze samen moeten nemen en uitwerken. Dat geeft al een sociale garantie. Bovendien lopen de in vesteringsplannen van het bedrijfsle ven en de overheid over meerdere ja ren. waardoor het effect van de maat regelen pas na enige tijd zichtbaar wordl. Daarbij komt, dat het effect moeilijk is te voorspellen, omdat dat voor een flink deel afhangt van de reacties van mensen". Anti-inflatiemaatregelen leiden toch tot een vermindering van de eco nomische activiteit. Wordt daardoor een depressie niet juist bevorderd? „Zeker, maar voordat de economie en het geldwezen in staat zijn weer te zor gen voor een evenwichtige groei, moet eerst die inflatie worden overwonnen. Het aanpassingstempo moet goed wor den begeleid. Een beurskrach en grote werkloosheid moeten worden voorko men". Is de basis van onze maatschappij nu zoveel sterker dan in de jaren der tig, dat dit kan worden voorkomen? „Met de sociale verzekeringen is een heel sterk stabiliserend element in de economisch structuur van onze maat schappij ingevoegd. Daardoor blijft er altijd een vrije grote consumptieve vraag. Ook al doordat er meer stabilise rende factoren 1 zijn en wij van de ge schiedenis hebben geleerd, zijn niet zul ke hysterische maatregelen en krediet- opvragingen als in de jaren dertig te verwachten. De aard van de problemen is ook anders. Ik wil niet zeggen min der moeilijk, want onze maatschappij is meer gebompliceerd geworden. Het op lossen van de problemen zal minder wild gaan, maar langer duren". Waaruit concludeert u dat er een omslag komt in de hoogconjunctuur? „In Amerika is de economische groei er uit. Zelfs is het nationaal inkomen per hoofd van de bevolking in de afge lopen negen maanden iets teruggelopen. In West-Duitsland ziet men ook enige vertraging in de groei. Dat uit zich in een vertraging,van de investeringen en een uitholling van de kapitaalswaarde van de ondernemingen. In het afgelopen kwartaal heb ik trtj de grote ondernemingen, ook in Neder land gezien, dat meer en meer bedrij ven minder investeren. Het is een min derheid die dit jaar en de volgende ja ren grotere investeringsprogramma's heeft opgesteld. Waarom verwacht u geen beurs krach? „We mogen blij zijn, dat het peil van de aandelenkoersen niet abnormaal hoog is. Zo'n zaak als met de beleg gingsorganisatie IOS is jammer, maar kan, zij het met enige gevolgen, wel worden opgevangen. Het Dow Jones ge middelde (industrie) in Amerika is al van 1000 tot 650 a 700 gedaald en bij een recessie kan het nog wel verder da len tot 450 a 500, een verlies dus van 50 procent. Bij de beurskrach van 1929 be droeg vhet verlies echter 70 75 procent. v v' -V-Y Als er een depressie op komst is zal het rentepeil dan ook niet gaan da len? „Ja, dan hoort er een rentedaling te komen. Maar deze zal niet spectaculair zijn, omdat er nog veel werk onderhan den is en het Rijk, de provincies en de gemeenten nog zulke grote investe ringsprogramma's hebben, dat als zij ongestoord hun gang zouden kunnen gaan op de kapitaalmarkt, er voor het bedrijfsleven niets overblijft. Daarom is het initiatief wetsontwerp van dr. Vondeling, die de verzekering maatschappijen wil verplichten een groot deel van hun beschikbare kapi taal aan de overheid te lenen, geen middel om evenwicht op de kapitaal markt te krijgen. Dit is een typisch uit vloeisel van de inflatie naar een cen traal dirigisme. Het zou ertoe leiden, dat de rentevoet nog verder stijgt voor het bedrijfsleven en particuliere instellingen, waardoor de lust tot investeren nog meer af neemt en liquiditeitsmoeilijkheden kun nen ontstaan, die bedrijfssluitingen en werkloosheid tot gevolg hebben". Acht u naast prljsheheersing ook beheersing van dc lonen nodig om de inflatie le bestrijden en de gevolgen van een depressie te verzachten? „De stijging van de netto lonen be droeg in de laatste jaren 3 procent en meer. Het lijkt mij helemaal niet erg als dat wordt teruggebracht tot. 1, hoog uit 2 procent per jaar. Het zal een evenwichtige ontwikkeling van de eco nomie bevorderen. Daarnaast moeten de overheid en het bedrijfsleven hun investeringen echter ook beperken. Het is jammer, dat welaan prijsstijgingen nooit helemaal kunnen ontkomen van wege het internationale karakter van de handel, anders was het veel gemak kelijker om de lonen in de handel te houden". Als in een komende recessie moei lijkheden in bepaalde bedrijfstakken dreigen, acht u overheidssteun daar dan op zijn plaats? „Overheidssteun aan het bedrijfsle ven moet ook in een moeilijke tijd be perkt blijven. Het is sociaal niet ver antwoord om structureel ongezonde be drijven of bedrijfstakken te subsidië ren. Dat kost de gemeenschap geld en die bedrijven kunnen op den duur toch niet worden gehandhaafd. Het kan al leen nuttig zijn om een regionaal grote werkloosheid te reguleren". Prof. Posthuma verwacht dat deze hele ontwikkeling tot gevolg zal heb- Prof. drs. S. Posthuma (70) was van 1945 tot 1964 directeur van de Nederlandsche Bank. Sindsdien is hij gewoon hoogleraar aan de Eco 5 nomische Hogeschool in Rotter E dam in het geld-, krediet- en bank S wezen en de internationale econo 5 mische betrekkingen. ben, dat in de komende jaren in margi nale bedrijfstakken als de tectielindu- strie klappen zullen vallen, dat de werkloosheid zal toenemen, de aande lenkoersen flink omlaag zullen gaan en de politiekesituatie moeilijk wordt. Staatssecretaris prof. mr. K. Wiersma van Justitie kan zich ver enigen met de beslissing van het Openbaar ministerie in Amsterdam om geen stappen te ondernemen te gen de VPRO in verband met een door deze omroepvereniging ver zorgde radiouitzending vanaf de Dam in Amsterdam, op 1 mei jl. De bewindsman heeft dit donder dag meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste- Kamerl'id dr. P. G. van de Vliet (VVD), die o.m. had gewezen op de zijns inziens subversieve acties waartoe in deze radio-uitzending werd opgeroepen. Deze acties had den tot doel, aldus de heer Van de Vliet, een op het gebouw van een kledingmagazijn (Peek en Cloppen- burg) door de politie geplaatste tv- camera te doen verdwijnen. Het Openbaar Ministerie baseerde, aldus prof. Wiersma, deze beslissing op een verklaring van de betrokken VPRO-reporter, volgens wie gezocht was naar een vorm van radio-uit zending waarin „het stomme ge weld" dat in Amsterdam op de eer ste mei folklore schijnt te worden belachelijk zou worden gemaakt, daarbij was gekozen voor de ironi sche, relativerende vorm. •De uitzending was. blijkens de verklaring van de VPRO-verslagge- ver, een dag of zes tevoren met ver schillende mensen doorgesproken. Daags tevoren had ..de Telegraaf" krenkende woorden aan het adres van de VPRO en de VARA gewijd over het door hen uitgelokte en ge steunde geweld. De daarover in de uitzending gesproken woorden moe ten in dit licht worden bezien. V Het Harderwijkse zangtrio The Hearts of Soul, dat Nederland dit Zaterdag 1 augustus start voor de NCRV-radio de Zomercursus van de Theologische Etherleergang. Deze keer is de opzet gemaakt in samen werking met het Nederlands Bijbel genootschap. Tot en met zaterdag 3 oktober zullen in deze reeks iedere week colleges worden gewijd aan al lerlei vraagstukken rondom het ver talen van de bijbel. De colleges worden geopend door de voorzitter van het Bijbelgenoot schap, de Utrechtse hoogleraar dr. W. C. Unnik. Hij spreekt over het bijbelvertalen bij kerkvaders en re- formatoren. In de loop van deze programma's zal het steeds duidelij ker worden dat over de wijze van vertalen uiteenlopende opvattingen bestaan. Daarom ook zal in septem ber een discussie worden uitgezon den, waaraan verschillende sprekers deelnemen. De Theologische Etherleergang wordt iedere zaterdagmorgen uitge zonden tussen 9.00 en 9.35 uur. Alle teksten worden gepubliceerd in hel begeleidende bulletin „Rondom het Woord", waarvan ieder jaar vier nummers verschijnen. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 E.O.: (K) Trefpunt: over chris ten en kunst, gesprekken. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Zomaar een zomer avond: gevarieerd amusements programma. 21.45 (K) Mannix-Privé detective, TV-film. 22.35-22.40 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Première: programma over fiimkijken en filmmaken. 19.30 NCRV Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.37 (K) De wetten van de wilder nis, serie over het dierenleven in de wildernis van Centraal-Afrika. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: (K) Spel zonder gren zen: internationaal wedstrijdpro gramma. 21.35 (K) Barenboim over Beethoven: klassiek muziekprogramma. 22.00 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 22.25 Koorzang: geestelijke liederen. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regeionaal programma: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 (K) Actua liteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-magazine. 19.26 (K) Quiz. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Novellen aus dem Wilden Westen, TV-seric. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute en nieuws. 19.25 (K) Mischau und Birgit, TV-serie.) 20.00 (K) Jour naal en weerbericht. 20.15 (K) Docu mentaire film. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Verkeerstips 21.30 (K) Simon Templar und die Königin, TV-serie. 22.15 (K) Jour naal, weerbericht en weerbericht voor vakantiegangers. 22130 Der Sog, TV-film. 23.45 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Dick und Doof, filmklucht. 19.10 (K) Debbie gross in Fahrt, TV-film. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten en weerbericht. 20.15 Recht auf Gewissen. TV-film^ Aanslui tend: Nieuws. 21.35 Amusementspro gramma. 22.20 (K) Dagboek uit de Evangelische wereld. 22.35 (K) Nieuws, weerbericht en weerbericht voor vakantiegangers. 22.50-23.55 Die Bassgeige, TV-opera. De nieuwste en tevens grootste hangar van Schiphol zal de KLM noemen naar de in 1960 overleden eerste havenmeester en latere di recteur van de luchthaven U.F.M. (Jan) Dellaert. De ,,Jan Dellaert"-hangar (240 meter lang, 115 meter diep en een grootste hoogte van 33,5 meter) die nu nog slechts te boek staat als Hangar 11, is bestemd voor het on derhoud van de KLM Boeing 747B vloot, waarvan de eerste eenheid in februari a.s. aan de KLM zal worden afgeleverd. Het is de eerste hangar op Schip hol, die de KLM in eigen beheer laat bouwen. De overige door de KLM gebruikte hangars zijn eigen dom van de luchthaven. Met de naamgeving zet de KLM de traditie van de NV Luchthaven Schiphol voort om hangars te noe men naar personen, die een be langrijke rol in de burgerlucht vaart hebben vervuld. Het is voor een niet gering deel aan Jan Dellaert te danken, dat Schiphol zich onder de modernste luchthavens ter wereld kan reke nen. In 1938 reeds bezat hel wen nog vrij uniek een geheel ver- uura oti rto'-inyiistel""'. ->n ook het huidige Schiphol met het tanyvntie- le startbanensysteem is nog onder zijn leiding ontworpen. AKERSLOOT Wie na urenlang vergeefs speuren naar het gelukkig makende klavertje vier moedeloos wordt, moet naar Akersloot in Noord- Holland. Daar zal hij een overvloed van geluksklavers aantreffen. Ze groeien in dit dorp bij miljoenen. Bloembollenkweker Kees Schut (52) heeft een stuk grond van ruim twee duizend vierkante meter vol met kla vertjes vies. Hij is een van de laatste Akersloters die klavertjes vier kweekt. Vroeger hield bijna iedere inwoner van het dorp zich hiermee bezig. Maar sinds de teelt van lelies zo'n en^r^0 vlucht heeft ge nomen, is het aantal verbouwers van het gelukbrengende plantje tot drie of vier afgenomen. In Akersloot spreekt men over de ge- lukklavertjes alsof het gemeengoed is. Zoeken naar de plantjes met de vier hartvormige blaadjes doet niemand. „Daar zit ook winig aardigheid in, wan neer je ze in tuinen of op stukjes land bij miljoenen kunt vinden", zegt Kees Schut die onthult dat het hem niet om het geluksklavertje gaat, maar om het bolletje, dat in de grond groeit. „In de eerste helft van april hebben wij acht volle manden driehonderd- twintigduizend bolletjes zo groot als een beukenoot in de grond gezet. Onge veer anderhalve maand later kwam het klavergewas tevoorschijn. Sinds half juni staan zij in bloei. Deze bloeiperiode duurt tot september. De rose-rode trosjes bloemen zijn niet geschikt om af te snijden en thuis in een vaas te zetten. Half oktober gaan wij rooien. Iedere geplante bol heeft er dan vijftig of zestig jonge bolletjes bij- gekregen. Door de oogst ennige tijd in de schuur op een grote hoop op te slaan groeien de bollen nog even. In decem ber worden zij gedroogd en geschikt ge maakt voor evpont r»f h-'nnenlandse hor» del." Hoofdprodukt voor kweker Schut zijn echter de tulpen. De gefuksklavers beschouwd; hij als bijgoed. „Je hebt er weinig werk aan. Ze groeien vanzelf. Ze kunnen goed tegen warm weer. Veel water hebben ze niet nodig. We bespui ten ze ook niet want last van virusziek te hebben geluksklavers niet. Alleen moet het plantgoed dat in het voorjaar de grond ingaat, een bad in een speciale ontsmettingsstof ondergaan ter bestrij ding van het zogenaamde aaltje. Maar dat betekent ook weinig in vergelijking met het werk dat andere bloembollen vergen." Vroeger zei men in Akersloot dat de geluksklavertjes een „armelui's teelt" waren. Daarin is in de loop der jaren veel verandering gekomen. De opbreng sten bieden de kweker een goede boter ham. Kweker Schut zegt het zo: „Lelies zijn een goudteelt, die behoorlijk brood geeft. Maar de klavertjes geven geen slechter boterham, omdat er veel min der werk aan is dan aan de teelt \ran de lelies." Heeft het klavertje vier Kees Schut en zijn gezin ook inderdaad geluk ge bracht? Het door weer en wind geteisterde gezicht van de Akerslootse kweker staat even gespannen. „Gelooft u daar dan in?" Er komt bij de teelt van klavertjesvier weinig geluk te pas. En voor de rest zul je het geluk toch zelf moeten maken. Dat kan het klavertje vier echt niet geven." Het klavertje vier is een zeldzaam plantje. Zo zeldzaam, dat het produkt- schap voor siergewassen in Den Haag geen afzonderlijke exportcijfers van de geluksklavers bijhoudt. Men rangschikt ze daar onder de "diversen" die in het seizoen 1968-1969 door verkoop aan het buitenland zestien miljoen gulden op brachten. Bij het exportbedrijf Ubergen in Haarlem wordt over het klavertje vier als een „klein onbeduidend gewas" ge sproken, waarvan de bol echter naar bijna alle landen wordt geëxporteerd. De bloemhandel verkoopt de bol daar in een potje aan de consulent. Ook in veel siertuinen werdt een kostbaar plaatsje Ingeruimd voor het bijzondere plantje met de vier hartvormige blaad jes. Kwekers in Akersloot weten ook nog te vertellen dat het geluksklavertje wordt gebruikt bij het opmaken van kunstige bloemstukken en dat exquise restaurants, met name in Duitsland en Frankrijk, tijdens het diner de klaver tjes vier als garnering en versiering van bijzondere gerechten aan hun gas ten voorschotelen. jaar op het Eurovisie-Songfestival vertegenwoordigde met Pieter Goe- mans' liedje „Waterman"treedt vanavond op in het V AR A-televi sie programma „Zomaar een zo meravond" (20.20-21.45 op Neder land in kleur). De grote vedette van de avond is de bekende Engelse zangeres Dusty Springfield, rond wie onze befaamde regisseur Bob Rooyens onlangs voor de Duitse televisie nog èen show maakte, waarmee veel succes werd geoogst op het jaarlijkse tv-festival in Montreux. Andere gasten zijn de zanger Ben Cramer en het acrobatentrio ..The Jacky's". Jazzmusicus, bandleider en huis arts Boy Edgar laat zich Zomaar een vraag stellen" en voor de to neelimprovisatie zorgen deze keer Wies je Bouwmeester, Henk Molen berg en Berend Boudewijn. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Spelprogramma. 11.20 Die Umschau. 12.05 Muzikaal amusementsprogramma. 12.50 Inter nationaal persoverzicht 13.00-13.30 Journaal. 14.55 (K) Nieuws. 15.00 (K) Filmreportage. 15.30 Telescoop. DUITSLAND II 13.45 (K) Programmaoverzichi 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 (K) Wer ist Tyrant King?, TV-film. RADIO RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogram ma. VPRO: Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Ste reo: Licht instrumentaal ensemble. 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Jazzmu ziek (gr.) 11.10 Licht orgelspel. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Stereo: Fanfare-orkest (gr.) 12.05 Stereo: Strijkorkest. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: jongerenprogramma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Programma gewijd aan Beethoven. 16.00 Nieuws. 16.03 Scan: populair programma over elect-onica. VARA: 16.15 Stereo: Radio Filharmonisch Hoornkwartet: moderne muziek. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Scala 1918-1926: opera-aria's (gr.) 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Stereo: Open Huis: gevarieerd programma. (19.30-19.35 Nieuws) 21.00 Stereo: Klassieke orkestwerken (opn.) 22.00 Licht muziekprogramma met praat je. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Trio plus: Trio Louis van Dijk en solisten. 23.15 Stereo: Lui de zaterdag uit: licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nws. EIILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuwe 7.11 Het it#- vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32 Hier en Nu: actualiteiten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deum Lau- damus: klassieke muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 Touringclub: tips en in formaties voor de vakantie. 8.45 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.57 Stereo: Promenade orkest met zangsoliste. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Stereo: Grand Gala du Disque Classique. 11.00 Nieuws. 11.03 Pastoraat en levenskunst, le zing. 11,15 Stereo: Semi-klassieke orkestmuziek (gr.) 11.55 Mededelin gen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: ru briek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwer king met het NKOV. 12.14 Marktbe richten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Vast en zeker. Een programma van het. ministerie van sociale zaken en volksgezondheid met informatie over de sociale verzekeringen. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualitei ten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: grammofoonplatenprogramma voor de militairen KRO: 14.00 Stereo: P.M.: een weekblad met veel plaat jes. (16.00-16.02 Nieuws.) NOS: 16.30 Inzet: programma over amateuristi sche muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesne gen plus: licht muziekprogramma. 18.19 KRO: Kanjer Koning Kompeti tie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten met o.a. het IBM-Schaaktoernooi. 19.00 Musicerende dillettanten (ste reo): Mannenkoor. 19.30 Sjook: jon gerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenpro- gramma. 22.00 Troubadour: luister liedjes. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Toernegoal: licht muziekprogramma met sport berichten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd programma. (10.0C en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Gevolmachtigd: Een konink te rijk voor de door u gevröagde plaat. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platen- programma met verzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: gevarieerd licht muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: we kelijkse sportshow met lichte platen. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Lutten (toez.) D. Voort man te Westerschelling. Aangenomen naar Amsterdam (Am- stel kerkgemeente) drs. M. C. Rientsma, kandidaat te Amster dam. Bedankt voor Hasselt P. J. Bos te Ameide-voor Den Burg (Texel) (toez.) J. F. M. van Malssen te Schingen. Gereformeerde Kerken: Beroepen te Boerakker R. de Vries te Neede. Chr. Gereformeerde Kerken: Bedankt voor Zaamslag P, Roos te Middelharnta»

De Vallei | 1970 | | pagina 9