j&MMB! In Iedere kamer van het nieuwe Caransahotel, dat binnenkort in Amsterdam wordt geopend, ie een servlcebareen druk op de knop brengt het gewenste drankje te voorschijn en een computer boekt het op rekening van de gast. Verticaal slapen in het Amerikaanse ruimtevaartcentrum van Huntsville In Alabama, waar een experimenteel ruimtestation wordt opgezet. De proefpersoon hangt in een slaapzak tus sen plafond en vloer. Appèl van een Cambodjaans troepenondeideel bij Pnom Penh een jonge vrouwelijke vrij willigster heeft haar dochtertje meegenomen. 'II T De abacus, een vierduizend jaar oud rekenapparaat. blijkt soms in het rekencentrum van een luchtvaartmaatschappij in Vancouver, nog sneller te zijn dan computers. De Chinees Paul Lin. werkzaam grijpt er dan ook nog vaak naar in zijn dagelijkse werk. De ochtend na de triomf. Joop Zoetemelk, thuisgekomen in Rijpwetering na zijn sucoes in de Tour de France, krijgt van moeder ontbijt op bed. mate Ongewoon beeld van de politie bij een aanrijding in Amsterdam botste deze politie-auto, met sirene en zwaailicht op weg naar 'n ongeluk, te gen twee auto's. Twee politiemannen werden in het ziekenhuis opgenomen. Op de werf van de NDSM in Amsterdam werd de 210.000 ton metende turbinetanker Maricia gedoopt door mevr. A. Werner-Asmussen, echt genote van de KNPM-directeur die de opdracht heeft verstrekt. f» Ams,eraa...se RAI. E. Gelier zich in de haren tijdens het tiende IBM-schaaktoeraooi De Britse minister van Landbouw verscheen op een vroege ochtend in slachterijen en fruit veilingen, om de prijsontwikkeling te bestuderen. Dit in aansluiting op zijn belofte, te zullen waken voor prijsstijgingen ten gevolge van de havenstaking. Zo zag de post er uit in de trein, die bij Nunspeet tegen een autobusje botste en in brand vloog. PTT-beambten proberen er nog een beetje wijs uit te worden.

De Vallei | 1970 | | pagina 11