Twee tachtigers als krasse trekpleister Renswoude verspeelde bokaal in Barnevekl Sobere DVSA-receptie zeer druk bezocht Forse boete voor „haastige" rijder „Glorie van H oude ambacht. Inbraak in wagenniakerij Bijenmarkt hoopt op goed weer Joy-riders ingesloten Auto botst tegen paal Kinderfeest in Amerongen groot succes Uitbreiding van ..Burgwal" 75 AMERÓNGSE ZWEMMERS SLAAGDEN TERZAKE U^Mtê Belt u dan «ven a.u.b. Vrouw gewond in Zandstraat m/v-j 17 renners in competitierit Kantongerecht Wageningen CURSUS AANKOPEN GESCHENK rTi—Trfttmifchi ■mm»*'* *m*~- voor Voenendaal ,7.301:: 10550 Van I 7.30- -I-| Q7Q 19.30 uur I 151 «51 i ZaUrd. v. 16.30-17.30 Voor Rhenen 3320 Nwo VeenencUakeweg 159 VEENENDAAL Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag op zondag een bezoek gebracht aan de wagenmakerij Torn-Boers aan de Grebbeweg. Zij ver schaften zich toegang door een deur open te breken. Er werd een geldkistje opengemaakt, maar klinkende munt was niet te vinden. Uit het magazijn werden wel o.a. bussen verf vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. VEENENDAAL „Steeds maar weer blijken de oude ambachten en andere volkskunsten op te leven. Zelf zit ik nagenoeg mijn gehele leven in een echt oud ambacht. Vele keren kan ik constateren, dat het bijenkorfvlechten een re4 gelmatige belangstelling krijgt. Daar ben ik blij mee". De nog voor zijn leeftijd erg klas uitziende heer T. van Egdom, 81 jaar, is zo'n beoefenaar van een oud ambacht. Het is bij hem en zijn compagnon, de 80- jarige heer M. Dekker, echter niet beperkt gebleven tot huisvlijt. Integendeel. Beiden genieten een ruime belangstelling, zowel in het binnen- als buitenland. Tot hun bekendheid, heeft zeer zeker de directie van het Nederlands Open luchtmuseum in Arnhem bijgedragen. Dit museum werkt deze zomer weer mee aan het doen laten opleven van oude ambachten en volkskunsten. Drie weken lang is er een demonstratie-pe riode in een aantal boerderijen en woonhuizen op het terrein van het Openluchtmuseum. Museumbezoekers worden zo in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de vertegenwoor digers van diverse oude beroepen. Zo zullen de twee Veenendalers Van Egdom en Dekker, op uitnodiging van de directie van het Openluchtmuseum, in de week van 27 tot en met 31 juli een demonstratie verzorgen van hun am bacht: het bijenkorfvlechten. Voor hen is dit geen ongewoon ge beuren. Al jaren lang gaan zij in op uitnodigingen, om het publiek te laten aanschouwen „wat. dez© vlechtkunstin houdt. „Al ruim 65 jaren ben ik met het bijenkorfvlechten bezig. Het is niet helemaal mijn hoofdbezigheid. Vroeger vond ik in de landbouw mijn aanvullende bezigheden. Nu laat mijn leeftijd diat niet meer toe en ik vlecht nu af en toe een paar uren per dag". Ten huize van de heer Dekker, vindt het oprakelen van opgedane ervaringen plaats. Voor de bijenkorven wordt rotan en stro gebruikt. Het blijft trouwens niet alleen bij het maken en afleveren van bijenkorven. Ook vervaardigen de beide mannen gebruiksartikelen, zoals brood- fruit, en wasmanden. De heer Dekker pas zijn vaardigheden van riet- en stoe- lendekker allang niet meer toe en is nu des te gelukkiger met deze vorm van arbeid. Van Egdom nam het beroep ai op vrij jonge leeftijd van zijn vader over. Hij bekleedde vroeger enige functies in be sturen van bijenverenigingen. Zo was hij onder meer voorzitter van de ANI- Bond in Ederveen, de imkersbond. On danks hun vergevorderde leeftijd, to nen beide vlechters nog een hoge mate van activiteit. In deze zomertijd hebben zij het druk met demonstraties geven. De plaatsen Doesburg, Dordrecht, Den Haag en nog enige andere, hebben dit jaar al op hun programma gestaan. VEENENDAAL „Er valt geen en kele prognose te maken. Ieder jaar blijkt de aanvoer van de hoeveelheid korven weer mee te vallen. Ik durf geen schatting te doen". Met grote voorzichtigheid praat de secretaris van de marktcommissie, de heer W. Hui- bers, over de morgen te houden jaar lijkse bijenmarkt. Niet alleen bijenhouders uit Veenen- daal en omstreken zullen aanwezig zijn op de bijenmarkt, maar liefhebbers uit het hele land. Zelfs verwacht men ver tegenwoordigers uit de buurtlanden. Wanneer de aanvoer van bijen over enkele uren zal beginnen, wil de heer Huibers nog wel even het volgende be klemtonen. „De bijenmarkt moet meer gezien worden als een handelsplaats. Ongetwijfeld zal het toch wel een toe ristische trekpleister vlijven. Voor de bijenhouder is er naast de spanning om een nieuw bijenvolk te kopen of verko pen nog een ander element, nl. de keu ringen. Hieraan verbinden wij de nodi ge geldprijzen. De gemeente zal nog een wisselprijs beschikbaar stellen." Plaats van handeling van de bijen markt wordt dus Panhuys. „Het terrein Is er goed geschikt voor. Het publiek houdt ruimte genoeg over, om langs de korven te lopen. De plaatsing van de korven zou het geschiktst zijn wanneer de vliegopening naar het oosten staat. Ik denk, dat dit morgen niet het ge val al zijn, maar één zo'n dag hindert niet", aldus de secretaris van de markt commissie. Gunstige weersomstandigheden kun nen de bijenhouders wel gebruiken. „Met goed weer bedoel ik: niet te warm en niet te koud. Vooral regen zou jam mer zijn, want dan houdt het bijen volkje zich schuil in de korf of kast. Tijdens huh dagelijks verblijf, volgen de week, in Arnhem is er voor hen weer een extra activiteit bijgekomen. De bijenmarkt dinsdag in het Veenen- daalse sportpark Panhuys, eist van bei den weer acte de présence. Al is hun programma dan overladen ook zij zul len op de bijenmarkt hun kunnen to rn. Met trots kan Van Egodom het vol gende verhalen: „Vorige winter hebben we bedden een cursus vlechten in Drie bergen gegeven. De bijenvereniging ter plaatse organiseerde dat. Jong en oud kwamen op een avond oefenen. Voor ons is het een gemakkelijke zaak, dat vlechten. Als je dan ziet, hoe er met moeite iets geprobeerd wordt met pi- triet en stro, dan kan het best eens ver makelijk zijn. Die avonden vinden we ailtijd erg mooi". De inmiddels te .yjoor- schijn gehóalde foto's illustreren zijn relaas. De komende winterperiode hopen zij weer deze cursus te kunnen geven. Bei de vlechters verheugen zich op de ko mende week. Met de vooruitzichten op het Openluchtmuseum en de bijen markt, zal het wel weer uitlopen op de verhoogde aanvraag van vlechtproduk- ten. Van Egdom: „Soms is het wel moei lijk om aan alle aanvragen te voldoen. In mijn .achterhoofd speelt zich dan altijd weer af: de glorie van het oude ambacht!" RHENEN Twee knapen afkomstig uit Rhenen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag door de rijkspolitie in Rhe nen aangehouden en ingesloten wegens diefstal en joy-riding. Een wagen van de dochter van de Rhenenaar B. werd in Eist vernield teruggevonden. In de buurt van de Bantuinweg, de Oude Veenendaalseweg en de Utrechtse straatweg hebben de knapen talrijke auto's geprobeerd te kapen, doch alle wagens zaten op slot. Dank zij het feit dat enkele bewoners wakker waren ge worden van verdachte geluiden, de knapen aan het werk zagen en de poli tie alarmeerden, konden de daders snel worden gegrepen. VEENENDAAL Op de Zandstraat heeft zich vrijdagmiddag een aanrij ding voorgedaan, waarbij een automo bilist en een wielrijdster betrokken wa ren. De landbouwer M. van het S. uit Renswoude had zijn auto op de par- keerstrook gezet in de Zandstraat. Zon der in de spiegel te kijken reed Van het S. van de parkeerstrook. De wielrijdster mevr. M. van M. met haar zoontje ach terop, wilde juist de auto passeren. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. Mevr. van M. kwam met haar zoontje ten val. Hierbij liep zij flinke hoofdwonden op, terwijl het jongetje ongedeerd bleef. Per ambulance is de wielrijdster naar het Julianaziekenhuis vervoerd. De auto van de landbouwer had schade aan het linker voorspatbord. VEENENDAAL Op de Kerkewijk ter hoogte van het bejaardencentrum botste G. v. D. uit De Klomp zaterdag avond met z'n auto tegen 'n PUEM-paal. Hij liep snijwonden aan het gelaat op, en werd naar het Julianaziekenhuis overgebracht nadat een arts ter plaatse eerste hulp had verleend. Het ongeluk gebeurde toen v. D., in Noordelijke rich ting rijdend, plotseling naar rechts schoot. Waarom dat gebeurde is nog niet duidelijk. De politie vermoedt dat de wagen een technisch defect heeft, en neemt hem vandaag nauwkeurig onder de loep. BARNEVELD Renswoude liet zaterdag in Barneveld in het door de gelijkna mige club georganiseerde toernooi de kans om de grote wisselbeker mee naar huis te nemen glippen. Nadat het in de eerste wedstrjjd tegen VVOP (4e klasse KNVB) een uitstekende wedstryd speelde en verdiend de finale bereikte, verloor het van de thuisclub, VVB, die zich via strafschoppen eveneens plaatste na een geiyk spel tegen KNVB-club Blauw-Geel uit Ede. De organiserende vereniging besloot dit duel met een 30 stand en dat was de grote verrassing in dit sterk bezette toernooi. VVB komt uit in de derde klasse van de afdeling Utrecht. Blauw-GeelVVB 33. Het toernooi bracht in de eerste wedstrijd meteen al een verrassing, daar de Barnevelders in de laatste minuut nog naast Blauw-Geel kwamen. Na strafschoppen plaatste VVB zich voor de finale. VVOPRenswoude 01. Het pas uit de 3e klasse KNVB gedegradeerde VVOP uit Voorthuizen moest het op nemen tegen Renswoude. VVOP had na 5 minuten geluk toen uit een vrije trap van T. v.. Leeuwen de bal via de staan der het veld weer insprong. Keeper Heerikhuizen, die een uitstekende partij keepte, stopte daarna een laag hard schot en gooide de bal snel weg. Het leer bereikte de goed in vorm zijnde B. J. Vink, die langs 2 VVOP-spelers vloog en de keeper verraste (10). Ondanks een steeds in de aanval zijnd Renswoude en een vaak in paniek wegwerkend WOP kwam men niet verder dan de 10 voorsprong. Een volkomen verdien de finaleplaats voor Renswoude. VVOPBlauw Geel 21. De twee KNVB-clubs traden hierna aan voor de verliezersronde. Blauw-Geel nam de leiding, maar VVOP kwam in de vol gende minuut op gelijke hoogte. Nadat de staander een VVOP-treffer voor kwam was het toch VVOP dat de winst pakte (21). VVBRenswoude. Het op papier fa voriete Renswoude kreeg in de finale een bittere pil te slikken daar het door het enthousiast spelende WB met niet minder dan 30 werd geklopt. Na 5 min. liepen back v. Elteren en Harde man elkaar in de weg en de gevaarlijke VVB-middenvoor buitte deze fout goed uit (10). Renswoude drong ver op, maar wat het ook probeerde het wilde niet lukken. Na rust schoot C. Hensen, die zeer actief was, net naast. Ook Maarschalkerweerd bracht enkele ma len de bal uitstekend voor het doel, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Back v. Houten bleef staan voor buitenspel, de grensrechter vlagde niet en de WB-rechtsbuiten maakte geen fout (20). Renswoude was nu een ge slagen ploeg en VVB ging nu duidelijk de toon aangeven. Bij een snelle aanval werd het zelfs nog 30. In de laatste AMERONGEN De door de plaatse lijke industrie en enkele winkeliers in Amerongen georganiseerde middag voor kinderen tot 12 jaar is een groot succes geworden. Om drie uur, toen de middag een aanvang zou nemen waren 420 kin deren in de grote zaal aanwezig, een aantal, dat nog nimmer in het Dorpshuis aanwezig is geweest. Door Hans Borghart werd voor deze jeugd dan ook een voortreffelijk pro gramma gebracht. Er was een poppen theater waarbij opviel, dat dit oude volksvermaak het nog steeds bijzonder goed doet. Ook het goochelen en de conférences wist hij op een bijzondere manier, aantrekkelijk aangepast aan de leeftijd van de aanwezigen te brengen. De samenzang, begeleid door het elektronisch orgel bracht de stemming er helemaal in. Er waren niet alleen kinderen uit Amerongen aanwezig. Ook een groot aantal kinderen van vakantiegasten had van de gelegenheid gebruik ge maakt. Deze middag, aangeboden door een deel van de plaatselijke industrie en winkelbedrijven, georganiseerd door twee particulieren nl. de heren Buis en Vroegindeweij is bijzonder geslaagd te noemen blijkens de belangstelling en de gretigheid, waarmee de aangeboden versnaperingen verorberd werden. minuten verhinderde de staander van het Renswoude-doel een vierde treffer. Het favoriet zijn lijkt voor Renswoude een te moeilijke opgave. De voorzitter van VVB reikte na af loop de prijzen uit en dankte de scheids rechters Kiers en Zwart voor hun mede werking. AMERONGEN Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan heeft het bestuur van de voetbalvereniging DVSA in Amerongen zaterdagmiddag in de kantine van het sportpark De Burgwal gerecipieerd. Voorzitter J. Wolters zei in zijn openingswoord onder meer, dat het bestuur had gemeend de receptie ondanks het plotselinge overlijden van secretaris De Boer te moeten laten doorgaan, maar dan wel in een wat sobere vorm. Van daar dat de muzikale huldigingen werden geschrapt van het programma. Er bestond een zeer grote belangstelling voor de receptie van de Amerongense vereniging. De voorzitter van de Afdeling Utrecht van de KNVB, de heer Van der Kaa, kwam na de speech van de DVSA-praeses aan het woord. Hij be sloot zijn betoog, waarin de voetbal- jeugd centraal stond, met zijn geluk wensen aan het bestuur van DVSA en sprak de wens uit dat het sportpark spoedig zal worden uitgebreid, waar door de club zich verder kan ont plooien. Hij bood de jubilerende vereni ging een beker aan. Nadat voorzitter Potgieser van korf balvereniging Hemur-Enge had bedankt voor de geweldige steun die zijn club van DVSA heeft gekregen, nam Ame- rongens eerste burger mr. V. R. v. d. Bosch het woord. Het kon mededelen dat in de eerst volgende raadsvergadering een voorstel aan de raad wordt voorgelegd om de rest van de aangrenzende percelen aan te kopen voor uitbreiding van „De Burgwal". Spreker legde nog even het aceent op het feit dat DVSA de recep tie in eigen home had kunnen beleggen. Ook scheidsrechter Scharenberg uit Zeist was verheugd het bestuur te kun- ■115»* nen gelukwensen. „Ik kom altijd bij zonder graag in Amerongen en wilde per se van de gelegenheid gebruik ma ken DVSA te feliciteren", aldus de ar biter. Hij bood de jeugd een voetbal aan. Namens alle leden en donateurs werd vervolgens het woord gevraagd door de heer P. van Veenendaal, één der oprichters van DVSA. Namens allen werd het bestuur een drietal speelbal len overhandigd en een telefoonaan sluiting voor het clubhuis beloofd, een geschenk waarover de clubleiding bij zonder verheugd was. Een mede-oprichter, de heer Van Klinkenberg, memoreerde nog, dat DVSA vroeger een echte vereniging was van de Pr. Bernhardlaan en omge ving. Hij was er blij om, dat hierin ver andering is gekomen en de vereniging op een wat bredere basis is gaan voort bouwen. Er kwamen in het gebouw vele bloemstukken en telegrammen binnen. De volgende verenigingen hadden een vertegenwoordiger naar „De Burgwal" gestuurd: VVV. zwemvereniging De Blauwe Schuur, vv Patria, Valleivogels, vv Hulshorst, SVMM, Eek en Wiel, De Vesting, Amsvorde, Maurik. Jonath JX)VO. ,SyP, XDN, Rqnswoude DEV, Kuran, GV.VV, Dofoestad, Muske tiers. '.9°k^wareneer ^|gevaardi^gen athap, HDS, LEERSUM Over belangstelling had de familie Koudijs donderdagavond ze ker niet te klagen bij de opening van haar nieuwe zaak. Enige honderden be langstellenden waren getuigen van de opening van de winkel op Rijksstraat weg 259. Terwijl de harmonie EMM voor de muzikale omlijsting zorgde en de majorettes een erehaag vormden kwamen de genodigden van café Onink naar het nieuwe pand, waar de burge meester door de heer R. Kommer werd verzocht de sleutel van een der kinde ren aan te nemen en de zaak te openen. De burgemeester, mevr. C. M. s'Ja- cob-des Bouvrie deed dit met genoegen en wenste de familie Koudijs veel ge- uk met deze prachtige aanwinst voor de Leersumse middenstand, die volgens de burgemeester de laatste jaren met grote sprongen is vooruitgegaan. Ook Van Schuppens' bouwbedrijf die dit pand in recordtijd uit de grond stampte werd gelukgewenst. De burgemeester besloot haar toespraak met de hoop dat het mooie weer op dat uur een afspie geling zou mogen zijn van de toekom stige resultaten van deze zaak. Hierna kregen de talrijke aanwezigen de gele genheid de nieuwe zaak te bezichtigen. Hiervan werd ook een dankbaar ge bruik gemaakt. van de plaatselijke verenigingen zoals NBB, Tennisclub, Damvereniging, Ons Genoegen, Raiffeisenbank, Nutsspaar- bank, Reisvereniging, DVSA, EHBO, Oranjevereniging enz. enz. Voor elke afgevaardigde en spreker had voorzitter Wolters een dankwoord en het was hem een bijzonder groot ge noegen om de ereleden en diegenen die 25 jaar lid zijn een fraaie asbak, voor zien van een miniatuur-DVSA-speler en inscriptie, te kunnen aanbieden. Het bestuur, bestaande uit de heren J. Wolters, A. Brinkman, J. Keiman, H. van Alfen, G. Breeschoten, A. Henzen en B. van Remmerden kan terugzien op een geslaagde receptie. Op deze wat so bere bijeenkomst bleek weer eens over duidelijk dat DVSA in de provincie en in de gemeente een belangrijke plaats inneemt. AMERSFOORT Erg getroffen door de vakanties en de concurrentie van de Toer De Junior meldden zich voor de competMierit van r. en t.c. „Amersfoort" maar 17 renners, onder wie gastrenner v. d. Voet uit Leiden. De adspirant startte bjj de nieuwelingen. Hoewel de amateurs en de nieuwelin gen apart startten, kwamen beide groe pen na enkele ronden toch bijeen, waardoor een groep van 12 renners ont stond. Dat deze groep te groot was werd al spoedig duidelijk, want er kwa nten. enkele achterblijvers, terwijl bo vendien Jöop Paschedag (klapband), Max de Vries (gebroken ketting) en Mail S&hdbHrik (rhateriaaldefect, maar op de fiets van de uitgereden Cees Roeloffs verdergaand) voor een veran dering in de situatie zorgden. Vooraan kwamen toen de amateurs Joop van Beek, Dick Vervloet, Gerrit Heuveling en Gijs Brouwer en de nieuwelingen Wim Pater, Jan Zwaagman, Evert Smit en gastrenner v. d. Voet. In deze toe stand kwam geen wijziging meer, waarna de spurts de winnaars moesten aanwijzen. Dat werd bij de nieuwelin gen Wim Pater en bij de amateurs Gijs Brouwer. De adspiranten Hans Badenbroek ep Cees Roeloffs bleven in eikaars gezel schap tot aan de eindspurt, waarna Hans zich iets sneller toonde. Veteraan W. Dekker sr. was weer eens alleen. De 2 A-jeugdrenners reden een tijdrit over 1 ronde van 2759 m, die werd gewonnen door de kleine Wim Dekker jr., in 4.54. Bert van Schaik deed er 2 1/2 seconde langer over. Uitslagen: Amateurs: Gijs Brouwer (Hoogland); Dick Ver vloet (A'foort); Joop van Beek (Putten); Gerrit Heuveling (Bunschoten); Jan Sandbrink (A'foort). Nieuwelingen: Wim Pater (Barne veld); v. d. Voet (Leiden), buiten mede dinging, voor Evert Smit, Jan Zwaag man (Barneveld) Cor Nijhoff; ook Adrie Spelt kreeg materiaaldefect, waardoor opgave. Adspiranten: Hans Badenbroek (A'foort); Cees Roeloffs (A'foort). Veteranen: W. Dekker sr. (A'foort). A-jeugd: Wim Dekker jr. (A'foort); Bert van Schaik (Sch'zeel). AMERONGEN Zaterdagmorgen werd in zwembad De Blauwe Schuur in Amerongen voor de tweede maal dit seizoen diploma gezwommen. De chef badmeester, de heer v. Wijk en instruc- trice mevr. Potgieser namen het exa men af onder toezicht van mevr. Mar ree uit De Bilt, afgevaardigde van de KNZB. Voor het diploma A slaagden: Bertil Goosman, Hans v.d. Donk, Robert Gol- lenbeek, Ted Eijffius, Nicole Mulder, Jan David van de Broek, Wilma Donse laar, Anneke Slotboom, Gert v. Ursinus, Edwin Schrevelius, Pieter Boon, Janna van de Wal, Anjo Kortekaas, Harry van Emden, Arno Nout, Marga van Eenen- naam, Florijn van Ewijk, Arie Jan van Honk, Geerdina van Honk, Dirk van de Weerd, Arnold van de Broek, Gea van Meegdenburg, Elbert van Geijtenbeek, Pieter Hogendoorn, E. Hogendoorn, Leo Zijlmaker, Wilma Rebergen, Mariet Kop, R. Bogers, Caroline Steeman, Pe ter Eijffius, Susanne Honders, Gerrit Breeschoten, Janneke Kortekaas, Nelis van Dam, Gerard van Egdom, Rob Schuyt en de dames Van Walsum, Van de Tempel, Van Keulen, Van Laar en Antonides. Een kandidaat moest in deze categorie worden afgewezen. Voor het B-diploma slaagden: Henny en Martin van de Heiligenberg, Alle Oskam, Wim van Spanje, Jemina de Brauwere, Henk Honders, Ronald van der Bijl, Wilco Tollenaar, Kees Hagoort, Marcus van Manen, Peter van Selm, Margaretha van Boort, Monique van Egdom, Lianna Gollenbeek, Wim van Spanje, Henriet Haalstra, Mathilde Haalstra, Rita Huigens, Lia de Jager, Milenka Gelok, J. van Keulen, Wijnand Walravenstein, Jessy van Aagten en Berthil Goosman. Voor het C-diploma slaagden: Reina Oskam, Tjimpke Epema, Liliane en Christiaan Goosmann, Ria Reede, Teuni Reede, Ina van Meegdenburg, Dirk van Nes en Coos Boon. Van de in totaal 76 kandidaten slaag den er 75, een prachtig resultaat van de zwembadleiding. WAGENINGEN De 23-jarige Lo- bithse acquisiteur E. G. M. H. voelde zich op de vrijdagzitting van het Wage- ningse kantongerecht fors in de boot genomen. Hij moest in mei motorboot onderdelen naar Rhenen brengen en was op de weg daarheen in Wageningen tweemaal over de wettelijke verkeers- schreef gegaan. Nadat hij eerst op de Prof. Ritzema Bosweg tijdens een in haalmanoeuvre dwars over een doorge trokken voorsorteerstreep op de andere weghelft reed, suisde hij met een vaar tje van honderd over Stadsbrink en La- wickse Allee richting Rhenen. „Was er zo'n haast bij het brengen van de onderdelen", informeerde kan tonrechter mr. A. C. van den Brand. „Ja nogal", antwoordde H., „er waren immers mensen aan boord van die boot". Voor de officier van Justitie, mr. J. A. Kop, was dit excuus onaanvaarrd- baar. Hij eiste voor de snelheidsover treding een geldboete van 250,- en vermaande H. met „een volgend keer bent u uw rijbewijs beslist kwijt". Aan de overschrijding van de doorgetrokken streep tilde hij niet zo zwaar: 40,-". H. keek al opgelucht maar mr. van den Brand was een andere mening toege daan: „Vijfenzevetig gulden voor de doorgetrokken streep, honderdvijftig voor de snelheidsovertreding en zes maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar". Aangehouden werd vrijdag de zaak tegen de belastingconsulent A. J. M. J. uit Ommen. Deze zou op de Utrechtse- weg in Heelsum de maximum-snelheid hebben overschreden, maar ontkende ooit op deze weg te hebben gereden. Volgens zijn zeggen „was het na een koffietafel in hotel Kievitsdal bij een ritje door de bossen onderlangs Door- werth gebleven". Wel had 'hij ergens in een „fille" gezeten, alleen was de naam van de weg hem ontschoten. „U bedoelt waarschijnlijk file", ant woordde mr. Van den Brand, „fille" is een meisje". De verklaring van de Ommenaar klonk zo overtuigend, dat zelfs mr. van den Brand begon te twijfelen: „Mis schien bent u helemaal niet in Heelsum geweest". In ieder geval had men J. wel in Oosterbeek aangehouden, daar kon geen twijfel over bestaan. Om aan alle onzekerheid een einde te maken besloot de kantonrechter de ver balisant erbij te halen. Deze was echter blijkens een mededeling van de parket wacht zwaar overspannen, zodat de zaak voor onbepaalde tijd moest wor den uitgesteld.

De Vallei | 1970 | | pagina 3