aNaïef' won eerste prijs in Zagreb Britse vrouw heeft .atoomhart" SKIËN IS 'S ZOMERS OOK FIJNE SPOR Met Willem Duys in 't Melkhuis Werumeus Buning Wageningse fietsmanmolen vindt aftrek in Afrika Zangeres zonder Naam op radio en televisie RONOtitie Tachtiger zet sinds 10 jaar herinneringen op het doek Tennistoernooi op tv programmaos VARA brengt vanavond „De Versierder" ENKHUIZEN Pieter Ha- goort moet na het middageten een half uurtje rusten. Dat doet hij in „vaders stoel", zoals zijn dochter bij wie hij inwoont het noemt. Die stoel blijkt ook zijn praat stoel te zijn. Fors gebouwd en rechtop zit hij olijk te kijken, terwijl zijn dochter heen en weer rent naar voordeur en telefoon om pers, radio, fotografen en televisie te woord te staan of binnen te laten. „Ze is hartstik ke trots", zegt hij. „Nou ik ook wel hoor. Wat een aardigheid hè?" NOOIT LES FOUTEN MAKEN UIT DE KERKEN MAANDAG 27 JULI 1970 PIETER H AGOORT MOET DE PAARDETRAM NOG ALTIJD SCHILDEREN Pieter Hagoort is een jaar of tien ge leden met schilderen begonnen. Prak tisch alle schilderijen gaan over het zelfde onderwerp: de paardetram op zijn route tussen Hoorn en Enk huizen. Hagoort is jarenlang chef op deze tram geweest, tot dat de stoomtram in 1918 ook in Noord-Holland zijn intrede deed en Hagoort postbode moest wor den. „Het was eigenlijk nooit mijn bedoe ling om te gaan schilderen. Ik heb er nooit iets van gekund. Het enige dat ik voor die tijd had geverfd, was het houtwerk van mijn huis. Maar zo'n jaar of tien geleden kwam er iemand bij me die erg geïnteresseerd was in de ge schiedenis van die paardetram. En ik had er natuurlijk wel weet van. Toen ik zestien was, vertrok ik uit mijn geboortedorp Strijen om naar Rotter dam bij de RTM te gaan werken. Na vijf jaar werd ik bevorderd tot chef in Noord-Holland". „De RTM was toen de grootste maat schappij die er was. De man die bij me kwam, vroeg me om alles uit die tijd eens op te schrijven. Maar schrijven, dat ging niet best hoor. Toen ben ik het voor hem gaan tekenen en zodoende ben ik eigenlijk tot schilderen geko men". Dat het vooral door de herinneringen gekomen is dat Hagoort is gaan schilde ren, is duidelijk te zien. Talloze plekjes die hij ruim vijftig jaar geleden elke dag met de tram aandeed; stopplaatsen, remises, alles staat op zijn schilderijen. Les heeft hij nooit gehad, ook dat is duidelijk te zien. Hagoort weet niets van perspectief, kleuren mengen of composities, zoals „echte" schilders dat geleerd hebben. En hij wil het ook niet. „Niks hoor, er mag ook nooit iemand op mijn vingers zitten kijken. Wat heb flc aan dat geklets van: je moet het zus of zo doen, dat staat me niet aan. Ik wil gewoon een goed overzicht maken van wat ik mij nog herinner. Ik vergeet de laatste tijd wel steeds meer van die dingen van vroeger door laten we eerlijk zijn de ouderdom. Ik heb geen zin om een tekencursus te volgen; daar is het trouwens ook wel een beetje te laat voor, hé? En perspectief kan ik Pieter Hagoort (83), gewezen bestuurder van de paarde tram in Enkhuizen en gepensioneerd postbode, is een ge lukkig man. Donderdag werd bekendgemaakt dat hij de eerste prijs op de manifestatie „Ndieven 70" in Zagreb Joegoslaviëhad gewonnen. Hij is 'n toegewijd zondags schilder, die een duidelijk steuntje in de rug heeft gehad van dr. Louis Gans, bekend promotor van de naïeve schilderkunst in ons land. Volgend jaar krijgt de heer Hagoort een eenmanstentoonstelling in Zagreb. beter niet leren, want dan komt de helft van de dingen niet op mijn schil derijen te staan. Ik bekijk het een beet je vanuit de lucht, dat kunnen „echte" schilders niet, dacht ik". De ongecompliceerde manier van schilderen en de onopzettelijke manier van „fouten maken" is er de oorzaak van geweest dat de naïeve schilders steeds meer bewondering kregen. „Het was vooral dr. Louis Gans, die een he leboel zogenaamd naïeve schilders heeft opgezocht en gestimuleerd". „Mijn vrouw had een ernstig ongeluk gehad, ze is nu in een verzorgingshuis en daardoor deed ik al een jaar bijna niets meer. Maar Gans heeft me toen weer opgepord. Hij vond het veel te leuk. Hij zorgde ook dat er werk naar de Coöp-wedstrijd gestuurd werd en dat de Albert Dome-stichting wat aan kocht". Vindt Hagoort het woord naïef niet een beetje beledigend? „Ach wel nee, het is toch een beetje zo, op schildergebied ben ik toch naïef. Voor de rest niet hoor", grinnikt hij. „Ze zeggen ook vaak zondagsschilder, dat klopt toch ook niet. Bij mij niet al thans, ik werk bijna elke dag wel een tijdje'. Hoe lang doet hij over een schil derij? „Nou, meestal wel een week of drie. Soms denk ik, ik wou dat dat ding eens afkwam, je gaat er zo op zitten piete ren. Ik teken altijd eerst alles goed met potlood, want als je meteen met verf LONDEN Een hartgangmaker die loopt op een atoombatterfl ontwikkeld door geleerden van het atoomlaborato rium te Harwell is met goed gevolg bij een patiënt van het Londense Nationale Hartziekenhuis ingeplant. De patiënte, een 56-jarige vrouw, is op 15 juli j.l. geopereerd en zal naar verwachting dezer dagen uit het ziekenhuis worden ontslagen. De gangmaker, die al met succes bij honden is ingeplant., is bedoeld om de hartslag van patiënten die lijden aan hartstoornis gaande te houden. Het duurt minstens tien jaar voordat een nieuwe gangmaker moet worden inge plant Bij patiënten met conventionele gangmakers is iedere twee jaar een operatie vereist. Hartstoornissen worden vaak veroor zaakt. doordat de zenuwen de kleine elektrische stroompjes niet langer door geven die het hart aan het pompen houden; een gangmaker levert deze ge regelde pulsen. In Groot-Brittannië worden jaarlijks 1300 conventionele gangmakers bij mensen ingeplant. Amerika en Frankrijk hebben ook atoomgangmakers ontwikkeld, maar het Britse apparaatje is waarschijnlijk goedkoper en doeltreffender. De krachtbron van de nieuwe gangmaker is een uiterst kleine hoeveelheid pluto nium 238 die is vervat in een capsule met een omvang van enkele millime ters, De warmte van de plutonium wordt gebruikt om elektriciteit op te wekken en hoewel de capsule zeer klein iH, is hij «norm krachtig. Het Britse Ministerie van Gezondheid en Sociale Zekerheid heeft verklaard dat verdere inplantingen van de nieuwe gangmaker op het programma staan. begint maak je zo fouten". Eerste prijs of geen prijs, het liefst vertelt Pieter Hagoort toch over zijn tijd bij de paardetram. „We hebben an ders wel wat afgeleden op die open balkons. Vooral als er in de winter windkracht zeven stond... Ik weet niet hoe het nu met die treinbestuurders gaat, maar die jongens van vroeger lustten wel een stevig borreltje. Nou, de tijden waren er ook wel naar. Ik had 8.82 gulden per week; dat was negen gulden min twee procent voor pen sioen". Hagoorts dochter, die even tijd heeft om rustig te gaan zitten: „Vader ging dan een ons vet halen, van dat goedko pe om het paard te smeren, zei hij dan tegen de slager. Maar we aten het na tuurlijk zelf'. De eerste prijs die Pieter Hagoort heeft gewonnen, bestaat uit een veer tiendaags verblijf in Joegoslavië, vol gend jaar. Dan wordt er in Zagreb ook een eenmanstentoonstelling van zijn werk gehouden. „Als ik nog gezond ben en mijn doch ter mag mee, dan ga ik maar wat graag. Dat lijkt me prachtig, hè. Jam mer dat mijn vrouw niet mee kan. Maar mijn schilderijen hebben haar toch wel goed gedaan". „Eerst verkocht ik er wel eens eentje voor honderd gulden en dat vonden we al een heel kapitaal. Maar nu krijg ik er soms wel driehonderdvijftig voor; hoe bestaat het, hè? Ik heb er wat van gespaard om nu een invalidenwagen voor mijn vrouw te kopen. Dat was er immers anders nooit van gekomen'. Skiën in de zomer. Voor een klein groepje Nederlanders en duizenden Oostenrijkers en Zwitsers is er nauwe lijks een beter tijdverdrijf denkbaar, zeker In deze maanden. Skiën in de zomer, op hoogten van pakweg drieduizend meter gebeurt in Zwitserland vooral op de Titlis bij En gelenburg, bij Pontresina in het Enga- din, bij Sankt Moritz, bij Gstaad, en in Zermatt, Wallis. Op de prijzen in deze gebieden wor den volgens Helmut Klee, directeur van het Zwitsers Verkeersbureau in Am sterdam (Koningsplein 11, 020 - 22.20.33) géén reducties gegeven. „Het is er eigenlijk twaalf maanden van het jaar erg druk en gezellig. Wie er twee weken heengaat moet in door- sne rekenen op dertig gulden per dag vol pension voor een goed hotel of twintig gulden in een eenvoudig pen sionnetje. Daarbij komen nogal wat vervoerkos ten zoals voor de lift naar boven, plus 621188, geeft alle inlichtingen. de liften in het skigebied, waaraan je per dag toch wel zo'n twintig gulden kwijt bent. Jawel dat is duurder dan in de winter. Tel hierbij nog eens de kos ten van huur ski's en van de skilessen op 20,-) en dan zit je toch al gauw op zo'n zestig tot zeventig gulden per dag, los van de drankjes in de avonduren." Al met al schat Helmut Klee dat een zomerskivakantie in Zwitserland, de reis heen en terug inbegrepen („per trein zo'n 150,-") ongeveer duizend gulden uit en thuis zal gaan kosten. „Maar dan ga ik er vanuit, dat de men sen niet elke dag skiën. Jawel, wij geven graag de verdere inlichtingen". Ook in Oostenrijk is op dit moment het zomerskiën in vol bedrijf. Het wordt onder meer beoefend op het Kitzsteinhorn, op de Dachsteingletscher en in andere zeer' hooggelegen gebieden. Het Oostenrijks Verkeersbureau. He rengracht 437 in Amsterdam. 020 - Tot en met zondag a s. worden op de banen van het Melkhuisje in Hilversum de Internationale Ten niskampioenschappen van Neder land gehouden. AVRO's Sportpanorama zal in 'n aantal reportages, die in kleur worden uitgezonden. aandacht schenken aan dit toernooi van de Hilversumse Lawn Tennisclub. Dat gebeurt op de volgende dager Dinsdag 28 juli van 19.30 tot 19.55 uur via Nederland 1. Vrijdag 31 juli van 19.30 tot 19.55 uur en van 20.20 tot 21.45 uur via Nederland 2 voor de samenvat ting van de halve finales. Zaterdag 1 augustus van 16.02 tot 17.30 uur via Nederland 1 voor de samenvatting en de gedeeltelijke di recte uitzending van de finales da mes- en heren-dubbel. Zondag 2 augustus te beginnen om 12.00 uur voor de finale heren enkelspel. Ook dit jaar is er een uitermate sterke bezetting van internationale tennissers en tennissters. In het heren-enkelspel zijn het onder meer Tom Okker (Nederland), Roger Taylor (Engeland), Nikki Pilic (Joego-Slavië), Bill Bowrey (Austra lië), Aussie Owen Davidson (Austra lië), Marty Riessen (Verenigde Sta ten) of Barry Phillips Moore (Au stralië), Martin Mulligan (Italië) en Robert Maud (Zuid-Afrika). Voor het dames-enkelspel zijn ge contracteerd: Margaret Court (Au stralië), Virginia Wade (Engeland), Kerry Melville (Australië), Helga Niessen (West-Du itsl and), Karen Krantzcke (Australië), Winnie Shaw (Engeland), Alena Palmeova (Tsje- cho-Slowakije), Kristy Pigeon (Ver enigde Staten), Evonne Goolagong (Australië) en onze landgenoten Bet ty Stöwe, Ada Bakker, Marijke Schaar en Trudy Groenman. De commentator bij dit toernooi is Willem Duys. De regie heeft Bob Bremer. Wie zich interesseert voor de Zangeres Zonder Naam kan van avond, zowel via de radio als via de televisie, zijn of haar hart ophalen. Eerst kan men haar tussen 20.20 en 2.10 in het VARA-programma „Met de muziek mee" via Nederland I op de beeldbuis zien. Zij vangt tij dens deze uitzending (rechtstreeks vanuit de sporthal in Vlissingen) de in sommige omroepbladen ten on rechte aangekondigde Anneke Grön- loh. Verder loopt ook Sandie Shaw („Puppet on a string") al dan niet barrevoets met de muziek mee. Later op de avond (van 23.25 tot 23.55) is de NOS-rubriek „Radiora- ma" op Hilversum I geheel gewijd aan de Zangeres Zonder Naam (ze heet eigenlijk Mary Servaes-By en heeft een eigen café in Geleen). In dit programma, dat als titel heeft „Zangeres Zonder Naam: een fenomeen?", is een aantal van haar supporters te horen. Het zijn men sen. die vinden, dat hun idool een voudig mooi zingt, dat haar levens liedjes gevoelig zijn, inhoud hebben en uit het leven zijn gegrepen." In welke zin is deze vouw van het levenslied geniaal en is zij de expo nent van een bepaalde tendens in de maatschappij? Op deze vragen geven in het programma de volgende men sen antwoord: Albert Mol, Wim lbo, Nico Scheepmaker. Johnny Hoes, Phé Wijnbeek, Pistolen Paultje, Joost de Draaijer en Gerard Korne- lis van 'tReve, die haar vroeg op te treden in zijn huldigingsprogramma in de H. Hartkerk in Amsterdam. Antwoorden en standpunten, die soms heel ver van elkaar af liggen. De opnamen voor het programma, De directer van het elegische „In memoriam" en de balladen, J. W. F. Werumeus Buning, genoot in ons land voor de oorlog een ongekend grote populariteit. Na die vijfjarige periode raakte hij in diskrediet, vooral ook door het feit dat hij tekende voor de doofde Duitsers ingestelde Nederlandsche Kultuurkamer. Dr. P. Hijmans staat in zijn boek „J. W. F. Werumeus Buning, werk en leven", met name bij deze ge beurtenis uitvoerig stil, om daarna te constateren dat de uitstoting uit de literaire.samenleving ten onrech te is gebeurd. Mede ook door het verschijnen dit jaar van Werumeus Bunings „Verzamelde gedichten" be steedt de NCRV-rubriek „Literama" vanavond om 22.40 uur aandacht aan het leven en werk van deze dichter. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: Coronation Street, T V-feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Met de muziek mee: een afwisselend programma met veel muziek. 21.20 De Versierder. TV-comedie. (produktie van Anglia Televisie). 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Internationaal Agrarisch Nws. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.36 (K) De wetten van de wilder nis: serie over het dierenleven in de wildernis van Centraal Afrika. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu: actualitei tenrubriek. 20.50 Ingeborg HaLlstein zingt aria's en liederen uit opera's, operettes en musicals. 21.40 De regels van het spel: Houd het fijn Jesse Gil!: TV-film uit de Amerikaanse serie The Name of the Game. 22.50 Een hemel op aarde?: het Be nedictijnen Klooster te Mönchen- Gladbach. 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I NDR: 18.00 Landarts Dr. Brook, WAGENINGEN „fietswanmolen" De Wageningse vindt aftrek. De Ethiopische onderminister van Land bouw. de heer Werqu Mekasha, heeft om de tekening verzocht, omdat hij alle dorpssmeden in zijn land ertoe wil bewegen het apparaat na te bou wen. Hij zal misschien van dorpssme den op dorpstimmerlieden moeten overschakelen omdat men hem in middels uit Nederland een tekening heeft gezonden van een houten uit voering, in plaats van de originele uitvoering in plaatstaal. Een wanmolen is een reeds lang bekend apparaat, waarmee een 'luchtstroom wordt opgewekt, die bij gedorst graan of gedorste bonen kaf en vuil defi nitief verwijdert. Agromisa, een in Wageningen gevestigde organisatie die zich bezig houdt met landbouw kundige hulp aan ontwikkelingslan den via zending en missie, heeft die ontwikkelingslanden willen helpen aan een wanmolen die gemakkelijk ter plaatse in elkaar gezet kan wor den en die zonder stroom of brand stof maar toch effectief werkt. De afdeling landbouwtechniek van de landbouwhogeschool heeft op verzoek van Agromisa zo'n apparaat ontwik keld. Hei wordt met behulp van een oude fiets met lichaamskracht aangedre ven en is heel simpel gebouwd van plaatstaal. Een jongeman, die in Apeldoorn een opleiding autotechniek volgt, heeft het in elkaar gezet toen hij als praktikant op de afdeling landbouwtechniek werkte. Maar ieder ander had het ook kunnen doen, ver zekert men op die afdeling. Als werktuigen heeft men er slechts een plaatschaar en een popnageltang bij nodig. In Ethiopië, Zuid-Afrika en naar men mag aannemen ook elders in de we reld hoorde men van dit stukje Wa- genings ontwikkelingswerk via het blad ,.19-Nu" van de Nederlandse „stichting public relations land- en tuinbouw", dat ter gelegenheid van. het wereldvoedselcongres behalve in hert Nederlands ook in het Engels ver scheen. De afdeling landbouwtechniek heeft inmiddels moeten concluderen dat het apparaat, hoe eenvoudig ook, toch nog net een beetje te ingewikkeld was geworden. Men heeft er daarom de fiets maar afgehaald en er een elektromotor aan verbonden en ge bruikt het nu voor proeven. Men gaat nu zijn best doen iets nog eenvoudi gere in elkaar te zetten. Dc houten uitvoering is al veel eenvou diger dan de plaatstalen. Daarom heeft „Agromisa" de tekening daar van maar vast naar Ethiopië ge stuurd. waarin uiteraard ook een aantal lie deren van de Zangeres Zonder Naam te horen zijn, werden gemaakt, door Antoine Bodar. Samenstelling Bob Uschi. r In het Gelders programma van de RONO van dinsdag a.s. zal in het programma „Te deum cantamus" een opname worden uitgezonden van het orgel van de N.H. kerk te Groenlo. Het orgel wordt bespeeld door de heer J. van Os uit Aalten en er worden werken van Bach ten ge hore gevracht. In de rubriek „Van wiedaf en dichteb'j" vertelt Jac Gazenbeek bij monde van Martien Haffmans een verhaal over „Otterlo", een daarp van ruum elfhonderd jaor". In dit dinsdagprogramma wordt verder weer een aflevering van de mini-marathon, de sportrubriek on der redactie van Arie Ribbers, uitge zonden. De wekelijkse film op de VARA- maandagavond heet vandaag „De versierder" (The man who under stood woman). De titel duidt al op de zeer amoureuze instelling van de heer Richard Fotheigill (gespeeld door Tony Britton). Zijn vrouw Mary is niet voldoende, ook zijn schoondochter en (zeer jeugdige) aanstaande schoondochter moeten er aan geloven. Het grote geheim van Richard Fo- thergiill is dat hij de vrouwen be grijpt (denkt hij). Dat vrouwen ook wel eens hersens kunnen hebben, komt bij de grote versierder niet op en die miskenning brengt hem in een lastig parket. De drie vrouwen die de versierder tenslotte heel goed begrijpen zijn Mary (Maxine Audley), Celia (Diana Clare) en Jennifer (Jane Asher). Deze komedie werd geschreven door Barry England. 21.20-22.40 uur Ne derland I. TV-serie. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Sportjourn. 19.26 (K) Julia, TV-serie. 19.59 Program ma-overzicht. WDR: 18.00 (K) Pro gramma-overzicht. Aansluitend: Do- ris Day in..., TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heu- te, met nieuws. 19.25 (K) Hafen am Rhein, TV-serie. 20.00 (K) Journ.. en weerbericht. 20.15 (K) Flimreporta- ges. 21.00 (K) Reisen in Deutschland, licht muziekprogr. 21.45 Journ. 1870/71. 22.45 (K) Journ. commentaar en weerbericht. 23.05 (K) Das Triadi- sche Ballett. film-serie. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Achtung, Probe, TV-serie. 19.10 (K) Keine Zeit für Abenteuer, TV- serie. 1945 (K) nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Filmreportage. Aansluitend: Nws. 21.00 (K) Das Madchen von drüben, Franse speel film. 22.20 (K) Nws. en weerbericht. 22.30 De internationale film: 1. Volksküche, Argentijnse korte film. 2. Lenso, Cubaanse korte film. TELEVISIE NEDERLAND 15.30-16.30 AVRO: Vakantiepro gramma. DUITSLAND 1 10..00 Nws. 10.Q5 Journ. van gister avond. 10.30 Muzikaal amusements programma. 12.00 Filmreportages. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws. 16.40 Voor de kinderen. 17.00 Idem. 17.25 Filmreportage. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws. en Weerbericht. 17.35 (K) Franen in japen (film). RADIO HILVERSUM 1 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-programma. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Muziek uit de mid deleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberich ten). Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr 13.00 Nws. 13.10 Radiojournaal. NOS*- 13.30 Spiegel van België muziek en nws van onze zuiderburen. 14.00 Promenade Matinee: Pro Arte Trio en Promenade-orkest. AVRO: 15.10 Internationale Muziekspiegel: A. fi nale wedstrijd Radiioschoolkoor 1970; B. liloderne orkestmuziek (opn.). 16.00 Nws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Ste reo: Mimosa: programma van klas sieke en moderne mini-muziekjes. 16.35 Muzikaal gesprek. 17.30 Tref punt: discussie-rubriek voor actuele zaken. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Ste reo: Dansorkest The Skymasters en zangsoliste. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 19.30 Nws. 19.35 Van avond: gevarieerd programma. 22.00 Muze zonder make-up: kleinkunst uit het buitenland. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Zin - Tuig nr. 22: kunst rubriek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien: 7.30 Nws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Te Deum Laudamus: klassieke gewijde muziek, (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: vakantietips en informaties. 8.45 Stereo: klassie ke pianomuziek (gr.) 9.00 Gymnas tiek voor de huisvrouw. 9.01 Stereo: Van eigen bodem: lichte grammo foonmuziek. 9.35 Stereo: Lichte mu ziek voor blazers. 10.00 Het blijvende Israël. Bijbelse verkenningen. 10.15 Stereo: Russische en franse opera- aria's (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Semi-klassieke muziek (gr). 11.25 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. 'land- en tuin bouw; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Actua liteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Stereo: Musiësta: licht muziek programma. 14.30 Pizzicato: muzi kaal middag-magazine. (16.00 Nws). 17.00 Overheidsvoorlichting: Nws. uit de Nederlandse Antillen. Spre ker: H.L. Braam. 17.10 Voor de kin deren. 17.15 Hai!: jeugdprogramma. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten, met reportage IBM-schaaktoernooi in Amsterdam. 19.00 Stereo: Eigen fa brikaat: lichte muziek (opn). 20.00 Mixtuur: klassieke en moderne mu ziek (opn.). 21.15 De verkiezing van Samuel Pellet, hoorspel. 22.25 Over weging. 22.30 Nws. 22.38 Parlemen tair dagoverzicht. 22.50 De zingende kerk: muziek in de liturgie. 23.10 Stereo: Jazzmuziek, (opn.) 23.35 Ste reo: Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (01.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke geva rieerde visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: licht platenprogram- ma. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03-18..00 Mix: 120 mi nuten rijp en groen op alle toeren (17.00 Nws.). GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt: voor Brouwershaven: M Mostert te Harderwijk.

De Vallei | 1970 | | pagina 6