Gehandicapten straks beter onder dak Willibrordschool is wel opluchting, maar nieuw gebouw urgent „De Ginkel" bevolkt door KNVB-jeugd EEN BROK GEWELDIG SOCIAAL WERK...." Wethouders Scherpenzeel zijn in feite al bekend VALLEI? Belt u dan even a.u.b. voor Veenendaal GeHavan Leeuwen Jaarmarkt Natuurlijke jachthaven Caravan in splinters JEUGD-SPORTKAMP IN LEERSUM D. Kroodsma en A. van Bruggen op zetels van J. v. d. Ham en P. de Jonge Slechte opkomst Eykelkamp keurmeester De Luchtpost Wedvluchten van Zaterdagvliegers Schietuitsla gen De Snelpost UITGROEIEN WACHTLIJSTEN 10550 DINSDAG 28 JULI 1970 VEENENDAAL „Nog dit jaar gaat de bouw van het grote complex dag verblijven voor gehandicapten beginnen. Daar reken ik tenminste wel op, want de tekeningen zijn behoudens een enkele wijziging reeds goedgekeurd", zegt de heer D. Valkenburg, bestuurslid van de Stichting Dagverblijven Gehandicapten te Veenendaal. Ondanks het feit dat men binnenkort de beschikking krijgt over de voormalige Willibrordschool aan de Nieuweweg is er momenteel, speciaal voor kinderen, nog een groot tekort aan ruimte. Het enthousiaste bestuur van de stichting werkt bijzonder hard aan de plannen en hoopt vurig op de nodige vergunning om de ruimteproblemen radicaal op te lossen door een geheel nieuw complex te bouwen aan de Grote Pekken. In het noodgebouw dat destijds on derdak gaf aan de dienst voor sociale zaken van de gemeente huizen nu de gehandicapte kinderen. Voor zestien pupillen is er de mogelijkheid om dage lijks het in feite minder geschikte ge bouwtje aan de Tuinstraat te bezoeken. De ouders verblijven in een deel van de voormalige ULO-school aan de Geerse- weg, dat men moet delen met de BLO- ■ehool. Daar is slechts voor 14 personen plaats. „Een totaal onvoldoende ruim te", aldus de heer Valkenburg. Nu men over de Willibrordusschool kan be schikken betekent dat uiteraard een hele opluchting, maar het stichtingsbe stuur kijkt veel verder in de toekomst en wil door de aanstaande nieuwbouw ineens alle moeilijkheden wegwerken. De plannen kregen een dringender karakter toen bekend werd dat een aantal gehandicapten die nu nog werk zaam zijn bij de Streekwerkplaats voor minder validen daar afgevoerd moeten worden. De reden daarvan is dat deze gehandicapten niet toekomen aan de li miet van 1/3 van de produktienorm die gesteld werd. Dat gebeurt overigens volgens richtlijnen van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. In de dagverblijven mag alleen gewerkt worden als er sprake is van arbeidsthe- rapie, echter nooit als prestatie of voor geld. Het werk voor de gehandicapten is nu in een overgangsfase gekomen naar de uitbouw van allerlei mogelijkheden die dagverblijven kunnen bieden. Dat blijkt steeds weer hard nodig te zijn, want er bestaan al aanzienlijke wacht lijsten voor plaatsing. Nu ook een aan tal gehandicapten van de streekwerk plaats een plaats moeten krijgen wordt DS. C. LANGBROEK het ruimtegebrek des te groter. De be staande verblijven vervullen in feite 'n streekfunctie voor Zuid-Oost Utrecht en zelfs een gedeelte van de Betuwe, waaronder b.v. ook plaatsen als Dode- waard, Maurik en Kesteren. Aan de an dere kant strekt het werkterrein zich uit tot Scherpenzeel en Amerongen, In de Betuwe is men evenwel bezig om zelf een dagverblijf te creëren, waar door over niet al te lange tijd mogelijk een aantal gehandicapten in eigen om geving onderdak kunnen vinden. Omgeven door de Grote Pekken. De Brinken en de Duizend Roeden, midden in de moderne woonwijk Engelenburg, gaat het nieuwe gebouw van de Stich ting Dagverblijven verrijzen. Stichtngs- voorzitter Ds. Langbroek hoopt met z'n actieve medebestuurders op een vlotte realisering. V i* <6 t (Van een onzer verslaggevers) LEERSUM Kampchef G. Jonger- den uit Amsterdam heeft gistermiddag de eerste groep KNVB-voetballertjes verwelkomd in vakantiecentrum „De Ginkel" in Leersum, dat enkele weken lang het decor vormt voor de jeugd- sportkampen van de nationale voetbal bond. Ruim 160 spelertjes van de verenigin gen BWS, KFC, OSV, KRV, Union, SVW en De Kennemers gaan zich een week lang op allerei gebied amuseren in de fraaie omgeving van Leersum. Volgende week komt een nieuwe groep naar „De Ginkel", waar grote tenten (op terpen) zijn opgeslagen en de spor tieve jeugd een tijdje de scepter zwaait. De heer G. Jongerden, een ambtenaar uit de hoofdstad vindt het „een brok geweldig sociaal werk" deze jeugd- sportkampen. En hij kan het weten want al 22 jaar trekt hij in zijn vakan ties met de voetbaljeugd op. Hij praat zeer trots over de ontmoetingscentra van de KNVB-jeugd, die elk jaar in Leersum, Zeist, Baarn en Hoek van Holland (een zgn. zeekamp) worden ge houden. „De jeugd-sportkampen van de bond zijn voor het eerst in 1947 gehouden. We zijn in het klein begonnen maar het werd al meteen duidelijk dat dergelijke kampen in een grote behoefte voorza gen. We zijn gestart met voetbal, vol leybal en tafeltennis, maar in de loop der jaren zijn we steeds meer gaan spe cialiseren. Er worden nu voetbaltesten gehouden waarbij de geslaagden een KNVB-di- ploma ontvangen, er zijn vele mogelijk heden om andere sporten te beoefenen en natuurlijk wordt het spel niet verge ten. Het zogenaamde dierenspel is zeer in trek bij de jongeren, evenals de ^eurtochten. Verder worden er films j^draaid en dit jaar komt een scherm- ploeg enkele demonstraties geven. Elk jaar weer zijn de jongens dol enthou siast", aldus de kampchef", die ervan overtuigd is dat de jeugd-sportkampen op korte termijn nog meer worden uit gebreid. Ruim 50.000 Nederlandse voetballer tjes hebben sinds 1947 de kampen be zocht. Deze zomer trekken in totaal 4000 jeugdigen naar de verschillende KNVB-.,dorpen". De verenigingen die belangstelling hebben voor de KNVB-jeugdsportkam- pen kunnen zich elk jaar in januari op geven bij de bond, die steeds weer een groot aantal clubs moet teleurstellen omdat de aanvragen talrijk zjjn. Voetbalvereniging HDS stelt in overleg met de gemeente elk jaar de terreinen beschikbaar aan de KNVB- jeugd die in Leersum verblijft. Nu kunnen we gaan uitgroeien, zowel voor de plaatsingsmogelijkheden als voor het personeel. Het lijkt zelfs mo gelijk dat we. nu spoedig de Willibrord school gebruikt kan worden, met een maximale bezetting kunnen beginnen." In het nieuwe gebouw zullen de ge handicapten ongetwijfeld veel beter te recht kunnen. Men vindt, er een bewe gingsruimte, een huiskamer, een lin nen- en strij kaf deling, ruimte voor ar- beidstherapie, een kamer voor bestuur en staf, voor het personeel van het me disch team. In één gebouw maar wel gescheiden kunnen zowel de kleuters als de ouders terecht. Voor de kleuters wordt een directrice aangesteld en bestaat het personeel uit een groepsleidster, zes leidsters en en huishoudelijk assistent. Voor de oude ren komt er een directeur, een groep leider en vier leidsters, waarbij even eens een huishoudelijk assistente. Voor het hele complex moet er dan nog een conciërge zijn en een administratieve kracht. De kleuter-afdeling krijgt een ruimte voor fysiotheraptie, een waterbassin en een groepsruimte. Modern is ook de tuintherapie die men wil beginnen. Vanzelfsprekend moet er nog heel wat werk verzet worden voor het zo ver is dat men de gehandicapten in het nieuwe complex kan ontvangen. Maar met grote voortvarendheid wordt er en thousiast gewerkt aan de plannen en de realisering van de dagverblijven. „Weet u", zegt ds. Langbroek, „die wachtlijs ten zijn een stille aanwijzing dat we al les moeten doen wat mogelijk is. Want één dag wachten is voor een gehandi capte en z'n omgeving soms meer dan voor iemand die zes weken moet wach ten op plaatsing in een ziekenhuis." ADVERTENTIE D. KROODSMA Tot 17.30 uur V.n 17.30- 11Q7Q 9.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 WOUDENBERG De opkomst voor de zaterdagmiddagcompetitie van ren en toerclub „Amersfoort" was zeer slecht. Slechts 11 renners gaven acte de présence, onderverdeeld in 5 amateurs; 3 nieuwelingen; 1 adspirant; 1 veteraan en 1 jeugdrenner. De gezamenlijke amateur/nieuwelin- gengroep leverde toch wel felle strijd, waarvan o.a. Bert v. Egmond 't slacht offer werd. Bovendien reed Jan Sand- brink weer eens lek, zodat hij uitge schakeld werd. Dick Vervloet was steeds voorin te vinden en als er een uitlooppoging ge daan werd zat hij erbij. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij, samen met nieuweling Adrie Spelt en amateur Gijs Brouwer, een kleine voorsprong nam, die tot het einde toe gehandhaafd bleef. De eindspurt was voor de iets sneller spurtende Gijs Brouwer. Kees Boogaard werd 3e. Nieuweling Adrie Spelt bleef de an dere 2 nieuwelingen, Evert Smit en Cor Nijhoff (die samen een poging hadden gedaan om de groep te ontvluchten) ge noeg vooruit om de spurt om de 2e en 3e plaats gade te kunnen slaan. Smit was sneller. Adspirant Cees Roeloffs, veteraan W. Dekker sr. en jeugdrenner Wim Dekker jr. hadden in hun klassen het rijk alleen. Uitslagen: Amateurs: Gijs Brouwer (Hoogland); Dick Vervloet (A'foort); Kees Boogaard (Veenendaal). Nieuwelingen: Adrie Spelt (Lunte- ren); Evert Smit (A'foort); Cor Nijhoff (Maarn). Adspiranten: Cees Roeloffs (A'foort). Veteranen: W. Dekker Sr. (A'foort). A-jeugd: Wim Dekker Jr. (A'foort). In de amateurwedstrijd in Driel reed Gijs Brouwer zich naar een 15e plaats. In het achtervolgingskampioenschap van Nederland op de baan, kwam Ar nold Voogt (Scherpenzeel) net 1 seconde te kort om zich bij de laatste 8 te plaat sen. De zondagmorgencompetitie werd voortgezet met een tijdrit over 3 ron den. De uitslagen zijn: A-jeugd: Dick Willigen burg 7,06; Wim Dekker .Tr. 7.38; Adspiranten: Hans Badenbroek 6,43,5: Cees Roeloffs 7,06, 5; Nieuwelingen: Joop Paschedag 6.45; Veteranen: W. Dekker Sr. 6.46. BIJ in de Hoofdstraat zagen wij weer NIEUW OPGENOMEN ARTIKELEN: VLOEIBAAR RUBBER tegen alle vormen van lekkage, vocht en roest. Verpakking V2 liter 3.90 2 liter 14.25 Euro-full VEREDELDE GIPSPLAMUUR 250 gram 0.85 500 gram 1.45 KANT EN KLAAR SPECIE 2,6 kg 1.75 4 kg 2.50 TEGELKIT voor al uw losgelaten tegels 750 gram 2.70 MA kg 5.— Uittrek bore WASLIJNEN zelioprollend 2 x 360 cm 13.30 4 x 450 cm 19.95 VAPONASTRIPS 7.80 SHELLOX vliege«verdelgers 4.25 MOOIE SIERPLANKDRAGERS 3.95 en 5.95 RENSWOUDE Op woensdag 5 augustus zal vanaf 's avonds zes uur de jaarlijkse markt te Renswoude weer worden gehouden. Evenals in de voor gaande jaren zullen de standhouders hun plaatsen weer innemen op het pleintje voor de Raiffeisenbank. Iedere koper ontvangt loten naar gelang hij besteedt. De uitslag wordt» bekend ge maakt na afloop van de markt. (Van onze correspondent) SCHERPENZEEL De nieuwe samenstelling van het college van bur gemeester en wethouders in Scherpen zeel lijkt al vrij zeker. In plaats van de socialist De Jonge, schuift de PvdA de heer A. van Bruggen naar voren, en op de zetel van de heer J. v.d. Ham (CHU) moet diens partijgenoot D. Kroodsma komen. De heer Van de Ham keert niet in het college terug, omdat zijn gezond heidstoestand het niet toelaat. De heer De Jonge heeft to kennen gegeven dat hij meent dat een jongere kracht in B. en W. meer op zijn plaats is. De hui dige wethouder is 68 jaar. De nieuw gekozen gemeenteraad is het er in een vergadering over eens ge worden dat PvdA en CHU in het nieu we college vertegenwoordigd moeten zijn. Alleen de SGP deelde mee slechts bereid te zijn om steun te geven aan wethouders die uit de CH-AR-combina- tie voortkomen. De overigen voelden er echter niets voor. In een bijeenkomst der beide grootste fracties is nu besloten dat als vertegen woordiger van de combinatie de heer Kroodsma kandidaat wordt gesteld. Op alle punten is voorts volledige overeen stemming bereikt, zodat het er naar uitziet datniet s een verkiezing van v. Bruggen en Kroodsma meer in de weg staat. RENSWOUDE Met ingang van 1 augustus zal slager Eykelkamp uit Renswoude verhuizen naar Boxmeer. Hij is vanaf die datum aangesteld als keurmeester aan het abattoir van de Homburg worstfabrieken, met als standplaats Cuyk. Hieronder vallen te vens tien tot twaalf omliggende ge meenten. Hij heeft Boxmeer verkozen als woonplaats. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed met de oude duiven mee aan een wedvlucht vanaf Bergerac een afstand van 885 km. In concours waren 51 dui ven en de uitslagen waren C. ter Burg 1,7; C. A. van de Wetering 2,8; A. Rus- tenhoven 3; G. Schipper 4, 10; J. v. Oostrum 5; T. H. Aarsen 6; en W. Wa- gensveld 9.- De joge duiven vlogen vanaf St. Ghisl-Horn een afstand van 216 km. In concours waren 257 duiven en de uitsla gen waren: W. v. Schaik 1. 3. 4, 23, 25, 39, 51; C. ter Burg 2, 20, 42, 43; C. Gijsbertsen 5, 14 28, 35; A. Rustenhoven 6, 26, 29, 41. J. Hardeveld 7, 50; W. Wagensveld 8, 18; P. v. Eist 9, 21, 22. 36, 37, 38. 45; A. Veenvliet 10, 32; T. H. Aarsen 11, 27; J. van Oostrum 12. 34, 42; J. Bakker 13, 15, 17, 19, 44, 46, 48; C. Hop 16; C. A. v. d. Wetering 24, 47, 49; T. v. d. Broek 30; J. Voskuilen 31 en M. Rotte 33. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Survilliers Fosses van VPV „De Zaterdagvliegers" was als volgt: los 7.30 uur, wind z.w.; in con cours 60 duiven. De le prijswinnende duif meldde zich om 12.49.53 uur met een snelheid van 1221.68 meter bij C. J. Stuivenberg, terwijl de laatste prijs winnende duif om 13.17.21 uur (snel heid 1123.33 meter) door R. Muller Fl. werd geklokt. Verdere uitslag: C. J. Stuivenberg 1, 4; R. Muller Fl. 2, 12; K. v. d. Velde 3, 5; C. W. de Koning 6, 9; H. Schoeman 7, 11; A. C. Koster 8, 10. In het rayon waren 324 duiven in concours waarvan de duif van C. J. Stuivenberg de 11e plaats bereikte. Verder plaatsten zich eervol: C. J. Stui venberg 11, 22; R. Muller Fl. 12; K. v. d. Velde 15, 26. In Bordeaux werden de duiven op donderdag 16 juli om 13 uur gelost. Vrijdagsmiddags 17 juli bereikten 2 duiven van „De Zaterdagvliegers" hun klok en wel om 16.19.05 uur (snelheid 747.85 meter) een duif van C. W. de Koning en om 17.01.12 een duif van Gebr. Gijsbertsen. Op zaterdag 18 juli werden de overige prijzen verdiend. Verdere uitslag: C. W. de Koning 1, 6, 7; Gebr. Gijsbertsen 2; C. J. Stuiven berg 3; K. v. d. Velde 4; R. Muller Fl. 5. In het rayon waren 156 duiven in concours. „De Zaterdagvliegers" plaats ten zich als volgt: C. W. de Koning 8, 26, 31; Gebr. Gijsbertsen 11; C. J. Stui venberg 19; K. v. d. Velde 22; R. Muller Fl. 25. Op 18 juli werden ln Maastricht om 6.30 uur jonge duiven gelost; in con cours 199 duiven. Om 8.19.23 wist de duif van G. van Wijk als eerste het hok te bereiken met een snelheid van 1207.30 meter. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 10.04.02 uur bij L. Kwetter met een snelheid van 617.01 meter. Verdere uitslag: G. v. Wijk 1, 11, 33; Gebr. Gijsbertsen 2, 20; A. Quint 3, 4, 9, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 23, 24; H. v. Dijk 5, 14; L. Kwetters 6, 7, 13, 35. 37, 40; H. G. Reede 8; G. Versteeg 10; H. Khoeman 21; C. W. de Koning 22; C. J. Stuiven-, berg 25, 28, 30; H. Dirksen 26, 39; T. An beek 27. 31, 34, 36; R. Muller E. 29, 32, 38. In het rayon revancheerden „De Za terdagvliegers" zich eindelijk. G. van Wijk wist de eerste prijs te pakken van de 968 duiven, de gebr. Gijsbertsen de 3e prijs, A. Quint de 6e en 7e prijs en H. van Dijk de 9e prijs. Op 25 juli waren de weersomstandig heden in Chimay zo slecht, dat de dui ven teruggezonden moesten worden. RHENEN Nu de bouwvakvakantie het afgelopen weekeinde is begonnen zijn ook de jachten „los" gekomen. In alle soorten en in alle mogelijke afme tingen varen ze dagelijks - voorname- SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week op de buitenbaan met ge weer de volgende resultaten op de 100 meter. A. Rustenhoven 93. M. Berendse 92. H. v. Ginkel 92. A. Valkenburg 91, A. ter Burg 91. P. Engelenburg 91. J. Visser 90 A. C. van Dusschoten 90. H. Pater 88, J. ten Broek 87, A. Blanken 86, J. La Bastide, 86. B. Geefshuizen 85, W. van Wessel 85, G. Geskes 85, H. K. Berendse 84, R. v. d. Burgt 83. A. van Garderen 83, J. Koudijs 82, J. van Eist 80 J. Koot 77 en C. P. Hoytema van Ko nijnenburg 68. VEENENDAAL Uitslag van de wedstrijdvlucht Borgerac. De duiven werden vrijdag jl. om 13.00 uur gelost met ZW-wind. Eerst aankoipende duif, zaterdag 5.3845. Snelheid 1538.6 m.p.m. Spliethof/Vlootman 1, 2, 4, 5, 7, 11, 15; H. L. Spies 3. E. Sukkel 6, 13; C. Donke laar 8, 10, 12; N. va>n Barneveld 9. H. Heikamp 14. Uitslag van de wedstrijdvlucht St. Ghisladn H. Jonge duiven gelost om 7.30 uur. Eerst aankomende duif 10.10.41. Snelheid 1330.7 mpm. De eerste vijftien prijzen gaan naar: G. de Geit 1, 4; R. van Doorn 2, 6, 11, 13; Joh. van Manen 3, 7; E. Sukkel 5; J. van Amerongen en Zn. 8; H. L. Spies 9; Leppers de Hartog 10, 15; H. Heikamp 12; A. Merlijn 14. lijk stroomopwaarts - op de Rijn. Niet alleen overdag, maar vooral ook 's avonds vinden veel van deze water- toeristen een beschutte en bijzonder mooie ligplaats in De Grift langs de voet van de Grebbeberg. Gisteren lagen er ruim twintig boten gemeerd. De Grift staat in de almanak van de ANWB-afdeling Watertoerisme, aange geven als vrije ligplaats. Dat was vóór de oorlog al zo, maar door de lage wa terstand in de rivier was het niet moge lijk de uitmonding van de Grift binnen te varen omdat deze droog stond. Nu de sluizen bij Hagestein in werking zijn, heeft het Rijnwater een constante hoogte, waardoor ook de Grift weer volop kan worden binnen gevaren. Rhenen, dat nu al jaren ijvert voor een jachthaven, heeft op deze natuur- schoonrijke plek, zo maar vanzelf een natuurlijke jachthaven gekregen. VEENENDAAL Een volledig ver splinterde caravan en schade aan drie auto's zijn de gevolgen van een misluk te inhaalmanoeuvre, gistermiddag op rijksweg 12, bij de Veenendaalse afrit. De bestuurder van een Zweedse vrachtwagen met aanhanger wilde een voor hem rijdende personenauto met caravan passeren, wat mislukte. De auto met caravan week naar links, waardoor de vrachtwagen deze aanhanger totaal vernielde. Niemand werd gewond. Op de zuidelijke rijbaan bestond eni ge belangstelling voor het gebeurde. Dat resulteerde in een nieuw ongeluk. De Amsterdammer J. G. moest, hard remmen voor een auto die voor hem reed, en die plotseling vaart minderde om beter te kunnen kijken. De Amsterdammer raakte in de mid denberm en tegen de vangrail, waarop zijn wagen kantelde, dwars op de weg. Ook hij bleef ongedeerd. Zijn lading bloemen lag over de weg verspreid.

De Vallei | 1970 | | pagina 3