JÜES MAN ONTBREKEN IIV SEPTEMBER „Oude" raad Rhenen komt volgende week voor het laatst bijeen r Stichting Ned. Jachtmuseum betrekt Kasteel Doorwerth Bejaarden en invaliden kunnen zich aanmelden MR. DEEN BLIJFT AAN Ballet op rolschaatsen in Ede Rhenense politie in de prijzen Amerikaan speelt op orgel in Ede VOORLICHTINGSCENTRUM VOOR ALLES WA T MET DE JACHT TE MAKEN HEEFT Onó fuin lou whoe L „Iedereen moet noodzaak van natuurbeheer inzien Tochten: augustus en september Bekendmaking Twee vluchten van „Luchtreiziger" Historie Opzet Bestemming Documentatie WOENSDAG 29 JULI 1970 H. Griffioeh. (ARP). H. v.d. Spoel (VVD). RHENEN De gemeenteraad van Rhenen komt dinsdag 4 augustus voor de laatste maal in de huidige samenstelling bijeen. Het wordt de laatste vergade ring van de aflopende zittingsperiode van vier jaar. Van de vijftien leden zul len er zes niet terugkeren, wanneer de raad in nieuwe samenstelling op dinsdag 1 september voor de eerste maal bijeen komt, om dan tevens twee wethouders te kiezen. De raadsleden die niet meer terug keren in de komende vier jaar zijn: P.v.d.A.: de heer G. van Gesink; Vrije Partij, thans DS '70: de heer M. v.d. Berg; S.G.P.: de heer G. J. Verwoert; V.V.D.: de heer H. v.d. Spoel; A.R.P.: de heer H. Griffioen; Boeren Partij: de heer M. Lodder. Voor hen komen in de plaats: P.v.d.A: mej. J. D. C. Dirkse; SGP: de heren L. M. v.d. Berg (DS '70). G. v. Gesink (P.v.d.A.). p^en bekende spreuk zegt ,,de na- ~J tuur kennen is de natuur liefheb ben". Wanneer iemand, die de natuur niet kent en nooit tevoren een eigen tuin(tje) bewerkte, of nog nooit een kamerplant te verzorgen had, op ze kere dag voor die taak komt te staan om eindelijk eens zo'n kléin stukje van de aardbodem om te spitten, aan te leggen, te bezaaien, ie beplanten, te bemesten etc. etc., dan voelt hij zich gewoonlijk preemd, wild vreemd tegenover dat stukje natuur, dat hij thans onder zijn hoede moet nemen. Maar na verloop van tijd, wanneer de eerste eigen geplante bloemplanten in bloei staan of de eigen geplante klim roos haar eerste bloemknoppen ver toont, of wel de allereerste malse groenten van z'n stukje grond worden geoogst of de eerste bloemen worden gesneden, dan is de eerste kennisma king met de natuur een feit geworden. En op zodanige wijze hebben in de loop der jaren duizenden en nog eens duizenden in alle oorden de natuur le ren kennen en liefhebben. Voor dui zenden mensen in de grote steden en in de dichtbevolkte industriecentra is tuinarbeid een bron van ontspanning geworden. Uitdrukkelijk zeg ik „een bron van ontspanning"want daarin ligt juist de grote culturele waarde van „tuinarbeid"Dat is ook de ideële gedachte van het volkstuinsysteem, dat o.a. in vele steden op zo voorbeel dige wijze tot uiting komt. Zou het niet langzamerhand tijd worden dat we ook in onze omgeving „Volkstuincomplexen" zagen verrij zen? Er zijn er velen die in tuinarbeid een „bron van ontspanning" zoeken, doch door het ontbreken van 'n volks tuincomplex is het voor hen niet mo gelijk de vulturele waarde van „tuin arbeid" in hun vrije tijd te kunnen beleven. Wie bindt de kat de bel aan' Wie? Hoera! We gaan met vakantie! De sleutel wordt omgedraaid en de tuin blijft liggen totdat we van vakantie terug zijn. Zo gebeurt het maar al te vaak. Zo mag u niet handelen, een tuin kan nu eenmaal niet zolang al leen gelaten worden. Indien u de sleu tel van het hek niet aan de tuinman wilt afgeven (hetgeen inderdaad wel voorkomt) vraag dan of een kennis of een goede buur eens een oogje in het zeil wil houden. Er zijn altijd weer werkzaamheden die op het juiste ogenblik moeten ge schieden, wil men tenminste een mooie tuin hebben. Nu is het hele maal niet nodig, dat u de gehele zo mer voor de tuin thuis zoudt blijven, dat zult u ook wel niet doen. Maar als het er zo bijstaat, dat de tuinman tij dens uw afwezigheid de zaak niet bij houden mag, geeft de sleutel dan aan uw buur of kennis, die allicht zo hier en daar nog eens het een en ander zou kunnen opknappen. Natuurlijk moet u voordat u weggaat de tuin een behoorlijke beurt geven. Velen den ken „och, we gaan toch met vakan tie, dus behoeven we nu eigenlijk niet zo veel meer aan de tuin te doen, we zien er toch niks meer van". Zo mag men er niet over denken! Neen, enige dagen voor men weggaat wordt alles nog eens grondig schoon gemaakt, de paden worden geschof feld, de graskanten nog eens afgesto ken, het onkruid gewied, alle planten die het nodig hebben worden nog eens aangebonden, terwijl de uitgebloeide bloemen verwijderd moeten worden. Indien u de tuin aldus nog eens be werkt hebt, och, dan is er tijdens uw afwezigheid niet zo heel veel te doen. Houdt er echter rekening mee, dat het gras beslist elke week minstens een keer gemaaid moet worden. Laat men dat maar groeien, dan is het er later in het geheel niet meer af te krijgen en moet er een zeis aan te paskomen Een zonnige vakantie zij u allen toegewenst' Enkele soorten riddersporen kunnen nog wel bloeien, doch met de meeste is het toch wel gedaan. Indien de planten nu toch niet meer bloeien, kan, indien dat tenminste nodig is, tot het verplanten worden overgegaan. Wan neer Riddersporen een jaar of vijf op dezelfde plaats hebben gestaan, zullen ze eerst verzet moeten wor den op den duur worden de pollen te groot. De buitenste stuk ken worden dan opnieuw geplant, ter wijl de oudste stukken, dus het mid denstuk, wel opgeruimd kan worden. Voordat tot het planten wordt over gegaan, moet de grond behoorlijk los gespit worden en daarbij flink be mest. Riddersporen kunnen veel voed sel gebruiken. Met de pluk van de frambozen is hei afgelopen. Het afgedragen hout heeft nu zijn dienst gedaan en kan weggesneden worden. Laat men dat oude hout zitten, dan komt er allerlei ongedierte in en dat moet voorkomen worden Is het oude afgedragen hout weg, dan komt er meer ruimte voor de jonge scheuten aan de planten, dan behouden we alleen de sterkste. De zwakste halen we dan weg. Na een zeker aantal jaren komt aan frambozen een eind. Ze mogen dan nog wel wat vruchtjes geven doch flinke opbrengsten krijgt men na een jaar o) zeven niet meer. Het is dan beter de planten op te ruimen, om het volgend jaar nieuwe te planten. Mej. M. v.d. K.: De Hertshoorn varen Platycerium bifurcatum) groeit in het land van herkomst in de natuur op bomen, is dus een epiphyt. Van daar dat men haar vaak op een stuk boomschors ziet geplant (gebonden). Het is echter niet fout om haar in een pot te kweken. Voor een goede drai- naige (een laagje potscherven) en een luchtig grondmengsel (Veenmos met oude koemest vermengd) en goed verteerde beukenbosgrond. Tegen zon beschermen, wel een lichte plaats, proeien met lauwS water, de plant verlangt een tochtige omgeving. E. J. GRIJSEN—RHENEN G. J. Verwoert (SGP). van Dijk en W. E. van Laar; VVD: de heer ir. M. P. F. C. A. Timmermans; ARP: de heer II. H. van Doesburg. De SGP behaalde één zetel meer, de Vrije Partij (DS'70) verloor één zetel, de Boe renpartij komt niet meer terug. Voor de nieuwe formatie D'66/PPR zal zitting nemen mevrouw I. E. Clous-Veen. Van de zitting hebbende raadsleden komen terug: P.v.d.A: de heren mr. J. Deen, J. P. Glasbergen en C. Hensen, CHU: de heren T. v. Lienden, J. van Donselaar en P. Kerkstra (de complete huidige fractie); DS'70: de heer E. P. van Dijk; WD: de heer A. Jansen; SGP: de heer H. J. van Wijk. M. Lodder (BP). i RENSWOUDE „In 'n in cul tuur gebracht land is een natuurlijk evenwicht van de fauna vrijwel een onmogelijke zaak. Alle grote roof dieren. zoals beren en wolven zijn al eeuwenlang uit ons land verdwe nen. Je kunt het grote wild ook niet mer invoeren, omdat je daarvoor 'n te groot jachtgebied nodig hebt. Dc beren en wolven zouden ook niet genoeg voedsel kunnen vinden in de natuur, zodat ze op koeien en scha pen zouden gaan jagen. De kleine roofdieren die wij in ons land nog kennen (o.a. de vos sen «n hermelijnen) zijn ook lekker bekken en lusten best een kippe- boutje of een eend. Te veel roofwild is dan ook be slist niet goed. Dit houdt in dat er in het najaar moet worden gejaagd. Te veel wild heeft tot gevolg, dat er door ziekten op den duur helemaal geen fauna meer zou zijn en ver dwijning van het wildbestand in het algemeen zou een verarming zijn van de natuur en schade berokke nen aan de landbouwcultures". plicht jachtexamen moeten komen, maar de Kon. Ned. Jachtvereniging heeft op dat gebied tot nu toe geen succes gehad. De noodzaak van na tuurbeheer moet iedereen na aan het hart liggen en daar waar men het niet weet, nog eens duidelijk worden gemaakt, want door onwetendheid doet men vaak domme dingen als men van de natuur geniet. Je moet er dus wel iets van afweten". DRS. P. TUYN eigenlijk zou er een verplicht jachtexamen moeten komen Als ik naar deze woorden luister zit ik in één van de bijgebouwen van kasteel Renswoude, waar ik als jon gen vele schone uren heb doorge bracht. In de werkkamer en biblio theek van het prachtige woongedeel te van het noordelijk gelegen bijge bouw heb ik een gesprek met drs. P. Tuyn, conservator van de Stichting Nederlands Jachtmuseum, een mu seum dat na de restauratie z(jn intrek zal nemen in Kasteel Doorwerth. Drs. Tuyn vertelt mij dat, als in augustus de zuidelijke toren van dit kasteel klaar komt, zijn kantoor, dat zich nu nog in Den Haag bevindt bij de Kon. Ned. Jagersvereniging, in één van de vertrekken van de toren zal worden gevestigd. Hij zelf gaat dan met zijn gezin in Renkum wo nen. Wie is drs. P. Tuyn en wat Is de bedoeling van de Stichting Neder lands Jachtmuseum? Op deze vragen kreeg ik tijdens een geanimeerd ge sprek antwoord van de heer Tuyn, die mij gastvrij onthaalde in zijn fraaie oude woning, waar nog de sfeer van vele honderden jaren ge leden hangt en waar het voor een conservator of een dichter-schrijver heerlijk wonen en werken is. De heer P. Tuyn werd in 1934 in Soerabaja geboren, maar vertrok reeds een jaar later met zijn ouders naar Amsterdam. „Ik vond dit later wel jammer, omdat je nu een stuk unieke ervaring gemist heb. In Ne derland studeerde ik biologie in Lei den en was onder meer 3 jaar ver bonden aan het Wagenings Labora torium Natuur- en Weerkunde. In die tijd woonde ik op „De Lange- berg" in Heelsum. Daarna was ik van 1964-1969 in Amsterdam ver bonden aan de Artis-bibliotheek van de Gemeentelijke Universiteit en in maart 1969 ben ik benoemd tot con servator van de Stichting Neder lands Jachtmuseum, die nu ca. 2 jaar bestaat. Alles is dus nog in wording. Het is al een oud plan", vertelt drs. Tuyn mij. Het speelt namelijk al 20 jaar. De behuizing was een tijdlang een probleem maar toen kasteel Doorwerth weer van de grond begon te komen, en de bestemming duide lijk werd is het oog gevallen op onze stichting". vlncie en het ministerie van CRM hopen we dit museum dan ook van de grond te krijgen". „Kijk, zegt de heer Tuyn en hij wijst vanuit zijn werkkamer naar het in restauratie zijnde kasteel Renswoude, „dit soort kastelen is nog voor bewoning geschikt; een burcht als Doorwerth niet meer en daarom wordt ons museum erin on dergebracht. De Koninklijke Neder landse Jachtvereniging in Den Haag telt momenteel 14.000 leden. Dat ls nog maar de helft van het aantal dat een jachtakte heeft. Bij deze vereniging wordt van zelfsprekend grote aandacht besteed aan het faunabeheer. Met subsidie van de gemeente Renkum, de pro- „De opzet van dit nieuwe museum is in de eerste plaats een voorlich tingscentrum te creëren voor alles wat met de jacht in Nederland te maken heeft. Daar weet men in Ne derland nog te weinig van", aldus drs. Tuyn, „en onbekend maakt on bemind. In Duitsland b.v. weet men er meer van. Daar leeft de jacht ook veel meer onder de bevolking. Hier in ons land denkt de gemiddelde Ne derlander bij het jagen alleen maar aan het doodschieten van hazen, ko nijnen etc., maar er zit veel meer aan vast. De jager beschermt zijn wild om ervan te kunnen blijven oogsten. Daarom zijn jachtopzieners en bos wachters belangrijke beschermers van de Nederlandse fauna. Komt er te veel wildbestand, dan moet er worden gejaagd. Is er in de winter te weinig voedsel, dan is bijvoede- ring noodzakelijk, zoals b.v. op „De Hoge Veluwe", plaatsvindt en verder In elk goed beheerd jachtveld". „Daarnaast zullen wij dus ook voorlichting gaan geven aan de ja gers zelf, o.a. hoe zij moeten bijvoe deren, wat voor soort voeder er moet zijn, op welke plaatsen het moet ko men en hoe de modellen moeten zijn van ruiven etc. De natuurlijke histo rie van het wildbestand is voor de jager belangrijk en voor de leek in teressant. Eigenlijk zou er een ver- „De historie van de jacht zal in ons museum uiteraard ook een plaats toebedeeld krijgen, maar er is niet zoveel op dit gebied. In Duits land en Frankrijk werden in vroege re tijden de jachtpartijen met prachi en praal gehouden. Daar beschouw de men het als een soort ritueel. Bij ons is de jacht steed primair ge- den. Soms jaagde de kasteelheer met één van de toenmalige stadhouders, dan weer werd de jacht beleend aan leenmannen. Uit het voorgaande blijkt dat hel gaat om de vraag, hoe je de wild stand kunt behouden zonder dat je er al te veel last van krijgt. Omdat Nederland geen echt natuurgebied is, moet je er wei iets aan doen en dat gebeurt dan door de jacht". Over het grote probleem van gif stoffen: „We weten er helaas nog te weinig van, maar het is wel zo, dat ze funest zijn voor flora en fauna' Daarbij komt het boek „De dodende lente" van mevr. Carson en het baanbrekend werk van dr. C. J. Briejèr, oud-directeur van de P.D. in Wageningen ter sprake. „Maatregelen voor terreinbeheer zijn van groot belang, vooral voor de landbouwcultures. Ze zijn lastig en duur. Daarbij denk ik vooral aan de houtwallen met z'n zangvogels, in- sekten en wildbestand. Over 10 jaar", zegt drs. Tuyn een beetje ver drietig, „als de landbouw zal zijn ge saneerd zijn bijna alle houtwallen in ons land vernietigd. Ook op de Doorwerth zijn er al heel wat ge sneuveld en dat vind ik erg jamme- Ze horen bij het landschap en hel wildbestand". „In ons museum zullen de bibllo theek en de afdeling documentatie materiaal eveneens een plaats krij gen. Wij zijn geïnteresseerd in voor werpen zoals oude klemmen, dassen - tangen, ottersperen, boeken, plaku ten, oude jachtkleding, wapens etc. Het is verheugend dat het nog in restauratie zijnde kasteel Doorwerth weer een goede bestemming krijgt. Naast subsidies vormen ook bij deze stichting de vele donateurs een be langrijke bron van inkomsten voor zo'n museum. Ir. Malipaard (oud- Renkumer, die onlangs een pracht boek schreef over de Veluwe, onder de titel „Waar vind je nog zo'n land?") is voorzitter van de Stichting Ned. Jachtmuseum. Wie donateur wil worden kan zich voor minimaal 10 gulden per jaar opgeven bij dr Stichting Ned. Jachtmuseum, Josef (sraëllaan 20 in Den Haag. Het giro nummer is 1783494. Wout van den Bom. V EENENDAAL De vereniging „Oranjedag" heeft het programma voor de Bejaardentocht en de Invalidentocht van deze zomer gereed. Ze gaan respec tievelijk van start op woensdag 26 augustus en zaterdag 5 september. Doel van de reizen is ditmaal de Veluwe. Om aan de bejaardentocht te kunnen deelnemen moet men zelf (of als er sprake is (ran een echtpaar: minstens één der echtelieden) de 65-jarige leef tijd hebben bereikt. Voor de invaliden- tocht geldt geen leeftijdsgrens. Vanuit Veenendaal rijdt de stoet van bussen naar Epe, waarin de „Ossenstal" een kop koffie klaar staat. Vandaar gaat het verder naar Elburg voor een koffietafel in restaurant „De Stad El- burg". Hier zal waarschijnlijk ook bur gemeester Bode aanwezig zijn. Het is de gemeente waar hij eerste burger was, voordat hij naar Veenendaal kwam. Het middagprogramma wordt in beslag ge nomen door een bezoek aan het Dolfi narium in Harderwijk en een boottocht op het Flevomeer. Deelnemers kunnen zich aanmelden tot en met vrijdag 7 augustus, door ge bruik te maken van een elders in dit blad opgenomen formulier. Dit kan worden ingeleverd bij de firma T. M. van Beek, Gortstraat 5; sigarenmaga zijn en postagentschap „Zuid", (W. A. van Walsum. dr. Slotemaker-De Bruï- De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeente raad dinsdag 4augustus 1970 des namid dags 8 uur ten gemeentehuize in open bare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare lees zaal'bibliotheek (Wilhelminaschool) op vrijdag 3.1 juli 1970 van 13 uur tot 15 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. Rhenen, 28 juli 1970. De Burg. voornoemd, L. Bosch v. Rosenthl. neplein 31; en in het raadhuis bij de afdeling Bevolking. Voor de bejaarden van het Hervorm de bejaardencentrum „De Engelen- burgh" geldt een afzonderlijke regeling. Via hun administratie worden zij in de gelegenheid gesteld zich voor de tocht op te geven. Aanmeldingen voor deelneming aan de invalidentocht kunnen op dezelfde wijze worden gedaan. De formulieren kunnen daarvoor bovendien worden In geleverd bij de Streekwerkplaats, Zui- velstraat 11. Het bestuur van Oranjedag wijst er voorts op, dat aanmelding voor beide tochten door dezelfde persoon niet mo gelijk is. In vorige jaren is dit nogal eens voorgekomen. RHENEN De voorzitter van het centraal stembureau heeft inmiddels bekendgemaakt, dat de heer D. de Jong zijn benoeming tot lid van de raad in de vacature van mr. J. Deen niet heeft aangenomen. Ook de tweede kandidaat, de heer W. Roelofsen (inmiddels wo nend in de gemeente Ede) die daarna werd aangewezen, heeft die benoeming niet geaccepteerd. De gemeenteraad komt nu nog een maal bijeen, namelijk op 4 augustus a.s. Mr. J. Deen, die als lid van de P.v.d.A. zitting heeft in het college van B. en W. en één dag voor de gemeenteraads verkiezingen van 3 juni jl. bekend maakte dat hij aftrad als raadslid en als wethouder, maar aan zou blijven totdat in zijn opvolging zou zijn voor zien, zal nu dus de gehele perk de vol maken. EDE In het openluchttheater van Ede geeft het rolschaatsballet „Magno lia" op vrijdagavond 15 augustus zijn jaarlijkse grote show. Opgevoerd wordt o.a. het sprookje „Assepoester". Alle le den van het ballet in totaal 100 werken aan het programma mee. Naast klassiek ballet op rolschaatsen is dit jaar ook "modern" dansen te zien. Vo rig jaar trok de show opvoeringen ln Parijs, Mare en Bereuil (Fr.) en tour nees door Duitsland. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de leden der vereniging en bij de Edese VW. RHENEN Tijdens de certificatie- keuring van politiehonden in Huis ter Heide heeft wachtmeester 1ste klas, de heer W. v.d. Haar van de rijkspolitie Rhenen mei zijn gekruiste Mechelse herder „Barry" het certificaat met lof met aantekening in de wacht gesleept. „Barry" is kampioen politiehond van de provincie Utrecht, maar de hond had nog niet de „aantekening" Dit is de hoogste onderscheiding die een politie hond op dit soort keuringen kan beha- en. De heer W. Bovenschen. evenals de heer Van de Haar aangesloten bij de afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Pol. Honden Vereniging, boekte ook succes met zijn nog jonge Mechelse herder „Castor". Deze hond nam voor de eerste maal aan de keuring deel en verwierf het certificaat. Een fraaie prestatie wanneer men bedenkt dat tr zes hon den op de keuring verschenen, waarvan er vier werden teruggewezen. Een heel andere prijs won wacht meester 1ste klas de heer J. B. J. Boos. Hij liep voor de zestiende keer de Nij meegse Vierdaagse uit. „Ik hoop de vijf entwintig vol te kunnen maken", zei hij gisterochtend. Waarom zo bezeten van tippelen? „Och", was het antwoord van de wachtmeester, „waarom fiets* iemand tegen de Pyreneeën op?". De heer Boos is bezeten van wande len. „En het is voor mij gewoon een uitdaging om zo'n tocht uit te lopen". EDE De door het comité orgelconcerten Ede georganiseerde zomeravond orgelbespelingen in de Oude Kerk aan de Grotestraat, op iedere woensdag avond in de maanden juli en augustus, genieten zeer veel belangstelling. Woen-.- dag speelt voor de tweede maal in dit seizoen een buitenlands organist, prof. Lester W. Berenbroick uit New Jersey op het prachtige orgel in de Oude Kerk. Lester W. Berenbroick werd geboren in Weekhawken in de staat New Yer- sey, dicht bij de stad New York. Hij kreeg zijn opleiding aan de Guilmont School Organ en aan het Westminster College.' Hij behaalde zijn graad van Bachelor and Master of Science of Mu sic aan de Juilliard School of Music. Thans is hij als hoogleraar verbonden aan de Drew University in Madison (New Yersey), waar behalve een theolo gische faculteit ook een algemene op leiding is, het z.g. Literal Ai«ts College. Aan de theologische faculteit geeft Prof. Berenbroick op het ogenblik de volgende cursussen: Hymnologie; Lu ther en Bach; Kerkmuziek tijdens Re naissance en Barok en eigentijdse kerk muziek. Met het koor van de theologi sche faculteit (Mannenkoor) zowel als met het gemengde College koor, gaat Prof. Berenbroick regelmatig op tour nee door de USA en Canada. Prof. Berenbroick is stichter, organi sator en voorzitter van de jaarlijkse conferentie voor kerkmuziek, de Drew Church Music Conference, één van de grootste conferenties voor organisten en koorleiders in de USA. Hij is bovendien cantor-organist van de Madison Presbyterian Church waar hij iedere zondag het in 1954 gebouwde drie-klaviers Moller orgel bespeelt. Tij dens de kerkdiensten zingen de drie kerkkoren (kinderen, jongeren en vol wassenen) afgewisseld of op feestda gen gecombineerd. Sommige begeleidin gen of koorzettingen componeerde hij zelf. Hij reist veel en heeft al verscheide ne landen van Europa bezocht en ver heugt zich bijzonder op een hernieuwde kennismaking met Nederland en vooral met ons rijke orgelbezit. Het programma voor woensdagavond is als volgt: 1. Psalm 19 Benedetto Mar cello (1686-1739); 2. ELEVATION (Tier ce en taille) Fr. Couperin le Grand (1668-1733); 3. TOCCATA, ADAGIO en FUGA in C-groot Joh. Seb. Bach (1685-1750), 4 THE MUSICAL CLOCKS Franz Josef Haydn (1732-1809) a. Me nuet, b. Marche, c. Andantino, d. Menuet (Allegretto), e. Vivace; 5. SONATE in C-klein, op 65. no. 2, Felix Mendels sohn (1800-1847), a. Grave-Adagio, b. Allegro maestoso vivace, c. Fuga: Alle gro moderato; 6. BARAQUE SUITE, Gordon Young, a. Plein-Jeu la Coupe rin, b. Marche Petite, c. Aria, d. Tocca ta; 7. FANTASIE op Ton-y-Botel. Ri chard Purvis (1915 geb.); 8. RHYTM1CH TRUMPET, Seth Bingham (geb. 1882); 9. TOCCATA in D-klein, Max Reger (1873-1916). Het concert begint om 8 uur, de kerk is open om half acht. Toegangs bewijzen zijn a 1,50 aan de kerk ver krijgbaar, voor militairen en kinderen ƒ1,-. VEENENDAAL Aan twee vluchten nam „De Luchtreiziger" in Veenendaal afgelopen week deel. Vrijdagmiddag om 13.00 uur werden de duiven in Bergerac in vrijheid gesteld met een afstand van 882 km voor de boeg. Zaterdagmorgen werden de prijzen al verdiend. De eerste duif meldde zich bij de heer Schuur man om 8.13 uur terwijl de laatste prijs- duif om 10.43 uur aankwam. De verdere uitslag: B. H. C. Schuurman 1-2-5; G. Fasse 3; H. v. Kooten 4. De jonge duiven vlogen vanat St. Ghislain-Hornu over een afstand van 213 km. Hiervan werd de eerste om 10.12 uur geklokt. De uitslag is: B. H. C. Schuurman 1-22-31-35-37-40; J. W. Kerseboom 2; Gebr. Spies 3-36; C. v. Ginkel 4-15-17-18-39; H. v. Kooten 5-41; G. Fasse 6-42; W. J. v. Dam 7-8- 12-14-16-21-28-38; G. Muller 9-26-32-43; A. v. d. Bovenkamp 10-13-23-25-27-29; H Beyk 11-20-24; N. Eek 19; W. Brou wers 30; C. Methorst 33-34; A. v Bar- neveld 44. Donderdagavond bestaat gelegenheid om in te korven voor Terg nier.

De Vallei | 1970 | | pagina 5