Plan voor 124 nieuwe huizen aan drie nieuwe straten Eist Onbekende redde het vuurwerk in Leersum Bedrijven financieren de „onrendabele top" Amerongen wil in agglomeratie van 9 gemeenten Varkens maakten mest van heideplaggen Schooljongens als koeherders VEILING SEPTER TIEL Batig saldo gemeentelijke landerijen in Rhenen Raadsawenda voor Rhenen Kindermiddag Amerongen „REGIONALISATIE VAN DE WONINGBOUW" Gevonden en verloren Dirigent Sir John Barbirolli overleden Ontwikkeling Achterberg nu op gang Raad Amerongen op 6 augustus Gevonden en verloren Ontsnappingskans na vervallen van eis „economische binding'"': TREIN GRIJPT AUTO: MAN ONGEDEERD VRUCHTENVEILING TIEL doos door Rik Valkenburg j VEILING ZALTBOMMEL VEILING GELDERMALSEN Dertig wagens in bloemencorso MEER RUIMTE STRAATNAMEN Indelingen van DVSA VOLGEBOUWD Echte messe Koe mee DONDERDAG 30 JULI l$70 RHENEN Het financieel overzicht op de exploitatie van de gemeentelijke landerijen van Rhenen over 1969 is ver schenen. Er is in tegenstelling tot 1968 een batig saldo. In 1968 bedroeg het nadelig saldo f 36,61 per ha, over het afgelopen jaar is het batig saldo f 58,43 per ha. Het to taal bezit bedraagt 126 ha, zodat er een totale netto opbrengst is van f 73,62,20. De totale ontvangsten beliepen een bedrag van 78.778,99. Hiervan werd ontvangen aan weiionen 57.555,-, aan opbrengst verkoop hooigras ƒ20.160,99 aan jachtpachten ƒ663,- en aan overige vergoedingen voor het gebruik van weiland 400,-. De grootste uitgavenpost was perso neelslasten 34.724,68, gevolgd door uit gaven aan kunstmest, namelijk ƒ24.466,10. LEERSUM Dertig wagens, waar van zeventien praalwagens zijn inge schreven voor het jaarlijkse bloemen corso in Leersum, dat hiermee groter belooft te worden dam ooit tevoren. Het bestuur van het organiserende Floralia heeft nu de inschrijvingstermijn geslo ten: het programma is al naar de druk ker. Behalve de wagens nemen zeven muziekkorpsen deel aan het corso, dat op 29 augustus door Leersums dreven trekt. Maandagavond om acht uur is er een bespreking voor de wagenbouwers in „Het Wapen van Leersum". Dan wor den tevens de beschikbare bloemen ge toond. Het is de bedoeling dat elke deelnemende wagen door een of twee personen is vertegenwoordigd, zodat problemen later uitblijven. Maandag worden tevens startgelden en prijsbe- dragen bekendgemaakt. Op de avond van het corso wordt weer een groots vuurwerk afgestoken. Aanvankelijk heeft het er naar uitge zien dat dit niet het geval zou zijn om dat de financiën het niet toelieten, Het zou bekostigd moeten worden door een aantal verenigingen. Een anonieme inwoner van Leersum heeft nu de helpende hand geboden, door het nog benodigde bedrag van vijfhonderd gulden toe te zeggen. Het bestuur van Floralia en alle overige deelnemende verenigingen stellen dit gebaar van loyaliteit hoog op prijs. RHENEN Dinsdagavond 4 augustus om acht uur begint de vergadering van de Rhenense gemeenteraad in de oude samenstelling. De agendapunten die moeten worden behandeld zijn: Onderzoek geloofsbrieven en toela ting raadsleden: Notulen; Ingekomen stukken en mededelingen; Wijziging ge meenschappelijke regeling recreatie schap Rijn- en Lekoevers; Garantie geldleningen; Naamgeving van straten; Huur voormalig postkantoor; Verkoop grond aan W. Klaassen; Verkoop grond aan J. v.d. Veen; Wijziging legesveror dening; Aankoop grond van mevrouw J. van Beijnum; Aangaan vaste geldle ning; Exploitatievergoeding woonwa- genkampschool over 1969; Voorschot exploitatievergoeding woonwagen- kampschool voor 1970; Verkoop grond aan Ph. D. van Burken; Aangaan over eenkomst met de NV Nederlandse Spoorwegen voor het hebben van een rioolpersleiding ten behoeve van de rio lering Achterberg door de spoorbaan Rhenen-Amersfoort; Resultaten reor ganisatie bedrijf gemeentewerken; Aankoop grond van A. Budding c.s.; Aankoop grond van G. Verseveld; Aan koop grond van B. de Kroon; Voorzie ning in vacature directeur handels avondschool; Verkoop grond aan B. G Vegt; Ruiling van grond met B. Vervat; Aankoop grond W. van Dijk; Aankoop grond voor verbreding Achterbergse- straatweg en Molenweg; Intrekking be sluit garantie geldlening; Woningbouw in Eist; Wijzigingen gemeentebegroting, bedrijf gemeentewerken en grondbe drijf dienstjaar 1970. SCHERPENZEEL Gevonden voor werpen: nieuwe blauwe werkkiel; een popje; bankbiljet van 25,-; tas met gereedschap; rood driewielig kinder fietsje; een leesboek. Verloren voorwerpen: gouden dames- ring; bankbiljet van 10,- RHENEN In de gemeenteraadsvergadering van komende dinsdag komen B. en W. met voorstellen om in Eist 124 woningen te gaan bouwen, 55 woning wetwoningen aan weerszijden van de Christinastraat voor rekening van de gemeente en 69 premie verkoopwoningen aan weerszijden van de Oranjestraat en de Nassaustraat voor rekening van „Arnhem-Zuid" N.V. Voor de 55 wo ningen wordt een krediet gevraagd van f 1.897.775,-. Deze huizen worden voorzien van centrale verwarming en een centraal antennesysteem. Voorgesteld wordt verder de bouw on derhands aan te besteden aan de bouw en aannemingsmaatschappij „Arnhem- Zuid" NV te Velp voor de som van 1.786.950,- inclusief de insialatiekos- ten van de centrale verwarming ad 151.000,-. Ten behoeve van de bouw van de 69 premiewoningen wordt voor gesteld 8951 m2 grond te verkopen aan genoemde aannemingsmaatschappij voor de prijs van f 500.000,- exclusief BTW. De woningbouw binnen het bestem mingsplan Domineesberg in Rhenen is een aflopende zaak. De bouwstroom van woningwetwoningen is voltooid. Binnen het bestemmingsplan Donder- berg is op dit moment nog nauwelijks bouwrijpe grond beschikbaar. Daarom is de keus gevallen op het bestem mingsplan Eist. Op korte termijn komt daar bouwrijpe grond beschikbaar door de aanleg van de weg tussen Franseweg en Beatrixstraat, de Christinastraat. De bouwmaatschappij „Arnhem- Zuid", waarmee werd onderhandeld, bleek connecties te hebben met de SKF te Veenendaal, die op zoek is naar mo gelijkheden om ten behoeve van het aantrekken van personeel woningen te bouwen, waarvan de zogenaamde on rendabele top voor rekening van het bedrijf wordt genomen. Ook nog andere Veenendaalse industrieën zullen in de opzet van „Arhem-Zuid" participeren. B. en W. noemen het project een dui delijke opzet en een duidelijk voorbeeld van regionalisatie van de woningbouw in deze omgeving. Daar „Arnhem-Zuid" bereid werd gevonden tevens 55 wo ningwetwoningen te bouwen in Eist achtten B. en W. voldoende algemeen belang aanwezig om de grondtransactie met „Arnliem-Zuid" aan te gaan. Het gemeentebestuur is er nog niet in geslaagd een belegger te interesseren voor de bouw van premieverhuurwonin- gen in Eist. Dit wordt betreurd, maar op de lange termijn zien B. en W. wel kansen op dit gebied. De woning die zal worden gebouwd, is een zogenaamde smalle woning met een inhoud van 353 m3 inclusief de berging. Deze ^berging omsluit met de toegangsdeur en de twee zijerfschei- dingsmuren een patio van plm. 18 m2 Aan de patio grenzen de hal en de keu ken. waarachter zich de woonkamer be vindt met een oppervlakte van 26 m2. De eerste verdieping bevat drie slaap kamers met douche. Ook op de tweede verdieping is een slaapkamer geprojec teerd te bereiken met een vaste trap. Het ontwerp is van het architecten- bureu Tol, Noordhoek en de Ruyter in Rotterdam, die deze woning als de „meer-ruime-woning" op de markt brengt. De totale stichtingskosten, grond inbegrepen, komen op 2.192.025,-. De huurprijs gaat 155.75 per maand be dragen. Met de ontsluiting van het gebied en de aanleg van de Christinastraat zal 185.122,45 zijn gemoeid. De openbare voorzieningen rond de Oranjestraat zul len 67000,- vergen. In verband met de woningbouwplan nen stellen B. en W. de raad voor in Eist drie nieuwe straatnamen te lance ren, nameljk: a. Christinastraat, zoals al vermeld; b. Nassaustraat, de straat lo pende vanaf de Irenestraat in zuidelij ke richting naar de Oranjestraat en c Oranjestraat, de weg lopende ten zui den van de Irenestraat en ten Noorden van de rijksstraatweg vanaf de Woud weg, eerst in noordwestelijke, daarna in westeljke richting naar de Schoolweg. Deze weg, die al bijna geheel is aange legd, loopt evenwijdig aan de Irene straat. AMERONGEN De afdeling Ame rongen van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen organiseert op woensdag 5 augustus weer een kinder middag. Kinderen van 4 tot en met 10 jaar kunnen worden opgegeven door te lefonische melding op de nummers 1932 en 2036. De kosten bedragen f 0,85 per kind. Voor meer kinderen uit een gezin is er reductie. Op deze middag worden wedstrijden gehouden met prijzen voor de winnaars of winnaressen. Bij de dames Van Egdom en Gelok zijn nadere inlichtingen te verkrijgen. De kinderen worden tussen 13.45 en 14.00 uur bij het Berghuis verwacht. Kinderen, die niet naar het Berghuis gebracht kunnen worden, moeten zich verzamelen op de hoek De Kievit/De Del om 13.30 uur. Na afloop van de middag kunnen zij tussen 16.15 en 16.30 uur van diezelfde plaats worden afge haald. Bij slechte weersomstandigheden zal het feest geen doorgang vinden. AMERONGEN Het eerste zondag elftal van DVSA is voor de competitie ingedeeld in de le klasse van de afde ling Utrecht en zal ontmoeten de elftal len van Brederodes (Vianen), DSO (Utrecht), Patria (Zeist), PVC (Utrecht), SCH (Harmeien), Scherpenzeel, Soester- berg, St. Maarten en Utrecht. De kam pioenen promoveren naar de 4e klas KNVB. De nummers laatst van de klas A en B degraderen en de nummers voorlaatst spelen een beslissingswed strijd om één plaats in de le klas. DVSA 2 is ingedeeld in de res. 3e 1-lasse G met Candia 3, DEV 4, HDS 2, Houten 2, Patria 3, Saestum 4. SVF 3 en Wijk bij Duurstede 2. Het eerste elftal van de zaterdag speelt in de 3e klasse B tegen Advendo, Beverweertse Boys, DEV, Kulan, Lang broek, NSVS, Scherpenzeel en Valleivo gels. Het 2e elftal is ingedeeld in de res. 3e klas H en speelt tegen Bunnik 2, CDN 3. DEV 2. FZO 2, Musketiers 2. Valleivogels 2, VRC 4 en Woudenberg 3. Van de 3e elftallen is nog geen inde ling bekend. Naar bekend is geworden heeft het bestuur besloten om voor het a s. seizoen als trainer voor de zondag elftallen aan te stellen de heer Den Hartog uit Veenendaal. Deze volgt de heerl Mostert uit Soest op. MANCHESTER De internationaal befaamde dirigent Sir John Barbirolli is op zeventigjarige leeftijd in zijn woon plaats Manchester overleden. In 1936 werd hij als opvolger van Toscanini di rigent van het New Yorks Filharmonisch orkest. Van 1943 af was hij dirigent van het Engelse Halle Orkest te Manchester. Die functie combineerde hij van 1961 tot 1969 met het dirigentschap van het Sym fonie orkest van de Amerikaanse stad Houston. RHENEN In de gemeenteraads vergadering van komende dinsdag avond komt een voorstel aan de orde om met de Nederlandse Spoorwegen een overeenkomst aan te gaan voor het leggen van een persleiding ten behoeve van de te ontwikkelen riolering voor de buurtschap Achterberg. Deze persleiding zal de spoorbaan Amersfoort-Rhenen moeten kruisen, ter hoogte van de spoorwegovergang. Daar zal een aansluiting op het hoofd riool moeten komen. De spoorwegen vragen ƒ2001,12 voor deze overeenkomst. B. en W. adviseren hiertoe over te gaan. Het aanleggen van een persleiding is een van de hoofdza ken in de ontwikkeling van de buurt schap, teneinde een behoorlijke riole ring te kunnen aanleggen. Er komen ook verschillende voorstel len aan de orde tot aankoop van grond in het kader van het ontwikkelingsplan voor Achterberg, onder andere om de Achterbergsestraatweg en de Molenweg te kunnen verbrede. Het gaat om een bedrag van ongeveer 39.911,-. AMERONGEN De gemeenteraad van Amerongen vergadert donderdag avond 6 augustus om zeven uur. Op de agenda staan de volgende punten: On derzoek geloofsbrieven der nieuwbe noemde raadsleden. Notulen 25 maart 1970. Notulen 23 juni 1970. Ingekomen stukken en mededelingen. Vorming ag glomeratie i.v.m. toepassing woonruim- tewet 1947. Verlening gemeentelijke ga rantie premiewoning. Wijziging ge meenschappelijke regeling IZA. Ver koop grond met opstal Nederstraat 2/4 (van Klinkenberg). Onbewoonbaarver klaring woning Overstraat 38. Voorlopi ge vaststelling rekeningen 1965 en 1966. Aankoop grond „De Burgwal". De datum van raadsvergadering werd op 6 augustus 1970 gesteld omdat punt 1 der agenda ingevolge de Kieswet voor 10 augustus behandeld moet zijn. Het ligt in het voornemen eind au gustus 1970 wederom een raadsvergade ring te houden. Verschillende zaken zijn daartoe reeds voorbereid. In laatstgenoemde raadsvergadering wordt ook aan de orde gesteld het punt: „Vaststelling uitkerings- en pensioen verordening wethouders". In verband met de ingewikkeldheid van de materie worden de stukken reeds thans toege zonden. AMERONGEN Nabij het Eek en Wielseveer te Amerongen is verloren een 4-delige hengel. In verband met dierbare herinneringen aan deze hengel wordt verzocht deze tegen beloning af te geven aan het bureau van de Rijks politie te Amerongen. Op het postbureau te Amerongen be vinden zich tevens dames- en heren fietsen. Degenen, die hun rijwiel mis sen wordt verzocht eens te komen kij ken. AMERONGEN Om te ontkomen aan de gevolgen van de nieuwe richt lijnen voor gemeentelijke woonruimteverdeling willen burgemeester en wethou ders van Amerongen hun gemeente deel uit laten maken van een agglomeratie van Heuvelruggemeenten. Op die manier hoopt men het hoofd te bieden aan een ongewenste situatie die is ontstaan sinds de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de zgn. „eis van economische gebondenheid" eind vorig jaar liet vervallen. Zoals vele gemeenten verzocht Ame rongen in januari al om vrijstelling voor onbepaalde tijd van de nieuwe re geling omdat toepassing daarvan in verband met de plaatselijke woning situatie onverantwoord werd geacht. De minister antwoordde dat een onthef fing slechts mogelijk was als voor be paalde streken in het land het vervallen van de eis tot economische gebonden heid, ernstige gevolgen moeten worden gevreesd. Bij wijze van overgang kan de eis worden gesteld met betrekking tot het gebied van een agglomeratie van ge meenten. Het moet dan een aaneenge sloten gebied z(Jn van voldoende om vang, en alle gemeenten zullen ertoe moeten besluiten. Naast Amerongen zijn de gemeenten Baarn, De Bilt, Doorn, Driebergen-Rij- senburg. Leersum, Maarn, Woudenberg en Zeist mogelijke partners in de agglo meratie, die uitsluitend voor de toepas sing van de woonruimtewet in het le ven moet worden geroepen. De contac ten hiertoe zijn gelegd door tussen komst van de commissie Streekverband Utrechtse Heuvelrug. Overleg heeft er nu toe geleid dat in de respectieve ge meenteraden een desbetreffend voor stel wordt ingediend. In Amerongen wordt dit in de vergadering van don derdagavond 6 augustus behandeld Het gaat erom, aldus het voorstel, of de toelating van personen, komende van buiten de agglomeratie beperkt dient te worden tot degenen die duur zaam aan het arbeidsproces deelnemen en economisch aan de agglomeratie ge bonden zijn. Voor Amerongen is een en ander een vrij urgente kwestie. Al herhaaldelijk werd in de raad, met name door de WD, gewezen op het gevaar dat de ge meente binnen afzienbare tijd zal zijn „volgebouwd". Dit werd vooral gesteld in gevallen waarin het gemeentebestuur zich garant moest stellen voor nieuwko mers die een huis lieten bouwen, en zo een kostbaar stukje bouwgrond van de „eigen mensen" in beslag namen. SOEST De heer F. Lablans (40) uit Soest is gisteren ongedeerd uit zijn auto gekropen die even tevoren op een be veiligde spoorwegovergang in Soest door een trein was gegrepen. De auto werd, toen de heer Lablans er al uit was door een tweede trein aangereden en volkomen vernield. De heer Lablans had voor de gesloten bomen staan wachten toen hij van ach teren werd aangereden, zijn auto werd de spoorweg opgeduwd en tegen de passerende trein gedrukt. De bestuurder liep vrijwel geen letsel op. N.V. Vruchtenveiling „Tiel Omstrc ken". Veilbericht van 29-7-1970. Appelen: Golden Delicious I 70/80 56- 64, II 70 U0 44-50, 75 80 44-55, 70/75 33- 38. 65'75 31-36. Jonathan II 70/75 41-47. 65/70 28-31. Yellow Transparant I 70/80 55-62, 65/ 75 41-53, 60 70 24-33, 70/75 50-58, 65/70 38-44, 60/65 20-25; II 70/80 35-47, 65/75 ?9-49 fin/70 1Q-91 Stark Earliest I 65/75 65-72, 60/65 40- 46. Industrie-appelen per 100 kg blank 8 Bessen p. doosje 250 gram: Rode bes sen E 28-35 I 21-30. Frambozen E 89-105. Rode bessen E 70-88, I 59-75. Zwarte bessen 170-188. Fabrieksbessen Rode 54. Pruimen: Early Laxton E 97-130, I 52- 95, II 30-48. Groenten: Pr. bonen 74-102. Aardap pelen 30-35. Alles in ets per kg, tenzij anders ver meld. Het gewas groeit vanzelf! Dat is wel ongeveer de gedachte van iemand die niets met de landbouw te maken heeft. Het is dan ook lekepraat. Er is heel wat voor nodig om het gewas de gewenste vrucht te laten opbren gen. Natuurmest, kunstmest, speciale bewerkingen, het is allemaal nodig om dit doel te bereiken. De middelen die de landbouwer tegenwoordig ten dienste staan, zijn legio. Vroeger was dat wel even anders. Geld en middelen ontbraken. Toch wist men ook daar wel wat op te vinden. We spraken met een oudere Veenendaler; „Als vroeger omstreeks deze tijd van het jaar de boer zich zo lang zaamaan gereed ging maken om de rogge te maaien, wist hij gelijk dat hij daarna voor een probleem kwam te staan. De moeilijkheid was niet hoe hij de afgemaaide rogges ten gels weer moest omspitten, daar zorgde de ploeg wel voor. Nee, het ging om de bemesting. Na de rogge moest immers een goed bed en bad voor de knollen en serradelen gemaakt worden. Mest was er niet genoeg en kunstmest was helemaal niet voorhanden. Toch kon je het knol- lenzaad er niet zo maar inzaaien. De boeren uit Achterberg en om geving wisten er raad op. Ze pakten de stortkar (soort mestkar die je in eens kon leegkiepen), zetten Bles er voor en gingen op weg naar De Berg. Ergens op de Cuneraweg lag een groot heideveld. Daar ging men met de plaggehak heideplaggen ste ken en verder alles wat een beetje op stro of hooi leek. Men laadde de stortkar vol met deze plaggen en ging dan weer op huis aan. De kar werd leeggekiept en de dunne plag gen werden in het varkenshok ge plaatst. De varkens liepen, trapten, uri neerden en feacalieerden er een et maal op en zie de heidemest had zijn spoed'kursus er op zitten. Het spul ging het hok weer uit en werd weer op de stortkar geladen. Nu als „echte messe". De geur had het wel, de kwaliteit niet van varkensmest. Toch was het spul lang niet waarde loos. De stortkar ging naar de akker. Bles was er al zo'n beetje op ge traind. De leidsels werden aan de kar gebonden en de mesthaak inge schakeld. Als de boer bij de plek kwam waar een flinke „plemets" mest moest terechtkomen (ongeveer een krui wagen vracht) riep hij „Ho". Dat was voldoende voor het paard om te stoppen. Met de mesthaak haakte de boer dan de gewenste hoeveelheid van de stortkar, die nu dus niet ineens leeggekiept werd. Een kort „Hört" was voldoende om het paard weer in beweging te zet ten. En zo ging dat dan door, totdat er hier en daar een stuk of acht, ne- negen of tien oppers heidemest lagen, die daarna verstrooid konden wor den met de mestvork. De boer kon dan weer een nieuw vrachtje halen. Weet je wat vroeger ook nogal eens plaats vond? Het weiden van koeien langs de wegen, zoals je dat nu in het buitenland nog wel aan treft. Wij als schooljongens deden het ook. Je moest je vakantietijd door zien te komen, want uitgaan De plaats waar nu het Julia - naziekenhuis staat: dicht bij de heideplaggen. Een overzicht van de Vier sprong bij De Berg. Rechts de wegen naar Rhenen en Eist, links de weg naar Veenendaal. Op de voorgrond richting Prattenburg. Ondanks diverse moderniseringen is hotel La Montagne nog wel her kenbaar. Uit de oude \liim,iiiaMUiiiaiaiil was er meestal niet bij. Dus gingen we een koe weiden. Je kreeg van een boer een koe mee aan een touw en je ging de zandpaden op, waar nu de Groene- laan, Middellaan etc. lopen. In de diepe karresporen op de zandpaden groeide gras. Je leidde de koe er heen en die wist er wel raad mee. Haar lange tong had het er snel uitgeplukt. Dan ging je weer verder. Soms gingen we met een heel groepje jongens. Als we een goed plekje gevonden hadden, lieten we de koeien loslopen, terwijl we er zelf bij gingen zitten. Dat kon geen kwaad. Waar gras was, liepen de koeien heus niet vandaan. 's Avonds kreeg je dan van de boer een paar appels of peren, naar ge lang het lijden kon. Je was de dag weer door en het was nog niet eens een ongezellige bezigheid. Terwijl je na afloop je grage tanden in een heerlijke natuurvrucht kon zetten. Tja, we snoepten toen gezond!!!. Prijsbericht van woensdag 29 juli '70. Aardbeien: AE 78-130, B 35-77, onges. 33-95 per doosje; Frambozen I 84-94 per doosje; Pruimen Golden Japan 30-51 p. doosje; Early Laxton I 81-116, II 76-98 per kg; Rode bes I 36-42, II 20-34 per doosje, Blok 51 per kg; Zwarte bes Blok 165 per kg. Appelen: Export: Yellow Transparent I 70/80 60. I 60/70 42-53, I 50/60 28-35 per kg; D.D. Blank 6 60 per 100 kg. Stark E. I 70/80 66-90, I 60/70 57-69 per kg. Groenten: Aardappelen: Barima I11 23-37, Bonken 43, Kriel 3-13, Doré I 33- 46, Eersteling I11 28-34, Eigenheimer I11 25-40, Sirtema I11 27-34, Bonken 36-44, Kriel 5-15 per kg; Andijvie 45-55 per kg; Bloemkool 61 87-157, 8/ 100-110 per stuk; Blauwe Capucjjners 192 p. kg; Komkommers Export I 40/50 15, I 50/60 17-19, I 60/75 23, I 75/90 30, I 90+ 32-34 per stuk; Peulen 301 per kg; Prei AI 80- 81 per kg; Rode kool AI 20-22 per kg; Savoye kool 39-55 per kg; Sla 6-13 per stuk; Snijbonen I 184-230, II 176-197 per kg; Stamslabonen I 112-147, II 117-130 per kg; Tomaten A 56-58, B 42-59 per kg; Uien 56-66 per kg. Veilingbericht van veiling Septer te Tiel van woensdag 29 juli 1970 Appelen kl 75/op 70/75 65/70 60/65 55/60; Golden Del. 2 33—48 18—28 Goudreinette 1 38 42 34—36 Close 2 23—27 16—21 Man- tet 1 6065 Stark Earliest 1 67—76 45—54 36—41 19— 22; Stark Earliest 2 47—50 28—35 11—14; x Yellow Transp. 1 4562 4454 34— 50 1844 1519; x Yellow Transp. 2 42—54 32—52 17—39 14—18; fa- brieksfruit nieuwe oogst p. 100 kg blank 9.0010.00; x rode bessen 12 per doosje van half pond 1540 x rode bessen 5790 blok 52; zwarte bessen per doosje v. half pond 57—62 x zwarte bessen 181—220 blok 171; mo rellen 111126 x morellen gestriept blok 83; bramen per doosje v. half pond 4651 bakaardbeien per doosje v. half pond 124127 55—65 frambozen per doosje v. half pond 59113 23 57 kruisbessen blonde per doosje v. half pond 3342 Pruimen Orange Krozen 4768 x Early Laxton 5299 2366 Groenten andijvie 5156; komkom mers groene per stuk 2630 ;rode kool 1822; peulen 300310; spitskool 3655; snijbonen 166210; prinsesse- bonen 103 180 70100; uien 4452; bloemkool per stuk 77125; prei 6469 tomaten per bakje e a 350380 e b 320360 e c 310320; aardappelen middel 22—42; kriel 1417. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. Coöp. Veilingsvereniging „Geldermal- sen en Omstreken" G.A. Noteringen van woensdag 29 juli 1970. APPELEN G. Delicious EI 60/65 40-45, 65/70 51, 70/75 62-65, 75/80 65, 70/80 73-79. Yellow Transparent EI 55/60 16, 60/65 24-25, 60/70 25-33, 70/80 38-51; EII 60/70 24-29, 70/80 37-44. St. Earliest EI 55/60 17-24, 60/70 41- 58, 70/80 64-81; Yfl 60'70 22-34, 70/80 51. BESSEN Rode bes per kg I 60-115. PRUIMEN Early Laxton II 38-68; I 96-117. KERSEN Morellen 81-85.

De Vallei | 1970 | | pagina 5