„Ik voel me sterk wanneer ik me inzet voor de armen" Je merkt zo dat je menselijk bent STEDEBOUWEXPOSITIE AT T EEN VOOR ELITE Arm ter wille van de vrede Het gaat Zuid-Afrika niet alleen om Britse wapenen Geëngageerdheid is van meer belang Jane Fondafilmster en activiste: Sociologen concluderen na onderzoek: Tussen 's morgens tien en 's middags twee meeste radioluisteraars Kardinaal in Brandpunt Drie dagen geen Radio Nordsee Liefde Eén familie Inspraak Phil Woods en Clark Terry in „Jazz in actie" programmaos Doof Tennisreportage begint eerder MORGEN VRIJDAG 31 JULI 1970 HOLLYWOOD Ze leek op een hippie, een rijzige, mooie hippie van hoge klasse, die zich prettig voelde in een van onderen wijd uitlopende broek van gekeperd katoen en een lange, paarse sporttrui met een vlek op een schouwer. „Ik voel me gelukkig", zei Jane Fonda, „omdat ik bij mensen ben van wie ik houd en omdat ik gebonden ben". De mensen van wie zij houdt zijn vrienden, die ztf niet wilde noemen. Zij hebben te maken met haar gevoelens betreffende de oorlog in Viëtnam, waar zij tegen is. Het zijn de soldaten, die ertegen zijn, maar ook Indianen en de armen. De filmster, dochter van filmster Henry Fonda en dit jaar kandidate voor een Oscar voor „They shoot horses, don't they?", was thuis na een campagne per auto door het gehele land, gedurende welke zij op verschillende bases van het leger was gearresteerd. Zij zei dat zij was gearresteerd we gens het uitdelen van pamfletten ten behoeve van een demonstratie tegen de dag van het leger te Fort Hood in Texas. Deze pamfletten behelsden de rechten van de rekruten volgens leger voorschriften te Fort Bragg in North Caroline en een poging van Indianen om Fort Lewis in Washington te bezet ten. Met steun van de Amerikaanse Unie voor burgerlijke vrijheden zal zij tegen verschillende fortcommandanten en re geringsautoriteiten procederen wegens de arrestaties. Jane Fonda is een vrouw die het erg druk heeft met haar bemoeiingen met sociale aangelegenheden. Zo is zij naar Chicago gevlogen om geld bijeen te brengen teneinde tezamen met de advo caat-schrijver Mark Lane in Washing ton een soldatenbureau te openen om gunstig gezinde leden van het Congres in te lichten over beweerde inbreuken op de burgerlijke rechten van soldaten, die tegen de oorlog zijn. Na Chicago zou zij onmiddellijk te rugvliegen naar een bijeenkomst te Los Angeles ten gunste van een fonds voor rechtskundige bijstand aan Zwarte Panters. Zii zat op een sofa, dronk druivesap en sprak op zachte toon in snelle zinnen. In het helpen van de armen voel ik heel sterk dat revolutie een daad van liefde is. Zij is zeer natuurlijk en een noodzakelijk onderdeel van het leven, het is alsof je groeit. 14 het niet treurig? Kinderen zijn zo ontvankelijk en wakker en zij luisteren en zien en voelen en ervaren zo volle dig. Dan groeien zij op en worden onge voelig. Zij hebben opgehouden te ver anderen, zij zijn tot de conclusie geko men: „Dit ben ik en dat is levenloos heid. De dingen moeten in voortdurende verandering zijn. Jane besloot zich in te zetten, toen zij in Europa woonde. Het werd hoe langer hoe moeilijker daar te leven, Ameri kaanse te zijn en niet in staat te zijn onze buitenlandse of binnenlandse poli tiek te rechtvaardigen. Ik voelde dat ik terug moest gaan en proberen daar ver andering in te brengen. Wij zijn in de hele wereld gehaat. Wij worden be schouwd als een fascistisch land, zegt Jane. Dat was in november van het vorige jaar. Daarvoor was zij bekend als de dochter van Henry, de zuster van Peter, iemand die twee jaar op Vassar had ge studeerd, te Parijs op de linkeroever woonde, leerlinge was geweest van de Actors Studio, vervolgens actrice in en kele films. Haar naakte of bijna naak te figuur verscheen in de film Barba- rella en een of twee tijdschriften. Zij trouwde met de Franse regisseur Roger Vadim. Over berichten volgens welke zij uit elkaar zijn gegaan zegt zij nu: dat gaat niemand iets aan. Alles wat ik kan zeggen is dat wij vrienden zijn en dat is meer dan kan worden ge zegd over de meeste gehuwde mensen. Wat denkt haar vader over haar acti viteiten buiten de filmindustrie. Jane zegt: „Ik geloof niet dat het belangrijk is. Wij zijn één familie. Hij is een men selijk wezen, ik ben een menselijk we zen, mijn broer is een menseljk wezen. Is het van belang wat je vader denkt over wat je doet? Neen, ik houd van mijn vader en ik houd van mijn broer en het komt er niets op aan wat zij denken. Is Jane nu in de eerste plaats actrice of activiste? Zelf vindt ze: Ik houd er niet van etiketten op te plakken. Ik ben een menselijk wezen en ik werk als actrice. Acteren doe ik heel graag, ik heb inte ressen, ik zet me in. Ik geloof niet dat er een andere manier is om te leven. Ik ben mijn hele leven bekritiseerd. Je wordt bekritiseerd, als je niet ge trouwd bent en als je wel getrouwd bent en gaat scheiden, als je niet in het huwelijk gelooft en als je er wel in ge looft. Haar activiteiten buiten het filmen hebben naar het schijnt geen nadelige gevolgen gehad voor haar filmcarrière. Jane Fonda, de actrice die zich ook graag met politiek bezighoudt. Binnenkort gaat zij naar Parijs voor de nasynchronisatie van de Franse versie van haar laatste film en daarna zal zij te New York beginnen aan een nieu we film. Hoe zijn de reacties van de mensen die zij probeert te steunen. „Er bestaat alleen een probleem met de Indianen, zegt ze. „Dat is me eens op de tv ver teld door een Indiaan, die erg kwaad was. „Wij hebben geen blanke leiders, laat staan blanke vrouwen nodig om ons te leiden", zei hij, en hij heeft groot ge lijk. Dat is het laatste in de wereld dat zij nodig hebben en het laatste dat ik zou willen". UTRECHT Bij een sociologisch on derzoek van de bezoekers van een vorig Jaar november door de gemeente Utrecht gehouden stedebouwtentoonstel- ling en vier in mei van dit jaar gehou den hearings is gebleken, dat de bezoe kers van deze bijeenkomsten beslist geen afspiegeling vormen van de ge middelde Utrechtse bevolking. Met name het bezoek aan de stede- bouwtentoonstelling had volgens de on derzoekers een speciaal karakter: hoofdarbeiders uit de midden- en hoge re middengroepen. Bij de hearings, die een beleidsnota van B. en W, over de binnenstad tot onderwerp hadden, is gebleken dat van het vrij geringe aan tal bezoekers toch nog een groot deel opgaf, al eerder een hearing te hebben bezocht. Geconstateerd wordt dat er zich een vast hearing-publiek begint te vormen. Het onderzoek is uitgevoerd door de werkgroep burger/overheid van de af deling bestuurssociologie van de Rijks universiteit in Utrecht. Het stond on der leiding van drs. A. J. van 't Veer, zelf gemeenteraadslid. De onderzoekers vinden het zeer verontrustend dat des ondanks van de bezoekers van de ten toonstelling meer dan de helft (52 pro cent) van hen geen kans heeft gezien, in contact te treden met wethouders en hoge ambtenaren die op de expositie aanwezig waren. Eveneens wordt aan gestipt dat nog niet de helft van deze mensen (48 procent) ooit eerder had ge hoord van de kring Midden-Utrecht, een bestuurlijk samenwerkingsorgaan van Utrecht en acht omliggende ge meenten. Ook al was deze tentoonstelling mee ingericht met de opzet, de burgerij in spraak te geven over het stedebouw kundig beleid van de gemeente en de kring Midden-Utrecht, toch heeft maar twee procent van de bezoekers opgege ven dat men was gekomen om inspraak te krijgen. De meesten gaven als doel van hun komst op: informatie en voorlichting over wat er in de toekomst in en om de stad gaat gebeuren. Van de discussiemogelijkheid is even eens weinig gebruik gemaakt. In het rapport wordt gezegd dat men meestal niet verder kwam dan een oppervlakki ge uitwisseling van gedachten. De be zoekers die wel van de inspraak ge bruik hebben gemaakt zijn volgens het rapport juist mensen, van wie men zich kan afvragen of voor hen een nadere inspraak mogelijkheid wel noodzakelijk is omdat ze toch al dicht bij het ge meentebestuur staan. De bezoeker van de tentoonstelling is volgens het rapport „als inwoner van de gemeente in bepaald opzicht een uit zondering door zijn belangstelling". Ge concludeerd wordt: „Wil men tot in spraak van de gehele bevolking over gaan dan moeten andere manieren wor den gezocht". Drs. Van 't Veer, die al sinds 1964 de gemeentelijke activiteiten op het gebied van openheid en inspraak ook sociolo gisch heeft begeleid, zei nog, dat er een grenzeloze onwetendheid heerst over de activiteiten van de gemeente. Ook de eigen rechten kent men volgens hem niet of nauwelijks. TOKIO De in Noord-Korea gebo ren en later Japanner geworden Mari- hiro Matsoeda is een man die de vrede wenste en ervoor bereid was te betalen. Aan die vrede heeft hq al z(jn aardse bezittingen opgeofferd. Matsoeda, die tamelijk gefortuneerd was, een gebouw van twee verdiepingen bezat en een fabriek waar sportarti kelen werden gemaakt, heeft in de af gelopen vier jaar vredesoproepen van een hele pagina geplaatst in de New York Times, het oLndense Times en de Chicago Daily News. Dit heeft hem 66.000 dollar gekost en daarmee was hij door zijn bezit heen. Zijn vrouw liet hem in de steek. „Zij vond dat ik gek was", zei de 49-jarige man. „Ik zal nooit meer van goeden doen worden, maar dat heb ik voor mijn streven over". Thans is hij vrachtwagenchauffeur en woont in een enkele kamer, die hij ov%rdag verhuurt en waarin hij 's nachts slaapt. Matsoeda heeft grote maar moeilijk te bereiken idealen. Hij wil vrede in Vietnam, een afneming van de span ningen in de wereld, hij wil het Chinese probleem oplossen en iets doen om het aantal verkeersongelukken in de wereld drastisch te verminderen. Zijn grote fi losofieën kw.amen tot hem toen hij eens zat te vissen. ADVERTENTIE Simplex. Dat is pas fietsen. Dat is nog eens constructie, door een fabriek van de oude stem pel. Simplex: 'n oud vertrouwd merk. Èen jonge, sterke fiets! l ussen 's morgens tien en 's mid dags twee uur trekt de radio de meeste luisteraars. De luisterdicht heid bedraagt dan 25 tot 30 pro cent. die tussen 's middags twee uur en 's avonds zeven uur 16 tot 20 procent en die tussen zeven en acht uur 's avonds nog maar 7 procent. Dit blijkt uit een nog geheim rap port van de afdeling Studio en On derzoek van de N.O.S., die het luis terpubliek heeft getest. Het rapport heeft ook aan het licht gebracht dat ongeveer 75 pro cent van de radioluisteraars niet meer opleiding heeft genoten dan lager onderwijs, soms aangevuld met beroepsonderwijs. De luisteraars naar Hilversum 1 en 2 zijn voor veertig procent ouder dan vijftig jaar, evenals twintig pro cent van het publiek dat naar Hilver sum 3 en Veronica luistert. Ongeveer De in Parija wonende Amerikaan se saxofonist Phil Woods en zijn European Rhythm Machine, die zoals deze week bekend is geworden, dit jaar op de eerste plaats zijn geëin digd in de zgri. critics poll van het Amerikaanse jazz-tijdschrift Down Beat, zijn maandag 3 augustus te horen in de tweewekelijkse jazzru- briek van de NOS-radio „Jazz in ak- tie" van 20.05 tot 21.00 uur via Hil versum 1. In deze aflevering worden de op namen (in stereo) uitgezonden van het optreden van Phil Woods en zijn European Rythm Machine op zon dag 2 augustus in Loosdrechts Jazz- concours 1970. Phil Woods' European Rhythm Machine bestaat uit de Engelse pia nist Gordon Beck, de Franse bassist Henri Texier en de Zwitserse drum mer Daniel Humair. Dezelfde aflevering van „Jazz in aktie" bevat opnamen (eveneens in stereo) Van het optreden op zondag 26 juli j.l. in Loosdrecht van de trompettist Clark Terry, begeleid door een combo, bestaande uit Pim Jacobs, piano, Ruud Jacobs, bas, Wim Overgaauw, gitaar, en John Engels, drums. Daarbij is ook het spontane optreden te horen van de zangeres Rita Reys. „Jazz in aktie" wordt gepresenteerd door Michiel de Ruyter. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown 18.55 (K) Journaal. 19.04 E.O.: (K) Tijd en Eeuwigheid, film. 19.32 Close Up: Gesprek met zomaar een christen. 19.43 Koorzang. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Liedjes met Katja Epstein. 20.50 (K) Paraguay en zijn onbeken de dictator, filmreportage. 21.35 (K) Bonanza, TV-Western 22.25 Wereld Muziek Concours te Kerkrade. .t i 1 m reportage. 22.45-22.50 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 (K) Vrij-Uit: Programma over het wel en wee van de buitenre creatie. 19.30 AVRO: (K) AVRO's Sportpano- rama: Internationale Tenniskam pioenschappen van Nederland te Hilversum. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) AVRO's Sportpano- rama: Internationale Tenniskam pioenschappen van Nederland te Hilversum. 21.45 (K) Wereld Muziek Concours te JOHANNESBURG Bij de storm over het voorlopige Britse besluit de wapenleveranties aan Zuid-Afrika op beperkte schaal te hervatten zou men kunnen vergeten dat het eigenlijk he lemaal niet op de eerste plaats om wapens gaat. Zuid-Afrika heeft de best uitgeruste strijdmacht zowel offensief als de fensief in Afrika ten zuiden van de Sahara. Zonder teveel moeite zijn an dere leveranciers gevonden nadat Gr.- Brittannië in 1964 besloot de wapen leveranties te staken. Frankrijk heeft bijvoorbeeld straal jagers, helikopters, pantserwagens gele verd en geholpen bij de ontwikkeling van raketten. De eerste van drie in Frankrijk gebouwde onderzeeërs van de klasse Daphne zal deze week in Nantes aan de Zuidafrikaanse marine worden overgedragen. De minister van Defensie Pieter W. Botha heeft onlangs gezegd, dat ook al wordt het Britse wapenembargo opge heven, Zuid-Afrika toch zal voortgaan met zijn militaire aankopen in Frank rijk. Wij zullen nooit vergeten dat Frankrijk bereid was en is om ons woord te geloven dat wij geen agressie ve bedoelingen tegen enig land hebben. Nadat Frankrijk ons woord had geac cepteerd, heeft het ons wapens van hoge klasse geleverd, zo zei Botha. Het gaat Zuid-Afrika daarom veel meer om de Britse geëngageerdheid een belofte om militair een grotere- rol in het zuiden van de Atlantische Oceaan en de Indische Oceaan te gaan spelen. Tegelijkertijd wil Zuid-Afrika de nadruk leggen op zijn rol als verde diger van de zeeroute om Kaap de Goe de Hoop als een integraal onderdeel van de gehele westelijke strategie. Deze oogmerken waren niet te ver wezenlijken toen de verslagen Labour- partij nog aan de macht was. Oud-pre mier Harold Wilson had besloten tot een militair terugtrekken uit het gebied ten oosten van Suez en had zich doof gehouden voor de verzoeken uit Pretoria om de Simonstown defensie-overeen komst hechter te maken. Dit pact is ge noemd naar een marinebasis ongeveer 4ü km ten zuiden van Kaapstad, dat tot 1955 hoofdkwartier voor de Britse vloot in het zuiden van de Atlantische Oceaan was. De overeenkomst voorzag in samen werking tussen de twee landen bij de verdediging van dit gebied, de veilig heid van de zeeroute rond de Kaap en 't toekomstig gebruik van de basis. Het verplichtte Groot-Brittannië ook te hel pen bij de uitbreiding van de Zuidafri kaanse marine door oorlogsschepen be schikbaar te stellen. De Zuidafrikaanse belangstelling voor militaire leveranties door Groot- Brittannië gaat op de eerste plaats uit naar het vervangep van de ouderwetse patrouillevliegtuigen. acht procent van het Hilversum 1 en 2-publiek heeft een middelbare opleiding genoten. Een van de conclusies van dit NOS-rapport is: Wanneer men bo venstaande cijfers tegen de achter grond van de programmering op de zenders Hilversum 1 en 2 ziet, kan men zich afvragen of er wel vol doende rekening wordt gehouden mei het luisterpubliek. Wat betreft de luisterdichtheid 's avonds nog even dit: Tussen 22.00 en 24.00 uur volgt in totaal 4,3 - 3,3 procent de radio. De cijfers zijn als volgt verdeeld: Hilver sum 1 en 2 1,6 - 0,7 procent, Veroni ca 0,7 procent en 0,8 procent andere zenders. Radioprogramma's, die een hoge luisterdichtheid halen behoren tot de zogenaamde lichte amuse mentsprogramma's, zoals Moeders wil is wet, Arbeidsvitaminen en F laatjes voor de pep. Het sportpro gramma zondags Langs de lijn haalt 15 procent, de KRO-uitzending van 12 tot 2 zelfs 20 procent. De verhouding tussen de zenders Hilversum 1 en 2 en Hilversum 3 en Veronica is 43 en 53 procent. De televisiereportage van de Ne derlandse tenniskampioenschappen in Hilversum begint zaterdag niet om 16.00 uur maar om 14.30 uur. De AVRO zendt dan de finale uit van het heren dubbelspel. Commentator is Willem Duys. De KRO-televisie zal vanavond een extra aflevering van de actuali teitenrubriek Brandpunt uitzenden. Daarin wordt een vraaggesprek ge houden met kardinaal Alfrink, naar aanleiding van het communiqué dat het Nederlandse episcopaat vandaag heeft uitgegeven over de reis die de kardinaal onlangs naar Rome maak te. Het is nog niet bekend hoe laat deze Brandpunt-uitzending zal plaats hebben. Wel staat vast dat het >an het begin of aan het einde is van de KRO-uitzending op Nederland 1. Radio Nordsee International zal drie dagen niet uitzenden. De Zwit serse piraat voor de Nederlandse kust heeft deze tijd nodig om de ap paratuur in te stellen op de nieuwe frequentie waarop vanaf zondag weer zal worden uitgezonden: 217 meter of 1385 kiloherz. Hierdoor zal de storing van Hil versum 3, die optrad toen RNI uit zond op 244 meter en later op 245 meter, voorbij zijn. Toen Radio Nordsee International nog op deze frequentie en via de FM op 101,65 megaherz uitzond stoorde het ook het gesloten mobilo foonnet van de vervoersmaatschap pij West Nederland in Boskoop. Ook dat zal worden verbeterd. Dit zijn Freek de Jonge en Bram Vermeulen, die als het duo ,,Neer- lands hoop in bange dagen" momenteel tot de top van onze kleinkunst behoren. U kunt hen zaterdagavónd om half negen op het eerste tv-net zien en horen in het VAR A-programma Zomaar een zomeravond" De speciale gast van de avond is de Franse zanger Nino Ferrer, die zijn tophit Agatha" zal zingen. Kerkrade, filmreportage. 21.55 Uit AVRO's Tele-Archief: een blik in de ingeblikte TV-program ma's van plm. 10 jaar geleden. 22.55-23.00 (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.38 (K) Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschua-Magazin. 19.26 (K) Amu sementsprogramma. 19.59 Program maoverzicht. WDR: 18.00 Spelpro- gramma. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Amusementspro gramma.) 20.00 (K) Journaal, weer bericht en weerbericht voor vakan tiegangers. 20.15 (K) Documentaire film. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Verkeerstips. 21.30 (K) Das Versteek, TV-film, uit de detective serie Twen-Police. 22.15 (K) Jour naal, weerbericht en weerbericht voor vakantiegangers. 22.30 Enae Ei- nes Leichtgewichts, TV-spel. 0.10 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Amusemenitequiz. 19.10 (K) Debbie gross in Fahrt, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerberciht. 20.15 Der Tod des De- putierten Jean Jaurès, documentair spel. 21.50 Filmreportage. (K) 22.35 (K) Dagboek uit de katholieke kerk. 22.50 (K) Nieuws, weerbericht en weerbericht voor vakantiegangers. 23.05-23.45 (K) Benny Hill Show. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Filmreportage. 11.15 Die Umschau. 12.00 Muziekpro gramma voor de jeugd. 12.50 Inter nationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.55 (K) Nieuws. 15.00 Kookclub. 15.30 (K) Flimreportage. DUITSLAND 2 13.45 (K) Programmaoverizht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 (K) Wer ist Tyrant King? TV-serie RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogram ma VPRO 7.54 Deze dag. VARA 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevarieerd pro gramma (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Stereo: Lichte grammofoon- muziek. 11.00 Nieuws. 11.03 Goed< Wijn behoeft geen kras. nieuwe op namen van Jazz- en amusements muziek. 11.25 Afrikaanse kroniek 11.45 Met naald en slinger: oude grammofoonplaten. 12.05 Nou, en... satirischprogramma (herh.) 12.31 Tussen start en finisch: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VA RA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Jtereo Dit is het. begin... jongeren programma. 14.35 Radio Jazz Maga zine. NOS: 15.00 Beethoven-200 (opn.) 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Scan: populair programma over Electronica. VARA: 16.15 Nederlan ders maken muziek: Ensemble Ste delijke Muziekschool Delft: moderne muziek. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 Stereo: Feest der herkenning: verzoekplatenprogramma 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Ac tualiteiten. 18.20 Stereo: Openhuis: gevarieerd programma (19.30-19.35 Nieuws). 21.00 Stereo: De Dood van een danser, hoorspel. 21.30 Stereo: Gitaar en zang: lichte muziek 22.00 Radio Jazz Magazine: Jazz-kwartet. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Nederlandse cabaret liedjes. 23.15 Stereo: Lui de zaterdag uit: licht gevarieerd platenprogram- ma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV 7.00 Nieuws. 7.11 Het le-v vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: Klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zieif: 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 hier en Nu: actua liteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deum Laudamus: gewijde muziek (gr.). 8..30 Nieuws. 8.32 Touringclub: vakantietips en informaties. 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Theologische etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Stereo: Grand Gala du Disque Classi- que: een keuze uit de platen. 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Klassieke ka mermuziek (gr.). 11.15 Solarium: een hoogtezonprogramma voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zon der grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwerking met het NKOV 12.14 Marktberichten. 12.15 Over heidsvoorlichting: Werk en Welzijn. Vraaggesprek van Claude Belloni met de heer N. G. Vlot, voorzitter van het nationaal Trimcomité. Van daag: Trim, nationaal en internatio naal. 12.26. Buitenlands commentaar. Cristian Science: 13.00 Scholieren helpen slagen, vraaggesprek. NOS: 13.15 Vliegende schijven: verzoek platenprogramma voor onze militai ren. KRO: 14.00 Stereo: P. M een weekblad met véél plaatjes. (16.00 Nieuws) NOS: 16.30 Inzet: een pro gramma over amateuristische mu ziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO- Magazine. JRO: 17.30 Stereo: Zesne- genplus: lichte grammofoonmuziek. 18.19 KRO Kanjer Koning Koptetie. 18.30 Nieuws. 18.42 Actualiteiten met het IBM-schaaktoernooi in Amster dam. 19.00 Stereo: Musicerende dile- tantten: Harmonie-orkest. 19.30 Sjook where the action is: Jongeren programma. 20.00 In antwoord op ow schrijven...: verzoekplatenpro gramma. 22.00 Troubedadour: luis- erliedjes 22.25 Avondgebed 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Toernegoal: ;chtmuziekprogramma met sportbe- 'chten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 111 KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn, ge- arieerd programma (10.00 en 1.010 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Radio Nording Helgoland. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noe men geen namen: plicht platen-' nrogramma met. verzoeknummers. '14.00 en 15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. '6.03 Four o'clock tea: gevarieerd licht muziekprogramma. 17.00 Nieuws 17.02-18.00 Hier en Nu: we kelijkse sportshow met lichte platen

De Vallei | 1970 | | pagina 6