HAVENS IN ENGELAND WERKTEN GISTEREN Ex-spion huwt Nederlandse iff II „Manson gaf na moord traktatie milkshakes" Bij aardbeving in Perzië meer dan 100 doden Tegenover elkaar Over de grenzen Gesprek met Polen duurt voort Voor niks in de metro korting BURGEMEESTER IN DE MIST i iOI Jonge Alpinisten door wonder gered Protest zanger in luxe-hotel LADIES HOME JOURNAL IN LONDEN TABOE SALAZAR BEGRAVEN Nieuwe organi satie voor de Duitse PTT Doodvonnis voor ex-dictator Franse A-bom in 7975 yperationeel Drie wekenvertrouwd kiezen uit de mooiste collectie van Nederland REINIGING IN LONDEN NV IN GEVAAR Ruzie op autoweg met bajonet beslecht KROONGETUIGE IN LOS ANGELES: Schadevergoeding Sof tenon- kinder en OOK IN SOVJET-UNIE SCHOKKEN Wat niet is afgeprijsd gaat weg met 10% VRIJDAG 31 JULl I*,. ZWAAR OVERLEG LONDEN Verschillende Britse ha venarbeiders z(jn gisteren vrijwillig al weer aan het werk gegaan, zonder te wachten op het officiële einde van de twee en een halve week durende sta king dat voor maandag is afgekondigd. Een overzicht van de reacties op het nieuwe compromisvoorstel dat al door de vakbonden is aangenomen wijst er op, dat het leven in de meeste havens maandag weer normaal zal zijn. Zo zijn militante havenarbeiders in Southamp ton en Huil die na de overeenkomst dreigden onofficieel met de staking ver der te gaan, donderdag ook maar van gedachten veranderd. Zij zullen maan dag weer op hun oude vertrouwde pos ten te vinden zijn. Er zijn nu nog slechts twee belangrij ke havens waar een volledige beëindi ging van de staking twijfelachtig is: Liverpool en twee van de vijf Londen- se havengebieden. In Liverpool zal he den de definitieve beslissing vallen. Ofschoon de arbeiders er zich met en kele onderdelen van de nieuwe over eenkomst niet gelukkig voelen, zijn er aanwijzingen dat zij het ook niet fijn vinden alleen met de actie door te gaan. „Wij hopen dat zij het belang van een gezond lichaam zullen inzien en weer onder de vleugels van de vakbond zul len terugkeren", zei een woordvoerder. Maandag dreigt een nieuw staking waaraan misschien wel 700.000 perso nen zullen deelnemen. Het gaat hier om de vuilnismannen, de straatvegers en ander personeel van de reiniging. Hun vakbond vraagt 30 procent loonsverho ging om te komen op wat genoemd wordt een redelijk week-minimum van ƒ140. Als echter slechts de helft van zijn eisen zal worden ingewilligd, en dat is op di moment duidelijk het plan van de werkgevers, dan dreigt opnieuw een golf van stakingen. GENEVE Twee jonge Britse Alpinis ten, de 21-jarige Judith Parsons en de 20-jarige Mike Pearce hebben een val op de top van de Alp Rothorn, in de buurt van het Zwitserse dorp Zinal overleefd. Kenners vinden dit de wonderbaarlijkste goede afloop van een ongeluk in de Alpen. Het tweetal viel, nadat in de buurt de bliksem was ingeslagen, drie honderd meter „in het niets". Als waanzinni gen trachten beLden die door een lijn verbonden waren, de val te breken met hun houwelen, en hierdoor werd hun val enigszins afgeremd. Vlak voor een grote en diepe kloof, waarin geen levend wezen een val zou hebben overleefd, kwam aari de val en de woeste glijpartij van Judith en Mike een einde. Hoe is nog iedereen eigenlijk een raadsel. Onder leiding van een Engelsman ging men het tweetal zoeken, en toen men woensdagmorgen, een avond en nacht na het ongeluk zag waar zij waren werd er een helikopter op afgestuurd en konden de jonge mensen worden gered. Judith had acht gebroken ribben en Mike een hersenschudding plus snij- wonden in het gelaat. Het feit dat beiden er het levend hebben afge bracht is. volgens ervaren gidsen, „een wonder". LONDEN Het was gisteren een drukke dag vol laatste inkopen voor de grote dag van de Nederlandse Johanna van Buren. Deze tolk van 27 jaar, die acht talen vloeiend spreekt, treedt van daag in het huwelijk met de Britse za kenman Greville Wynne (51), die in 1962 in Moskou tot acht jaar gevange nisstraf werd veroordeeld wegens spio nage voor de Britse geheime dienst. Wynne, die veel achter het IJzeren Gordijn reisde met zijn werk- en slaap- auto vol commerciële monsters, werd in Boedapest gearresteerd en in Moskou veroordeeld. In 1964 werd hij in Berlijn uitgewis seld tegen de Russische spion Gordon Lonsdale, die in Engeland belangrijke geheimen bemachtigde van de Britse marine. De Russen wilden hem graag terug hebben. Juffrouw Van Buren werkte enige Jaren voor Greville Wynne. Sinds zijn vrijlating was ze voortdurend in zijn gezelschap, ook op Malta, waar hij werkte voor een Engels-Zwitserse maatschappij. WENEN Een driftige Duitse amb tenaar is donderdag op de grote auto weg tussen Wenen en Salzburg een jon ge Weense automobilist met een bajonet te lijf gegaan. Door snel ingrijpen van de zoon van de ambtenaar, die zijn va der de bajonet uit de handen rukte, is waarschijnlijk een moord voorkomen. De 48-jarige ambtenaar uit Kiel had zich kwaad gemaakt op de 24®iarige Wener, die hem op een gevaarlijke ma nier had gepasseerd. Hij reed hem achterna en na enkele wilde manoeuvres kwamen de beide wagens tot stilstand. De ambtenaar sprong uit zijn auto met de bajonet in zijn hand en wilde zich op de Wener werpen. Op dit moment kwam de zoon van de ambtenaar tussenbeide. De Wener werd slechts licht aan zijn hand gewond. De vrouw van de ambte naar had zich zo over het geval opge wonden, dat zij een hartaanval kreeg en met spoed naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De ambtenaar is gearresteerd IN MOSKOU MOSKOU Ken Westduitse regeringswoordvoerder heeft in Moskou de be sprekingen over een niet-aanvalsverdnig met Rusland „moeilijk, op sommige punten zelfs zeer moeilijk'" genoemd. De woordvoerder, Rüdiger von Wechmar, verklaarde dit na afloop van de vijfde conferentie tussen de Russische en Westduitse ministers van Buiten landse Zaken. Andrei Gromyko en Walter Scheel. ■fs1 ?:C" „Wij kunnen niet verhullen dat deze onderhandelingen moeilijk en op som mige punten zeer moeilijk verlopen", aldus Von Wechmar. Gisteren was in het gesprek „dieper ingegaan op som mige aspecten van het verdragscom plex." Heden zullen de delegaties zonder de ministers vergaderen, waarop voor het eerst de specifieke punten van het ont- werp-verdrag zullen worden besproken. Een volgende ontmoeting tussen Scheel en Gromvko is nog niet vastge steld. Vermoedelijk wordt dit afhanke lijk gemaakt van het verloop van het overleg tussen de delegaties. Von Wechmar zei, dat Scheel had af gezien van een bezoek aan Leningrad tijdens het weekeinde, om elk ogenblik het gesprek te kunnen hervatten. Gis termiddag had hij in de Westduitse am bassade ruggespraak met zijn delegatie. Volgens Von Wechmar duidt de ver klaring, dat de delegaties over specifie ke punten gaan praten, erop, dat daar enige ruimte voor manoeuvreren ge vonden kan worden. Hij voegde hier aan toe. dat de Duitsers de indruk heb ben dat de Russen „met grote ernst" onderhandelen. Toch wordt het ernstige overleg af en toe onderbroken door humoristische ogenblikken, aldus Von Wechmar. Hij weigerde bijzonderheden te verstrek ken, omdat het te maken zou hebben met het onderwerp van besprekingen, wat strikt geheim blijft. Scheel had voor de kabinetszitting per telefoon verslag uitgebracht over zijn onderhandelingen aan kanselier Brandt, aldus Ahlers, regeringswoord voerder in Bonn. Van de zijde van de Westduitse rege ring werd vernomen, dat de beide par tijen ondanks de moeilijkheden, nog steeds belang hechten aan een succes volle afsluiting van de onderhandelin gen. Men verwacht dat Scheel in het midden van de volgende week naar Bonn zal terugkeren, na mogelijk reeds het verdrag te hebben geparafeerd. De volgende kabinetszitting zal vol gen op 13 augugstus, maar als dat nodig zal blijken, zou.de regering eerder bij een komen, zo hebben functionarissen gezegd in Bonn. West-Duitsland en Polen zullen hun besprekingen over een non-aggressie- pact op 10 september in de Westduitse hoofdsiad voortzetten, zo heeft de re geringswoordvoerder Conrad Ahlers in Bonn bekend gemaakt. Hij vertelde op een persconferentie dat er aanwijzingen waren dat de be sprekingen binnen korte tijd tot een goed einde gebracht zouden kunnen worden. Ahlers verklaring volgde op een ka binetsvergadering. waar Karl Mürsch, staatssecretaris voor Buitenlandse Za ken, verslag had uitgebracht over de stand van zaken in de Westduits-Poolse besprekingen. Ahlers wilde op de pers conferentie niet meedelen op welke punten de onderhandelaars het nog niet eens waren geworden. De laatste ronde van de besprekingen werd afgelopen weekeinde in Warschau afgesloten. Het voornaamste punt, waarover nog onenigheid kan bestaan, is de Poolse westgrens, die een gedeelte van het vooroorlogse Duitsland onder Pools bestuur plaatst. De Polen wensen een erkenning van deze grens door de Westduitserst VICHY (Frankrijk) Als je Frank- rijks grootste protestzanger bent en je zelf anarchist noemt, wat zal je aan hang dan wel denken als je logeert in de meest mondaine hotel ter plaatse? Weinig goeds, zo heeft Leo Ferré on dervonden in Vichy. De zanger, geliefd geworden bij de linkse studentenbeweging door zijn lie deren over de meidagen van 1968, werd woensdagavond in Vichy op een kanon- nade met tomaten getrakteerd, toen hij zijn hotel verliet voor een optreden in het cultureel centrum. De tomaten werpers riepen hem toe: „Anarchisten wonen niet in paleizen". Ferré, die zijn optreden een uur uit stelde, was woedend. „Ik maak zelf uit waar ik ga slapen", verklaarde hij. NEW YORK/LONDEN Het augustusnummer van het Ameri kaanse blad Ladies Home Jour nal", waarin een dreigende breuk iy( het huwelijk van de Britse prin ses Margaret wordt gesuggereerd, zal niet in Engeland worden ver spreid. In New York deelde een woordvoerder van het blad mee. dat dit besluit genomen was, we gens bezwaren van de koninklijke familie, die de Engelse versprei ders van het blad via een advocaat had laten weten, dat zij het bewus te artikel schokkend en onsmake lijk" vond en dat de verkoop van het blad in Engeland haar mis noegen" zou wekken. De koninklijke familie zou vol gens de zegsman aanvankelijk zelfs bezwaar hebben gemaakt tegen pu- blikatie van het artikel in de Ver enigde Staten, maar dit hebben la ten varen, nadat de toon van het stuk was verzacht. In Londen ver klaarde prinses Margarets pers agent, majoor John Griffin, dat er alleen een informeel verzoek" was gericht aan de wederverkopers van het blad ,,om na te gaan of dit nu wel een geschikt artikel was voor publikatie"Er was volgens hem ,,geen sprake van drukuitoefening" Gewoonlijk worden in Engeland maandelijks vijf- tot tienduizend exemplaren van Ladies Home Journal" vej-kocht op een totaalop lage van zeven miljoen. De komst van het augustusnummer was ver traagd door de havenstaking, maar de tijdschriften worden nu naar verluidt opgeslagen in de magazij nen der wederverkopers Volgens het gewraakte artikel bederven prinses Margaret en haar man, Lord Snowdon, vaak de stem ming op feestjes, en maken ze er een gewoonte van elkaar in het openbaar grof te be jegenen. A Gisteren is te New York voor de vierde opeenvolgende dag het elektrische voltage door het energiebedrijf van de stad verminderd. Dat betekent dat de miljoenen airconditioners het nog minder deden, maar het was gelukkig iets koeler buiten, dan in het begin van de week. Maar niettemin nog hoogst onplezierig. De vieze en vuile dikke lucht hangt nog boven de stad, hetgeen wel tot zondag zal duren. Gisteren regende het even flink in New York. Dat bracht enige verkoeling maar gaf ook weer de nodige overlast, onder meer voor het ondergrondse verkeer. Hier bekijkt burgemeester John Lindsay de geelgrijze mist bij de wolkenkrabbers. LISSABON Antonio De Oliveira Salazar, de man die gedurende bijna veertig jaar Portugal met een ijzeren hand heeft bestuurd, is in zijn geboor tedorp Santa Combo Dao in een een voudig graf, dat van zijn ouders, ter aarde besteld. DEN HAAG Op uitnodiging van de Ierse regering zal de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns van 7-10 september a.s. een officieel bezoek aan Dublin brengen. De minister zal door mevrouw Luns vergezeld zijn. LOS ANGELES De kroongetuige in het proces-Manson. de 21-jarige Linda Kasabian, heeft donderdag voor de rechtbank verklaard, dat Manson op de avond van de tiende augustus vorig jaar de dag waarop de rijke super markteigenaar Leno Labianca en zijn vrouw Rosemary waren vermoord, het mes op haar gezet en haar had bevolen een mannelijke kennis van haar „de keel af te snijden". „Manson gaf mij een zakmes en zei mij hoe ik het moest doen", aldus Linda. Zij gaf niet veel bijzonderheden over deze man. Hij zou een toneelspeler van „Arabische of Joodse afkomst" zijn. Ze had hem leren kennen toen hij haar een lift gaf. Manson had haar een mes gegeven toen zij met twee andere leden van de commune naar het huis van deze man, die het achtste slachtoffer van de Manson-bende moest worden, reden. Linda had onderweg gezegd: „Ik ben niet als jij, Charlie. Ik wil niemand do den". Bij het flatgebouw aangekomen, was Linda met de twee anderen uitgestapt. Manson was weggereden. Zij had hen naar een verkeerde flat gebracht. Toen op haar kloppen door een man was opengedaan, had zij gezegd: „Sor ry, ik ben verkeerd". Haar metgezellen, die zich in de gang om een hoek verborgen hadden gehou den, had zij verteld dat zij verkeerd waren. Daarna hadden ze het gebouw verlaten, aldus Linda. Zij voegde er aan toe, dat zij de volgende dag had beslo ten de commune te verlaten. Uit angst voor haar leven was zij toch maar ge bleven. Op een vraag van de openbare aan klager, Vincent Bugliosi, deelde zij mee, in de jaren 1965-1969 ongeveer 50 maal LSD te hebben gebruikt. De verdedi ging wist te voorkomen, dat zij zou ver klaren gezien te hebben dat ook Man son LSD gebruikte. „Linda, weet je wat LSD is?" zo vroeg de officier. „Ja" was het antwoord. „Heb je ooit LSD genomen?" „Ja, ongeveer 50 maal en de eerste keer dat ik het gebruikte was in 1965". Linda Kasabian heeft verder ver klaard. dat Charles Manson zijn volge lingen na de moord op het rijke echt paar heeft getracteerd op milkshakes en een uitje naar het strand' Op 'de vierde dag van het proces vat te Linda Kasabian haar verhaal weer op bij het punt waar Manson drie leden van zijn groep had achtergelaten bij het huis van Leno ep Rosemary Labianca, die de dag na de moord op Sharon Tale en vier anderen werden vermoord. Zij vertelde dat ze stopten bij een pomp station waar zij de portefeuille van mevrouw Labianca weggooide, terwijl Manson naar een restaurant ging om milkshakes te kopen. Daarna droeg hij Linda Kasabian op hen naar het strand te rijden. Eerder had Linda Kasabian verklaard dat Mapson ontevreden was geweest over de „slordige" moord op Sharon Tate eri vier anderen. „Om ons te laten zien hoe het moest" had hij de leden van zijn clan de nacht daarop rond la ten rijden om nieuwe slachtoffers te zoeken. De politie van Inyo heeft donderdag meegedeeld, dat zij de schuilplaats van Manson in de „dodenvallei" heeft uit- T,rtmd op zoek naar een achtste lid van de commune, die ook wegens moord wordt gezocht. Zij had de tip ge kregen dat de 26-jarige Bruce Davis zich op de boerderij van Manson ver scholen zou houden. Davis zou betrok ken zijn geweest bij de moord op de 34-jarige musicus Gary Hinman uit Los Angeles. Getuige a charge in de zaak Char les Manson, Linda Kasabian, heeft vandaag voor de vierde achtereenvol gende dag getuigenis afgelegd. Op de foto: per auto arriveert zij bij het ge rechtshof door een beioaakster verge zeld. LONDEN Een Londense rechtbank heeft aan 28 „softenon-kinderen" scha deloosstellingen tot een totaalbedrag van ruim 4.2 miljoen gulden toegekend. Dit bedrag moet worden betaald door de farmaceutische onderneming „Dis tillers Company (Biochemicals)" die' in Groot-Brittannië het Duitse kalme ringsmiddel „Contergan" in licentie heeft vervaardigd. Het bedrijf had zich bereid verklaard 40 pet. van de inge diende claims te betalen. Alle tegen de onderneming ingebrachte beschuldigin gen inzake onachtzaamheid zijn inge trokken. Vorig jaar zijn aan 21 kinderen al schadevergoedingen van gemiddeld 121.500 gulden toegekend. Er moeten nog ongeveer 350 schadeclaims behan deld worden. TEHERAN Meer dan 100 mensen werden gedood en 120 gewond door een aardbeving die donderdag grote schade heeft aangericht in dorpen en gehuch ten in het noordoosten van Perzië, dicht bij de grens met de Sovjet-Unie. In het getroffen gebied de 50.000 vierkante kilometer grote provincie Khorassan kwamen twee jaar gele den meer dan 10.000 mensen bij een aardbeving om het leven. Donderdag zijn de gehele dag in het rampgebied lichte aardschokken ge voeld, die het hulpwerk ernstig hebben bemoeilijkt. Militairen, politie-eenheden en medische ploegen worden met heli kopters en vrachtwagens naar de berg achtige streek overgebracht. Het dorp Agha-Eman is geheel verwoest. In Baba-Hah-Malek zijn tal van gebouwen ingestort. Een woordvoerder van de „Rode Leeuw en Zon" de Perzische rode kruisorganisatie heeft verklaard, dat tenten en dekens naar het afgelegen gebied worden overgevlogen en dat in Sahrabad, een van de getroffen dor pen, een veldhospitaal is ingericht. Hoewel het epicentrum van de aard beving op drie kilometer ten zuiden van de Russische grens bij Mervan-Tappah lag, werd het gebied tussen Minodasht en Gonbad-Ghabous het zwaarst ge troffen, zo werd door functionarissen bekend gemaakt. Volgens hun schatting werden onge veer 100 dorpen tussen Meshed nabij de grens met Afghanistan en Gorgan aan de Kaspische Zee door de aardbeving BONN De Westduitse regering is van plan om de posterijen door een reorganisatie de vorm te geven van een handelsmaatschappij, zo heeft de mi nister van Transport, Georg Leber be kendgemaakt. Leber vertelde op een persconferen tie, dat de reorganisatie op 1 januari 1971 zou ingaan, als het parlement zijn goedkeuring heeft gehecht aan het re geringsvoorstel. Onder de nieuwe regeling zal een di recteur-generaal, bijgestaan door een commissie van vijf leden het bedrijf gaan leiden. Een raad van commissaris sen, met 24 leden uit regering, zaken wereld en vakbondskringen, zal toezicht houden op de leiding van het bedrijf. De regering-Brandt heeft de aparte ministerpost voor de PTT afgeschaft, toen zij in oktober 1969 aan de macht kwam. De PTT werd toen ondergebracht in het ministerie van Transport. PARIJS De directie van de Parijse ondergrondse heeft besloten, deze zomer geen extra-personeel aan te nemen in verband met de vakanties van de eigen staf. Dit betekent dat een deel van het publiek, voor niets kan meerijden. Men gelooft dat dit nog voordeliger zal uitkomen, dan het huren van vervangend personeel. Men laat het publiek natuurlijk niet van te voren weten in welk station men voor niets kan. Bovendien zal er steeds beweging in zitten. Een station kan een half uur „open" zijn, daarna moet weer worden betaald. Het personeel wordt steeds voor een bepaalde tijd van de ene post naar de andere gestuurd. De stations die men gaat uitzoeken zullen degenen zijn, waar het verkeer als regel het lichtst is. Bij dit alles komt nog dat tijdens het vakantieseizoen van het personeel het aantal diensten met 20 percent zal worden ingekrompen. Ook dit betekend dus minder vrije ritjes. getroffen. Tenminste 26 dorpen werden met de grond gelijk gemaakt. In Moskou heeft een vertegenwoordi ger van hét Turkmeense persbureau meegedeeld, dat in de nacht van woens dag op donderdag de stad Asjhabad in de Turkmeense Sovjet republiek, door een hevige aardbeving is getroffen. Deze stad, die in 1948 bij een aardbe ving bijna geheel werd verwoest, ligt ongeveer 220 kilometer van het Perzi sche rampgebied. FREETOWN Brigade-generaal An drew Juxon-Smith, die aan het hoofd van een militaire junta Sierra Leone heeft geregeerd, is wegens hoogverraad ter dood veroordeeld. Juxon-Smith had verklaard, niet schuldig te zijn aan samenzwering tot omverwerping van de regering van Sierra Leone in 1967, toen hij de grond wet buiten werking stelde en de mili taire junta vormde die het land 13 maanden lang bestuurde. In april 1968 werd de junta opzij ge schoven door een burgerregering onder leiding van dr. Siaka Stevens. PARIJS De Franse waterstofbom zal in 1975 voor operationeel gebruik ge reed zyn, zo heeft de minister van staat voor Defensie, Miehei Debré, op een persconferentie verklaard. Hjj zei dat alle krachtsinspanningen in de komende vijf jaar zullen worden gericht op de strategische kernbewapening. In 1975 zal de Franse defensie de be schikking hebben over bommenwerpers van het type Mirage-4, balistische ra ketten, opgeslagen in ondergrondse bunkers op het plateau van Albion in de Haute Provence, die tegen gronddoe len kunnen worden gebruikt en over drie kernduikboten. Al deze wapens zullen met kernladingen worden uitge rust. Andrei Gromyko (61), de Russische minister van Buitenlandse Za ken, die in Moskou met minister Scheel onderhandelt, heeft een lange loopbaan, in de Russische buitenland se dienst achter de rug. Hij werd geboren in Minsk, trad in 1931 toe tot de communistische partij, stu deerde economie in Moskou, gaf in dezelfde stad enkele jaren les en werd in 1939 opgenomen in het diplo matieke corps. De eerste jaren was zyn activiteit vooral gericht op Amerika. In 1940 werd hij kanselier van de Russische ambassade in Washington. Van 1913 tot 1946 was hij er ambassadeur en vervolgens trad hij drie jaar lang op als permanent afgevaardigde bij de VN. In die periode woonde hij de meeste belangrijke internationale conferen ties bij, waaronder die te Jalta, Dum barton Oaks, San Francisco, Londen, Berlijn en Genève. Gromyko was daarna plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken en ambassa deur in Engeland (1952-1953) voor hij in februari 1957 Sjepilof opvolgde als minister van Buitenlandse Zaken. In die hoedanigheid begeleidde hij de vroegere Russische premier, Kroest- sjef op verscheidene reizen naar het buitenland. Lange tijd heeft men hem beschouwd als een minister van Buitenlandse Zaken, die verre de WALTER SCHEEL toch iemand? mindere was van zijn voorgangers. Later heeft men ingezien dat de sluwe Witrus niet geniaal, maar wel handig en plooibaar was en een uitstekend dienaar van zijn (diverse) meesters. W/Talter Scheel (51), Duits minister van Buitenlandse Zaken, is de leider van de Westduitse delegatie in Mos kou. Scheel, tevens voorzitter vaji de kleine liberale partij, is een geculti veerd levenskunstenaar en een opti mist van grote persoonlijke charme. De enigszins artistieke gentleman met het zilvergrijze haar is de zoon van een wagenmaker uit Solingen. In de oorlogsjaren was hij nachtjagerpiloot. Nadien werd hij een welgesteld man als directeur van twee maatschappij en voor bedrijfseconomische advie zen. Reeds op zijn 41ste jaar was hij minister. In zijn chalet in de Beierse bergen, ont vangt Scheel graag kunstenaars en wetenschapsmensen. Karakteristiek zijn zijn hobbies: golf, kegelen en or gelmuziek. De weduwnaar Scheel hertrouwde vorig jaar met een char mante röntgenologe, die hem dezer dagen verblijdde met een dochtertje Andrea Gwendolyn. TToen de liberalen vier jaar geleden in de oppositie belandden, werd Scheel partijvoorzitter cn probeerde de kleine partij te redden door een zwenking naar links. Als minister van Buitenlandse Zaken, sinds 1969, in het overwegend so ciaal-democratische kabinet-Brandt, is hij niet overmatig succesvol. Bekend Is de grap die in Bonn de ronde doet. „Als een mini-staatshoofd de Westduitse hoofdstad wel bezoeken zegt Brandt. Sturen wij Scheel of doen wij helemaal niets". AI te duTdelijk werd de toenaderingspo litiek jegens Oost-Europa gemaakt door Brandt en zijn vertrouwelingen, Nu maakt Scheel in Moskou dit presti geverlies goed. Tegenover de harde onderhandelingstactiek van de Rus seri stelt hij zijn charme en de per soonlijke overredingskracht, die hem de reputatie heeft bezorgd een mees ter te zijn van het compromis. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 7