voor Feest Van de Ruit Soeters eerste geplaatst voor ten nis - strijd OKKER STRUIKELT DE FINALE IN Ik heb geluk gehad Go Ahead heeft afgerekend met de oude tijd Wieler ploegen voor WK WK wielrennen op radio en teevee Rustdag voor Tom Okker m Dank zij Barry Hughes m Piet v. d. Pol moet zijn werk staken Beatrix en Claus naar 't Melkhuisje IBM-toernooi Tom Okker prijst het lot. De fortuin, die °*ker kreeg in het volgende spel de HILVERSUM hem zaterdag vrijstelde van het spelen van een halve finale in het heren enkelspel; Tom Okker prijst het lot dubbel, omdat zijn halve finale tegen Barry Phillips Moore uitgroeide tot een bijna obsessioneel grote hindernis. Op het warmst van de vrijdag moest Okker het laatste grein van zijn reserves aanspreken, twee uur en drie kwartier worstelen, vijf sets vechten, voor hij Phillips Moore, deze Wim van Est onder de tennissers, uit zijn wielen had gereden: 62, 86, 16, 36, 6—2. 99 99 LANG DEVENTER De Deventer eredivisievereniging Go Ahead bruist van levenslust en is op het ogenblik bezig een echte „Engelse" profclub te worden. Sinds de komst van de ex- trainer van Haarlem, Barry Hughes, een onvervalste uitgave van de typische Engelse oefenmeester, heeft Go Ahead afge rekend met de oude tijd. De duizenden supporters die over enkele weken de stadionpoorten aan de Vetkampstraat zullen passeren, zullen zich afvragen of ze wel het Go Ahead-stadion zijn binnengegaan. TE KLEIN EEN EN AL LEVEN SPECIALE MARS BAKKEBAARDJES ZELFDE SCHEMA BENAUWD DAMES DUIDELIJK BETER SPORT IN 'T KORT ZATERDAG I AUGUSTUS 1970 sp orl *»SS AMSTERDAM Voor Frans van de Ruit was de 31e juli een dubbele feestdag, want kort nadat de 23-jarige Amsterdammer had vernomen, dat de sportcommissie hem weer in genade had aangenomen en hem alsnog voor de strijd om de wereldkampioenschap pen in Leioester had ingeschreven, veroverde Van de Ruit in de achtervol ging zijn eerste nationale kampioens- trui. Geen wonder, dat Van de Ruit na deze overigens teleurstellende eind strijd met een brede lach over het ge laat over de Olympische piste in Am sterdam fietste. Hij was plotseling be vrijd van een zware druk, ontstaan in de drie voorgaande titeltoernooien in deze zware specialiteit, waarin hij het wel tot het erepodium had ge bracht, maar nooit tot de hoogste sport. Nu was het zo ver. Van de Ruit, die eerder op de dag in de halve finales te gen Arie Hassink als enige binnen de vijf minuten was gekomen (4.59,9) had in de eindstrijd Klaas Balk zijn mees terschap duidelijk opgelegd. Van het begin nam Van de Ruit een voorsprong, die hij geleidelijk vergrootte. Toch had hij onderweg nog angst gehad. „Ik had ook gezien, hoe Klaas die laatste rond jes tegen Fedor den Hertog reed", zei Van de Ruit. Maar in tegenstelling tot de ochtenduren, toen Balk inderdaad tegen Den Hertog in een paar ronden een achterstand van zestig meter hele maal had goedgemaakt en met een ver schil van 0,05 sec. de favoriet had uit geschakeld, bleef het eindschot van de Badhoevedorper nu uit. Toen Van de Ruit na 5 minuten 3,6 sec. over de eind streep ging, moest Balk nog een kwart DEN HAAG Titelhouder Niek Fleury is by de komende nationale ten niskampioenschappen, die van 10 tot en met 16 augustus a.s. in Scheveningen worden gehouden, niet hoger geklas seerd dan vierde. Zowel bij het heren als bjj het damesenkelspel, heeft de plaatsingscommissie de rangiest van 1969 niet aangehouden, maar is uitsluitend uitgegaan van de onderlinge sterkte verhoudingen. Als eerste is geplaatst Peter Soeters, gevolgd door Jan Hordgk en Fred Hemmes. By de dames is titel- houdster Marijke Schaar eerste, gevolgd door Betty Stöve, Ada Bakker en Trudv Walhof. Voor de komende t it els try d hebben Astrid Suurbeek, Jan Hajer en Jan Coerbergh niet ingeschreven. De plaatsingen zijn: Heren-enkelspel: 1. Peter Soeters; 2. Jan Hordijk; 3. Fred Hemmes; 4. Niek Fleury; 5. Evert Schneider; 6. Peter Scholtz; 7. Piet Veentjer; 8. Fried Schmitz. Dames-enkelspel: 1. Marijke Schaar; 2. Betty Stöve; 3. Ada Bakker; 4. Trudy Walhof; 5. Tine Zwaan; 6. Judith Sa- lomé; 7. Nora Blom; 8. Jenny Ridderhof. Heren-dubbelspel: 1. Fleury/Hordijk; 2. Hemmes/Soeters; 3. Piet van Eijsden Peter Scholtz; 4. Peter Blaas/Nico Wel- schen. Dames-dubbelspel: 1. Walhof/Stöve; 2. Schaar/Salomé; 3. Veentjer/Zwaan; 4. Bakker/Blom. Gemengd dubbelspel: 1. Ada Bakker/ Niek Fleury; 2. Trudy Walhof/Fred Hem mes; 3. Judith Salomé/Jan Hordijk; 4. Betty Stöve/Paul van Min; 5. Jenny Ridderhof/Jaap Arends: 6. Els Veentjer/ Hans Haks; 7. Marijke Schaar/Peter Blaas; 8. Tine Zwaan/Jos Franker. baan afleggen. Derde werd Fedor den Hertog, die ploeggenoot Arie Hassink maar net kon terugwijzen: 5.09,8-5.98,9. De sprinttitel bij de profs werd ge heel volgens de verwachtingen een buit van de 21-jarige Amsterdammer Leijn Loevesijn, die in de finale titelhouder Gerard Koel gedecideerd in twee ritten klopte. De malaise op dit nummer was gebleken bij de inschrijving. Slechts vier beroepsrenners hadden het de moeite waard gevonden om voor enkele tientjes naar Amsterdam te komen. Van hen werd Charles Ruykers derde Harry Janssen vierde. r J set cadeau. Okker: „Waarom niet. Zolang je nog maar een verloren servi- cegame behoeft goed te maken, kan het. Maar twee is teveel. Dan liever wat weggeven en tien minuten rust krij gen". en Okker dus toch en heel Hilver sum ademd opgelucht finalist tegen de winnaar van Roger Taylor tegen John Alexander, die pas zaterdag spe len. Een voordeel voor Okker, maar geen voortrekkenj. Er is eerlijk geloot, Okker won, de sterkste uit de andere halve eindstrijd, wie dat ook moge zijn (vermoedelijk Taylor) is de verliezer. Tom Okker: „Ik heb geluk gehad, Taylor niet. Het valt niet mee op gravel te spelen na een lange tijd gras. Je moet veel meer lopen. Op gras gaat al les sneller, de rallies het meest. Ik merkte het vrijdag, ik was die partij te gen Maud nog niet kwijt. Je voelt het in je benen en naarmate het langer duurt, ga je het steeds meer merken". De partij tegen Phillips Moore, de on verzettelijke, duurde lang. Langer ei genlijk dan voor Okker nodig zou moe ten zijn. De Australiër bezit geen plaats in de elitegroep van de topspelers, maar van tijd tot tijd brengt hij het door zijn j goede verdediging, door zijn bijna risi- I coloze spel, ver. Okker en Phillips Moore hebben zei- Op dit ogenblik lopen de timmerlie den, schilders, loodgieters tussen de in trainingspak gestoken selectiegroep van Barry Hughes en manager Ed Brands door. Ze lopen elkaar in de weg, maar over enkele weken zal dat verleden tijd zijn. Via allerlei kunstgrepen wordt de ruimte onder de hoofdtribune openge broken. De twee kleedkamers zijn één gewor den en van de twee bestuurskamers wordt een ontvangstzaal gemaakt. Bar ry Hughes is verhuisd naar een kamer waarvan straks ook de scheidsrechters gebruik moeten maken. De kantoor ruimte, die te klein was geworden, is omgetoverd in een riante werkkamer. Administrateur Theo Jansen zal met ingang van het nieuwe seizoen de func tie krijgen van secretaris-penningmees- ter. Het medisch centrum is uitgebreid met een speciale verbandkamer omdat verzorger Van 't Veer zijn taak niet voldoende kon uitoefenen. Door de aanschaffing van nieuwe apparatuur was het medisch centrum te klein geworden. De spelers zullen zich in het nieuwe seizoen moeten verkleden in de nieuwe kleedruimte achter de tri bune. Go Ahead begint ineens een echte profclub te worden. Uit alle activiteiten blijkt dat de Deventer verenigiing een en al leven is. Wie dat allemaal moet betalen is geen vraagteken meer. De Deventer industrie heeft aan de nood kreet van manager Brands, om vier ton te lenen, gehoor gegeven. De reorganisatieplannen van het lei dende duo Brands-Hughes, van wie de laatste de geestelijke vader van het nieuwe project is, gaan nog verder. Go Ahead voert thans onderhandelingen met de gemeente om te komen tot een verfraaiing van het entree. De gedachten gaan uit naar een groenstrook met veel bomen en strui ken. Bovendien voert de club bespre kingen met de directie van de Techni sche School. Manager Brands wil de ge schiedenis van Go Ahead uitgebeeld zien op de muur van het stadion. Verder willen Brands en Hughes, die graag van een stunt je houden, het nieu we seizoen de Deventer conferencier Tonny Leerink in het radiohokje op de tribune laten plaatsnemen om de mu- BARRY HUGHES grappige ziekkorpsen, majorettes en voorvallen „aan elkaar te praten". En voor de wedstrijden beginnen zal er in de toekomst een speciale mars worden gespeeld op het ogenblik, dat de spelers het veld betreden. Bij Go Ahead wordt het dus een groot feest. Of de selecgroep van Barry Hughes binnen de lijnen ook zo'n show kan geven wordt door de nuchtere supporter be twijfeld. Orde, discipline en netheid heersen er bij Hughes en zijn spelers. In de kleed kamer hangt bij elke kapstok een kaar tje met de naam van de speler. Als deze speler naar de training komt hangen al zijn trainingsattributen klaar en staan de schoenen keurig gepoetst onder de bank. Enkele spelers hebben nu al verno men dat hun bakkebaardjes voor de eerste wedstrijd (tegen Haarlem) afge schoren moeten zijn. Hughes en mana ger Brands willen een „nette en gedis ciplineerde profclub". In Deventer gaat het grapje dat de bakkebaardjes en de lange haren er nu af moeten met het oog op de Europa-Cupwedstrijden 1971 in Albanië- Barry Hughes is vol vertrouwen. Hi, is niet bang voor Ajax of Feijenoord. den tegenover elkaar gestaan. Okker: „Een jaar of vijf geleden heeft hij een keer van mij gewonnen, de volgende wedstrijd was de halve finale van 1968 in Rome. Die heb ik gewonnen. Tussen Rome en Hilversum hebben we niet in een enkel tegenover elkaar gestaan". In de top kent ieder de kwaliteiten van zijn concurrenten. Phillips Moore weet dat Okker het minst gevaarlijk met de backhand is. Okker weet dat de 32-jarige Australiër zelden naar het net komt. In principe eigenlijk alleen bij het inslaan en dan nog aarzelend en huiverend. Die wetenschap beheerste het spel in de eerste set. Okker had niet teveel moeite met Phillips Moore, die weinig vaart kon leggen in zijn opsla gen en daardoor haalde Okker die eer ste set zonder verdere moeilijkheden binnen (6-1). Dit schema werd in de volgende reeks voortgezet met Okker steeds aan de winnende hand. In de hitte echter sleep de scherpte echter langzaam een beetje uit Okker's slagen. Phillips Moore ver afschuwt de lange slagenwisseling niet. Zijn favoriete positie is ten slotte aan de achterlijn en vandaar legt hij een rustig richtingsvuur op het zwakke punt van zijn tegenstander. Aanvanke lijk had Okker geen zwak punt, maar geleidelijk begon het backhandradertje een beetje door te slippen. Niet fataal nog, maar de grafiek, die in de eerste set recht had gelopen, begon halverwege de 2e reeks pieken en dalen te verto nen. Dalen, waardoor Okker van 5-3 met 5-6 achterkwam en pieken, die hem toch de set met 8-6 brachten. In de derde reeks achter brak curve plotseling af. Okker: „In het begin mis te Phillips Moore veel. Maar later ging hij bijna foutloos spelen. Je kunt dan alleen aanvallen met heel diepe ballen en dat lukte niet altijd. Op dit soort ba nen is Phillips Moore een gevaarlijke tegenstander. Zijn forehand is een wa pen waar je op gravel echt rekening mee moet houden". Dat wapen van Phillips Moore ging zwaar wegen en het inspireerde hem, hoewel hij in feite geen demarrage heeft, toch van tijd tot tijd fel aan te zetten en naar het net te sprinten. Met succes. Via 3-0 brak hij na 4-1 nog eens door de service van ROTTERDAM De oud-biljarter Piet van de Pol trekt zich a.s. maandag terug uit zijn café-biljartzaal aan de Rotte: Tamse Goudsesingel. Hij heeft dit besluit genomen om gezondheidsre denen. De heer Van Straalen, eigenaar van de biljartzaal Imperator, zal de exploi tatie overnemen. De afscheidsreceptie van Van de Pol en de openingsreceptie zullen samenvallen en wel op 3 augus tus, 's middags van drie tot zes uur. AMSTERDAM De volgende Neder landers nemen deel aan de wereld kampioenschappen wielrennen, die van 6 t.e.m. 12 augustus a.s. in Leicester worden gehouden AMATEURS Sprint: Jan Jansen (Zaandam) en Pe ter van Doorn (Berlicum); tandem Jan Jansen en Peter van Doorn; 1000 meter met staande startPeter van Doorn; individuele achtervolgingKlaas Balk (Badhoevedorp) en Frans van de Ruit (Amsterdam); ploegachtervolgingNan- no Bakker (Wieringerwerf), Arie Has sink (Neede), Peter Nieuwenhuis (Am sterdam), Henk Brand (Nijeveen), Klaas Balk (Badhoevedorp) en Frans van de Ruit (Amsterdam). Ploegentijdrit over 100 km op de weg (13 augustus) Adrie Duyker (Bever wijk), Fedor den Hertog (Ermelo), Pop- ke Oosterhof (Eelde), Tino Tabak (Eg- mond aan Zee). Reserves Matthijs de Koning (Scherpenzeel) en Cees Priem (Goes). Wegploeg (15 augustus) Fedor den Hertog (Ermelo), Cees Koeken (Acht maal), Popke Oosterhof (Eelde), Mat thijs de Koning (Scherpenzeel) en Ben Janbroers (Amsterdam). Reserves Tino Tabak (Egmond aan Zee) en Adrie Duy ker (Beverwijk). StayersCees Stam (Koog aan de Zaan) achter Stakenburg, Bert Boon (Enter) achter Walfrave, Jan Rijnink (Amsterdam) achter Van Roeij. Sprint Keetie Hage (St.-Maartensdijk) en Eefje Helder (De Rijp); achtervol ging Keetie Hage en Eefje Helder; wegwedstrijd Keetie Hage (St.-Maar tensdijk), Bella Hage (Den Haag), Jan- nie Jonkers (Gameren), Henny Faber- Hondeveld (Apeldoorn), Truus Smulders (Gerwen) en Truus van der Plaat (Gel- dermalsen). Reserve Eefje Helder (De Rijp). PROFESSIONALS Wegwedstrijd (16 augustus) Peter Kissner (Stekene), Jan Janssen (Putte), Joop Zoetemelk (Rijpwetering), Gerard Vianen (Cockenge), Evert Dolman (Els- loo), Rini Wagtmans (St.-Willibrod), Jan Krekels (Born), René Pijnen (Woens- drecht), Harry Steevens (Elsloo) en Harm Ottenbros (Hoogerheide). Reser ves Jan van Katwijk en Eddy Beugels. Die tien minuten rust tilden Okker niet uit zijn lichte inzinking. Philips Moore ging door, kwam met 20 voor, kreeg Okker weer naast zich (22 en 33) en veroverde toen twee keer de opslag van Okker (63). Okker: „Op dat moment aan het begin van de vijf de set, was ik een beetje benauwd. Ik voelde me echt moe. Ik wist dat ik er onmiddellijk overheen kon komen als ik snel door de service van Phillips Moore zou kunnen breken". Okker zette zich voor de beslissende set volledig in en niet tevergeefs. Hij doorbrak met een de service van Phillips Moore en kreeg daarmee het uitgangspunt dat hij zozeer begeerde in handen. De voor sprong heeft Okker niet meer prijs ge geven. Hij mocht niet. Hij verdrong de moeheid, die toch van tijd tot tijd het slopende gevoel terugbracht. De machi ne haperde soms even en duidelijk na dat Phillips Moore de achterstand tot 12 had teruggebracht. Okker had toen veel moeite zijn eigen opslag te winnen en hij kon de kans niet grijpen om op nieuw de service van Phillips Moore op zijn naam te brengen, hoewel hij er dichtbij was. De geluksfactor ging ook een beetje meespreken. Een enkele net- bandbal, die dood op de andere helft neerplofte mee en op 52 veroverde hij het eerste wedstrijdpunt. Meer had hij er ook niet nodig. Ook de allerlaat ste slagenwisseling werd in zijn voor deel beslist door een bal, die van de netband voor Phillips Moore onbereik baar neerplofte. Tom Okker had voor en na de strijd reden om de fortuin te prijzen. Uitslagen Dames enkelspel halve finales: Kerry Melville (Austr.)-Stefanie Johnson de Fina (VS) 7-5, 6-2. Dames-dubbelspel, halve finales: Margaret Court/Helga Niessen (Austr./Dld.) Trudy Alhof/Betty Stöve (Ned.) 7-9, 6-1, 6-2. Heren-dubbelspel, halve finales: Bill Bowrey/Owen Davidson (Austr.), Barto- ni/Di Matteo (It.) 6-1, 7-5. Alexander/Dent (Austr.), Okker/Tap- lor (Ned./GB) 8-6, 7-5. Gemengd dubbelspel, kwart finales. Pat Edwards/Nici Pilic Austr./ZS1.) - Evonne Goolagong/Barry Philips Moore (Austr.) 6-4, 3-6, 6-2. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Stöve/Bowrey (Ned./Aus.)-Michel/Gilt(- nan (VS/Aus.) 6-4, 6-2, halve finales: Shaw/Davidson (GB/Aus.) - Ed- wards/Pilic (Aus./ZSl.) 6-2, 6-1. Het programma voor het weekeinde ziet er als volgt uit: Vandaag: halve finales heren-enkel spel: Taylor (GB) - Alexander (Aus.); halve finales dames-enkelspel: Marga ret Court (Aus.) - Helga Niessen (WD); finale heren-dubbelspel: Alexan- der/Dent (Aus.) - Bowrey/Davidson (Aus.); finale dames-dubbelspel: Court/Niessen (Aus./Wdl.) - Krar,tzc- ke/Melville (Aus.); halve finales ge mengd dubbelspel: Stöve/Bowrey (Ned./Aus.) - Sandberg/Maud (Zwe./ZAf). Zondag: Finale dames-enkelspel: Court of Niessen-Melville; finale heren-enkel- spel: Okker-Taylor of Aexander; fi nale gemengd dubbelspel: Shaw/David- son-Stöve/Bowrey of Sandberg/Maud. m HILVERSUM Het toernooi rond het Melkhuisje in Hilver sum krijgt zondag een vleugje Wimbledonallure door de aanwe zigheid van prinses Beatrix en prins Claus. Het is de eerste keer dat iemand van het Koninklijk Huis de finale van de internationale tennis kampioenschappen van Nederland bijwoont. Tom Okker versloeg gisteren moeizaam in vijf sets de Brit Phillips-Moore. Na afloop schudden de tegenstanders elkaar de hand. HILVERSUM De N.O.S.-radio en -televisie zullen dagelyks een aantal reporta ges verzorgen van de wereldkampioenschappen wielrennen, die van 6 tot en met 16 augustus in Leicester worden gehouden. Van 6 tot en met 12 augustus worden de baanwedstryden gehouden; op 13 augustus de 100 km ploegentydrit en op 15 en 16 augustus volgen de wegwedstryden. Alle reportages van de N.O.S.-televisie worden in kleur via Nederland 1 (tenzij anders vermeld) uitgezonden. Donderdag 6 augustus: Het schema luidt als volgt: 18.15-18.45 uur: samen vatting van de tijdrit over 1 kilometer. 22.40-23.10 uur: samenvatting kwalifi- catieritten voor de achtervolging bij de amateurs over 4 km. Vrijdag 7 augustus: Samenvatting kwalificatieritten voor de sprint bij de amateurs. Zaterdag 8 augustus: 18.15-18.45 uur: samenvatting sprint- en achtervolging amateurs en sprint dames. 23.25-23.55 uur: samenvatting sprint profs en ach tervolging amateurs. Zondag 9 augustus: 16.20-17.00 uur: reportage sprint bij de amateurs en achtervolging bij de profs. Tevens beelden in de uitzendingen van „Studio Sport" van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.10 tot 21.35 uur via Nederland 2 en van 22.25-22.40 uur eveneens via Neder land 2. Maandag 10 augustus: 22.40-23.10 uur: reportage achtervolging bij profs en de stayers amateurs en profs. Dinsdag 11 augustus: 22.55-23.45 uur: reportage van de diverse sprintwed strijden en de finale van de achtervol ging profs. Woensdag 12 augustus: Reportage in „Studio Sport" tussen 22.05 en 22.45 uur: Sprint professionals, tandemsprint amateurs en 100 km profs achter der- nies. Donderdag 13 augustus: 22.35-22.45 uur: samenvatting tijdrit voor ama teursteams over 100 km. Vrijdag 14 augustus: Geen uitzending. Zaterdag 15 augustus: 15.30-17.00 uur op Nederland 2: wegwedstrijden voor amateurs. Zondag 16 augustus: 15.45-16.00 uur en 16.45 tot 17.30 uur: wegwedstrijden voor profs. (plm. 16.55 uur onderbre king voor de toto). Het schema van de uitzendingen van de NOS-radio ziet er als volgt uit: Donderdag 6 augustus: tussen 16.00 en 17.00 uur via Hilversum 2 verslag van de 1 km tijdrit. 17.45-18.00 uur via Hil versum 2 in „Hier en nu sport" van de NCRV. 21.00-21.10 uur via Hilversum 2 in het NCR V-programma: achtervolging amateurs. 22.15-22.20 uur via Hilversum 2 in het NCRV-programma: samenvat ting van de wedstrijden van die dag. HILVERSUM Tom Okker heeft vandaag een volledige rustdag. De eind strijd in het herendubbel gaat aan zijn neus en aan die van Roger Taylor voorbij. De sterkst geachte profs in Hilversum werden in de halve finales uitgeschakeld door het voortreffelijk op elkaar ingespeelde Australische kop pel Alexander/Dent 6-8, 5-7. Het was de enige verrassing van vrij dag, want Kerry Melville werd finalis- te bij de dames ten koste van Stephanie Johnson en Trudy Walhof en Betty Stöve waren toch niet opgewassen te gen Margaret Court en Helga Niessen. Naast Tom Okker is Nederland alleen nog in het gemengddubbelspel van het toernooi vertegenwoordigd. Betty Stöve en de Australiër Bowrey, als vierde ge plaatst, werden halve finalisten door een overwinning op Peg Michel en Ro bert Giltinan. Margaret Court toonde haar kracht in de halve finales van het dames-dubbel spel, waarin zij Helga Niessen als een bijwagen moest meeslepen. De bijna net zo lange Duitse deed in die eerste set nauwelijks meer op de baan dan mooi wezen en daarvan raakte Trudy Wal hof noch Betty Stöve onder de indruk. De Nederlandse speelsters richtten hun aanval op Helga Niessen, die een niet ophoudende reeks fouten maakte. Mar garet Court kon veel herstellen maar echt niet alles, 9-7 voor Walhof en Stöve. Het leek wel of het Nederlandse paar geschrokken was van die voor sprong. Zo iets in de geest van: „Het is toch te gek dat wij tegen zo'n goed dubbel een set winnen". De succeslijn brak dan ook na die eerste gewonnen set af. Helga Niessen ging sterker spe len en mede daardoor was het snel be keken, 6-1, 6-2 in de volgende reeksen. Tom Okker zag, na zijn zware partij met Phillips Moore, op tegen het dub bel. Hij was moe, maar speelde toch duidelijk beter dan Taylor, die aan het eind van een lange dag steeds maar kijkend naar het tennis van anderen van slag was afgeraakt. Tom Okker, die best een steuntje in zijn rug kon ge bruiken, kreeg geen kans om te leunen op Roger Taylor, die drie keer zijn ei gen service verloor, waar Okker zijn servicebeurten steeds foutloos voltooi de. In de eerste reeks kregen Okker en Taylor in de twaalfde game vijf kan sen om de set te winnen op de opslag van Dent. Maar de 20-jarige Australiër, de krachtigste van het tweetal, de beste man ook in het dubbelspel, de aange wezene om die smashes te slaan waar voor beiden een kans hebben, herstelde zich uitstekend en werkte de achter stand nog weg. Daarna verloor Taylor wel zijn service (voor de tweede keer) en Alexander verzilverde de eerste kans die hij en Dent de set gaven met een onophoudlpare opslag. In de tweede set bleef het evenwicht gehandhaafd tot 5-5, toen ging Taylor, die ook bij de smashes en het volleren de zwakste van de vier was, weer door de knieën met zijn service en opnieuw besloot Alexan der de set en dit keer ook de partij met een onhoudbare opslag. Vrydag 7 augustus: tussen 17.30 en 18.00 uur via Hilversum 2 in het TROS-programma:sprint amateurs. 23.35-23.45 uur via Hilversum 2 in het TROS-programma: sprint amateurs, de wedstrijden van die dag. Zaterdag 8 augustus: tussen 12.45- 12.59 uur via Hilversum 1 in „Tussen start en finish" van de VARA. tussen 17.00-18.00 uur via Hilversum 3 in het NCRV-programma: sprint dames en he ren amateurs en profs. 21.00-21.10 uur via Hilversum 2 in het KRO-program ma: sprint profs en finales achtervol ging amateurs. Zondag 9 augustus: 14.30-17.00 uur via Hilversum 3 in „Langs de lijn" hal ve finales sprint amateurs; achtervol ging profs en ploegenachtervolging amateurs. 18.05-18.30 uur „Langs de Lijn" via Hilversum 1. 21.00-21.10 uur via Hilversum 2 in het KRO-program- ma: finales sprint amateurs, achtervol ging profs en finales achtervolging da mes. 22.40-22.45 uur: samenvatting van wedstrijden van die dag in het KRO- programma via Hilversum 2. Maandag 10 augustus: 20.05-20.15 uur via Hilversum 1: finale stayers ama teurs. 21.00-21.10 uur via Hilversum 1: halve finales achtervolging profs en tweede manche prof stayers. 22.05-22.10 uur via Hilversum 1: slotoverzicht van die dag. Dinsdag 11 augustus: 17.45-17.55 uur in het KRO-programma via Hilversum 2: sprint tandem, sprint profs en ploe genachtervolging. 21.00-21.10 uur in het AVRO-programma via Hilversum 1 kwartfinales sprint profs; halve fina les tandem en finales achtervolging profs. 22.25-22.30 uur via Hilversum 1 in het AVRO-programma: samenvatting wedstrijden van die dag. Woensdag 12 augustus: 20.05-23.55 uur via Hilversum 2: rechtstreekse re portages over de halve finales en fina le sprint profs en amateurs, finale tan dem, finale ploegenachtervolging en fi nale prof stayers. Donderdag 13 augustus: 17.00-17.10 uur via Hilversum 2verslag van de 100 km ploegentijdrit. 17.45-18.00 uur in het NCRV-programma „Hier en nu sport" via Hilversum 2. Zaterdag 15 augustus: tussen 11.00 en 11.30 uur via Hilversum 3 in het KRO- programma: wereldkampienschap op de weg voor dames. Tussen 14.00 en 17.30 uur in het NCRV-programma via Hil versum 3: korte reportages en finish- verslag van het wereldkampioenschap op de weg voor amateurs. Zondag 16 augustus: 12.02-12.07 en 13.02-13.07 uur in het VARA-program- ma via Hilversum 3. Tussen 14.02 en 17.00 in „Langs de Lijn", via Hilversum 3. Tussen 17.02 en 17.30 uur in AVRO-programma via Hilversum 3. 18.05-18.30 uur in „Langs de Lijn" via Hilversum 1. Reportages van de wed strijden om het wereldkampioenschap op de weg voor profs. AMSTERDAM De uitslagen van de vrijdag gespeelde partijen voor het IBM-toernooi in Amsterdam waren: Afgebr. partij: 14de ronde: Hartoch (Ned.)-Geller (Rus.) 0—1. Vooruitgespeeld: 15de ronde: Uhlman (O.-Dld.)-Ciric (Z.-Sl.) remise; Jongsma (Ned.)-Tringov (Bul.) remise. De stand in de grootmeestergroep is nu: 1. Poloegajevski (Rus.) 11 uit 14; 2. Spasski (Rus.) 10% uit 14; 3. Uhl- mann (O.-Dld.) 10% uit 15; 4. Geiler (Rus.) 9 uit 14; 5 Gligoric (Z.S1.) en Hort (T.Sj.) 8 uit 14; 7. Tringov (Bul.) 7% uit 15; 8. Ciric (Z.S1.) 7 uit 15; 9 Janosevic (Z.S1.) 6% uit 14; 10. Scholl (Ned.) en Donner (Ned.) 6 uit 14; 12. Csom (Hon.) 5% uit 14; 13. Hartoch (Ned.) en Ree (Ned.) 5 uit 14; 15. Lan- geweg (Ned.) 4% uit 14; 16. Jongsma (Ned.) 4 uit 15. De Groningse eerste-divisieclub GVAV heeft vrijdagavond een vriend schappelijke wedstrijd tegen Koege Bolbklubben uit Denemarken met 50 gewonnen. De ruststand van de wed strijd, die 3000 toesschouwers trok, was 20. Het scoreverloop was: 16. Koe man 10, 43. Gunst 20, 60. Ooster- wold 30, 74. Oosterwold 40, 75. Schipper 50.

De Vallei | 1970 | | pagina 13