„Nu geen belasting meer maar het is te la Wethoudersverkiezing Rhenen blijft geheim Partijen willen „meer openheid" Bij enge ld te duur De Muggen' namen bezit van Panhuis Fietser zwaar gewond bij ziekenhuis ee nieuwe commissarissen hij Hollandia Huurverhoging in Renswoude Oplossing voor ruimtenood van lagere seliool „Gemeente liad liet kunnen voorkomen Overeenstemming over afspiegeling met PvdA en CHL1 als partners Renswoude zoekt nieuw water voor brandweer xxieuw wegueii I oorrang voor Barneveldse straat Renswoude Raad Leersum op 5 augustus GVYY in Eist contra militaire formatie Baatbelasting Politie, bank en ]>ost in plaats van woonhuizen zaterdag i augustus 1970 Tm BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE V LLL 1L V 11, ILL, Belt TEGEN van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede 08380-12897 renkum 08373 - 2979 I Luxor wordt verkocht YEENb.sDAAL De Hollandia Tri- cotfabriek NV gaat de samenstelling van haar college van commissarissen wijzigen. De aandeelhouders komen daartoe op 14 augustus in buitengewone vergadering bijeen. Twee van de huidi ge commissarissen zal ontslag worden aangezegd en in hun plaats moeten twee nieuwen worden benoemd. Hollandia Tricot is een van de onder nemingen, waarop vakbondsoesiuurder J. C. Havinga enkele weken geleden kriek uitoefende in een Vallei-interview. Hij zei toen dat de onderneming in eigen belang er goed aan zou doen zo snel mogelijk onafhankelijke com missarissen aan te stellen. Tot dusver bestond het college uit familieleden. In het interview wees de heer Havinga indertijd op de gevaren die een i'amilie- N.V. bedreigen, wanneer het bestuur niet voldoende onafhankelijk is van het kapitaalbezit. De vakbondsman wist toen echter ook al te melden dat de nu op gang Komen de ontwikkeling in de lucht zaL. In ver band met vakanties was bij Hollandia gisteren niemand voor toelichting be reikbaar. De vergadering op 14 augustus is voor houders van gewone aandelen slechts toegankelijk op vertoon van een bewijs van deponering van hun aan- deelbewijzen op het kantoor van de on derneming. RENSWOUDE De gemeenteraad gaat dinsdagavond de nieuwe huren vaststellen van woningwetwoningen die eigendom van de gemeente zijn. De huurverhoging komt neer op zes procent en gaat in per 1 juli jl. In een desbetreffend voorstel noemen burgemeester en wethouders de vol gende nieuwe huurprijzen: Dorpsstraat 91: 75,45Dorpsstraat 93: 53.25; Oude Holleweg 5. 7. 11, 13. 15: f 67.15; Taets van Amerongenweg 1, 3, 5. 7. 9. 11. 13 en 15: f 76.20: Taets van Amerongenweg 14, 16, 18 en 20: f 79,10; Taets van Amerongenweg 17: f 102,30; Taets van Amerongenweg 19. 21. 23, 25, 27 en 29: f 67,15; Taets van Amerongen weg 2. 4, 6. 8. 10, 12. 22, 24. 26, 30, 32, 34, 36. 31. 33. 35, 37. 39 en 41f 67.15; Taets van Amerongenweg 40. 42. 44. 46, 48, 50, 52. 54. 56, 58. 60 en 62: f 70,60; Taets van Amerongenweg 43, 45. 47, 49, 51, 53, 55 en 57: f 70.60; Oude Holleweg 8. 10, 12, 14, 16. 18, 20, 22, 24. 26. 28. 30: f 70,60; Van Reedeweg 1, 3, 5. 7. 9, 11, 13. 15, 17. lt, 21. 23. 25 en 27: f 80.85: Van Reede weg 29, 31. 33 en 35: f 80,85; Van Reede weg 37. 39. 41. 43, 45 en 47: f 95,00: Van Reedeweg 74 t/m 126 even, idem, 51 t/m 23 oneven f 118,40; Van Arckelweg 1 t/m 23 oneven: f 118,40: Van Ree deweg 49: f 130,90. Ondertrouwd: L. A. van Lotringen en: A. Versteeg; A. van Rossen er\: A. G. Borgman; M. Gijsbertsen en: J. H. Oskam; J. van den Bruinhorst en: M. van der Weijden; G. Heijnen en: J. C. van Asselt. (Van een onzer verslaggevers) "V7EENENDAAL Makelaar G. Franke in elp is in opdracht van de heer Westland sr., de op Terschelling wonende eigenaar van het Luxor-theater in Veenendaal, bezig niet de verkoop van dit al lange tijd leegstaande gebouw aan de Munnikenweg. Hij voert momenteel onderhandelingen met enkele ge- interesseerden en het ligt voor de hand dat het pand binnenkort van eigenaar zal verwisselen. Daarmee is het kleine beetje hoop op een „heropening" dat nog leefde hij de (vooral jeugdige) Veenendaalse bevolking, in rook opgegaan. De zoon van de eigenaar, de heer G. J. C. W. Westland in Oosterbeek, die het Luxortheater de laatste vijl' jaar voor zijn vadei heeft geëxploi teerd. vindt het nog steeds een wat trieste zaak dat men het bioscoopbe drijf heeft moeten sluiten. „En dat na 35 jaar", zegt hij. ..Ik blijf erbij dat de gemeente het allemaal had kunnen voorkomen Volgens Westland jr. heeft hij de ge meente Veenendaal vijf jaar geleden reeds verzocht om ontheffing van ver makelijkheidsbelasting, omdat men met verlies ging werken. De exploitant is zelfs nog op bezoek geweest bij één van de wethouders maar het liep op niets uit. Westland: „Men dacht natuurlijk dat het wel niet zo'n vaart zou lopen met dat verlies van ons en liet alles bij het oude. Maar we zijn natuurlijk geen fi lantropen die, om het publiek te plezie ren, filmpjes blijven draaien met ver lies. We hebben ook nog gewaarschuwd dat we eventueel tot sluiting van Luxor over zouden gaan en dat is uiteindelijk gebeurd." De gemeente gaf destijds te kennen dat men vermakelijkheidsbelasting zou blijven heffen, omdat in de omliggende gemeenten hetzelfde bedrag werd be- LEERSUM Gedreven door ruimte nood heeft het bestuur van de bijzon dere lagere school in Leersum het ge meentebestuur gevraagd voor hem een lokaal le huren van de Oud Gerefor meerde Gemeente, in afwachting van het gereed komen van de vierklassige noodschool in Leersum-Zuidwest. Als de raad akkoord gaat krijgt de school op deze wijze voorlopig de beschikking over een tiende lokaal. De huur van het, lokaal (ƒ85.- per week) zou voor rekening van de ge- meenie komen. De school van de Burg. v.d. Boschlaan wordt per 1 augustus gesplitst met, als capaciteit een hoofd en vijf leerkrachten. De school in Leer- sum-Zuid-West zal dan een capaciteit krijgen van een hoofd en drie leer krachten. Bij de negen lokalen waarover men nu beschikt behoren ook twee klassen van de voormalige kleuterschool. theater betekent bovendien dat er van de Ifjst van gebouwen, die in aanmer king komen voor een eventueel plaatse lijk jeugdhonk, alvast één accommoda tie moet worden geschrapt. En ook dat is een zeer ongunstige ontwikkeling GEBOREN: te Zeist. Martine Jolanda. I d.v. R. E. Bleijerveld en A. C. M. van j Hunnink; Marie, d.v. M. den Hartog en E. van Grootveld. I GETROUWD: P. Schoten te Ederveen en H. van Brummelen. OVERLEDEN: H. M. van Garderen, 50 jaar,,echtg. van J. H. van der Heijden. taaid door bioscoopexploitanten. Vol gens Westland jr. sieide men zich ecn- ter niet op de hoogte van de weinig rooskleurige situatie zoais dit: op een gegeven ogenblik oesetond in net thea ter. Werd het feit dat men niet verlies weina' ook mei veroorzaakt door ae vaak siecnie mms die men vertoonde.' westiano: ,\ou natuurlijk, maar bij vooroeeid sexmms trokken nog De- I noonijk wat puoiiek, zouat we in eik geval net vernes beperkten Hij is er- I van overtuigd uat ae Omsianaigneia uai r men met weinig zorgvuldigheid de rol prenten voor net ijuxor^ixieater koos, een van oe reuenen is waaom de ge- meerite Veenendaal medewerking wei- I geroe. ixu ue vermakeijjuaiciusucxrtstmg vuut bioscoopexploitanten aan net oegm van dit jaar is komen te vervanen is net volgens Westiano te laat, „we kunnen nu met meer opengaan omuat we veei I te veei zouden moeten investeren in het theater, variuaar uat net geoouw nu worot verkocni. vspiiicuw ver nest Veenenuaai daar mee een smjkjc vertier, mei name nei jeugujgc puDat-K uat regennaiig nog een Kaartje kocni voor een lumvoorsieilmg en uaarmee net naDaai van door net tueater ronenue coiaiiesjes voor nei nam. Haar de verkoop van het Luxor- voor Veenendaal ,7.30 uur 10550 Van I 7.30- 1 1 Q7Q 19.30 uur I I 51 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 (Van een onzen' verslaggevers) RHENEN Een peiling van de politieke meningen in Rhenen heeft uitgewe zen dal de nieuwe gemeenteraad de voorkeur geelt aan een ..afspiegelings-col- lege" van burgemeester en wethouders. Dal zou uitkomen op een wethouder van de C.H.U. en van de P.v.d.A. Dil is het belangrijkste resultaat van de don derdag gehouden vergadering van de nieuwe raadsleden, waarin ook is ge sproken over de mogelijkheid om het voorspel van de wethoudersverkiezing volledig in het openbaar te houden. De besprekingen hebben echter geleid tot een overtuigend „nee" tegen dit punt. Desondanks staat in een minimum- programma dat de nog niet geïnstal leerde raad vast heeft opgesteld, dat gestreefd wordt naar: „grotere open heid, openbaarheid en publiciteit". De meerderheid der partijen achtte het donderdag echter niet raadzaam nu reeds een openbare voorvergadering te houden. Tegen waren met name SGP, CHU. ARP en Lijst E.P. van Dijk. Voor standers zijn D'66/PPR. PvdA en de VVD onder voorbehoud. Ofschoon in kringen van D'66/PPR is overwogen om in het geheel niet meer aan het overleg deel, te nemen, als cl ie openbaarheid het niet zou halen, blijft de groepering op het toneel. Mevrouw H. Clous-Veen liet gisteren echter al weten dat zij op basis van deze uit spraak op voorhand tegen welke zetel verdeling dan ook zal stemmen, als de verkiezing met gesloten deuren wordt voorbereid. In feite zijn er drie standpunten, ten aanzien van openbaarheid van de wethoudersverkie zingen, zo deelde wethouder mr. J. Deen gisteren desgevraagd mee, in zijn kwaliteit van voorzitter der vergade ring: D '66 wil voledige openbaarheid, de PvdA is iets gematigder en wil slechts de voorbereiding in het laatste stadium in het publiek verkondigen, om VEENENDAAL Vlak bij het Julia- naziekenhuis op de Cuneraweg raakte de Veenendaler A. de K. vrijdagmiddag zwaar gewond toen hij bij het overste ken werd aangereden door een NBM- bus. De buschauffeur probeerde de fietser te ontwijken, maar slaagde er niet in. Hij kwam met zijn wagen tegen een paaltje langs de weg terecht. De in zittenden van de bus bleven ongedeerd. De snelheid was op het moment van het ongeluk zeer laag. zo mogelijke pijnlijke feiten te omzei len, en de VVD wil slechts voorstem men als er een meerderheid is voor al gehele openbaarheid. De overige groe peringen vinden dat de materie zich niet tot openheid leent. Het is niet bekend wanneer een vol gende vergadering over deze zaak wordt belegd. Het initiatief moet uitgaan van de gezamenlijke fractieleiders. Punt van overleg is ei genlijk alleen nog op welke basisiCHU en PvdA elkaar als vanouds kunnen vinden, als hel zover komt dat zij sa men het college gestalte gaan geven. In de nieuwe raad wordt gestreefd naar bevordering van de woningbouw binnen de drie delen der gemeente in de ..verschillende sectoren. Bijzondere aandacht zal worden besteed aan het beschikbaar komen van huurwoningen, die aangepast zijn aan de financiële draagkracht van de bewoner^. Boven dien moet een krachtig doorstromings- en krotopruimingsbeleid worden ge voerd, en waar mogelijk moet worden gewerkt aan kwaliteitsverbetering van RENSWOUDE Bijna 22.000 gulden zal gemoeid zijn met de uitvoering van een maatregel die de brandveiligheid in Renswoude ten goede moet komen. De gemeenteraad moet zich dinsdagavond uitspreken over een voorstel om voor de brandweer drie waterwinplaatsen te la ten maken. Dit is nodig door het weg vallen van bluswater, dat lot dusver werd verkregen uit diverse beken. Het waterschap De Lunterse Beek heeft meegedeeld dat de hoofdwatergangen voor bluswater onvoldoende zekerheid bieden. Drie plaatsen zijn intussen al uitge zocht. De boringen moeten worden ge daan bij de Groeperweg, de Oude Hol le weg en de Bameveldse straat. De diepte van de boringen zal afhankelijk zijn van de aanwezigheid van water doorlatende grindlagen. UUl Jlliuilli j_/i_ i_/e ovuuiiii a, xums- wouoe <s hara loe aan her bestrating, nei college van Burgemeester en wei- houders vraagt de gemeenteraad een krediet van j 20.500,- te voteren, om dat werk te kunnen laten uitvoeren. Sinds de weg in 1958-59 werd aange legd, is herüestrating niet nodig ge weest. Het jaarlijkse onderhoud bleef beperkt tot het ophalen van mollen- ritten en verzakkingen. Voorgesteld wordt het werk te zijner tijd onder hands aan te bestedena z z z z ADVERTENTIE ARNHEM Bioscopen Luxor. Willemsplein Aanv.tijden 2.30. 6.45 en 9 uur: Let it be. Zater dag 23.30 uur nachtvoorstelling: Liefdesspel in Finland. Studio A, Langewal. Dagelijks 7.30 uur: My fair lady. Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: Niels Hol- gerssons wonderbare reis. Saskia, Looierstraat. Aanvangstijden 6.45 en 9 uur: De man met de vijf paspoorten. Dagelijks 2.30 u.: kin dermatinee Bambi. Palace, Bakkerstraat. Aanv.tijden. 2.30. 6.45 en 9 uur: Du. Rembrandt. Velperplein. Aanv.tijden 2.30. 6.45 en 9 uur: The love bug ARNHEM Tentoonstellingen Gemeentemuseum: 27 juni9 aug Victor Vasarely. Tapijten, collages en reliëfs. 27 juni—6 sept.: Collectie Hans en Alice de Jong. Schilderijen, beeld houwwerken. tekeningen en goua ches. Nederl. Openluchtmuseum: Demon straties van plantaardig verven, papierknippen, leerbewerking en kantklossen, van 09.3017.30 uur. EDE Creatieve Werkwinkel tot en met 8 aug. iedere zaterdag. Grotestraat t.o. Herv. Kerk van-11.0023.00 u. Begeleiding door kunstenaars en deskundigen. Tevens drive-in en discotheek. Schapemarkt op 11 aug. Aanvang 9.30 uur. Met folkloristische evene menten en spindemonstraties. RHENEN Bioscoop Za. 20 uur en zo. 14.30 uur: „t)e doodskus van dr. Fu Manchu". Zo 20 uur: „Catharina, het hunkerende hart". UTRECHT Bioscopen Camera, Oudegracht 156. Dag. 14.30. 18.45 en 21.00 u. en zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 u.: „Mash". City, Voorstraat 89. Dag. 14.30, 18.45 en 21 u.; zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 uur „De folterkamer van dr. Fu Manshu". Filmac, Vredenburg 29. Dag. 12.30. 14.30 en 16.30 u.; za. en zo. 14.30 en 16.30 u.: ..Donald Duck en zijn vriendjes". Olympia. Amsterdamsestr.weg 350. Dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens ••••••••••■••••••••••••I 14.30 u.; zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21 uur: „Het gebeurde in het wes ten". Ma./wo. Riot, oproer in de Arizona State Prison, 18 j. Palace, Vredenburg 29. Dag. en zo. 18.45 en 21 uur: Allemaal naar bed. Rembrandt, Oudegracht 73. Dag. 14.30. 18.45 en 21.15 uur: zo. 13.45. 16.15. 18.45 en 21.15 uur: gewijzigde aanv.tijden: dagel. 14 en 20 uur. West-Side Story. Scala. Potterstraat 16. Middagvoor stelling: dag. 14.30 u.; zo. 14.15 en 16.30 uur: Onkruidzaaiers in fabel- tjésland. Avondvoorstelling: dag. eri zo. 18.45 en 21 uur: Mei jouw tan den in mijn nek. Studio. Oudegracht 154. Dag. 14.45. 19 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19 en 21.1^ uur: Can Hieronymus ever forget mercy humppe and find to happines. Vreeburg, Vredenburg 8a. Dag. 14.30 en 20 uur: geen opgave ontvangen. Nacht voorstellingen Camera, Oudegracht 156. vr. en za. 23.15 uur: Monterey pop. Palace. Vredenburg 29. Vr. en za. 23.30 uur: De dagen van het ge weld. Studio, Oudegracht 154. Za. 23.30: Marine. Vreeburg, Vredenburg 8a. Vr. en za. 23.15 uur: geen opgave ontvangen. RENSWOUDE Om een eind te ma ken aan gevaarlijke situaties willen B. en W. van Renswoude een parkeerver bod instellen voor beide zijden van de Barneveldsestraat, tussen de Dorps straat en de Eikenlaan. Een gunstige omstandigheid is, dat vrijwel alle be woners ter plaatse over een eigen erf beschikken waar auto's kunnen worden geparkeerd, zodat slechts zeer geringe overlast door de nieuwe maatregel zou ontstaan. Het college stelt de raad ver der voor de splitsingen van de Barne veldsestraat met de Molenstraat. ,Mei- doornlaan en Eikenlaan, aan te wijzen als voorrangssplitsingen, zodat het ver keer op de Barneveldsestraat voorrang krijgt. Als reden daartoe wordt ge noemd dat de splitsingen niet over zichtelijk zijn. Bovendien gedraagt het verkeer zich daar toch al. als gold het een voorrangssplifsing, aldus B. en W De kosten van de verkeersborden wor den geraamd op vijftienhonderd gul den. LEERSUM De gemeenteraad van Leersum vergadert woensdagavond 5 augustus om half acht. Op de agenda staan de volgende punten die op behan deling wachten 1. Onderzoek geloofsbriven nieuw benoemde raadsleden. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Beslissing verzoek plaatsing panden op monumentenlijst. 6. Medewerking ex art. 72 LO wet 1920 inzake beschik baarstelling lokaliteit (10e lokaal). 7. Weigeren medewerking ex art. 20 LO Wet 1920 inzake aanschaffing speel werkmateriaal. 8.. Verkoop kavel grond aan de Lomboklaan aan de heer Tulner te Driebergen. 9. Voorbereidingsbesluit ex. art. 21 Wet Ruimelijke Ordening voor: A Lomboklaan en Kwartellaan: b. gebied rondom King William. 10. Uit kering trend 1970 (Nacalculatie). 11. Aankoop woningwetwoning Schermlaan 27. 12. Verhoging bedrag per leerling Mytylschool „De Hoogstraat". a wijziging begroting algemene dienst 1968; b. wijziging begroting alge mene dienst 1970; c. wijziging begroting woningbedrijf 1970. VEENENDAAL De zestiende Haarlemse Muggenronde. een wie- j lersportevenemenl voor de jeugd 5 dat elk jaar door enkele Haarlem- mers wordt georganiseerd in het kader van de jeugdbaldadigheids- j bestrijdingheeft gisteren Veenen- daal aangedaan. I Veenendaal was de voorlaatste etappeplaats in deze ronde door een gedeelte van Nederland De wielerkaravaan geheet self-supporting nam bezit van 5 het Panhuis waar de tenten wer- den opgeslagen en waar de chef van de plaatselijke sportaccommo- daties, de heer E. van Asseltren- nertjes en begeleiders een gratis verfrissend bad aanbood in het Val- leibad. Vanmorgen rond acht uur zijn de Muggen" voor de laatste etappe vertrokken naar Haarlem, waar", hen een grootse huldiging wacht. het gemeentelijke woningbestand. De huidige exploitatievorm van ge meentelijke landbouwgronden wil dt nieuwe raad handhaven, aldus een communiqué, dat voorts meldt dat. men voorstander is van een volstrekte ge lijkstelling en gelijke behandeling van de diverse vormen van bijzonder en openbaar onderwijs. Bovendien wil men samenwerking met andere gemeenten in regionaal verband bevorderen, met betrekking tot verschillende takken van overheidsbemoeiing. „Grotere openheid en betere voorlich ting" is ook een programmapunt. Maar dat beperkt men met name tot „voorbe reiding en verrichtingen van het ge meentelijke bestuur, de benoemde en gekozen functionarissen en het ambte lijke apparaat ten opzichte van de raad en de ingezetenen". Gepleit wordt ook voor betere mogelijkheden tot inbreng van ideeën. De geheimhouding wil men beperken tot het beslist noodzakelijke. De vergadering was donderdag, aldus het communiqué, eenstemmig van me ning dat de portefeuille van openbare werken aan een wethouder moet wor den toevertrouwd. Voorts is overwogen bepaalde raadscommissies te transfor meren tot raadscommissies nieuwe stijl, wat inhoudt dat ook deskundige niet- raadsleden er zitting in kunnen krijgen. Er is nog geen uitspraak over het al of niet openbaar vergaderen van die com missies. VEENENDAAL Nare medede ling voor de Veenendaalse By- standtrekkers: in de kas van de ge meentelijke sociale dienst zal niet een extra bedrag van zestien gulden worden gedeponeerd. zoals wij woensdag meldden. Dat geld was de opbrengst van de verkoop van een bijenvolk, dat er op een gegeven ogenblik vandoor was gegaan, en daarom volgens de' traditie bij opbod moest worden verkocht. De op brengst werd vroeger geschonken aan de armnieester van de R.K. Kerk, die het dan verdeelde onder de armen van zijn parochie. Bij gebrek aan armen zou het geld aan de sociale dienst worden gege ven, maar die heeft het niet geac cepteerd. Dat zit zo: de dienst mag het geld niet aannemen voordat de gemeenteraad het door middel van een besluit officieel als schenking heeft aanvaard. De voorbereiding van zo'n besluit zou echter een veel voud van zestien gulden vergen, zo dat het totaal der plaatselijke finan ciën er alleen maar op achteruit zou gaan. De guldens zijn nu gestort in het busje voor blindengeleidehonden, dat in het gemeentehuis staat. ••••••«•••••••••••••a KLST Om de kas te spekken orga niseert de financiële commissie van voetbalvereniging Musketiers zaterdag 15 augustus op het sportpark in Eist een voetbalwedstrijd tussen kersverse eersteklasser GVVY en een militair garnizoenselftal uit Ede. De militaire formatie zal voornamelijk uit seltii- profs worden samengesteld. De wed strijd begint om half zeven. De eerste uitgave van Musketiers speelt evenals trouwens de reserve- en jeugdelftallen maar twee oefen wedstrijden. Op 15 augustus gaan de Elstenaren 's middags op bezoek bij Blauw-Geel in Ede en een week later is VVJ in Eist sparring partner van de thuisclub. Op 29 augustus begint de competitie, RENSWOUDB De sinds maart ltW* bestaande houwgrondbelasting op gron den aan de Molenstraat moet worden ingetrokken. In plaats daarvan zal vol gens B. en W. van Renswoude een haat- belasting moeten komen. De bouwgrondbelasting werd destijds ingesteld om te voorkomen dat de gronden, waarvoor geen overeenkomst met de gemeente is aangegaan waarin een bijdrage voor de verbetering van de Molenstraat wordt geregeld, in waarde zullen stijgen door die verbetering. Ge deputeerde Staten hebben te kennen gegeven dat een bouwgrondbelasting daartoe niet geschikt is. Het invoeren van baatbelasting is wel een mogelijk heid. Omtrent de tarieven kunnen nog geen voorstellen worden gedaan, aldus B. en W. Wel is de Kon. Heidemij ver zocht de uit 1966 daterende ramingen te herzien. Voorlopig wordt geadviseerd de verordening bouwgrondbelasting in te trekken. LEERSUM In plaats van eenge zinswoningen, garages, woonwinkelhul zen en openbaar groen, komen in Leer sum ten noordwesten van „King Wil liam" aan de Rijksstraatweg een politie bureau met dienstwoningen, een bank gebouw en een postkantoor. Daarom moet het zgn. Bestemmings plan II worden gewijzigd, en de Leer- sumse stedebouwkundige heeft daartoe al opdracht gekregen. Om het de be langhebbenden mogelijk te maken hun bouwplannen te realiseren is het nood zakelijk dat voor de grond een voorbe reidingsbesluit in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt ge nomen. Voor het verlenen van de bouwvergunninng kunnen B. en W. dan, onder goedkeuring van GS onthef fing verlenen van de huidige planologi sche voorschriften krachtens het be stemmingsplan. De raad behandelt het punt op 5 au gustus.

De Vallei | 1970 | | pagina 3