Om nog meer ongelukken te voorkomen: Wonen in „die rothokken valt over het algemeen mee Prachtige solo-zege van nieuweling Boere Forse straf voor brandstichters in Klarendal Invoering van eenrichtingsverkeer De Luchtpost Verdronken Duitse inbreker gedregd opg B. H. C. Schuur man gen. Feike Asma speelt woensdag in Oude Kerk Schietuitslagen VEILING GELDERMALSEN Clubkampioen- schappen van Poseidon" kampioen bij Luchtreiziger" -e&zlykgezegd dacht ik Z& M.-Neder land-competitie ONTSNAPPINGEN VEENENDAAL Om verdere verkeersongelukken zo veel mogelijk te voorkomen er hebben er in de afge lopen jaren op de Cuneraweg ter hoogte van het Juliana- ziekenhuis nogal wat plaatsgevonden gaat de leiding van het ziekenhuis de verkeerssituatie bij het hospitaal drastisch veranderen. GEASFALTEERD POLITIE DINSDAG 4 AUGUSTUS 1970 VERKEERSSITUATIE BIJ ZIEKENHUIS VERANDERT Vrijdag jl. werd mijn aandacht getrof fen door een fors artikel ii de Vallei, waarin aan ene Mik Thoomes ruim schoots gelegenheid gegeven werd om zijn kunstzinnig gevormde inzichten te spuien over de leefbaarheid en de eindeloze verveling, die er naar zijn mening heerst in de nieuwe woonwij ken. Hoewel de heer Thoomes zich mateloos ergert aan de „passieve houding van de bewoners in de ver- veelduitziende flatgebouwen, zij alles maar slikken en kennelijk niet denken dat zij in een rothok zitten" heb ik mij uit de door hem toebedachte pas siviteit losgewumrd en met aandacht zijn verhaal zitten lezen. Ik hoop dat de redactie van De Vallei die bewondering verdient voor de manier waarop zij aan het begrip vrijheid van meningsuiting inhoud geeft en daarvoor haar kolommen openstelt mij dezelfde vrijheid wil bieden om hier en daar wat kantteke ningen te maken bij de door Thoomes gemaakte opmerkingen. De inhoud en de strekking ervan slaan kennelijk op de Veenendaalse leef baarheid, althans die conclusie heb ik voor mezelf proberen te trekken. Laat ik voorop stellen, dat ik de heer Th. persoonlijk niet ken en hem nim mer heb ontmoet; ik weet ook niet of hij zelf in Veenendaal nog woonach tig is. Wel weet ik, dat de naam Thoomes in Veenendaal een bepaald begrip is om welke reden dat ook. De heer Thoomes heeft in zijn verhaal te kennen gegeven graag reacties te ontvangen op hetgeen hij heeft ge zegd. Van die gelegenheid wil ik ge bruik maken. Ik heb gelezen, dat hij onlangs een stu die heeft afgerond aan de Academie voor Beeldende Kunst en dat hij een grote betrokkenheid voelt bij het ont werpen van een leefklimaat voor het verschijnsel mens. Omdat hij een „wel gevormd persoon" is hetgeen men mag afleiden op grond van de door hem voltooide studie doet het wat vreemd aan, dat hij zijn hele vi sie bouwt op „het verschijnsel mens". Er zitten interessante opmerkingen in zijn betoog voor wat de speelmoge- lijkheden betreft van het kind. Zijn kunstzinnige benadering hierover roept niettemin toch wel wat vraag tekens op. Ik vraag me in alle ernst af, hoe be trokkene tot een in algemene zin vrij verwrongen en zeer eenzijdig beeld komt niet alleen in de benadering van het kind, maar bovendien in de gehele benadering van he* door hem behandelde onderwerp. Aannemend, dat de heer Thoomes de Veenendaalse situatie goed kent gezien de door hem gedane uitlatin gen betwijfel ik het sterk mag toch van een dergelijk geschoold persoon verwacht worden, dat hij de feitelijke gegevens juist weergeeft. ik proef uit zijn hele verhaal een br&* onvrede met de' bestaande maat schappijverhoudingen hetgeen op zich niet onjuist behoeft te zijn en transponeert dan het een en ander met de toestanden hier ter plaatse, in hele betoogtrant is voor wat de za kelijke kant betreft niet alleen on juist, maar zijn schenen-schopperij raakt naar mijn mening kant noch wal. Waar de heer Thoomes in de nieuwbouwwijken en bij wie hij re gelmatig zegti te komen om pools hoogte neemt, is mij een raadsel. Ik heb in de afgelopen jaren nogal wat contacten gehad met vele flatbewo ners, maar ik heb hierbij nimmer zijn naam horen noemen; ik heb hem nim mer op bijeenkomsten van flatbewo ners gezien en ik heb ook nog nimmer iets gehoord, dat hij plannen had om tot een betere leefbaarheid van de nieuwbouwwijken te komen. Weet de heer Thoomes eigenlijk wel. dat het in algemene zin best meevalt met die „paassiviteit" van de flatbe woners; is hij er wel zo vast van overtuigd, dat de mensen er onder gebukt gaan „dat ze in die rothokken moeten wonen?" Heeft de heer Thoomes wel eens iets gehoord van het bestaan van de diverse wijkge- meenschappen in Veenendaal? Duidelijk geeft hij blijk op meer gebie den zijn zaken niet te kennen! Wat te denken van de uitlatingen, die hij richt aan het adres van de gemeente bestuurders? Het zijn „een stelletje koekebakkers en textielmannen"... „De overheid meent elke dag maar weer haar goedkeuring te moeten ge ven aan de zoveelste verordening om het leef genot maar zoveel mogelijk v beperken. En verder denken ze maar aan het glas sherry en de vette Ja guar voor de deur-" Wel, wel; daar kunnen ze het mee doen, nietwaar? Weet u, heer Thoomes, ook ik ben hiervoor mede-verantwoorde lijk in mijn functie van gemeente- BUNNIK Op een zeer aantrekkelijk polderparcours in de omgeving van Hou- ten/Bunnik organiseerde het Utrechtse „HET STADION" de 6e rit in de Midden- Nederland-competitie. Vanwege de vakanties (en de warmte) waren er in totaal maar 75 deelnemers, onderverdeeld in 26 amateurs, 26 nieuwelingen, 14 adspiran- ten en 9 veteranen. De veteranen bleven zoveel mogelijk bij elkaar, met wel een moedige uit looppoging van Wim Schaafer en Jan van Ingen maar de groep haalde hen terug, zodat een massaspurt de beslis sing moest brengen. Jan van Ingen was de snelste, met clubgenoot J. Bos vlak achter zich. Bij de nieuwelingen werd het een prachtige solo-overwinning van de ster ke J. Boeve (V), een jongen met durf. Dat bewees hij door alleen weg te sprin gen en rondenlang in hetzelfde hoge tempo door te gaan. Op de eindstreep had hij een voorsprong van 4 minuten op de ingedommelde groep, waaruit Pe ter Kuijpers (die nota bene een ronde tevoren een moedige poging had gedaan om de vluchter achterna te gaan) door op te geven verdween en Cor Nijhoff wegens een lekke band de strijd moest staken. De spurt om de 2e plaats was voor J. v.d. Stroom (Jan van Riebeeck). voor Jan Huigen (Volh.) Evert Smit (Amersfoort) we*d negende. De strijd bij de amateurs was erg le vendig door enkele mooie ontsnappin gen. Nadat men enkele vluchtpogingen had weten te verijdelen, kwam een 3- rr.ansgroepje aan de leiding, bestaande uit Wout van Putten (J. v. R.) Harry de Boer (T.) en Th. v. Steenis (J. v. Ar- ckel). Zij wisten elke achtervolgingspo ging af te slaan en een voorsprong op te bouwen van ruim 1 1/2 minuut op een ander 3-tal; Jaap v.d. Broek (T.) Teus van Tol (Ad) H. Blaschke (Ad.) Dit 3-tal wist ook weer een ruime voor sprong te nemen op 2 achtervolgers; Ben Corsten (St.) en F. Rampen (V.) waarna ook A. v.d. Pol (V.) met een de marrage het peloton ontvluchtte. Deze 9 renners bleven uit de greep van de groep, Wout van Putten werd spurtwin naar voor De Boer en v. Steenis. De spurt om de 4e plaats was 1 1/2 minuut later voor Jaap v.d. Broek, met achter zich T. v. Tol en H. Blaschke B. Corsten werd 7e en F. Rampen 8e. v.d. Pol werd ARNHEM Maandagmorgen zag de schipper van een plezierjachtje bij de brug in de spoorlijn Arnhem-Nijmegen te Oosterbeek een lijk drijven. Hij waarschuwde de politie die het lijk van een jongeman opviste. Aangezien er in zijn zak Duits geld werd gevonden heeft men waarschijnlijk te doen met het stoffelijk overschot van de 20-jari- ge Dieter A. U. Z. uit Düsseldorf, die donderdag door de politie te Arnhem met nog twee jonge Duitsers werd aan gehouden wegens verdenking van in braken en diefstallen. Z. wist te ont vluchten, dook in de Rijn en verdronk. In zijn auto werd een paspoort aan getroffen dat ten name van de 31-jari- ge G. stond. Dit bleek vals te zijn. De twee gearresteerden, de 20-jarige pompbediende H. G. E. en de 24-jarige draaier P. K. H. L. hebben reeds be kend in Zandvoort te hebben ingebro ken. De politie verwacht dat zij nog meer inbraken op hun geweten hebben. Z. werd ook gezocht voor grote inbra ken, o.m. te Rijswijk waar een bestel auto en voor plm. 10.000 gulden aan elektrische artikelen werd gestolen, als mede te Haarlem, waar eveneens voor 10.000 aan deze goederen werd buit gemaakt. De Duitse politie zocht hem voor een groot aantal autodiefstallen. VEENENDAAL De kampioen schappen van de oude duiven welke thans bekend zijn luiden als volgt: Vitesse: le C. v. Ginkel 622 pnt; 2e B. H. C. Schuurman 615 pnt; 3e W. J. v. Dam 588 pnt. Midfond: le B. H. C Schuurman 526 pnt; 2e H. v. Kooten 498 pnt; 3e C. v. Ginkel 304 pnt. Fond: le B .H. C. Schuurman 643 pnt; 2e H. v. Kooten 346 pnt; 3e W. J. v. Dam 343 pnt. Generaal kampioenschap oude dui ven: le. B. H. C. Schuurman 1784 pnt; 2e H. v. Kooten 1287 pnt; 3e W. J. v. Dam 1189 pint; 4e C. v. Ginkel 999 pnt; 5e A. v.d. Bóvenkamp 859 pnt. 9e en de spurt van de groep was voor. A. den Braven, voor W. Blokland en A. Bos. In de adspirantenklasse wist men niet weg te komen, maar bij het nemen van de laatste bocht nam R. Jagers (V.) en kele tientallen meters ruimte om niet meer ingehaald te worden. Dat was de enige verrassing in deze rit. De spurt om de 2e plaats was voor B. de Bie. die daarmede Harry Jansen (Ped.r.) M. Kraal (J. v. A.) en Gert Vink (Amf.) achter zich liet. Jan Admiraal (Per.r.) werd 8e en Hans Badenbroek (Amf.) 9e. In de zaterdagmiddagrit van r. en t.c. .Amersfoort" (20 deelnemers) werd Dick Vervloet winnaar by de amateurs. Jan Sandbrink had weer eens grote peeh doordat hij tweemaal lek reed. Bij de nieuwelingen finishte de Edervener Hans Marcus als tweede achter Peter Kuypers uit Leusden. EDE Voor de maand augustus staan nog vier orgelavonden op het programma, georganiseerd door het co mité orgelconcerten Ede. De bekende organist Feike Asma uit Maassluis hoopt de zesde orgelavond in de serie van negen op iedere woensdagavond in de maanden juli en augustus te verzor gen op a.s. woensdag 5 augustus. Nu de concerten in de maand juli voorbij zijn, is het voor het comité dat vanf 1955 deze zomeravond-orgel bespelingen georganiseerd heeft een bijzonder genoegen dat er op iedere vijf woensdagavonden zoveel belang stelling is geweest en ook vooral van de jongeren. De verwachting is zeker ge wettigd dat er voor de komende woens dagavonden eveneens grote belangstel ling zal zijn gezien de namen van de organisten Feike Asma (2x), Wim van der Panne en Charles de Wolff. Feige Asma werd in 1912 in Den Hel der geboren, z'n eerste muzieklessen ontving hij van zijn vader en later van Jan Zwart. Op jeugdige leeftijd (9 jaar) gaf hij reeds zijn eerste orgelconcert in de Gereformeerde kerk le Den Helder. Hij concerteerde later in Nederland, Duitsland, Engeland, Frankrijk en Italië terwijl hij de laatste jaren regelmatig tournees door Canada en de Verenigde Staten maakt en vooral niet te vergeten de praktisch jaarlijks terugkerende op namen in de grote kathedralen in Pa rijs, Notre Dame, St. Sulpice enz. Het orgel in de Oude kerk is afkom- sitg uit de Herv.Kerk van Nieuwe Nie- dorp en is onder advies van Feike Asma uitgebreid tot 31 stemmen, het is een Van Dam-orgel met twee klavieren en pedaal. In 1967 is de restauratie van de Oude kerk gereed gekomen en tege lijk met de ingebruikneming van de kerk is ook het prachtige orgel be speeld. Het door Asma samengestelde pro gramma is als volgt: 1. Canonisch voorspel Psalm 83, Jan- zwart, „Hoe lieflijk, hoe vol heilgenot"; 2. Prealudium-Fuga und ciacona in d- moll, Joh. Pachelbel; 3a Wonl mir, dasz Ich ruf zu dir', Herr Jesu Christ, Ich ruf zu dir', Herr Jesu Christ", Bach/Verheul; 4. Toccata und fuga Max Reger; 5. Scherzo M. E. Bossi; 6. Grande Pièce Symphonique César Franck; 7a. orgelkoraal gezang 113, „Heugelijke tijding", „De Heer is God en niemand meer", Feike Asma. Het concert begint om 8 uur, de kerk is open om half acht. SCHERPENZEEL De Luchtpost deed mede aan een wedvlucht vanaf Tergnier. Afstand v. 310 km. De duiven werden om 7.30 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 12.26 uur. De uitsla gen waren J. v. Oostrum 1-40-41. ter Burg 2-16-18-32-35. J. Bakker 3.4.21-25. P. v. Eist 5-6-7. W. v. Schalk 8-11-12- 20-22-26-42-43. T. van de Broek 9. C. M. Hop 10-31. Jo. van de Bóvenkamp 13- 14. A. C. Veen vliet 15-23. P. Wagens veld 17-19. M. M. Rotte 24-36-44. W. Wa- gensveld 27-30. J Hardeveld 28-31. A. Rustenhoven 29-38. T. H. Aarsen 34. G. Schipper 37 en C. Gijsbertsen 239. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week op de buitenbaan met ge weer op honderd meter de volgende resultaten. H. van Ginkel 93, M. Be- rendse 91, J. Visser 90, P. Engelenburg 90, W. F. Wesseling 90. A. v. Eist 89, C. Valkenburg 89, A. C. v. Dusschoten 87, H. Veldhuizen 87, J. Koudijs 87, J. La Bastide 87, J. ten Broek 85, E. v./d. Werk 85, W. van Wessel 85, H. Methorst Sr. 84. P. ter Burg 84, H. Berendse 84, A. Rustenhoven 84, W. Klumpenaar 83, .1. v. Eist 81, A. v. Garderen 80, H. Pater 78 en J. Overeem 78, Van een onzer verslaggevers Het ligt in de bedoeling oni zeer binnenkort de inrit naar het geneeskundig centrum aan de Cuneraweg uitsluitend als ingang te gaan gebruiken, terwijl vertrekkende automobilisten, bromfietsers en fietsers via het nieuw aangelegde parkeerterrein de Oude Veenendaalse Grintweg moeten oprijden, een weg die daarvoor speciaal is verbeterd door de gemeente Rhenen. Door deze invoering van eenrichtingverkeer hoopt de ziekenhuisleiding de si tuatie zoals die momenteel bestaat aanmerkelijk veiliger te maken. bepaald moment", aldus de econoom-di- recteur, „maar men moet na zo'n aantal verkeersongelukken in het verleden wel wat nieuws proberen. Ik hoop dat de nieuwe maatregelen verdere ongevallen zullen voorkomen". De directeur van gemeentewerken in Rhenen, de heer J. Meijer, was niet zo spraakzaam als de heer Spoon. Hij ver klaarde gisteren dat er aan plannen wordt gewerkt om de verkeerssituatie bij het Julianan-ziekenhuis te verbete ren, maar wat dat nu precies inhield werd niet duidelijk. „De situatie is wel voor verbetering vatbaar en plannen in die richting zullen wij ook zeer zeker steunen, maar ik vind het niet gevaar lijker dan ergens anders", gaf de heer Meijer te kennen. „Overal staan bor den", voegde hij eraan toe. Dat men de nieuwe voorzieningen vrijwel alle reeds heeft getroffen ver zuimde hij mede te delen. De in- en uitrit van het ziekenhuis aan de Cuneraweg „een akelig punt", zoals een werkneemster van het hospi taal het noemde zal binnenkort in elk geval veel minder dan voorheen worden gebruikt en dat is een belang rijke stap vooruit, daar de kruising Oude Veenendaalse Grintweg - Rijks straatweg Veenendaal-Elst door de ver beteringen veel overzichtelijker is ge worden. 0 Het nieuwe parkeerterrein dat de leiding van het geneeskundige cen trum in Veenendaal liet aanleggen en dat aansluiting geeft op de Oude Vee nendaalse Grintweg. 0 Komende vanaf hel Juliana-ziehen huis laat het zicht bij de uitrit aan de Cuneraweg nogal wat te wensen over. Op dit punt gebeuren ook de meeste ongelukken. Coöp. Veilingsvereniging „Geldermalsen en Omstreken" G.A. Noteringen van maandag 3 augustus '70 Appelen Yellow Transparent EI 60/70 1629, 70/80 36—49, EI I 60/70 16—22, 70/80 31—40. St. Earliest EI 55/60 13—20, 80 70 18—43. 70/80 62—80. Mantet EI 60/70 40—57, 70/80 76. Bessen Rode bes per kg I 140175. Pruimen Early Laxton II 1730, I 2760. Eld. Blauwe II 14—28, I 41—63. Ontario II 22—28, I 34—75. Czarpruim I 2439, I 5074. Vr. Tolse II 35—40, I 106—118. LIENDEN De begraafkosten in Lienden zijn met ingang van 1 augustus gestegen. Bij Koninklijk Besluit is de verordening „op de heffing en invorde ring van rechten op de algemene be graafplaatsen" goedgekeurd. De vanaf die datum te betalen rechten zijn aanmerkelijk hoger dan die tot 1 augustus werden geheven. ARNHEM Cornelis W. (19). Leo, V. (20), Willem S. (19), en Henk F. (24) stonden gistermiddag voor de Arnhem se politierechter mr. Van den Berg. Zij waren de vier Klarendallers die de Arnhemse politie in de kraag vatte na de reeks onlusten die de saneringswijk Klarendal op haar kop zette. Zij werden beschuldigd van het stichten van brand in voor sloop bestemde huizen. Panden die de naam huis niet of nauwelijks waardig zijn. Officier mr. Lauwaars schetste in zijn requisitor uitvoerig de omstandig heden waarin deze brandstichtingen waren gepleegd. Hij bracht nogmaals hulde aan de brandweer die al die avonden zo snel ter plaatse was. Vol gens mr. Lauwaars is het daaraan te danken geweest dat taferelen zoals die bekend zijn van rellen in het buiten land voor Arnhem bespaard zijn geble- SCHERPENZEEL Zaterdagavond 8 augustus vinden de clubkampioen schappen van de zwemvereniging Po seidon plaats in het gemeentelijke zwembad aan de Willearlaan. ven. Hij wilde voorvde buurt een voor beeld stellen. Voor hét geval het eens tot nog een uitbarsting mocht komen. Zes weken gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie weken voorwaardelijk eiste de officier van justitie. De vier knapen schrokken hier wel even van, maar gaven voor de verdedi ging graag het woord aan hun raadslie den. Deze wezen erop dat uit de daar heersende stemming eigenlijk de oorzaak kon worden gedestilleerd. De grote en wel gevaarlijke brand hadden zij niet aangestoken. De daders hiervan zoekt men nog steeds. De verdedigers vonden het niet reëel om deze vier kna pen die de derde dag van de onlusten werden gegrepen te berechten. Dat ter wijl brandstichters van de vorige twee dagen vrij rondliepen. Het hielp niet. Politierechter mr. Van den Berg von niste conform de eis. Bovendien kwam daar nog onmiddellijke gevangenne-. mingfbij. M. G. H. HENDRIKS onzin raadslid, maar de manier waarop U dergelijke onzin uitkraamt, laat ik graag voor uw rekening. Eén ding is zeker: u geeft heel duidelijk inhoud aan Uw eigen stelling, dat de functie uit de vorm moet komen. Ook al schuift U ons allen een groot onver mogen in de schoenen, ik ben blij dat U zo eerlijk voor Uw mening durft uit te komen. 'mmers, U en ik, wij hebben allen {Je taak om van deze wereld een be woonbare wereld te maken; we be hoeven hierbij niet op dezelfde golf lengte te opereren, maar in de geza menlijke plicht om er iets van te ma ken moet toch wel een beetje lijn zit ten, vindt U ook niet. heb gelezen, dat U het gesprek heeft gevoerd onder het genot van een flinke slok whisky; misschien ver duidelijkt dit veel van Uw gegeven visie. M. G. H. Hendriks Boompjesgoed 155, Veenendaal. De in- en uitrit van het Juliana-zie- kenhuis aan de Cuneraweg heeft in het verleden reeds vele slachtoffers geëist. Vrijdag jl. verongelukte bij het afslaan naar het hospitaal de Veenendaler H. de Kamper op dit punt. De gemeente Rhenen en de directie van het Juliana-ziekenhuis hebben enige tijd geleden dan ook het plan op gevat om aan deze vrij gevaarlijke si tuatie een eind te maken door een ge heel nieuwe verkeersregeling in te voe ren. Die plannen zijn voor het grootste ge deelte reeds ten uitvoer gebracht. Aan de zijde van de Oude Veenendaalse Grintweg waaraan ook het Bergbad is gelegen heeft de directie van het Juliana-ziekenhuis een ruim parkeer terrein aangelegd, dat uitmondt op ge noemde weg. eenrichtingsverkeer het gevaarlijke punt aan de Cuneraweg zoveel mogelijk te vermijden. Alleen moeten de bezoe kers aan het ziekenhuis via deze inrit binnenkomen, maar het vertrek moet nu geschieden via het parkeerterrein aan de Oude Veenendaalse Grintweg. Datzelfde geldt in de toekomst voor de bezoekers aan het zusterhuis. Ook zij komen via een inrit aan de Cuneraweg binne en moeten het complex aan de achterzijde verlaten. Daarom heeft men deze weg ook aanmerkelijk verbeterd. Het is niet uitgesloten dat de weg in de naaste toekomst bovendien goed wordt verlicht". „Het is nu alleen te hopen dat de mensen, die het Juliana-ziekenhuis bezoeken, zich ook aan de nieuwe re gels gaan houden, anders schieten we er nog niets mee op", verzucht hij. De Oude Veenendaalse Grintweg is enige tijd geleden reeds geasfalteerd en bovendien kocht de gemeente Rhenen van het Juliana-ziekenhuis een stukje grond bij de kruising van deze weg met de Rijksstraatweg Veenendaal-Elst om het verkeersoverzicht daar te verge makkelijken, iets dat inmiddels reeds is gebeurd. De econoom-directeur van het Juliana-ziekenhuis in Veenendaal, de heer G. C. Spoon, vertelt er het volgen de over: „Het is de bedoeling om door dit De sit uatie op de kruising Oude Veenendaalse Grintweg - Rijksstraat weg Veenendaal - Eist is aarymerke-. lijk verbeterd door de gemeente Rhe nen. Van deze kruising moeten de zie kenhuisbezoekers binnenkort, bij het verlaten van het hospitaal, gebruik gaan maken. De vakanties hebben het werk een beetje vertraagd, maar op zeer korte termijn hoopt men het werk beëindigd te hebben. Men is van plan om op dat tijdstip de Rhenense politie te laten ko men om te adviseren welke borden er het best kunnen worden geplaatst. De heer Spoon acht het niet uitgeslo ten dat in de „verre toekomst" ook aan de zijde van de Cuneraweg enkele ver beteringen zullen worden aangebracht. Deze in- en uitrit is verre van onge vaarlijk. Wanneer men het ziekenhuis verlaat heeft men een zeer beperkt zicht op het van rechts komende ver keer. Daarbij komt nog dat de zieken huis-bezoekers vaak in gedachten ver zonken en daardoor minder attent zijn, zodat zich gauw ongelukken kunnen voordoen. „Daar kun je uiteraard niet veel te gen doen, omdat je niet weet in welke toestand de mensen verkeren op een VEENENDAAL Zaterdag j.l. werd de derbyvlucht van de groep van oos telijke kringen gehouden vanaf Terg nier afstand 307 km. De duiven werden om 7.30 uur in vrijheid gesteld. De eer ste duif meldde zich bij de heer G. Fasse om 12-12-15 uur. De verdere uit slag is: G. Fasse 1-25-26, B. H. C. Schuurman 2-8-13-27, W. J. v. Dam 3- 4-6-9-10-30. C. Methorst 5-14-29, A. v. d. Bóvenkamp 7-12-15-16. H. Beijk 11- 17-31, J. W. v. Schaik 18-29. O. Ne- kiman 19, C. v. Ginkel 20-25 22-24, A. v. Barneveld 23, H. v. Kooten 32.

De Vallei | 1970 | | pagina 9