Over de grenzen Robert Kennedy Jr. en neefje verdacht van bezit marihuana NA NEGEN JAAR, RIJBEWIJS Chauffeur vermoordde lifter en viel diens vrouw aan Jongen reisde met cent Australië - Parijs 1.59 Ernstig Chevrolet komt met nieuwe kleine wagen Nixon en pers in conflict over uiting proces-Manson Moord nabij Noordpool DUITSE SOLDAAT WORDT NU OOK „MIJNHEER" Toestand in Ulster wordt kritiek Badgasten bang voor gifgas Weer Brits vlees naar Europa Tempel ontdekt in Egypte Zware regens 'in Brussel r> „Pappa, wacht op mij EIFFELTOREN VERROEST AARDBEIEN CONFITURE Kolonels stellen verplicht menu Dertien jaar in dodencel Sovjet-1)oot aan de ketting LEGER ZELFBEHEERSING Jgen platenbon is altijd raak Een platenbon is altijd raak EERSTE KLAS van 1.65 tijdelijk voor Meteen plaat vindt iedereen z'n draai Algemene .slaking in Venetië DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 PAISLEY WIL TOCH DEMONSTREREN BELFAST Twee militante Noordierse protestantse organisaties hebben aangekondigd, dat zij zich niets zullen aantrekken van het regeringsverbod op demonstratieve marsen en 12 augustus een mars zullen houden door London derry de stad waar een jaar geleden de onlusten tussen katholieken en pro testanten zijn begonnen. De protestantse unionistische beweging (PUA) heeït bekend gemaakt 5000 deelnemers te verwachten voor de herdenking van de overwinning bij London derry van de protestanten op de katholieke troepen van James II nu 289 jaar geleden. De protestantse vrijwilligers van Ulster (UPV) hebben ook laten weten, dat zij zich niet aan het regeringsverbod zullen houden. Zowel de PUA als de UPV behoort tot de extremistische beweging van dominee Ian Paisley. De politie in Belfast verwacht dat als de marsen op 12 augustus doorgaan, het opnieuw tot ernstige botsingen zal komen. In Belfast overweegt men hardere maatregelen om een nieuwe golf van ongeregeldheden in Noord-Ierland te onderdrukken, die vooral de Britse troe pen steeds zwaarder op de proef stellen. Er dreigt ook weer eens een opstand in de parlementsfractie van de rege ringspartij der Unionisten tegen pre mier Chicester Clark wanneer hij niet harder toeslaat. Het Noordierse kabinet schijnt op het punt te staan om gebruik te maken van zijn macht om verdachte elementen zonder vorm van proces voor onbepaal de tijd gevangen te houden. Hiervoor heeft men vooral bekende leiders op het oog van het illegale Ierse republikeinse leger, IRA, die in Ulster opereren, maar tegen wie men geen of onvoldoende bewijzen in handen heeft. Verder roept men in rechtse protes tantse kringen in Ulster steeds harder om bewapening van de politie, die on der druk van de Britse regering is af geschaft. Een andere bron van zorg is de die pe haat die veel roomskatholieken in Noord-Ierland nu koesteren tegen het Britse leger. Vorig jaar augustus na bloedige onlusten, werden de Britten nog hartelijk verwelkomd door de ka tholieken die hen beschouwden als be schermers tegen de protestantse meer derheid waardoor zij zich bedreigd voelden. De zaak is evenwel volkomen omgeslagen: deze week stonden de Brit se militairen in Belfast elke avond WASHINGTON Charles Wiggins, republikeins lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft de pers beschuldigd van onverantwoorde lijkheid omdat ze het commentaar van president Nixon heeft gepubliceerd, waarin hij Charles Manson als moorde naar bestempelde. De democratische leiders in het Huis keerden zich echter fel tegen hem en zeiden dat niet de pers. maar Nixon verwaten moesten worden gemaakt. De felle discussie was de eerste in de politieke arena sinds Nixon maandag in Denver zei, dat Manson, die in Los An geles terechtstaat in verband met de moordzaak Sharon Tate, „schuldig was direct of indirect aan acht moorden". Zoals bekend haastte het Witte Huis zich later het commentaar af te zwak ken. Wiggins zei onder meer dat Nixon oorspronkelijk fout was, maar dat de pers een andere fout had gemaakt door zijn commentaar te publiceren. „Het is de p^rs geweest, die de meest ongeluk kige en onverdedigbare woorden in de oren van de jury heeft gehamerd". De democratische leider in het Huis van Afgevaardigden Carl Albert ze in zijn weerwoord: „De pers zou in gebre ke zijn gebleven als ze het land de ver klaring van Nixon had onthouden", en de democraat Hale Boggs zei: „Hoe durft hij (Wiggins) de pers te kritise ren, vooral nu Nixon de verklaring heeft afgelegd met de officier van justitie aan zijn zijde". ALEXANDRIA (Virginia) De man die eind juli een moord heeft gepleegd op een drijvend ijs-eiland in de noorde lijke IJszee, Mario Jaime Escamilla, zal hiervoor terechtstaan. Escamilla, een Amerikaan geworden Mexicaan, had op het eiland zijn baas, de chef van een Amerikaanse ploeg die het weer, de atmosfeer en de ijsgang bestudeerde, doogeschoten. De naam van de dode luidde Bennie Lightsy. De rechter te Alexandria, in de staat Virginia, zei dat twee argumenten van de verdediger van Escamilla om de zaak te seponeren, niet geldig kunnen worden verklaard, namelijk dat het ei land zich bevond in internationale wa teren, en dat de zaak geheel was geba seerd op aanwijzingen „van horen zeg gen". De Amerikaanse maritieme wetge ving is hier van kracht, aldus de rech ter en de verdachte is een Amerikaanse burger die in dienst staat van de over heid. Escamilla werd op het eiland, dat zich bevond ongeveer 350 zeemijlen van de noordpool verwijderd, gearres teerd en op 31 juli naar de V.S. ge bracht door een rechercheur van de fe derale recherche. Hetzelfde vliegtuig vervoerde de kist met het lijk van Lightsy bloot aan de zwaarste vormen van provocaties door katholieke jongens en mannen. Dit betekend elke avond een regen van brandbommen en andere projectie len. Vorige week werd een der katho lieke,n, een jongen van negentien jaar, hierbij doodgeschoten. Dit joeg de haat naar nieuwe hoogten. Aan de zelfbeheersing van de negen duizend Britse militairen in Ulster wordt de hoogste eisen gesteld. Eén verkeerde beoordeling van een soldaat of één ondoordachte reactie kan een bloedbad veroorzaken. De katholieken gebruiken nu eên nieuw wapen tegen hun nieuwe vijand: flessen benzine die door een chemisch middel pas ontbranden nadat zij op de grond zijn gevallen. BONN Vele badgasten hebben hun vakantie aan de Oostzee afgezegd, naar aanleiding van berichten dat West- Duitsland het gifgas, dat op de bodem van de Oostzee ligt, wil opsporen en voorgoed onschadelijk maken. Het onmetingsschip Kornet gaat het westelijke deel van de Oostzee afzoe ken naar de 25 jaar geleden in zee ge worpen gifgasgranaten. De badgasten vrezen dat er gas zou kunnen vrijko men uit de doorgeroeste granaten. Het gevaarlijkst zijn de granaten met het absoluut dodelijke zenuwgas Tabun en de mosterdgranaten. Als de mantels van de granaten doorroesten, komen zwaar giftige stoffen vrij die onder bepaalde meteorologische omstandighe den de kust zouden kunnen bereiken. ADVERTENTIE f5, 7,50 10,-15, 20,-25, ADVERTENTIE Een platenbon is altijd raak 15,- 7.SO tO,- 15,- SO,- 25.- LONDEN Het verbod op de uitvoer van vee en vlees uit Engeland naar het vasteland van Europa, zal zaterdag worden opgeheven, aldus heeft de En gelse regering woensdag bekend ge maakt. Op 17 juli, tijdens de algemene ha venstaking, heeft de regering het ver bod ingesteld om te voorkomen dat in het land schaarste aan vlees zou ont staan. De grootste afnemers van Engelse vee en vlees in Europa zijn Frankrijk en Nederland. Het verbod op de uitvoer van fokdie- ren blijft gehandhaafd, zo werd nog medegedeeld. CAIRO Bij Sakkara, 30 kilometer van de Egyptische hoofdstad, is bij on derzoekingen de grootste tempel ont dekt van Farao Ramses de tweede die van 1298 tot 1232 voor Christus over Egypte regeerde. De tempel ligt ten noordwesten van een in 1942 ontdekte tempel van dezelfde vorst. HYANNIS PORT (VS) Robert Kennedy, de 16-jarige zoon van wij len senator Robert Kennedy en de even oude R. Sargent Shriver, zoon van de voormalige Amerikaanse am bassadeur in Frankrijk, zijn in Hyannis Port. Massachusetts, in staat van beschuldiging gesteld, ver dacht van het bezit van verdovende middelen, aldus is woensdag bekend gemaakt. De twee jongelui moeten heden voor de districtsrechtbank verschij nen, tezamen met 15 andere perso nen die dinsdagavond werden gear resteerd tijdens razzia's van de plaatselijke politie in en rond Hyan nis Port. Betrouwbare kringen in Hyannis Port, die de arrestatie bekendmaak ten, zeiden dat het marihuana be trof. De politie weigerde commentaar te verstrekken. Onder de staatswetten van Massachusetts worden personen onder de 16 jaar door de kinderrech ter berecht en mag het verloop van de rechtszitting niet worden gepubli ceerd. De jongelui waren met vakantie op het landgoed van de familie Kennedy in Hyannis Port. Sangent Shriver, die in begin van dit jaar is afgetreden als Ameri kaans ambassadeur in Parijs, maakt op het ogenblik een reis door de VS om democratische kandidaten te hel pen bij hun verkiezingscampagnes. SARGENT SHRIVER III Robert juniors moeder, mevrouw Ethel Kennedy, verklaarde „van zelfsprekend bezorgd" te zijn over het nieuws dat haar zoon verdacht zou worden van het in bezit hebben gehad van marihuana. Bovendien was zij bezorgd over haar neef, Sar- Robert Jr. gent Shriver „en de gezinnen van de andere jongelui". Senator Edward Kennedy van Massachusetts heeft over de arres tatie overleg gepleegd met mevrouw Ethel Kennedy en andere familiele den. BRUSSEL Tijdens een hevig on weer, dat gepaard ging met zware re genval, zijn woensdagavond verscheide ne verkeerstunnels in Brussel blank ko men te staan. Daar dit tijdens het spits uur gebeurde ontstond een verkeers- choas. Aan de kust, waar felle rukwinden tijdens onweer het water hoog opjoegen, ontruimden de politie de standen. BONN De Westduitse minister van Defensie, Helmut Schmidt, heeft een order uitgevaardigd, dat met ingang van heden alle meerderen in de Bun- deswehr hun minderen moeten aan spreken met „mijnheer", gevolgd door de rang of stand van de aangesproke ne. Minister Schmidt heeft daarmee de consequenties uit een besluit van de eerste „senaat der strijdkrachten", die in maart van dit jaar de bestaan de aanspreek regeling in strijd met de grondwet achtte, waarin in artikel drie de gelijkheid van alle personen is vastgelegd. Tot nu toe gold dat alle minderen hun meerderen met „mijnheer" aanspra ken, terwijl de meerderen ermee kon den volstaan, hun minderen bij hun rang of stand, en vervolgens hun naam te noemen. Voortaan zal bijvoorbeeld ook een ge neraal een soldaat met „mijnheer sol daat" moeten aanspreken. ADVERTENTIE f 5,- 7,50 IO,-15,- 20,- 25,- Dolblij verscheurt de 62-jarige mevr. Miriam Hargrave uit Wakefield in Engeland, hier haar lesplaat nadat zij, na 39 maal voor haar rijexamen gezakt te zijn, nu het felbegeerde papier heeft veroverd. In de negen jaar dat zij autoles kreeg, gaf zij hieraan meer dan 3000 gulden uit. Haar enige probleem is nu nog voldoende geld voor een auto bijeen te krijgen Een steuntje voor Nederlanders die ook ioei eens plegen te zakken. PARIJS Germain Liétard (35), een vrachtrijder uit Roubaix, heeft na een nachtelijk verhoor een afschuwelijke daad bekend: met zeven mes steken had hij in België een lifter Jean Lemelle (32) vermoord. Twee uur later probeerde hij zich te vergrijpen aan diens van schrik weerlo ze vrouw, Monique (25), voordat hij haar, met zes messteken in de rug, uit zijn cabine voor dood op de weg smeet. Na deze misdaad waarbij ^ij zelf een wond aan de hals opliep, keerde hij, met bloed besmeurd, rustig naar huis terug en ging slapen. De politie die de koelwagen voor zijn huis terugvond had aan het bloed in de cabine voldoende om Germain Liétard te arresteren. Zijn vrouw Frangoise, moeder van vijf kinderen, die hij niets gezegd had, vertelde later, dat haar man aan mala ria leed en dat hij, wanneer hij een aanval kreeg, zeer kwaadaardig kon worden. Jean en Monique Lemelle, onderwij zer en onderwijzeres, hadden in Rijssel een lift gekregen, op weg naar vrien den in Amsterdam, van een koelwagen die met kaas op weg was naar Antwer pen. In het ziekenhuis te Geel vertelde Monique Lemelle: De chauffeur was heel aardig en aanvankelijk hebben wij wat gepraat. Plotseling werd ik, inge dommeld door een kreet gewekt en zag dat de chauffeur naar Jean sloeg. Hij had een mes in zijn hand". Te Antwerpen stopte de chauffeur, dwong Monique met zijn mes in zijn hand mee te helpen het lijk van haar man achter in de wagen te leggen en daarna reden ze de autosnelweg Ant werpen Luik op. Na tachtig kilometer stopte hij, wierp het lijk langs de weg en reed met Mo nique verder in de richting van Hasselt. Daar draaide hij om en reed weer op Antwerpen af. Nog altijd heel rustig met Monique pratend. Opeens wierp hij zich op haar, en zes maal stak hij met zijn mes toe. Daarna reed hij verder en gooide haar uit de cabine op de weg. Zij kwam in de zach te berm terecht en dat was haar red ding. Niettemin bleef zij daar drie uur liggen, voordat zij 's nachts om twee uur door een passerende automobilist werd gevonden. PARIJS „Het zijn echte stomme riken, die smerissen, en de mensen van de luchtvaartmaatschappij zjjn ook idioten", zo verklaarde Charles Semo- Tordjman, die met slechts een cent op zak eerste klasse van Sydney naar Pa rijs is gevlogen. De veertienjarige schooljongen ver telde dat hij aan boord van het straal- passagiersvliegtuig kon komen, waar mee hij zijn 19.000 km lange reis maak te, door langs de douane achter een wildvreemde familie aan te rennen en te roepen: „Papa, papa, wacht op mij". „Niemand heeft me ook maar iets ge vraagd. Ik zat in de eerste klas en at zalm met olijfjes op een schaaltje en ik heb drie films gezien". Charles, die na een slecht schooljaar in Australië trots was op zijn opzienba rende reis, vertelde zijn verhaal aan de pers. De jongen had al een tijd gebroed over een terugkeer naar Parijs nadat zijn ouders een jaar geleden naar Australië geëmigreerd waren. Hij vond het daar absoluut niet leuk. „Ik vertelde mijn oudere broer dat ik het vliegtuig zou nemen, maar hij zei dat ik maar een snotneus was". Verleden week dinsdag stapte Charles naar het vliegveld van Sydney en liep met een familie mee door de douane- en politiecontrole. Hij had zich echter vergist want het vliegtuig waarin hij terecht kwam ging naar Melbourne. Charles werd weer naar huis gebracht en zijn vader moest de vliegtocht beta len. „Zaterdag was mijn vader nog bozer, omdat ik mijn nieuwe schooltas verlo ren had. Hij gaf me 20 cent voor de bus en zei dat ik hem moest gaan zoe ken. Maar weet u, als in Australië ie mand iets vindt, dan houdt hij het, dus besloot ik weer naar het vliegveld te gaan. „Nu wist ik waar de vliegtuigen voor Europa vertrokken". „Ik was helemaal niet bang omdat ik vliegtuigen ken en toen ik eenmaaal aan boord was ging ik naar de eerste klas. De stewardessen vragen nooit iets die zijn er alleen maar om je te be dienen. Ik kreeg rosbief, en een hele boel dingen. Maar ik heb met niemand gesproken omdat ik bang was dat ze achterdocht zouden krijgen". Bij iedere halte op de bijna 20.000 km lange reis, in Singapore, Bangkok, Co lombo en Athene, was de jongen uitge stapt om een kijkje te nemen op het vliegveld en iedere keer kon hij met een doorreiskaart weer aan boord ko men. PARIJS, 6 augustus (AP) Namens het gemeentebestuur van Parijs is bevestigd, dat de Eiffeltoren, zoals elk voorwerp van staal, roesten kan en dat het mogelijk is dat het ver maarde bouwwerk binnen de 50 jaar zal moeten verdwijnen. Een functionaris van de Eiffeltoren- maatschappij heeft onmiddellijk doen weten, dat de prefect van Pa rijs, die de sombere mededeling heeft gedaan, de heer Marcel Die- bolt, vermoedelijk een grapje heeft uitgehaald. In een vraaggesprek met de France- Soir had Diebolt gezegd dat de to ren langzaam wegroest, en dat er wellicht eens een nieuwe moet ko men, over 50 jaar of zo. ,,Het spijt mij voor mijn opvolger die deze be slissing zal moeten nemen, maar het is onvermijdelijk. Het is zelfs rede lijk om te zeggen dat hij de to ren nu al tegen de grond moet worden gehaald". Namens de Eiffeltorenmaatschappij is verklaard, dat de toren er ,,best bij staat" en nog wel goed is voor een eeuw. Men is zojuist begonnen aan een on derhoudsbeurt die vijf jaar zal du ren en 5,4 m,ïljoen frank zal kosten. Het hele frame zal worden versterkt, de liften worden verbouwd en de kantoren en restaurants zullen even eens worden veranderd en gemo derniseerd. ADVERTENTIE nieuwe CHARLES SEMO-TORDJMAN In Parijs sloot hij zich weer bij de onbekende familie aan en met de „papa, papa, wacht op mij"-truc, kwam hij ook hier door de douane en de im- migratie-controler Charles, die in Israël werd geboren maar de Franse nationaliteit heeft, had geen paspoort bij zich. Eenmaal door de controles, kreeg de jongen een lift naar Parijs. Daar vroeg hij een metrokaartje van een oudere dame en ging naar het huis van de ou ders van een van zijn vriendjes, waar hij nu zolang blijft. ATHENE De Griekse regering heeft een decreet uitgevaardigd, waar bij de restaurants in het land verplicht worden tweemaal per week op don derdag en zaterdag varkensvlees op het menu te zetten. De maatregel is bedoeld om de bin nenlandse consumptie van varkensvlees te bevorderen. Verleden maand vaardigde de rege ring een decreet uit, dat de restaurants en herbergen verplichtte dagelijks min stens een menu met aardappelen te brengen. In de circulaire waarin het ministerie van de handel de maatregel bekend maakt, wordt het Griekse varkensvlees wegens zijn uitstekende kwaliteit hoog geprezen. TRENTON (NEW JERSEY) Edgar Smith, die in 1957 ter dood werd ver oordeeld voor de moord op Gloria Zie- linsky, en wiens straf steeds was uitge steld, had onlangs te kennen gegeven dat zijn bekentenis destijds niet vrij willig was verricht. De zaak werd toen opnieuw in be handeling genomen. Woensdag is evenwel door de rechter van het distr.-gerechtshof beslist dat er absoluut geen bewijzen waren dat de bekentenis niet volkomen „echt" was geweest. A Is Italianen het onder elkaar over politici hebben, dan spreekt men over „Maneggioni", mensen die hun neus overal in steken. Maar als men het over Emilio Colom bo heeft zegt men: „Ja maar die is anders, dat is een „Uomo Preparato, een competent man". Emilio Colombo is 50 jaar oud en onge trouwd evenals zijn voorganger als minister-president, Mariano Rumor. Hij is een christen-democraat, die al haast de helft van zijn leven actief in de politiek een rol speelt waarvan de belangrijkheid zich in een steeds opgaande lyn heeft bewogen. Toen Colombo 26 jaar oud was, werd hij lid van het parlement. Zeven jaar later werd hij minister van Land bouw en sindsdien heeft hij steeds deel ui'gemaakt van een kabinet, als minister voor de Buitenlandse Han del, voor Industrie en gedurende laat ste zeven jaren, van Financiën. H(j was een van de stuwende figuren achter de voornaamste na-oorlogse Italiaanse economische hervorming, de naasting van de landelijke elektri citeitsvoorziening. Als Italiaans afgevaardigde heeft hij zijn land vertegenwoordigd op be langrijke monetaire besprekingen v#n de EEG. Hij wordt algemeen be schouwd als een van de grootste scheppers van het Italiaanse „econo mische wonder". /^olombo wordt soms- beschreven als conservatief, soms als liberaal en thans gaat zijn sympathie naar links uit. Hij is een zuinig man, voor het land en voor zichzelf. Hij tracht voortdurend te voorkomen dat het publiek meer uitgeeft dan het verdient, en is zeer gekant jegens de devaluatie van de lire. Hij woont in Rome in een apartement van 4 kamers. Dat heeft hij gekocht met behulp van een hypotheek, die door Italië's monetaire deskundige nummer 1 nog niet geheel is afbe taald. I^en eigenschap die Colombo populair heeft gemaakt, is dat men hem „se- rieta" vindt, een ernstig man, iemand met verantwoordelijkheidsgevoel. Colombo leest veel, bijvoorbeeld Sha kespeare in de Italiaanse vertaling, of klassieke werken in het oorspron kelijke Latijn. Hij kleedt zich uitstekend en ietwat aan de conservatieve kant. Nu en dan gaat hij een film zien, bij voorkeur een met een maatschappe lijke boodschap of strekking, of ge woon een cowboyfilm. Verder doet hij aan bergklimmen. „maar niet te hoog" en als hij dit doet in gezelschap van goede vrienden en het weer is fijn, dan kan Colombo nogal eens in 'n lied uitbarsten, een Alpenlied of een Napolitaans liefdes liedje, en hij blijkt dan een bariton te zijn die toon- en maatvast is. Waarom deze man npoit is getrouwd? „Omdat ik er eenvoudig nooit de tijd voor heb gehad", aldus Emilio Colom bo. Hij zal nu als Italië's premier na een tijd van regeringloosheid en sta kingsgolven het gebarsten economi sche beeld, weer moeten repareren. Het was het beeld van de steeds maar sterker wordende lire, dat nu wat kreukels vertoont. En daardoor misschien minder denken aan zijn particuliere zorgen. ADVERTENTIE VANCOUVER (Brits Columbia) De politie heeft hgt in de haven van Van couver liggende Sovjet-vrachtschip Sergei Jesenin aan de ketting gelegd. Zondag had het schip in de buurt van de stad de veerboot Queen of Victoria aangevaren, waarbij drie passagiers van de veerboot het leven verloren. Het officiële „in staat van arrest stellen" van het vaartuig werd onder nomen ofschoon de agenten van de Sovjet-rederij hadden doen weten, dat de Sergei Sejenin de haven niet zou verlaten voordat het onderzoek was voltooid. Het onderzoek staat onder leiding van de lijkschouwer van de stad Vancouver. Uit het resultaat zal worden opge maakt hoe groot de schadevergoeding is die de Sovjet-rederij zal moeten beta len. VENETIË Op verzoek van de vak bonden is gisteren in Venetië een alge mene 24-uursstaking begonnen, uit pro test tegen het politieoptreden van dins dag tegen stakende metaalarbeiders. Bij de vechtpartijen tussen politie en stakers werd tenminste een dozijn men sen gewond. Twee arbeiders liepen schotwonden op. Alle banken en de meeste winkels in Venetië bleven gesloten. Ook het open baar vervoer lag zes uur stil DETROIT De General Motors Cor poration heeft op een persconferentie een en ander bekend gemaakt over een nieuwe en kleine wagen, de Vega, die de maatschappij op de markt gaat bren gen. De wagen zal later voor het eerst aan de pers worden getoond. De Vega ziet er uit als een „gewone grote Amerikaan", maar dan in ver kleinde vorm. Hij is ongeveer 26 cm langer dan de „Kever" van de Volkswa gen en 21 cm langer dan de Gramlin, de kleine wagen van de American Mo tors Corporation. De prijs is nog niet bekendgemaakt. De Vega, voor de Amerikanen een „mini", maar volgens Europese begrip pen een wagen van middelformaat, zal worden voortbewogen door een zuinige vier-cilinder motor van aluminium, die 90 pk kan ontwikkelen. Het plan om een kleine wagen te gaan uitbrengen was twee jaar geleden door GM genomen. Ford en American Motor- maken thans ook kleine wagens. Die van de AMC, de Gremlin, is sinds I april te koop terwijl de Pinto van Ford op 11 september op de markt komt.

De Vallei | 1970 | | pagina 9