In raad Amerongen Eenstemmige juichtoon over unieke grondaankoop voor meer sportterreinen KERKDIENSTEN Alleen woningen voor economisch gebondenen CHEVROLET Belt u dan avan a.u.b. ^4TSt0iV Inbraken in twee kiosken eenendaler zwaar gestraft Personenauto dook Lunterse- beek in Gevaar voor hooibroei Ophalen van grof vuil Kinderoppas Halve ton Gekozen Op de fiets Gereformeerden te boek Jeugdraad Kerkbank- democratisering Beet Con gres EDE I 11" HORLOGERIE VAN MANEN VAN WOUT BLAUWKOUS KANS ZONDAGSDIENSTEN WOONRUIMTE BURGERLIJKE STAND 10550 BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 Een poosje geleden heb ik wat nader kennis mogen maken met de kunst. Zo'n buitenkansje was mij nog nooit eerder te beurt gevallen, waaruit u ook weer niet mag afleiden dat ik een barbaar ben die nog nooit een museum aan de binnenkant heeft ge zien of een tentoonstellingsruimte heeft betreden. Mijn belangstelling gaat ook wel degelijk die kant uit, maar met die nadere kennismaking bedoel ik een wat diepgaander con tact met een bepaald stukje van de kunst en de natuurlijke persoon uit wiens inspiratie de stukken -waren voortgekomen en wiens handen het vervolgens gestalte hadden gegeven. I'k liep er stomtoevallig tegenaan. Met onze buren, Bram en Mijntje waren Driek en ik dit jaar weer eens op herhalingsoefeningen in een van die plaatsjes die streekromannenprodu- centen als Barend de Graaf en con sorten steevast enteren om een boek om heen te fabrieken. Van die oorden barst het in ons land, reden waarom het aantal streekromannen navenant is. U kent ze wel laat ik er voor de vuist weg maar 'es een paar fantase ren, want je moet zo'n gehucht alleen maar model laten staan. Het regel recht noemen van de naam kan ver velende konsekwenties te weeg bren gen, want dan kim je als auteur niet onbeperkt tekeer gaan met de figu ren die je in je werk nodig hebt. Niemand staat graag te kijk in een boekwerk, want het wordt alleen maar goed verkocht als er in een aantal families een beetje gerotzooid wordt. Huwelijksontrouw, onechte kinderen en meer van die menselijke trekjes kunnen er niet in ontbreken, want dan gaat geen hond er mee on der de schemerlamp zitten. En wat geen kansen in de verkoop heeft, dat hoef je niet te schrijven, tenminste niet als het gaat om streekromannen. Maar ik dwaal een beetje van m'n uit gangsstelling af. Ik zou een paar van die plaatsnaampjes voor u trachten te bedenken. Laten we 't es proberen met Hoog- en Laag-Knuppel. Om de juiste lokale tint te bereiken zeggen we dan: we waren in het Laag-Knup- pelse, want daarmee bestrijk je nog een wat vager gebied. Daar waren we dan. Met vakantie. In één van de weinige regenachtige we ken die wij uit deze overigens toch aardig geslaagde zomer meenden te moeten pikken. We logeerden er ge vieren in een klein pensionnetje naast een boerenbedoeninkje waar, gere kend naar de afmetingen nog nooit een agrariër een volledige boterham op heeft kunnen verdienen. Dat was nu overigens niet meer nodig ook, want sedert enkele jaren had zich onder het strodak een kunste naar gehuisvest. Aanvankelijk kon hij op het deeltje best uit de voeten, want er kwam hoogstzelden een manshoog stuk uit z'n knuisten, de rest was priegelwerk. Van een kun stenaar is evenwel nooit van te voren te zeggen welke kant hij op gedreven wordt en ook in het leven van deze man kwam een wending. Langzaam maar zeker ging hij in de richting van het monumentale. Eerst scheppingen waaraan een veilingkistje te pas kwam, later had hij een keukentrapje nodig om iets helemaal af te maken toen hij aan de uitschuifladder toe was, was hij gelijk uit het boerderij tje gegroeid. Z'n werk ging hoger dan de kapspanten reikten. In deze ruimte hebben Bram en ik de kunstenaar meermalen getroffen. Het weer noopte het vrouwvolk tot een handwerkje en ons tot een regel matig treffen met de kunst in eigen persoon. Een aardige kerel, trouwens, veel gewoner dan wij ons hadden voorgesteld. Hij verwerkte verschil lende soorten materiaal waaruit de zware kunst is opgebouwd: hout, steen en metaal. De man kon hakken, zagen, schaven, puntlassen, handsme den en noem maar op. Wat ie in elkaar frunnikte was ons niet erg duidelijk en we hebben hem ook onomwonden meegedeeld dat we het nut van al z'n arbeid niet inzagen. Op zijn beurt zag hij dat overigens ook niet in het maken van sigaren wij hadden hem fatsoenshalve ook ge zegd dat wij in het Veenendaalse metterwoon gevestigd waren en nog minder in het oproken ervan. „We leven helemaal in een rare maat schappij" verklaarde hij ons diepzin nig, „alles is onredelijk verdeeld, maar je kunt er moeilijk uitstappen. Je hebt ermee te leven, maar je moet wel trachten om te maken wat er van te maken is". Die uitspraak zoemde nog na in onze oren toen we thuisgekomen iets lazen van het verschijnsel Mik. Niet te ver warren met de boerenbruiloften die een confessionele omroepvereniging 's winters op het scherm loslaat. Wij bedoelen één van onze Veenendaalse zonen, die zich ook geroepen voelt tot de monumentale kunst. Hij meent dat je een flatbewoner niet nog eens mag beduvelen met een stukje vloerbe dekking als je hem al 'es een keer eerder bij de neus hebt genomen met een etagewoning terwijl hij liever iets op de begane grond had gehad. Ar chitecten zijn lieden die van verve ling niet beter weten te doen dan als maar dezelfde huisjes op papier zet ten. Vooruit, Mik, zou ik willen zeggen, je kunt de eerste monumentale man zijn die iets maakt om in te wonen Wout Blauwkous ADVERTENTIE AMERONGEN De Anierongse gemeenteraad heeft gisteravond voor bijna twee ton grond gekocht om in de toekomst het sportpark De Brugwal te kun nen uitbreiden. De huidige situatie, een veld voor 13 elftallen van de voetbal vereniging DVSA, is hoogst onbevredigend. Ten behoeve van de korfbalver eniging werd vorig jaar een stuk grond gereed gemaakt, dat als korfbalterrein en als zonneweide voor het zwembad dienst kan doen. Voor de tennisclub werd het aantal banen verdubbeld en nu begint het er dan naar uit te zien, dat binnenkort ook de voetbalvereniging uit de zorgen komt In eerste instantie waren burgemees ter en wethouders van plan om net vol doende grond aan te kopen voor het aanleggen van twee voetbalvelden. De onderhandelingen met de N.V. Beleg gingsmaatschappij Unitas verliepen vlot en door de eigenaar werd aangeboden om het gehele resterend gedeelte tot aan de zogenaamde Franselaan aan te kopen voor 3,per m2. De aankoop omvat 52.400 m2 a 3,en vergt ver der 41.280,voor de pachtersvergoe- ding aan de heren W. G. A. de Ridder en T. Klaassen. Dit bezit betekent veel voor de ge meente, daar in de toekomst niet alleen voetbalvelden maar ook korfbalvelden, oefenterrein en uitbreiding zwembad kan plaatsvinden. De voorzitter, burgemeester O. R. van den Bosch lichtte het voorstel nog even toe. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de ontwikkeling nu in dit sta- G. J. Buis (P.v.d.A.) noodkreten Veenendaal De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op 8 en 9 augustus; G. Annot, Kerkewijk 56, telefoon 10198. De dienst voor de artsen N. Rijlaarsdam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargeno men op 8 en 9 augustus: G. J. Ver schoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tele foon 12529. Apotheek: Zuidersma, Hoofd straat 53, telefoon 12123. Wijkverpleging Veenendaal zr. J. C. Gerrits, Schrij verspark 76 III, telefoon 12230. Scherpenzeel Med. dienst Medische dienst voor Woudenberg en Scherpenzeel. Deze wordt waargenomen door W. v. Vulpen, Dorpsstraat 192, Scherpenzeel. Tel. 03497-1220. Rhenen Arts: za. dr. Almenkinders, Heren straat 59, tel. 2432. Zo. dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. Amerongen, Eist, Leersum Arts: dr. Van Ommeren, Rijksstraat weg 158, te Eist, tel. 08377-217. Wijkverpleging: voor Amerongen zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 63, Amerongen, tel. 03434-1576 tot maandag 8 uur. Voor Leersum zr. J. Rij laarsdam, Mr. Bosweg 9, Leersum, tel. 03434-1423, tot zaterd. 12 uur (daarna zr. Schreuder). Ederveen, De Klomp, Renswoude Arts: dr. Rademaker, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-1201. Dierenarts: dr. Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-457. MIDDEN BETUWE Opheusden De praktijken voor de doktoren Bud- dingh, Jonker en Van Silfhout worden waargenomen door dr. Tromp in Dode- waard, tel. 08885-213. Wijkverpleging: zr. Budding, Dode- waard, tel. 08885-1218. Resteren De praktijken voor de doktoren Gue- pin, Keur en Van der Veen worden waargenomen door dr. Eikelenboom in Ochten, tel. 03444-220. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Mo lendam, Ochten, tel. 03444-257. Tandartsen: bij spoedgevallen voor Veenendaal en Rhenen bellen: 08385- 19049. dium was gekomen. Er is met de N.V. Unitas plezierig onderhandeld. De heer Tenge (VVD) meende te we ten dat de N.V. Unitas vermoedelijk volgend jaar reeds in andere handen zal over gaan en dat de gemeente deze grond dan niet meer zal kunnen kopen. Spreker was ook best te spreken over de prijs. „In het algemeen wordt er voor agrarische grond wat meer betaald dan voor niet-agrarische en ik heb in de praktijk reeds meegemaakt, dat grond, bestemd voor recreatieve doel einden al ligt tussen 5,tot 7,50. De gemeente mag de handen dichtknij pen dat ze deze grond voor die prijs kan kopen", aldus de heer Tenge. De heer Van Mourik (gemeentebelan- RENSWOUDE In de afgelopen week is twee keer getracht in te breken in de kiosken van de heer Vink en de heer Bakkenes. Bij de heer Vink werd ijs en limonade vermist. Bij de heer Bakkenes is het bij een poging gebleven. VEENENDAAL Conform de eis van de officier van justitie heeft don derdagmorgen de Zwolse politierechter de heer J. van Z. (53) uit Veenendaal bij verstek veroordeeld tot een geldboe te van f 500,- of 50 dagen hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tjjd van 1 jaar. Van Z. had op 16 juni in het Gelderse Vierhouten gereden met een personen auto. terwijl hij verkeerde onder in vloed van alcoholhoudende drank. De officier van justitie zei dat de bloed proef een alcoholpercentage van 1.95 promille te zien had gegeven, al was er geen goede herleiding meer mogelijk geweest. Vast stond wel dat verdachte erg veel gedronken moest hebben. RENSWOUDE Vier Veenendaalse jongens hebbben woensdagavond een onvrijwillig bad genomen in de Lun- tersebeek. Het viertal zat in een Volkswagen met aan het stuur de jeugdige B. Waar schijnlijk doordat de wagen met te hoge snelheid reed op de Barneveldse- straat, raakte B. de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto pardoes de beek indook. Ook al omdat de water stand thans niet erg hoog is kwam het viertal er met een flinke portie schrik, een nat pak en wat lichte verwondin gen af. RHENEN De burgemeester van Rhenen wijst de belanghebbenden er met nadruk op, dat het gevaar voor hooibroei nimmer is uitgesloten. Hij vestigt er in dit verband de na druk op, dat ingevolge artikel 158 van het wetboek van strafrecht tegen dege ne, aan wiens schuld brand is te wijten, straf wordt bedreigd. Rhenen, 7 augustus 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN Op dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 13 augustus 1970 is er gelegenheid om grof tuin- en huishoud- afval mee te geven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder wegen dan 15 kg; 3e. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4e. men dient het grof vuil vroegtij dig langs de weg te zetten. Degenen, die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven vóór de le of -de 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een berdag van 5,- per m3 verschuldigd. Rhenen, 7 augustus 1970. B. en W. van Rhenen, De secr. W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. Burgemeester O. N. van den Bosch was blij met zoveel waarderende woorden uit de raad voor dd manier waarop de onderhandelingen met Uni tas N.V. waren verlopen. gen) vond het bijzonder fijn, dat juist nog in zijn ambtsperiode deze grond wordt aangekocht. Hij was het roerend eens met de woorden van de heer Ten ge en juichte het voorstel van harte toe. De heer Buis (PvdA) memoreerde, dat er reeds meermalen in de raad is aan gedrongen op uitbreiding van de sport velden. „Vele noodkreten zijn geslaakt. Ik wil nu dan ook van de gelegenheid gebruik maken om het gemeentebestuur te feliciteren met dit resultaat. Het blijkt, dat er in de toekomst steeds meer vrije tijd zal ontstaan voor de mensen. Hiervoor moet dan ook vol doende accommodatie aanwezig zijn". Spreker hoopte, dat nu ook spoedig het aanleggen van de velden gereali seerd kan worden. Hij deed een beroep op B. en W. om ernaar te streven, het renteverlies zo laag mogelijk te houden. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad met acht stemmen voor tot de aankoop. De heren A. v. d. Dik- kenberg, A. Hasselaar en A. van der Veer waren niet aanwezig. De voorzitter begon de vergadering met de verontschuldiging voor het feit, dat er nu een vergadering werd gehou den, zo midden in de vakantietij d. Deze vergadering was wettelijk vereist voor het onderzoeken van de geloofsbdieven van de nieuwe raad die in september a.s. zitting zal nemen. In plaats van de heren K. G. Tiel. W. Haandrikman en en R. van Mourik ko men in september a.s. in de raad de he ren J. J. Eijffius, J. Bredius en C. A. van Klinkenberg. Hun geloofsbrieven werden in orde bevonden. Besloten werd verder om met de ge meenten Baarn, De Bilt, Doorn, Drieber gen, Leersum, Maarn, Woudenberg en Zeist een agglomeratie te vormen om aan de minister van volkshuisvesting te vragen om de economische binding voor het verlenen van woonruimte vergun ningen voor deze agglomeratie wel van toepassing te verklaren. De minister heeft hierin het laatste woord. Voor het bouwen van premiewonin gen werden aan een tweetal personen gemeentelijke garanties verleend. De heer Tenge stond hier niet direct achter maar wilde toch niet tegenstem men. In de nieuwe raad zal hij met een voorstel komen om deze gang van za ken wat de wijzigen. Na anderhalf uur was de raad door de agenda heen. De volgende raadsver gadering waarin afscheid van enkele leden zal plaatsvinden is op 27 augus tus. De nieuwe raad zal op dinsdag 1 september bijeen komen. ADVERTENTIE R. van Mourik (Gem. Bel.) fijn m Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk 9.30 uur ds. Terlouw, 17.00 uur ds. Van Assenbergh; Julianakerk 9.30 uur kand. Boer te Katwijk aan Zee, 17.00 uur ds. Wisgerhof; Vredes- kerk 9.00 uur en 10.30 uur ds. Jonger- den, 17.00 uur ds. Smit van Putten; Sionskerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 17.00 uur ds. Tigchelaar van Putten; Poortkerk 10.30 uur ds. Van Assen bergh, 18.30 uur ds. Jongerden; Be jaardencentrum 9.00 uur ds. Van As senbergh; Veeneind 15.00 uur de heer Van Beusekom te Stoutenburg; woensdag 12 aug. 19.30 uur dhr. De Redelijkheid uit Den Hulst, Dijk- straat 14.45 uur de heer Van Rossum te Scherpenzeel. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur ds. Vijzelaar en 17.30 uur dr. Thoomes. Geref. Kerk: Brugkerk 8.30 uur en 10.00 uur ds. Fer- werda, 17.00 uur ds. Blanken; Petra- kerk 9.30 uur ds. Blanken, 17.00 uur ds. Ferwerda. Geref. Kerk (vrijgemaakt): Poortkerk 9.00 uur ds. Veldman van Rotterdam-Delfshaven en 16.30 uur ds. Y. B. Chan van Pusan (Korea). Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Biesma; Pniëlkerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 leesdienst. Woensdag 12 augustus 19.30 uur student Riet dijk. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Bierman te Breda. R.-K. Kerk: Salvatorkerk zaterdag 18.45 uur en zon dag 9.00 uur én 11.00 uur H. Mis; Wil- librorduskerk 8.00 uur en 10.00 uur H. Mis. SCHERPENZEEL Geboren: Mark, z.v. P. W. van der Steen en E. C. Tij's- sen, (Pr. Margrietlaan 45); Jannigje, d.v. W. Vlaanderen en S. van den Brink (Nachtegaallaan 45). Ondertrouwd: P. J. van Vollenhoven en D. C. Hoytema van Konijnenburg. Getrouwd: J. Dirkse en H. Lam. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 11Q7Q 19.30 uur I I5MW 's Zaterd. v. 16.30-17.30 a. Voor Rhenen 3328 Nwa Veanendaaisaweg 159 meer passend in deze tijd. Iedereen mag nu in de banken gaan zitten. Nog sterker: de kerke- raad moedigt het zelfs een beetje aan. De plaatsen moeten heel gezel lig zijn, vooral als men met het hele gezin naar de kerk gaat. Bovendien zou men vanaf dat podium een heel nieuw gezicht op de predikant en de gemeente krijgen. Nog maar een enkel kerkeraadslid gaat na de handdruk aan de domi nee „in de bank zitten". De meesten schuiven naast familileden op een vrijgehouden plaatsje. Zondagmorgen begint in de her vormde gemeente van Renswoude ook een oppasdienst voor kinderen die nog niet naar de kerk kunnen. Kinderen tot zes jaar kunnen er te recht en ook zijn er iedere zondag morgen enkele dames en heren om ze in toom te houden. De crèche wordt gehouden in het verenigings gebouw. Het restauratiefonds voor de Ned. Herv. Kerk te Rènswoude is het hal ve ton gepasseerd. Met giften, ver koop van lepeltjes, sleutelhangers enz. werd rond f 54.500 bij elkaar ge bracht. Tot ouderling van de hervormde gemeente te Ederveen werd gekozen de heer L. Post. Zaterdag 15 augustus a.s. gaat de hervormde jeugd van Ederveen weer op de trappers staan om de door de jeugdraad uitgeschreven jaarlijkse fietstocht uit te rijden. De tocht gaat deze keer naar de omgeving van Doorn en Austerlitz. Er zijn ook weer enkele verrassingen te beleven. Jongens en meisjes vanaf tien jaar kunnen meepeddelen. Het nieuwe jaarboek van de gere formeerde kerken in Nederland is uit. Het geeft per 1 januari van dit jaar een zielenaantal aan van 857.277 tegen 864.923 in 1969. Onder zielen aantal dient men te verstaan alle doop- en belijdende leden. Het aantal gemeenten liep met drie terug tot 832, in verband met enkele opheffingen en samenvoegingen van gemeenten. Ook het aantal dienst doende predikanten zakte van 1053 naar 1048. Daartegenover steeg het aantal vacatures van 288 naar 294. Een „nieuwtje" in het jaarboek is de naam van de eerste vrouwelijke gereformeerde predikant, n.l. mej. E. G. van Egmond, predikante in al gemene dienst voor de evangelisatie sinds 18 januari van dit jaar. Verder staat ook in het hoofdstuk „opleidingen" een dame vermeld: mej. dra. M. C. Boon te Rotterdam, die als proponente in verband met haar studie evenwel nog niet be roepbaar is. De hervormde jeugdraad te Eder veen heeft er twee nieuwe leden bij de heren J. Zeeman en J. van de Bor, beiden vertegenwoordigers van de kerkeraad. Het hervormd persbureau weet te melden, dat de hervormde gemeente te Blaricum is overgegaan tot „de mocratisering" van de zitplaatsen voor de gemeenteleden. In het ver volg is de hele gemeente niet alleen welkom in de voor haar bestemde banken, maar ook in de kerkeraads- banken die tot voor kort nog verbo den gebied waren voor het ambteloze gemeentelid. Men kon ook maar zo niet gaan tornen aan een oude traditie welke de eikehouten banken op het po dium ter weerszijden van de preek stoel voor de kerkeraad waren be stemd. De huidige kerkeraad denkt er anders over. Hij meent dat hier mee onnodig afstand wordt gede monstreerd tussen de kerkeraad en de „gewone" gemeenteleden en be stempelt deze gedragslijn als niet Een Amerikaanse toerist die Is raël bezocht zag daar op een dag iemand in de Dode Zee vissen. Stomverbaasd vroeg de Ameri kaan wat de man, een inwoner van het land, daar aan het uitvoeren was. ,,Dat kun je wel zien" zei de vis ser doodgemoedereerd. ,,Maar"wierp de toerist hem te gen, volgens onze gids is er geen enkel leven mogelijk in de Dode Zee". ,,U moet niet allés geloven wat die gidsen zeggen", zei de visser op zijn beurt en hij gooide nog 'es in. ,,Maar vang je wel 'es iets", vroeg de Amerikaan, die het nog steeds niet geloofdde. ,,U gelooft toch niet dat ik gek ben?" zei de hengelaar. De toerist dacht de visser te ne men en vroeg: ,,Roeveel heb je er vandaag al gevangen"? ,,Ja kijk 'es meneer, dat is mijn geheim, daar draait alles om, maar voor vijf dollars wil ik 'et vertellen" De Amerikaan kon zijn nieuws gierigheid niet de baas. Met enige tegenzin haalde hij vijf dollars voor de dag. De hengelaar streek ze op en zei: ,,U bent de zesde die ik vandaag vang Ongeveer 70 personen uit Veenen- 5 daal en omgeving gaan volgende J week naar Eindhoven om gedurende g vier dagen het congres van het Wachttorengenootschap mee te ma- ken. Met nog 3500 anderen zullen de J Jehova's getuigen van 13 tot en met 16 augustus daarmee één van de vijf 5 congressen bezoeken die in deze da- 5 gen gehouden worden te Groningen, 5 Breda, Eindhoven, Schiedam en Hil- 5 versum. In totaal verwacht men tus- sen de 22.000 en 25.000 afgevaardig- 5 den. De congressen worden belegd 5 onder het motto „Mensen van goede 5 wil". 5 rf0/«rHm«/OTW/w/0w»mwfW«rHfff0«m Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssamenkomst; 19.30 uur Verlossingssamenkomst. Jehovah's Getuigen: Zo. 9.30 uur Openbare vergadering, 10.30 uur: Wachttorenstudie. Di, 19.30 uur: Theocr. bedieningsschool; 20.30 uur: Dienstvergadering. Bijeenkom sten worden gehouden in NVV-^je- bouw in Tuinstraat. RHENEN Herv. Kerk: 9.00 uur ds. L. Brasser uit Voorthuizen. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. D. van San ten uit Renkum; 17.00 uur ds. J. Goldschmeding. Geref. Gem.: (syn.): 10.00 en 17.30 uur leesdienst; woensdag 12 augs. 19.30 uur ds. A. Kok. Oud Geref. Gem: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. B. Du- four uit Wageningen. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. C. de Bic van Rijssen; 6.30 uur ds. G. West- land Bed. H. Doop. Ger. Kerk: 9.30 uur ds. J. P. Bos; 6.30 uur ds. P. v. Strien uit Woudenberg. Vrije Evangelische gem.: 10.30 uur ds. W. E. van Petegum. Deze dienst wordt gehouden in het verenigingsge bouw aan de Molenweg. Ger. Gemeenten: 10 uur en 6.30 uur de heer B. Roest. Ger. Gemeenten uitgetreden: 10 uur en 6.30 uur leesdienst in het verenigings gebouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: bed. H. Mis 9.15 uur in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RENSWOUDE: Ned. herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. L, v.d. Peut. Geref. Kerk: 9.45 en 18.30 uur ds. Rip- hagen uit Arnhem. Camping „de Lucht": 11.30 uur R.-K. dienst. R.-K. Kerk(in Geref. Kerk): zaterdag 18.45 uur Eucharistieviering. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. De Bruin uit Eemnes. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem: 9.30 en 17.00 uur lees dienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur ds. Van de Poel. RESTEREN Ned. Herv. kerk: 10.00 en 18.30 uur dhr. Polderman uit Utrecht. OPHEUSDEN Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Muil wijk. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 18.30 u. lees dienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 u. ds. Van Beek. OVERBERG Ned. herv. Kerk: 10.00 uur ds. P. Zijl stra, em. pred. te Scherpenzeel; 18.30 uur Eerw. heer S. Andringa. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur leesdienst; vrijdag 14 aug. 19.00 uur ds. Van Prooijen. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: za. 19.00 uur Andries- kerk Avondgebed; 10.30 uur ds. E. J. Veldman uit Bennekom; 18.30 uur ds. G. Kaasstra; De Uithof: geen jeugd- k^p6l> Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. A. M. de Hoogh. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. t. van der Veer- Arnhem. Elst Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 uur ds. J. van Malenstein. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. B Koole. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. P. M. Brouwer. Geboren: Roelof je, d.v. S. Hardeman en A. J. van Risum; Niels E. V., z.v. A. van Dongen en G. J. V. M. van Voor thuizen; Gerrit J., z.v. D. van Voorst en W. Brouwer; Marisha, d.v. J. C. Fah- renhorst en E. Kelderman; Ralf P., z.v. J. C. Nagtegaal en D. S. Iedema; Elisa beth M., d.v. J. S. Kouwer en T. A. Ver haren; Elbert D.. z.v. E. van Malestijn en D. Engelen; Evert, z.v. P. Kamphorst en N. van den Brink; Hendriks, d.v. L. Wasselink en T. Holleman; Evelina, d.v. H. Groeneveld en H. van den Brink; Erica C. M., d. v. F. J. Schuurman en G. J. Zeldenrust; Astrid M., d.v. P. Boe en J. W. Verweij; Fedor, z.v. M. T. Kauff- man en A. C. van Ingen; Jacob R„ z.v. J. van Leeuwen en G. Schut; Gerrit J„ z.v. F. van den Berg en J. Vaarkamp; Nancy L. E., d.v. A. P. Maatman en I. Y. M. van Meeteren; Gerrit A., z.v. G G. van den Top en H. van Geresteijn; Erik, z.v. W. Hanegraaf en J. Radstaat; Evert, z.v. T. Bouw en T. D. Kampert; Iris T., d.v. N. W. J. Borsboom en A. M. Boven; Jeanette, d.v. G. van Espelo en A. van der Laan; André, z.v. G. Wil- lemsen en G. H. Veldhuizen; Steven, z.v. W. Boonzaaijer en M. van den Berg; Waldo V. N.. z.v. J. L. Turken- steen en P. Apell; Edwin, z.v. T. A. van Amson en M. W. Westerhoff; Jannetje M. S., d.v. G. Vermeer en L. Masten broek; Linda M., d.v. C. E. Bloem en N. G. Buis; Jeanette, d.v. G. L. van de Krol en J. Haverdil; Gerdina W., d.v. P. M. Breugen en M. A. van Dam. Ondertrouwd: Cornelius M. Oosten rijk en Trijntje Feenstra; Gijsbert K. Andree en Johanna Klein; Pieter van Kruistum en Aalbertje G. van Peursem; Jan van de Pol en Hendrika van Ries- sen; Gijsbertus Druijff en Carolina A. T. van Hunnik; Hendrik C. Jansen en Reintje Elbertsen; Dirk in 't Veld en Dirkje Kas; Arend Peelen en Margje Rap; Hendrik van der Hoven en Jan nigje Weijman; Alexander J. Vilijn en Willemina M. H. Vos; Johannes P. J. M. Tersteeg en Grietje Hulstein; Cornelis Bink en Albertine Noorland. Getrouwd: M. H. Lugthart en C. M. Coops; G. Snijders en H. T. Kappers; G. A. Stork en N. Bolhuis; J. Wolven en J. R. van Zijl; F. J. Wolven en J. R. van Zijl; F. J. Visser en E. H. Schroder; J. W. van Leeuwen en A. Thomassen. Overleden: Albert Koopmans geb. 6 sept '91; Jildou Leijenaar, geh. gew. met G. J. Moolenaar, geb. 3 april '83; Hein tje M. van Garderen e/v J. H. van der Heijden, geb. 12 april; 20 Albertus Jan sen, geb. 7 dec. '02; Gerrit Heij geb. 10 mrt '84; Willem van Wijk, geb. 12 april I; Anna J. van Lonhuijzen, e/v J. H. van Omme, geb. 13 nov. '92; Johanna C. Paling, geh. gew. met J. W. London, geb. 6 aug '91; Geertuida G. van den Top, geh. gew. met G. Broekhuizen geb. 1 okt '89; Hendrik van Kampen, geb. 22 mrt 89; Tiede de Jong, geb. 16 aug. '94; Adriana Stunnenberg, geb. 11 sept '19; Dirkje Worm, geh. gew. met M. Verha- ge, geb. 7 aug. '84; Geertuida J. van der Stouwe, 18 dec. 91; Dirkje Vlastuin, geh. gew. met G. Wassinkmaat, geb. 20 dec. 93.

De Vallei | 1970 | | pagina 3